Teröristlerin yakalanma anı görüntülendi!

Diyarbakır ve Bitlis'te düzenlenen operasyonlardan gelen son dakika haberlerine göre 9 terörist etkisiz hale getirildi, 3 terörist yakalandı. Sığınakta yakalanan teröristin yakalanma anı kaydedildi.

Bitlis Jandarma Bölge Komutanlığınca, terörle mücadele kapsamında düzenlenen operasyonda çoğunluğunu kadınların oluşturduğu (10) terörist silahları ile birlikte ölü olarak, (2) terörist ise sağ olarak etkisiz hale getirildi. Aralarında, 2014 yılında Bitlis Aşağıölek mevkiinde teröristlerce kaçırılarak şehit edilen Güvenlik Korucusu Nihat ÇAPRAK’ı şehit eden teröristlerin de olduğu tespit edildi.

NÇ-41 helikopter destekli operasyon kameralarca saniye saniye kaydedilirken, sığınakta yakalanan teröristin yakalanma anı kaydedildi.

Bitlis Jandarma Bölge Komutanlığı tarafından, Bitlis İli Sehi ve Ölek bölgesinde başlatılan “Şehit Güvenlik Korucusu Nihat ÇAPRAK-41 Operasyonu” esnasında, bir grup terörist belirlendi; belirlenen bölgeye helikopterlerle Hava Hücum Harekâtı (HHH) düzenlendi. Hava harekâtının ardından bölgede yapılan aramalarda, (10) terörist silahları ile bilirlikte ölü olarak bulunurken, (2) terörist ise sağ olarak yakalandı.

GÜVENLİK KORUCUSUNU ŞEHİT EDEN TERÖRİSTLER YAKALANDI

Aralarında, Şehit Güvenlik Korucusu Nihat Çaprak’ı 12 Eylül 2014 tarihinde Bitlis İli Merkez İlçe Aşağıölek Köyü mevkiinde yolu keserek kaçıran, vücuduna isabet eden (24) kurşunla şehit eden ve Tatvan-Hizan karayolu üzerinde bulunan telefon direğine asan teröristlerin de olduğu belirlendi.Etkisiz hale getirilen teröristlerin üzerinde yapılan aramalarda; (8) adet kaleşnikof piyade tüfeği, (1) adet keskin nişancı tüfeği, (1) adet Bixi marka makineli tüfek ile (4) adet el bombası ele geçirildi.

TEKOŞİN KOD ADLI KADIN TERÖRİST, GRUP SORUMLUSU ÇIKTI

Güvenlik Korucusu Nihat Çaprak’ı şehit edenlerden biri olan grup sorumlusu kadın terörist ölü olarak ele geçirilirken, teröristin İran asıllı olması ve üzerinden haç kolye çıkması dikkat çekti.

SIĞINAKLARI DA İMHA EDİLDİ

Operasyon sonrası bölgede geniş çaplı arama yapan Jandarma ekipleri, teröristlere ait (1) adet sığınak buldu. Sığınak; içinde bulunan çok sayıda mühimmat, EYP yapımında kullanılan malzeme, örgütsel doküman ve yaşam malzemesi ile birlikte imha edildi.

OPERASYON ANI KAMERADA

Jandarmanın gerçekleştirdiği operasyon ise saniye saniye kameralara yansıdı. Görüntülerde yerin altında sığınakta saklanan terörist yakalanıyor. Yerin altından çıkarılan terörist ardından helikopterle bölgeden götürülüyor. (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
askerimizin tüm imkansızlıklara rağmen eline koluna yüreğine sağlık ALLAH yardımcınız olsun
MAŞALLAH MAŞALLAH MAŞALLAH, ALLAH Asker+Polis+Korucu+ Tüm güvenlik güçlerimize yardım etsin. AMİİİİNNN
pkk en çok Kürtlere zarar vermiştir. Kürtler müslümandır. pkk kafirdir. Kürt halkını savunma çok büyük bir yalandır. Müslüman Kürtler hiçbir zaman ihanet etmemiştir. pkkya sempati duyan veya destekleyen her kişi şunu dusunmelidir. "ben kime hizmet ediyorum" tabiki kâfirlere. kâfirlere hizmet eden ve bile bile Müslümanı katleden dinden çikar. masum birini katleden bütün insanlığı katletmiş gibidir ve cehennemliktır. pkk ya en küçük sempati duyan biri Müslüman olamaz. Müslüman Kürt kardeşlerime sesleniyorum ya Allah dediği yolda İslam'da olun. yada kâfirlere uşak olun ve cehenneme gidin.
Ellleriniz dert görmesin... ALLAH memleketimizi kurusun...
DEVLETİMİZ BU HAİNLERİN HEPSİNİ TEK TEK PAKETLEMEYE MUKTEDİRDİR.O DAĞIN BAŞINDA MAĞARADA OTURURKEN BANA KİM DOKUNABİLİR EDASIYLA AHKAM KESİP EYLEM YAPAN HAİNLERİ DEVLET 2 METRE KARDA GİRDİĞİ DELİKTEKİ LAĞIM FARESİ GİBİ BULUR.HELE ŞEHİTLERİN KANI ASLA YERDE KALMAZ.BU MİLLETİN AHINI ALAN DA NE DÜNYADA NE AHİRETTE İFLAH OLMAZ.
Diğer Haberler