Türkiye'nin en çok konuştuğu 2 sandıktan ne oy çıktı?

Referandum oylaması sırasında çıkan kavgada 3 kişinin öldüğü Yabanardı Köyü'ndeki 1115 nolu sandıkta 52 'evet', 23 'hayır' ve 1 geçersiz oy çıktı. Bu sandıktaki seçmenlerden 88'i ise oy kullanmadı. Öte yandan Manisa'da,12 seçmeni bulunan Kayranokçular Mahallesi'ndeki sandıktan bütün oylar 'evet' çıktı.

Türkiye'nin en çok konuştuğu 2 sandıktan ne oy çıktı?

Diyarbakır'ın Çermik ilçesine bağlı Yabanardı Köyü okulunda kurulan ve 164 seçmeni bulunan 1115 nolu sandıkta oy verme sırasında çıkan, silahın da kullanıldığı kavgada Abdülrezzak, İdris ve Şehmus Yıldız yaşamını yitirdi.

Kavganın meydana geldiği sandığın sonuçları da belli oldu. Bu sandığa kayıtlı seçmenlerden 88'i oy kullanamazken, kullanılan 76 Oyun 52'si 'evet', 23'ü 'hayır' çıktı 1 oy da geçersiz sayıldı.

Öte yandan Manisa'nın Demirci ilçesinde, 18 nüfuslu mahalledeki 12 seçmen ile 2 sandık görevlisinin oy kullandığı sandıkta Kayranokçular Mahallesi'ndeki sandıktan bütün oylar 'evet' çıktı. Sadece 12 dakika süren oy verme işleminin ardından mahalle sakinleri tarlalarına döndü.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
EVET rte nın başarısıdır -- HAYIR ise chp-mhp-pkk-fetö-hdp-kandil ortaklığının başarısızlığıdır...
@akdenizli.2 EVET akp, satılmış mhp liler, apocu pkk lılar, barzani, Batılı emperyalistler, Devletin bütün imkanlarını bu kampanya için seferber eden yandaş bürokratlar ve Hırsızlığa hukuksuzca göz yuman YSK tarafından hile ile kazandırılmıştır.
Artık tebrik edin, daha fazla güldürmeyin kendinize...
Bugün bizim günümüz bayram gibi kardeşim bugün.
Arkadaslar muhursuz oylar kabul edıldı gıbı yaygaralara kapılan arkadaslara seslenıyorum kabul edılme sebebı paradakı gıbı ısıgı tutuldugunda ysk hologramı olmasıdır evde bas getır yok yanı ıkıncısı ıse yetısmemesı yada teknık bır hatadan dolayı ıptal edılen oylarda hayır cogunlukta olsun olmasın ıptal edılsede sonuclar bu sekılde cıksa dıcenız sey suydu hayır gecıyordu bızım oylarımızı ıptal ettıler hayır cıkan kagıtlar muhursuz zarflarda dıye yalan söylenıp ıptal edıldı dıcektınız kısa lafın özu sahtekarlık yok kabul edılme nedenıde hologram var ysk nın muhur yerıne gecmektedır nokta
@harun_aksu_2017 seçmen sayısı kadar mı basılmış oy pusulası fazla basılıp dağıtılmadığını nerden biliyorsun tüm pusulaların hologramını inceledinmi?
manisadaki 12 oy olan sandıkta chp nin üyeside evet vermiş demekki chp bu kafayla çok seçim kaybeder
@ayhanx08 Bu sandıkta siyasi parti müşahidi yok! 2 memur ve köy heyetinden 1 kişi var!
Diğer Haberler