YPG'li teröristlerden Afirin'den kaçan sivillere bombalı tuzak!

TSK, Afrin'de ilerleyişini sürdürürken bölgeden korkunç görüntüler geldi. İnsansız hava aracı tarafından elde edilen görüntülerde YPG'li teröristlerin bölgeden kaçmaya çalışan sivillere bombalı tuzak kurduğu ve bombanın büyük bir şiddetle patladığı görülüyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) ait insansız hava aracının geçen pazartesi görüntülediği anlarda, terör örgütü YPG/PKK mensubu iki kişinin Afrin'de Kurayriyah köyü çıkışında Ramadiyeh köyüne giden yola el yapımı patlayıcı (EYP) yerleştirdikleri görülüyor.

Sırtlarında Kalaşnikov marka silahlar taşıyan iki terörist, çok sayıda EYP'yi yolun kenarlarına tuzakladıktan sonra, biraz daha ilerleyerek bir miktar daha patlayacı yerleştiriyor.

İHA'ların takibi, TSK karargahında değerlendiriliyor. Hava unsurları harekete geçiyor. İki teröristin etkisiz hale getirildiği anlar İHA görüntülerine yansıyor.

Bu arada İHA'nın kadrajına, bir kamyonetle köylerinden çıkmak isteyen siviller giriyor.

Tuzaklanan yolda ilerleyen araç, teröristlerin döşediği patlayıcıya çarpıyor.

Hasar gören araç az ileride duruyor.

Kamyonetteki siviller, önceki patlamanın paniğiyle aracın kasasından aşağı atlayarak çevreye kaçışmaya başlıyor.

İHA görüntülerinde, bazı sivillerin araziye kaçtığı esnada EYP'ye basılması üzerine patlama meydana geliyor.

Hadisenin yaşandığı pazartesi günü terör örgütü YPG/PKK işgalinde bulunan Kurayriyah köyü, ertesi gün TSK ve Özgür Suriye Ordusu tarafından ele geçirildi.

ÜÇ ÇOCUĞUNU KAYBETTİ

Olaydan yaralı kurtulan 60 yaşlarındaki Muhammed Nur Alo, Kurayriyah köyünün ÖSO kontrolüne girmesinin ardından bölgeye ulaşan AA muhabirine açıklamada bulundu.

Alo, hadisenin yaşandığı gün amaçlarının kamyonetle daha güvenli buldukları Ramadiye köyüne geçmek olduğunu anlattı.
Alo, "Evimden 100 metre ilerde ilk mayına yakalandık ancak araç durmadı.15 metre sonra ikinci mayının üzerinden geçtik ve patladı. O an olan oldu." diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 22 yorum
AA: Kesin bilgi beyler yayalım.
kaçacağınıza cihat edin aavaşın toprağınız için türkiyrnin yanındw yer alın
Rabbim kahr-u perisan eylesin bunlari
Yarın Avrupa ülkeleri derler. Türkiye sivilleri öldürmeye devam ediyor. Dikkatli olmak lazim
Sivilleri hedef alacak kadar alçalmayın.
yani bizde inandık
yok canım ypg yapmaz. inanmiyorsaniz sorun chplilere
@kimyafer aynı gemideyiz. gemi azgın sularda tehlikeli seyirde. sen hala akp chp sevdasındasın. hepimiz aynı gemideyiz unutmayalım.
sivil katliamlar acilen durdurulmalı Beyler acil bakın.Yutubda video çekerek tahmin paylaşan çocuğu gördünüz mü?ne söylediyse gelmiş mk bakın adı Molvin Paydin.Yalan söylüyorsam adiyim aratın Molvin Paydin diye görün tahminlerini.Hele bugün tüm tahminlerini tutturmuş.Bir çıkarım varsa dediğim gibi adiyim.Herhangi birşeyde istemiyor ücret ya da başka şeyler istemeden paylaşıyor.İşin ilginci video çekerek istatistik ve nasıl oynanacağını açıklıyor yemin ediyorum size.Youtube Molvin Paydin yazıp bakın dediklerimi anlayacaksınız ????
Akp nin acilim ortagi Pkk boyle kahpe bir örgüttür..
@mah6bsddn4 başka işimiz kalmadı. birbirimizle uğraşıyoruz demi.
birde kürt devleti kurma hayali güderler bu aşağılık köpekleri türk askeri geberttikçe masum insanlardan çıkarıyorlar acılarını kokuşmuş şalvarı tezekli pis mundarlar..sizin derdiniz kürt hakları ve devlet kurmak değil mazlumları katletmel aşağılık pislikler..3000 taneniz geberdi sizi bitirene kadar geberteceğiz namussuzlar..
zaten alçak ve soysuz amerika nın taşeronusunuz
Sihalarımız ve ihalarımız ne kadar etkili emperyalizmin kuklası katil sürüsü pkk pydliler herzamanki kalleşçe yaptıkları gibi yola eyp döşüyor ama sihalarımız teröristleri imha ediyor.Sözde bize sivilleri katlediyorsuz diğenler biz sivilleri katledenleri katlediyoruz.
Siviller öldürülür mü hain adamlar hainsiniz be Beyler acil bakın.Yutubda video çekerek tahmin paylaşan çocuğu gördünüz mü?ne söylediyse gelmiş mk bakın adı Molvin Paydin.Yalan söylüyorsam adiyim aratın Molvin Paydin diye görün tahminlerini.Hele bugün tüm tahminlerini tutturmuş.Bir çıkarım varsa dediğim gibi adiyim.Herhangi birşeyde istemiyor ücret ya da başka şeyler istemeden paylaşıyor.İşin ilginci video çekerek istatistik ve nasıl oynanacağını açıklıyor yemin ediyorum size.Youtube Molvin Paydin yazıp bakın dediklerimi anlayacaksınız ????
türkiye afrinde 280 kadar sivili katletti.türklerin eli daima mazlum ve savunmasızların kanı ile kirlidir.güç yetirebildiği herkese türklüğü dayatmakta , kabul etmeyenleri öldürmekte.tarihten bugüne kadar bu böyleydi.Allah ın izniyle bundan sonra böyle olmayacak.sivil türklerin de öldürüleceği günler gelecek ve o siviller de terörist ilan edilecek.türklerin yaptığının aynısı ve yine türkler diri diri yakılacak inş bu barbarlıklar şüphesiz islama aykırıdır ama bir ölüye işkence yapan tek millet olan türklere karşı bu kıssasa kıssas olacaktır.ve yapacak olandan Allah razı olsun.
@yeni_ortadogu çok cahilsin, git abd nin kö.eği ol sen ve senin gibi düşünen zavallılar. Tarih boyunca kucaktan kucağa oturmaktan başka yaptığınız hiç bir şey yok.
@yeni_ortadogu Türkler soylu bir ırktır, sen rahat ol o minik beynini fazla yorma söylediklerin Allah'ın izniyle hiçbir zaman gerçekleşmeyecek çünkü bizim alnımız aktır ve söylediklerinin aslı yoktur. Türkler asla sivil öldürmedi ve öldürmez!
o görüntüleri aldıktan sonra neden o tuzak bozulmadı diye sorarlar insana
Kadınlar çocuklar yaşlılar Tamam da eli silah tutan gençler neden kaçıyor? Özgür Suriye ordusuna ve de Türk Silahlı Kuvvetlerimize askerimize destek olsunlar ülkeleri için savaşsınlar. ve de ülkemizde ne kadar Suriyeli eli silah tutan genç varsa gidip ülkeleri için savaşsın askerimize destek olsun.
Bu işin sonunda sürek avı var son hermeni yok edilmeden bu islam dünyası rahat etmeyecek iş artık buna dayanmak üzere önce ısıd kılığına girip bölgeyi boşaltırdılar şimdi kurd kılığındalar sürek avı icin artık işaret verilmek üzere..
Masum müslümün kürtler yerinde yurdunda etmek ahlak bunu neresinde.
Diğer Haberler