Twitter'ın troll hesabı 'Kürşet Hoca' Kırıkkale'yi karıştırdı

Son günlerde Kırıkkale hakkında esprili ve iğneleyici tweetler atan troll hesabı @kurset_official, kentte büyük tepki çekti. Kırıkkale Valisi Haktankaçmaz, provokasyon uyarısı yaparak konuyu yargıya taşıyacaklarını söyledi. Kırıkkalelilere dair çirkin paylaşımlarda bulunan hesaplara ilişkin uyarılarda bulunan Haktankaçmaz, bu şahısların kendisiyle sahur sohbeti yaptıkları yalanıyla montaj bir fotoğraf da paylaştıklarını söyledi.

Twitter'ın troll hesabı 'Kürşet Hoca' Kırıkkale'yi karıştırdı

Twitter'ın çok takipçili troll hesaplarından, Kürşet Hoca ismini kullanan @kurset_official'in, son günlerde Kırıkkale ili hakkında esprili ve iğneleyici tweetler atması kentte rahatsılık yarattı.

Yerel basından ve hesabın troll olduğunu bilmeyen takipçilerden büyük tepki alan hesap, bugün akşam saatlerinde tam anlamıyla "baltayı taşa çarptı".

Kırıkkale Valisi M. İlker Haktankaçmaz, troll hesabın paylaşımlarıyla ilgili provokasyon uyarısında bulundu.

"YASAL SÜREÇ BAŞLATILMIŞTIR"

"Kırıkkalelilerin çeyreği kadar cesareti ve mertliği olmadığı için sahte bir twitter hesabı kullanılarak son birkaç gündür Kırıkkaleli hemşehrilerimiz hakkında çirkin ifadeler kullanılmıştır" diyen Haktankaçmaz, yaptığı açıklamada şöyle dedi:

Provokasyon amaçlı söz konusu twitter hesabını yöneten bu kişi veya kişiler ahlaksızlıklarını daha ileri götürüp şahsımla sahur sohbeti yaptıkları yalanıyla montaj bir fotoğraf da paylaşmışlardır. Yakın geçmişte de milli ve manevi hassasiyeti yüksek birkaç ilimize yönelik provokasyon amaçlı benze paylaşımlar yapmış olan söz konusu sahte hesapla ilgili yasal süreçler başlatılmıştır.

TWİTTER'DAN ÖZÜR DİLEDİ

Troll hesabı @kurset_official ise, yasal sürecin başlayacağını öğrendikten sonra Kırıkkalelilerden ve Vali'den özür diledi.

Sosyal medyadaki pek çok tanınmış troll hesap ise #KırıkkaleHocasınaSahipÇıkıyor tagıyla @kurset_official hesabına destek verdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
KIRIKKALE HAKKINDA BENİM TEK BİLDİĞİM YOLUN ORTASINDAN YÜRÜMELERİDİR:)
Ayıp yaşadığınız nefes aldığınız şehre hakaret etmeyin ,bu şehrin insanları saf temiz Anadolu insanı bunları haketmiyor.
@ kozmonot_2014 bildiğim birşey var oda yabancıların çoğunda var.kirikkale ve halkını sevmezler.ben bunda maana bulamıyorum madem böyle bir yeri begenmiyorsun bu güzel ömrünü neden burada geciriyorsun. Burada yaşaman için tehdit mi ettiler seni
ibiş la adamdaki tipe bakın la bu tiple twitter buna iyi hesap açmış la artık twitterde kaliteyi düşürdü
kirikkale ne ya oyle bir yermi var
islam hoşgörü diniydi değilmi?
Ulan iş nasıl döndü dolaştı İslam'a geldi?
Her yerin iyisi iyidir, kötüsü kotudur
Cihan aksoya benziyo adam :)))
sosyal medyada ne çok dallama var bide bazı şahsiyetsizler bilmem kimin hayranları mı hayvanları mı ne diye paylaşım yapıyorlar
Diğer Haberler