TRT'den büyük tepki çeken Adalet Yürüyüşü başlığı

TRT Haber ekranlarında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından başlatılan Adalet Yürüyüşü'ne ilişkin olarak atılan başlıklar büyük tepki topladı. Kamu kurumu olduğu için tarafsız olması gerekirken, binlerce insanın katıldığı yürüyüş için “CHP liderinin sözde ‘Adalet’ yürüyüşü yorumlanıyor” başlığını atan TRT Haber'e CHP'lilerden ve sosyal medya kullanıcılarından tepki yağdı. #HaddiniBilTRT etiketi Twitter'da TT oldu...

TRT'den büyük tepki çeken Adalet Yürüyüşü başlığı

TRT Haber’de, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı Adalet Yürüyüşü’ne yönelik atılan başlıklar büyük tepki topladı.

Kamu kurumu olduğu için tarafsız olması gereken kanalda, “CHP liderinin sözde ‘Adalet’ yürüyüşü yorumlanıyor” başlığı atıldı.

Programa katılan isimler Murat Kelkitlioğlu, Ahmet Kekeç ve Kurtuluş Tayiz de büyük tepki çekerken, atılan başlık sosyal medyanın gündemine oturdu.

CHP'DEN ÇOK SERT TEPKİ

#HaddiniBilTRT etiketiyle tepkilerini dile getiren CHP'liler, devlet kanalı TRT'yi, yayınlarında tarafsızlıkla bağdaşmayan bir tutum sergilendiği yönünde eleştirdi.

TRT'ye gösterilen tepkilerden bazıları şu şekilde:

TWITTER'DA TT OLDU

Vatandaşlardan kesilen kaynaklarla yayın yapan TRT'nin #AdaletYürüyüşü'ne 'sözde' demesine büyük tepki gelirken, #HaddiniBilTRT etiketi TT 1 oldu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 134 yorum
sözde yanlış zaten direk ihanet denmesi lazımdı
@tahsin.ozkara Bu hainlikse peki bunlar Ne ? 2006'da Oslo'da müzakere adı altında hainlikler başlıyor. Habur'da davullu zurnalı karşılamalar vs. Ve Oslo'da Başbakan adına pkk ile müzakereye başlayan kisi söyle diyor. Emniyet ve valiler size toleranslı davranıyor eger davranmayan olursa bize söyleyin diyor. Oslo tutanaklarını okursan gorursun. 2009'da açılım başlıyor, 2011'de fiyasko ile son buluyor. Ve Habur rezilliği yaşanıyor. Meclis konuşmasında Başbakan söyle diyor Habur icin. Bu görüntüler içimizi umutla dolduruyor. Sen simdi Megri Megri söyle.
@tahsin.ozkara devlet istedğiyle görüşür
@tahsin.ozkara GERÇEKTEN CAHİLMİSİN YOKSA HOBİ OLARAKMI CAHİLSİN...?
@feerganiiiiiii_2017 Haburda bahsettiğiniz insiyatifler verilmemiş olsa ve açılım sürecinde bunların maskeleri düşmemiş olsa, PKK ile yapılan mücadelelerde diktatör başkan halkını katlediyor yaygarasıyla ülkemize çoktan müdahale edecek bahane bulurlardı. Bunlar stratejik hamleler, neticesi zaten belli olan bir süreçti, artık bunlara takılmayalım. Bu vesileyle şu anda yapılan müdahalaleler daha meşru bir zemine oturmuş oldu. Artık böyle bir talep dahi gündeme getiremiyorlar.Bence bu konuya birde böyle bakmalıyız. Saygılar..
@tahsin.ozkara neden bu kadar tırstınız bu yürüyüşten? burada size batan ne? bu memlekette insanları hain ilan etmek bu kadar kolaysa,o zaman 17/25 aralıkta bu memleketin paralarını iç edenleri hangi kategoriye koyuyorsunuz?Yıllarca baş tacı edip,dizinin dibinde el etek öpenler neden aniden "hoca efendi hazretleri"dedikleri bu zatı düşman ilan ettiler?teröristlerin ayağına hakim-yargıçları de CHP.götürmedi,Dolmabahçe'de PKK.uzantılarıyla da CHP.görüşmedi, son olarak 35.bin insanımızın ölümüne neden olan sayın(!) Öcalan'dan nerdeyse bir iyilik meleği (!)yaratma çabasına da girişmediCHP. eeee.!
Hem SÖZDE hemde SÖZDENİNDE DANİSKASI ÖNDE GİDENİ.TRT:doğru yapmış.
BİZDEN ALDIĞINIZ VERGİLERLE ALDIĞIZ PARALAR HARAM ZEHİR ZIKKIM OLSUN OLSUN
O vergilerle duble yollardan geçip, köprüleri tünelleri kullanıyorsun. Havalimanı kullanıp, istediğin bölgeye uçuyorsun.Gece gece hastane kuyruklarına girmeyip, ilacını alabiliyorsun. Yüzlerce üniversitelerden daha iyi seçim yapabiliyorsun. Metro-tramvaylarla daha kısa sürede evine gidebiliyorsun. Yaşlı ve bakıma muhtaç anne ve babaların yardım aylığı alıp, ücretsiz tedavi görebiliyor ve evine kadar doktor çağırabiliyorsun. Evinin önünde çöp yığınları ile karşılaşmıyorsun. Sabah uyandığında % 700 zam haberleri ile karşılaşmıyorsun. 18 ay askerlik yapmıyorsun. Asıl size haram olsun !!!
@34karaelmas34 Ağzına yüreğine sağlık kardeşim. ALLAH kimseyi ekmeğini yediği topraklara ihanet edecek kadar vatan haini yapmasın.
@34karaelmas34 ARKADAS SEN HANGI ULKEDE YASIYOSUN BU SOYLEDIKLERININ COGUNU SABAH KALTIGIMIZDA GORUYORUZ ZATEN SENIN ARABAN YOK GALIBA ALLAH SIZE AKIL FIKIR VERSIN DAHA NE DIYEYIM
HASTENEYEDE HIC GITMIYOSUN GALIBA
@34karaelmas34 TRT VERGİSİYLE YOL MU YAPILIYOR BRE KENDİN, BİLEMEYEN CAHİL
@34karaelmas34 öğrenmişsiniz bi yok köprü muhabbeti başka bişey yok bre cahil ha birde geçen hastanede bi aşı için tam 3.5 saat bekledim öyle beklenmiyo filan bırak bu işleri
@34karaelmas34 senin nasıl bir hayal gücün var arkadaş ? :) istediğin saatte istediğin bir devlet hastanesine gir metrelerce sıra görürsün ben daha geçen 1 hafta önce sözde kolumdaki alçıyı aldıracaktım bir alçı aldırmak için tam 3.5 saat sıra bekledim dur bi de yazıyla yazayım belki anlamamışsındır ( üç buçuk saat ) ayrıca hiç öyle evine doktor moktor da gelmiyor yalan konuşmanın anlamı yok dicem ama kesin trolsün
@34karaelmas34 hiç köprüden geçmemiş, hastane kuyruklarında beklememiş muamele görmemiş petrol fiyatları dipteyken zamı yememiş dünya görmemiş bir koyun yorumu daha...
@34karaelmas34 sen safmısın yoksa trolmü duble yolları 20 senedir kullanmadım kullanan parasını ödüyo zaten bendende vergimden alıyo kullanmadığım yolun parasını . sonra daha hala uçağa binmedim dallama ben senin gibi embesil değilizki paramız çok olsun uçağa binem hatahaneye gitmediğin yada özele gittiğin ne belli randevu alamıyon 15 güne haberin varmı senin saçma salak konuşmuşunda boşa işte cahilin önde gideni bayrak tutanısın
@yu.ba siz vergi vermezsinizki.Neyi haram ediyorsun.
Doğru yazmış yalandan adalet yürüyüşü diye kandırıyolar.. böyle protesto yapanlar şimdilerde cevaevinde ;)
adalet yürüyüşünün neresi seni rahatsız etti bey efendi.. ülkede adalet mi var ? söylediğiniz sözlere sahiden inanıyor musunuz ?
Adalet sisteminin eksiklerini zaten hükümette kabul etmektedir. Bu işin sonunu nereye varacağını gerçekten bende merak ediyorum. Bence bu süreçte 2 nci Gezi olaylarının hayalini kuranlar var. O zaman ülke olarak 100 küsür milyar dolar kur değişiminden, faiz artışından ve yatırım kaybından zarar etmiştik. Şimdi de benzer bir zarar görmeden bu işin sukunetle halledilmesini temenni ederim. Ama yöntem riskli ve bu iş patlarsa bunun ucu hepimize dokunacaktır. Onun için hepimizin aynı gemide olduğunu hatırlayarak dış güçlerin ekmeğine yağ sürecek adımlardan kaçınmalıyız. Saygılar..
@r.etkar seni camidden alıp hapsemi götürdüler.
Hadsizliğin daniskası, ülkem ne hale gelmiş
Kardeşim eğri oturun doğru konuşun ne adaletinden bahsediyorsunuz siz bu yürüyüşü düzenleyen şahıs şehitlerimizin adını kaç kere ağzına almış kaç kere şehitlerimiz için yürümüş elinizi vicdanınıza koyun konuşun bu adam Şehit savcımız Mehmet Kiraz'ı şehit eden teröristleri hastanede ziyaret edip arkadaşım diyen bir adam bu kadar ADALET meraklısıysa Şehit Savcımız için neden adalet aramadı adalet bahane maksat ortalığı karıstırmak şimdi bana tayyibi akpyi bahane etmeyin tayyibin akpnin ne yaptıgı bu adamın hatalarını değiştirmez.
yürü furkan kim tutar seni.
@borsa66 ARKADAŞLARIN İŞLERİNE GELMİYOR DÜN DESTEKLEDİKLERİ YÜRÜYÜŞÜ K.K SUAN PKKLILARLA YAPIYOR ANLATAMAZSIN GÖRMEK İSTEMİYORLAR ASIL GERİCİ YOBAZ ZİHNİYET BU KİMSE YANLIŞI DA DOĞRULARIDA KONUŞMUYOR DÜRÜSTLÜK YOK :))
Devletin tv si debletin aleyhine casusluk yapan için verilen yürüyüş desteğine seyirci ve tarafsız kalanaz.Trt yi canı gönülden kutlarız.hislerimize tercüman oldjğu için..
benim verdiğim vergilerle elektrikten kesinlen paralarala bir partiye yandaşlık yapamasıın sen türkiye cumhuriytinin resmi kanalısın tarafsız olacaksın. yazık size
BUNLARIN ALDIĞI MAAŞLAR HARAM ZIKKIM OLSUN KİMKİ DEVLETİN PARASINI ALIP YETİMİN YOKSULUN HAKKINI YİYİP BİRİLERİNE YAĞCILIK OLSUN BİRİLERİNE KULLUK YAPAYIM DİYE TARAFSIZLIĞINI YİTİRİYORSA YAZIKLAR OLSUN BUNLAR BU DÜNYA MÜSLÜMANI ARTIK ÖYLE BİR TABİRDE VAR BUNLAR DİN ADINA YALAN SÖYLEYİP ADALETLİ DAVRANMAYIP BİAT İÇİNDE YAŞAYANLAR KEFENİN CEBİ YOK BİRDE SİZ İNANIN BUNA VE ADİL OLUN
Sozde adalet yuruyusu mu olurmus.Trt'nin kanalina yakismayacak sozler. Insanlar basbayagi sicak altinda,yorulmadan dinlenmeden yuruyorlar.O "sozde basligi" yazanlar yuruyuse katilsalarda adaletin nasil elde edildigini ogrenseydiler.Hukuk kurallari yazildiktan sonra adalet istenmez.
trt doğru yapmış bu yürüyüşün perde arkasında chp gezi olayları benzeri olay çıkaracak trt bunu görmüş.
Çok doğru yazmış..bu adalet yürüyüşü değil casusu kodesten kurtarma yürüyüşü..debletin tv side devlete yapılan bu hainliği protesto ediyor ne var bunda?bizde trt ye teşekkür eder trt yi protesto edenleri kınıyoruz.
Sağına pkk sempatizanını soluna feto yu al adalet diye yola çık ondan sonra destek bekle.Sen adaleti önce kendinde ara yüzünü millete dön.
Adalet diye çıktığınız yolun kaç km sini yürüdünüz. Kaç km sini arabalarla gittiniz devletin imkanlarını kullanın bol bol kameralar gelince yürüyoruz diye şov yapın geç kılıçdaroğlu geç bunları
@134213 İstediğiniz kadar olumsuz oy verin ama gerçek böyle
Helal osun TRT ye.
Hayır daha ne yazıcaklardı. Vatandaşların vergisiyle işletilen bir kurum, neden vatanımıza, milletimize silah sıkan. Her fırsatta ülkeyi karıştırmaya çalışan bu fetocu,pkk, ve onlarla aynı ağızdan konuşup aynı kaptan yemek yiyen iblislerin yaptığı bu rezaleti neden kibarlaştırıyor ki!..
kendini atatürkçü zanneden az egitimli partizanlar türk milletinin degerleriyle barışık olamayan ne kadar insan varsa chp çatısı altına toplanmış dünyanın en büyük mesepçi partisi üyelerin % 80 ni alevi bu kadar başarısız bir genel başkan istifa etse bile istifasını kabul etmezler çünkü mesepçiler beceriksiz olsada kendilerinden biri yönetsin pkk yı eleştiren bir vekil varmı türkiye savunma sanayide çalışan iş gücüyle nufus alanını genişlettikçe batı rahatsız oluyor chp de batıyla aynı çizgide açıklamalar yapıyor bugün avrupanın en pahalı 6 projenin altısıda türkiyede sadece havalimanı yeter
TRT'ye tepki gösteren haddini bilmezler. TRT milletin vergileri ile kurulmuş ve yayın hayatına devam eden bir devlet kurumudur. Devletin ve milletin menfaatleri doğrultusunda yayın yapmak ve kamu yararını gözetmek zorundadır. Ülke ekonomi ile terör ile, çevredeki savaş ile uğraşırken vatanının sırlarını ifşa eden birinin yanıında yayın yapamaz. Hele bu anlamsız ve milleti geren ayrıştıran ve gerçek anlamda ülkenin gündemini provoke amaçlı olan sözde Adalet! yürüyüşünün yanında yakınında yer alamaz. Bu yürüyüşü bu ülkede kaç kişi destekler, ABD nin teristlere verdiği silahlar için yürüsün.
Hiç de TT falan olmadı. Evet Kılıçdaoğlu'nın sözde adalet yürüyüşü değil, ortalığı karıştırma çabaları. Dolar düştü, her şey iyiye gidiyor ya. Fetocu Amerikan rüyalarına MALzeme lazım. Sizi de CHPKK'YI destkelediğiniz için takip etmiyorum artık
TRT Yİ TÜM YÜREĞİMLE KUTLUYORUM..YENİ BİR DIŞ DESTEKLİ GEZİ KALKIŞMASNA GÖSTERİĞİ DUYARLILIKTAN DOLAYI BİNLERCE BİNLERCE TEBRİKLER..ALEVİ KIZILBAŞ VE ŞEREFSİZ PKK AĞIRLIKLI Bİ DE ONA BUNA DÖT VEREN İNBELER ADALAET ARIYOR..FETOSU KARAYILANI TÜRK DÜŞMANLARI ÇAKMA GANDİ DANDY KE MAL İN BU SÖZDE YÜRÜYÜŞÜNE DESTEK VERİYORSA GERİSİNİ SİZ DŞÜNÜN ARTIK..AMA BAŞARAMAYACAKSINIZ..KARŞINIZDA O ESKİ AK PARTİ YOK..FETOCU POLİS VE ASKERLER VALİLLER KAYMAKAMLAR YOK ARTIK..KONYADA ÇOCUKLARA KURAN ÖĞRETEN HAFIZLARI İDAM EDEN CHPKK UTANMADAN O KURANDAN AYETLER TAŞIYOR..ASIL DİN İSTİSMARCISI CHPKK DIR..NOKTA
17 Eylül 1961, 12 Mart 1971, 12 Eylül 1980, 28 Şubat 1997 ... adalet çoktan öl(dürül)müştü...
şehitlere adalet diye yürüseydiniz, bunun 4 katı olurdunuz ama kendiniz için yürüdüğünüz belli anca gidersiniz.
habere ne tepkisi yağacak. doğru haber hoşunuza gitmedi değilmi
TRT çok doğru bir başlık atmış, sadece devlet kanalı olduğu için uygun olmamış. şuda bir gerçek bu yürüyüş adalet için değil adaleti baltalamak ve isyana teşvik için yapılmaktadır ama biz bu oyuna gelmeyeceğiz ve oyunu bozacağız. İnşallah sadece yürüdüğünüzle kalacaksınız.
ADALET BİR GÜN HERKESE LAZIM OLACAK.
evet TRT kamu kurumu, hdppkk ve destekçisi kılçıkoğluna hizmet etmek durumunda değil.
çok doğru yazmış..bu yürüyüş vatana ihanettir..
Adaletin ne olduğundan bihaber kişiler boşa konuşmasın ,, embesil olduklarını ifşa ediyor bu koyunlar...
TRT senden de bu beklenir.size verilen vergilerimiz haram olsun.kul hakkı işte böyle yenir.
Bundan doğal ne olabilir ki TRT her zaman hükümet yalakası olmuştur
bu akp lilerde hiç din iman utanma arlanma kalmamış. pkk ile iş tutup çözüm sürecine giren sizlersiniz. dağdaki teröristi davulla zurnayla karşılayıp apo ya sayın dediniz. gazetecileriniz kandile gidip gerillalar bize çok iyi davrandı dediniz. abd askeri başımıza çuval geçirirken sesinizi çıkarmadınız. fetö ye ülkeyi peşkeş çektiniz, sınav sorularını verip ergenekon diye binlerce masum insanı içeri attınız. şimdi siz akp liler çıkıp chp ye laf edemezsiniz. sizin geçmişiniz fetö pkk birlikteliği. bu ülke akp lilerden daha fetö cü daha pkk lısını görmedi.
Aptallar!!! Çok şükür ki bunun bedelini ödetecek onları yaratan. Kul hakkı yemek nedir bilmeyen çakma müslümanlar bunlar. Ama sorsan onlar en dindar olanlar :) Hem de en kısasından en uzununa kadar...
benim paramı alıp benim vergimle hükümet borazanlığı yapamazsın.resmen çete olmuş çökmüşsünüz devlete zoraki paramı alıp yayın yapıyorsunuz ve hukuk işlemiyor bu ülkede.sonunuz hayrolsun yalakalar
SÖZDE TV KANALI TRT BAŞKA NE BEKLENİRKİ...
TRT devletin kurumu doru yapmisdir onu oraya devlet atar kicidaroglu chp atamadi kamu düzenini bozacak atilimlara sahipmi cikmaliydi yürü anca gidersiniz
@enes_200 babasının parasıylamı senin gibi yalakalar böyle davranır cahil orası hükümetin değil devletin kurumu hödük.
Benim paramla AKP davulu çalanlar.Çocuklarının boğazından bizim lokmaları geçirenler sizde din iman yok.Öbür dünyada görüşürüz.Burada amcalarınız çok,allah huzurunda kim köruyacak
@karapotak gecmisine bak 80 yildir kimin parasiyla ne yapildi tanri seni korusun ALLAH demeyi ögrendiniz bunun hakkini ver
AJANLIK YAPIP İNKAR BİLE ETMEYENLERİN BÜTÜN DÜNYADA BU YAPTIKLARININ KARŞILIĞI VATAN HAİNLİĞİ OLANLAR ADALET İÇİN YÜRÜYECEKLER SEN BUNU DÜNYANIN EN HOŞGÖRÜLÜ HÜKÜMETİNE SAHİP OLDUĞUN İÇİN DESTEKLEYECEKSİN AMA TRT YE BU KONUDA YORUM BİLE YAPMASINI İSTEMEYECEKSİN KAFA YAPILARI ZEKA DÜZEYLERİ VİCDANLARI HİÇ BİR MUALLAK KALMAYACAK KADAR NET
Herşeyi özelleştiren devlet TRT yide özelleştirsin. Millet ödedeği vergilerle hükümet propagandasını izlemek zorunda değil. Trt nin a haber den farkı yok.
Birde tarafsız gözle bakalım..düşman olarak gördükleri Erdoğan savaş uçağı gemisinin il kaynağını atıyor ama muhalefet partisi başkanı yollardanoş boşuna zaman kaybediyor..Allah aşkına bir seçim olsa millet kimi tercih eder?
TRT yi Halk tv imi zannettiniz.TRT nin yayın ilkelerini okuyun sonra konuşun.ülkemiz çıkarlarını korumak mahkeme kararı ile tescil edilmiş ülke aleyhine casusluk yapanları şakşaklayacağınımı zannettiniz.
Bu devran döner elbet gazeteci bozuntusu yalakalar. TRT ye de devleti bu hale getirenlere de haram zehir zıkkım olsun inşallah
Diğer Haberler