TSK'dan son dakika Afrin operasyonu açıklaması

Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekâtına ilişkin Türk Silahlı Kuvvetlerinden açıklama geldi. Son dakika habere göre, açıklamada "Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı bin 141 olmuştur" ifadesi kullanıldı.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Hava Kuvvetleri Komutanlığınca gerçekleştirilen hava harekatıyla terör örgütleri PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ'a ait sığınak, barınak, mühimmat deposu ve silah mevzisi olarak kullanılan 36 hedef imha edildi.

Bölgeden elde edilen bilgilere göre, bugün 79 terörist etkisiz hale getirildi. Harekatın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen teröristlerin sayısı bin 141'e ulaştı.

Hava ve kara ateş destek vasıtalarıyla desteklenen kara harekatının, planlandığı şekilde başarıyla devam ettiği bildirildi.

AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
DAHA ÇOK AZ BİLE KÖKLERİNİ KAZIKMAK GEREK
vur gurbanım vur. millet için vur. şehitler için vur. bayrak için ezan için vur.
Allah sayılarını artırsın, zalimler için yaşasın cehennem.
Ya siz neresine inaniyosunuz yıllardır kendimde kuzey irakta bu kadar vurduk yok efendim öldürdük sonlari geldi biraz objektif olun ay gözlüğü ile bakmayın gerçekleri görseniz böyle demessiniz
Mehmetçik bizim için Afrinde yedi dùvele kar$i sava$irken $ahsi hesapla$maya girenler vebal altindadir. Yanli$lar ve kandirilmalar olmustur. Fakat hesap sorma gùnù bu gùn degil. Mehmeti desteksiz, Dua siz ve morelsiz birakma ya RAB!
ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN.
Diğer Haberler