Vali'den kürtçe veda

Bursa Valiliği’ne atanan Münir Karaloğlu, kendi twitter adresinden Kürtçe olarak "Allah hepinizden razı olsun (Xwede ji te razi be)” twiti atarak Vanlılarla vedalaştı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün bayram öncesinde onayladığı Valiler Kararnamesi çerçevesinde Van’dan Bursa Valiliği’ne atanan Münir Karaloğlu, twitter adresi üzerinden Vanlılarla vedalaştı. Vanlılara, çalışma arkadaşlarına, işadamlarına, gazetecilere, sivil toplum mensuplarına ve siyasetçilere teşekkür eden Karaloğlu, “İnaniyorum ki Van Umranı'nda hep birlikte hoş bir seda bıraktık. Allah hepinizden razı olsun (Xwede ji te razi be).

Van bana çok şey öğretti. Kendimi aynı zamanda Vanlı hissediyorum. Bursa'da bir hemşehriniz olduğunu unutmayın. Hepimiz insanız. Kusurlarımız olabilir. Belki kalp kırmışımdır. Bilmeden kırdığım herkesten helallik diliyorum” dedi. Van depreminin ardından şehrin tekrar toparlanması için canla başla çalıştıklarını dile getiren Karaloğlu, “Bir deprem yaşadık. Canlar kaybettik. Depremin yaralarını birlikte sardık. Bir yılda adeta yeni bir şehir kurduk. Bugün Van Turizm başta olmak üzere yatırımcılar için önemli bir cazibe merkezi. Bu cazibe millete iş aş üretiyor” diye açıklamada bulundu. (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 16 yorum
Eskiden Vali, Devletin Valisi olurdu.Şimdiki Valiler ise Hükümetin Valisi
devlet dediğin ne hükümet dediğin ne
Devlet ile hükümetin farkını bilmeyene ne denir? Cahil.
VALİ EFENDİ SİYASET YAPMIŞ. TELEVİZYONU AÇSINDA BUGÜN VANDA OLAN PKK OLAYLARINI GÖRSÜN. POLİSE NASIL TAŞ ATILIYOR SALDIRILIYOR GÖRSÜN... (DEVLET İŞLERİNDE MERHAMET OLMAZ RESMİ DİLİMİZ TÜRK-ÇE-DİR... DUYURULUR...
ozaman ingilizce almanca fransizca da konusulmasin adam orda kürt halkina kürtce veda etmis ne olmus yani o adam kürtlere kardes gözüyle bakmis ama sen insan olmadigin icin bunu anlayamazsin adam kürtlerden memnun olmazsa böyle üzülerek ayrilmazdi orda insanligi ögrenmis tanimak tanimamakla arasinda cok fark var o yüzden tanimadan yorum yapma bos bos konusma konustukca insanliktan cikiyorsun
xwede te ji razi be(allah senden de razı olsun sayın valim) gitmeyeydiin iyiydi.allah yolunuzu açık etsin
allah belnı versin
Tam Bursa'ya layık Vali Hem Kürtçeyide öğrenmiş.15 Tane AKP milletvekili çıkaran ile de bu yakışır.
Nolmuş Vali böyle söylediyse.Şu anda kanunen herhangi bir problem yoksa problem yok.Gönüller kalpler kolay kazanılmıyor.Allah ırkları birbirleriyle tanışsın kaynaşsın diye farklı yaratmış.Bugün Avrupa 2.dünya savaşında birbirleriyle savaşmış 50 milyon insanı kaybetmiş her şeye rağmen barışmış.almanya doğu almanya ile birleşmiş tek devlet olmaya doğru gidiyorlar.biz ise geçmişte zaten birdik.şimdi birtakım yanlış icraatlar yüzünden pasifize oluncada düşmanlarımızın etkisiyle karşılaştık.çözüm tekrar dostluklar kurmadadır.elin gavuru birleşiyorda biz niye yapamayalım.Yanlışlara prim vermeyelim.
Sayın Valimiz halkla bütünleşebilen ender devlet adamlarından biriydi.Allah ondan razı olsun! Kendisine yeni görevinde başarılar diliyorum.
devlet ciddiyetine bakın bee..ne kadar basiretsiz ve niteliksiz...türk kimliği dilini kültürünü resmi bayramlarımızı yok ediyorlar ulus değerlerimiz ayaklar altında kendi vatanımızda türk bayrağımızı liderimiz atamıza nankörce küfür ediyorlar..ey akıl sahipleri ..aklını kullanmayanın üstüne yüce rab pislik yağdırır ..bekleyin cahiltürkü nankör kürdü rabbimizden gelecek belalar yakındır ..vatanın bölünmesi tarma tuman olacağımız günler yakındır ..bu ülkenin vebali sadece iktidarın deil valilerin savcıların yüksek bürokratlarınvede aklını kullanmayan cahil halkımızındır..
allah sendende razı olsun sayın valim, ülkemin senin gibi adamlara ihtiyacı var
VALİ SİYASET YAPMIŞ DESEM YANILMAM HERALDE...UNUTMA SEN DEVLETİ TEMSİL EDİYORSUN VALİ...SİYASET YAPAMAZSIN TIPKI DİĞER DEVLET MEMURLARI GİBİ!!!
Allah belanı versin başka diyecek söz bulamıyorum. bu vatanın ekmegini yiyorsun zehri zukkum olsun. vatan haini ne fayda gelir bundan vatana millete .
adam ne hainlik yapmis bir dili konustu diye hainmi oldu ulan sen kendini ne zannediyorsun sen asil vatan haini sensin irkci fasist terörist sensin anladinmi orda ingilizce konussaydi hosunuza giderdi degilmi sen ve senin gibi düsünenlerin allah belasini versin
Vandakiler Türkçe bilmiyor muymuş?
Diğer Haberler