Yeşiltaş Karakolu görüntülendi

Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki saldırıda 8 askerin şehit düştüğü, 19 askerin yaralandığı Yeşiltaş Karakolu görüntülendi.

Yeşiltaş Karakolu görüntülendi
Saldırıdan sonra 26 PKK etkisiz hale getirildi. Yeşiltaş Karakolun üst kısımlarında dumanların yükseltiği gözlendi.
[ ****](http://aktuel.mynet.com/galeri/haber/8-askerin-sehit-oldugu-karakol-iste-o-karakol/10267/345663/)
[ ****](http://haber.mynet.com/milli-silahlarimiz-570019-foto-analiz/)

Hakkari'ninYüksekova ilçesinde, terör örgütü PKK'lılar tarafından üç koldan düzenlenen saldırı sonucu 8 askerin şehit olduğu, 19 askerin de yaralandığı Yeşiltaş Karakolu, karakolu ön kısımlarından görüntü alındı. Özellikle çatışmaların köyün ileri noktalarında devam ettiği yer yer doçkaların mermi iz, boş kobanların ve saldırının yapıldığı mevzileri göründü. Saldırıdan sonra bir çok noktada operasyonların devam ettiği Yeşiltaş ve Dağlıca askeri üs bölgelerinde yer yer top sesleri duyuldu. Yeşiltaş Karakolu'nun üst kısımlarında ise dumanların yükseldiği görüldü.
Sivillerin giriş ve çıkışlarına izin verilmezken, yüksek tepelerin arasındaki karakolun çevresinde güvenlik önlemleri en üst seviyeye çıkarıldı, bölgedeki hakim tepelere ise helikopterle özel eğitimli birlikler indirildi. Operasyonların bizzat Genelkurmay Başkanı Necdet Özel tarafından yürütüldüğü öğrenildi. Operasyonlar tüm hızıyla devam ederken, 26 PKK'lının da etkisiz hale getirildiği bildirildi.
Karakolun yanında bulun bazı market ve evlere de kurşun isabet etti. Köyün yol ve yüksek kesimlerinde ise doçka ve uçaksavar mermileri bulunuyor. Köydeki bazı vatandaşlar ise silah seslerini sabaha karşı duyduklarını öğleye kadar devam ettiğini ifade etti. Dağlıca ve Yeşiltaş karakollarının üst kısımlarında heronların gezdiği, helikopterlerin yer yer bomba yağdırdığı öğrenildi.
CİHAN
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 61 yorum
o karakolu etrafı daha yüksek tepeler ile çevrili yere yapan o zat-ı muhterem her kimse içtiği su, yediği ekmek, aldığı eğitim ve bu milletin savaş tarihi kendisine haram olsun. koskoca selçuklu devleti salaktı gidip bölgenin en yüksek tepesine kale yapmış bu zat-ı muhterem akıllı!! hele hele çukurca karakolu daha zavallı durumda.tepelerden taş atsan bahçesine düşer.subaylarımızın aldıkları eğitim mercek altına alınmalıdır.bu kadar şehit vermemizin sebebi aldıkları eğitimin yetersizliği çok göze çarpıyor.
karakolların çoğu ortalıkta bu zibidiler yokken kaçakçılığı önlemek için yapılmıştı bu ipsiz sapsız takımı ortaya çıkınca kaçakçının yolunu kesen karakol terörist karşısında bu sefer dezavantajlı konuma düştü ama onca karakolun yerinden sökülüp hakim noktalara taşınması ise zaman,para ve bi sürü kırtasiye işi alacağı için 3-5 kere saldırı olunca ancak yeni yerine taşınıyor o karakolun öyle dandik bir noktada bulunmasının sebebi bu. önce ikna olmaları lazım kodamanların oranın salakça bir nokta olduğuna sorun bu.
İşte en doğru ve mantıklı yorum budur.. Üst bölgesi diye kurdukları o karakol çukurun dibinde nasıl bir zihniyettir bu akıl almıyor. üst bölgesi dediğin benim bildiğim zirvenin tam tepesinede değil biraz alt kısmına kurulur oda güneş ışınları yerini gölge yaparak belli etmesin diye,, yazıklar olsun bu gençlere göz göre göre ölüme gönderenlere,,
İÇİŞLERİ BAKANI İDRİS NAİM ŞAHİN ŞEHİT CENAZESİNDE PROTESTO EDİLMİŞ.CANINI ZOR KURTARMIŞ KAÇMIŞ.TEBRİK EDİYORUM PROTESTO EDENLERİ.
askerin hayatı bu kadar ucuz ya arkadaş şu karakolun haline bakın ya çok özür dilerim ahıırdan ne farkı var bu kadar aciz mi bu devlet bukadar ucuzmu insan hayatı 50 yıldır süren bir olar var ortada hiçi bu ve bunun gibi karakolları gürüp tetbir alacak kimese gelmedimi bu devletin başına yazıklar olsun yediğiniz ekmeye içtiğiniz suya zehir zıkkım olsun bu milletin parasıyla yaşıyorsunuz utanın be ama sizlerde utanacak yüz kalmamaşki bu kadar olmaz ağzımız açılınca büyük devletiz söyleyiz böyleyiz hepsi hikaye biz büyük soylu bir milletiz ama siz değilsiniz kanınızda süphe etmek ğerekir sizin
Kalegibi karakol ölüm geldi mi engel tanımıyor galiba.Çin sedi gibi karakol yapmışlar daha nasıl karakol olacak?
Vay Be koskoca Devletimizin sınıra yaptığı karakola bakın!!benim anlamadığım askeriye şehirlerin en güzel yerlerini alır en güzel binalarını yapar,ama ülkemiz için en önemli sorun olan pkk nın geçiş yerlerindeki sınır karakollarımıza (karakol denebilirse tabi) ne bir tedbir ne bir teknoloji vs.en ufak bir önem verilmiyo üstüne bizim masum askerlerimiz birer hedef tahtası gibi oraya yerleştiriliyo bunu Devlet nasıl açıklayabilir!!!
güneydoğuda askerlik yaptım birliğimize bağlı 9 karakol vardı.Hepsi bunlardan dava vahim durumdaydı.3 Günlük asteğmenler karakol komutanıydı.40 günlük erler günde 8 saat 40 derece sıcakta nöbet tutuyordu.Buralarda da durumun farksız olmadığını sanıyorum.40 derece sıcağın altına kimi koyarsanız koyun 1 saatte aklını yitirir.Bu işlerin düzelmesi askeriyenin zayıflatılmasıyla değil güçlendirilmesiyle olur.Asker'den ümidi kesmeyin güvencinizi yitirmeyin Evlatlarınızı askere yollamaktan korkmayın. Bu vatan hepimizin.
Askeriyenin birçok yapısı bu halde,Mehmetçiğe toplum olarak yeterli ilginin gösterilmediği açık.TOKİ karakolları yeniniliyordu birzahmet bu karakolada el atsın.Towers lar,Kuleler yapılan bu ülkedeki askeri yapıların durumu içler acısıdır.
pkk nın ağır silahlarla saldırmasına gerek yokmuş tazyikli su sıksan bu barakaları devirmeye yeter sınır karakoluna bak hizaya gel bir canın bedeli bu kadar ucuz olmamalı
allah aşkına burası karakol mu bizim askerlerimiz buranın neresinde yatıyor neresinde yemek yiyiyor neresinde banyo tuvalet ihtiyaçlarını karşılıyorlar , karakol demeye bin şahit lazım tepeden bir taş yuvarlansa direk içeriye düşücek durumda , bazıları zırhlı araçlarla gezsin tozsun yurt dışına özel ucaklarıyla gitsinler , bizim askerlerimizde böyle karakollarda yurdumuzu korusunlar , adeletiniz bumu sizlerin
Bu şekilde bir karakolu hangi akla hizmet yaptınız resmen hedef bölgesi durumundai koca türk ordusunun derme çatma ve hiç uygun olmayan bu koşullarda birde üstüne eğitimsizlik eklenirse bizim ocaklarımıza çok ateş düşer yazık değilmi hayatının baharında yok olmak !?
BUNA KARAKOL DİYENLERE Bİ SORMAK LAZIM KARAKOL DERENİN DİBİNDE Mİ YOKSA DAĞIM EN HAKİM NOKTASINDA MI OLUR... O ÇOCUKLARIN ELİNDEKİ MERMİLERLE 8 ŞEHİT VERDİYSEK YADA BİZLERİ KANDIRMIYORLARSA VALLA GENEDE HELAL OLSUN O ÇOCUKLARA O MERMİNİN İSABET ETTİĞİ ÖLMEZ MAYINA BASMIŞ GİBİ OLUR...
Çamlıça tepesine camii inşaatı yapana kadar bu karakolların guvenliği için daha dayanıklı yapılar yapılsın.
IMF 5 milyar dolar borc veren TÜRKİYE ,karokolun haline bak,subayların orduevlerine bakın birde özellikle fenerbahçe içini görün gezin tabii sokarlarsa .anadolunun saf çocuklarını tenekeden karokollarda ziyan etmek hangi aklın ürünü insan merak ediyor.özel kuvvetkler yada sadece savaş eğitimi almış mesleği savaş olan askeri personel neden yetiştirilmiyor varsada nerdeler? 33 erimizi silahsız ölüme gönderen ve onların pkk nın kucağına atan teslim eden kafa hangi amaca hizmet ediyor? bu işin içinde ne tezgahlar var bilen varsa yazsın 300 kişi nasıl biraraya gelir yada getirildi..??
Bu nedir ya karakol demeye bin şahit ister. Kerpiçten mi ne?Allah aşkına o kadar kritik bir bölgede onlarca askeri bu kümeste mi bıraktınız pes yani...
BÖYLE SINIR KARAKOLLARINA GENCECİK ASKERLERİMİZİ GÖDERMEK ADAM ÖLDÜRMEYE TAM TEŞEBBÜSTÜR. SORUMLULARI HAKKINDA MEŞHUR ÖZEL YETKİLİ C.SAVCILIKLARI VE ÖZEL YETKİLİ MAHKEMELRİNİ GÖREVE DAVET EDİYORU. BU KARAKOLLAR 50 YIL ÖNCEDEN KALDI GİBİ SAVUNMALAR SAVSATADIR.
NE TATMİN mi oluyorsunuz böyle bakanlara saldırıldığında bunlar bile bilinçli pkk lıalrın ekmğeine yağ sürülmesi peki yıllarca paşaların kıçını yalayanlar hangi biriniz çıktı şimdiye kadar agaiyi diyonda siz ne halt yediniz diye 90 yıllardaki ergenekonculara yakasından tutup ulen paşa bozuntusu sen 1.tehdit irtica diyonda pkk nasıl olurda 2. sıraaya atarsınız diye hangi bir gün hesap sordunuz bak 1993-1995-1997 lerde onalrca şehit veriyorduk her ay pusuya düşüyorduk şehit veriyorduk basından gizlenen onlarca düşülen pusular şehitlerimizin % 80 i 1990 ila 2000 arası hangi biriniz hesap sordu
KARAKOL STRATEJİK NOKTAYA YAPILIR.ÇUKURDA KARAKOL YAPIMI SADECE BİZE MAHSUS BİR OLAY.GERİSİ BOŞ.MÜTEAHHİT İŞİ KOLAY YAPSIN DİYE YER SEÇİMİ BİLE YANLİŞ YAPILIYOR.YENİ YAPILANLARDA DAHİL.BUNLARI YAPMADAN ÖNCE TSK'NIN STRATEJİ UZMANLARI YERİNDE İNCELEMELİ....HADİ BEYLER İŞİMİZE BAKALIM.
AYIPTIR GÜNAHTIR BU GENÇLERİ BÖYLE KARAKOLLARDA GÖREVE GÖDERİP SONRADA TELEVİZYONLAR KARŞISINA ÇIKIP TİMSAH GÖZYAŞ DÖKENLERİ ŞİDETTLE KINIYORUM.BENCE GENEL KURMAY BAŞKANI BİR İLK YAPARAK BU TİP KARAKOLLARDAKİ GÖRVLİLERİNİ GERİ ÇEKSİN.
burası yeşiltaş değil ben orda askerlik yaptım durum dahada vahim inanın...
karakolu görünce benim bile basıp saldırasım geldi. bu ne böyle be. benim köpeğim var onun kulübesi bile burdan daha iyi. yazıklar olsun biz hani asker millettik. kerpiçten karakol yapmışız rte sende ancak kürtaj 3 çocuk onla bunla uğraş senin oğlun prostattan çürük raporu ile askere gitmedi ama 2 sene sonra çocuğu oldu nasıl oluyorsa. bizi ne güzel uyutuyorsunuz gerçi normal iyi ki varsın kömür.
National geographic de izlemiştim.Irakda bulunan amerikan askerlerini anlatıyorlardı.Bırakın tuğla parçasını 40-50bin kişilik üs kurmuslar askerler için.Görseniz şehir gibi.Üstelik başka bir ülkede.Biz daha kendi ülkemizde askerimiz için doğru dürüst bir karakol yapamıyoruz.4 bir yandan mermi yiyip kahramanca orayı savunan askerlere eğer imkan verilirse terör fln kalmaz ama malesef durum ortada.
kaçıncı yüsyılda yaşıyoruz. dağlık alanın en altına karakol yaparsan tepeden taş atsan şehit verirsin. 1940 lı yıllarda kaçakçılık için yapılan karakollar şimdi aslan parçalarımızın canını alıyor. bizim devletimiz bukadar mı acız. yüksek hakim yerlere karakol yapılsa bu hayinler bırakın karakol basmayı yanında bile geçemez . zafiyet bile verirler. tek sorum o karakolların cukurda olması.
RESMEN YEMLİK BAŞKA BİRŞEY DEĞİL YAZIK GÜNAH BU ÜMMETİN ÇOCUKLARI BUNLAR
TÜRKİYE CUMHURİYETİ BÜYÜK DEVLET ÖYLEMİ SİZ ONU BENİM KÜLAHIMA ANLATIN.İŞTE MANZARA TAYYİP ERDOĞAN BÜYÜK DEVLET DEDİĞİN MASLAK DA Kİ ABD KONSOLOSLUĞUNUN BİNASININ ONDA BİRİ KADAR BİNA YAPAR.BÜYÜK DEVLETSEN HAKİM TEPEYE KARAKOL KURUP HELİKOPTERLE LOJİSTİK SAĞLARSIN.HELİKOPTERİ GEZİ İÇİN KULLANMAZSIN.YAZIKLAR OLSUN
Anlı şanlı ülkemizin karakol dediği ve basında boy boy resimleri gösterilen kınalı kuzuların kurban edildiği taşlardan yığma yerlere bak. Hangi yetkili hangi anaya, babaya, eşe ve çocuklara senin baban, senin oğlun, senin kardeşin, senin eşin burada şehit oldu diye açıklama yapabilecek.Ben bu açıklamayı yapacak cesareti kendimde bulamazdım.Yetkililer terörün 30-40 yıllık mazisi var diyorlar bu zamana kadar bu karakollar yeniden uygun yerlere neden yapılandırılmadı, bu zaman zarfında kimlerin bu konuda ihmali var ise bütün vebal onların boynundadır bunun hesabını kimse veremez sorulmalıdır
her iki tarafın kayıp sayısı daha fazla olduğunu düşünüyorum
İHANET resmen o karakol oraya nasıl yapılır vadide kalan yer yukardan hedef haline getirilmiş ama ordu içine karışıldığı zaman orduya laf ediliyor diye yaygara koparıldı OYAK BANK'dan milyonları cebe indiren soysuzlara laf söylendiğinde paşalara hakaret oluyordu genel kurmayın eski sahipleri nerde ulen hesap verin böyle onlarca kötü karakol hiç mi denetim olmadı hesap kitap yapılmadı çünkü başbakan o ruhsuzlara yan gelip yatmayın dediğinde kamuoyu adice başbakana hedef aldı elbetteki sizin uzmanlık alanınız sonuç ?ama Darbeciler Dine karşı mücadeleyi kendize görev edinmişti pkk sonra geliyordu
sayın Hükümet yetkilileri Doğru duzgun Kale zırhlı surlardan Kaleler yapamıyormusun bu kadar iş makinası varken, hale bak ya .. her bir karakol maliyeti 1 milyon dolar olsun varmı ötesi.. ayıp yaa.. toplarla doşe kaleleri düzgün savaş arkadaş... Sayın yetkililer iş makineleri götürüp KALELER Dikeceksin KALEEEEE... mynet lütfen yayınlşa bunu, bir daha yorum yazmam mynetede girmem yayınlamazsanız
hayaldi gercek oldu!!bırakın karakolları 3.kopruyu yapalım,cılgın projelerı hayata gecırelım,bozuk sutlere para verelım,secımde elektrıksız koylere buzdolabı dagıtalım bızde askerden bol ne var bırazıda sehıt olsun karakola para harcanır mı?
ALLAH RIZASI İÇİN KARAKOLA BİR BAKSANIZA YA!!! BURDA KARAKOLMU OLUR. DAĞDAN TAŞ YUVARLANSA KARAKOLDAKİLERİN BAŞINA DÜŞER!!! 40 YIL ÖNCE KAÇAKÇILARI KOLLAMAK İÇİN KURULMUŞ KARAKOLLARDA PKK İLE MÜCADELE ETMEYE ÇALIŞIYORUZ. ASKERLİĞİNİ YAPMIŞ OLAN HERKES BİLİR HAKİMDE DEĞİLSEN ÖLÜRSÜN!!! GÖZ GÖRE GÖRE 20 YAŞINDA 22 YAŞINDA GENÇLERİ BURAYA GÖNDERİP ÖLÜMÜ BEKLEMELERİNİ SÖYLÜYORLAR BUNUN BAŞKA BİR ANLAMI YOK. EKSİK ŞEREFLİLER KENDİNİZE SON MODEL MAKAM ARACI ALAÇAĞINIZA, KAFİLLERİN MASRAFLARINIDA KARŞILAYARAK YURT DIŞI SEYEHATLERİNE ÇIKACAĞINIZA KARAKOLLARIN YERİNİ DEĞİŞTİRİN ADAM GİBİ KARAKOL YAPIN
SADECE SİZİ ALGINIZI YÖNETİYORLAR TSK NE HAKARET ETTİRMEK İÇİN FOTOĞRAF İLE O GÖRDÜNÜZ KARAKOL DEĞİL KARAKOLUN EKLENTİSİ OLAN MEVZİLER ; BİRİ DEMİŞKİ ASKERİYE ŞEHİRLERİN EN İYİ OLAN YERLERİNİ ALIYOR DİYE :) ZAMANINDA BOŞ ARAZİ OLDUĞUNU VE ÇORAK TOPRAK OLDUĞUNUDA EKLEYİVERSİNLER BİR ZAHMET ŞEHİRLER BÜYÜDÜĞÜ İÇİN KIŞLALAR ŞEHRİN EN GÜZEL YERİ OLUVERDİ TABİKİ TSK NU DÜŞMANCA BAKIŞ AÇISINA SAHİP OLANLAR İÇİN NEDEN BU EYLEMİ YAPANLARI VE BUNLARIN MECLİSTEKİ UZANTILARINA BU KADAR KÜFÜR VE HAKARET ETMİYORSUNUZ ? TÜRK ORDUSU AZİM VE KARALILIKLA HER TÜRLÜ YAFTAYA RAĞMEN GÖREVİNİ İCRA EDECEK GÜÇTEDİR
BU VATAN HAİNİ ÜST KOMUTANLARA SESLENİYORUM BU ÇİNGENE BARINAGI GİBİ KARAKOLLARDA KENDİLERİ BİR HAFTA KALSINLARDA GÖTLERİNİ BİR GÖRELİM BUNCA ANAKUZULALARINI YEM OLARAK KULLANIYORLAR BUNLARIN HEPSİ VATAN HAİNİŞRS
ALLAH sizi bela diye mi gönderdi başımıza.. böyle karakol mu olur, ulan şurada 2 ay sonra askere gideceğim biz bu karakollarda mı vatanı savunacağız. kerpiçten nöbet yeri yapmışlar. sanki somalide yaşıyoruz. hiç mi önem verilmez bu karakollara. neden tüm dağların ortasında tam hedefe yapılmış bu karakollar. karakolların çevresinde ki ağaçlar neden budanmamış, kanı bozuk adi pislikler oralara pusu kursun diye mi kesilmemiş. ayrıca bu tatil yörelerinde askerlik neden yapılıyor. marmaris te askerlik neden yapılır anlamam. yazık çok yazık.
gerekirse sadece bir taşın arkasından ateş edecen aslanım...
biz karakolu en alçak yer neresiyse oraya yaparız... dünyada bu kulvarda ilk sıradayız...
güneydoğuda askerlik yaptım birliğimize bağlı 9 karakol vardı.Hepsi bunlardan dava vahim durumdaydı.3 Günlük asteğmenler karakol komutanıydı.40 günlük erler günde 8 saat 40 derece sıcakta nöbet tutuyordu.Buralarda da durumun farksız olmadığını sanıyorum.40 derece sıcağın altına kimi koyarsanız koyun 1 saatte aklını yitirir.Bu işlerin düzelmesi askeriyenin zayıflatılmasıyla değil güçlendirilmesiyle olur.Asker'den ümidi kesmeyin güvencinizi yitirmeyin Evlatlarınızı askere yollamaktan korkmayın. Bu vatan hepimizin.
YANİ BURYA KARAKOL DENMEK İÇİN BİN ŞAHİT LAZIM YAPMISLAR TASLARDAN Bİ KAÇTANE EV GİBİ ODA KARAKOL DIYE GECINIYORLAR NE GEREK VAR YANİ O DAĞIN BASINDAN TOZ TOPRAĞIN USTUNDE YASAMAYA OLAN ASKERLERE OLUYO ADAMI METRELERCE TEPENIN BASINA GOTUR AHA BURDA NOBET TUT BİŞEY OLSA HABER.. VER..OLUNCADA GELDE VER..
hey yavrum hey,karakola bak,ayakta zor duruyor,rüzgar esse yıkılacak,4 tane dağın arasında derme çatma tuğlalardan,normal betondan yapılma bir bina,buraya milletin çocuklarını göndermek resmen bile bile ölüme göndermektir,bu kadar ucuz işte bu milletin çocuklarının canı,4 tane dağ arasında çukurda adamlar keklik gibi avlar tabiki,burda olası saldırıya cevap vermek bile imkansıza yakın,düşünün burdaki askerin piskolojisini,her an teröristler gelsin vursun diye bekliyorlar resmen
bu karakolu oraya inşa ettiren komutanların Allah cezasını versin inşallah..
bu karakola kaçıncı saldırı kaçıncı şehit kaçıncı ana kuzusu yazıklar olsun size siz cebinizi doldurun servetinize servet katın nasıl olsa garibanın çocuğu sizi korur sizin insanlığınız var mı din tacirleri siz ancak sokak karıları gibi kavga etmesini bilirsiniz.nasıl olsa abalının çocuğu ölüyor değil mi.Vatan sağolsun der geçer şehit aileleri ama birgün sizden bunun hesabı sorulur.dua edin biz onurlu bir ceddin neferleriyiz yoksa o meclisi çoktan tepenize yıkmıştık.tüm şehit ailelerimize allahtan sabır baş sağlığı diliyor.Tüm şehit anne babaların ellerinden öpüyorum.Allah sizden razı olsun.
yazı yazık buraya korakol demeye bin şahit lazım ne bizim yer burası batıda olsa bu karakol denen şeye hayvan bile takılmaz devlet acılımı kürtaj la yok üç çocuk yapın demekle ugraşaçagına kendi vatanının güvenligini koruyacak askerin yattıgı yeri yapsın yazıklar olsun aslında bu millet vekillerinin ogullarını buraya gönderecen nasılmış görecekler şimdi insan burayı görünce hayvan ahırana geldiklerini sanacaklar inşallah birgün siz de böyle yerlere muhtaç olursunuz allahın sopası yoktur.
Diğer Haberler