Nedim Şener kim?

Nedim Şener kim?

Nedim Şener,  1990 yılında İstanbul Üniversitesi'nde, "Uluslararası Ticaret ve Türkiye'nin Dünya Ekonomisine Eklemlenmesi" başlıklı teziyle, iktisat dalında yüksek lisansını tamamladı. Nedim Şener, Gazeteciliğe 1991 yılında, “İlk Haber” adlı gazetede adım attı. Gazeteciliğe 1992 - 1994 yılları arasında “Dünya” gazetesinde devam etti

1994 yılında çalışmaya başladığı Milliyet gazetesindeki işine Mayıs 2011'de son verildi. Ocak 2010'dan Mart 2011'e kadar Posta gazetesinde "Soruşturuyorum" başlığıyla köşe yazarlığı yaptı. 

İki kez Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) tarafından ekonomi dalında yılın gazetecisi seçildi. 1999 yılında Metin Göktepe Gazetecilik Ödülü’nü kazandı.
Nedim Şener, istihbaratçı polislerin başvurusu üzerine Dink Cinayeti ve İstihbarat Yalanları isimli kitap nedeniyle, 28 yıl hapis cezasıyla yargılanıyor. Söz konusu ceza, son olarak çocuk mahkemesine sevk edilen öldürülen gazeteci Dink’in katili Ogün Samast için şimdiye kadar istenen cezalardan daha fazla. 
Nedim Şener, 3 Mart 2011'de Oda TV'ye yönelik Ergenekon soruşturması kapsamında gazeteci Ahmet Şık ile birlikte gözaltına alınan Şener, tutuklandıktan sonra Silivri Cezaevi'ne konuldu. Ergenekon terör örgütüne yardım ettiği gerekçesiyle yedi yıldan 15 yıla kadar hapis istemiyle tutuklu yargılandı. 

Nedim Şener, 12 Mart 2012 tarihinde tahliye edildi. Tahliyesinin ardından yaptığı açıklamada yaptığı araştırmaların bedelini ödetmeye çalıştıklarını ifade ederken, “Hrant için adalet için diyerek cezaevine girdim aynı sözler ile çıkıyorum. Hrant Dink için adalet sağlanmadıkça ne özgürlükten ne de güvenlikten bahsedebiliriz. Bundan sonra bütün amacımız Hrant Dink’in kanını yerde bırakmamak olacak. İlk haberim Hrantla ilgili olacak. Gerçek hapsedilemez” dedi. 
Nedim Şener, Yolsuzluk, terör finansmanlığı, Susurluk olayı, Hrant Dink suikastı, cemaat ve istihbarat konularında kitapları yayımlanmıştır. 

Kitapları

•    Baba Seni Neden Oraya Koydular? (2012) (Silivri Cezaevi Süreci)
•    Kırmızı Cuma (2011) (Hrant Dink suikastı)
•    İşte Hayatım (2010) (Uğur Dündar biyografisi)
•    Dink Cinayeti ve İstihbarat Yalanları (2009)
•    Türkiye'de Farklı Olmak (2009) (Binnaz Toprak, İrfan Bozan ve Tan Morgül ile birlikte)
•    Ergenekon Belgelerinde Fethullah Gülen ve Cemaat (2009)
•    Hayırsever Terrorist (2006) (Şeyh Yasin El Kadı dosyası)
•    Fırsatlar Ülkesinde Bir Kemal Abi (2005) (Kemal Unakıtan dosyası)
•    Kod Adı: Atilla (2004) (Susurluk olayı)
•    Naylon Holding (2002)
•    Tepeden Tırnağa Yolsuzluk (2001)
•    Uzanlar: Bir Korku İmparatorluğunun Çöküşü (2000)
•    Altın: İstanbul Altın Borsası ve Dünya'daki Örnekleri (1994)

