Nedim Şener kim?

Nedim Şener kim?

Nedim Şener,  1990 yılında İstanbul Üniversitesi'nde, "Uluslararası Ticaret ve Türkiye'nin Dünya Ekonomisine Eklemlenmesi" başlıklı teziyle, iktisat dalında yüksek lisansını tamamladı. Nedim Şener, Gazeteciliğe 1991 yılında, “İlk Haber” adlı gazetede adım attı. Gazeteciliğe 1992 - 1994 yılları arasında “Dünya” gazetesinde devam etti

1994 yılında çalışmaya başladığı Milliyet gazetesindeki işine Mayıs 2011'de son verildi. Ocak 2010'dan Mart 2011'e kadar Posta gazetesinde "Soruşturuyorum" başlığıyla köşe yazarlığı yaptı. 

İki kez Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) tarafından ekonomi dalında yılın gazetecisi seçildi. 1999 yılında Metin Göktepe Gazetecilik Ödülü’nü kazandı.
Nedim Şener, istihbaratçı polislerin başvurusu üzerine Dink Cinayeti ve İstihbarat Yalanları isimli kitap nedeniyle, 28 yıl hapis cezasıyla yargılanıyor. Söz konusu ceza, son olarak çocuk mahkemesine sevk edilen öldürülen gazeteci Dink’in katili Ogün Samast için şimdiye kadar istenen cezalardan daha fazla. 
Nedim Şener, 3 Mart 2011'de Oda TV'ye yönelik Ergenekon soruşturması kapsamında gazeteci Ahmet Şık ile birlikte gözaltına alınan Şener, tutuklandıktan sonra Silivri Cezaevi'ne konuldu. Ergenekon terör örgütüne yardım ettiği gerekçesiyle yedi yıldan 15 yıla kadar hapis istemiyle tutuklu yargılandı. 

Nedim Şener, 12 Mart 2012 tarihinde tahliye edildi. Tahliyesinin ardından yaptığı açıklamada yaptığı araştırmaların bedelini ödetmeye çalıştıklarını ifade ederken, “Hrant için adalet için diyerek cezaevine girdim aynı sözler ile çıkıyorum. Hrant Dink için adalet sağlanmadıkça ne özgürlükten ne de güvenlikten bahsedebiliriz. Bundan sonra bütün amacımız Hrant Dink’in kanını yerde bırakmamak olacak. İlk haberim Hrantla ilgili olacak. Gerçek hapsedilemez” dedi. 
Nedim Şener, Yolsuzluk, terör finansmanlığı, Susurluk olayı, Hrant Dink suikastı, cemaat ve istihbarat konularında kitapları yayımlanmıştır. 

Kitapları

•    Baba Seni Neden Oraya Koydular? (2012) (Silivri Cezaevi Süreci)
•    Kırmızı Cuma (2011) (Hrant Dink suikastı)
•    İşte Hayatım (2010) (Uğur Dündar biyografisi)
•    Dink Cinayeti ve İstihbarat Yalanları (2009)
•    Türkiye'de Farklı Olmak (2009) (Binnaz Toprak, İrfan Bozan ve Tan Morgül ile birlikte)
•    Ergenekon Belgelerinde Fethullah Gülen ve Cemaat (2009)
•    Hayırsever Terrorist (2006) (Şeyh Yasin El Kadı dosyası)
•    Fırsatlar Ülkesinde Bir Kemal Abi (2005) (Kemal Unakıtan dosyası)
•    Kod Adı: Atilla (2004) (Susurluk olayı)
•    Naylon Holding (2002)
•    Tepeden Tırnağa Yolsuzluk (2001)
•    Uzanlar: Bir Korku İmparatorluğunun Çöküşü (2000)
•    Altın: İstanbul Altın Borsası ve Dünya'daki Örnekleri (1994)

Ödülleri

•    1998, 1999, 2000 Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yılın Ekonomi Muhabiri Ödülü
•    1998 Metin Göktepe Gazetecilik Ödülü
•    2002 Sedat Simavi Gazetecilik Ödülü
•    2007 Çağdaş Gazeteciler Derneği Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Ödülü
•    2009 Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Özgürlüğü Ödülü
•    2010 Abdi İpekçi Yılın Gazetecilik Ödülü
•    2010 Kemal Sunal Kültür ve Sanat Ödülleri En İyi Yazar Ödülü
•    2010 Türkiye Yayıncılar Birliği Düşünce ve İfade Özgürlüğü Ödülü[1]
•    2010 Uluslararası Basın Enstitüsü (International Press Institute) Basın Özgürlüğü Kahramanı
•    2010 PEN İfade Özgürlüğü Ödülü
•    2012 Kutlu Adalı Onur Ödülü

Son Dakika Yeni Almanya Haberleri

Alman medyası, Alman hükümetinin PKK ve FETÖ konusuna yaklaşımını eleştirdi. Alman medyasının, terör örgütü PKK ve Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yandaşlarına kucak açan Angela Merkel hükümetini son haftalarda eleştirmesi dikkati çekiyor. En son terör örgütü PKK yandaşlarının geçen hafta Köln’de düzenlediği sözde festival kapsamında terör propagandasına izin vermesi iki ülke arasındaki ilişkilerin yeniden gerilmesine yol açmıştı.


Yayın Tarihi: 20.09.2017

Almanya'da Berlin Emniyet Müdürlüğü soyuldu. Berlin Emniyet Müdürlüğünün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada hırsız veya hırsızların buradaki tarihi askeri eşya ile eski emniyet amirlerine ait bazı madalya ve broşları çaldığı belirtildi.


Yayın Tarihi: 19.09.2017

Almanya'da Pazar günü yapılacak federal meclis seçiminin kampanya sürecinde Türkiye, en çok konuşulan konulardan. Seçime bu kez Türkiyeli göçmenlerin kurduğu bir parti de katılıyor. Alman Demokratlar Birliği (AD-D) seçim kampanyasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğraflarını ve sözlerini kullanıyor.


Yayın Tarihi: 19.09.2017

Almanya'nın Köln kentinde geçen cumartesi PKK'nın çatı kuruluşu Demokratik Kürt Toplum Merkezi'nin düzenlediği sözde festivaldeki gösteride, yasağa rağmen Abdullah Öcalan posterleri taşınması büyük tepki uyandırmıştı. Tepkilerin ardından Berlin geri adım attı. Etkinlikte Abdullah Öcalan ve PKK amblemlerinin kullanılması sonrasında, Türkiye'nin tepkisinin ardından, Berlin PKK yasağını sertleştirme kararı aldı.


Yayın Tarihi: 19.09.2017

Alman hükümeti geçen hafta sonu Köln'de düzenlenen bir festivalinin terör örgütü PKK'nın gösterisine dönüşmesi konusunda açıklama yaptı. İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Johannes Dimroth, yaptığı açıklamada 'Türk tarafından uyarı veya ders almaya ihtiyacımız yok' ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 18.09.2017

Almanya’nın Bayvera Eyalet Meclisi eski Sosyal Demokrat Partisi (SDP) milletvekili Linus Förster, kadınları ilaçla bayılttıktan sonra tecavüz ettiğini, çocuk pornosu ve çıplak çocuk fotoğrafları satın aldığını mahkemede itiraf etti.


Yayın Tarihi: 18.09.2017

Alman Spiegel Online haber sitesi, Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Martin Erdmann'ın ikinci kez Türkiye Dışişleri Bakanlığı'na çağırıldığını iddia etti.


Yayın Tarihi: 18.09.2017

Almanya’da göçmenler tarafından kurulan Allianz Deutscher Demokraten(AD-D) Alman Demokratlar Birliği, üzerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafı bulunan otomobil ile seçim turu yaparak bölgedeki Türklerden oy istedi. 24 Eylül’de yapılacak milletvekili genel seçimlerine Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti (KRV)’nden giren, Almanya’da göçmenler tarafından kurulan Allianz Deutscher Demokraten (AD-D seçim afişine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fotoğrafını koymakla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.


Yayın Tarihi: 17.09.2017

Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Martin Erdmann, Köln şehrinde PKK terör örgütü yandaşlarının düzenlediği etkinlikle ilgili Dışişleri Bakanlığına çağrıldı. Bakanlık, etkinliğin düzenlenmesini ve terör propagandasına izin verilmesini kınadı.


Yayın Tarihi: 16.09.2017

Almanya'nın Köln kentinde düzenlenen bir festivalde, Almanya'da yasak olmasına rağmen terör örgütü PKK'nın lideri Öcalan'ın posterleri açıldı, üzerinde, Özgür Öcalan yazan bir pankart uçakla kent semalarında dolaştırıldı.


Yayın Tarihi: 16.09.2017

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Türkiye'nin AB'ye tam üyelik müzakerelerinin askıya alınabileceğini söyledi. Gazeteye verdiği mülakatta Türk hükümetine yönelik eleştirilerde bulunan Merkel, "Türkiye hızlı bir şekilde hukuk devleti ölçülerinden uzaklaşıyor" diyerek, Alman vatandaşlarının Türkiye'de tutuklu olması nedeniyle Türkiye ile olan ekonomik işbirliğinin daha da geri çekilmeye devam edilmek zorunda olunduğunu kaydetti.


Yayın Tarihi: 16.09.2017

Merkel ve Fransa Başbakanı Edouard Philippe yaptıkları görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Almanya Başbakanı Angela Merkel, Türkiye ile AB arasındaki müzakerelerin kesilmesi veya askıya alınmasının kamuoyu önünde tartışmanın faydalı olmadığını söyledi


Yayın Tarihi: 15.09.2017

Alman polisi, iki gün içinde bir banka şubesi ile iki oyun salonunu soyan Burhan Bayar'ı (35) yakalamak için seferber oldu. Burhan Bayar, her üç olayda da polisin elinden kaçmayı başardı. Polisin helikopter yardımıyla yaptığı aramalardan da bir sonuç alınamadı. Kaçtığı otomobilin plakası belirlendi.


Yayın Tarihi: 14.09.2017

Almanya, Türkiye'ye yaptıkları silah satışlarının büyük bir kısmını dondurduğunu açıkladı. Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel'in Türkiye'ye silah ihracatının büyük kısmını dondurduklarını söylemesi, halihazırda gergin olan ikili ilişkilerde yeni bir sayfa açtı. Türkiye, Almanya'dan ne kadar silah satın alıyor? Ticaret hacmi ne kadar? TÜİK verilerinden derledik.


Yayın Tarihi: 14.09.2017

Türkiye ile Almanya arasında gerilim sürüyor. Almanya, krizi tırmandıracak bir karara daha imza attı. İltica başvurusunda bulunan 8 bin 457 Türk vatandaşından 5 bin 40'ının başvurusunun reddeden Almanya, altı binden fazla kişi hakkında da sınır dışı kararı aldı


Yayın Tarihi: 13.09.2017

PKK'lı bir teröristin Tunceli'de özel harekat polisleri tarafından düzenlenen operasyonla öldürülmesi sonrasında yaşananlar gündeme bomba gibi düştü. Ölü ele geçirilen teröristin cebinde PKK'nın Kuzey Irak'taki kamplarda bomba eğitimi alan militanlarının listesi çıktı. PKK'nın dağ kadrosu listesinde adı yer alan zanlı Adana Havalimanı'ndan Almanya'ya kaçmaya çalışırken yakalanıp tutuklandı.


Yayın Tarihi: 13.09.2017

Almanya'nın kamu yayın kuruluşu ARD'ye bağlı tagesschau.de haber portalında, alman hükümetinin Türkiye'yi istihbarat birimleri açısından güvenlik riskinin yüksek olduğu ülkeler listesine almayı planladığı iddia edildi. Öte yandan bir başka gazete; Taz'da, Merkel'in Türkiye'ye yönelik tutumunu sert şekilde eleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AB müzakereleri ve FETÖ konusunda haksız olmadığı vurgulandı.


Yayın Tarihi: 13.09.2017

AP Genel Kurulu'nda Türkiye ve AB ilişkisi ele alındı, üyelik müzakereleri ve iki taraf arasındaki ilişkilerin geleceği masaya yatırıldı. Oturumda konuşan Fransız üye Ferrand, "Bir asır önce Türkiye’den Avrupa’nın hasta adamı olarak bahsediyorduk ama sanıyorum bugünün gerçek hasta adamı Avrupa Birliği'dir" dedi. Parlamento'nun Alman üyesi Fleckenstein ise "AB Konseyi’nde bir ortak karara varılabileceğini sanmıyorum. Merkel’in eleştirilerini kimse desteklemedi" diye konuştu.


Yayın Tarihi: 13.09.2017

Almanya ile Türkiye arasında gerilim gittikçe tırmanıyor... Alman Sueddeutsche Zeitung gazetesi krizi daha da büyütecek bir iddia gündeme getirdi. Gazete, Berlin hükümetinin Türkiye'yi istihbarat elemanları, polis memurları ve askeri yetkililer için yüksek risk teşkil eden ülkeler listesine dahil etmeyi değerlendirdiğini iddia etti.


Yayın Tarihi: 12.09.2017

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya ile yaşanan silah gerilimine değinerek, "Türkiye hiçbir zaman çaresiz değil" dedi.


Yayın Tarihi: 12.09.2017

Almanya Başbakanı Angela Merkel, bugün Alman Alman yayın kuruluşu NDR'ye verdiği söyleşide NATO'da müttefik oldukları Türkiye'ye silah satışının tamamen yasaklanmaması gerektiğini söyledi. Merkel, Türkiye'ye daha sert bir seyahat uyarısı yayınlamaya gerek olmadığını da belirtti.


Yayın Tarihi: 12.09.2017

Yahudi Soykırımı'nı gerçekleştiren ve milyonlarca insanı katleden Alman Nazi Lideri Adolf Hitler'in kişisel eşyalarının açık artırmaya çıkacağı duyuruldu. 1945'te intihar ettiği öne sürülen Hitler'in iç çamaşırlarından, el yazmalarına kadar birçok eşyası satışa çıkacak. Almanya tarihinin en karanlık figürlerinden biri olan Adolf Hitler’in eşyaları açık artırmaya çıkıyor.


Yayın Tarihi: 12.09.2017

Almanya'da 8 Türk'ün öldürülmesiyle ilgili Neo Nazi davasında şüpheli Beate Zschaepe hakkında ömür boyu hapis cezası istendi. 2000 ile 2007 yılları arasında 8 Türk, 1 Yunan ve 1 Alman’ı öldürmekle suçlanan aşırı sağcı çetenin sağ kalan tek üyesi Zschaepe (38) hakkında ömür boyu hapis cezası istendi. Almanya’da 1.5 yıldır gündemi meşgul eden Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) hücresinin sağ kalan tek üyesi olan Beate Zschaepe (38) bugün yeniden hakim karşısına çıktı.


Yayın Tarihi: 12.09.2017

Almanya Şansölyesi Angela Merkel, Ankara ile Berlin arasındaki gerilim sürerken Türk kökenli vatandaşlarla birlik olunması gerektiğini belirtti. Merkel uzlaşmazlıkların ülkeye taşınmamasını isteyerek "Siz, burada evinizdesiniz" dedi.


Yayın Tarihi: 12.09.2017

Ankara-Berlin hattında gerilim sürerken, Almanya’dan kritik bir hamle geldi. Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, bir panelde yaptığı konuşmada Berlin Yönetimi’nin yaşanan insan hakları ihlâlleri nedeniyle Türkiye’den gelen tüm önemli silah ihracat taleplerini askıya aldığını duyurdu. Geçtiğimiz hafta da ABD Senatosu Tahsisat Komisyonu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın korumalarına silah satışının yasaklanmasını öngören tasarıyı onaylamıştı.


Yayın Tarihi: 12.09.2017

Ünlü ceza hukukçusu Adem Sözüer, sunucu Murat Başoğlu'nun öz yeğeniyle ilişki yaşamasının ardından başlayan ensest tartışmasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Ahmet Hakan'ın aktardığına göre, Adem Sözüer, "Yetişkin akrabalar arasında rızaya dayalı cinsel ilişkiler, Türkiye’de de, çoğu Avrupa ülkesinde de suç değildir. Örneğin 40 yaşında bir halanın 30 yaşındaki yeğeniyle cinsel ilişkiye girmesi ahlaka aykırı ama kanun koyucu her ahlakdışı davranışı cezalandırmaz" dedi.


Yayın Tarihi: 11.09.2017

Türkiye Dışişleri Bakanlığı'nın Almanya'da yaşayan ve Almanya'ya seyahat edecek Türk vatandaşlarını uyarmasına Alman siyasetçiden tepki geldi. SDP'nin başbakan adayı Martin Schulz, "Almanya, Türkiye'den aşağılamayı kabul edecek bir ülke değildir" ifadelerini kullandı. Merkel ise "Her Türk vatandaşı ülkemize seyahat edebilir" dedi.


Yayın Tarihi: 11.09.2017

İntihara sürüklediği gerekçesiyle hakkında soruşturma açılan 'Mavi Balina' adlı bilgisayar oyunu, Almanya'da 14 yaşında Furkan'ın da ölümüne neden oldu. 'Mavi Balina' adlı sözde oyunun, virüs yoluyla kişisel bilgileri ele geçirerek çocuklara şantaj yaptığı, bu şekilde çocukların sonu intihar komutuyla biten talimatları yerine getirmeye zorlandığı iddia ediliyor.


Yayın Tarihi: 11.09.2017

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, Türkiye ve Avrupa Birliği (AB) arasındaki katılım müzakerelerinin durdurulmasının yanlış olacağını söyledi. Almanya Başbakanı Angela Merkel, Brüksel’de Ekim ayında yapılacak liderler zirvesinde, Türkiye’nin Avrupa Birliği üyelik müzakerelerini gündeme getirecek..


Yayın Tarihi: 10.09.2017

Alman hükümeti, Türkiye Dışişleri Bakanlığı'nın Almanya'ya yönelik yayınladığı seyahat uyarısıyla ilgili henüz açıklama yapmazken, Alman muhalefet partileri Ankara'ya sert tepki gösterdi.


Yayın Tarihi: 10.09.2017

Eurobasket 2017'de Son 16 Turu maçları devam ediyor. Almanya güçlü rakibi Fransa'yı 84-81 yenerek Slovenya'nın ardından çeyrek final biletini alan ikinci takım oldu.


Yayın Tarihi: 09.09.2017

Türk Dışişleri Bakanlığı, Almanya'da yaşamakta olan veya bu ülkeye seyahat edecek olan Türkiye vatandaşlarını uyardı. Bakanlığın son dakika açıklamasında, "Vatandaşlarımızın tedbirli olmalarında, faaliyetlerinde bu genel tabloyu gözönünde bulundurmalarında, olabilecek yabancı düşmanı ve ırkçı muamele, davranış ve sözlü saldırılar karşısında itidalli hareket etmelerinde, siyasi içerikli tartışmalara girmemelerinde fayda görülmektedir" ifadelerine yer verildi.


Yayın Tarihi: 09.09.2017

Hristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) Genel Başkanı ve Almanya Başbakanı Angela Merkel’in seçim kampanyası çalışması sırasında aracına domates atıldı. Etkinliğin yapılacağı salonun önünde toplanan ve aralarında aşırı sağcıların da bulunduğu yaklaşık 150 kişi Angela Merkel’i ıslıkladı ve yuhalayarak protesto etti. Merkel'e daha önce de konuşma yaptığı sırada domates atılmıştı.


Yayın Tarihi: 08.09.2017

Almanya'dan Türkiye'nin Avrupa Birliği üyeliği müzakerelerinin sonlandırılması konusunda daha güçlü talepler gelirken, AB Dönem Başkanı Estonya, konu hakkında bu yıl bir karar çıkmasının beklenmediğini duyurdu. Finlandiya da Türkiye'nin AB üyeliği sürecinin durdurulması yönündeki taleplere karşı çıktı. Konuyla ilgili en dikkat çekici yorum ise bir Türk yetkiliden geldi.


Yayın Tarihi: 08.09.2017

AB içinde Türkiye konusunda görüş ayrılıkları yaşanıyor. AB Dönem Başkanı Estonya, Türkiye'nin üyelik müzakereleri ile ilgili bu yıl içinde bir karar alınmasını beklemediğini açıkladı. Avrupa Birliği (AB) dönem başkanı Estonya'nın başkenti Tallinn'de AB dışişleri bakanları bir araya geldi. Türkiye'nin üyelik müzakerelerinin gündeme geldiği buluşmada Estonya Dışişleri Bakanı Mikser, Türkiye ile müzakerelerin devam edip etmeyeceği konusunda bu yıl içinde bir karar alınmasını beklemediğini söy


Yayın Tarihi: 08.09.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan'a gerçekleştireceği resmi temaslar kapsamında gerçekleştireceği yolculuk öncesi, İstanbul-Atatürk Havalimanı'nda gazetecilere açıklama yaptı. Erdoğan, Reza Zarrab (Rıza Sarraf) davasına dahil edilen eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan hakkında yöneltilen bir soruya " Atılan adım Türkiye'ye yöneliktir" diye yanıt verdi.


Yayın Tarihi: 08.09.2017

Türkiye'nin izin vermediğiAlman milletvekillerinin Konya üssü ziyareti bugün NATO kapsamı altında gerçekleşecek. 7 vekil, NATO Genel Sekreter Yardımcısı'nın başkanlığındaki heyetle Konya'ya uçacak. Heyette Türkiye’nin terör örgütü PKK’ya destek verdiği için üs ziyaretlerine izin vermediği ve çok sert tepki gösterdiği Sol Parti milletvekili Alexander Neu da yer alıyor.


Yayın Tarihi: 08.09.2017

Alman ARD televizyonunda bir tartışma programına katılan Tuğrul Selmanoğlu, Türkiye karşıtı fikirlere verdiği yanıtlarla gündeme oturdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Selmanoğlu'nu Türkiye'ye davet ettiği öne sürüldü. Alman Die Welt gazetesi programa damga vuran Selmanoğlu için "Moderatör ve katılımcılar, Erdoğan taraftarını durdurmakta zorlandı" başlığını kullandı. Focus, Der Spiegel gibi gazeteler Selmanoğlu'nun konuşmasını haber yaptı.


Yayın Tarihi: 08.09.2017

Alman milletvekillerin Konya üssü ziyareti bugün NATO şemsiyesi altında gerçekleşecek. 7 vekil, NATO Genel Sekreter Yardımcısı'nın başkanlığındaki heyetle Konya'ya uçacak. Ziyaretin NATO genel sekreter yardımcısı başkanlığında yapılması nedeniyle, heyetin üst düzey Türk yetkililer tarafından karşılanması, burada bazı görüşmelerin yapılması bekleniyor.


Yayın Tarihi: 08.09.2017

Almanya, 24 Eylül'deki milletvekili genel seçimlerine hazırlanırken, siyasi partiler de çalışmalarını hızlandırdı. Türkiye kadar olmasa da, Almanya sokakları siyasi partilerin afişleriyle donatılmaya başlandı. Almanya'da göçmenler tarafından kurulan Alman Demokratlar Birliği (Allianz Deutscher Demokraten / AD-D), dikkat çeken bir seçim afişi ile seçmenlere ulaşmayı tercih etti.


Yayın Tarihi: 07.09.2017

Almanya ile yaşanan kriz sonrası Türkiye'nin AB üyelik sürecinin durdurulmasını talep eden Alman vekillere Avrupa Birliği ülkelerinden yanıt geliyor. Finlandiya Dışişleri Bakanı Soini, Türkiye'nin AB müzakerelerinin sonlandırılmasından yana olmadığını söyledi. Soini bu süreçte en iyi yolun 'diyalog' olduğunu vurguladı. Bugün açıklama yapan bir başka isim ise Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'du.


Yayın Tarihi: 07.09.2017

Kocaeli’nin Gölcük İlçesi’nde Alman vatandaşı 39 yaşındaki Rita Darı Winkler’i öldürdükten sonra, cesedini varile koyup üzerine beton dökerek evin bodrum katına gömdüğü iddia edilen Ali Kemal S. sonunda Türkiye'ye iade edildi. Alman Bild gazetesi cinayetin ardından Almanya'ya kaçan 48 yaşındaki adamın Türk güvenlik yetkililerine teslim edildiğini yazdı. Antalya’da kuaförlük yapan Winkler, 10 Mart’ta İstanbul’da kaldığı otelden ayrıldıktan sonra bir daha kendisinden haber alınamamıştı.


Yayın Tarihi: 07.09.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 10 Eylül'de başlayacak olağan kurultay süreciyle ilgili kurmaylarına talimat verdi. Parti için önemli bir sürecin başlayacağını belirten Kılıçdaroğlu, "parti içi tartışmalara izin vermeyin." dedi.


Yayın Tarihi: 07.09.2017

Türkiye'nin AB ile müzakerelerini ekim ayında AB'nin gündemine getireceğini söyleyen Almanya Başbakanı Angela Merkel, Türkiye'nin üyeliğinin hiçbir zaman taraftarı olmadığını ifade etti.


Yayın Tarihi: 06.09.2017

Almanya'da başlayan ve "Endüstri 4.0" adıyla anılan "4. Sanayi Devrimi" tüm dünyayı hızla etkisi altına alıyor.


Yayın Tarihi: 06.09.2017

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti İl Başkanları Toplantısı'nda gündeme ilişkin kritik açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Almanya krizi ile yükselen 'AB müzakerelerinin dondurulması' çağrılarına ilişkin, Avrupa birliği'ne "Kendilerine şunu söylüyorum. Türkiye'nin AB ile mevcut ilişkisine tahammül edemiyorsanız çıkın bunu mertçe söyleyin ve gereğini yapın" diye seslendi.


Yayın Tarihi: 06.09.2017

Almanya’daki seçimler için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı “Bu partilere oy vermeyin” çağrısının ardından yapılan ankete göre, Türklerin en çok oy verdiği Sosyal Demokrat Parti (SPD)’ye desteğin hâlâ sürdüğü ortaya çıktı. Türkiye Avrupa Eğitim ve Bilimsel Araştırmalar Vakfı’nın (TAVAK) yaptığı ankete katılanların yüzde 45’i SPD’ye, 12’si Hristiyan Demokratlara, 7’si de Yeşillere oy vereceğini söyledi. Erdoğan’ın çağrısına karşın diğer partilere oy vereceklerini söyleyenlerin oranı da yüzde 8...


Yayın Tarihi: 06.09.2017

Almanya Dışişleri Bakanlığı Türkiye'yi ziyaret eden vatandaşlarına ülkede 'keyfi bir şekilde' gözaltına alınabilecekleri uyarısında bulundu. Dışişleri Bakanlığı'nın dün yayımladığı açıklamaya göre, söz konusu uyarı geçen hafta Antalya havalimanında iki Alman vatandaşının gözaltına alınmasını takip ediyor. Açıklamada, "Türkiye'de, turistik bölgeler dahil her yerde benzer gözaltıların yapılması tehlikesi mevcuttur" denildi.


Yayın Tarihi: 06.09.2017

Şu an tamamen iskelet olan ve paramparça olan Alman otomotiv devi BMW'nin elektrikli otomobili bakın parça parça nasıl ortaya çıkıyor?


Yayın Tarihi: 06.09.2017

Almanya Başbakanı Merkel'e seçim mitingi sırasında domatesli saldırı gerçekleştirildi. Merkel domatesli saldırıya rağmen istifini bozmadı ve sakin bir şekilde diğer milletvekilleriyle sahnede kalmayı sürdürdü.


Yayın Tarihi: 06.09.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir