Afrin'de 9 asker böyle şehit edilmiş

Afrin'de dün 9 askerin şehit düştüğü 1027 rakımlı tepede çıkan çatışmada, PYD/PKK'lı teröristlerin sivilleri canlı kalkan olarak kullanıp saldırdıkları ortaya çıktı.

Afrin'de 9 asker böyle şehit edilmiş

PYD/PKK'lı teröristler zaman zaman sivilleri kullanarak saldırılar düzenliyor. Güvenlik kaynakları, dün 2'si helikopter pilotu olmak üzere toplam 11 askerin şehit düştüğü harekat bölgesinde PYD/PKK'lı teröristlerin içinde çocukların da bulunduğu sivil grubu kullanarak saldırı gerçekleştirdiklerini bildirdi.

Saldırı anıyla ilgili bilgi veren güvenlik kaynakları, teröristlerden arındırılan bir köyün yakınındaki 1027 rakımlı tepeyi tutan komando birliklerine öğle saatlerinde 70-80 kişilik sivil grubun yaklaşması üzerine askerlerin havaya uyarı atışı yaptığını, uyarı atışını dikkate almayan kalabalığın ilerleyişini sürdürmesi üzerine 16 kişilik komando timinin grubu durdurmak amacıyla hareket ettiğini, kalabalığa yaklaşan time sivillerin arasından el bombaları atıldığını, bu sırada köy içinde gizlenen PYD/PKK'lıların silah ve roketlerle saldırıya geçtiğini, ilk temasta 16 kişilik timden 9 askerin şehit düştüğünü, saldırıya müdahaleye giden helikopterin bu sırada kırıma uğradığını ve 2 pilotun şehit olduğunu aktardı.

KOMANDOLAR 40 TERÖRİSTİ ETKİSİZ HALE GETİRDİ

Çatışmanın başlamasının ardından sivillerin kaçarak yeniden köye döndüğü, 40 civarında PYD/PKK'lı teröristin yardıma giden komandolar tarafından etkisiz hale getirildiği, diğer teröristlerin ise kaçtıkları öğrenildi.

Bölgenin birkaç saat sonra tamamen teröristlerden temizlendiğini, köşeye sıkışan PYD/PKK'lıların sivilleri canlı kalkan olarak kullanarak bu tür saldırılar düzenlediklerini aktaran güvenlik kaynakları, harekatın başından itibaren sivillerin can güvenliğinin korunması için Türk Silahlı Kuvvetlerinin azami özen gösterdiğini vurguladı.

Öte yandan TSK unsurları, Özgür Suriye Ordusu mensuplarıyla harekat bölgesinde ilerleyişini sürdürürken, ele geçirilen köylerde çok sayıda el yapımı patlayıcı ile tuzaklar bulunduğu, bu patlayıcıların tek tek imha edildiği öğrenildi.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 20 yorum
komutan ben olsaydim sivillerle beraber hepsini bombalardim. 1 turk askeri dunyaya bedeldir. yaşa mustafa kemal paşa yaşa.
Kahpeler başka türlü TÜRK ASKERİ ile baş edemez zaten.. Kahpe soyları
şehitlerimize allah,tan rahmet kaderli acılı ailelere baş sağlığı dileklerimle şehitler ölmez vatan bölünmez müslüman türk ulusunun ikinci adıdır ama gelelim bunlar kalleş ermeni siyonist yahudi ordusudur benim mehmetciğim bunlara kanmasın sakın sakın karşınızdaki düşman çok kalleş adi ve şereften yoksul dur. benim mehmeciğim bunlara kanmasın gerekirse,ki canından şehit olacağı bunların leşleri olsun canlarım can evlatlarım sakın bunlara kalmayın bunlara aldalmayın gereken neyse onu yapın ama çok dikkatli olun sivil halka kurşun sıkmaz benim canlarım ama maalesef bunlar kalleşinde ötesi sıkın.
Kahpe terör her kahpeliği yaparken yandaş abd ve Avrupa sizde bu terörün kanında boğulacaksınız.
Yazik yazik bunlarin hesabini allaha nasil wereceksiniz... allah size hidayeti nasip etsinn yoksa ahirette hesap zordur.. vesselam
Ben bugün es kaza izmir 'deki şehit evinin önünden geçtim. Sivil dahil hepsi yok edilmeli. O siviller benim askerimden daha değerli değil .(bu yorumum beğenilmeye bilir. Ancak düşüncem bu yönde)
Şehitler ölür. Ölmez diye birşey yok. Vatan bölünmez tamam ona katılıyorum. Analar evlatsiz. Eşler kocasız. Çocuklar babasız kalır. Bu nasıl Şehitler ölmez vatan bölünmez sözüdür. Allah bir Peygamber bir Kuran kitabimizdir. Ama Şehitler ölmez sözü tamamen saçma dir. Evinden Baban Kardeşin Çocuğun asker ise Allah göstermesin şehit olsa ölse tamam şehit oldu. mekânı cennet. Ama öldü mu öldü. Yanı şehitler ölmez olamaz. Bir avuç it soyu yüzünden aslanlar gibi koç yiğitler mehmetçikler ölüyor. Yazık değilmi. Onlara Ailelerine. Allah'a Emanet Olsunlar.
KAHPE evlatları kahpece iş yapar. Bunların analarını babalarını da bulup kesmek lazım böyle şerefsiz evlat yetiştirdikleri için.
canlı kalkan olan sivil gibi gözüken insanların terörist olmadığını nereden biliyorsunuz, hiç kimse mehmetcikten daha değerli değildir mehmetcik vatan için yaşamalı ki zalimin zulmü son bulsun, çocuk ve yaşlı olmadıktan sonra canlı kalkan olarak kullanılan herkes terörist olabilir
Ne desek bilmem ki.Nerde istihbarat hani OSO ,hani yakin veya uzak kesif kollari.Bu kadar acizmiyiz,bu kadar can verdikten sonrami konusuyorsunuz.Bu tuzaklama terorun basvurdugu ilk olaymi.Guvenlik guclerimiz buna benzer olaylari diyarbakirin sur ilcesinde yasamadimi,komuta kademesi bunlardan ders almadimi.Bu nasil bir girdaptir
hiç inandırıcı değil.
Musula rakkaya yapılan operasyonlarda sivil insanlar hiç ön pilana çıkmadı afrin operasyonunda musul ve rakkadaki sivillerin sayısı onda bir değil bu durum idlib de hergün onlarca sivil çocuk hastanelerin vurulmasıyla ölüyor T.C.Devletinin sadece teristler ve terör örgütüyle müğcadele etmeyip tüm emperyalist güçlerle savaştığı ortaya çıkıyor zayiat vermemek için askerimize ateş açılan her nokta yok edilmelidir. Terör mikrobu bulaşmış tüm odaklar bölgeden temizlenmelidir aksi durumda ilerde terör olaylarını yapacaklardır tamamen arındırılmalı sivilleşen terislerle karşılaşılacak tetbir alınmalı
İçim yanıyor.Söyleyecek kelime bulamıyorum...
Müktedirler savaşı istiyor para emekçinin terinden,ölen fakir fükaranın çocukları,ey müktedirler buyrun,daha onsekiz yaşını bile doldurmayan tosun gibi çocuklarınız neden sava değilde holding şirketler sahibidirler?büyrün sizin savaş zihniyetinizin önünde sizin çocuklarınız olsun arkasındada biz olalım,o zaman sizin vatan için savaştığınızı görelim.Artık yeter Kürt halkının gerçeklerini görelim,birlikte insani değerler için barışla sorunlara çare
Allah rahmet eylesin ama çok acemicea şehit düşmüşler. Oraya giden asker ve komutanların çok tecrübeli olduğunu düşünüyordum. Yazık olmuş.
Türk komandoları son derece eğitimlidir ve savaş taktiklerini iyi bilirler.. böyle bir aptalca hikayeye inanmamızı mı istiyorsunuz?
bu türlü numaralara terör deneyimi olan türk askerinin düşmemesi gerekirdi,peki ne yapmalı,gerekeni!
savaşta sivil kaybınıda...fazla abartmamak gerekir...eğer terösttin yanında sivil duruyorsa o sivil olmamalı...çalacan çünkü savaşın kuralı vardır..hile sanatıdır...kadın kılığında,,çocuk kılığında,,,her türlü şekille gelir hiç duygusal olmaması gerekir...yani ben şahsen tecrübeli personelden beklemyordum...sivilmiş bana ne...oyunmu oynuyoruz...yazık
Allah bu Amerikanında cezasını versin
Dış basın terör örgütünün keskin nişancısı olarak verdi bu haberi. Ama kaynak bağımsız kaynaklar değil de YPG-PKK ise yalan da olabilir.
Diğer Haberler