THY uçağı büyük tehlike atlattı

Ercan-İstanbul seferini yapan THY uçağına Atatürk Havalimanı'na inişi sırasında Florya'daki İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait sosyal tesislerden lazer tutuldu.

THY uçağı büyük tehlike atlattı

Türk Hava Yolları'nın TK-963 sefer sayılı Ercan-İstanbul seferini yapan yolcu uçağı Atatürk Havalimanı'na iniş yapmak için saat 22.00 sıralarında Florya üzerinden alçalmaya başladı.

[

****](http://video.mynet.com/habervideo/THY-ucagi-buyuk-tehlike-atlatti/1457563/)

Bu sırada uçağın kaptan pilotu Florya'daki İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait sosyal tesislerden lazer tutulduğunu fark etti. Pilot durumu Atatürk Hava Trafik Kontrol kulesine bildirdi. Yetkiler de uçuş güvenliğini etkileyen lazer tutulma olayını güvenlik güçlerine bildirildi. Polis ekipleri lazer magandalarını yakalamak için bölgede arama çalışması başlattı. Uçaklara lazer tutulması olaylarının artması üzerine geçtiğimiz aylarda Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün hazırladığı yeni yönetmelikte, uçak içerisinde taşkınlık yapan yolculara ve uçaklara lazer tutanlara para cezası verileceği açıklanmıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
Bu yazıyı es kaza o lazer tutan dingillerden biri okur diye yazıyorum. İstanbul Ercan arasında eşim ve oğlum sıklıkla seyahat ediyorlar. Bir hata olurda sizin lazerinizle uçak düşerse ve onlara bir şey olursa, eşleriniz ve çocuklarınızla onlar yoksa kardeşlerinizle vedalaşın. Çünkü onları sizden teker teker alırım. T.C. adaletini hiç bir zaman kabul etmedim benimki kısasa kısas.
Haklısın kardeşim adaletin olmadığı bu ülkede gerekeni kendin yapacaksın başka çaren yok, çünkü yakalansa bile kanun böyle diyen savcı tarafından serbest kalacak ölen öldüğüyle kalacak başın sağolsun diyecekler sen kendinle başbaşa kalacaksın. Bazı hödüklerde bu yorumları beğenmeyecek ama kendi başına geldimi götünü yırtacak sonucuna baştan katıldığından yiyeceği bir bok olmadığından öpülmüş sıpa gibi susup kalacaklar o zaman senin duygularını anlarlar. Temennim böyle ayıların inini yok ederler diyeceğimde nerde öyle emniyet varmı utandırın bizleri.
İnsanlığa bak..Uçak düşse ölecek onlarca insan umrunda değil mutlu olacak düşürdüm diye..Yakalanırsa para cezası verilecekmiş..Tuttuğu lazeri gördüğü zaman koşarak kaçmaya başlayacağı bir ceza vereceksiniz ki,23 kromozomu kimden olduğu belli olmayanlar suç işlemeye korksun..
sakın savaş çıkmasın çünkü bu bir kıvılcımdır.3.dünya savaşı çıkar..iran ve israil boş durmaz bu fırsatta
T.C adaletine güvenmiyorsan neden orada yasiyorsun T.C ye güvenmeyen it köpeklerin pesinde gezer ailen bizimde ailemizdir kimse senin ailene birsey yapamaz ama sende eger T.C hakkinda böyle konusursan aklini alirim kimseye diyecek bir laf bulamazsin cakall bu mesajim heygidiney eeeee cakal...
buraya kadar anladık ta. O lazeri sökmeyenlerin hiç mi suçu yok. Sök, Kes, 100 bin tl ceza, ifşa et. bi daha yapsınlar.
Diğer Haberler