Teröristlerin sığınağında Bingöl haritası ve mühimmat ele geçirildi

Bingöl’de terör örgütü PKK'ya yönelik devam eden operasyonlarda ele geçirilen 1 sığınak ve 2 depoda, kentin haritası, çok sayıda mühimmat ile yaşam malzemesi ele geçirildi. Karlıova İlçe Cumhuriyet Savcılığının talimatı doğrultusunda patlayıcı düzeneği ile yaşam malzemelerinin olay yerinde imha edildiği bildirildi. Patlayıcı madde yapımında kullanılabilecek malzemeler ile silah ve mühimmatlar ise incelenmek üzere Bingöl il Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından muhafaza altına alındı.

Bingöl Valiliği, İl Jandarma Komutanlığına bağlı birliklerce Karlıova ilçesi Yiğitler ile Kızılağaç köyleri arasında kalan Rem Yaylası kırsalında ‘Şehit Jandarma Binbaşı Adil Karagöz-10’ operasyonu gerçekleştirildiğini bildirdi.

Operasyon kapsamında toprağa gömülü el yapımı patlayıcı düzeneği, 2 depo ve 1 sığınak ele geçirildiği belirtilen açıklamada, “Sığınak ve depolarda yapılan aramada, 1 adet Bingöl il haritası, 3 Kaleşnikof , 1 susturucu, 1 lazer mesafe ölçer, 1 gece görüş dürbünü, 1 silah üstü termal, 1 tabanca şarjörü, 197 adet kaleşnikof mermisi, 25 adet 9 milimetre tabanca mermisi, 3 akü, 1 tabanca kılıfı, 4 kütüklük, 12 uyku tulumu, 25 metre kablo, anahtar takımı, 2 adet murç, 7 çift ayakkabı, 8 adet çelik yapıştırıcısı, 1 not defteri, 2 kazma, 2 kürek, 1 el testeresi, bir miktar sağlık malzemesi, 10 kilogram tuz, 7 adet su bidonu, 100 kilogram un, 10 kilogram şeker, 1 adet 10’lu, 1 Adet 4’lü, 1 Adet 2’li pil bloğu ile çok sayıda gıda ve yaşam malzemesi ele geçirilmiştir” denildi.

DÜZENEK İMHA EDİLDİ

Karlıova İlçe Cumhuriyet Savcılığının talimatı doğrultusunda patlayıcı düzeneği ile yaşam malzemelerinin olay yerinde imha edildiği bildirildi. Patlayıcı madde yapımında kullanılabilecek malzemeler ile silah ve mühimmatlar ise incelenmek üzere Bingöl il Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından muhafaza altına alındığı öğrenildi. (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
Fetö yapmıştır...Her şeyi fetö yapar bu ülkede...
@denizmacit_2017 senin fetöcü olduğun kesin,pkk ile siz aynısınız farkınız yok zaten
abbooo ne haber lan MYNET haber 10 kg tuz çıkmışşşş
Şaşırdık mı hayır, barış sürecinin meyveleri bunlar
Ne çıkacaktı ABAKÜS'mü?
ula uşağum feto ile aranız açuk olmasaydu ha uşağum buray kim yaptu diyeceğudun.
ÇÖZÜM SÜRECİNDE PKK YA VERİLER TAVİZLER VALİLERE OPERASYON YAPMAYIN TALİMATLARI HABURDA DAVULLU ZURNAYLA PKK LILARI KARŞILAMA TÖRENLERİ HAKİMİ SAVCIYI ONLARIN AYAKLARINA GÖNDERİP ÇADIR MAHKEMELERİNDE AFFEDİP ORTAYA SALARSANIZ OLACAĞI BU NE BEKLİYORDUNUZKİ
Diğer Haberler