Uğur Dündar'dan Sözcü operasyonu için çarpıcı yorum

Sözcü Gazetesi sahibi Burak Akbay'ın da aralarında bulunduğu 4 isim hakkında FETÖ adına suç işlemek suçlamasıyla operasyon başlatılmasından sonra duayen gazeteci Uğur Dündar'dan gündem yaratacak bir açıklama geldi. Dündar, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Sözcü gazetesinde gözaltılar olduğunu ve doğrudan gazeteye gideceğini ifade etti. Operasyona ilişkin olarak canlı yayında da açıklamalarda bulunan Dündar, 'Gözdağı olduğunu düşünüyorum. Umarım bu yanlıştan dönülür diyorum' dedi.

Sözcü gazetesi yazarı Uğur Dündar, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada "Bayram sabahı Sözcü'de gözaltılar varmış! Doğruca gazetem Sözcü'ye gidiyorum. Eğer Sözcü de FETÖ'cü ise, Türkiye'de herkes FETÖ'cüdür!.." dedi.

UĞUR DÜNDAR: SÖZCÜ'YÜ SUSTURMA GİRİŞİMİ

19 Mayıs Bayramı'na denk gelen Sözcü'ye algı operasyonuna ilişkin canlı yayında açıklamalarda bulunan Uğur Dündar, "Bizim kalbimiz Cumhuriyet için bayrak için vatan için çarpar, FETÖ'cülükle ilgimiz olamaz. Gözdağı olduğunu düşünüyorum. Umarım bu yanlıştan dönülür diyorum" dedi.

Çoluğum çocuğumla uğuraşıldığı malumunuzdur. FETÖ’nün zulmüne uğramış bir yazar olarak ben bu gözaltına alma operasyonuna anlam veremiyorum. Olsa olsa Sözcü’yü susturma girişimidir. Zamanlaması da manidar geliyor. Bugün herkes bayramı kutlayacak. Gündemi de biraz değiştirecek. Hakla hukukla bağdaşmayan tamamiyle gözdağı vermek amacıyla Sözcü’yü susturmak amacı ile atılmış bir adımdır. Dilerim diyeceğim ama umarım bu yanlıştan dönülür.

FETÖ SANIKLARI DA CUMHURBAŞKANI’NIN YERİNİ ZATEN BİLDİKLERİNİ İTİRAF ETTİLER

Bu suçlamalara tek neden Sayın Cumhurbaşkanı’nın bu hainlerin darbe girişimi yaptığı sırada Gökmen bir habercilik refleksi ile Cumhurbaşkanı’nın nerede tatili yaptığı daha önceden haberleştirmiş ve Sözcü gazetesi internet sayfasının bu haberi değerlendimesidir. Oysaki FETÖ’cü sanıklar Sayın Cumhurbaşkanı’na suikast yapmak için yönlendirildikleri öne sürülen o sanıkların verdikleri beyanlarda bu haberi Sözcü’den almadıklarını başka kaynaklardan aldıklarına dair itirafları da mevcuttur.

CUMHURBAŞKANI’NIN NEREDE TATİL YAPTIĞI HER ZAMAN HABER KONUSU OLUR

Cumhurbaşkanı’nın nerede tatil yaptığı da geçmiş yıllarda da hep gazetecilerin haber konusu olmuştur. Cumhurbaşkanları Başbakanlar tatilleri sürecince de hep takip edilmişlerdir. Sözcü muhabiri Gökmen Ulu’nun aslında gazetecilik başarısı olan haberi, çabası ne yazık ki karşımıza bir suç istinadı olarak çıkıyor. Umarım, yargı bu yanlıştan hemen döner.

OPERASYONDA ADI GEÇEN MUHABİR KONUŞTU

Sözcü Gazetesi'ne operasyonda adı geçen İzmir Muhabiri Gökmen Ulu, evinin önünde gazetecilere açıklama yaptı. Ulu, "Bu konuda bize ulaşan hiçbir şey yok bende basından öğrendim bekliyorum. Şu an evdeyim şuana kadar gelen giden yok. Bizim avukatımız açıklama yaptı. Biz gazeteciyiz; evrensel meslek ilkelerine sıkı sıkıya bağlı, tertemiz yaşayan tertemiz ölecek olan gazeteciyiz. Eğer yine son yıllarda benzerlerinde olduğu gibi gazetecilik suç olacaksa, gazetecilik suç değildir. Hepsine spekülasyonların daha fazlasına biz gereken cevapları zaten verdik. Avukatımız Celal Ülgen de açıklama yaptı. Bizim mücadele ettiğimiz terör örgütlerinden FETÖ bu ülkeye büyük kötülükler yaptığında, biz gazeteciler olarak bu hakikatleri yazdık. Basından öğreniyorlardı, insanlar haklarında çıkan kararlardan haberleri yoktu. Benim hiçbir şeyden haberim yok sizlerle beraber bekliyorum" dedi.

SÖZCÜ GAZETESİ SAHİBİ BURAK AKBAY’DAN AÇIKLAMA

Sözcü'nün internet sitesinde, polisler tarafından evi aranan Sözcü gazetesi İmtiyaz Sahibi Burak Akbay’ın, firari olduğuna yönelik söylemlere ilişkin açıklaması verildi:

"BU NASIL FİRARİLİK, ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL"

“Büyük kurtarıcımız, cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’e ve onun çok sevgili annesine bile insafsızca dil uzatıldığı şu günlerde bana bu yapılanlar çok normal…

Türkiye’nin en çok satan gazetesinin sahibi, sadece doğruları duyurmaya gönül vermiş bir ekibin ferdi olduğum için beni hedefe koydular. Biliyorum, doğru ve dürüst gazetecilik yaptığım için hedefteyim.

Savcının firari olduğum yolundaki açıklaması ise tam bir skandal. Referandum öncesi her Türk vatandaşı gibi oyumu kullanmak için Londra’dan İstanbul’a dönüp, vatandaşlık görevimi yerine getirdim. Yani Türkiye’deydim…

Referandumun ardından anneannem vefat etti. Yine Türkiye’ye geldim. Bu nasıl firarilik, anlamak mümkün değil.”

BAŞSAVCI FİDAN'DAN KRİTİK AÇIKLAMA

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan, Sözcü Gazetesine yönelik operasyonla ilgili DHA'ya açıklama yaptı. Operasyon bilgisini doğrulayan Fidan, "Sözcü Gazetesi'nin yöneticileri hakkında. Şu anda zaten firari. Hakkında yakalama var. Gözaltı var. Soruşturma işlemleri devam ediyor" dedi.

Kimler hakkında işlem yapıldığı sorusuna da Fidan, "Sadece patronu ve birkaç çalışanı" karşılığını verdi.

BASIN KONSEYİ'NDEN AÇIKLAMA

Basın Konseyi'nden Sözcü Gazetesi'ndeki operasyonla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada şunlar kaydedildi; "19 Mayıs'ın yıldönümünü kutlamak için Basın Konseyi Yüksek Kurul üyeleri olarak geldiğimiz Samsun'da, Sözcü gazetesine yönelik operasyonu şaşkınlıkla öğrendik.Gazetecilere yönelik yeni bir baskı örneği ile karşı karşıya kaldığımız anlaşılıyor. Hatta 10 aydır süren bir soruşturmada harekete geçmek için 19 Mayıs'ın seçilmesini de anlamış değiliz. Savcılar, isimleri ve adresleri belli gazetecileri normal günlerde ifadeye çağırabilir, her türlü soruyu yöneltebilir."

YILMAZ: BUNU YAPANLAR ZATEN KRİPTO FETÖ'CÜ

Sözcü Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Metin Yılmaz, gazeteye yapılan FETÖ operasyonuna ilişkin olarak yaptığı açıklamada, "Bakın bunu bize yapanların kendisi zaten kripto FETÖ'cü. Biz bu bilgileri biliyoruz, daha önce de söylendi, kulağımıza geldi. Size böyle bir operasyon mutlaka yapacaklar diye söyleyip durdular. Bence bu operasyonu yapıp iyice ülkeyi karıştırmak istiyorlar. Hem de 19 Mayıs'ta... Böyle bir günde, Atatürkçü bir gazeteye operasyon mu yapılır? Niye bugünü seçtiler. İnsanların sabrını taşırmak için" dedi. (Medyaradar)

AVUKATLARDAN AÇIKLAMA

Sözcü Gazetesi avukatı Celal Ülgen yaptığı açıklamada, soruşturmaya ilişkin 6 kez savcının değiştiğini ifade ederek, "Hiçbir savcı suç unsuru görmediği için buna cesaret edemedi. Ama en sonunda Batman’dan gelmiş olan bir savcı arkadaş, eski Batman Savcısı, arama ve el koyma kararı veriyor” diye konuştu.

AVUKAT İSMAİL YILMAZ: GÖZALTI KARARI YOK

Sözcü gazetesinin avukatlarından İsmail Yılmaz ise DHA'ya yaptığı açıklamada, İstanbul 7. Sulh Ceza Hakimliği tarafından Sözcü Gazetesi'nin sahibi Burak Akbay, internet sorumlu müdürü Mediha Olgun'un finans müdürü Yonca Kaleli ile İzmir muhabiri Gökmen Ulu hakkında gözaltı kararı olmadığını, sadece arama ve el koyma kararı bulunduğunu söyledi.

Yılmaz ayrıca, yapılan aramalarda Burak Akbay'ın bir tablet bilgisayarına el konulduğunu, finans müdürü Yonca Kaleli'nin evinde arama yapan polislerin gözaltı işlemi yapmadan evden ayrıldıklarını, muhabir Gökmen Ulu'nun evinde ise aramanın devam ettiğini söyledi. Avukat Yılmaz, Mediha Olgun'un ise gözaltı kararı olmadığı halde polis tarafından gözaltına alındığını, bu gözaltı işleminin başka soruşturma kapsamında olabileceğini söyledi.

#SözcüSusarsaTürkiyeSusar – Susmayacağız

Türkiye'nin kurtuluş mücadelesine başladığı 19 Mayıs günü Türkiye'nin vicdan sesi olan Sözcü'ye yöneltilen algı operasyonu yurdun büyük bölümünde infial yarattı. Sözcü'nün telefonları kilitlendi. Büyük şehirlerden köylere kadar binlerce noktadan destek telefonları, mailleri yağıyor. Kimse merak etmesin Sözcü susmayacak. Bu ülkenin insanlarının vicdan sesi olmaya devam edecek. Çünkü #SözcüSusarsaTürkiyeSusar

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 91 yorum
AKP EŞİTTİR FETÖDÜR.ÜLKEMİZE YAPTIKLARINDAN ÇOK ZARARI DOKUNMUŞTUR.AKP NİN İLİKLERİNE KADAR İŞLEMİŞTİR.HIRSIZLIKLAR ORTAYA ÇİRKEF GİBİ DÖKÜLÜNCE,ORTAKLIK BOZULMUŞTUR.
sen ne içtin laaa Moron Angus. .hele bi dışarı bi çık ta o olmayan beynine eccükk oksijen girsin loooo...puhaaaahaaaaahaaa
@hinterlandtime önce bekir bozdağ videosunu izle. Sonra kamer genç videosunuz izle. Hakaret ederek haklı çıkmaya çalışma
@nux33 sizde akp düşmanlığı vatan hainliği bitmez
pisliğinizde boğacak bu vatanseverler sizi hainlere yer yok bu ülkede
Fetö Akp nin içinde uzaklarda aramayınnnn
susturun bakalım gercek vatanseverleri.. herseyin sahibisiniz ya.. Unutmayın İlahi Adalet et geç yakanıza yapışacak..
@lic123 gerçek vatanseverler Gezi'de her türlü düşmanla kol kola gezenler mi?
kindar ve dindar türkiye ye doğru
@nurhaneryilmaz dindar turkıye dogruda muslumanlıkta kındarlık yoktur.senın ıdeolojını bılmeyız ama bızde ıdeolojı-ırtıdat vardır
ugur dündarıda alırlar umarım buda çok iş karıştırdı türkiyede
@gold.gold // Yuh artık be. Ulan bir tane utanılacak olayını anlat bari de biz de bilelim, çocukluğumdan beri saygı duyarak izlediğimiz bir fenomendir Uğur Dündar ve neredeyse 60 yaşındayım, utanılacak hiç bir şeyini duymadım, işiniz gücünüz çamur atmak.
açıkla bakalım uğur Dündar ne yaptı.iste orda durucaksiniz hoooosssttt..ağzımı bozdurma şimdi.dogru söyleyeni dokuz köyden kaçarlar zaten ..yazdıklarına dikkat et.tertemiz geçmişi düzgün bir adam uğur Dündar.kes sesini dusunde .konuş.
bu yanlı yorumlarınızdan dolayı 17 yıllık uyeliğimi askıya alıyorum
bumu duaaaaayen gazeteci flaş flaş flaş imam-hatip öğrencileri okul üniformasıyla cuma namazı kıldıııı.... Rabbime havale ediyorum sizi çok şükür iyi bi hükmünüz kamadi.
@yavuz4153 SENİN GİBİ GERİ ZEKALILAR ONUN YAZDIKLARINI ANLAYAMAZLAR.
@cumhurmuslu Valla uğur dündarın yazdıklarını takmıyorum ki millete ettiğin hakaret var ya aynanın karşına geç görürsün
uğur dündar sen bu iktidarı anlayamamışsın.binlerce hakim işten atılırken alkış tuttun.binlerce polis fetö diye atılırken alkış tuttun.bugün tv samanyolu tv kapatılırken alkış tuttun.sıra size geldi fetö hırsız için bir bahanedir.böyle bir örgüt yoktur.amaç bütün muhalefeti yok etmektir.tıpkı ergenekon,balyozda askerleri yok ettikleri gibi.onuda fetö yapmadı hırsızlar yaptı.cemaati kullandı.
susmayacağız susturamayacaksınız elbet bunların hesabı sorulacak
@19galip59 yargıyı engelleyemeyeceksiniz engelleyenlerdende hesap sorulacaktır.
ne yani fetö ye üye olan her tip ve dinden insanlar var ne sahip çıkıyonuuz
çok geç kaldılar
hamam bocegi kovalayarak yillarca kendinizi halkci olarak kandirdiniz ama bu milletin akliyla dalga geciyorsunuz... bu millete operasyon yapamazsiniz.
anca anladılar...
şu adam konuşmasın.
arkadaş akit e yandaş medyalara hiç birşey yok fakat mualiflere baskın vay anasını tam özgür bir ülkeyiz yahu
TERBİYESİZ ADAM GAZETECİ BOZUNTUSU
@skystone60 nesi terbiyesiz sizin gibi hain değiller...... siz değilmisiniz asıl fetöcüler yıllarca beraber yürümediniz mi bu yollar da??????
acıdımı ajan sözcü
Bu Sözcü değil mi her gün Halkın İradesine operasyon yapan, kuyruğunuza basılınca neden zırvalıyorsunuz? Hukuk devleti kardeşim burası, varsa cezanız çekeceksiniz, yoksada zırvalamaya devam edersiniz. İşte okadar.
İŞİNE GELMEYEN HER KİŞİ FETOCU.
yovşak yobaz diktatörlüğün işleri...ne istediler vermedik diyenler orda dururken herkes fetocu oldu...
BU GAZETE HEMEN KAPATILMALIDIR SAVCILARI DAVET EDİYORUM
BU GAZETE ACİLEN KAPATILMALIDIR
Sözcü'de bile fetocu var ne hikmetse akpnin icinde fetocu yok:) ekranlara cikip "gel artık bitsin bu hasret" diye hickira hickira aglayip yalvaranlar fetocu olmuyorda, Ataturkcu laik cumhuriyetci gazetenin calisanlari mi oluyor fetocu. buna ancak kadir inanir.
@mretp AKP nin içinde de fetocular var. Bunu tayyip Erdoğan da biliyor. onalra da sıra gelir. Zaten en son referandumda belli etti bir kısmı kendini.
Muhalifler olursan herşey yaparlar kendileri canlı yayında hocam diye ağladı ne isdedilerse verildi ama onlar ak süt adam boşa demiyor okumayan cahil halkı severim gerçi okumuş hyarda çok
suan burds akepenin usaklıgını yapanlar vatan hainidirler
uğur mundar
amacin ne pravakatörluk mu???
TÜRKİYEDE MEDYAYI KOMPLE YASSAKLIYACAAN ÇÜNKİ HANGİ MEDYANIN HANGİ GİZLİ SERVİSİN KUCAANDA OTURDUĞU BELLİ DEĞİL
fetocu kimlerse hepsi tutuklanmalıdır.bu ister chp olsun ister akp farketmez.hepsi cezalandırılmalıdır.o gece bizlere bu acıyı üüntüyü yaşatan kim varsa hepsinin hesabı sorulmalıdır.
@sahra3473 ututma fetoya yardım edenler ne istedide vermedik duiyenler methiyeler düzenler muhterem hoca efendi diye önünde eğilenler şuanda Ülkeyi idare edenlenler
@06_ankara_312 haklısında o zaman fetöyö küfredenler şimdi ona yalakalık yapıyor.
DEVLET SİZLER GİBİ BOŞ İŞLERLE UĞRAŞMAZ DUA ET SENDE BİRŞEYLER ÇIKMASIN UĞUR DÜNDAR
dündar ve avanesi ülkenin hayinleri olmayı sürdürüyor halkda bunu çok iyi görüyor
Ugur Dündar seninde çocuklara çocukları nasıl para verip nasıl kullandığınızı biliyoruz, sokak çocuklarına hırsızlık yaptırıp televizyona çıkartığın günleri ne çabuk unutun,. dönemin ist. bld. başkanına sarf ettiğin sözleride hatırlatayım aynen bunları telefon görüşmemde çanlı yayında '' İSTESEM SAN DANSÖZLERLE KOMPLE BİLE KURARDIM'' diyen Ugur Dündar şimdi dürüstlük taslıyorsun, bunları yapmasaydın sana yerden göğe karar hak verirdim
Belki fetocu degildiniz ama feto operasyonlar yaparken sizde fisekleyip canak tutmaktan buyuk keyif aliyodunuz.simdi belki sucsuzsunuz ama bizde bu durumdan keyif almaya bakacagiz...
AKP = FETÖ= CUMHURİYET ,ATATÜRK vede TÜRK Düşmanları bunu tüm dünya biliyor Cumhur Başkanıymış Başbakan Mış Bu gün 19 Mayıs NEDEN ANIT KABİRDE TÖRENLERDE DEĞİLDİLER?!!! Bunlara oy veren AKP'liler sizlere tek diyeceğim ALLAH BU HAİNLİĞİNİZİ ÇOLUĞUNUZDAN ÇOCUĞUNUZDAN ÇIKARTSIN!.....
@yankessd2 Allah'a inanmayan dininin gerklerini laiklik diye yıllarca kendi halkına zulme çeviren insanlar şimdi Allah'a dua eder oldu.
altı üstü sıradan bir gazeteci o kadarda abartmaya gerek yok.!!!!!!!!!!!!!!!!!
FETÖ cü arıyorlarsa başıbelli (onu Türkiye ye gelmesi için çağıran)yardımcıları:Arınç,Metin Metiner,İsmail Çelik,Bekir Bozdağ,Eski devlet bakanlarının tamamı.Bunlara zırhlı araba tasis eden şahıs elebeşı.Şimdi soracaksınız ki peki neden anlaşamadılar.Cevap.:Hırsızlar çladıkları maldan sonra neden kavgaya tutşur ,işte ondan.argılanacak olan bunlar.Hakikatten bu savcı ve hakimler ne iş yapar.
o değilde duayen gazeteci dediğiniz şarlatan dündar mı oluyor. yazık. bu sıfat bu adamın üstünde 5 beden büyük değil duayen gazeteci bile olmaz bundan.
fetö desekcisi vatan haini kendi devletini milletini satan yalamalar bu gun vatansever kesildi darbeye alkış tutan kahp ler vatan hainleri bu gun vatansever kesildi sizin vatanınız para ulan para ahlaksızlar
Doğruları öğrenme hakkımızı kimse elimizden alamaz.Halkı kimse durduramaz.Akp kendi içindeki fetöcüleri temizleseydi sözcüye yapılan operasyona doğrudur derdim.Ama Akp içindeki fetöcüler yerli yerinde duruyor.Halkı son kez kandırdın CB
19 Mayıs Sabahı Atatürkçü bir gazeteye baskın.Ne demek bu?
Diğer Haberler