Acun Ilıcalı kimdir?

Acun Ilıcalı kimdir?

Babası müteahitti annesi de üniversite eğitimi almış bir müdürdü. Ömer Ilıcalı adında bir abisi vardır. 5 yaşında başladığı ilk ve orta öğrenimini Edirne İstiklâl İlköğretim Okulu'nda tamamladı. Lise eğitimine İstanbul'da Kadıköy Maarif Koleji'nde başlayan Acun Ilıcalı, Kadıköy Anadolu Lisesi'ni bitirdikten sonra, İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nü kazandı, üniversite hayatı, 7 yılın sonunda mezun olmadan bitti. Her röportajında kendilerini çok sevdiğini dile getirdiği babaanne ve dedesini trafik kazasında kaybetti.

Acun Ilıcalı, 19 yaşında iken 1988 yılında Seda Ilıcalı ile evlendi ve bu evliliğinden Banu adında bir kız çocuğu sahibi oldu. Kızının doğumundan 10 ay sonra 1990 senesinde anne ve babasını trafik kazasında kaybetti

Eşinden boşandıktan sonra 1994 yılında motoru ile Bağdat Caddesi’nde büyük bir kaza geçirdi. Kazada arkasında oturan yakın arkadaşı hayatını kaybetti. Acun Ilıcalı ‘nın ise sol kolu kırıldı ve 36 dikişli bir ameliyatın ardından koluna platin takıldı.

Acun Ilıcalı, 1995 senesinde bir kot dükkanı açarak ticarete atıldı ama başarılı olamadı. Lisans eğitiminin ardından tekrar girdiği üniversite sınavlarında İngilizce Öğretmenliği bölümünü kazanmasına rağmen bölümü okumaktan vazgeçti. Bir arkadaşı vasıtasıyla İlker Yasin'le tanışan Acun, futbol bilgisiyle onu etkileyince, denenmek üzere işe alındı.

Koyu Fenerbahçeli olmasına rağmen Beşiktaş muhabiri oldu. Beşiktaş muhabiriyken futbolcularla samimi olup özel röportajlar yapmayı başarınca yıldızı bir anda parladı ve daha sonra Şansal Büyüka'nın ekibine, Show TV'ye transfer oldu.

Acun Ilıcalı, Televole furyasında Şansal Büyüka'nın gözde elemanı haline geldi.

Televole'nin spor magazin olduğu yıllarda bu program içerisinde kendine ait bir bölüm sunmaya ve bu bölüm dâhilinde dünyayı dolaşmaya başladı. Ardından bu bölümü, 2002 yılında Acun Firarda adı altında ayrı bir program yaparak sunmaya devam etti. En çok izlenen gezi programı oldu ve bu serüveni ile 105 ülke gezdi. Dokun Bana ve Biri Bizi Gözetliyor programlarının kadrosunda yer alıp yardımcı sunuculuk yaptı.

Acun Ilıcalı, 2005 yılında Acun Medya adlı prodüksiyon şirketini kurdu.

Fear Factor, Survivor, Kızlar - Erkekler, Survivor Türkiye - Yunanistan, Survivor Aslanlar - Kanaryalar, Var mısın Yok musun, Devler Ligi , Yetenek Sizsiniz ve Yok Böyle Dans programlarının yapımcısı, jürisi ve sunucusu oldu. Uğur Dündar'ın sunmuş olduğu Yoksa Rüya mı ve Behzat Uygur'un sunmuş olduğu Söyle Söyleyebilirsen programlarının yapımları da Acun Ilıcalı tarafından gerçekleştirilmiştir. O Ses Türkiye ve Survivor Ünlüler - Gönüllüler yarışmalarının da yapımını ve sunuculuğunu yapmıştır.

Acun Ilıcalı, 2005 yılında, 36 yaşında vergi rekortmenleri arasına girdi.

Başta Türkiye’deki üniversiteler olmak üzere, Anadolu’nun çeşitli yerlerinde stand-up gösterileri yapmıştır. Stand-up gösterilerinde meslek hayatı boyunca başına gelenleri komik bir dille izleyicilere aktarmıştır.

Acun Ilıcalı, Show Tv’nin ‘81 İl 81 Okul’ adlı sosyal sorumluluk projesinde yer aldı ve programda 3 milyon 725 bin 563 YTL yardım toplandı.

Acun Ilıcalı, Birinci evliliğini 19 yaşında iken 1988 yılında üniversiteden arkadaşı Seda Ilıcalı ile yaptı. bu evliliğinden Banu (d.1989) adında bir kız çocuğu sahibi oldu. 24 yaşında iken 1993 yılında boşandı.

İkinci evliliğini 2003 yılında yaptığı Zeynep Ilıcalı'dan Leyla ve Yasemin adlarında iki kız çocuğuna daha sahip olan Acun 3 kız babasıdır.

2010 yılında eşi Zeynep Ilıcalı kendisini 20 yaşındaki Şeyma Subaşı ile öne sürerek boşanma davası açtı. Ünlü isimlerin avukatlığını yapan avukat Kezban Hatemi ile anlaşan Acun Ilıcalı, eşinin iddialarını kabul etmedi. 2011 yılı Eylül ayında barışarak boşanma davası düşmüştür.

2011 vergilendirme döneminde gelir vergisi listesine konuşmacı, sunucu gibi faaliyetlerden oluşan geliri için 2 milyon 836 bin 191 lira gelir vergisi tahakkuk ettirilen Acun Ilıcalı listeye 62. sıradan girdi.

2012 yılında yapımcısı ve sunucusu olduğu Dominik Cumhuriyeti‘nde çekimleri yapılan Survivor Ünlüler Gönüllüler yarışması izlenme rekorları kıran Acun Ilıcalı en çok konuşulan isimlerden.

Acun Medya'nın hazırladığı Survivor serisinin yenisi “Survivor Ünlüler Gönüllüler 2013” Acun Ilıcalı'nın sunumuyla 17 Mart 2013 Pazar günü Star TV'de başladı.

Daha önce Survivor Aslanlar Kanaryalar (2006), Survivor Türkiye Yunanistan (2007), Survivor Kızlar Erkekler (2010) ve Survivor Ünlüler Gönüllüler'i (2011 ve 2012 yıllarında) yapan Acun Ilıcalı, Survivor Ünlüler Gönüllüler 3 ile karşımıza çıktı.

Acun Ilıcalı, 14 Kasım 2013 tarihinde muhabir olarak girdiği televizyon sektöründe Türkiye'nin en önde gelen yapımcısı olarak isim yapan Acun Ilıcalı, tv8'i satın alarak artık kendi TV kanalının sahibi olduğunu duyurdu. MNG gurup başkanı ve tv8 kanalının sahibi olan Mehmet Nazif Günal ile anlaştığını, satın alma sürecinin başladığını Twitter’a yazmıştır.

Ödülleri

En İyi Erkek Sunucu Altın Arılar Ödülü
Ilıcalı, 2007 yılında Kadıköy Maarif Koleji ve Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği tarafından Kristal Martı ödülüne layık bulunmuştur.

Son Dakika Yeni Acun ılıcalı Haberleri

8 yıllık birliktelikten sonra Acun Ilıcalı ve Şeyma Subaşı, görkemli bir düğünle evliliklerini kutladı. Çiftin günlerdir konuşulan evlilik seramonisinin ardından sosyal medya kullanıcılarının diline düşmek kaçınılmaz oldu.


Yayın Tarihi: 20.09.2017

Acun Ilıcalı ile Şeyma Subaşı'nın düğününe gelen Fatih Terim'in fotoğrafını çeken Saba Tümer, fotoğrafı önce paylaştı, sonra hızlıca kaldırdı.


Yayın Tarihi: 20.09.2017

Heyecanla beklenen yılın düğünü dün akşam gerçekleşti. Acun Ilıcalı ile Şeyma Subaşı dünya evine girdi. Şeyma Subaşı gelinliği için hangi tasarımcıyı tercih etti? Bugüne kadar milyonlarca takipçisi olan ve geçtiğimiz yıllara damga vuran ünlü isimler nasıl gelinlikler giymişlerdi?


Yayın Tarihi: 20.09.2017

Acun Ilıcalı ile Şeyma Subaşı, Fransa’nın sahil kasabası St.Tropez’de gerçekleşen törenle dünya evine girdi.


Yayın Tarihi: 20.09.2017


Yayın Tarihi: 19.09.2017

Şeyma Subaşı Fransa'daki kulüp Bagatelle'de gerçekleşen düğününde Vera Wang imzalı gelinlik giydi. Fakat gelinlik 2017 Altın Küre Ödül Töreni'ne katılan Hailee Steinfeld'in gecede giydiği kıyafetin bire bir benzeri çıktı. Skandal görüntü sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.


Yayın Tarihi: 19.09.2017


Yayın Tarihi: 19.09.2017


Yayın Tarihi: 19.09.2017

Nikahtan sonra tek kare paylaşmayan Acun Ilıcalı, sonunda bir fotoğraf paylaştı. Dün akşam 8 yıldır birlikte olduğu Şeyma Subaşı ile nikah kıyan Acun Ilıcalı, Instagram'dan yaylaştığı fotoğrafın altına "Fazla söze gerek yok, resim her şeyi anlatıyor." notunu düştü.


Yayın Tarihi: 19.09.2017

8 yıldır birlikteliklerini bugün düğünleri ile tamamlayacak olan Şeyma Subaşı ve Acun Ilıcalı gündemin zirvesine yerleşti. Marsilya'daki Türk Konsolosluğu'nda dün nikahları kıyılan Acun Ilıcalı ile Şeyma Subaşı'nın düğünü ise bugün St. Tropez'de gerçekleşecek. Ünlü çiftin en heyecanlı gününü Şeyma Subaşı Instagram'dan düğün hikayeleri paylaşarak takipçilerine aktarıyor. İşte detaylar...


Yayın Tarihi: 19.09.2017

Yapımcı Acun Ilıcalı ile çocuğunun annesi Şeyma Subaşı, Marsilya'daki Türk Konsolosluğu'nda, Esat Yontunç ve Kübra Subaşı'nın şahitliğinde hayatlarını birleştirdi.


Yayın Tarihi: 18.09.2017

Acun Ilıcalı 8 yıldır birlikte olduğu Şeyma Subaşı ile nikah masasına oturdu.


Yayın Tarihi: 18.09.2017

Acun Ilıcalı'nın 'Var mısın Yok musun' prpogramında tanışıp sevgili olduğu, kızının annesi Şeyma Subaşı ile beklenen düğünü yarın Fransa-St. Tropez şehrinde gerçekleşecek. Düğün için hiçbir masraftan kaçınmayan çiftin düğünü aylar öncesinden merak uyandırmaya başladı.


Yayın Tarihi: 18.09.2017

19 Eylül'de dünya evine girmeye hazırlanan Şeyma Subaşı ve Acun Ilıcalı'nın düğün detayları belli oldu. Acun'un THY'den özel uçak kiraladığı öğrenildi.


Yayın Tarihi: 17.09.2017

Acun Ilıcalı, önceki akşam kızları Yasemin ve Leyla ile Karaköy’de bir mekan çıkışı objektiflere takıldı.


Yayın Tarihi: 16.09.2017

Acun Ilıcalı ile kızının annesi Şeyma Subaşı’nın 19 Eylül’de, Fransa’nın sosyetik sahil kasabası St.Tropez’de düğünü var. 250 kişi düğüne davetli. Aylardık hazırlıklarıdevam eden düğünün ayrıntıları belli olmaya başladı!


Yayın Tarihi: 16.09.2017

Nihat Doğan, Beyaz TV'deki sabah programında Acun Ilıcalı'nın projesini açıkladı. Acun Ilıcalı'nın kendisine kızacağını ifade eden Nihat Doağan, Ilıcalı'nın yeni sezon projesini anlattı.


Yayın Tarihi: 14.09.2017

Geride bıraktığımız günlerde Milli Takım için çok önemli maçlardan biri olan Hırvatistan karşılaşmasını izleyen Acun Ilıcalı hakkındaki iddialara yanıt verdi.


Yayın Tarihi: 08.09.2017

Bu yılın en iddialı komedi filmi Yanlış Anlama'dan Acun Ilıcalı'ya esprili gönderme var. Yanlış anlaşmalar üzerine kurulu komik bir hikayeyi beyaz perdeye taşıyan yılın beklenen komedi filmi Yanlış Anlama'da komik sahneleriyle dikkat çekiyor.


Yayın Tarihi: 06.09.2017

TV8 kanalının sahibi Acun Ilıcalı, yurt dışında 1999 senesinden bu yana devam eden House Hunters yarışmasını Türkiye'ye getirdi. Programın isminin ise Emlak Avcıları olacağı öğrenildi.


Yayın Tarihi: 05.09.2017

Yoğun bir yılın ardından ailesiyle beraber tatile çıkan Acun Ilıcalı aile pozu verdi.


Yayın Tarihi: 04.09.2017

Acun Ilıcalı, ekranların sevilen programı Survivor ile ilgili flaş bir açıklamada bulundu.


Yayın Tarihi: 01.09.2017

Her yaptığı olay olan milyonlarca hayran kitlesine sahip Aleyna Tilki’nin menajeri, genç sanatçının Survivor’a katılıp katılmayacağı hakkında bilgi verdi.


Yayın Tarihi: 31.08.2017

Her yaptığı olay olan Aleyna Tilki'nin menajeri, 17 yaşındaki şarkıcının, Acun Ilıcalı'nın yapımcısı olduğu 'Survivor' yarışmasına katılıp katılmayacağı hakkında açıklama yaptı.


Yayın Tarihi: 31.08.2017

Acun Ilıcalı Brezilyalıların yarışacağı Survivor için Alex de Souza'ya teklif yaptı ancak efsane futbolcu bu teklifi kabul etmedi.


Yayın Tarihi: 29.08.2017

Acun Ilıcalı, ortağı olmaya hazırlandığı Meksikalı meslektaşı Ricardo Salinas’ı Çeşme’de ağırladı.


Yayın Tarihi: 21.08.2017

Şeyma Subaşı, 2 ay önce yayınlanan röportajın ardından ilginç bir suçlamayla karşı karşıya kaldı. İsmi açıklanmayan bir kişi, Subaşı'nın projesinin kendisine ait bir fikir olduğunu iddia etti. Bu ilginç suçlamanın ardından Şeyma Subaşı'dan açıklama geldi...


Yayın Tarihi: 18.08.2017

Siz onları hep kamera önündeki isimleriyle tanıyorsunuz. Ama onların nüfus kağıtlarının "adı" hanesinde başka isimler de var.


Yayın Tarihi: 18.08.2017

TV8'in sahibi Acun Ilıcalı, geçtiğimiz haziran ayında Brezilya'da yaptığı görüşmeler'in ardından harekete geçti.


Yayın Tarihi: 17.08.2017

Şeyma Subaşı, Acun Ilıcalı'nın Fenerbahçe maçını seyrettiği anı paylaştı. Şeyma Subaşı bu paylaşımın Acun Ilıcalı'yı kızdıracağını düşündü.


Yayın Tarihi: 13.08.2017

Acun Ilıcalı’yla eylül ayında evlenme hazırlığı içinde olan Şeyma Subaşı, sosyal medya hesabından eski halini gösteren bir fotoğrafını paylaştı. Subaşı, fotoğrafın altına şöyle yazdı: TBT'nin dibi... 2009... 19 yaş... Yumurta sarısı saçlar... Gözlerde lens... Kaşlar yay gibi alınmış... Full makyaj... Şimdiki kilomdan 7 kilo fazla... Diş etleri en kötüsü... Vay be Şeyma Subaşı nereden nereye?" yazdı


Yayın Tarihi: 11.08.2017

Acun Ilıcalı, sosyal medya hesabından ağabeyi ile birlikte çekilmiş olan çocukluk fotoğrafını paylaştı.


Yayın Tarihi: 11.08.2017

Galatasaray, Barcelona’da istenmeyen adam haline gelen Arda Turan’ı “satın alma opsiyonlu” kiralamak istiyor. Kulüpler arası anlaşma sağlandı ama Arda Turan son kez menajeri, yakın dostları Acun Ilıcalı ve Emre Belözoğlu ile görüşüp son kararını verecek...


Yayın Tarihi: 10.08.2017

Aziz Yıldırım'ın, milli futbolcu Emre Mor'a toplamda 10 milyon euro'luk resmi teklif yaptıklarını açıklamasının ardından gece geç saatlerde Acun Ilıcalı'nın yaptığı hamle kafaları karıştırdı...


Yayın Tarihi: 09.08.2017

Acun Ilıcalı, O Ses Türkiye'de jüri olması için Yıldız Tilbe'ye teklif götürmüştü. Tilbe'ye, "Teklife ne cevap verdiniz?", sorusu sorulunca "Tabi evet dedim. Havada kaptım." dedi.


Yayın Tarihi: 07.08.2017

Acun Ilıcalı Şeyma Subaşı Saint Tropez'de evlenecek haberi gündem yarattı. Düğün davetiyelerinin ön izlemesi basına sızan ikilinin her yaptığı olay oluyor. Peki eylül ayında Acun Ilıcalı ile nikah masasına oturmaya hazırlanan Şeyma Subaşı kimdir? Acun aşık olunmayacak insan değil açıklaması ile yine gündem olan Şeyma Subaşı hakkında bilinmeyenler...


Yayın Tarihi: 07.08.2017

19 Eylül'de Fransa'da nikah masasına oturacak olan Acun Ilıcalı ile Şeyma Subaşı'nın düğün davetiyelerinin gösterişten uzak olması dikkat çekti.


Yayın Tarihi: 06.08.2017

Acun Ilıcalı'nın dünyaevine girmeye hazırlandığı Şeyma Subaşı, "Acun aşık olunmayacak insan değil. Acun her kadını etkiler" dedi.


Yayın Tarihi: 03.08.2017

Acun Ilıcalı, açlığa dayanamayıp Survivor'dan ayrılan Eser West ile bir araya geldi. Ilıcalı, 3 Adam'ın yerine Eser West'in talk show yapması için teklif götürdü.


Yayın Tarihi: 01.08.2017

Sürat teknesiyle Ayvalık'a giden Acun Ilıcalı, önce Hülya Avşar ile bir araya geldi.Sonra da yelkenci öğrencilerle sürat teknesinde fotoğraf çektirdi.


Yayın Tarihi: 30.07.2017

O Ses Türkiye'de Sibel Can, Hadise, Gökhan ve Hakan Özoğuz kardeşlerin yerine yeni isimler düşünülüyor. Hatta Acun'un açıklamasına göre ilk teklif götürüldü bile. İşte O Ses Türkiye'nin yeni jüri adayı


Yayın Tarihi: 28.07.2017

Eylül ayında kızı Melisa'nın annesi Şeyma Subaşı ile nikah masasına oturacak olan Acun Ilıcalı, düğün hazırlıklarına hız verdi.


Yayın Tarihi: 28.07.2017

Acun Ilıcalı ile Şeyma Subaşı'nın düğün tarihi yaklaştıkça, ayrıntılar da belli oluyor.


Yayın Tarihi: 25.07.2017

Alaçatı'da tatilini sürdüren televizyoncu Acun Ilıcalı ve ekibi, plaj futbolu maçı için deniz yoluyla Seferihisar'a geçti.


Yayın Tarihi: 24.07.2017

Acun Ilıcalı, önümüzdeki sezon başlayacak olan ‘O Ses Türkiye’nin jüri koltuğuna Yıldız Tilbe’nin oturacağı iddialarına açıklık getirdi.


Yayın Tarihi: 21.07.2017

Acun Ilıcalı ve Şeyma Subaşı çifti geçtiğimiz gün Etiler'de bir mekan çıkışında görüntülendi.


Yayın Tarihi: 20.07.2017

Acun Ilıcalı, evlilik hazırlığı içerisinde olduğu sevgilisi Şeyma Subaşı'nın çektiği videoda yeni projesini duyurdu. Acun, 3 Adam programını bitirdi fakat 3 Adam ile yeni proje yapmaya hazırlandığını ifade etti.


Yayın Tarihi: 20.07.2017

TV8 kanalının sahibi Acun Ilıcalı, 15 Temmuz Şehitlerini unutmadı. Ilıcalı, fotoğraf paylaşıp altına "Türk olduğum için bir kez daha gurur duyuyorum" notunu düştü.


Yayın Tarihi: 15.07.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir