Tayfun Talipoğlu'nun bu görüntüleri sosyal medyayı salladı

İzmir'deki evinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan gazeteci Tayfun Talipoğlu, kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Oğlu Candaş Talipoğlu önemli açıklamalarda bulunurken, sosyal medya yasa boğuldu.

Tayfun Talipoğlu'nun bu görüntüleri sosyal medyayı salladı

Dün gece evinde fenalaşarak İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan 55 yaşındaki gazeteci Tayfun Talipoğlu, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Alınan bilgiye göre, Talipoğlu saat 01.00 sıralarında Konak ilçesi Güzelyalı Mahallesi'ndeki evinde rahatsızlandı. Evde bulunan bir arkadaşının haber vermesi üzerine gelen sağlık ekipleri Talipoğlu'na ilk müdahaleyi olay yerinde yaptı. Daha sonra Talipoğlu, ambulansla İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi kaldırıldı. Tedavi altına alınan Talipoğlu, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Talipoğlu'nun cenazesi, savcılık incelemesinin ardından otopsi yapılmak üzere İzmir Adli Tıp Morgu'na kaldırıldı.

OĞLUNDAN İLK AÇIKLAMA GELDİ

İzmir’de evinde geçirdiği kalp krizi sonucu kaldırıldığı Katip Çelebi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde hayatını kaybeden 55 yaşındaki gazeteci-yazar Tayfun Talipoğlu’nun cenazesi İzmir Adli Tıp Kurumuna getirildi.

BU HAFTA ALBÜMÜ ÇIKACAKTI

Tayfun Talipoğlu’nun oğlu Candaş Talipoğlu, İzmir Adli Tıp Kurumu önünde gazetecilere açıklama yaptı. Babasının bu gece saat bir bir buçuk sıralarında kalp krizi geçirdiğini belirten Candaş Talipoğlu, "Bu geçirdiği üçüncü kalp kriziydi. Daha önce de bu tarz rahatsızlığı olmuştu. Stent takılmıştı. Herhalde yakın aralıklarla üst üste gelince bu sefer bünyesi dayanamadı. Arkadaşlar müdahalede bulunmuş 45 dakika ama olmadı. Defin Ankara’da olacak. Yarına yetişir mi bilmiyorum ama yetişmezse perşembe olacak.

Babam 1990 yılından beri fiilen gazetecilik yapıyor. Özellikle 'Bam Teli' ile herkesin tanıdığı biri oldu ama kendisi gazete yazarı olarak başlamıştı. Toplumda herkesin kendine yakın hissettiği gazetecilerden biri olduğunu hissediyorum. Bu ülkede çok şeye katkı sağladı. Barış ve birliktelik için çok çaba sarf etti. Eğitim kampanyalarına çok emek verdi elinden geldiğince. Herkes tarafından sevilen ender bir gazeteci olduğunu düşünüyorum. Yol hikaye kitabını yeni çıkarmıştı, çok istiyordu. Bu hafta içinde ya da hafta sonu için albüm çıkarmak istiyordu. Kendisinin görmesi kısmet olmadı. İnşallah bıraktığı yerden biz devam edeceğiz. Sevenlerini kitabı ve albümü ile buluşturacağız" diye konuştu.

Yapılacak otopsinin ardından Tayfun Talipoğlu’nun cenazesinin saat 14.00 uçağı ile Ankara’ya götürüleceği ve Ankara'da defnedileceği öğrenildi.

TAYFUN TALİPOĞLU'NUN BU GÖRÜNTÜLERİ SOSYAL MEDYAYI SALLADI

TAYFUN TALİPOĞLU KİMDİR?

1962 yılında Kars'ta doğan Tayfun Talipoğlu İlkokulu Malatya Şeker İlkokulu ve Eskişehir Yunus Emre İlkokulu'nda okudu. Ortaokulu Eskişehir'de, liseyi Ankara Atatürk Lisesi'nde tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden 1983 yılında mezun oldu.

Siyasi görüşleri nedeniyle kaymakam yapılmadı ve bu süreçte kargoculuk, Ankara düğün salonlarında ve pavyonlarında orkestra solistliği gibi birçok değişik iş yaptı. Milliyet Gazetesi'nde muhabir olarak başladığı gazetecilik yaşamına önce Star1'de, sonra ATV'de haber muhabiri olarak devam etti.

1995 yılından itibaren önce ATV'de, 1999'dan beri de NTV'de Bam Teli programını hazırlayıp sunarak mesleğine devam etti. Takvim, Yeni Yüzyıl, Cumhuriyet gazetelerinde köşe yazarlığı da yapan Talipoğlu evli ve bir çocuk babasıdır.

Benim Yolum, Ne Çoktular Ne Kadar Çocuktular, Eskiyen Yüzümün Yeni Gülümseyişi, Çoluk Çocuk Yazıları, Eşekle Gelen Aydınlık yayınlanmış kitaplarıdır. Seyyah ve Bam Teli Yol Müzikleri adlı şiir ve türkü kasetleri de vardır.

Haziran 2008'den itibaret TRT-1 de Bam Teli programının yanı sıra Nasılsınız isimli bir tartışma programı vardır. Aynı zamanda Ekim 2007'den beri UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçisi'ydi. Tayfun Talipoğlu 2015 Genel Seçimleri'nda CHP'nin 5. sıradan Aydın Milletvekili adayıydı.

TAYFUN TALİPOĞLU İÇİN ÇOK SAYIDA MESAJ GELİYOR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: Mesleğini onuruyla yaparak kendini Türkiye’ye kabul ettiren, duayen bir gazeteciydi. Tayfun Talipoğlu’na rahmet sevenlerine sabır diliyorum

LÖSEV: Değerli gönüllümüz Tayfun Talipoğlu'nu kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Kendisine Allah'tan rahmet, sevenlerine sabırlar dileriz.

Sabahat Akkiraz: "Gelmez yola gidiyorum" demişti Aşık Veysel. Bugün bir dostu kaybettik sevgili Tayfun Talipoğlu hakka yürüdü. Çok üzgünüm

Yosi Mizrahi: Bam telimiz koptu… Tayfun Talipoğlu’nu kaybettik… Hoşçakal Tayfun Abi… Hoşçakal Güzel İnsan… Mekanın Cennet Olsun…

Fikri Sağlar: Anadolu'nun sesi, yüreği güzel insan, dost Tayfun Talipoğlu zamansız ayrıldın aramızdan. Mekanın cennet olsun

İKİMİZİ HEP KARIŞTIRIRLARDI

Yonca Lodi: Ah ya! Tayfun Talipoğlu vefat etmiş. Ne erken ve ne büyük bir kayıp. Yüzünü güldürdüğü çocukların hatrına ne güzel bir yerdedir şimdi…

Gani Müjde: Hep ikimizi karıştırırlardı. Bir gün karşılaştık “Abicim rahat dur. Senin yüzünden sopa yiyicem birgün demiştim” gülüşmüştük. Sevenlerine sabır.

Halil Sezai: Çok erken… Mekanı cennet olsun

Aykut Erdoğdu: Bam telimiz koptu... Tayfun Talipoğlu'nu kaybettik...Hoşçakal Tayfun Abi...Hoşçakal Güzel İnsan... Mekanın Cennet Olsun...

Metin Feyzioğlu: Yollar artık öksüz. Dostum, Türkiye sevdalısı Tayfun Talipoğlu'nu genç yaşında ani bir rahatsızlık sonucu kaybettik. Mekanı cennet olsun.

Muharrem İnce: "Yol hikayeleri" bitti, "bam teli" koptu. Ailesinin, sevenlerinin başı sağolsun. Mekanın cennet olsun Tayfun Talipoğlu

Hayri İnönü: Bam telimiz koca yürekli Tayfun Talipoğlu'nu kaybetmişiz. Yolların hikayesi yarım kaldı...

Twitter'da Tayfun Talipoğlu için paylaşılan bazı mesajlar şöyle:

-Bamteli koptu... Bir yol hikayesi yarım kaldı...Sevgili abim Tayfun Talipoğlu nu kaybettik. Mekanı cennet olsun.. Başımız sağolsun.

-Canım "Tayfun Talipoğlu" abim. Seni izleyerek memleket hasretini giderirdik.Çok üzüldüm Mekanın cennet olsun.

-Gönlünün ateşinde insan sevgisi ve Anadolu tüten candostum, kardeşim Tayfun Talipoğlu'nu kaybettik. Çok üzgünüm.Nur içinde yatsın.

-Bir yol hikayesi daha burada sona erdi.Tayfun Talipoğlu 55 yaşında hayata veda etti.

-Bam telimiz koptu... Tayfun Talipoğlu'nu kaybettik... Hoşçakal Tayfun Abi... O güzel insanlar gibi sende o güzel atlara binip gittin...

-Tayfun Talipoglu ölmüş. İçim cız etti. Ankara'da komşu sayılırdık, oğlu sınıf arkadaşımdı.

-Anadolu'nun içinden gelen ve Anadolu'yu her daim içinde yaşayan usta gazeteci Tayfun Talipoğlu'na Allah'tan rahmet dilerim.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 40 yorum
Allah rahmet eylesin çok sevdiğim bir gazeteciydi...
Yol hikayeleriyle, hep yüreğimize dokundun.. Çok erkendi sana veda etmek için .. Vakitsizce gittin.. Mekanın cennet olsun .. Sevgili Tayfun !
ışıklar içerisinde uyu güzel yürekli, güleç yüzlü insan. Yollar artık öksüz kaldı. Anadolu insanı da sensiz. toprağın bol, mekanın cennet olsun.
Türkiye nin BAM TELİ koptu. Allah rahmet eylesin.
Allah rahmet eylesin Allah Ailesine ve sevenlerine sabırlar versin
HER NEFES ÖLÜMÜ TADACAKTIR.ALLAH RAHMET EYLEYE
Meslek Hayatı Boyunca Onurlu Gazetecilik Yapan Tayfun Talipoğlu’na Allah'dan Rahmet Diliyorum,Nedendir Bilinmez Güzel İnsanlar Hep Erken Ayrılırken Aramızdan,Ne Kadar HIRSIZ -arsız İnsan varsa Yaşıyor
DEVRİN DAİM OLSUN CAN.. CENNET NASİBİN OLSUN..
çookk sevildin
mekanı cennet olsun mekanı cennet olsun
Mekanı cennet olsun çok genç yaşta kaybettik
İnanmak insanı cennete sokar iyi olmak değil tek başına yeterli değildir. Yüce yaradan bizlere böyle bildirmiştir. İnandım kabul ettim de, birşey kaybetmezsin.
@qbrds_2016 NE ALAKA simdi???biz cok gördük öyle inanları ..herkesin yaptığı kendine..kim ne yaparsa ahirette ceker..kimsenin senin tavsiyene ihtiyacı yok..
% 81 EVET ile MİLLİ VE GÜÇLÜ TÜRKİYEYİ göremedi.
@samar1970 Bari ölüye saygı duy. Ama sizin tıynetinizde bazı şeyleri anlamak mümkün değildir.
allah rahmet eylesin mekanın cennet olsun
BARIŞ VE SEVGİ DOLU GÜZEL İNSAN, MEKANIN CENNET OLSUN...
Mesleğiyle ülkesini anlattı. Çook gönüllerde yer aldı. Anıları hep yaşayacak. Yıldızlar yoldaşı olsun.
Cenab-ı Allah taksiratını affetsin,mekanı cennet olsun inşallah.Efendilik, dürüstlük, mütevazi​lik onda adam gibi adamlık Tayfun Talipoğlu.
mekanın cennet olsun güzel yürekli güzel insan :(
MEKANIN CENNET OLSUN YÜREĞİ TEMİZ ADAM.SENDE HIRSIZA KARŞI MÜCADELE ETTİN.
Allah rahmet eylesin.
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.
O güzel insanlar, o güzel atlara binip gittiler...
@merkebus atla eşşekle uğraşıyon merkepus efendi
Saltanat devirip Sırtından atıp Burnunun üstüne sürttüren At kadar Asil olamadık Uyduk hazrolan İmama Tütün çiğnedi Rakı devirdi Şarap çanağına sıçıp Ezan okudu Secde ettik Denize döküldük Ata Rakısı içemiyor Çadırdan el uzatıp Ordular ilk hedefiniz Akdeniz İleri diyemiyoruz Yokmu çaresi Din Tüccarı Şeytanla çiftleşirse Dicle Fıratın kavuştuğu yerden Kan kırmızı Şarap akar mı Putin delikanlı çocuk Rus yardımı mı istemeliyiz BOP cu Barack Obama gibi Neden girdin yatak odama diye Sabaha karşı Aç karnına Beyzbol sopası da göstermez Eliboldur Bakarsın Tanker dolusu Wotka Yeşil gözlü Huri gönderir…
Çiftçinin eşeği kuyuya düşer Saatlerce anırır Çiftçi hayvanın Yaşlı olduğunu Çıkartmaya değmeyeceğine karar verir Komşuları çağırıp Toprak atmaya başlarlar Eşek ne olduğunu fark edince Daha da beter anırmaya başlar Sonra sesini keser Çiftçi kuyuya bakar İnanamaz Eşek sırtına düşen toprağı Aşağıya silkeleyerek Basamak hazırlamaktadır Toprak atılmaya devam edilince Herkesin şaşkınlığı altında Eşek kuyunun kenarından Koşarak uzaklaşır! Hayat üzerinize Toprak atacaktır Kuyudan çıkmanın sırrı! Her kürekte Bir adım daha yükselmektir En derin kuyulardan çıkabiliriz Silkelenin Biraz daha yukarı çıkın…
Üretken insandı. ALLAH rahmet etsin.
ALLAH RAHMET EYLESİN MEKANI CENNET OLSUN ONURLU BÜYÜK İNSAN
Allah rahmet eylesin vatan sevdalısına.
BAM TELİMİZ KOPMUŞ....(:: Ailesine ve sevenlerine sabır diliyorum...çok erken yaaaa
BURNUMUN DİREĞİ SIZLADI.GÜLE GÜLE GÜZEL İNSAN.. NURLARDA UYU
Mekanin Cennet Olsun KOCA YÜREKLI Insan
allah rahmet eylesin. dürüst insandı.mekanı cennet olsun.
mekanın cennet olsun dürüst kültürlü adam gibi adamdın.tek tek göçüyorlar maalesef
Allah rahmet eylesin rahmetli çok duygu yüklü programlar yapardı
Allah rahmet eylesin. Mekanı Cennet olsun.
Onu BAM TELİ programı ile tanıdım. Birçok konu ile ilgili BAM TELİNE bastı. Demekki bundan sonra BAM TELİmiz yok. Rabbim rahmet eylesin.Mekanı cennet olsun.
Ölmenin zamanı yoktur. Kime çıkarsa...
çok güzel yol hikayeleri vardı. Bam Teli :(
Diğer Haberler