Türkiye'nin düşmanlarını korkutan hamlesi

Savunma sanayii projelerine ve milli yazılımlara ağırlık vermesini isteyen Başbakan Erdoğan, füze sistemleri konusunda da İran'ı örnek gösterdi.

Türkiye'nin düşmanlarını korkutan hamlesi

Savunma sanayiinde yerli üretim ve yüksek teknoloji konusunda TÜBİTAK'ı görevlendiren Başbakan Erdoğan, "İran'ın 2 bin-2 bin 500 kilometre menzilli füzeleri var.

[**

**](http://haber.mynet.com/milli-silahlarimiz-570019-foto-analiz/)

YAŞ toplantısında komutanlara sordum, 'Bizim füzelerin menzili ne kadar?' diye. En fazla 150 kilometre. Bu olmaz, geliştirmemiz lazım" dedi.

Habertürk gazetesinin haberine göre; Başbakan Tayyip Erdoğan başkanlığında önceki gün yapılan Bilim ve Teknoloji Yüksek Kurulu toplantısına 13 bakan, bakan yardımcıları ve ilgili bürokratlar katıldı.

Erdoğan toplantının basma kapalı bölümünde yaptığı konuşmada Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) için hedef koydu. Kurumun savunma sanayii projelerine ve milli yazılımlara ağırlık vermesini isteyen Başbakan Erdoğan, füze sistemleri konusunda da İran'ı örnek gösterdi.

Erdoğan "Komşumuz İran 2 bin-2 bin 500 kilometre menzilli füzeler yaptı. YAŞ toplantısında komutanlara sordum. 'Bizim füzelerimizin menzili ne kadar?' diye. 'En fazla 150 kilometre' dediler. Bu olmaz. Bunu geliştirmemiz lazım" diye konuştu. Başbakan Erdoğan sözlerini "Kapı komşumuz İran'da bu var. Tamamen yerli; Avrupa'dan bağımsız olarak kendisi üretiyor. Ambargoya rağmen bunu yapıyor. Biz de yapabiliriz. Sizden bunu istiyorum" diye sürdürdü. ATAK helikopteri projesinden de söz eden Erdoğan, 2013 yılında seri üretime başlanacağını hatırlatarak, helikopterin ve füzelerin tamamen Türk savunma sanayii eliyle yerli üretim olması gerektiğini söyledi.

GİZLİ PROJELER

Toplantıda TÜBİTAK'ın en genç başkanı olan 40 yaşındaki Prof. Dr. Yücel Altunbaşak da kuruma bağlı Savunma Geliştirme Enstitüsü'nün (SAGE) çalışmalarını anlattı. Savunmaya yönelik projeler bulunduğunu belirten Altunbaşak, Türk Silahlı Kuvvetleri için radar ve denizaltı sistemleri ile yazılımlar geliştirdiklerini söyledi. Projeleri dinleyince memnuniyetini ifade eden Erdoğan, "Bunlar güzel şeyler, bunları geliştirin. Savunma sanayiinde daha fazla proje üretin" talimatını verdi.
'RAFTA KALMASIN'

Toplantıda, ABD'de olduğu gibi Savunma Geliştirme Ensitüsü'nün ticarileşmesi, hayatın içine girmesi kararlaştırıldı. Projelerin rafta durmadan bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğine vurgu yapılırken Türkiye'nin ihracatını artıracak, katma değer yaratacak, orta ve uzun vadede cari açığın azaltılmasına etkisi olacak projeler geliştirilmesi istenildi.
TÜRKİYENİN FÜZELERİ

J600-T YILDIRIM: Menzili 250 kilometre. 600, daha sonra 1500 km. menzile çıkarılması hedefleniyor.
JAGUAR: Çin teknolojisiyle üretiliyor. Menzili 150 kilometre civarında.
TOROS: 1999 yılında TSK envanterine girdi. Çok namlulu roketatarları andıran Torosların menzili 100 kilometre.
ATTACK-MS: ABD'den satın alınan füzelerin menzili 165 kilometre.
KASIRGA: Dört lançerli çok namlulu roketatardan oluşuyor. 150 kilogramlık savaş başlığı ile 100 kilometre ötedeki hedefi vurabiliyor.
HEDEF: Birkaç yıl içinde 1000 kilometre menzile ulaşabilecek füze teknolojisi elde etmek. Sonraki hedef ise 10 bin kilometre menzilli kıtalararası füze yapmak.
UZAKDOĞU ÖRNEĞİ

Türkiye'nin Ar-Ge çalışmalarını 10 yılda 2 katına çıkardığı saptamasının yapıldığı toplantıda Güney Kore örneği masaya yatırıldı. Güney Kore'nin GSYİH'sının yüzde 3'ünü, Türkiye'nin ise yüzde 0.84'ünü Ar-Ge için harcadığı belirtildi. Bunun sonucunda Güney Kore'nin büyüyen ekonomisinde Samsung, Hyundai, Daewoo, LG gibi markalar çıkardığı belirtildi; "Bizim niçin Nokia'mız, Samsung'umuz, yerli otomobil markamız yok" denildi. Toplantıda Çin örneği de verildi.
2023 YERLİ VİZYONU

Toplantıda; Türkiye'nin 2023 yılında yerli otomobil, yerli uydu, yerli uçak ve yerli tren vizyonu da ortaya konuldu. ABD'nin 1961 yılında Ay'a gitme hedefi koyduğu, 1969'da bu hedefi gerçekleştirdiği vurgulandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 106 yorum
Sayın Erdoğan bol keseden atmak kolaydır.O söylediklerinizi Mustafa Kemal Atatürk söyleseydi olurdu. Sizden duymak sadece güldürüyor...
sizin gibi zihniyetle tabi 150 kilometrede kalırız .sen daha mustafa kemalin zamanındasın.
bende akp li yada tayip erdogancı degilim ama senin yaptıgındda yorum degil...atatürk dese olurdu ... yaşıyordamı desin sacma konuşmak snin dedigin gibi olsa gerek
Ölüyü diriltin getirin o zaman. o zaman mustafa kemaldi şimdi tayyip erdoğan önemli olan kişilermi yapılan icraatlarmı Geçmişimizle ne kadar yaşayabiliriz ? ders alıp daha iyisini yapmak lazım.
boş laf ediyorsun vesselam
ula cengiz evlat nerelisin usagim ermenimi yahudimisin? la begenmeye bilirsin ama sonucta bu ülkenin basbakani saygi duycaksin cogunluga gipta ediceksin yok Atatürk felan fistik emin ol Atatürk olsaydi senin gibi cogunlugun yüzüne tükürürdü eminim bugün Atatürk var olsaydi eminim chp istemezdi sizin gibiler istemezdi nedenmi sizde bizde iyi biliyoruz ergono koncular ülkeyi yediniz bitirdiniz hic bir icraat yapmadiniz üstüne üstlük ülkenin zenginliklerine imza atip actirmediniz Atatürkcülükten bahsediyorlar:) cahil gurabalar sizi
M.Kemal atatürk türk ordusuna ne katmis Bi solesene.2 DUNYa savasinda ruslar bizi tehdit etti inonü basa cikacak gücümüz yok demedimi.Atatürk 2 dunya savasini cikacani bilmisti ordunun silah gelistirecegini güclü olacagini bilememismi.Zaten ole olsaydi selanik ve tüm arap ülkelerini alabilirdi.Ama o bir Fatih degil!
atatürkle erdoğan arasından kaç tane hükümet kuruldu,kaç tane başbakan görev yaptı,bugüne kadar bu gelişmelerin vaatleri bile yapılmadı.siz gülmeye devam edin 80 yıldır kendinize bütün batıyı güldürdünüz.hoşaftan anlamayanlardansınız vesselam.
Arkadaşım Atatürk 73 sene evvel öldü ama onun neslide mi öldü. Takıldınız kalsınız o asırda. Artık yeni Atatürkler demeyim de en azından onun çizdiği yoldan ama daha da geliştirerek ilerleyen nesiller çıkması lazım.
sadece ittir git derim başkada bir şey demem dünya kabullendi bir sizin gibi örümcek kafalılar kabullenmediniz tayyşp erdoğanı...
adam yaparım diyor ve yapıyorda herşeyi yaptı neler yapmadı ki bu 10 yılda. Görmemek kör olmaz kazlım yada senin gibiler diğer muhalif partilerin altından kalkıp göremediği için böyle konusur ancak. Onların altından kalkın artık ayakta durun bizim gibi.
bakıyorumda akp li arkadaşlar hepiniz buralardasınız. ama diğer haberlerde hiç görünmüyorsunuz. hala siz bunlara inanıyormusunuz. ülke elden gidincemi özünüze döneceksiniz. millet açlıktan nefesi kokuyor. asgari ücret zammı ortada vekil maaşlarıda ortada. açılım oldu kaç şehit verdik. şimdi açılmaya devam diyorlar. onlarda niye yorum yapmazsınız acaba.... devam edin siz durmak yok nasılsa.
10 yıldır ülke elden gidiyo diyosunuzda giden ney onu göremedik daha, sizin akıllarınız gidiyo adam olaydınızda sizin zamanınızda yapsalardı, çıkıp komutanları savunuyosunuz komutanların yaptıgı ortada milli gelişme sıfır askeri icraatlar teknoloji kullanımı sıfır ordu sıfır eklde varsıfır şimdiye kadar ülkeye ne vermiş bu generaller 1 füzemiz bile yok, çıkmış ülke elden gidiyomuş, zerdali kafa komutanlar lüks köşklerde villalarda emekliliklerini yaşarken bişey demiyonuz çıkmış askeri ücretle pirip yapmayı deniyonuz...
asgari ücreti pirim yapmak için kullanmıyoruz gerçek ortada. senin 20 sene önceki teknoloji de ortada. eskiden bizim askerimizin başına kimse çuval geçirmedi. yada sizin büyük şeyhiniz feto neden türkiyeye gelmiyorda amerika koruyor onu. neden orada. sen generaller köşklerde yatıyor diyorsun da neden vekillerinin maaşlarını yaptıklarını tyayyibin istanbul belediye başkanlığı dönemindeki yolsuzluklarını sorgulamıyorsun. sen nasıl bir gözlük takıyorsun. yabancı sermayeyi neden sorgulamıyorsun... merak etme herşey ortada. kalkınma diyorsun ya. iç ve dış borcuda sorgula ozaman anlarsın.......
öyle temenli ediyorumki(2023) edefine ulaşabilmek gerci bu hükümet ozamanakadar kalırsa ben bnun olacagına inanıyorum dahagüzel şeylere imzaalrın atılmasınıda bekliyorum tabiki bugunekadar askerin işi başkaydı ikdidarların yolunu kesmek be biletin inanclarıyka kişilikelriyle ugraşmaktan zaman bulamadılar sanırm ..
bu zamana kadar ben hiç böyle bir devlet adamı görmedim en ufak meseleden en önemli güvenlik sorunumuzu bile unutmayan her şeyin bilincinde bir başbakan dostunu düşmanını bilen hiç bir güçten çekinmiyen ülkemizin süper güç olması için gecesini gündüzüne katan bir insan ben önünde saygı ile eyiliyor sana oy vermedime pişmanım diyorum eğer biz her yönden güçlü olursak bize kafa tutan israil fıransa filan önümüzde eğilmesse na merdim silahlanmaya mecburuz
tamam herkezin görüşüne saygım var. belki dediginiz gibi bu adam dogru kişi. belki ülkemiz o kadar geri kaldıki bazı şelerde anca bukadar oluyor. buraya kadar saygım var. ama 1 min demekle fransaya sözde kafa tutmakla olmaz bu işler . neymiş kanuni sultan süleyman mektubu. onu bile yanlış sundular . o konuda bile rezil olduk. kıbrıstaki petrol yataklarına ne oldu. hani müdale ederdik. niye üstünü kapadılar. biz okadar geri kafalı bir ülkeyiz ki daha ne nedir onu bile kavruıyamıyoruz. çipli kimlikleri 5 yılda çıkaramadılar. roket yaparsak 100 yıl falan alır.
4 BİN YILLIK MEDENİYET KOMŞUMUZ İRANI YAKINDA AYNEN SURİYEYİ BİZE DÜŞMAN ETTİĞİNİZ GİBİ DÜŞMAN EDECEKSİNİZ. GİDİŞATIMIZI GÖREMİYOR MUSUNUZ? TÜRKİYE, ABD GÜDÜMÜNDE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİNİN TETİKÇİLİĞİNİ YAPAR HALE GELDİ. MALATYADA ŞU AN İRANA DOĞRULTULMUŞ BİR FÜZE KALKANI VAR. KİMİ KORUYACAĞIZ, HRİSTİYAN BATIYI KİMDEN KORUYACAĞIZ MÜSLÜMAN DOĞUDAN. BİZ EŞEK OLDUKÇA SIRTIMIZA SEMER VURANDA FÜZE YÜKLEYENDE ÇOK OLUR, ŞU VAR Kİ YARIN ÖBÜRGÜN SAVAŞ ÇIKSA İRAN, TÜRKİYEYİ VURSA KİMSE, TAYYİP VE HÜKÜMETİN ALDIĞI BU KARARLAR YÜZÜNDEN SAVAŞA GİRDİĞİMİZİ HATIRLAMAYACAK BİLE.
İran yüzyıllardır Türkleri daha doğrusu Sünnileri en büyük düşmanı olarak görüyo sen daha neyin derdindesin??
senin gibi hainler oldukça hiç bir zaman kendimizi silahlandıramayız ,allahtan şimdiki hükümet senin gibi ülke hainlerini takmıyor
Yorumunda yazdiklarin ve tesbitlerin tamamen dogru.Turkiyede insanlarin yarisi akil tutulmasi yasiyor son 10 yildir.Dilerim bir gun gelir toplumun buyuk cogunlugu korlukten kurtulur ve bu olanlari gorur...
Ordu iritacayla uğraşıyor,ordu kendi görevi dışında herşeye bulaşmış,yan gelip yatıyorlar,milletin vergilerini çatır çatır yiyorlar..bırakın füzeyi menzili neyi var ki,adamlar bilimde ilimde ilerlemiş bizimkiler hala irticaydı başörtüsüydü uğraşıyorlar.bırakın milletin dinini imanını giyinişini..ilme önem verin bilme önem verin başı örtülü insan füze yapamazmı ülkesini koruyamazmı abdestinde namazında insanlar imam hatipliler orduya faydası olmazmı..dışlamışsınız insanları damgalamışsınız..şimdi görünen ne içler acısı bir ordu.adamlar uzaydan fuze vuruyor biz daha menzili yok fuzelerin
Zararın neresinden dönülürse kardir demiş atalarımız, sevindirici bir haber yalnız mühendislerimizin başına bi olay gelmesin sayın devlet büyükleri...!
Daha hızlı olmamız lazım çok geride kaldık...
İran gibi biz de füze yapalım derken, Tayyip'in hesaplamadığı bir husus var... İRAN BAĞIMSIZ bir ülke... EŞBAŞKANLIK makamı yok yani...
umarım en kısa zamanda herşeyi kendimizin üretebildiği bir ülke konumuna geliriz.
bu ulke yillar once nukleer teknolojiye gecmeli idi.Bu hukumet ise hizli basladi ama nedendir bilinmez hersey unutuldu.Bu olanlar sadece milleti uyutma taktigidir
Ülkemizin sağına soluna iyice bir bakalım.Haritayı gözünüzün önüne getirelim.Türkiye silah konusunda en son teklolojiyi takip etmek durumunda.Ne gerekiyorsa yapmalı.
helal olsun başbakana bundan öncekiler uyudu uyudu ismet inönü hayini kapattı ankaradaki uçak fabrikasını tayyip açtırdı helal olsun
hain senin babandır- zoyssuz
lan man kafalı bilip bilmeden konuşma salak o fabrikayı rahmetli inönü deyil menderes hini kapattı lavuk
Ankaradamıydı o uçak fabrikası ve Tayyib ne zaman uçak fabrikası açmış. Anlamıyorum sizi..
siz bu kafayla ancak altınıza yaparsınız...
ÇALIK grubuna 1 milyar dolar verip yaptır başbakanım.türkiyedeki bütün işleri onlar biliyorlar:))
sen biliyorsan sana versinler..
inşallah daha güçlü bir türkiye için bu çalışmalar rafta ve lafta kalmaz
burun kıvırdığınız iran bunu yıllar öncesinden yaptı sizse daha bunu yeni gündeminize alıyosunuz hani sizin teknolojin üstün askeri gücünüz. Siz su ana kadar sadece masallarla buyutuldunuz uyanın artık...
80 küsür yıllık masaldan önce bi kendiniz uyanın da sonra milleti uyandırmaya çalış.türkiyede ne zaman sanayi hamlesi yapıldıysa engel çıkartılmadı mı,biraz daha makul düşünmeyi becerebilseniz
Tayyip baba geldide uyandık kardeş merak etme adam ülke sorunlarıyla boğuşmaktan ancak kafasını buraya koyabildi. Okadar iş yaptı bunuda yapar. Sizin adamlarınız 30 yıl başta kaldı bi çivi bile çakmadı aksine olanı söktü daha da gelip böyle çalışkan adamları beğenmezsizniz bre mendebur zındıklar
yıllar once akp yoktu canım benim daha yeni ulke duzene giriyor gucleniyor. biz uyuyosak sen ruya aleminde yasıyosun
yok paralı askerlik çıksın bedelli olsun para gelsin para gelsin bu gelen parada geldiği gibi uçuyor sonuçda ,ülke savaşa girse yine bedelliler geride yada ülke dışında ,yok ben bedelli yaptım işim vardı vatanımı senden çok seviyorum yok yaşım gecdi,bende paramı veriyorum az paramı demeyin bırakın,yine bu vatanı koruyacak olan yine fakir evladı siper edecek vucudunu vatanı icin dini icin bayrağı için ezanı için yine bedeli ödüyecek canıyla koluyla bacağıyla ,bırakın ya dökülen bir araba gibi ülke dışı janjanlı motor sıfır,başbakan ne yapsın tek başına düzelt düzelt bitmiyor..adamlr uzayda biz?
Bizim niye yok diyorsun, yemeyin memleketi, emekli vekillere zam yapın parayı çarçur edin sonrada bizim niye yok. emeklivekil, ya böyle birşey varmı 4 yıl çalış normal emeklinin 10 katı para al.haram zıkkım olsun boğazınızdan geçmesin o paralar...
HANGİ DÖRT YIL, VEKİLLERE İKİ YILDA EMEKLİLİĞİN ÖNÜNÜ AÇTILAR. HALKA 70 YILDA EMEKLİLİK ÖNGÖRÜLÜRKEN DÜNYANIN EN GENÇ VE ZENGİN VEKİLLERİ BİZDE OLDUĞU İÇİN GURURLANALIM
ASGARİ ÜCRETLİYE 1 KURUŞ ZAM YAPALIM MI YAPMAYALIM MI DİYE KARA KARA DÜŞÜNEN ZİHNİYET HARAM OLSUN O PARALAR SİZE.HANGİ PATRONUN KORKUSUNDAN ASGARİ ÜCRETİ ARTIRAMIYORSUNUZ.KİMİN UŞAGISINIZ
aynen
yıllarca maaşı olup oturmuşlar başbakanın haricinde savunma sanayi yerli olsun diyen allahın kulu yok sadece füze değil başbakan yerli oto yerli uçak yerli savaş gemileri yani dışa bağımlılık bitsin diye uğraşıyor diğerleride aval aval bakıyor.merak ediyorum acaba aptal olup düşünemediklerinden mi yoksa vatanını yabancı şirketlere peşkeş çektiklerinden mi anlayacağız yakında savunma ihalelerinde alınan rüşvetler de çıkacak ortaya..vatanını 3-5 kuruşa satan hainlerde..
RTEmi uğraşıyor? Allahta seni güldürsün:) Kimse istemiyor uğraşmıyorda birtek rte istiyormuş :) Cvp yazmıcam uzun uzun değmez..
DOĞRU SÖYLÜYORSUN KARDEŞ. ELİNE SAĞLIK
bağımsız olmayan devletler teknolojilerini bir yere kadar ilerletirler daha fazlasına izin vermezler. batıyı takip eden ülkeler hiç bir zaman batının önüne geçemezler geçirtmezler. Buda benim sana nasihatim olsun tayyip
benimde sna nasihatım olsun bırak şu at gözlüklerinide az ezik düşünme büyük düşünki yapacaklarında büyük olsun
çok güzel zırvalamışsın
düşmanlarımız bu hamleleri görünce gülmekten ölebilir:))))))
çok geç kaldık atatürk 80 yıl önce bunu söyledi istikbal göklerdedir die bugüne kadar nie anladınız bunu askeri güç bitdi artık aşağıdaki arjadaşın dediği gibi ankaları bile modernize edemediniz en yakın komşu ve düşümanımızdan aldınız heronları...
geç diye yapılmasın mı
ataturkun fikirleri 80 yıl oncenin fikirleri sen onu bunu bırak da gelecegin fikirlerine bak
bu habere sadece :D:D gülünür...kafa tutacak zırt tutar
helal olsun Erdoğan a
füze,uçak vs.yapan ülkeleri incelerseniz oradaki yöneticilerin halkını soymadığını ve dürüstçe yönettiğinide görürsünüz.Örnek RUSYA-PUTİN.Hadi bir kişi çıkıpda Tayyip hoca ile PUTİN'i bir kıyaslasın bakalım,bizimki putinin 100 km yakınından geçebiliyormu??Hadi buyrun AK çılar..
evet bir kişi çıkdı ve kıyaslama yapdı:ülkeni çok küçük görme,ülkeni yönetenleride çok aciz ve hor görme,kimse kimsenin hakkını yemez,kıyaslama yapalım ,en kısa tarihe bakdığımız zaman.rusya afganistan da milyonlarca kişiyi öldürdü.neden?Hani senin Putin'in çalmazdı ,8 Ağustos 2008 rusya Osetya'ya girdi yani Gürcistan şehirlerini yakdı yıkdı ve ne varsa tanklara bağlayıp çekdiler.o koca ordu ve zengin putin çalıp çırpmıyor deymi.unuttunmu bunları daha sayayımmı.adamlar dünya ya doğal gaz veriyor zenginlik içindeler hala ülkeleri sömürüyorlar.sende kalkmış başbakanımıza ve yöneticilere iftra at
dosta guven ,dusmana korku ver , soysuzlar gorsun turkiyenin gucunu
10 yıldır aklınız neredeydi? Hem öyle yapılsın demeyle oluyormu? Kolaymı geliyor acaba? Lafla hiçbirşey olmuyor. Yandaşlarınıza yedirdiğiniz parayı bilime ,teknolojiye argeye yatırsaydınız hem ODTUlü İtülü gençler sizi protesto edip polisten dayak yemezdi , hem de 10 yılda yeni yerli araçlar üretirdik. Siz yerli İHAlara bile destek vermediniz gidip İsrailden aldınız, en sonda amerikadan Predator sipariş ettiniz. Neden O predator lara tonla para verceğinize ANKAnın ateş açabilen modelinin geliştirilmesi için girişimde ve yatırımda bulunmadınız?
asker bu zamana kadar hep kendi cebini geliştirdi,helal olsun başbakana ama bu paşaların çoğunun temizlenip gençlerin gelmesi lazım.
ASELSAN BUNDAN 4-5 SENE ÖNCE NELER ÜRETTİ DE ADAMLARIN SESİNİ KESTİNİZ.NEDEN?
Eğer erdoğan böyle bir talimat verdiyse tebrik ediyorum,gurur verici bir durum geç kalsak bile iyi bir haber,zararın neresinden dönersek kardır,artık silahlarımızı kendimiz üretmeliyiz.
siz önce bu alanda başarılı çalışmalar yapan mühendislerin "intihar etmiş" gibi gösterilip katledilmesini önleyip can güvenliklerini sağladığınızı gösterin, gerisi kolay...
Öldüren zihniyete siz sahip çıkıyonuz bu noolacak.
Bazılarımız Hala Atatürk zamanında kalmış , Ruhu şad olsun .. R. Tayyip Erdoğana'a gelince bu kararlar sizcede çok geç değil mi ? Madem masaya koydunuz neden 2012 de baslamıyorsunuz ? Hep 1 yıl öteye atıp tutuyorsunuz , yinede umarım ben yanılıyorumdur yaşayıp görüceğiz
Konulan proja önce ölçülüp biçilir ha deyince yapılmaz. Bunu bile demese daha kötü değil mi ? 50 yıl yerinde sayan bir millet daha yeni yeni yerli üretime geçiyor. :)Bir anda atomu parçalamalarını beklemeyin.
Yeni bir rant kapısı açılıyor anlayacağımız.. Okul servislerinin ihalesinide oğluna verirsin gül gibi geçinir gidersiniz....Buna helal olsun başkanım diyen dalkuvuklar nedeninide açıklasalar çok makbule geçer....
yanlış habere yanlış yorumu yapmışsın :):)
RAHMETLİ TURGUT ÖZALDAN BUYANA HİÇBİR HÜKÜMET TAŞ ÜSTÜNE TAŞ KOYMAMIŞ TAKİ AKP GELENE KADAR ERDOĞAN GELENE KADAR İYİKİ GELMİŞSİN SN ERDOĞAN SENDE OLMASAYDIN BU ÜLKENİN BU ORDUNUN HALİ NE OLACAKTI BU GİDİŞLE KIRIKKALE PİYADE TÜFEĞİNE DÖNECEKTİ YAZIKBE YAZIK PAŞALAR 150KM NE DEMEK TABİ ONLARIN TEK DÜŞMANI VARDI ODA HALK ONADA 150KM YETERDİ DÜNYADA TEK DÜŞMANLARI VARDI MUHAFAZAKAR DİNDAR OLAN KENDİ HALKLARI ONLAR FÜZELERLE NİYE UĞRAŞSINLARKİ NAMAZLA BAŞÖRTÜSÜYLE UĞRAŞMAK VARKEN EY GAFİLLER KIBRIS HARBİNDE BAŞIMIZA NELER GELDİ NE ÇABUK UNUTTUNUZ.BAŞBAKANIM ALLAH KUVVETİNİ ARTTIRSIN...
Başbakana laf eden Atatürkçüler merak ediyorum iktidarda olsa ne yapardı çok merak ediyorum Allah korusun. Çünki onların Atatürk ile filan alakaları yok laf laf laf sadece.Din ile türbanla uğraşsınlar başka işleri güçleri yok çünki.
abartmaya gerek yok menzili irani,rusyayı,fransayi,yunanistani,basta israili gösteren mesafelerde olsun kaffi
Bu füzeleri yapmak için çalışacak personel faili meçhul ölümlere gitmez inşallah da yapılır..
en az 20 bin km menzilli kıtalar arası balistik füze lazım.bunu başarırsak güçlüyüz derim.öyle 2000-3000 km.olsa nolur olmasa nolur.Bu füzelerin menzilleri de pekin,washington,moskova ,londra,paris ve sdneye göre ayarlanmalı.O zaman güçlü ordu,Güçlü türkiye olur...
150 kilometre menzilli füzemiz var. OSMANLI,nın ve ATATÜRK,ün kemiklerini sızlatıyorsunuz.TÜBİTAK,ta görevli bilim adamlarını intihar süsü ile öldürmüşler, sorumluları bulmalısınız? Mevcüt bilim adamlarımızıda, özel eğitimli siviller tarafından korumalısınız.
Aynen savunma sanayi güçlendirilmeli. Çok iyi bir çıkış olmuş bu bence. Koskoca TSK nın 150 km menzilli füzeleri yakışık almıyordu. inş. süper güç oluruz.
Diğer Haberler