Ülker'den son dakika Twitter hamlesi! Murat Ülker hesabını mı kapattı?

Son dönemde Twitter hesabından üzerinden paylaştığı mesajlarla gündem yaratan Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, Twitter hesabını kapattı. Sosyal medyayı en etkin kullanan iş adamlarından biri olan Ülker, gezdiği yerler dahil olmak üzere pek çok konuda düşüncelerini Twitter hesabı üzerinden takipçileri ile paylaşıyordu. Murat Ülker son olarak, “1974’ten bu yana Aile geleneğimiz Evet. Şimdi de EVET’i severim” mesajını paylaşmıştı.

Ülker'den son dakika Twitter hamlesi! Murat Ülker hesabını mı kapattı?

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker Twitter hesabını kapattı. 1 Nisan reklamının ardından Ülker’e tepki oluşmuştu.

Sosyal medyayı en etkin kullanan iş adamlarından biri olan Ülker gezdiği yerler, bulunduğu mekanlar ve kişisel düşüncelerini sık sık Twitter üzerinden paylaşıyordu.

Ülker son olarak Twitter hesabından paylaştığı mesajda “1974’ten bu yana Aile geleneğimiz Evet. Şimdi de EVET’i severim” diye yazmıştı. Ülker, kendisine “Yazık, durum bu kadar kötü demek” yazan bir kullanıcıya da “Yok be yau” diyerek cevap vermişti.

REFERANDUM OYUNU TWITTER'DAN AÇIKLADI

İşadamı mesajında, "1974'ten bu yana aile geleneğimiz Evet. Şimdi de EVET'i severim" ifadelerini kullandı. Ülker, kendisine "Yazık, durum bu kadar kötü demek" yazan bir kullanıcıya da "Yok be yahu" diyerek cevap verdi.

ÜLKER'İN REKLAM FİLMİ ELEŞTİRİLMİŞTİ

"1 Nisan yaklaşıyor, tuhaf şeyler oluyor" mesajı ile başlayan Ülker'in reklam filmi, 'darbeyi çağrıştırdığı' iddialarına gelen tepkiler üzerine yayından kaldırılmıştı. Ülker'in 1 Nisan için hazırladığı reklam filmi

vatandaşlardan yoğun eleştiri almış ve günlerce konuşulmuştu.

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker ise kendilerine 'kumpas' kurulduğunu belirterek reklamı yayından kaldırtmış ve reklamı hazırlayan şirket ile yollarını ayırmıştı.

TEPKİLER SONRASI AÇIKLAMA GELMİŞTİ

İşte yapılan açıklama;

"1 Nisan şakalarını konu alan seri reklam filmlerimizin birisi ile ilgili şirketimize ve markamıza yönelik akıl almaz, mesnetsiz bir karalama kampanyası başlatıldı.

20 Mart’tan bu yana televizyonda ve sosyal medyada yayında olan bu reklam filmi 1 Nisan’ın şaka ruhunun ve hep olageldiği üzere aile bireyleri ve bilhassa kardeşler arasındaki şakalaşmaların üzerine kurgulandı.

Akıl ve izanla açıklanamayacak bir biçimde, bir şaka reklamı, başlatılan bir sosyal medya kampanyası ile farklı noktalara çekildi ve içinde asla olmayan ve olması dahi düşünülemeyecek anlamlar yüklenerek, markamıza yönelik olumsuz yargılar oluşturulmaya çalışıldı. Reklam film görüntüleri ve üzerindeki yazılarla oynanarak deformasyon oluşturuldu ve sanki bu deforme edilmiş görüntü ve sözler markamıza aitmiş gibi lanse edilmeye çalışıldı.

Oysa filmin içeriğindeki görüntüler, kardeşlerin birbirlerine yaptıkları şakalardan örnekler taşıyordu. Ki bu senaryo, gerçek hayattaki bilindik 1 Nisan şakalarının hikaye edilmesinden başka bir şey değildi.

Herhangi bir yanlış anlamanın önüne geçmek amacıyla, reklam filminin amacını anlatan bir açıklama ve devam filmleri kamuoyu ile paylaşıldı. Fakat bu açıklamaya rağmen reklam filmine farklı anlamlar katmaya çalışan bu olumsuz kampanya, markamıza / şirketimize yönelik ‘hakaret ve tehditler’ içerecek kadar ileriye götürüldü.

Ülker, 1944 yılından bu yana bu memleket için üreten, ürettikleri ile tüketicilerini memnun eden bir şirket olarak milletimizin ve memleketimizin önemli bir değeri olduğunun bilincindedir. Ve yine Ülker, milletimizin, Ülker’e verdiği değerin de bilincindedir. Söz konusu kötü niyetli kişiler aslında, Ülker’i hedef almış gibi görünmekle birlikte, haksız itham ve iftiralarla; devletine, milletine ve ülkesine bağlı saygıdeğer vatandaşlarımızı da tahrik etme ve hasmane tutum almaya zorlamayı amaçlamıştır. Maalesef bu tarifsiz çirkin yaklaşım memleketimize zarar vermektedir.

Ama bu kötü niyetli kişiler Aziz vatanımıza, Milletimize, Devletimize ve milletimizle bütünleşen markamıza zarar veremeyeceklerdir. Bu maksatlı kişilerin kumpas ve linç girişiminin yarattığı tahribatın sonuçları kanun önünde ayrıca takip edilecektir.

Ayrıca şirketimiz tarafından konu ile ilgili kapsamlı bir soruşturma başlatılmış olup, ihmali ve/veya kastı olan herkes hakkında idari tedbirlerin yanı sıra suç duyurusunda da bulunulacaktır.

Öte taraftan bu süreçte, yanımızda olan ve bize, haklılığımızı dile getirip, geçmiş olsun diyen milletimize de bilhassa teşekkür ederiz."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 39 yorum
ülker ürünlerini evime sokmuyorum HAYIR cı olarak mynet iyi günler!
patronların hepsi eveti sever kimse uzanlar gibi olmak istemez
ulker alma aldirma kardesim
ürünlerine hayırlı olsun diyorum
evet dememişti. kendi ürettikleri evet yağlarını kastedip yorumlamıştı
ASLA VE ASLA ÜLKER ÜRÜNLERİNİ ALMIYORUM
Evetçi firmalara karşı başlatılan boykot kampanyası dalga dalga yayılıyor.... Artık neresini kapatırsa kapatsın kurtuluş yok... Vatandaşın ekonomik gücü nelere kadir, herkes görecek...
demokaraiye vurduğu sekteden dolayı artık ülker mallarını almayacağım ne demek oyum evet bizene ister evet ister hayır ama bu eveti çalışanlarına dikte edemezsin kısacası demokrasiye zarar verdin ayrıca pınar holding de aynısını yaptı pıanar ürünlerinede hayır
pınar ve ülkere mallarını en azından ben artık almıyacağım çalışanlarını evet yönlerdiler demokraside bu olmaz ayrıca bu ülkerci tefloncu değilmiydi niye halen işlem yapılmadı
ülker mallarına hayır sen evetçi ol devam et evete
@tarkutayhan herkezden çok alırsın iki indirim yapsalar
@eyjoo Herkesi kendin gibi kaypak makarnacılardan mı sandın. Dümbük.
Sen bu milletin % 50 sini kaybettin Murat Bey, benim haberim yok kandırıldık yada gerekeni yaptık diyerek bu işten kimse sıyrılmaya kalkmasın. Bu reklam o kadar basit bir reklam değildi.. O yüzden Allah büyüktür yargı mutlaka işlemeli... Şayet eşitlik ve düzen varsa.
ülker ve pınar ürünlerine HAYIR madem evetçiymişler
@tarkutayhan hahah tıntın
Ülker'e HAYIR HAYIR HAYIR
Artık Ülker yok.
Ülker, Pınar ve DYO ürünlerine iyi akşamlar...
Sen Evet uzerinden baski kurmaya calistin Murat Bey kendini devlet zannedip reklamimi yaparim diye reklam filmin uzerinden tehtid etmeye kalktin fakat geri tepti senin urunlerini herkes protesto ediyor su an ulker urunlerini ben de evime almiyorum.
ulker in sonu gelmiştir.
Ülker ve Pınar ürünlerini kesinlikle evimden içeri sokmuyorum artık.... evetçiler alsın. Eti'ye devam.
Boykot et alma kapansın adinin yeri iflas etsin mikropun yeri
Kimsenin fikrini paylaşamadığı kutuplaşmanın tavan yaptığı yeni Türkiyem
Ben Rizede Atatürk heykelini kaldırılmasından sonra ben de evimde çaykuru kaldırdım. İlk 10 - 15 zorlandım ama şimdi liptona alıştım. Şimdi de pınar ve ülker ürünlerini de kaldırıyorum pınarın tereyağını çok kullanıyordum pınar tereyağ sana güle güle
Ülker malı alma aldırtma... tweter sayfasını deüil sömürdüğü ülkemizdeki, ticaretini kapatır inş.
Şu tablodan da anlaşıldığı gibi AKP ülkede ÖZGÜR DÜŞÜNCE,FİKİR HÜRRİYETİ,DÜŞÜNDÜĞÜNÜ İFADE ETMEYİ baskı altına almaktadır.Bizlerde bu şekilde kamplaşarak BİRLİK-BERABERLİĞE KURŞUN SIKMAKTAYIZ.SIKTIRANINDA RABBİM CEZASINI VERSİN. HAYIR vereceklere DARBECİ-TERÖRİST,HAİN diyen alil kafa eserinle gurur duyabiliyormusun.
türkiye son derece demokratik ve eşit bir ortamda seçimini yaptı ve yeni yönetim şeklini onayladı. herkes buna saygılı olacak tabii demokrasiye inanıyorsa. demokrasiye inanmıyor diktatörlüğe inanıyorsa o zaman seçim sonuçlarını kabul etmezsiniz sokağa çıkarsınız. orada kim daha güçlü ise öteki yok olur gider bu kadar basit.
ÜLKER aLMIYORUM YILLARDIZ ZATEN ETİ VARKEN ÜLKER NEDİR
ÜLKER e HAYIR Ülker alırken bir daha düşün ETİ varken ülker in işi ne
bir iş adamı olduğunu unutan bu şahsin ülkeyi ikiye ayıran zihniyetin yalakalığını yapmaktadır. eğer sen bir kesime yalakalık yapacaksan biz de diğer kesim olarak senin markanı ve mallarını boykot ediyoruz.
@rifat_cecen_1974 her işadamı bunu yapmak zorunda, yapmayan hain ilan ediliyor çünkü.
Ülker ve Pınara Hayır
neden eti darbeci zihniyete ait olduğu içinmi!! trajikomiksiniz artık bu ülkede sizlere sadece güzelbiliyorum artık :)))
@emirr7.2 Bende bukadar yağcı kimse görmedim.Kendi kaybetti.Babasının bıraktıklarını koruyabilecekmi?
bu haber bir prvakasyondur ve hedef gostermedir. .
neydi o reklam öyle işid reklamı gibi
uzun sürmez kaçar memleketten.insanların paralarını çalmada üstüne yoook.
Başarılı iş adamı ürettiği malın tüketicilerini ayrıştırmaz.Kişi veya kişilere,kurumlara bağımlı olmaz.Profesyonel ekiple yönetir.Yönetimindekilere örnek olur,bilgi ve beceri aşılar.Bir yerde konuşurken ağzından çıkacağına dikkat eder.En önemlisi bulunduğu topluma örnek ve destek olur.Bize öğretilen buydu.Unutulmamalıdırki ayrıştırdığın kişilere muhtaç olunabilir.Sn.Ülker.
Ülker bu saatten sonra damping e gider
Diğer Haberler