Ödülleri

•    1998, 1999, 2000 Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yılın Ekonomi Muhabiri Ödülü
•    1998 Metin Göktepe Gazetecilik Ödülü
•    2002 Sedat Simavi Gazetecilik Ödülü
•    2007 Çağdaş Gazeteciler Derneği Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Ödülü
•    2009 Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Özgürlüğü Ödülü
•    2010 Abdi İpekçi Yılın Gazetecilik Ödülü
•    2010 Kemal Sunal Kültür ve Sanat Ödülleri En İyi Yazar Ödülü
•    2010 Türkiye Yayıncılar Birliği Düşünce ve İfade Özgürlüğü Ödülü[1]
•    2010 Uluslararası Basın Enstitüsü (International Press Institute) Basın Özgürlüğü Kahramanı
•    2010 PEN İfade Özgürlüğü Ödülü
•    2012 Kutlu Adalı Onur Ödülü

Son Dakika Yeni Almanya Haberleri

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, önceki günkü açıklamalarıyla iki ülkenin ilişkilerinde gerginliği had safhaya taşıyan Alman mevkidaşı Sigmar Gabriel ile telefonda görüştü. Hatırlanacağı üzere Alman vatandaşı aktivist Peter Steudtner'in tutuklanmasının ardından Türkiye ile Almanya arasında tansiyon yükselmiş ve Başbakan Yıldırım da "Almanya’da 3,5 milyon vatandaşımız var. Onlar, iki ülke arasındaki ilişkilerin teminatı niteliğindedir. Olayları daha fazla germenin bir anlamı yok" demişti.


Yayın Tarihi: 22.07.2017

Son günlerde Almanya ile Türkiye arasında yaşananlar Türkiye'yi ve kurları nasıl etkiler? İşte yorumlar...


Yayın Tarihi: 21.07.2017

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Alman ekonomi bakanının tamamen dolaylı mesajlarla ülkemizi yatırım yapan şirketleri ürkütmeyi amaçlayan beyanlarını şiddetle kınıyorum. Bu siyasete siyasette temsil makamında olanlara yakışmaz'' dedi.


Yayın Tarihi: 21.07.2017

Başbakan Binali Yıldırım, Cuma namazı çıkışı, başta Ege Denizi'ndeki deprem olmak üzere, Almanya ile yaşanan büyük kriz ve Kudüs'te İsrail polisinin Cuma namazı kılan Müslümanlara yönelik saldırısı ve diğer gündem maddedilerine ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı.


Yayın Tarihi: 21.07.2017

Büyükada toplantısına katılan bir Alman aktivistinin tutuklanmasından sonra Türkiye - Almanya ilişkilerinde yükselen tansiyon ve Berlin'in açıkladığı önlemler, Alman basınının haber ve yorumlarında başlıca bir konu olmaya devam ediyor. Almanya'nın önde gelen gazeleri özellikle Berlin'in Türkiye'ye yönelik "politika değişikliği"ne vurgu yapıyor.


Yayın Tarihi: 21.07.2017

Alman gazetesi Bild, Türkiye ile büyüyen siyasi gerginlik nedeniyle Almanya'nın Ankara ile arasındaki silah anlaşmalarını askıya aldığını yazdı. Habere göre karar, yürürlükte olan anlaşmaların yanı sıra planlama aşamasında olan silah projelerini de kapsıyor. Alman hükümeti bu konuda bir açıklama talebine yanıt vermedi.


Yayın Tarihi: 21.07.2017

Türkiye ile Almanya ilişkileri, bir süredir oldukça sıkıntılı bir dönemden geçiyor. Almanya ile Türkiye arasındaki aylardır tırmanan gerginlik artık krize dönüşmüş durumda. Son olarak, Almanya vatandaşı Peter Steudtner'in Büyükada'da gözaltına alınıp tutuklanmasına Berlin sert tepki gösterdi. Almanya ile ilişkilerde kriz yaratan beş konuyu derledik.


