Twitter'daki Fuat Avni Kimdir? (Fuat Avni Kimdir?)
Son güncelleme: 21 Mart 2014 10:48

Twitter'daki Fuat Avni Kimdir? (Fuat Avni Kimdir?)

Fuat Avni Twitter'ı yıkmaya devam ediyor. Fuat Avni'nin kim olduğu ortaya çıktı Twitter'daki Fuat Avni kimdir?

'daki kimdir? Fuat Avni Twitter, Fuat Avni AK Parti danışmanı mı cemaatten biri mi? Şu sıralar herkes bu soruları soruyor... ? Yazdığı Tweetlerle Twitter alemini sallayan ve sosyal medyada çok büyük bir ses getiren Fuat Avni'nin kim olduğunu araştırdık. Fuat Avni kimdir? Twitter'daki Fuat Avni AK Parti'nin danışmanlarından biri mi?

TWİTTER'DA FUAT AVNİ İSMİYLE HESAP AÇILDI

Twitter'da Fuat Avni ismiyle açılan hesaptan Haber ve analizleriyle çok büyük ses getiren 'Fuat Avni' gizemli karakterini incelemeye aldık. Fuat Avni, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve danışmanlarıyla attığı tweetlerle biliniyor. Fethullah Gülen'e 'Hocaefendi' diye bahseden FuatAvni'nin cemaat yazarı ya da Ak Parti milletvekillerinden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a zıt görüşte olan birisi olarak düşünülüyor. Peki kim bu Fuat Avni?

Twitter'daki Fuat Avni ile ilgili Hürriyet yazarı Metehan Demir de bir şeyler yazdı bugün. Ak Parti'nin Fuat Avni'nin peşinde olduğunu yazan Metehan Demir, Fuat Avni'nin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın danışmanlarından birisinin olduğu ve söyleyecek şeyleri açık söylemek yerine Twitter'dan dile getirdiğini yazdı. Metehan Demir, şüphenilen kişilerin bulunduğu toplantılarda bazı bilgilerin 'Fuat Avni'ye yem olarak atıldığını da iddia etti. Metehan Demir'in yazdıkları mı doğdu yoksa Fuat Avni'nin yazdıkları mı doğru bilinmez ama Fuat Avni ile ilgili tüm bilgiler bu kadar...

YAYINLADIĞI ANKET OLAY OLDU: ERDOĞAN GÖRÜNCE ÇİLEDEN ÇIKTI

'Fuat Avni' hesabından geçtiğimiz günlerde bir de seçim anketi yayınlandı. Bu anketin Başbakan Erdoğan'ın önüne geldiğini, anketi inceledikten sonra 'BB' diye adını kısalttığı Erdoğan'ın çileden çıktığını yazan 'FuatAvni' hemen peşinden de, "Hala Paralel yapı Bakanlarıma iftira attı diyebiliyorsun. Eli uzun kendi pişkin adam" şeklinde tweet attı.

İşte 'Fuat Avni'nin yayınladığı o anket:

'SIFIRLAYIN' TALİMATININ ARDINDAN YAŞANANLARI YAZDI

Söz konusu hesap dün akşam Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği öne sürülen ve Türkiye'yi sarsan 'para sıfırlama' ses kaydı ile ilgili olarak yine çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

"Evdeki paraları sıfırlayın" talimatının bizzat Başbakan Erdoğan tarafından verildiğini yazan 'Fuat Avni', madde madde şunları yazdı:

1. BB evdeki paraları sıfırlayın talimatı verdikten sonra aile el birliğiyle harekete geçti. Yapılan acemilik yüzünden her şey kayda alındı.

2. B.Albayrak 15 milyon doları 18 Aralık'ta A.Çalık'ın şirketi üzerinden Aktifbank'a aktardı. Aktifbank göstermelik alım-satım işlemi yaptı.

3. Dekontun medyanın eline geçtiği öğrenilince B.Albayrak ve abisi S.Albayrak Çalık Holdıng'i basarak yönetim kuruluna hakaretler savurdu.

4. Sümeyye BB'nin evinde gizli bölmelerde saklanan paraları çıkarmakla görevlendirilmişti. Paralar başarıyla başka yere sevkedildi.

5. Ses kaydında BB'nin sürekli Sümeyye geldi mi diye sorması paraların akibetinden duyulan korkudan ve yakalanma paniğinden kaynaklanıyor.

6. Sadece Bilal değil Berat, Emine Erdoğan, Enişte Ziya, Kardeş Mustafa Erdoğan ve Sümeyye işin içindeler. Erdoğan ailesi baronluk kurmuş.

"Fuatavni"nin attığı tweet gerçek oldu!

Twitter'daki Fuat Avni hesabı AKP Mitinginde önceden ayılma bayılma showlarının planlandığını yazdı gerçek çıktı...

Twitter'da olay yaratan paylaşımlar yapan ve AKP'nin içinden biri olduğu düşünülen Fuat Avni nickli kullanıcı üç gün önce manidar bir bilgi paylaşmıştı. Bu paylaştığı tweette bayılan bir kadın olacağını ve Başbakanın bu bayılan kadın ile ilgilenip kadını uyandıracağını yazmıştı. Ve bu olay dün Başbakan'ın Erdoğan mitinginde aynen gerçekleşti.

15 martta yazdığı bu tweetteki olay 20 mart Tekirdağ mitinginde gerçeğe dönüştü...

Erdoğan'ın Trakya turu kapsamında gerçekleştirdiği Tekirdağ mitingi sırasında ön sıralarda Erdoğan'ı izleyen bir kadın, bir ara fenalaşarak yere yığıldı.
Kalabalığın dikkatinin belli bir noktada toplanması üzerine konuşmasını yarıda kesen Başbakan Erdoğan, önce "Ne oldu?" diye sordu. Partililerin "Bayıldı"cevabı üzerine Erdoğan, birkaç kez "Doktor... Doktor.." ve "112.. 112 nerdesin?" diye anons yaparak sağlık ekiplerini çağırdı.

Bu esnada baygınlık geçiren kadına "Kızım ne oldu? Bayılmadın. Gösterin bana kızımı" deyince, fenalaşan kadın Erdoğan'a el salladı. Genç kadının iyi olduğunu gören Erdoğan, konuşmasını sürdürdü.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir