Acun Ilıcalı kimdir?

Acun Ilıcalı kimdir?

Babası müteahitti annesi de üniversite eğitimi almış bir müdürdü. Ömer Ilıcalı adında bir abisi vardır. 5 yaşında başladığı ilk ve orta öğrenimini Edirne İstiklâl İlköğretim Okulu'nda tamamladı. Lise eğitimine İstanbul'da Kadıköy Maarif Koleji'nde başlayan Acun Ilıcalı, Kadıköy Anadolu Lisesi'ni bitirdikten sonra, İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nü kazandı, üniversite hayatı, 7 yılın sonunda mezun olmadan bitti. Her röportajında kendilerini çok sevdiğini dile getirdiği babaanne ve dedesini trafik kazasında kaybetti.

Acun Ilıcalı, 19 yaşında iken 1988 yılında Seda Ilıcalı ile evlendi ve bu evliliğinden Banu adında bir kız çocuğu sahibi oldu. Kızının doğumundan 10 ay sonra 1990 senesinde anne ve babasını trafik kazasında kaybetti

Eşinden boşandıktan sonra 1994 yılında motoru ile Bağdat Caddesi’nde büyük bir kaza geçirdi. Kazada arkasında oturan yakın arkadaşı hayatını kaybetti. Acun Ilıcalı ‘nın ise sol kolu kırıldı ve 36 dikişli bir ameliyatın ardından koluna platin takıldı.

Acun Ilıcalı, 1995 senesinde bir kot dükkanı açarak ticarete atıldı ama başarılı olamadı. Lisans eğitiminin ardından tekrar girdiği üniversite sınavlarında İngilizce Öğretmenliği bölümünü kazanmasına rağmen bölümü okumaktan vazgeçti. Bir arkadaşı vasıtasıyla İlker Yasin'le tanışan Acun, futbol bilgisiyle onu etkileyince, denenmek üzere işe alındı.

Koyu Fenerbahçeli olmasına rağmen Beşiktaş muhabiri oldu. Beşiktaş muhabiriyken futbolcularla samimi olup özel röportajlar yapmayı başarınca yıldızı bir anda parladı ve daha sonra Şansal Büyüka'nın ekibine, Show TV'ye transfer oldu.

Acun Ilıcalı, Televole furyasında Şansal Büyüka'nın gözde elemanı haline geldi.

Televole'nin spor magazin olduğu yıllarda bu program içerisinde kendine ait bir bölüm sunmaya ve bu bölüm dâhilinde dünyayı dolaşmaya başladı. Ardından bu bölümü, 2002 yılında Acun Firarda adı altında ayrı bir program yaparak sunmaya devam etti. En çok izlenen gezi programı oldu ve bu serüveni ile 105 ülke gezdi. Dokun Bana ve Biri Bizi Gözetliyor programlarının kadrosunda yer alıp yardımcı sunuculuk yaptı.

Acun Ilıcalı, 2005 yılında Acun Medya adlı prodüksiyon şirketini kurdu.

Fear Factor, Survivor, Kızlar - Erkekler, Survivor Türkiye - Yunanistan, Survivor Aslanlar - Kanaryalar, Var mısın Yok musun, Devler Ligi , Yetenek Sizsiniz ve Yok Böyle Dans programlarının yapımcısı, jürisi ve sunucusu oldu. Uğur Dündar'ın sunmuş olduğu Yoksa Rüya mı ve Behzat Uygur'un sunmuş olduğu Söyle Söyleyebilirsen programlarının yapımları da Acun Ilıcalı tarafından gerçekleştirilmiştir. O Ses Türkiye ve Survivor Ünlüler - Gönüllüler yarışmalarının da yapımını ve sunuculuğunu yapmıştır.

Acun Ilıcalı, 2005 yılında, 36 yaşında vergi rekortmenleri arasına girdi.

Başta Türkiye’deki üniversiteler olmak üzere, Anadolu’nun çeşitli yerlerinde stand-up gösterileri yapmıştır. Stand-up gösterilerinde meslek hayatı boyunca başına gelenleri komik bir dille izleyicilere aktarmıştır.

Acun Ilıcalı, Show Tv’nin ‘81 İl 81 Okul’ adlı sosyal sorumluluk projesinde yer aldı ve programda 3 milyon 725 bin 563 YTL yardım toplandı.

Acun Ilıcalı, Birinci evliliğini 19 yaşında iken 1988 yılında üniversiteden arkadaşı Seda Ilıcalı ile yaptı. bu evliliğinden Banu (d.1989) adında bir kız çocuğu sahibi oldu. 24 yaşında iken 1993 yılında boşandı.

İkinci evliliğini 2003 yılında yaptığı Zeynep Ilıcalı'dan Leyla ve Yasemin adlarında iki kız çocuğuna daha sahip olan Acun 3 kız babasıdır.

2010 yılında eşi Zeynep Ilıcalı kendisini 20 yaşındaki Şeyma Subaşı ile öne sürerek boşanma davası açtı. Ünlü isimlerin avukatlığını yapan avukat Kezban Hatemi ile anlaşan Acun Ilıcalı, eşinin iddialarını kabul etmedi. 2011 yılı Eylül ayında barışarak boşanma davası düşmüştür.

2011 vergilendirme döneminde gelir vergisi listesine konuşmacı, sunucu gibi faaliyetlerden oluşan geliri için 2 milyon 836 bin 191 lira gelir vergisi tahakkuk ettirilen Acun Ilıcalı listeye 62. sıradan girdi.

2012 yılında yapımcısı ve sunucusu olduğu Dominik Cumhuriyeti‘nde çekimleri yapılan Survivor Ünlüler Gönüllüler yarışması izlenme rekorları kıran Acun Ilıcalı en çok konuşulan isimlerden.

Acun Medya'nın hazırladığı Survivor serisinin yenisi “Survivor Ünlüler Gönüllüler 2013” Acun Ilıcalı'nın sunumuyla 17 Mart 2013 Pazar günü Star TV'de başladı.

Daha önce Survivor Aslanlar Kanaryalar (2006), Survivor Türkiye Yunanistan (2007), Survivor Kızlar Erkekler (2010) ve Survivor Ünlüler Gönüllüler'i (2011 ve 2012 yıllarında) yapan Acun Ilıcalı, Survivor Ünlüler Gönüllüler 3 ile karşımıza çıktı.

Acun Ilıcalı, 14 Kasım 2013 tarihinde muhabir olarak girdiği televizyon sektöründe Türkiye'nin en önde gelen yapımcısı olarak isim yapan Acun Ilıcalı, tv8'i satın alarak artık kendi TV kanalının sahibi olduğunu duyurdu. MNG gurup başkanı ve tv8 kanalının sahibi olan Mehmet Nazif Günal ile anlaştığını, satın alma sürecinin başladığını Twitter’a yazmıştır.

Ödülleri

En İyi Erkek Sunucu Altın Arılar Ödülü
Ilıcalı, 2007 yılında Kadıköy Maarif Koleji ve Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği tarafından Kristal Martı ödülüne layık bulunmuştur.

Son Dakika Yeni Acun Ilıcalı Haberleri

Acun Ilıcalı, önümüzdeki sezon başlayacak olan ‘O Ses Türkiye’nin jüri koltuğuna Yıldız Tilbe’nin oturacağı iddialarına açıklık getirdi.


Yayın Tarihi: 21.07.2017

Acun Ilıcalı ve Şeyma Subaşı çifti geçtiğimiz gün Etiler'de bir mekan çıkışında görüntülendi.


Yayın Tarihi: 20.07.2017

Acun Ilıcalı, evlilik hazırlığı içerisinde olduğu sevgilisi Şeyma Subaşı'nın çektiği videoda yeni projesini duyurdu. Acun, 3 Adam programını bitirdi fakat 3 Adam ile yeni proje yapmaya hazırlandığını ifade etti.


Yayın Tarihi: 20.07.2017

TV8 kanalının sahibi Acun Ilıcalı, 15 Temmuz Şehitlerini unutmadı. Ilıcalı, fotoğraf paylaşıp altına "Türk olduğum için bir kez daha gurur duyuyorum" notunu düştü.


Yayın Tarihi: 15.07.2017

Acun Ilıcalı ile eylül ayında Fransa'da evlenmek için hazırlıklara başlayan Şeyma Subaşı bakın ne paylaştı


Yayın Tarihi: 14.07.2017

Oğuzhan Koç, Eser Yenenler ve İbrahim Büyükak'ın sunduğu "3 Adam" programı yeni sezonda yayınlanmayacak. İşte Üç Adam ile ilgili ortaya atılan o iddia...


Yayın Tarihi: 13.07.2017

Acun Ilıcalı'nın en yakın arkadaşlarından olan Acun Medya Genel Koordinatörü Esat Yontunç, dünyaevine girmek için ilk adımı attı.


Yayın Tarihi: 13.07.2017

Tv 8'in patronu Acun Ilıcalı ile evlilik hazırlığı yapan Şeyma Subaşı, hafta sonu kaçamağı için Bodrum'daydı.


Yayın Tarihi: 10.07.2017

Eylül ayında Acun Ilıcalı ile nikah masasına oturmaya hazırlanan Şeyma Subaşı, "Bana 'şunu giyme' diyorsa, doğrusu odur. Acun etek giymemi pek istemez, rahatsız olur." dedi.


Yayın Tarihi: 04.07.2017

Galatasaray'dan ayrılacağı konuşulan ünlü futbolcu Wesley Sneijder, İbiza'da mekan açtı. Ünlü futbolcunun mekanını Acun Ilıcalı ve müstakbel eşi Şeyma Subaşı ziyaret etti.


Yayın Tarihi: 04.07.2017

Acun Ilıcalı, sevgilisi Şeyma Subaşı'nın doğum gününü Instagram'daki paylaşımıyla kutladı.


Yayın Tarihi: 02.07.2017

Sunucu Nevşin Mengü sosyal medya hesabından isim vermeden Acun Ilıcalı'nın sevgilisi ve aynı zamanda sosyal medyada çokça tanınan Şeyma Subaşı'ya üstü kapalı bir biçimde tepki gösterdi. Mengü, Twitter hesabına, "Magazin figürlerinin verdikleri röportajlarda namaz niyaz göndermesiyle hükümete selam çakması kusura bakmayın ama sakil duruyor" yazdı. Subaşı Hürriyet'e verdiği röportajda 'Evet. Gece yatakta çok ağladım. Namaz kılarken çok ağladım" ifadelerini kullanmıştı.


Yayın Tarihi: 27.06.2017

Acun Ilıcalı'nın sevgilisi Şeyma Subaşı, dün verdiği röportaj hakkında "Sinir bile olamıyorsun. Ne sinir olması! Basbayağı eğleniyorsun" şeklinde bir yazı kaleme alan gazeteci Ahmet Hakan'a yanıt verdi.


Yayın Tarihi: 27.06.2017

Eylül ayında evlenecek olan Acun Ilıcalı ve Şeyma Subaşı sık sık gündem oluyor. Subaşı aşkını her seferinde dile getiriyor.


Yayın Tarihi: 25.06.2017

TV8'de ekrana gelen Survivor 2017 yarışmasının Kıbrıs finalinde Acun Ilıcalı, Survivor'ın en iyi yarışmacılarının bir araya geleceği bir Survivor daha düzenlemek istediğini söyledi.


Yayın Tarihi: 24.06.2017

Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı, Survivor yarışması boyunca gece güngüz mesai yapan ekibine iki ay izin verdi.


Yayın Tarihi: 24.06.2017

Acun Ilıcalı ve sevgilisi Şeyma Subaşı düğün yeri bakmaya başladı.


Yayın Tarihi: 21.06.2017

Survivor 2017'de büyük finale adım adım ilerlerken bir eleme gecesi daha geride kaldı. Sabriye, Berna ve Serhat'ın eleme potasında olduğu konseyde Acun Ilıcalı aralarında en az oyu alan yarışmacıyı açıklayarak final yolunda bir kişinin daha hayallerine veda etmesine neden oldu. Yapılan oylama sonucunda Berna Keklikler en az oyu alarak elenen isim oldu.


Yayın Tarihi: 16.06.2017

Eylül ayında Acun Ilıcalı ile evlenecek olan Şeyma Subaşı gelinlik bakmaya devam ediyor.


Yayın Tarihi: 15.06.2017

Evlilik hazırlığında olan Şeyma Subaşı takipçileriyle bir aile fotoğrafı paylaştı.


Yayın Tarihi: 14.06.2017

Survivor 2017'de bir eleme heyecanı daha geride kaldı. Kritik bir eleme haftası olan Survivor'da, Gönüllüler takımından biri daha elenince Acun Ilıcalı oyunların artık bireysele döneceğini de açıkladı. İşte Survivor'a veda eden isim ve konsey gecesi yaşananlar...


Yayın Tarihi: 13.06.2017

Uzun süredir Acun Ilıcalı'yla aşk yaşayan ve bu ilişkiden 4 yaşında Melisa adında bir kızı bulunan Şeyma Subaşı, geçen ay Instagram hesabında evlenme kararı aldıklarını duyurmuştu.


Yayın Tarihi: 11.06.2017

Survivor'ın eski yarışmacısı olan Mustafa Topaloğlu'nun yeni çekilecek All Star kadrosunda dahil olması için Acun Ilıcalı'dan tam 1 milyon dolar istediği öğrenildi.


Yayın Tarihi: 08.06.2017

AK Parti Milletvekili ve aynı zamanda Acun Ilıcalı'nın amcası olan Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı'nın önerisiyle Nusret Gökçe'nin Şenkaya Paşalı'ya yaptıracağı külliyenin temel atma töreni 10 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilecek.


Yayın Tarihi: 07.06.2017

Acun Ilıcalı, Türkiye'den sonra Yunanistan'da da kanal açarak başarısına başarı katmıştı. Ünlü televizyoncu şimdi de Brezilyalılarla iş birliği yapmaya hazırlanıyor. Başarıya doymayan ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı, Türkiye'de yakaladığı başarıdan sonra Yunanistan'da da kanal satın alıp Survivor programı yaparak büyük bir başarı elde etti. Acun şimdi de Brezilya'ya açılıyor.


Yayın Tarihi: 05.06.2017

Acun Ilıcalı ile eylül ayında dünya evine girmeye hazırlanan Şeyma Subaşı düğün hazırlıklarına başladı.


Yayın Tarihi: 03.06.2017

Şeyma Subaşı, mutfaktaki hünerlerini sergiledi kızı ona eşlik etti. Şeyma Subaşı, Acun Ilıcalı ile birlikteliğinden doğan kızı Melisa ile sosyal medya hesabından çok sayıda paylaşım yapıyor.


Yayın Tarihi: 31.05.2017

Survivor 2017'de hızla finale ilerlerken adaya veda eden bir yarışmacı daha belli oldu. Haftanın ilk dokunulmazlık oyunu eleme potasına Sabriye ile Furkan girmişti. İkinci dokunulmazlık oyununda ise eleme potasına giren son isim İlhan oldu. Sms oylaması sonucu adaya veda eden isim belli oldu.


Yayın Tarihi: 31.05.2017

Şeyma Subaşı, sevgilisi Acun Ilıcalı'nın doğum gününü kısa bir video ve yazdığı romantik satırlarla kutladı. Eylül ayında evlenecek olan Şeyma Subaşı ve Acun Ilıcalı, vakitlerinin büyük bir çoğunluğunu birlikte geçiriyor. Subaşı, yaptığı son paylaşımla aşkını bir kez daha ortaya koydu.


Yayın Tarihi: 30.05.2017

Yılmaz Morgül, Acun Ilıcalı'nın doğum gününü unutmadı! Acun Ilıcalı 48 yaşına bastı. Survivor 2016 yarışmacılarından Yılmaz Morgül, başarılı televizyoncunun doğum gününü Instagram'a yazdığı duygusal mesajla kutladı.


Yayın Tarihi: 30.05.2017

Dün Survivor 2017'de Acun Medya ve Survivor 2017 yarışmacıları arasında voleybol maçı yapıldı. Maça Acun Ilıcalı'nın sevgilisi Şeyma Subaşı damga vurdu


Yayın Tarihi: 29.05.2017

Sosyal medya hesabını aktif olarak kullanan isimlerden olan Acun Ilıcalı, son fotoğrafıyla gülümsetti. Acun Ilıcalı yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendiği Survivor için Dominik adasında bulunurken Türkiye'deki işleri de bir yandan devam ediyor.


Yayın Tarihi: 28.05.2017

TV8 ve TV8,5'da ortak yayınlanan "Survivor Ekstra" programının yorumcusu Furkan Dede'nin ünlüler takımının yarışmacısı İlhan Mansız hakkındaki yorumu Acun Ilıcalı'yı kızdırdı. Furkan Dede'nin "Survivor"ın Pazar akşamı yayınlanan bölümü sonrası eleme potasına Adem ile birlikte giren İlhan Mansız'ın bu durumunu bir PR çalışması olarak değerlendirmesine Acun Ilıcalı sessiz kalmadı.


Yayın Tarihi: 24.05.2017

Survivor 2017'ye bu hafta veda eden bir yarışmacı daha belli oldu. Dokunulmazlık oyunlarının ilkini Gönüllüler kaybetti ve Ogeday ile Volkan eleme potasına girdi. İkincisini ise uzun aradan sonra Ünlüler kaybetti büyük bir strateji yaparak ve İlhan Mansız ile Adem Kılıçcı eleme potasına sokuldu. Yapılan sms oylaması sonucu adaya veda eden isim belli oldu.


Yayın Tarihi: 24.05.2017

Acul Ilıcalı'dan Robin van Persi'yi kızdıracak sözler geldi. Beyaz Tv'de yayınlanan programa telefonla katılan ünlü yapımcı Hollandalı golcünün survivorda zorlanacağını iddia etti. Ünlü yapımcı Sneijder ve Atiba ilgili sorulara da cevap verdi.


Yayın Tarihi: 22.05.2017

Survivor 2017'de adım adım finale gidilirken, ünlüler takımı yaptıkları strateji ile herkesi şaşkına çevirdi. Acun Ilıcalı şaşkınlığını gizleyemedi.


Yayın Tarihi: 22.05.2017

Acun Ilıcalı, THY Euroleague'de Fenerbahçe'nin Olympiakos'u yenerek şampiyon olmasının ardından konuştu. İşte Acun Ilıcalı'nın sözleri...


Yayın Tarihi: 22.05.2017

Instagram'da 4 milyon takipçisi olan Acun Ilıcalı, paylaştığı video ile takipçilerini korkuttu. Survivor çekimleri sırasında bir anda çığlık atan ve acısı yüzüne yansıyan Acun Ilıcalı'yı arı soktuğu videonun sonunda ortaya çıktı


Yayın Tarihi: 21.05.2017

Survivor'ın yeni bölümünde Sabriye yenilince gönüllüler takımına kum fırlatıyor. Bunun üzerine Acun Ilıcalı, "Sabriye ne yapıyorsun" diye fırçayı atıyor


Yayın Tarihi: 17.05.2017

Acun Ilıcalı'nın sevgilisi Şeyma Subaşı anne ve babasının fotoğrafını paylaştı. Şeyma Subaşı'nın babasını gören herkes "çok genç gösteriyor" yorumunda bulundu.


Yayın Tarihi: 15.05.2017

Uzun süredir Acun Ilıcalı'yla aşk yaşayan ve bu ilişkiden 4 yaşında Melisa adında bir kızı bulunan Şeyma Subaşı, geçen ay Instagram hesabında evlenme kararı aldıklarını duyurmuştu.


Yayın Tarihi: 14.05.2017

Acun Ilıcalı'nın yapımcılığını üstlendiği 'Survivor 2017' yarışmasına, "kazanan takımın 6 yarışmacısının her birinin sıfır kilometre otomobil kazandığı" büyük ödül damgasını vurdu. 'Önümüzdeki yıl yeni bir ilke soyunursa çıta muhtemelen ev, tekne olur'


Yayın Tarihi: 13.05.2017

Tedavi gördüğü hastanede dün gece yaşamını yitiren İbrahim Erkal'ın ölüm haberi Erzurumlu olan hemşehrisi Acun Ilıcalı'yı da derinden üzdü.Ilıcalı, üzüntüsünü Twitter hesabından yaptığı paylaşımla dile getirdi.


Yayın Tarihi: 12.05.2017

Okan Bayülgen, 'tuzlama' hareketiyle fenomen olan şef Nusret Gökçe'yi eleştirerek yerden yere vurmuştu. Okan'a yanıt Acun Ilıcalı'dan geldi. Acun, "Nusret'i kıskananlar çatlasın." dedi.


Yayın Tarihi: 12.05.2017

Lütfiye Pekcan'ın hazırlayıp sunacağı 'Yaşamdan Hikayeler' programı TV8'de ekranlara gelecek.


Yayın Tarihi: 11.05.2017

Acun Ilıcalı ve Şeyma Subaşı arkadaşlarının İtalya'daki düğününe gitti. Subaşı'nın düğün kıyafeti, gelini gölgede bıraktı.


Yayın Tarihi: 06.05.2017

TV8 kanalının sahibi Acun Ilıcalı kızlarıyla Survivor konseyi yaptı. Şeyma Subaşı'ndan olan kızı Melisa'nın isim yazma anları izleyenlere eğlenceli anlar yaşattı.


Yayın Tarihi: 05.05.2017

Survivor 2017 için Dominik'te bulunan Acun Ilıcalı, Instagram'dan konuşulacak bir fotoğraf paylaştı.


Yayın Tarihi: 01.05.2017

Motora olan tutkusuyla bilinen Acun Ilıcalı arabada tercihini Aston Martin'den yana kullandı.


Yayın Tarihi: 25.04.2017

Acun Ilıcalı'nın sevgilisi Şeyma Subaşı, Instagram hesabından 'Evleniyorum' notuyla fotoğraf paylaştı.


Yayın Tarihi: 19.04.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir