Yolsuzluk operasyonu nasıl gizli kaldı?

Türkiye'yi sarsan operasyondan hükümet de basından haberdar oldu. Bu durum yolsuzluk ve rüşvet operasyonu gizli mi kaldı sorusunu akıllara getirdi.

Yolsuzluk operasyonu nasıl gizli kaldı?

Türkiye gündemine bomba gibi düşen yolsuzluk operasyonunu hükümet basından öğrendi. Bu durum yolsuzluk ve rüşvet operasyonu gizli mi kaldı sorusunu akıllara getirdi.

Hükümet sözcüsü Bülent Arınç, dün yaptığı açıklamada "Bir İçişleri Bakanı'nın oğlunun gözaltına alındığını basından öğrenmesi kadar acıklı ne olabilir ki" dedi. Peki, operasyon nasıl gizli kaldı, sızma nasıl önlendi?

Sabah'ta yer alan habere göre, operasyon bilgisinin sızmaması için 1 yıllık süreçte her şey planlandı. İşte iddialar

-Büyük operasyon 1 yıl boyunca İstanbul yargısının en tepesindeki Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı'dan gizlendi. Çolakkadı, operasyonu yapıldığı gün öğrendi.
- Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği görevine geldiğinden bu yana kaçakçılık ve organize suçlarla ilgili bir soruşturmada etkin rol oynamayan Zekeriya Öz, yetkiyi bu soruşturmada eline aldı.
-Dosya ilk başta başka bir savcıya verildi, ancak soruşturmayı yürüten savcı tayip edildi, başına Savcı Celal Kara getirildi.
-UYAP'a soruşturmada adı geçen en az bir kişiyle ilgili bilgi girilmesi gerekiyor. Ancak bu soruşturmada girilmedi.
-Soruşturmanın bu denli gizli yürütülmesi telefon dinleme izinlerinin sahte isimlerle mi alındı sorusunu gündeme getirdi.
-6 ayda bir dinleme kararları için uygun mahkeme beklendi.
-Operasyon Hüseyin Çapkın'dan da gizlendi. İki gün önce iki şube, otelde gizli toplantılar yaptı.
-Ankara'daki gözaltıları İstanbul polisi yaptı.
-Oysa önceki soruşturmalarda Ankara polisine yazı geçilerek adresler bildiriliyordu.
-Bilgi sızmasını engellemek için sadece üst düzey polis şeflerine yetki verildi. Memurları adreslere bu kişiler yönlendirdi. Müdürlere bilgi verilmedi.
-Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bağlı en önemli dairenin başkanı geçen hafta Organize ve Mali Şubenin bulunduğu binaya geldi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 16 yorum
Muammer Güler ilk gün çıkıp emri ben verdim dememiş miydi, şimdi de basından mı öğrenmiş, yazıkkk
hayatları yalan anlasın millet artık
helal olsun operasyon tıkır tıkır işlemiş. bu hükümete kalsa hemen üstünü örtbas ederler,dosya kapanırdı. hiç değilse bu şekilde gerçekten Allah a inanan akp seçmeni kimleri seçtiklerini ve desteklediklerini görmüş oldu. gezi olaylarında çok kan kaybeden akp bu olaydan sonra iyice beli kırılıcak ve takkeyi önüne koyacaktır..bizede göbeğimizi kaşıya kaşıya bunların savaşlarını izlemek düşer..
operasyonda emeği geçenlere binlerce teşekkürler hala böyle kişilerin olduğunu görmek ne mutlu ALLAH SİZDEN razı olsun .
bu operyonunu yapan türk polisi sizi kutlar elinize ayanıza saglık. alahsin yardımcınız olsun bunların gercek yüzü görunsün. ey bulen bey secim önü bunar yapılırmı diyo sen bumileti daha önce secimarfesinde neler yapıldı akp nin zamanında birazcık yüzünuzkırz
BENİM ANLAYAMADIĞIM ŞU SAVCILARA POLİSLERE EMEĞİ GEÇENLERE AFERİN DEYİP TEŞEKKÜR EDECEKLERİNE NEDEN BÖYLE SIZLANIP DURUYORLAR ???? AYIP KARDEŞİM AYIP ALLAH TAN UTANIN SİZİN AR DAMARINIZ ÇATLAMIŞ. YAVUZ HIRSIZ EV SAHİBİNİ BASTIRIYOR
dört dörtlük bir operasyon olmuş polisimize ve tüm emeği geçenlere teşekkürler..
bu operasyonda görev alan tüm görevlileri kutlamak lazım. hatta onlara ödül vermek lazım...
SAYIN ARINÇ SİZİN OĞLUNUZ VEYA KIZINIZ BİR SUÇ İŞLEYİNCE ÖNCE POLİS SİZEMİ GELECEK BEYEFENDİ OĞLUNUZ GEMİCİK ALMIŞ AMA GÖZALTINA ALACAZ İZNİNİZ VARMIYDI ACABA MI DİYECEKLER SANKİ DALGA GEÇER GİBİ YAAAAA......
ne yani polis içişleri bakanına gidip sizin hakkınızda rüşvet kayıtları var sizi tutuklamaya geleceğiz izin verirmisinz mi diyecekti
ANCAK AKP GİBİ HÜKÜMET YURT DIŞINDAN İTHAL KAÇAKÇIYI BARINDIRIR ALLAHIN HIRSIZ AZERİSİ TÜRKİYEDE İSTEDİĞİ GİBİ AT OYNATIYO BİZİM SİYASİLERDE ONA ÇANAK TUTUP SUÇUNU YAKALAYABAANIN TAYİNİNİ ÇIKARTIP TEHDİT EDİP GÖREVLERİNİ YAPAMAZ HALE GETİRİYOR POLİSLERİN AZERİNİN SİVİSİNİ BAŞBAKANA KİMSE VERMEDİMİ AC
İlk defa Memleketimizin Kanun insanları olduğunu 43 yaşından sonra gördüm.İşte böyle gizli olacakki en tepedeki insan bile ineceğini unutmayacak.Kanun insanlarımız dürüst olduğu sürece Cumhuriyetimiz ilelebet olacaktır.Türkiye Cumhuriyet'i hainlere yer vermeyecektir.Kimliği ne olursa olsun.
İşte T.C. Polısı boyle olur serverır sır vermez Allah yolunuzu acık etsın aldıgınız maas helal olsun yıgıtler....
TÜRK POLİSİMİZ BİR KAHRAMAN ALLAHIM SİZİN YARDIMCINIZ OLSUN YİGİTLER
düne kadar üç öğün beş vakit polise sövüyordunuz şimdi kahraman mı oldular
Neyi gizli her şey aşikar.
Diğer Haberler