Acun Ilıcalı kimdir?

Acun Ilıcalı kimdir?

Babası müteahitti annesi de üniversite eğitimi almış bir müdürdü. Ömer Ilıcalı adında bir abisi vardır. 5 yaşında başladığı ilk ve orta öğrenimini Edirne İstiklâl İlköğretim Okulu'nda tamamladı. Lise eğitimine İstanbul'da Kadıköy Maarif Koleji'nde başlayan Acun Ilıcalı, Kadıköy Anadolu Lisesi'ni bitirdikten sonra, İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nü kazandı, üniversite hayatı, 7 yılın sonunda mezun olmadan bitti. Her röportajında kendilerini çok sevdiğini dile getirdiği babaanne ve dedesini trafik kazasında kaybetti.

Acun Ilıcalı, 19 yaşında iken 1988 yılında Seda Ilıcalı ile evlendi ve bu evliliğinden Banu adında bir kız çocuğu sahibi oldu. Kızının doğumundan 10 ay sonra 1990 senesinde anne ve babasını trafik kazasında kaybetti

Eşinden boşandıktan sonra 1994 yılında motoru ile Bağdat Caddesi’nde büyük bir kaza geçirdi. Kazada arkasında oturan yakın arkadaşı hayatını kaybetti. Acun Ilıcalı ‘nın ise sol kolu kırıldı ve 36 dikişli bir ameliyatın ardından koluna platin takıldı.

Acun Ilıcalı, 1995 senesinde bir kot dükkanı açarak ticarete atıldı ama başarılı olamadı. Lisans eğitiminin ardından tekrar girdiği üniversite sınavlarında İngilizce Öğretmenliği bölümünü kazanmasına rağmen bölümü okumaktan vazgeçti. Bir arkadaşı vasıtasıyla İlker Yasin'le tanışan Acun, futbol bilgisiyle onu etkileyince, denenmek üzere işe alındı.

Koyu Fenerbahçeli olmasına rağmen Beşiktaş muhabiri oldu. Beşiktaş muhabiriyken futbolcularla samimi olup özel röportajlar yapmayı başarınca yıldızı bir anda parladı ve daha sonra Şansal Büyüka'nın ekibine, Show TV'ye transfer oldu.

Acun Ilıcalı, Televole furyasında Şansal Büyüka'nın gözde elemanı haline geldi.

Televole'nin spor magazin olduğu yıllarda bu program içerisinde kendine ait bir bölüm sunmaya ve bu bölüm dâhilinde dünyayı dolaşmaya başladı. Ardından bu bölümü, 2002 yılında Acun Firarda adı altında ayrı bir program yaparak sunmaya devam etti. En çok izlenen gezi programı oldu ve bu serüveni ile 105 ülke gezdi. Dokun Bana ve Biri Bizi Gözetliyor programlarının kadrosunda yer alıp yardımcı sunuculuk yaptı.

Acun Ilıcalı, 2005 yılında Acun Medya adlı prodüksiyon şirketini kurdu.

Fear Factor, Survivor, Kızlar - Erkekler, Survivor Türkiye - Yunanistan, Survivor Aslanlar - Kanaryalar, Var mısın Yok musun, Devler Ligi , Yetenek Sizsiniz ve Yok Böyle Dans programlarının yapımcısı, jürisi ve sunucusu oldu. Uğur Dündar'ın sunmuş olduğu Yoksa Rüya mı ve Behzat Uygur'un sunmuş olduğu Söyle Söyleyebilirsen programlarının yapımları da Acun Ilıcalı tarafından gerçekleştirilmiştir. O Ses Türkiye ve Survivor Ünlüler - Gönüllüler yarışmalarının da yapımını ve sunuculuğunu yapmıştır.

Acun Ilıcalı, 2005 yılında, 36 yaşında vergi rekortmenleri arasına girdi.

Başta Türkiye’deki üniversiteler olmak üzere, Anadolu’nun çeşitli yerlerinde stand-up gösterileri yapmıştır. Stand-up gösterilerinde meslek hayatı boyunca başına gelenleri komik bir dille izleyicilere aktarmıştır.

Acun Ilıcalı, Show Tv’nin ‘81 İl 81 Okul’ adlı sosyal sorumluluk projesinde yer aldı ve programda 3 milyon 725 bin 563 YTL yardım toplandı.

Acun Ilıcalı, Birinci evliliğini 19 yaşında iken 1988 yılında üniversiteden arkadaşı Seda Ilıcalı ile yaptı. bu evliliğinden Banu (d.1989) adında bir kız çocuğu sahibi oldu. 24 yaşında iken 1993 yılında boşandı.

İkinci evliliğini 2003 yılında yaptığı Zeynep Ilıcalı'dan Leyla ve Yasemin adlarında iki kız çocuğuna daha sahip olan Acun 3 kız babasıdır.

2010 yılında eşi Zeynep Ilıcalı kendisini 20 yaşındaki Şeyma Subaşı ile öne sürerek boşanma davası açtı. Ünlü isimlerin avukatlığını yapan avukat Kezban Hatemi ile anlaşan Acun Ilıcalı, eşinin iddialarını kabul etmedi. 2011 yılı Eylül ayında barışarak boşanma davası düşmüştür.

2011 vergilendirme döneminde gelir vergisi listesine konuşmacı, sunucu gibi faaliyetlerden oluşan geliri için 2 milyon 836 bin 191 lira gelir vergisi tahakkuk ettirilen Acun Ilıcalı listeye 62. sıradan girdi.

2012 yılında yapımcısı ve sunucusu olduğu Dominik Cumhuriyeti‘nde çekimleri yapılan Survivor Ünlüler Gönüllüler yarışması izlenme rekorları kıran Acun Ilıcalı en çok konuşulan isimlerden.

Acun Medya'nın hazırladığı Survivor serisinin yenisi “Survivor Ünlüler Gönüllüler 2013” Acun Ilıcalı'nın sunumuyla 17 Mart 2013 Pazar günü Star TV'de başladı.

Daha önce Survivor Aslanlar Kanaryalar (2006), Survivor Türkiye Yunanistan (2007), Survivor Kızlar Erkekler (2010) ve Survivor Ünlüler Gönüllüler'i (2011 ve 2012 yıllarında) yapan Acun Ilıcalı, Survivor Ünlüler Gönüllüler 3 ile karşımıza çıktı.

Acun Ilıcalı, 14 Kasım 2013 tarihinde muhabir olarak girdiği televizyon sektöründe Türkiye'nin en önde gelen yapımcısı olarak isim yapan Acun Ilıcalı, tv8'i satın alarak artık kendi TV kanalının sahibi olduğunu duyurdu. MNG gurup başkanı ve tv8 kanalının sahibi olan Mehmet Nazif Günal ile anlaştığını, satın alma sürecinin başladığını Twitter’a yazmıştır.

Ödülleri

En İyi Erkek Sunucu Altın Arılar Ödülü
Ilıcalı, 2007 yılında Kadıköy Maarif Koleji ve Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği tarafından Kristal Martı ödülüne layık bulunmuştur.

Son Dakika Yeni Acun Ilıcalı Haberleri

Acun Ilıcalı'nın eşi Şeyma Subaşı, sosyal medya üzerinden kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle şarkıcı Arto'ya açtığı davayı kazandı.


Yayın Tarihi: 19.11.2017

Acun Ilıcalı'nın eşi Şeyma Subaşı, sosyal medya üzerinden kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle şarkıcı Arto'ya açtığı davada gülen taraf oldu.


Yayın Tarihi: 18.11.2017

O Ses Türkiye'nin yeni bölümüne Anamur'dan katılan yarışmacının sürprizi stüdyoyu ve jüriyi coşturdu!


Yayın Tarihi: 18.11.2017

Milli motosikletçimiz Toprak Razgatlıoğlu'nun babası Arif Razgatlıoğlu ve arkadaşı Ülkü Özcan motosiklet kazasında hayatını kaybetti. Acun Ilıcalı, bu üzücü haberle yıkıldı.


Yayın Tarihi: 17.11.2017

O Ses Türkiye'de Acun Ilıcalı neden hep siyah giydiğini açıkladı. Yıldız Tilbe ise Ilıcalı'ya ilginç bir teklif yaptı!


Yayın Tarihi: 17.11.2017

Acun Ilıcalı, Survivor All Star'a katılacağı kesinleşen 3 ismi açıkladı, ortalık karıştı.


Yayın Tarihi: 16.11.2017

Merve Aydın'ın Survivor 2018'e katılacağı Acun Ilıcalı tarafından açıklandı. Acun Ilıcalı, Survivor 2018'de yarışacak adayları tek tek açıklarken bugün o isimlere 3 kişiyi daha ekledi. İsmi açıklananlar Merve Aydın ile birlikte Sema Aydemir, Nagihan Karadere. Daha önce iki kez Survivor yarışmasına katılan Merve Aydın, bu kez şansını Survivor 2018'de deneyecek. Peki Merve Aydın kimdir? Kaç yaşındadır? Gerçekte ne iş yapıyor?


Yayın Tarihi: 16.11.2017

Önceki gün bir defileye katılan Şeyma Subaşı, kendisini karalamaya çalışanları 'Allah’a havale ettiğini' söyledi


Yayın Tarihi: 16.11.2017

Acun Ilıcalı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla Sema Aydemir, Nagihan Karadere ve Merve Aydın'ın Survivor 2018 kadrosuna dahil olduğunu duyurdu.


Yayın Tarihi: 16.11.2017

Acun Ilıcalı'nın eşi Şeyma Subaşı, kendisine komplo kuranlarla ilgili kamera karşısına geçip ilk kez konuştu. Şeyma Subaşı, "Onlara 'Size ne yaptım?' diye sormak isterdim." dedi


Yayın Tarihi: 15.11.2017

Şeyma Subaşı’nın Instagram paylaşımlarına hakaret yazan gruba operasyon düzenlendi. Polisin “çete” diye tanımladığı grubun lideri ile birlikte 30 kişi yakalandı.


Yayın Tarihi: 14.11.2017

Televizyon sahibi ve yapımcı Acun Ilıcalı'nın bir süre önce evlendiği Şeyma Subaşı'na internet üzerinde sosyal medya hesaplarından hakaret ettiği iddiasıyla 3 kadın gözaltına alındı.


Yayın Tarihi: 13.11.2017

Acun Ilıcalı, O Ses Çocuklar'ın tüm dünyada yayınlandığını, ceza verilen tek ülkenin Türkiye olduğunu söyleyip isyan etti. Yıldız Tilbe, "O da bir başarı" diyerek salonu kahkahaya boğdu.


Yayın Tarihi: 13.11.2017

Yapımcı Acun Ilıcalı'nın sosyal medya fenomeni eşi Şeyma Subaşı, yaptığı paylaşımla belinin ölçüsünü paylaştı.


Yayın Tarihi: 12.11.2017

Acun Ilıcalı, O Ses Çocuklar yarışmasına RTÜK tarafından verilen cezaya isyan ederek, O Ses Çocuklar'ın tüm dünyada yayınlandığını, ceza verilen tek ülkenin Türkiye olduğunu söyledi.


Yayın Tarihi: 12.11.2017

Şeyma Subaşı, Beyazıt Öztürk ile yaptığı ve beğeni toplayan skeçlerin süreceğini, ancak oyunculuk yapmak istemediğini belirtti. Subaşı, yakın zamanında modayla ilgili kendisine ait bir sosyal medya uygulaması çıkaracağını açıkladı.


Yayın Tarihi: 10.11.2017

Acun Ilıcalı, Yetenek Sizsiniz programının çekimleri için geldiği Edirne'de, Acun Medya ekibine 50 porsiyon köfte sipariş ederek kıyak yaptı.


Yayın Tarihi: 10.11.2017

Acun Medya, futbolun efsane isimlerini halı saha maçında bir kez daha bir araya getirdi. 4 büyükler salon turnuvasından sonra bu sene de Vole Efsaneler Kupası olarak organizasyon yapıldı ve maçlar TV8,5'dan canlı olarak yayınlanıyor. Vole Efsaneler Kupası'nda Yattara, Ceyhun Eriş, Ahmet Dursun gibi önemli isimler takımlarına kaptanlık yapıyor. İşte dün gece ekrana gelen maçlar...


Yayın Tarihi: 07.11.2017

Acun Ilıcalı, çekimler esnasında teknik bir sebepten dolayı bir süre dışarıda bekletilen seyircilere baklava jesti yaptı.


Yayın Tarihi: 06.11.2017

Motoruyla 300 km hız yapan Acun Ilıcalı bir kez daha ölüme meydan okudu. Ilıcalı tehlikeli motor şovunu sosyal medya hesabından paylaştı.


Yayın Tarihi: 06.11.2017

Dodan'la aşk yaşadığı dedikoduları çıkan Hadise, O Ses Türkiye'de de aşk açıklaması yaptı. O Ses Türkiye'nin dün akşam yayınlanan yeni bölümünde Acun Ilıcalı'nın, Hadise'ye yaptığı aşk esprileri dikkat çekti.


Yayın Tarihi: 05.11.2017

Sahra Işık Boxun Yıldızları'nda. Survivor'ın başarılı yarışmacısı, tv8'de yeni başlayan yarışma programı Boxun Yıldızları'nda ter döküyor. Sahra Işık ile birlikte 14 ünlü ismin yer aldığı yarışmada, deneyimli antrenörler, yarışmacıları çok sıkı bir şekilde çalıştırıyor. Sahra Işık, yarışmada ikide iki yaptı. Peki Sahra Işık kimdir?


Yayın Tarihi: 04.11.2017

Şenol İpek Boxun Yıldızları'nda bu sefer yumruklarını konuşturuyor. tv8'in yeni yarışma programı Boxun Yıldızları, Şenol İpek ile birlikte 14 ünlü ismi ringe çıkarıyor. Şenol İpek, ilk maçta rakibine karşı üstünlük kurdu ve galip geldi. Peki Şenol İpek kimdir?


Yayın Tarihi: 04.11.2017

Fulya Keskin Boxun Yıldızları'nda. Acun Medya tarafından yeni başlatılan yarışma programında Fulya Keskin'in içinde olduğu 14 ünlü isim ringte kozlarını paylaşıyorlar. Aralarında şarkıcı, dansöz, Survivor yarışmacısı, dizi oyuncusu ve eski sporcu olan yarışmacılar arasında Fulya Keskin, yumruklarını konuşturuyor. Peki Fulya Keskin kimdir?


Yayın Tarihi: 04.11.2017

Bülent Çetinaslan Boxun Yıldızları'nda ringte mücadele veriyor. Tv8'in yeni yarışması Boxun Yıldızları büyük ilgi görüyor. 14 ünlü isimin ringe çıktığı ve kıyasıya kapıştığı yarışma programı Boxun Yıldızları'nda Bülent Çetinaslan da yer alıyor. Bülent Çetinaslan ilk maçında Doğuş'a yenildi. İkinci maçta ise Ateş Fatih Uçan ile karşılaşan Bülent Çetinaslan mücadeleyi kazandı mı? Bülent Çetinaslan kimdir?


Yayın Tarihi: 04.11.2017

Geçtiğimiz hafta katıldığı 'Beyaz Show' programına katılan Acun Ilıcalı, Survivor 2018'in ilk ismini açıklamıştı. Ilıcalı'nın ardından bir bomba da Turabi'den geldi. Daha önce iki kez Survivor'a katılan ve ikisinde de şampiyonluğa ulaşan Turabi üçüncü kez yarışmaya katılacağını duyurdu. İşte, Survivor All Star ile ilgili son gelişmeler!


Yayın Tarihi: 03.11.2017

Magazin dünyasının Ekim ayı raporu açıklandı. Magazin Gazetecileri Derneği için hazırlanan rapora göre en çok konuşulan isimler Acun Ilıcalı ve Demet Akalın olurken, camiada yaşanan çeşitli polemikler ise aya damgasını vurdu. İşte Medya Takip Merkezi’nin (MTM), Ekim ayı boyunca magazin ve sanat camiasında yaşananlardan derlediği haberler…


Yayın Tarihi: 02.11.2017

Yeni sezonda All Star formatıyla yayınlanacağı söylentileri dolaşırken beklenen açıklama Acun Ilıcalı’dan geldi.


Yayın Tarihi: 30.10.2017

Acun Ilıcalı Boxun Yıldızları adını verdiği programı TV 8 ekranlarında yayınlamaya başladı.


Yayın Tarihi: 30.10.2017

Beyazıt Öztürk, programında konuk ettiği Acun Ilıcalı'ya "Beni neden düğününe çağırmadın?" diye sordu. Ilıcalı, bu soru karşısında bir süre ne diyeceğini bilemedi.


Yayın Tarihi: 28.10.2017

Selin Keleş'in Tuhaf Sorular köşesinin bu haftaki konuğu Şeyma Subaşı oldu. Şeyma Subaşı herksin merak ettiği o sorulara cevap verdi.


Yayın Tarihi: 28.10.2017

Kanal D ekranlarında yayınlanan Beyaz Show programına konuk olan Acun Ilıcalı'ya dün akşam Cenk Tosun telefonla bağlanarak sürpriz yaptı.


Yayın Tarihi: 28.10.2017

Acun Ilıcalı ile Şeyma Subaşı 4 yaşına bastığı minik kızları Melisa için Voi Seba Office'te görkemli bir doğum günü partisi düzenledi.


Yayın Tarihi: 28.10.2017

Survivor 2018 Gönüllüler takımının ilk yarışmacısı Cumali Akgül oldu. Survivor 2018 için Iğdır'dan İstanbul'a yürüyen Cumali Akgül Beyaz Show'a katıldı ve Acun Ilıcalı Cumali Akgül'ü Survivor'a aldığını açıkladı..Survivor 2018 Gönüllüler takımı yarışmacısı Cumali Akgül kimdir?


Yayın Tarihi: 28.10.2017

Beyaz Show'da Şeyma Subaşı'dan Acun Ilıcalı'ya sürpriz video! Şeyma Subaşı'nın hiç bilinmeyen ev hali izleyenleri güldürdü!


Yayın Tarihi: 28.10.2017

Serdar Ortaç, zamanında Acun Ilıcalı'nın jürilik teklifini kabul etmediği için "Allah benim belamı versin" diyerek pişmanlığını dile getirdi.


Yayın Tarihi: 27.10.2017

Yetenek Sizsiniz Türkiye'de Sivaslı yarışmacının yiyecek kullanmasına dayanamayan Acun Ilıcalı, performansa müdahale ederek yarışmacıyı durdurdu.


Yayın Tarihi: 26.10.2017

Acun Ilıcalı'nın kanalında yayınlanan 'Yemekteyiz' yarışmasının aykırı isimlerinden Serhan Efe'nin diskalifiye edildiği duyuruldu. Program çekimleri esnasında programın sunucusu Onur Büyüktopçu, Serhan Efe diskalifiye edildi dedi.


Yayın Tarihi: 18.10.2017

Yapımcı Acun Ilıcalı beğeniyle izlenen O Ses Türkiye yarışmasına kaç kişinin başvurduğunu açıkladı.


Yayın Tarihi: 16.10.2017

TV8 ekranlarında çok kısa bir süre başlayan Emlak Avcıları, reytinglerde istenilen başarıyı elde edemeyince yayından kaldırıldı.


Yayın Tarihi: 16.10.2017

Posta yazarı Mesut Yar, Acun Ilıcalı'nın yeni spor projesini açıkladı.


Yayın Tarihi: 16.10.2017

O Ses Türkiye'de 30 yaşındaki yarışmacının daha genç gözüktüğünü söyleyerek iltifat etmek isteyen Yıldız Tilbe'ye Acun Ilıcalı'dan cevap gelince stüdyodakiler gülmeden edemedi.


Yayın Tarihi: 16.10.2017

Yetenek Sizsiniz'de Cumali Kaya, papağanı Alper ile yaptığı gösterisiyle ile 3 evet aldı. Papağan Alper'in jüri masasında sahibiyle yeteneklerini sergilediği anlarda renkli anlar yaşandı.


Yayın Tarihi: 15.10.2017

O Ses Türkiye'de yaşandığı iddia edilen Yıldız Tilbe ve Gökhan arasındaki gerilime Acun Medya'nın sahibi Acun Ilıcalı son noktayı koydu.


Yayın Tarihi: 14.10.2017

Yaz döneminde ekrana gelmesi beklenen Survivor All Star'da Turabi Çamkıran, Avatar Atakan, Ogeday Girişken, Nagihan Karadere, Hilmicem İntepe, Merve Aydın gibi isimlerin yeri hazır.


Yayın Tarihi: 13.10.2017

Yapımcılığını Acun Ilıcalı'nın üstlendiği 'Boxun Yıldızları' yarışması ile ekranlara geri dönmeye hazırlanan başarılı sunucu Dilara Gönder, aşırı zayıf haliyle görenleri şaşırttı.


Yayın Tarihi: 13.10.2017

O Ses Türkiye'ye katılan Pelin Dalkılıç, performansını sergiledikten sonra ilginç bir rastlantı ortaya çıktı. Stüdyoda jüri üyelerinin ve izleyicilerin de kahkahalara tutulduğu keyifli dakikalar yaşandı. İşte o anlar...


Yayın Tarihi: 11.10.2017

Acun Ilıcalı, eşi Şeyma Subaşı'nın bir reklamda oynama hayalini gerçekleştirmek için merkezi ABD'de bulunan, çok uluslu bir şirketin Türkiye'deki CEO'sunun kapısını çaldığı yönünde çıkan haberlere cevap verdi.


Yayın Tarihi: 06.10.2017

Acun Ilıcalı ile dünya evine giren Şeyma Subaşı'nın bu defa işler beklediği gibi oldu!


Yayın Tarihi: 06.10.2017