Yayın Tarihi: 21.07.2017

Almanya, Türkiye'ye karşı sert bir politika izleyeceğini açıklamadan önce Berlin'de yoğun bir diplomasi trafiği yaşandı. Türkiye'nin geri adım atmaması halinde Berlin'in tutumunun sertleşeceği tahmin ediliyor. Uzun süre Türkiye ile gerilimi düşürmeye çalışan Alman hükümetinin bu politikasında değişikliğe gitmesi ve “ekonomik baskı” uygulama kararı almasının perde arkasında yoğun bir diplomasi trafiği yaşandı.


Yayın Tarihi: 21.07.2017

Almanya ile yaşanan kriz sonrası peş peşe açıklamalar geliyor. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Almanya'nın Büyükada soruşturmasında tutuklanan Alman vatandaşlarının yarın bırakılmasını istediğini dile getirdi. Almanlar diplomatik nezakete yakışmayan bir talepte bulunuyor" diye konuştu.


Yayın Tarihi: 20.07.2017

Almanya ile Türkiye arasında bugün tırmanan gerilim sonrası Dışişleri Bakanlığı bir açıklama yaptı. Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada “Alman bakanın ifadeleri çarpık yaklaşımını sonucu” denildi. “İlişkilerimiz şantajla yürümemeli” denilen açıklamada “Seyahat uyarısının hedefi kasıtlı saptırma” ifadeleri kullanıldı. Yapılan açıklamada, Almanya’ya gereken tepkinin gösterileceği bildirildi.


Yayın Tarihi: 20.07.2017

Almanya'nın başkenti Berlin'de bulunan Schönefelf Havaalanı şüpheli bir paket nedeniyle tahliye edildi.


Yayın Tarihi: 20.07.2017

Alman Ticaret Odaları birliği DIHK, iki ülke arasında bozulan ilişkilerin yarattığı belirsizlik nedeniyle Alman şirketlerin Türkiye'de yatırım yapmasının zorlaştığını ifade etti.


Yayın Tarihi: 20.07.2017

Alman hükümet sözcüsünden son dakika açıklama: Almanya Başbakanı Merkel, Türkiye'ye yönelik açıklanan önlemleri destekliyor! Almanya Başbakanı Angela Merkel, Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel'in kısa süre önce açıkladığı Türkiye'yi hedef alan tedbirleri gerekli ve kaçınılmaz olarak gördüğünü söyledi. Alman hükümet sözcüsü Steffen Seibert, sosyal medya sitesi Twitter'da, "Merkel: Dışişleri bakanının açıkladığı Türkiye'ye yönelik tedbirler gerekli ve kaçınılmazdır" dedi.


Yayın Tarihi: 20.07.2017

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Almanya Dışişleri Bakanı'nın Türkiye'ye yönelik sözlerine yanıt verdi. Kalın, Almanya'yı Türk yargısına saygı duymaya ve akıl tutulmasından kurtulmaya davet etti. Sözcü, "Türkiye'ye giden Alman vatandaşlarının güvende olmadığı, Alman firmaların da endişeli olduğuna yönelik açıklamaları şiddetle kınıyoruz" dedi.


Yayın Tarihi: 20.07.2017

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, bugün düzenlediği basın toplantısında Büyükada'da gözaltına alınan 6 aktivistin tutuklanması kararını değerlendirirken, oldukça sert ifadeler kullandı. Tutuklanan Alman vatandaşının Türkiye uzmanı olmadığını ve üstüne Türkiye'de kimseyle bağlantısının bulunmadığını belirten Gabriel, "Türkiye'ye çok sabır gösterdik ki bazen bunu yapmak hiç kolay olmadı" diye konuştu.


Yayın Tarihi: 20.07.2017

Dışişleri Bakanlığı, Almanya'nın dün Büyükada tutuklamalarıyla ilgili yaptığı açıklamaya tepki gösterdi. Dışişleri Bakanlığı'ndan Almanya'nın açıklamalarına tepki gösterilerek "Alman sözcülerinin açıklamaları diplomatik nezaketsizlik" açıklamasında bulundu. Dışişleri Bakanlığı, Almanya’nın Ankara Büyükelçiliği Geçici Maslahatgüzarı ile bakanlıkta yapılan görüşmede konuya ilişkin bilgilendirme yapıldığını belirtti.


Yayın Tarihi: 20.07.2017

Almanya, insan hakları aktivisti Peter Steudtner'in tutuklanması üzerine Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın'ı Dışişleri Bakanlığı'na çağırarak, nota verdi. Almanya Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Schaefer, Türk Büyükelçi'ye çok açık bir dille tutuklanan insanhakları aktivisti Peter Steudtner'in zaman kaybetmeden serbest bırakılmasını istediklerini açıkladı.


Yayın Tarihi: 19.07.2017

Türkiye'de tutuklu gazeteci Deniz Yücel'in eşi Dilek Yücel, eşine mektup yazılması çağrısında bulundu.


Yayın Tarihi: 19.07.2017

Almanya Başbakanı Angela Merkel, aralarında bir Alman vatandaşının da bulunduğu altı insan hakları savunucusunun tutuklanması nedeniyle Türkiye'yi sert şekilde eleştirdi ve serbest bırakılmaları için çaba göstereceğini söyledi. Aralarında Uluslararası Af Örgütü'nün Türkiye direktörü İdil Eser'in de bulunduğu 10 kişi, İstanbul'da 5 Temmuz günü dijital güvenlik konusunda yaptıkları bir atölye çalışması sırasında gözaltına alındı.


Yayın Tarihi: 19.07.2017

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Büyükada'da toplantı yaptıkları otelde gözaltına alındıktan sonra "Silahlı terör örgütüne yardım etmek" suçlamasıyla tutuklanan insan hakları aktivisti Peter Steudtner’in serbest bırakılmasını istedi. Merkel, Alman vatandaşı aktivist Peter Steudtner'in Türk makamları tarafından tutuklanmasının "tamamıyla haksız" olduğunu belirtti. Merkel, Steudtner ve tutuklanan diğer aktivistlerle "dayanışma içinde" olacaklarını söyledi.


Yayın Tarihi: 19.07.2017

Alman otomobil devi Mercedes Benz, 3 milyon otomobili geri çağırıyor.


Yayın Tarihi: 18.07.2017

Almanya'nın Hamburg kentinde, 23 Haziran gününden beri haber alınamayan boksör Tunahan Keser'in annesi Hediye Keser oğlunu boynuna astığı fotoğrafıyla arıyor.


Yayın Tarihi: 17.07.2017

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Konya'daki Alman askerlerine ziyaret izninin, Türkiye ile siyasi pazarlık konusu yapılamayacağını söyledi. Alman milletvekillerinin kendi askerlerini ziyaret etmelerinin doğal hakları olduğunu ifade eden Merkel, "Yaşananlar nahoş, gerçekten nahoş" ifadesini kullandı. Merkel, Alman hükümetinin yanı sıra NATO'nun da Türkiye ile bu konuda görüşeceğini bildirdi.


Yayın Tarihi: 16.07.2017

Reuters'ın geçtiği son dakika habere göre; Alman vekillerin Konya'daki NATÖ Üssü'nü ziyaret talebine izin çıkmadı. Milletvekillerinin Konya'daki Alman askerlerini 17 Temmuz'da ziyaret etmeleri bekleniyordu. Almanya'nın iptal nedeniyle NATO nezdinde bir şikâyette bulunduğu öğrenildi. Türkiye ile Almanya arasında daha önce Alman milletvekillerinin İncirlik Üssü'ne ziyaretlerine izin verilmemesi nedeniyle gerginlik yaşanmıştı.


Yayın Tarihi: 14.07.2017

Almanya'da, bölücü terör örgütü PKK'nın sözde bölge yöneticisi olan kişiye 3 yıl 3 ay hapis cezası verildi. Verilen cezada, PKK'nın "özellikle tehlikeli terörist bir örgüt olması" faktörünün vurgulandığı da belirtildi.Tutuklanan şahsın örgütün propagandasını yaptığı, örgüte yeni eleman kazandırmaya ve para temin etmeye çalıştığı belirtildi. Hükmün temyize açık olduğu kaydedildi.


Yayın Tarihi: 13.07.2017

Almanya, Türkiye'de bulunan vatandaşlarını 15 Temmuz darbe girişiminin yaklaşan yıldönümü nedeniyle uyardı. Açıklamada, Türkiye'ye gidecek Alman vatandaşlarının politik gösteriler ve büyük kalabalıklardan uzak durmaları da istenildi. ABD’nin Ankara Büyükelçiliği de Türkiye’de bulunan vatandaşlarını uyarmıştı. ABD vatandaşlarını yerel haberleri takip etmeye çağırarak barışçıl gösterilerin bile ‘şiddet' riskini taşıdığı uyarısında bulundu.


Yayın Tarihi: 13.07.2017

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Alman bir komedyenin kendisi hakkında okuduğu müstehcen şiirin bir bölümünü yasaklayan mahkeme kararını temyiz etti. Alman mahkemesi komedyen Jan Boehmermann'ın Erdoğan hakkında geçen yıl okuduğu şiirin 24 mısrasından 18 tanesinin "taciz edici ve onur kırıcı" olduğunu belirterek okunmasını yasaklamıştı.


Yayın Tarihi: 12.07.2017

Almanya AK Partili Dağ’ın Nürnberg’deki 15 Temmuz etkinliğine katılım başvurusuna yeşil ışık yaktı. Bununla birlikte ilgili izinler için yerel makamlarla görüşmelerin sonuçlandırılması şartı hatırlatıldı. DW Türkçe'nin edindiği bilgilere göre, Türk Dışişleri'nin notayla ilettiği talebe olumsuz bir karşılık vermeyen Alman Dışişleri Bakanlığı, ilgili yasal mevzuat uyarınca gerekli işlemlerin, ilgili eyaletteki yerel makamlarla görüşülerek sonuçlandırılması gerektiği bilgisini verdi.


Yayın Tarihi: 12.07.2017

Almanya'nın İncirlik Üssü'nden askerlerini çekmeye başlamasıyla ilgili bir yazı kaleme alan Rusya'da yayın yapan internet gazetesi Vzglyad, "Türkiye'ye yaptığı baskılara rağmen Berlin, Ankara'yla ilişkilerini kesmek istemiyor" ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 10.07.2017

Almanya, Suriye'de IŞiD'e karşı uluslararası koalisyonun sürdürdüğü operasyonlara katılmak üzere Türkiye'de bulunan birliklerini dün İncirlik hava üssünden çekmeye başladı.


Yayın Tarihi: 10.07.2017

Almanya'da G20 Liderler Zirvesi'nin düzenlendiği Hamburg'daki yaşanan şiddet olaylarında, 476 polisin yaralandığı, 411 kişinin gözaltına alındığı, 37 kişinin de tutuklandığı duyuruldu. Emniyet Amiri Dudde, daha önce Hamburg'da böyle bir durumun hiç yaşanmadığını vurguladı. Eyalet Başbakanı Scholz, "Hamburg'daki güvenliği sağlama görevinin, kentin ve belki de Almanya'nın 2. Dünya Savaşı'ndan bu yana en büyük güvenliği sağlama görevi olduğunu" söyledi.


Yayın Tarihi: 09.07.2017

ABD Başkanı Donald Trump, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Almanya'nın Hamburg kentinde gerçekleştirilen G20 Liderler Zirvesi'ni ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmesini değerlendirdi. Putin ile ülkesinin ABD başkanlık seçimlerine müdahale ettiği iddialarını da konuştuklarını kaydeden Trump, "Rusya'nın bizim seçimlere karıştığına dair, iki kez Putin'e baskı yaptım. Şiddetle inkar etti. Ben zaten görüşümü ifade etmiştim." değerlendirmesinde bulundu.


Yayın Tarihi: 09.07.2017

Alman Der Spigel dergisinin iddiasına göre Alman ordusu bugün İncirlik hava üssünden çekilmeye başlıyor. Çekilen birlik ilk olarak Ürdün'e hareket edecek. Almanya Federal Meclisi'nde (Bundestag) 21 Haziran'da düzenlenen oylama sonucunda askerlerin İncirlik'ten çekilmesi yönünde karar çıkmıştı. Almanya Savunma Bakanı von der Leyen, Bild am Sonntag gazetesine verdiği demeçte, Alman askerlerinin İncirlik'ten çekilme işleminin yaklaşık üç ay sürebileceğini söylemişti.


Yayın Tarihi: 09.07.2017

Almanya Başbakanı Merkel, "Erdoğan ile İncirlik konusunda görüş ayrılığımız sürüyor. Türkiye G-20 zirvesinin gündemine büyük katkı sağladı" dedi. Bu arada Alman parlamentosundan yedi milletvekilinin 17 Temmuz'da Konya'daki NATO üssünde görev yapan Alman askerlerini ziyaret edeceği açıklandı. Konya'daki NATO üssünde 20 ila 30 arasında Alman askeri görev yapıyor.


Yayın Tarihi: 09.07.2017

Almanya'da polis memuru olan 31 yaşındaki Adrienne Koleszar, Instagram'daki sosyal medya hesabında paylaştığı fotoğraflarla büyük bir ün kazandı. Takipçileri, güzel polisin fotoğraflarının altına ilan-ı aşk niteliğinde "Lütfen beni tutukla" gibi yorumlar yazıyor.


Yayın Tarihi: 09.07.2017

G20 zirvesinin gerçekleştirdiği Hamburg'da protestolar devam ediyor. Dünden beri onlarca araç yakan protestocular bazı marketleri yağmaladı. Alman polisi evlere baskın yapacağını açıklarken, aynı zamanda basın mensuplarına da olay yerinden görüntü almayın uyarısında bulundu. Geçen son dakika bilgisine göre, Hamburg kentinde polisin sert müdahalede bulunduğu Schulterblatt Caddesi kısmen kontrol altına alınırken, kurulan barikatların ateşe verildiği bir başkan caddede ise tehlike büyüyor.


Yayın Tarihi: 08.07.2017

Özel kuvvetlerden destek alan Alman polisi evlerde arama yapacağını açıkladı ve kimsenin görüntü almamasını istedi...


Yayın Tarihi: 08.07.2017

Alman parlamentosundan yedi milletvekilinin 17 Temmuz'da Konya'daki NATO üssünde görev yapan Alman askerlerini ziyaret edeceği açıklandı. Konya'daki NATO üssünde 20 ila 30 arasında Alman askeri görev yapıyor. Ankara-Berlin ilişkileri, Alman parlamentosunun Haziran 2016'da 1915 Olayları'nı "soykırım" olarak kabul etmesinin ardından gerilmişti. Bu gelişmenin ardından Türkiye, Alman parlamenterlerin İncirlik üssüne girişini yasaklamıştı.


Yayın Tarihi: 08.07.2017


Yayın Tarihi: 07.07.2017

Kız arkadaşının doğumunu canlı yayında izleyen genç, katıldığı programda DNA sonuçları açıklanınca, çocuğun babasının başka biri olduğunu öğrendiği an büyük şok yaşadı.


Yayın Tarihi: 07.07.2017

G20 zirvesinin gerçekleştiği Hamburg'da, kapitalizm karşıtı protestocular ile polis ekipleri arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor. Sokaklar anti-kapitalist protestocularla Alman polisinin çatışmalarına sahne olan sokaklarda, bir çok aracın ateşe verildiği ve barikatlarla kapatıldığı aktarıldı. Protestolardan nasibini alan isimlerden biri de ABD Başkanı Donald Trump'ın eşi Melania Trump olurken, Trump'ın protestolar nedeniyle kaldığı misafir evinden ayrılamadığı belirtildi.


Yayın Tarihi: 07.07.2017

G20 Zirvesi öncesinde polis ile göstericiler arasında olaylar çıktı.


Yayın Tarihi: 07.07.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G-20 zirvesi için Almanya'ya giderken uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Parlamentosu’nun, “Türkiye-AB üyelik müzakereleri askıya alınsın” kararı için "Bunun kıymet-i harbiyesi yok, karar bizi bağlamaz" sözleriyle değerlendirdi. İşte Erdoğan'ın uçakta gazetecilerin sorularına verdiği yanıtlar...


Yayın Tarihi: 07.07.2017

Yarın başlayacak G20 Zirvesi'ni protesto etmek için Hamburg sokaklarında toplanan yüzlerce eylemci, şehir merkezinde zombi mizanseni düzenleyerek G20'yi ve kapitalizmi protesto etti.


Yayın Tarihi: 06.07.2017

G20 Liderle Zirvesi için Almanya'nın Hamburg kentine gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ilk olarak Merkel ile bir araya geldi. Kempinski Atlantik Otel'de TSİ 21.36'da başlayan görüşme sona erdi. Görüşme yaklaşık 1 saat sürdü. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Almanya'da yaşayan Türk vatandaşlarıyla görüşmesine izin verilmemesi konusunun da görüşmede ele alındığı ifade ediliyor.


Yayın Tarihi: 06.07.2017

Almanya'nın Hamburg kentinde 10 Temmuz'da yapılması planlanan 15 Temmuz Şehitleri Anma Programı'nın engellendiği bildirildi. Almanya'nın aldığı bu kararla zaten gergin olan iki ülke arasındaki ilişkiler iyice gerilecek.


Yayın Tarihi: 06.07.2017

Sağlık Bakanlığı'nın Kartal bebeğin tedavi için Almanya'ya yönlendirilmesi ve ücretsiz yapılabilecek bir ameliyata para toplanması ile ilgili inceleme başlattığı öne sürülmüştü. Kartal Yıldırım’a kalp nakli için 19 saatte toplanan 4.4 milyon lira, önceki gün Kartal’ın tedavi gördüğü hastanenin hesabına yatırılmıştı. Sağlık Bakanlığı'nın inceleme başlattığı iddialarını, Sağlık Bakanlığı, İstanbul Valiliği ve İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri yalanladı.


Yayın Tarihi: 06.07.2017

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, yarın Hamburg kentinde başlayacak olan G20 toplantısından önce yaptığı açıklamada, ABD'nin Avrupa ile bir ticaret savaşı başlatmasından kaygılandığını söyledi.


Yayın Tarihi: 06.07.2017

Instagram, dünyadaki en popüler 50 yer etiketini açıkladı. 3,6 milyondan fazla kullanıcıya sahip sosyal ağa göre, gezginler en çok Fransa’nın başkentinde bulunan Eyfel Kulesi’ni tercih ediyor.


Yayın Tarihi: 06.07.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya'da haftalık yayın yapan Die Zeit'e konuştu. Krizin ardından ilk kez Alman basınına konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Almanya, benim konuşmama izin vermeyerek intihar ediyor" dedi. Erdoğan, "Almanya Başbakanı Angela Merkel ile bir sorunum yok. Almanya ve Türkiye'nin birbirlerine ihtiyacı var" ifadelerini kullandı. Erdoğan "FETÖ destekçileri Türkiye'ye iade edilmediği sürece Almanya'yı teröristlere koruyan ülke olarak göreceğiz" dedi.


Yayın Tarihi: 05.07.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir