Son Dakika Yeni AK Parti Haberleri

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar'ın sosyal medyada yaptığı "FETÖ halen iş başında, herkes kör ve sağır, mücadele raydan çıktı, AK Parti eliyle AK Parti'nin altı oyuluyor, yazıklar olsun. Pes ettim, artık yokum" paylaşımlarına ilk tepki AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner'den geldi. Metiner, sosyal medya hesabından, ""Şamil kardeşim pes etmek ne demek? Bize yakışır mı hiç yokum demek? Reis var olduğu sürece sorun yok. Ölümüne arkasındayız Reis'in" paylaşımında bulundu.


Yayın Tarihi: 30.04.2017

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, sosyal medyada yaptığı paylaşımlar dikkat çekti. Şamil Tayyar, "FETÖ halen iş başında, herkes kör ve sağır, mücadele raydan çıktı, Ak Parti eliyle AK Parti'nin altı oyuluyor, yazıklar olsun. Pes ettim, artık yokum" dedi. ​Tayyar'ın söz konusu paylaşımları tartışma yarattı ve sosyal medyada 'istifa mı ediyor?' sorusunu gündeme getirdi.


Yayın Tarihi: 30.04.2017

AK Parti kurucularından olan eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bu sabah Best FM'de katıldığı bir canlı yayında AKP milletvekili Mehmet Metiner'e sert sözlerle yanıt vermişti. Twitter hesabından Arınç'ın açıklamalarına yanıt veren Metiner, "Bu sözler sana ait ise çapın ve seviyen bu kadar işte! Adıyaman'dan geldiğini söylediğin kişiler de FETÖ'cü ve senin gibilerdir mutlaka! Nasıl biri olduğun görüldü. Haklıymışlar" ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 28.04.2017

Referandum sonuçlarının Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ak Parti'ye üye olacağı tarih de belli oldu. Hafta sonu Hindistan'a gidecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ankara'ya döndükten sonra 2 Mayıs tarihinde yeniden AK Parti'ye üye olacağı açıklandı. Başbakan Binali Yıldırım da yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın üyeliğinin 2 Mayıs'taki grup toplantısında başlatılacağını ifade etti.


Yayın Tarihi: 28.04.2017

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) anayasa değişikliğiyle ilgili 16 Nisan'da yapılan referandumun sonuçlarını dün kesinleştirmesiyle, bir partiye üyeliğinin önünde engel kalmayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kısa zamanda AK Parti'ye katılması bekleniyor. Erdoğan 21 Mayıs'ta yapılacak AK Parti Olağanüstü Kongresi'nde de genel başkanlığa tek aday olarak gidecek. Referandumla kabul edilen anayasa değişikliği, cumhurbaşkanına bir partiye üye olma imkanı getiriyor.


Yayın Tarihi: 28.04.2017

Büyükçekmece sahilde yer alan Albatros Parkı 160 milyon TL'ye satıldı. CHP'li belediyeye ait alanın satılması tartışmalara neden oldu. AK Parti Büyükçekmece İlçe Başkanı İlker Gürbüz, Albatros Parkı olarak bilinen alanın satışına ilişkin "Belediyenin yetkisi dahilinde yapılan satışlarda mahkemenin durdurma kararı çok etkili olmayabilir. Bu satışın doğru olmadığını ifade ederek, vicdani durdurmayı sağlayabilmek en akli ve kalıcı olan aslında. Bunu oluşturmaya çalışıyoruz" dedi.


Yayın Tarihi: 27.04.2017

Son dakika haberlere göre AK Parti 21 Mayıs'ta olağanüstü kongreye gidiyor. AK Parti'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Mayıs'ta partinin başına geçmesini isteyenlerle; bunun için 2018'deki olağan kongrenin beklenmesini savunanlar karşı karşıya geldiği belirtiliyordu. Başbakan Binali Yıldırım’ın, siyasi nezaket gereği geçen hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, 'genel başkanlık' istifasını sunduğu iddia edilmişti.


Yayın Tarihi: 27.04.2017

250 bin kişilik emniyet camiası dün gece büyük FETÖ operasyonu ile sarsıldı. Teşkilatta çeşitli birimlerde görev yapan 9 bin 103 personel FETÖ soruşturmaları kapsamında açığa alındı. Listede kamuoyunun çok yakından tanıdığı isimler de var. Açığa alınanlar arasında 2 yıl önce Küçükçekmece Halkalı’da, trafikte tartıştığı 33 yaşındaki Ahmet Sülüşoğlu’nu tabancayla vurarak öldüren 1. sınıf Emniyet Müdürü Yardımcısı Celal Yılmaz da bulunuyor.


Yayın Tarihi: 27.04.2017

Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önümüzdeki 3 yılın yol haritasını çizerek önemli talimatlar verdiğini yazdı. Erdoğan'ın ilk talimatının belediyelerle ilgili olduğunu belirten Abdulkadir Selvi, "Belediye başkanlıklarını tek tek değerlendirin. (Referandum) Sonuçlara olumsuz etkisi olan belediye başkanlarını alın, yerine belediye meclisinden birini seçin. Bunu geciktirmeden yapın' diyor" ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 27.04.2017

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, katıldığı canlı yayında, "Erken seçimi Türkiye'nin gündeminden çıkarmamız lazım. Asıl odaklanmamız gereken uyum yasalarıdır" dedi. Bir soru üzerine Kutlu Doğum Haftası'na ilişkin tartışmalara değinen Kurtulmuş, "Önümüzdeki günlerde Diyanet İşleri Teşkilatı bir ilmi toplantı da yaparak, öyle arzuluyoruz ki Hicri Takvim'e Kutlu Doğum Haftası’nı sabitleyecektir." dedi.


Yayın Tarihi: 27.04.2017

AK Parti Diyarbakır merkez ve Silvan İlçesi'nde çeşitli kademelerde görev yaptıktan sonra bekçilik sınavı kazanarak geçen yıl İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde göreve başlayan İbrahim İçgil, kayyumla yönetilen Silvan Belediyesi'nde geçen Şubat ayında Özel Kalem Müdür Vekili ve Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü görevlerine getirildi. İçgil, konuya ilişkin yaptığı açıklamada "Kayyumun belediyede görevlendirilmesinin ardından Özel Kalem Müdür vekilliği, Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü görevine getirildim" dedi.


Yayın Tarihi: 26.04.2017

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, Saadet Partisi'nin başına geçeceği iddialarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Karamollaoğlu, "Türkiye siyasetinde bugüne kadar verimli çalışmalar yapan bütün arkadaşlarımızı gerek AK Parti’nin içerisinde bulunan gerek diğer partilerde bulunan arkadaşları aramızda görmekten memnuniyet duyarız" diye konuştu. Gül'ün ofisinden yapılan açıklamada ise "Deniz Baykal ile gizli görüşme" iddiası yalanlandı.


Yayın Tarihi: 26.04.2017

HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, referandum sonuçlarını değerlendirirken, "AK Parti'den gelen ve şu an tekrar geri dönmekte olan Kürt seçmenler, hendek siyasetine karşı çıkmıştır. PKK'nın iki yıl boyunca devam eden yanlış siyasetini onaylamamıştır. Cevabı birilerine çok zor geliyor. 'PKK yanlış yaptı, hendek, iç savaş, çatışma, şiddet, terör, yanlıştı' diyemiyor yüksek sesle" dedi.


Yayın Tarihi: 26.04.2017

Referandum sonrası kabine değişikliği beklenirken, AK Parti’nin olağanüstü kongreye gitmesiyle birlikte Ankara’daki üç önemli adım ‘kabine, genel başkan ve Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) değişikliği’ olacak. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın kabineye gireceği konuşuluyor. Kabineye dışarıdan MHP’li bakan alınmasına da Devlet Bahçeli ile yapılacak görüşmede karar verilecek.


Yayın Tarihi: 26.04.2017

AK Parti'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Mayıs'ta partinin başına geçmesini isteyenlerle; bunun için 2018'deki olağan kongrenin beklenmesini savunanlar karşı karşıya. Cumhurbaşkanlığı'na yakın kaynaklar ile parti yetkililerinin verdiği bilgiye göre, Erdoğan'ın partinin başına geçmesiyle ilgili zamanlamanın, önümüzdeki günlerde gerçekleşmesi muhtemel Erdoğan ile AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım arasındaki görüşmede şekillenmesi bekleniyor.


Yayın Tarihi: 25.04.2017

Eski Kültür Bakanı Ertuğrul Günay'ın 'Şimdi yeni şeyler söylemek lazım!' paylaşımı yeni parti sinyali olarak yorumlandı. AK Parti'de muhalif ekibe yakın olduğu ileri sürülen isimlerden biri olan ve referandumda 'hayır' çağrısı yapan eski Kültür Bakanı Ertuğrul Günay, sosyal medya üzerinden dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. Paylaşım sonrasında ortaya yeni parti iddiaları atılınca Günay, konuya ilişkin haberi de içeren bir yanıt verdi.


Yayın Tarihi: 25.04.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 27 Mayıs'ta yapılacak olağanüstü kongreyle AK Parti'ye genel başkan olarak seçilmesi bekleniyor. AK Parti kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yüksek Seçim Kurulu'nun referanduma ilişkin kesin sonuçları açıklaması ve sonuçların Resmi Gazete'de yayınlanmasının ardından partiye üye olacak. Başbakan Binali Yıldırım'ın, Erdoğan ile yaptığı görüşmede "Ne zaman isterseniz AK Parti genel başkanlık görevini bırakırım" dediği öğrenildi.


Yayın Tarihi: 25.04.2017

Başkanlık sistemini öngören anayasa değişikliği teklifinin referandumda kabul edilmesinin ardından, AK Parti’de bundan sonra izlenecek senaryolar konuşulmaya başlandı. Başbakan Binali Yıldırım’ın, siyasi nezaket gereği geçen hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, 'genel başkanlık' istifasını sunduğu iddia edildi. Ahmet Davutoğlu krizinin, ve partide iki başlılığın yeniden yaşanmaması için, AK Parti 20-21 Mayıs’ta olağanüstü kongreye gidecek.


Yayın Tarihi: 24.04.2017

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger, 16 Nisan'da yapılan referandumun ardından çıkan tartışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu. Aksünger, "Eğer CHP grubu istifa ederse yapılacak AKP'nin de belki de ekmeğine yağ sürmekten başka bir şey neden olmayacaktır. Çünkü orada nispi seçimlere gidecektir, o zaman biz istifa etmişsek nispi seçimler konusunda da katılmama kararı alman lazım. O zaman CHP'siz bir parlamento oluşacak. Bunları teknik olarak anlatıyorum" dedi.


Yayın Tarihi: 24.04.2017

Referandum sonuçlarını bilen iki araştırma şirketinden biri olan KONDA’nın Genel Müdürü Bekir Ağırdır, MHP’nin ilerleyen süreçte bir parçalanma yaşayacağını, bu parçalanma sonucunda oluşan grupların AK Parti ve BBP gibi partilere katılacağını söyledi. Ağırdır, "Kürt seçmen mahalleleri bozulduğu için sandığa gidemedi. Hendek savaşları yüzünden aileler parçalandı. Oradaki insanlar mağdur, mahcup... Referanduma katılmadılar" dedi.


Yayın Tarihi: 24.04.2017

Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, kendisine yönelik AK Parti içinden gelen eleştiri ve açıklamaların ardından dikkat çeken bir çıkış yaptı. AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner'in, Bülent Arınç ve eski Spor Bakanı Suat Kılıç için 'Gönül dünyamızda zerrece yerleri yok' açıklaması sonrasında Fehmi Koru, internet sitesine koyduğu bir yazıyla Mehmet Metiner'e yanıt vermiş, Bülent Arınç'ın ne yanıt vereceği ise merak konusu olmuştu.


Yayın Tarihi: 24.04.2017

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, "Açıkçası benim de bir kaygım var ve hakikaten, çok ciddi, samimi söylüyorum, şu anda benim oyumun da çalınmış olabileceğini düşünüyorum. Evet oyları daha yüksek çıkmalıydı. 'Evet'i savunmuş birisi olarak evet oylarının benim düşündüğüm, hesapladığım kadar olmadığını düşünüyorum. Muhtemelen evet oyları sandık başlarında çalındı." dedi.


Yayın Tarihi: 22.04.2017

AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, 15 Temmuz darbe girişiminin siyasi ayağının olmadığını söylemenin büyük bir yanlış olacağını söyledi. AK Parti İstanbul milletvekili Mehmet Metiner, Kayseri'de gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 16 Nisan'da yapılan anayasa değişikliği referandumuyla ilgili olarak Metiner, "Milli irade tecelli etmiştir, bundan sonra sandık üzerinden tartışma yapmak bu ülkeye yapılabilecek en büyük kötülüktür" dedi.


Yayın Tarihi: 22.04.2017

AK Parti'ye yakın gazeteci Ömer Turan, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün oğluyla ilgili dikkat çeken bir iddiayı dile getirdi. Turan, 11. Cumhurbaşkanı Gül'ün oğlu Mehmet Emre Gül'ün, 13 Nisan'da Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki oy kullandığı sandığın tutanağını paylaşarak, sandıkta kullanılan 2 oyun da "Hayır" çıktığını paylaştı.


Yayın Tarihi: 20.04.2017

"AK Parti'nin radikal İslamcılarla ve Mavi Marmara'daki manyak tiplerle yolunu ayırması gerek" diyen gazeteci Cem Küçük'ün sözleri sosyal medyada tartışma yarattı. Küçük'ün sözlerine İslamcı çevrelerden tepki geldi. Yeni Şafak yazarı İsmail Kılıçarslan, "Kafadan İsrail düşmanıyım, bu değişmeyecek ve an itibariyle tasfiye edilmeyi bekliyorum. Arz ederim" mesajıyla birlikte Cem Küçük'ün konuşmasını içeren videoyu paylaştı.


Yayın Tarihi: 20.04.2017

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, "AK Parti yönetimi kamplaşmayı tahrik eden tutumlara son vermelidir. CHP yönetimi, PKK'nın sokak çağrılarına, YSK'nın kararını tanımayacakları gibi sokağa davetleri kışkırtan tavırlarla destek olmamalıdır. CHP yönetimi HDP'den elini kolunu çekmelidir" dedi.


Yayın Tarihi: 19.04.2017

AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ, referandum öncesi anayasanın değişen maddelerini anlattığı videolardaki çekim hatalarından klip hazırladı. 16 Nisan'da yapılan referandum öncesinde kısa videolar hazırlayan ve bunları sosyal medya üzerinden paylaşan Dağ, videolarla anayasanın değişen maddelerini anlatmak için kamera karşısına geçti ve animasyon tekniğini kullandı. Hamza Dağ, referandumdan sonra çekim hatalarından oluşan 2 dakika 18 saniyelik bir video daha hazırladı.


Yayın Tarihi: 19.04.2017

AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, referandum sonuçlarına ilişkin, "40 yıllık bir emeğimdir. Bir hayalimin gerçekleştiğini görüyorum. Bunu ölmeden görmüş olmak güzel bir şey. Çünkü öbür tarafta gözüm arkada kalırdı" dedi.


Yayın Tarihi: 19.04.2017

Abdulkadir Selvi, referandum sonuçlarını değerlendirdiği bugünkü yazısında çarpıcı bir noktaya çekti. Selvi, "Referandum sonuçları dikkatli bir şekilde analiz edildiği takdirde büyük şehirlerden başlayarak bir dip dalga geliyor. Özal, 1989 yerel seçimlerinde büyük şehirleri kaybedince gerilemeye başladı. SHP ve Refah Partisi’nin yükselişi büyük şehirlerin kazanılmasıyla başladı. Büyük şehirdeki sonuçlar, AK Parti’de, ‘erken uyarı’ olarak alındı" ifadeleri kullandı.


Yayın Tarihi: 19.04.2017

Referandum sonuçlarının ay sonunda kesinleşmesinin hemen ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti’ye üye olacak. AK Parti rozetini takacak Cumhurbaşkanı mayıs ayında ise kurucusu olduğu partinin genel başkanlık koltuğuna oturacak. Bu aynı zamanda da Binali Yıldırım'ın görevi bıraktığı tarih olacak. AK Parti, Erdoğan'ın partiye resmi olarak dönüşünü görkemli bir şekilde kutlamak istiyor


Yayın Tarihi: 19.04.2017

CHP'nin, Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) mühürsüz pusula kararı nedeniyle 16 Nisan referandumu iptal başvurusu yapmasına AK Parti'den tepki geldi. Grup Başkanvekili Bülent Turan yaptığı açıklamada, "CHP’nin şimdiye kadar hiçbir seçimden sonra halkın iradesine saygı duymuş bir yaklaşımı yok. Her seçimi tartışıyorlar. Özal aynı şekilde itham etti, Demirel’i itham etti, Menderes’i itham etti. Dolayısıyla biz buna alışığız ama zaman içinde kamuoyu bunu kabul edecektir" ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 18.04.2017

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti grup toplantısında konuştu. Yıldırım, "Cumhurbaşkanımız Türkiye'nin önünü açacak tarihi değişimi savundu. O milletimize inandı, güvendi. Kendilerine şahsım ve partim adına şükranlarımı sunuyorum. Bazı hususlar hemen yürürlüğe girecek. Diğerleri de 3 Kasım 2019'da yapılacak seçimle yürürlüğe girecek. Resmi sonuçlar açıklanınca kurucu genel başkanımızı partimize davet edeceğiz" dedi.


Yayın Tarihi: 18.04.2017

AK Parti Mardin milletvekili Orhan Miroğlu, Mecliste AK Parti ve MHP’nin işbirliğinin sahada çok da güçlü bir karşılığının olmadığını gördüklerini söyledi. Kürt seçmenlerin bu referandumda belirleyici olduğunu ifade eden Miroğlu, "Hepimiz için yeni bir dönem başlıyor, Türkiye için bir dönem başlıyor. Bu dönem kurucu bir dönemdir ve Kürtler bu kurucu dönemde evet biz de varız demiş oldular bu seçimde. AK Parti artı Kürt ittifakı Türkiye'ye kazandırır" diye konuştu.


Yayın Tarihi: 18.04.2017

Referandum sonuçlarının Resmi Gazete’de yayınlanmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın partiyle bağı kurulacak. Daha sonra yapılacak kongreyle genel başkan unvanını yeniden alacak olan Erdoğan salı günleri grup toplantılarına katılacak. Cumhurbaşkanı, haftanın bir gününü de AK Parti Genel Merkezi’nde geçirecek. Öte yandan başbakanlık makamının kaldırılmasıyla Çankaya Köşkü'nün ne olacağı da merak konusu oldu. Bilindiği üzere Çankaya başbakanlıkça kullanılıyordu.


Yayın Tarihi: 18.04.2017

Abdulkadir Selvi, "AK Parti’de ne konuşuluyor?" başlıklı yazısında referandum gecesi partide neler yaşandığını aktardı. "Referandum sonuçları geldikçe AK Parti Genel Merkezi’nde ilk başlardaki coşku yerini buruk bir havaya bırakmaya başlıyor" diyen Selvi, pazar gecesi sıcağı sıcağına yapılan MYK toplantısında Başbakan Binali Yıldırım'ın “Arkadaşlar burukluğa, moral bozukluğuna gerek yok” dediğini yazdı.


Yayın Tarihi: 18.04.2017

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz'a zehir zemberek sözlerle yanıt verdi. Türkeş, "Türkeş ailesine saldıracak kadar gözü dönenlere de ülkücü demek mümkün değildir. Çıkar odaklı çeteleşerek, bir kişi ya da bir kuruluşun güvenlik görevlisi gibi hareket etmek bir Bozkurt'un yapacağı iş değil, olsa olsa çakalların ya da başka mahlukatın işi olsa gerek" dedi.


Yayın Tarihi: 17.04.2017

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, referandumdan ‘evet' sonucunun çıkmasının ardından Ordululara ve sandığa gidip iradesini ortaya koyan vatandaşlara teşekkür etti.


Yayın Tarihi: 17.04.2017

Referandumda 'evet' çıkmasıyla Cumhurbaşkanı'nın partili olmasının yolu açıldı. Resmi sonuçların Resmi Gazete'de yayınlanmasından sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, siyasi bir partiye üye olabilecek. AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, "27-28 Nisan sonrasında Erdoğan'a üyelik teklifi yaparız" dedi. Elitaş referandum için, "Sonuç evet çıktı. Yüzde 51.4, yüzde 48.6’dan büyüktür." dedi.


Yayın Tarihi: 17.04.2017

Referandum sonuçlarında evet çıkmasıyla üç düzenleme yürürlüğe giriyor. Anayasa değişiklik paketi sandıktan 'Evet'le çıktı. Değişikliklerin büyük çoğunluğu 3 Kasım 2019'da hayata geçecek. Ancak 18 maddelik o teklifin 3 maddesi için bu durum geçerli değil. O 3 madde hemen hayata geçecek. Peki o 3 maddenin ve diğer maddelerin içeriğinde neler var? Yeni düzenleme ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kurucusu olduğu AK Parti'ye dönüşünün önü açıldı. İşte detaylar...


Yayın Tarihi: 17.04.2017

Referandum sonuçlarında evetin önde olmasında Meral Akşener'den tepki geldi. Fox TV'de yaptığı açıklamada, Yüksek Seçim Kurulu'nun verilerine göre Hayır'ın yüzde 52, Evet oylarının ise yüzde 48 olduğunu söyledi. İşte referandum sonuçlarına siyasilerden gelen tepkiler...


Yayın Tarihi: 17.04.2017

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Genel Merkezi'nde referandum kutlaması için toplanan vatandaşlara hitap etti. Yıldırım, "Durmak yok yola devam. Birlik ve beraberliğimizi koruyacağız. Son sözü millet söyledi evet dedi noktayı koydu. Yola çıkanken söylediğimiz gibi, sonuç başımızın tacıdır dedik. Halkımız cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine olur vermiştir" dedi.


Yayın Tarihi: 16.04.2017

AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, referandum oylarını kullandı. Yıldırım, "Çıkacak sonuç ne olursa olsun başımızın tacıdır, milletimizin verdiği karar en güzel karardır" dedi. Kılıçdaroğlu ise, "İnşallah hayırlı bir sonuç çıkar ve hep birlikte Türkiye'nin temel sorunlarını tartışma imkanımız olur" ifadelerini kullandı. Bahçeli'nin çok kısa açıklama yapması dikkat çekti.


Yayın Tarihi: 16.04.2017

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, AK Partili belediyelere iş yapan taşeron firmaların, çalışanlarına referandumda evet oyu vermeleri ve bunu cep telefonu ile fotoğraflayarak kendilerine getirmeleri için baskı yaptıkları yönünde pek çok şikayet aldıklarını belirterek, “İnsanlar üzerinde baskı kurulmasını engellemek için referandum günü kabinlere cep telefonuyla girilmesi kesinlikle engellenmelidir” diye konuştu.


Yayın Tarihi: 13.04.2017

İzmir’in Çeşme İlçesi’nde, bir grup AK Partili ev ve işyerlerine giderek vatandaşlara 'Evet” propagandası yaptı. Üzeri referanduma ilişkin “Evet” sloganları ile giydirilmiş üç adet beyaz minibüs ile şehri gezen AK Partili ekipler, vatandaşlara broşür dağıttı. Bazı vatandaşlar uzatılan broşürleri almak istemedi. Buna sinirlenen AK Partililerin, “Evet” broşürlerini almayan vatandaşları tehdit ettiği ve fişlediği iddia edildi.


Yayın Tarihi: 13.04.2017

Son yapılan referandum anketleri peşpeşe açıklanıyor. 16 Nisan Pazar günü düzenlenecek anayasa değişikliği referandumuna çok az bir süre kala anket şirketlerinin yayımladığı Nisan ayı araştırmalarına göre "evet" oyları az farkla önde görünüyor. Nisan'da yapılan son araştırmalara göre ANAR yüzde 52, Konsensus ise yüzde 51.2 ile "evet" tercihinin önde göründüğünü duyururken, hükümete yakınlığı ile bilinen MAK Danışmanlık ise "evet" oylarının yüzde 56.5 ile önde olduğunu bildirdi.


Yayın Tarihi: 13.04.2017

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Bahçelievler'de bulunan Erzurum Başkale Büyük Geçit Köyü Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği'ni ziyaret etti. Burada dernek üyeleriyle sohbet eden Yazıcı, 15 Temmuz darbe girişiminin ilk saatlerinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile aynı uçakta Ankara'dan İstanbul'a geldiğini ve o uçakta yan yana oturduklarını anlattı.


Yayın Tarihi: 12.04.2017

MHP'den ihraç edilen Meral Akşener, AK Parti’den başbakan yardımcılığı teklifi aldığını söyledi. Akşener, MHP’nin başına geçerse yüzde 25, kendisi parti kurarsa yüzde 12 buçuk oy potansiyeli olduğunu belirtti. Akşener, "Bu referandumdan yüzde 61.5 AKP ve MHP oyu var. Bu referandumdan ‘Evet' çıkmazsa Bahçeli'nin ne yapacağını çok merak ediyorum. Bunu ilk defa burada söylüyorum; yüzde 61.5 çıkarsa ben gereğini yapacağım, siyaseti bırakacağım" ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 11.04.2017

Referandum çalışmaları için Kütahya'nın Domaniç ilçesine gelen CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm'ün, muhtarlarla toplantı yapan TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu'yu muhtar sanarak hatıra fotoğrafı çektirmek istemesi ve ardından gerçeği öğrenince birbirlerine sarılmaları güzel bir anı oluşturdu.


Yayın Tarihi: 10.04.2017

Yurtdışında oy verme işlemi bitti, geriye şaibeler kaldı. Frankfurt'ta Volkan isimli zihinsel engelli genç, oy kullandırılmak üzere AK Partili grup tarafından Başkonsolosluğa getirildi. Genç yanında biri olduğu halde kabine girdi, yardımla tercih mührünü bastı. MHP'li sandık müşahidi, gencin zarf tutan elini yönlendirerek oyunu sandığa attırdı.


Yayın Tarihi: 10.04.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın birlikte gerçekleştirdiği Yenikapı'daki "Evet" mitingi sona erdi. Mitingde önemli açıklamalar yapan Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişimi için 'Kontrollü darbe' diyen Kılıçdaroğlu'na sert tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu için "16 Nisan'da rekor bir 'Evet' çıkması halinde bu zatın yerinde oturamayacağına inanıyorum." dedi. İşte dev mitingden tüm detaylar...


Yayın Tarihi: 08.04.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir