HABER

Türkiye'nin ilk kadın İHA pilotunun ismi açıklanmıyor

Temel pilotaj eğitimini tamamlayarak mezun olanların arasında Türkiye'nin ilk kadın İHA pilotu da vardı. Güvenlik nedeniyle kadın pilotun ismi açıklanmıyor. Kadın İHA pilotu yaptığı açıklamada, yaklaşık 6 aylık zorlu bir eğitim sonrasında mezun olduğunu belirterek, gurur duyduğunu belirtti.

Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Dairesi Başkanlığının 36. kuruluş yıl dönümü ve 31 personelin temel pilotaj eğitimini tamamlayarak mezun olmaları nedeniyle Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Daire Başkanlığı Konferans Salonu'nda tören düzenlendi.

Törende Türkiye'nin ilk kadın İHA pilotu da brövesini aldı. İsmi güvenlik gerekçesiyle paylaşılmayan kadın İHA pilotu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık 6 aylık zorlu bir eğitim sonrasında mezun olduğunu belirterek, gurur duyduğunu söyledi. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
Bİ,RTANE HOCA VARDI ... KADINLAR OKUMASIN FALAN DİYORDU .... BU HOCANIN VATANA MİLLETE NE FAYDASI OLMUŞ MERAK EDİYORUM ... FİTNE FESAT TAN BAŞKA BİR ŞEY YAPMIYORLAR.
@beyazit_yilmaz_2017 iyi misin sen? kadınlar okumasın evde otursun diyen bir hoca yok rüya görmüşsün...haberde iha pilotu bir bacımızdan bahsediyor konu bu!
haber haline getirildi kişi yakında adı yayınlanır.. zahmet olmazsa gizli kalsın..
Beyler bu işler okumakla olmaz el piratigi olur zeki olmak hızlı düsünmekle olur zaten bunu kullanmak oyun düsünün pc basında onun gibi bişey ama kişisel beçeri çok önemli bu konuda devlet eleman yetistirecegi zaman okumusluguna deyil kişisel beçerisine bakmalı devamlı onlive oyun oynuyan hiç bisey gözünden kacırmıyan gençler yakalayıp bunların basına oturtmalı
bence yanlızca kadının değil hiç birisi hakkında bilgi verilmemelidir verildiğinde teröristin hedefi olacaklardır o yüzden savaşlarda kritik insanlar görünmemelidir hatta kendi yakınları tarafından bile bilinmemelidir bu gizlilikleri yerin kulağı vardır derler bunu unutmamak lazımdır bu İHA lar hem terör e karşı hemde Suriye de ve kandilde çok işimize yarıyorlar bu insanları hedef haline getirmeyelim
Diğer Haberler