Son Dakika Yeni Ak parti Haberleri

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Teşkilatlarda metal yorgunluğu var' açıklamasının ardından AK Parti'nin birçok il ve ilçe teşkilatlarından istifa haberi gelmişti. Bu defa benzer bir haberse Mardin'den gelirken, Derik AKP İlçe Teşkilatı, Mardin İl Başkanlığı'nca feshedildi. İlçe Başkanı Süleyman Temelli, "Hiçbir gerekçe gösterilmedi" sözleriyle duruma isyan etti.


Yayın Tarihi: 19.08.2017

Çanakkale'nin Eceabat Belediye Başkanı AKP'li Adem Ejder, CHP'li Belediye Meclis Üyesini tehdit etmek ve kasten yaralamak suçlarından yargılandığı davada 10 ay hapis cezasına çarptırıldı. Ancak Ejder, kanun hükmündeki bir kararnameye göre tutuklanmadı.


Yayın Tarihi: 18.08.2017

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'metal yorgunluğuna' dikkat çekerken, "Teşkilatlar, belediyeler eğer 'bizim dava' idrakiyle hareket etmiyorsa bize zarar veriyor demektir. Zarar veren kardeşlerimizi de uyarıyorum. Biz uyarmadan kendileri bu uyarıyı yapsınlar ve adımı da atsınlar'' demişti. Bu açıklamanın ardından AK Parti’de Ağrı İl Başkanı Kemal Atmaca’nın önceki gün istifa etmesinin ardından Hakkâri, Şırnak ve Muş il başkanları da istifa etmişti. Son isim Aksaray İl Başkanı Abdulkadir Karatay oldu.


Yayın Tarihi: 18.08.2017

AK Parti'de bir şok istifa daha... AK Parti Şırnak İl Başkanı Mehmet Aşan, İl başkanlığı görevinden istifa etti. Ağrı İl Başkanı Kemal Atmaca'nın dünkü istifasının ardından bugün de AKP Muş İl Başkanı Namık Ergün ve AKP Hakkari İl Başkanı Nurettin Fırat, görevinden istifa etmişti.


Yayın Tarihi: 17.08.2017

AK Parti'de Ağrı İl Başkanı Kemal Atmaca'nın dünkü istifasının ardından bugün de AKP Muş İl Başkanı Namık Ergün ve AKP Hakkari İl Başkanı Nurettin Fırat, görevinden istifa etti. Ergün, Atmaca'nın aksine yaptığı açıklamada herhangi bir imada bulunmazken, kurucu üyeliğinin devam ettiğini belirtti. AK Parti Hakkari İl Başkanı Nurettin Fırat ise istifa açıklamasında, görevi devraldıktan 2 ay sonra oy oranlarını yükselttiklerini ifade ederek, başarılarından söz etti.


Yayın Tarihi: 17.08.2017

Hürriyet yazarı Deniz Zeyrek, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün "AK Parti, kuruluş dönemindeki değer ve politikaları kendine yeniden rehber edinip, evrensel demokrasi kriterleri ile kendi değerlerini mezcederek yoluna devam etmelidir. Partimizin aziz milletimize daha çok hizmetlerde bulunacağına inanıyor, bu vesileyle hepinizi sevgi ve muhabbetle selamlıyorum" ifadesini değerlendirdi.


Yayın Tarihi: 17.08.2017

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Bu yıl sonuna kadar il teşkilatlarımız, ilçe teşkilatlarımız, belde teşkilatlarımızın tamamını güncelleyeceğiz. Yeniden gözden geçireceğiz; çünkü ortada bir metal yorgunluğu var" ifadesiyle ilgili olarak "AK Parti’de büyük değişim için düğmeye bastı. AK Parti vitrini ve kabine yenilendi ama edindiğim izlenim parti yönetimi ve Bakanlar Kurulu’ndaki köklü değişimin, büyük kongreden sonra olacağı yönünde" dedi.


Yayın Tarihi: 17.08.2017

Başbakan Binali Yıldırım, "Dedik ki 'Biz Anayasa'yı değiştireceğiz. Bu yargı vesayetini de ortadan kaldıracağız.' Bunu da gerçekleştirdik, ancak bir baktık ki başka bir tehlike söz konusu. Bu sefer 15 Temmuz'un FETÖ teröristleriyle karşılaştık, FETÖ'cüler bu sefer önümüze çıktı. Darbeciler, Balyozcular, Ergenekoncular sırasını savdı, bu sefer FETÖ'cülere görevi devretti. Ama yağma yok bu partinin adı AK Parti, Türkiye partisi, milletin partisi, pabuç bırakır mı? Bırakmaz." dedi.


Yayın Tarihi: 17.08.2017

AK Parti İstanbul milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop, Çerkezköy ziyareti sırasında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Şentop zaman zaman gündeme gelen erken seçim iddialarına değinerek, "Şu an arkasında çok güçlü bir parlamento desteği olan, millet desteği olan bir hükümet var. Dolayısıyla bütün seçimler vaktinde yapılacak" dedi.


Yayın Tarihi: 16.08.2017

Kocaeli’de 17 Ağustos 1999 Büyük Marmara Depremi’nin yıldönümünde “Uluslararası Deprem Gerçeği ve Kentleşme Çalıştayı” düzenlendi. Çalıştaya Başbakan Binali Yıldırım’ın yanı sıra Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Aile Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya katıldı. Yıldırım, Türkiye’nin deprem gerçeğiyle yaşaması gerektiğini vurgulayarak, “Bu gerçeği bilerek alt ve üst yapı tedbirlerini alarak deprem gerçeğiyle yaşamayı öğrenmek mecburiyetindeyiz” dedi.


Yayın Tarihi: 16.08.2017

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY soruşturması) kapsamında 5 gün önce gözaltına alınan AK Parti merkez Artuklu İlçesi eski Başkanı Medeni Çelik, bugün çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine konuldu. FETÖ'den tutuklanan Medeni Çelik'in 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maskesiyle nöbete katıldığı belirtildi.


Yayın Tarihi: 16.08.2017

Enis Berberoğlu polemiği ile ilgili konuşan AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, "Kimsenin tutuklanmasından yana olmayız" dedi. AK Parti ile CHP arasında MİT TIR'ları davası tartışması sürerken AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal'dan yazılı açıklama geldi. "Kimsenin haksız tutuklanması ya da gözaltına alınmasından yana olamayız'' ifadesini kullanan Ünal, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun suçüstü yakalanmanın paniğini yaşadığını öne sürdü.


Yayın Tarihi: 16.08.2017

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 90'lı yıllarda yaşanan suikastlara benzer girişimlerde bulunabileceğini söyledi. Külünk, "Büyükelçi Karlov suikastındaki suikastçı profilindeki gibi toplumda tanıma kabiliyetimizin çok zayıf olduğu tipler, henüz rol üstlenmedi. Dolayısıyla bu örgüt, önümüzdeki süreçte ihtimallerden birisi, Türkiye’yi destabil hale getirebilmek için deneyeceği yöntemlerden birisi de suikastlar modelidir" diye konuştu.


Yayın Tarihi: 16.08.2017

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, "Bir parti yetkilisine göre, (Cumhurbaşkanı ve AK Parti lideri Recep Tayyip) Erdoğan teşkilatlardaki değişim için bastırıyor ama asıl hedef yerel yönetimlerdeki değişim" dedi. Geçtiğimiz günlerde yayımlanan köşe yazılarında Erdoğan'ın AK Parti yapılanmasında radikal değişiklikler planladığını ileri süren Selvi, bugünkü yazısında da benzer şekilde, Erdoğan'ın 'partinin sırtına binen değil, partinin yükünü alan, oylarını artıran adaylar' istediğini belirtti.


Yayın Tarihi: 16.08.2017

AK Parti'nin kuruluşunun 16. yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde Sincan Harikalar Diyarı’nda tören düzenlendi.


Yayın Tarihi: 15.08.2017

AK Parti'nin kuruluşunun 16. yıldönümü düzenlenen törenle kutlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı konuşmada AK Parti teşkilatına önemli mesajlar verdi. Erdoğan, 'Şimdi 11 milyon üyemize sesleniyorum. Bunu yapınca bilesiniz ki devran farklı dönecek' dedi. Başbakan Yıldırım ise konuşmasında Maçka'da şehit olan 15 yaşındaki Eren'le ilgili 'Türkiye'yi dünyayı onların başına dar edeceğiz. İyi ki varsın Eren!' ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 14.08.2017

Abdullah Gül'ün AK Parti 16.yılı kuruluş kutlamalarına katılıp katılmayacağı belli oldu. Son dakika habere göre; AK Parti’nin 16. kuruluş yıldönümü kutlamaları başladı. Ankara'daki Sincan Harikalar Diyarı’ndaki etkinliklere 6 bin kişi davet edildi. Bu arada AK Partililer 16'ncı yıl mesajlarını yayımlamaya devam ediyor.


Yayın Tarihi: 14.08.2017

Akıncı davasında AK Parti Sakarya Milletvekili Şaban Dişli'nin kardeşi Genelkurmay Başkanlığı Stratejik Dönüşüm Dairesi eski Başkanı Tümgeneral Mehmet Dişli'nin avukatı savunma yaparken salondan 'Yalan bulamıyor' denilerek laf atıldı. Avukat bunun üzerine 'Geri zekalı' deyince salon karıştı. Çarpraz sorguda Dişli üste çekilen görüntülerdeki kişinin kendisi olduğunu kabul etti.


Yayın Tarihi: 14.08.2017

"2019 seçimlerinde Abdullah Gül’ün de aday olma ihtimali gündeme geliyor. Siz böyle bir ihtimal görüyor musunuz? Temasınız var mı?" sorusuna AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, "Ara sıra görüşürüz, bayramlarda bayramlaşırız. Abdullah Bey’in bu partinin kuruluşunda çok büyük emeği var. Dışişleri Bakanlığı yapmış, Başbakanlık yapmış, bu partinin gösterdiği aday olarak Cumhurbaşkanlığı yapmış. Partiye rağmen öyle bir işe gireceği kanısında değilim" yanıtını verdi.


Yayın Tarihi: 14.08.2017

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "Maalesef CHP, 'Türkiye son derece güvenli bir ülkedir' diyen Wesley Sneijder'in hassasiyetini dahi gösterememiştir" değerlendirmesinde bulundu. İktidarda oldukları 15 yılın sonunda milletin gözünün içine bakarak konuştuklarına işaret eden Ünal, "AK Parti'nin hikayesi bir millet aşkı hikayesidir. Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP'sinin hikayesini ise herkes biliyor" görüşünü paylaştı.


Yayın Tarihi: 14.08.2017

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Antalya İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda gündeme ilişkin son dakika açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Trabzon'un Maçka ilçesinde bölücü terör örgütü PKK'lıların saldırı sonucu şehit olan 15 yaşındaki Eren Bülbül'ün annesiyle, bugün yaptığı konuşmayı anlattı. Erdoğan, "Bana 'En az 3 dediğinizde yanlış mı yaptım diye düşündüm' dedi. Ben de ona 'Olur mu? Sen Allah'ın ve resulünün emrini yerine getirdin' dedim" ifadesini kullan


Yayın Tarihi: 13.08.2017

AK Parti, 16'ncı kuruluş yıl dönümünü kutluyor; etkinliğe Abdullah Gül de katılacak mı? AK Parti'nin 16'ncı kuruluş yıl dönümü, yarın (14 Ağustos 2017) Sincan'da bulunan 'Harikalar Diyarı’nda kutlanacak. Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, eski Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Bülent Arınç ve eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in de aralarında bulunduğu eski bakanların katılımının beklendiği etkinliğe, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün katılıp katılmayacağının ise henüz netleşmedi.


Yayın Tarihi: 13.08.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın en eski arkadaşlarından olarak da tanınan AK Parti Milletvekili Metin Külünk, bir yazısında, "Çok enteresan günler, çok enteresan aylar ve çok enteresan yıllar yaşadık. Sanırım aynı niteliğe sahip günler, aylar ve hatta yıllar yaşamaya da devam edeceğiz. Sıra dışı gelişmeler bizi bekliyor" ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 13.08.2017

FETÖ operasyonları sürüyor. Son olarak Karabük'ün Safranbolu İlçesi Belediye Başkanı AKP'li Necdet Aksoy, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alındı. Aksoy, geçen Haziran ayında İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılmıştı. Necdet Aksoy’un kardeşi de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklu bulunuyor


Yayın Tarihi: 12.08.2017

FETÖ'cü darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin dava dosyasına giren bir ifadede, önemli iddialar yer aldı. Eski FETÖ imamı olan Astsubay Hüseyin G., 15 Temmuz'dan birkaç ay önce cemaatin darbe yapacağını öğrendiklerini belirtti ve ‘'AKP Milletvekili Şirin Ünal ile görüştüm, bilgileri kendisine ilettik. Binbaşı S.Y. aracılığı ile, A.A.'yla görüştük” dedi.


Yayın Tarihi: 12.08.2017

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal herhangi bir şekilde erken seçim düşünmediklerini söyledi. NTV canlı yayınında konuyla ilgili soru üzerine Ünal, "Herhangi bir şekilde erken seçim düşünmüyoruz. Şu anda partimizin kongrelerine odaklandık. Ak Parti'nin yeniden yapılandırma süreci gerçekleşiyor" dedi.


Yayın Tarihi: 10.08.2017

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça ile Mardin Tanıtma Vakfı Başkanı İbrahim Sincar sosyal medyada birbirine girdi. Rektör Prof. Dr. Ağırakça için, "Partimizden çek elini kardeşim. Siyaset senin işin değil" dedi. Prof. Dr. Ağırakça ise, "Parti içine sızan hırsızlar daha doğmadan ben siyasetin içindeyim ve ben genel başkanımızın Mardin temsilcisiyim' ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 09.08.2017

Giresun'da partisinin İl Danışma Meclisi toplantısına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, parti teşkilat kademelerini ve ilçeleri sayarak yoklama yaptı. Yoklama sırasında bir partilinin iki kez ayağa kalktığını fark eden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Ya Alucra'da kalktın, Çamoluk'da kalktın, vekalet mi aldın yoksa' demesi gülüşmelere neden oldu.


Yayın Tarihi: 09.08.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Giresun İl Danışma Toplantısı'nda gündeme dair son dakika açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin 16'ncı yıldönümüyle ilgili yaptığı açıklamada "16 yıllık parti, 15 yıllık iktidar dönemimizde durmaksızın, dinlenmeksizin, kesintisiz bir mücadele içinde olduk. Bu süreçte elbette yorulan, yolda kalan, maalesef yolunu şaşıran arkadaşlarımız da oldu" ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 09.08.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın genel başkanlığa dönmesiyle birlikte yeni bir atılım dönemine giren AK Parti'de değişim başladı. Önemli başkanlıkların yardımcılıklarına MKYK’nın 20’li yaşlardaki genç üyeleri Yasemin Atasever ve Rümeysa Kadak getirildi. Gençleşme il ve ilçe teşkilatları ile devam edecek. Bu kapsamda il ve ilçe yönetiminin yüzde 30’u kadın, yüzde 30’u da 35 yaşın altındaki genç üyelerden seçilecek.


Yayın Tarihi: 09.08.2017

2018'de erken seçim olacak mı? Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, bugünkü (9 Ağustos) köşe yazısında merak edilen ve Ankara kulislerinde konuşulan bu sorunun yanıtını verdi. Selvi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Partili kurmayların Mart 2019'da yapılması tasarlanan yerel seçimi öne almak gibi bir planı olmadığını kaydederek, partililerin konuya ilişkin gerekçelerini aktardı.


Yayın Tarihi: 09.08.2017

AK Parti'nin 16'ncı kuruluş yıl dönümü, Sincan'daki Harikalar Diyarı'nda yapılacak çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Etkinlikte, 16'ncı yıla özel hazırlanan AK Parti’nin 16 yıllık hikayesi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın siyasi hayatını anlatan filmler de davetlilere gösterilecek. Program, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım’ın konuşmalarıyla sona erecek. Kutlamaya yaklaşık 6 bin kişi davet edilecek.


Yayın Tarihi: 08.08.2017

Son dakika haberlere göre, AK Parti Kandıra ilçe yöneticisi Cevat Taşdelen, sahibi olduğu firmada silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti.


Yayın Tarihi: 08.08.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Ayhan Oğan'ın "Şimdi biz yeni bir devlet kuruyoruz, beğenin beğenmeyin bu yeni devletin kurucu lideri Tayyip Erdoğan’dır" sözlerine sert çıktı. Kılıçdaroğlu kürsüye vura vura, "Densiz bir kişi, ahlaksız bir kişi, tarihine saygı duymayan bir kişi. Siz bir devletin nasıl kurulduğunu biliyor musunuz? Türkiye Cumhuriyeti Devleti, acıyla kanla kuruldu" dedi.


Yayın Tarihi: 08.08.2017

AK Parti Bursa İl Başkanı Cemallettin Torun, parti genel merkezinde yapılan istişareler sonucu yeni kongrede il başkanlığına aday olmayacağını açıkladı. Erdoğan, "İl teşkilatlarımız, ilçe teşkilatlarımız, belde teşkilatlarımız kesinlikle dün de arkadaşlarımla paylaştım, tamamını güncelleyeceğiz. Yeniden gözden geçireceğiz. Çünkü ortada bir metal yorgunluğu var." demişti. AK Parti'de 5 il başkanının istifasını sunması istendiği iddia edilmişti.


Yayın Tarihi: 07.08.2017

Sivil Alan Platformu Başkanı Ayhan Oğan, önceki gün katıldığı bir canlı yayında CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı'nın Olağanüstü Hal (OHAL) ile ilgili sözlerine karşılık olarak “Şimdi biz yeni bir devlet kuruyoruz, beğenin beğenmeyin bu yeni devletin kurucu lideri Tayyip Erdoğan’dır” ifadesini kullanmıştı. Oğan'ın bu sözleri hem AK Parti hem de muhalefet tarafından sert sözlerle eleştirilmişti. Gelen son dakika habere göre, Oğan'ın AK Parti'den ihracı için başvuru yapıldı.


Yayın Tarihi: 07.08.2017

AK Parti'de teşkilatta yapılacak değişimler için düğmeye basılırken, bir daha aday olmayacak il başkanlarının istifa ederek yerlerine yeni isimlerin atama yoluyla getirileceği ileri sürülüyor. Star gazetesinin haberine göre, ilk etapta 5 ilin il başkanının istifalarını vermeye hazırlandığı kaydedildi. Önümüzdeki dönemde değişecek isimler arasında bazı büyükşehir il başkanlarının da olacağı bilgisi parti kulislerinde yoğun olarak dile getiriliyor.


Yayın Tarihi: 07.08.2017

AK Parti, FETÖ davalarının analizi çıkarıyor. AK Parti, davaların hukuksal, sosyolojik ve siyasi analizini yapacak. Hukukçulardan oluşacak komisyon iddianameleri tek tek ele alacak. Analiz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulacak. Hayati Yazıcı, "Bütün dosyaları inceleyeceğiz. Akıncı Üssü davası, Çatı Davası gibi öncü dosyalar var. Her dava önemli ancak bunlar direkt darbenin failleri ile ilgili" dedi.


Yayın Tarihi: 07.08.2017

Ahmet Hakan, "Yeni bir devlet kuruyoruz. Beğenin beğenmeyin, lideri de Recep Tayyip Erdoğan” ifadeleriyle tartışma yaratan AK Parti eski MKYK üyesi Ayhan Oğan’ın sözlerine verilen tepkileri köşesine taşıdı. Ahmet Hakan, "Teşekkürler Ayhan Oğan! Atatürk’ün, ölümünden seksen yıl sonra da zafer kazanmasına istemeyerek de olsa sunduğun katkı için" ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 07.08.2017

Manisa Köprübaşı'nda bir iş yeri açılışı sonrası konuşan AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. AK Partili Özdağ, 'Yeni bir devlet kuruyoruz' sözlerine tepki göstererek "95 yıllık siyasetin Mustafa Kemal Atatürk'ten sonraki en büyük lideri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır. Bence de son mohikandır" ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 06.08.2017

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki göstererek, "Mesele Avrupa'yı arkana alıp, Anadolu'ya meydan okumak değildir. Mesele Anadolu'yu arkana alıp, Avrupa'ya meydan okumaktır. İşte Recep Tayyip Erdoğan bunu yapıyor. İşte yiğitlik budur." dedi. Ünal, Göksun Belediyesi tarafından düzenlenen 38. Karakucak Güreş Festivali'nde Almanya'nın Fetullahçı Terör Örgütü ile terör örgütü PKK üyelerine adeta kucak açtığını ifade etti.


Yayın Tarihi: 06.08.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ak Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) eski üyesi Ayhan Oğan’ın, "Biz yeni bir devlet kuruyoruz, kurucusu da Erdoğan’dır" sözlerinin sorulması üzerine "Asıl açıklamayı Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Genel Başkanı’ndan bekliyorum. Ona nasıl tepki verecek onu merak ediyorum" dedi.


Yayın Tarihi: 06.08.2017

AK Parti eski MKYK üyesi Ayhan Oğan'ın sözleri ile başlayan yeni devlet tartışmalarına ilişkin Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'dan da açıklamalar geldi. Bozdağ, "Bir televizyon programında AK Parti MKYK'sının eski bir üyesinin beyanları, şahsını bağlar; hükümetimizi ilzam etmez. Rabbim bir daha bu aziz milleti,yeni bir devlet kurmak zorunda bırakmasın; milletimiz ve devletimiz kıyamete dek payidar olsun" dedi


Yayın Tarihi: 06.08.2017

Son dakika habere göre 'Yeni devlet kuruyoruz" diyen Ayhan Oğan için açıklama geldi. AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal tartışma yaratan sözler için açıklama yaptı. "Şimdi biz yeni bir devlet kuruyoruz, beğenin beğenmeyin bu yeni devletin kurucu lideri Tayyip Erdoğan'dır' sözleri tepki çeken Oğan yeni bir açıklama yaparak ilk açıklamasının arkasında durmuştu.


Yayın Tarihi: 05.08.2017

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter hesabından "Şimdi biz yeni bir devlet kuruyoruz, beğenin beğenmeyin bu yeni devletin kurucu lideri Tayyip Erdoğan’dır" diyen eski AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Ayhan Oğan'a sert tepki gösterdi. Bahçeli, Oğan için 'müptezel' ifadesini kullanırken, "Elbette bu vahim iddialara Sayın Cumhurbaşkanı’nın öncelikle cevap vermesi en doğru ve akılcı olanıdır. Nitekim devletin başı bellidir" dedi.


Yayın Tarihi: 05.08.2017

'Şimdi biz yeni bir devlet kuruyoruz, beğenin beğenmeyin bu yeni devletin kurucu lideri Tayyip Erdoğan'dır' sözleriyle Türkiye'nin gündemine oturan eski AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Ayhan Oğan yeni bir açıklama yaptı. Sosyal medyadan yaptığı yeni açıklamada, ilk açıklamasının arkasında duran Oğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yüklendi.


Yayın Tarihi: 05.08.2017

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde kayyum heyetleri ile AK Parti yöneticilerine yönelik düzenlenmesi planlanan suikastı polis önledi. Terör örgütü PKK’ya ait çok sayıda mühimmat ele geçirildi. Çevrede operasyonlar son hızıyla devam ettirilirken güvenlik güçleri alarm seviyesini yükselttiler.


Yayın Tarihi: 05.08.2017

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi ve Sivil Alan Platformu Başkanı Ayhan Oğan, CNNTürk’te katıldığı programda CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı'nın OHAL ile ilgili sözlerine karşılık olarak “Şimdi biz yeni bir devlet kuruyoruz, beğenin beğenmeyin bu yeni devletin kurucu lideri Tayyip Erdoğan’dır” ifadesini kullandı. Oğan'ın bu sözleri sosyal medyada büyük tepki topladı.


Yayın Tarihi: 04.08.2017

AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, Twitter'da sık sık kullandığı ve küfür olarak yorumlanan 'HS' kısaltmasının 'Hadi sende' anlamına geldiğini açıkladı. Kuzu, kendisine küfür ettiği gerekçesiyle tepki gösterenlere "Zaman zaman cevap olarak yazmak durumunda kaldığım 'HS' kısaltması 'Hadi sende' anlamındadır. Bunun dışında yorumlayanlar yazdığına baksın" mesajı paylaştı. ​Kuzu bu paylaşımına gelen yorumların ardından bir ileti daha yazdı.


Yayın Tarihi: 03.08.2017

Sabah gazetesi yazarı Mehmet Barlas, 7 Haziran seçimlerinin ardından koalisyon görüşmeleri yapan Ahmet Davutoğlu'nu isim vermeden eleştirdiği yazısında, "Erdoğan sonrası" dönem için hazırlıklar yaptıklarını iddia ettiği AK Partililer uyardı. Özal'ın cumhurbaşkanı olmasının ardından ANAP'ın dağıldığını hatırlatan Barlas, Erdoğan'dan sonra AK Parti'nin de aynı tehlike ile karşı karşıya kalacağını savundu.


Yayın Tarihi: 02.08.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir