Son Dakika Yeni AK Parti Haberleri

Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu kabul etti. Başbakan Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile TBMM'de bir araya geldi.


Yayın Tarihi: 17.10.2017

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın parti grup yönetiminin çalışmalarını eleştirip “Televizyondan izliyorum grup başkanvekillerini salonda göremiyorum” dediği öğrenildi. Kasımda TBMM’de yapılacak seçimlerde bazı grup başkanvekillerinin değiştirileceği dile getiriliyor. Öte yandan AK Partili milletvekillerinin Twitter paylaşımları konusunda da uyarıldığı belirtiliyor.


Yayın Tarihi: 17.10.2017

AK Parti yönetimi tarafından istifası istendiği iddia edilen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek bugün İstanbul’dan Ankara’ya gelen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı karşılamak üzere Esenboğa Havaalanı’na gitti. Gökçek’in ‘son bir kez’ Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşmek istediği kulislere yansırken, bu görüşmenin havaalanında gerçekleşebileceği iddia edilmişti. Gökçek’in hem Dikmen’deki başkanlık konutunda hem de belediyedeki makam odasındaki kişisel eşyalarını topladığı belirtiliyor.


Yayın Tarihi: 16.10.2017

Yeniçağ gazetesi yazarı Ahmet Gürsoy, son dönemlerde yapılan anketlerde AK Parti'nin oy oranının 'karlı dağlar gibi eridiği' benzetmesini yaparak, "Son anketlere bakılırsa AKP, karlı dağlar gibi erimekte. İstifa ettirmelerle bunu önlemeye çabalıyor. Kendini yenileme çabasının içine girmiş görülse de kendi dışında artık düzeltemeyeceği bir gerçeklik var" yorumunda bulundu.


Yayın Tarihi: 16.10.2017

2019 seçimleri öncesi 12 kişilik bir AKP heyetinin daraltılmış bölge seçim sistemi üzerine çalıştığı iddia ediliyor. 2019’a kadar değişecek kanunlar arasında Siyasi Partiler ile Seçim Kanunu da bulunuyor. 12 kişilik ekip, Seçim Kanunu üzerinde çalışıyor. Üzerinde çalışılan seçim sistemleri arasında öne çıkan daha önce de Tayyip Erdoğan’ın dile getirdiği 'daraltılmış tercihli sistem.'


Yayın Tarihi: 16.10.2017

TBMM eski Başkanı, Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin'in ikinci kez evlenmesi gündeme damga vurdu. Nikahın üzerinden günler geçmesine rağmen hala hala konuşuluyor. Hürriyet Yazarı Ayşe Baykal Şahin'in evliliğini köşesine taşıdı. Baykal, "Dikkat ettiğim bir ayrıntı, muhafazakâr kadınların bir kısmı Mehmet Ali Bey’in eşinin başörtülü olmamasına takılırken diğer bir kısmının da yaş farkına takılması." ifadesini kullandı


Yayın Tarihi: 16.10.2017

"Ne ABD Başkanı Trump’a, ne Almanya Şansölyesi Merkel’e eyvallahı olan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan iç siyasette Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek kayasına takılmış görünüyor" diyen Murat Yetkin, "O nedenle Erdoğan önümüzdeki günlerde siyasi hayatının en kritik kararlarından birisini AK Partili belediye başkanları, milletvekilleri ve parti yöneticileri hakkında alabilir. Her türlü ihtimale hazırlıklı olmakta fayda var" ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 16.10.2017

AK Parti’de görevi bırakması istenen il başkanlarının sayısı 30’a çıkarken yerlerine geleceklere de üniversite mezuniyetinin yanı sıra ‘belediye ve milletvekili seçimlerinde aday olmamaları’ şartı konuldu. Partideki değişimin ilk ayağı olan il başkanlarıyla ilgili operasyonda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gönderilen notların çok etkili olduğu belirtiliyor.


Yayın Tarihi: 16.10.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kamuoyuna yaptığı açıklamalarda adını anmadan adeta nokta tarif ettiği, vakit geçirmeden görevi bırakması mesajı verdiği iddia edilen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in, bu hafta içinde istifasını açıklayacağı iddia edildi. Kulislerde Gökçek’in yerine Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ve Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna’nın ismi geçiyor.


Yayın Tarihi: 16.10.2017

Eski Başbakan ve AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, tansiyonun yükseldiği Kerkük için 10 maddelik bir çözüm önerisinde bulundu. Sosyal medya üzerinden paylaşım yapan Davutoğlu, "Kerkük’te çıkacak bir çatışma Arap-Kürt, Kürt Türkmen, Sünni-Şii çatışmalarını körükleyecek ve bir tsunami etkisiyle yayılmasına yol açacaktır" ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 15.10.2017

AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu ve eşi Canan Miroğlu, içerisinde bulundukları araca koruma araçlarının çarpması sonucu hafif yaralandı.


Yayın Tarihi: 15.10.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan AK Parti MYK'da, sorunlu teşkilatlar ve belediyeler masaya yatırıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın MKYK toplantısında saydığı 5 ile ilave olarak yeni bazı belediye başkanlarının da eklendiği öğrenildi. Bazı belediye başkanlarının önümüzdeki günlerde istifa etmesinin beklendiği bilgisi paylaşıldı. Toplantıda belediye başkanlarının istifa etmemeleri halinde nasıl bir süreç işleyeceği de ele alındı.


Yayın Tarihi: 15.10.2017

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, AK Parti'nin yaptığı araştırmaya göre, AK Parti tabanında yüzde 26 oranında Vatan Partisi'ne oy verme eğilimi olduğunu iddia etti. Habertürk ekranlarında yayınlanan Açık ve Net programına konuk olan Perinçek'e program sırasında yanıtlamakta zorlayıcı sorular da yöneltildi. İşte Vatan Partisi liderine yöneltilen o gündem yaratacak soru ve yanıtları...


Yayın Tarihi: 14.10.2017

Kadir Topbaş’ın istifasının ardından boşalan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı koltuğuna oturan Mevlüt Uysal, belediyenin üst düzey yönetimine kendi ekibini getirmeye başladı. Uysal’ın tüm başkanlık danışmanlarının istifasını istediği öne sürülüyor.


Yayın Tarihi: 14.10.2017

Şanlıurfa'da S.P. tartıştığı AK Parti'den de milletvekili adayı olan dayısı Mehmet Arkan ile oğlu Sertif Arkan'ı tabancayla vurup yaraladıktan sonra otomobille hastaneye götürdü. Olay sonrası S.P. gözaltına alındı.


Yayın Tarihi: 14.10.2017

FOX TV Ana Haber spikeri Fatih Portakal, müftülere evlendirme yetkisi verilmesiyle ilgili; "Bu adımın altında başka bir şey var mı?" dedi. Portakal, " Ben ve benim gibi bir çok insanda öyle bir intiba bıraktılar ki atılan her adımda bir şey arar oldum. Bana hastalıklı kafa diyebilirsiniz." ifadelerini kullandı


Yayın Tarihi: 13.10.2017

Türkiye-ABD arasındaki gerilimin Gülen'den değil Zarrab davasından kaynaklandığını belirten Fatih Altaylı, "AK Partililer asıl hedefin Erdoğan olacağını, Cumhurbaşkanı’nın adının bu davaya dahil edilerek kriminalize edileceğini düşünüyorlar" dedi. Altaylı şöyle devam etti:"17-25 Aralık dosyalarını FETÖ’cülerle işbirliği yapan ABD’li yargıç ve emniyet görevlilerinin hazırladığı konusunda şüpheleri yok ve bu hazırlığın aylardır sürdüğünü iddia ediyorlar. Şaka yapmıyorum, bir kesim buna inanıyor."


Yayın Tarihi: 13.10.2017

AK Parti, 2019 yılının mart ayında yapılacak yerel seçimlerden önce başarısız belediye başkanları için başlattığı görevden alma operasyonunu 2 ay içinde tamamlayacak. Operasyonun 10 kadar belediye başkanını kapsadığı belirtiliyor. Bu operasyonun kamuoyuna yansımalarını ölçmek için anket yaptırılıyor. Ankara, Balıkesir, Bursa, Niğde belediye başkanlarıyla ilgili sürecin devam ettiği, buna birkaç ilin de eklenerek, sürecin bu yılın sonuna kadar tamamlanacağı konuşuluyor.


Yayın Tarihi: 13.10.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek’le Beştepe’deki görüşmesi ve istifa iddialarına ilişkin, "Olay sadece Melih Bey’in şahsında olan şeyler değildir. Bazı arkadaşlarımızın bence bundan rahatsızlık duymaması, tam aksine, bizim yönetimimiz eğer böyle bir karar verdiyse, verecekse, o konuda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’mızın yaptığı gibi o nezaketi gösterir." dedi. Erdoğan, “Ankara ve Balıkesir dışında sorunlu başka il var mı” sorusunu “Bursa” diye yanıtladı.


Yayın Tarihi: 13.10.2017

AK Parti Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yapılan istişare sonucu Çankırı ve Karabük il başkanlıklarına atama yapıldığını bildirdi.


Yayın Tarihi: 13.10.2017

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı Cumhurbaşkanı ve Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplandı. Toplantıda belediye başkanlarının istifası da gündeme geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bazı belediye başkanları için “İstifa etmezlerse alacağız karşımıza konuşacağız” dediği öğrenildi.


Yayın Tarihi: 12.10.2017

AK Parti merkez yönetimi hem yerel hem de genel seçimlerle ilgili anketler yaptırdı. Kulislere sızan haberlere göre, seçimle gelen belediye başkanlarından bazılarının anket sonucuna göre istifası istendi.


Yayın Tarihi: 12.10.2017

AK Parti MYK toplantısı sonrası AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal açıklama yaptı. Mahir Ünal'a dün CHP’li milletvekilinin 15 Temmuz’la ilgili yaptığı açıklama soruldu. Ünal, "Kılıçdaroğlu’nun CHP’si bir FETÖ tehdidi olduğuna inanmıyor mu? FETÖ’nün orduda örgütlendiğine inanmıyor mu? Darbe yaptıklarına inanmıyorlar mı? Kılıçdaroğlu’nun CHP’si neden bu tehdidi görmezden geliyor? Bunu vebalini, Kılıçdaroğlu’nun CHP’si altından kalkamaz" dedi.


Yayın Tarihi: 12.10.2017

AK Parti Karabük Milletvekili, TBMM eski Başkanı ve Adalet eski Bakanı Mehmet Ali Şahin, yarın ikinci kez evleniyor. 3 yıl önce eşini kaybeden Şahin, eski sekreteri Zuhal Fırat ile yarın akşam Ankara'da bir otelde düğün yemeği verecek. Bugün Meclis'e gelen Şahin'e vekiller büyük ilgi gösterdi. Gazetecilerin sorusu üzerine Şahin, "Bu konuda haber olmak istemiyorum" dedi.


Yayın Tarihi: 12.10.2017

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Batıda yaşayan insanlar doğuyu medyadaki algı üzerinden biliyorlar. Bu algı çok çarpık ve yanlış bir algı. Terör olaylarından dolayı bütün bölge için olumsuz bir yargı oluşuyor” dedi.


Yayın Tarihi: 12.10.2017

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek'in istifa edip etmeyeceği tartışmaları gündemdeki yerini korurken, TBMM Başkanlık Divanı'nın toplantısında yaşanan gelişme gündeme bomba gibi düştü. Melih Gökçek'in TBMM'ye yapacağını açıkladığı 15 Temmuz anıtına yönelik veto gelirken, AKP'li üyelerin anıtın Gökçek tarafından değil, TBMM tarafından yapılacağını vurguladığı öğrenildi.


Yayın Tarihi: 12.10.2017

Planlarını 2019 seçimlerini kazanmak üzerine kuran AK Parti'nin, hem yerel yönetimler hem de genel oy oranıyla ilgili yapılan anket sonuçlarından büyük oy kaybettiği öne sürüldü. Cumhuriyet'ten Emine Kaplan'ın haberine göre, partinin genel oy oranı kararsızlar dağıtılmadan yüzde 34'lere düşerken, Ankara ve İstanbul başta olmak üzere belediyelerin oy oranı partinin oy oranının çok altında kaldı.


Yayın Tarihi: 12.10.2017

Yavuz Oğhan'dan Bidebunudinle'nin konuğu Meral Akşener'in partisine katılacağını duyuran emekli Albay Ali Türkşen, "Ne CHP'nin ne de Vatan Partisi'nin iktidara gelecek stratejileri yok" derken, politik olarak hafif solda durduğunu ancak Akşener'in insanları 'merkez' söylemlerle etrafında toplamasının kendisini cezbettiğini dile getirdi.


Yayın Tarihi: 11.10.2017

Nuri Okutan, Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk'e 'Yeni Parti'ye ilişkin çok önemli değerlendirmelerde bulundu. Okutan, "Kamuoyu yoklamaları oransal itibariyle en fazla MHP'den, sayısal olarak da en fazla AKP'den oy alabileceğimizi ortaya koyuyor. CHP'den de sayısal itibariyle MHP'ye yakın oyun partimize geleceği görülüyor" dedi. Okutan ayrıca, "Yeni partiye umut gözüyle bakanların da, daha yolun başında başlarına bir şey gelebilir diye düşünenler de az değil" dedi.


Yayın Tarihi: 11.10.2017

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal bazı, belediye başkanlarının istifasının istenmesine ilişkin iddialarla ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Ünal, "İstifalar ve yerel yönetimlere ilişkin değerlendirmeler devam ederken bu görüşmenin yapılması kamuoyunda bir merak uyandırdı. Bu sürecin kişiler üzerinden yapılmaması lazım." dedi


Yayın Tarihi: 11.10.2017

Bir AKP'li kaynağıyla yaptığı görüşmeyi bugün köşesine taşıyan Sözcü gazetesi yazarı Can Ataklı, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun AKP'de en sevilmeyen bakan olduğunu ileri sürdü. Ataklı, 'Bunlar daha iyi günleriniz' başlığıyla kaleme aldığı yazısında ayrıca Bakan Soylu'nun bir mafyanın adamlarıyla İçişleri Bakanlığını yönettiğini iddia ederken, Soylu'nun darbe gecesi her şey olup bitene kadar ortalıkta olmadığını ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bunu öğrendikten sonra çok sinirlendiğini aktardı.


Yayın Tarihi: 11.10.2017

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Okuyan, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek'le ilgili gündemi sarsacak bir iddiada bulundu. KRT ekranlarında Çağlar Cilara'ya konuk olan Okuyan, yaşanacak gelişme sonrasında AKP’lilerin de davullu zurnalı kutlama yapıp, Melih Gökçek'in villasının önünde "Ankara'nın Bağları" türküsü eşliğinde davullu zurnalı kutlama yapacaklarını, kendisinin de misket oynayarak kutlamalara katılacağını söyledi.


Yayın Tarihi: 10.10.2017

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Grup Toplantısı'nda konuşuyor. Yıldırım, ABD'nin vize kararına ilişin, "Taahütlerimizin sorgulanmasından esef duyuyoruz. Bu karar müttefiklik ilişkilerimizle bağdaşmıyor. Bize yapılana misliyle karşılık veririz. Amerikan misyonlarında çalışan bazı kişiler hakkında hukuki süreç başlatmışız. Ne olmuş? Türkiye bir hukuk devleti. Beyefendilerden izin mi alacağız, onların icazetini mi alacağız?" diye sordu.


Yayın Tarihi: 10.10.2017

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afyonkarahisar'da başlayan ve "Hep Birlikte, Büyük Hedeflere" temalı 26. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'na katılmıştı. Toplantıdan detaylar yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. İddiaya göre; Bürokratik oligarşiden şikâyet eden milletvekilleri, “Telefonlara çıkmayan, işleri savsaklayan bürokratlar var” diye şikayet etti


Yayın Tarihi: 10.10.2017

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında hemen hemen tüm devlet kurumlarında FETÖ operasyonları yapılırken, Maliye Bakanlığı'na düzenlenen operasyon ise dikkat çekiciydi. 60 dolayında çalışan gözaltına alınırken, bir kısmı tutuklandı, bir kısmı ise serbest bırakıldı. Hazırlanan tek kişilik iddianamelerin birinde ise bomba etkisi yaratacak bir itirafçı ifadesine yer verildi. Odatv'den Müyesser Yıldız, 'Bu ifade AKP'yi de devleti de sallar' başlıklı yazısında bu itiraflara yer verdi.


Yayın Tarihi: 09.10.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, yeniden AK Parti genel başkanı seçilmesinin ardından partisinin TBMM'deki grup toplantısına ilk kez katıldığında metal yorgunluğu' tabirini kullanmıştı. Hâlâ gündemde olan bu tabire ilişkin Ahmet Hakan da bir yazı kaleme aldı. Ahmet Hakan'ın 'Sıralı tam liste: İşte metal yorgunları' başlıklı bugünkü yazısı hayli ilgi çekti.


Yayın Tarihi: 09.10.2017

Son dakika bilgiye göre; Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 26. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nın kapanış konuşmasını yapıyor. Erdoğan, "Şahsım dahil kimse kendini davanın üzerinde göremez" ifadesini kullandı. Erdoğan, "Dün itibari ile İdlib ile ilgili başlayan süreç bugün adıma dönüşte ve süreç devam ediyor. Suriye'de yeni bir Kobani yaşanmasına izin vermeyeceğiz " şeklinde konuştu.


Yayın Tarihi: 08.10.2017

AK Parti'nin Afyonkarahisar kampı başladı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasında çok önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Fırat Kalkanı harekatı ile açtığımız alanı şimdi de İdlib'in güvenliğini sağlamaya yönelik yeni bir adımla daha ileri taşıma gayretindeyiz. Bugün İdlib'de ciddi bir harekat var ve bu devam edecek. Henüz TSK İdlib'de değil, ÖSO orada'' diye konuştu.


Yayın Tarihi: 07.10.2017

AK Parti 26. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı açılış programı, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçmişte AK Parti'de görev almış kişilerle ilgili sözleri dikkat çekti. Programa eski partililer de katılırken, en merak edilen isimlerden biri olan Bülent Arınç da programda yer aldı. Arınç en son 2015 yılında toplantıya katılmıştı.


Yayın Tarihi: 07.10.2017

Yeniçağ gazetesi yazarı Ahmet Takan, istifasının istendiği iddia edilen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur'la ilgili olay yaratacak bir ayrıntıyı açıkladı. Takan, "AKP koridorlarını ayağa kaldıran kavga..." başlıklı yazısında, Edip Uğur’un AKP genel merkezinde yaptığı görüşmede “Şirketlerden istenen paraları da kamuoyuna açıklayayım mı?”diye bağırdığını öne sürdü.


Yayın Tarihi: 07.10.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin Afyonkarahisar'da yapılan İstişare Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Biz milletimize her alanda hep yeni şeyler söyledik. Maziden atiye kurduğumuz köprünün kilit taşı değişim konusundaki kararlılığımızdır. Belediyelerde şimdiden benzer adımları atmanın hazırlığı içindeyiz. Bu milletimizin talebidir. Değişim ihtiyacını kendi irademizle gerçekleştirmek mecburiyetindeyiz. Bunu kendimiz yapmazsak sandıkta milletimiz yapar" dedi.


Yayın Tarihi: 07.10.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek arasında geçen 2 saatlik görüşme sonrasında kamuoyu yaşanacak gelişmelere kitlenirken, Yeniçağ gazetesi yazarı Ahmet Takan, görüşmenin önüne geçebilecek bir iddiada bulundu. Takan, kaleme aldığı "Belediye başkanlarından sonra sıra kimde?.." yazısında görüşme gerçekleştiği dakikalarda saray kaynaklarının ortaya attığı çok ilginç bir iddiaya yer verdi.


Yayın Tarihi: 07.10.2017

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 26. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı için kampın yapılacağı otele geldi. Otele girişi sırasında Erdoğan'ın, makam aracında bulunan televizyon ekranından A Milli Futbol Takımı'nın, 2018 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemelerinde İzlanda ile yaptığı maçını izlemesi dikkati çekti.


Yayın Tarihi: 07.10.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 41 ay sonra ilk kez bir AK Parti kampına başkanlık edecek. Kampa kurucular kurulu üyeleri, MYK üyeleri, bakanlar, kadın ve gençlik kolları başkanları ve üyeleri katılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yarın sabah açılış ve pazar günü öğleden sonra yapacağı kapanış konuşmaları basına açık olacak.


Yayın Tarihi: 06.10.2017

AKP'li Mahir Ünal dün gerçekleşen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Melih Gökçek görüşmesi hakkında açıklama yaptı. Ünal, görüşmenin rutin olduğunu ve istifa talebinin söz konusu olmadığını söyledi.


Yayın Tarihi: 06.10.2017

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver görevini bırakacağı iddiaları üzerine açıklama yaptı. Hasan Ünver, "Belki de asla oturamayacağım bir koltukta, onun sayesinde 15 yıl oturmuşum. 'Kalk o koltuktan' dediğinde, zerre kadar kırgınlık duyarsam kanım kurusun" diye konuştu.


Yayın Tarihi: 06.10.2017

Çanakkale Belediye Meclisi Ekim ayı olağan toplantısında, geçtiğimiz günlerde kamuoyuna yansıyan İsmetpaşa Mahallesi delege seçimlerinde geçersiz ve imzasız oy kullanılması görüntüleri Çanakkale Belediye Başkanı CHP'li Ülgür Gökhan ile Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Av. Tülay Ömercioğlu'nu karşı karşıya getirdi. Başkan Gökhan mikrofonları kapattı. Başkan ile tartışan AK Partili Belediye Meclis üyeleri, salonu terk etti.


Yayın Tarihi: 05.10.2017

Gelen son dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in istifasının istendiğine ilişkin iddiaları yorumladı ve "Davaya inananlar gerekirse istifa ederler. Bir makama getirilirken iyi de makamı boşaltmasının istenmesi niye yadırganıyor" dedi. İran gezisi dönüşünde uçakta açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni parti hazırlığındaki Meral Akşener ve Kuzey Irak'taki referanduma ilişkin olarak da önemli açıklamalarda bulundu.


Yayın Tarihi: 05.10.2017

AK Parti MKYK, Ahmet Davutoğlu'nun istifasına neden olan 'teşkilatlarda görevden alma ve atama' yetkisini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a verdi. Bu yetkiyi Davutoğlu’nun ardından olağanüstü kongreyle genel başkan seçilen Binali Yıldırım da istememiş, kongrenin ardından MKYK üyelerinin söz konusu yetkinin kendisine verilmesine ilişkin önerilerini kabul etmemişti.


Yayın Tarihi: 05.10.2017

"AK Parti içinde kimi il başkanlarının, kimi belediye başkanlarının istifasının istendiği dedikodu olmaktan çıktı" diyen Fatih Altaylı, "Medyadan izlediğim bir başka şey ise bu belediye başkanlarından bazılarının direneceği iddiası.Bakın ben size söylemiş olayım, böyle bir talep gelirse, hiçbir belediye başkanının, hiçbir parti yöneticisinin direnme şansı yok" ifadelerini kullandı. Fatih Altaylı direnen isimlere FETÖ kozunun kullanılacağını yazdı.


Yayın Tarihi: 05.10.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir