TSK'dan Kuzey Irak'a hava harekatı: 4 terörist öldürüldü

TSK Kuzey Irak'a hava harekatı düzenledi. Avaşin-Basyan ve Zap bölgelerine düzenlenen operasyonlarda 4 terörist etkisiz hale getirildi. Öldürülen teröristler arasında örgütün sözde "Kato bölge sorumlusu", "Roni" kod adlı Gazi Bahadır'ın da olduğu belirlendi.

TSK'dan Kuzey Irak'a hava harekatı: 4 terörist öldürüldü

Şırnak'ta etkisiz hale getirilen 4 PKK'lı teröristten birinin örgütün sözde "Kato bölge sorumlusu" olduğu tespit edildi.

SÖZDE 'KATO BÖLGE SORUMLUSU' ÖLDÜRÜLDÜ

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Karacadağ bölgesinde dün insansız hava araçlarıyla (İHA) saldırı hazırlığında oldukları tespit edilen ve hava harekatıyla etkisiz hale getirilen 4 teröristten birinin örgütün sözde "Kato bölge sorumlusu", "Roni" kod adlı Gazi Bahadır olduğu belirlendi.

Gazi Bahadır, İçişleri Bakanlığı'nın 'Terör Arananlar Turuncu Liste'sinde yer alıyordu.

GAZI BAHADIR

Bölgedeki operasyon sürüyor.

ŞIRNAK'TA OPERASYON

Beytüşşebap ilçesi Karacadağ bölgesinde dün İHA ile saldırı hazırlığındaki 4 terörist tespit edilmiş, düzenlenen hava harekatıyla teröristler silahlarıyla etkisiz hale getirilmişti.

Kaynak: AA


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 17 yorum
4 terörist öldü hava harekatının maliyeti en az 50 000 tl maksat dostlar alışverişte görsün
1 tane şehit gazi vereceğime 50000 TL feda olsun dert değil.
@murat_tz MURAT...ASKERE GİT...KAÇAK OLDUĞUN BELLİ...O YÜZDEN MALİYET ELLİ.. SANA SAĞLAM ACEMİ BİRLİĞİ GEREK..
@murat_tz 1 terorist i etkisiz hale getirmenin maliyeti yaklaşık 1.650.000 tl olduğunu bildiğimize göre ,bu oldukça kazançlı bir alış-veriş olmuş...Tsk yı tebrik ederim sanırım son zamanlarda "Patron çıldırdı" kampanyası var... fiyatlar bayağı düştü hatta 1 alana 5 bedava var... Heval deflasyonu yaşanıyor bölgede...
evet ,doğru söylüyorsunuz.
Ya sen nasıl bir geri zekalisin anlamak güc
1 milyon da etse helal olsun terörist benim paramdan değerli değildir
Chp ,adamları meclise soktu.Dağda aramaya gerek yok.
@mfid BIRAKIN BU İŞLERİ HDP İLE PAZARLIK EDİP AÇILIM YAPARKEN İYİYİDİ DEĞİL Mİ ? BARIŞ ELÇİSİ GÖSTERİP CADIR MAHKEMELERDE ÖNDEN ALIP ARKADAN ÇIKARANLARDA MI CHPLİ . TERÖRİST LEŞLERİNE TAZİYEYE GİDEN KAÇ AKPLİ VAR ACBAK NETTE BOL MİKTARDA VAR. DAVUL ZURNAYLA KARŞILANIP ALKIŞLANANLAR KİMİN DEVRİNDE YASADI . KENDİ PİSLİĞİNİZİ TEMİZLEMEDEN AÇILIMLA GİRİLEN VEBALLERİ ÖDEYEMEYENLER BAŞKALARINA NİYE ÇAMUR ATAR Kİ ?
sevgili mynet gazi bahadır değil, sözde gazi bahadır
hadi bakalım diğerlerine
Aklımızla dalga geçmeyin jetlerle havadan bombalıyorsunuz ve ölenlerin kimliklerini tespit ediyorsunuz..Her halde parçalanmış cesetlerin jet'den fotoğrafını çekip kriminoloji laboratuarlarında inceliyorsunuz..Hadi diyelim jetler o hızla 4 kişiyi bir şekilde gördü kimliklerini nasıl belirledi..Şuna dört terörist öldürüldü deseniz daha mantıklı olmaz mı ?
Bu ülke artık şiddetl yaşama hevesinin kalmadığı bir hal almiş Bir sabah bakiyorsun süç örgütlerinin ceza evinde çıkması için hükümetin bir numaralı ortağı ceza evinde ziyaretlere başliyor ve diyor size af getireceğiz bir bakiyorsun insanlar direklerde katledilmiş Arkasında içişleri bakanı bu bizim adamımız deyib,ülkemizin üçüncü partisi olan partinin eş başkanını arayib ölümle tehdit ediyor arkasında bu ülkenin şehit cenazelerine bizden olmayan katılamaz her an her dakka ülkede kolluk kuvetleri çeşitli şiddet adları altında sokaklarda Her saat her dakka ölüm naraları,buyrun yaşayın.
biz onu tanımıyoruz bıyık var yılanın başı ne oldu ondan bir haber yokmu
Allah;askerlerimize,kolluk kuvvetlerimize güç kuvvet versin İnşaAllah.
terörün yuvası ankara ve incirliktir
Başlıktaki isim uygun olmamış.
Diğer Haberler