Tunceli'de vurulan terörist kendini böyle patlattı

Tunceli’nin Ovacık ilçesinde polis noktasına saldırıda bulunan teröristin vurulma anı ve ardından kendini patlatması güvenlik kameralarına yansıdı. 17 Mayıs 2017 günü Tunceli-Ovacık karayolu İl merkezi uygulama noktasına yaklaşan içerisinde bir şahsın bulunduğu şüpheli araçta bulunan leşker kıyafetli 1 şahıs güvenlik güçlerine ateş açmak suretiyle saldırı girişiminde bulunmuş, güvenlik güçlerince anında ateşle karşılık verilmesi sonucu şahıs vurularak etkisiz hale getirilmişti.

Tunceli’nin Ovacık ilçesinde polis noktasına saldırıda bulunan teröristin vurulma anı ve ardından kendini patlatması güvenlik kameralarına yansıdı.

Uygulama noktasında güvenlik güçlerine ateş açan teröristin vurulduktan sonra kendini patlatma anı güvenlik kameralarına yansıdı.

Olayla ilgili Tunceli Valiliği'nden yapılan açıklama şöyleydi;

"17.05.2017 günü saat 15.30 sıralarında İlimiz Tunceli-Ovacık karayolu İl merkezi uygulama noktasına yaklaşan içerisinde (1) şahsın bulunduğu şüpheli Peugeot Partner marka araca güvenlik güçlerimizce durması yönünde ikaz yapılmış ve araçtan inmesi için sesli uyarıda bulunulmuştur.

Bahse konu araçta bulunan leşker kıyafetli (1) şahıs güvenlik güçlerimize ateş açmak suretiyle saldırı girişiminde bulunmuş olup, güvenlik güçlerimizce anında ateşle karşılık verilmesi sonucu şahıs vurularak etkisiz hale getirilmiştir. Güvenlik güçlerimizde herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmamıştır. İlimizde terörist unsurların bulunmasına yönelik çalışmalar azim ve kararlılıkla sürdürülmektedir."

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
EY ALLAHIM.. TÜRK ORDUSUNA GÜÇ VE KUVVET VER.. ADALETTEN AYIRMA..
Ata yurdu Anadolu'dan, uzaktan kumanda bölücüleri kullanarak, Türkleri kimse kovamaz. Sadece 1071'den beri değil Bizans Döneminde de milyonlarca Türk vardı Anadolu'da, Ön Türkler...
ne canlı bombası terörist baktı öldürülecek el bombasını çıkartıp pimi çekip üstüne yatıyor ve sonra bom
bu teroristlerde bilmem neye sürülecek kadar beyin yok. kOB yoluna gitti
sence akıl olsa terörist mi olur?
balcova2015 tarihi çarpıtma 1071 den önce Anadoludaki TÜRK nufusu yok denecek kadar azdı 1071 o akımdan bir milattır öyle her önüne gelen tarih hakında konuşursa böyle oluyor işte hatta en tepedekiler bile yapıyor bu hatayı
@sonerhunur ; Türkler Anadolu'ya 1071'de değil, MÖ 7000'li yıllarda gelmişlerdir. Çevresi denizle çevrili Anadolu'yu sürekli besleyen Türk göçleri buraya sıkışmışlar ve Türk varlığını tesis etmişlerdir. Oğuzlar Anadolu'ya geldiklerinde karşılarında aynı dili konuşan pek çok Türk grubu ile karşılaşmışlardır.
@balcova2015 hatta anadoluyu sırtlarında getirdiler eskiden anadolu diye bir yer yoktu
sonuca bakalım; 4 mermi sıktın patladın gittin ne kazandın(ız) ülke mi ? özerklik mi? ana dilde eğitim ? bir mezar yerin bile olmayacakken özerklik yada devlet gibi safsataya nasıl inanıp canınızı hiç ediyorsunuz beyinsiz takımı sizi aramızdaki fark bu işte siz yok olan ve olmayacak olanı hayal eder geberirsiniz biz var olanı korumak için şehit olur can veririz
Allahım bütün askerimizi polisimizi korucularımızı koru..
üzülen var mı?
Bu nasıl bir saldırıdır. Eceli gelen köpek cami duavrına işer demişler. :) Eleman ölmeye gelmiş.
Diğer Haberler