Son Dakika Yeni Atatürk Havalimanı Haberleri

Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Atatürk Havalimanı'nda 9 valiz içinde 10 bin paket kaçak sigara ele geçirdi. Ekipler, Erbil'den gelen uçakta bulunan 4 yolcunun davranışlarından şüphelenerek incelemeye başladı. Şüphelilerin bagaj bandından 9 valiz alarak Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nden dışarıya çıktıkları sırada polis ekipleri şüphelileri durdurarak arama yapınca kaçak sigaralar ortaya çıktı. Olayla ilgili 4 kişi gözaltına alındı.


Yayın Tarihi: 16.08.2017

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, 3. havalimanının hizmete girmesinin ardından Atatürk Havalimanı'nın İstanbul’a nefes aldıracak bir alan olarak düzenleneceğini belirterek, "Herhangi bir şekilde imara açılıp alışveriş merkezi ve konut yapılması söz konusu değil" dedi. Bakan Arslan, Atatürk Havalimanı terminallerinin fuar alanı olarak hizmet vermeye devam edeceğini açıkladı.


Yayın Tarihi: 06.08.2017

Darbe girişiminden sonra tabut içine saklanıp özel uçakla yurtdışına kaçan, FETÖ’nün karakutusu İbrahim Faruk Bayındır’ın, şirketine gizli firar bölmesi yaptırdığı ortaya çıktı. Raporda "idari binanın kara tarafında bulunan kuranglezlerinden (Binaların zemin alt katlarında doğal ışık ve havalandırma sağlamak için yapılan üstü ızgaralı bölüm) kolayca girilerek hava tarafına kontrolsüz bir şekilde geçilebileceği ve bunun ciddi bir güvenlik zaafı" olduğu vurgulanıyor.


Yayın Tarihi: 03.08.2017

İstanbul’da şiddetli yağışın etkili olduğu anlarda Atatürk Havalimanı’ndan havalanan Atlasglobal Havayolları’nın tarifeli uçağının burun kısmı dolu nedeniyle hasar görünce, uçak kalktığı meydana geri döndü. Etkili olan şiddetli yağmur ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Atatürk Havalimanı'na iniş yapamayan Türk Hava Yolları'na ait 13 uçak ise başka havalimanlarına yönlendirildi.


Yayın Tarihi: 27.07.2017

ABD uçuşlarında yaşanan elektronik cihazların THY uçaklarının kabinine alınması yasağı kararının kaldırılması sonrası, güvenlik önlemleri çerçevesinde bir süre önce getirilen ve montajları tamamlanan 10 adet vücut tarayıcı cihazı bugünden itibaren hizmete girdi. Bir yetkili ise sistemle ilgili şunları söyledi: "Yolcunun üzerindeki plastik, seramik,ve sıvı dahil tüm unsurlar ekranda yolcunun çizgi şekli bir cisim üzerinde görüntüleniyor."


Yayın Tarihi: 24.07.2017

15 Temmuz darbe girişiminin birinci yıl dönümünde Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, Atatürk Havalimanı ana giriş noktasına 249 şehit için 249 karanfil bıraktı. Kerimoğlu burada yaptığı konuşmada, "Burası FETÖ hain darbe girişiminin sembol alanlarından birisi. Burada toplanan yurttaşlarımız demokrasi ve Cumhuriyetimize sahip çıkmak bilinciyle burada darbe girişiminde bulunan hainlere karşı mücadele ettiler ve cumhuriyetimizi demokrasimizi korudular." dedi.


Yayın Tarihi: 16.07.2017

Atatürk Havalimanı’nda kaynağı belirlenemeyen koku, yetkilileri harekete geçirdi. Terminal içerisinde yayılan kokunun tespiti için inceleme başlatıldı. Terminalde bulunan bazı yolcular da kaynağı tespit edilemeyen kokudan etkilendi. Solunum yollarını etkileyen koku nedeniyle bazı yolcu ile çalışanların zaman zaman öksürdüğü görüldü.


Yayın Tarihi: 09.07.2017

Atatürk Havalimanı'na inmek üzere alçalan bir uçağın pilotu inişe hazırlandığı sırada 300 metre yükseklikte uçan bir balonla karşılaşınca, uçuş güvenliği açısından tehlike oluşturmaması için durumu Hava Trafik Kontrol Merkezi'ne bildirdi. Saat 17.21'de havalimanına iniş için alçalan pilot, yerden yaklaşık 300 metre yükseklikte uçan bir balon olduğunu fark edince durumu Hava Trafik Kontrol Merkezi'ne bildirdi.


Yayın Tarihi: 06.07.2017

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda İngiliz bir yolcunun güvenlik görevlileriyle tartışması sonrası yere fırlattığı taşınabilir şarj cihazı (Powerbank) patladı. Saat 13.50 civarında yaşanan olayda Londra uçağına binmek üzere hareket eden İngiliz vatandaşı Raza Hamid'e güvenlik görevlileri engel oldu. Uçağa binmekte ısrar eden Hamid, şarj cihazını yere attı. Hamid'in attığı şarj cihazı birden patladı.


Yayın Tarihi: 06.07.2017

ABD uçuşlarında elektronik cihaz yasağının kaldırılmasından sonra güvenlik önlemleri çerçevesinde Vücut Tarayıcı cihazlar" Atatürk Havalimanı'na getirilerek montajına başlandı. Yetkililer Vücut Tarama cihazlarının dış hatlarda pasaport kontrolünden sonra, iç hatlarda da güvenlik kontrolü yapılan bölgede kullanılacağını söylediler.


Yayın Tarihi: 05.07.2017

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde tuvaleti gelen bir kadın, herkesin gözü önünde pantolonunu indirip, tuvaletini geri dönüşüm kutusuna yaptı. Amatör kamera tarafından 23 Haziran günü çekilen görüntü herkese 'bu kadar da olmaz' dedirtti. Tuvaleti kullanmak yerine dönüşüm kutularının olduğu alana yaklaşan kadın, bakışlara aldırış etmeden, önce pantolonunu indirdi, sonra da geri dönüşüm kutusuna tuvaletini yaptı.


Yayın Tarihi: 04.07.2017

Atlasglobal Hava Yolları'nın Antalya Havalimanı'ndan İstanbul Atatürk Havalimanı'na saat 18.20'de inmesi planlanan uçağı teknik arıza yapınca KK-7 sefer sayılı uçak 2 saat 35 dakika gecikme ile saat 20.55'te İstanbul Atatürk Havalimanı'na sorunsuz şekilde indi. Uçakta seyahat eden bazı yolcuların valizi çıkmayınca yolcular ile yer hizmetli görevlisi arasında sözlü tartışma başladı.


Yayın Tarihi: 02.07.2017

Ramazan Bayramı'nı tatil yaparak değerlendirmek isteyenler Atatürk Havalimanı'nda iç ve dış hatlarda yoğunluğa neden oldu. İç hatlarda özellikle Bodrum, Antalya, İzmir, Dalaman, Trabzon'a ek seferler olmasına rağmen Atatürk Havalimanı gidiş katları son ayların en kalabalık gününü yaşadı. Dış Hatlar Gidiş Terminalinde ise check-in kontuarları, pasaport geçiş ve güvenlik noktalarının yoğun olduğu gözlendi.


Yayın Tarihi: 23.06.2017

Kaçakçılık polisi, Atatürk Havalimanı’nda operasyon düzenledi. Hakkında 7.5 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan Melis C., N.H. isimli bir kadına ait sahte pasaport ile Katar'a gitmek üzereyken yakalandı. Melis C.’nin üzerinde 2 adet nüfus cüzdanı daha ele geçirildi. Ekipler Melis C.'yi kaçırmak isteyen uluslararası insan kaçakçılık çetesinin üyelerini de tek tek yakaladı.


Yayın Tarihi: 23.06.2017

Atatürk Havalimanı'nda DHMİ ekipleri kurallara uyulması adına denetimlerde bulunurken iki uçağın arasından tehlikeye yol açabilecek şekilde yasak olmasına rağmen bir araç geçti. İki uçağın arasından geçen bir aracı kontrol kulesine bildiren pilot ile kule görevlisi arasında ilginç telsiz konuşmaları yaşandı. Kule görevlisi pilota öyle bir soru sordu ki...


Yayın Tarihi: 21.06.2017

Türk Hava Yolları’nın kaptan pilotu ve TALPA eski başkanı Gürcan Mantı uçuşa gittiği sırada Atatürk Havalimanı’ında kalp krizi geçirdi. Mantı, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Hava Kuvvetlerinde 1993 yılına kadar görev yapan Mantı, emekli olduktan sonra Türk Hava Yollarında çalışmaya başladı. Öğretmen pilotluk da yapan Gürcan Mantı, 2012-2016 arasında TALPA Başkanlığı yapmıştı.


Yayın Tarihi: 15.06.2017

Florya çevresinde çocuklar tarafından gökyüzüne bırakıldığı öğrenilen uçan balonlar İstanbul Atatürk Havalimanı pistinin üzerine kadar gelince, kalkış için pist başında bekleyen bir THY uçağının gecikmeli havalanmasına yol açtı. Kalkış için son hazırlıkları yaptığı esnada uçan balonları pist üzerinde görmenin şaşkınlığını yaşayan THY pilotu, hava trafik kontrolörünü 'Pist üzerinde en az 7-8 tanesi bir araya bağlı uçan balonlar geçiyor. O yüzden pist üzerinde bekliyoruz' diye bilgilendirdi.


Yayın Tarihi: 12.06.2017

Rusya'nın saygın medya grubu Kommersant'a ait Kommersant FM radyosu, dünyanın en iyi CIP (uçuş öncesi özel bekleme) salonlarından birinin İstanbul Havalimanı'nda olduğunu övgüyle anlattı.


Yayın Tarihi: 12.06.2017

ABD ve İngiltere’nin Türkiye’den uçuşlara getirdiği diz üstü bilgisayar ve tablet yasağının ardından Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından bu konuda alınan önlemler çerçevesinde Atatürk Havalimanı’na ABD ve İngiltere’ye gidecek uçakların olduğu köprülere konulacak 2 adet tomografi cihazı dün akşam geç saatlerde getirildi.


Yayın Tarihi: 07.06.2017

Atatürk Havalimanı'nda piste giren köpek pilotlara zor anlar yaşattı. Köpeği gören pilotlar pisti pas geçerek beklemeye başladılar. Bu sırada kuleye yansıyan ses kaydında köpek sebebiyle iniş yapamayan pilotlardan biri yakıtı kalmadığı için duruma acil müdahale edilmesin istedi.


Yayın Tarihi: 23.05.2017

Atatürk Havalimanı'ndan piste giren bir köpek yüzünden alarm verildi. Köpek bölgeden uzaklaştırılana kadar bazı uçaklar pisti pas geçmek zorunda kaldı.


Yayın Tarihi: 22.05.2017

Umre için gittikleri kutsal topraklarda Salı günü kavga ettikleri sosyal medyaya yansıyan fotoğraf ve görüntülerle ortaya çıkan Kıyam-Der ile Fatih Medreseleri temsilcileri birbirini suçladı. Kavganın taraflarından Fatih Medreseleri üyeleri İstanbul'a döndü. Türk Hava Yolları'nın tarifeli seferiyle Medine'den İstanbul Atatürk Havalimanı'na dün saat 21.30 sıralarında gelen Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar ve üyeler dış hatlar geliş terminalinde çiçeklerle karşılandı.


Yayın Tarihi: 30.04.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Hindistan’a hareketinden önce Atatürk Havalimanı'nda gazetecilere açıklamalarda bulundu. Erdoğan, terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı YPG'lilerin ABD askerleriyle nöbet tutmasına sert tepki gösterdi. Erdoğan, "Karaçok’ta ne olduysa Sincar’da ne olduysa, artık biz bunlara devam etmek durumunda kalacağız. Dün de söylediğim gibi ‘bir gece ansızın gelebiliriz’ derken bunu kastediyorum. Herhalde tarih vererek, haber verecek gidecek değiliz" dedi.


Yayın Tarihi: 30.04.2017

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda korku yaratan anlar... Bakıma gelen uçak toprak alana çıktı. Birleşik Arap Emirlikleri'nden gelen A340 tipi uçakta yolcu bulunmadığı kaydedildi. THY Teknik'e ait HABOM Bakım Merkezine doğru taksi yapan uçağın kayarak toprak alana çıktığı ve uçağın kurtarılması için Devlet Hava Meydanları İşletmesine ait ARFF ekipleri çalışma başlattığı ifade edildi.


Yayın Tarihi: 22.04.2017

Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, geçtiğimiz çarşamba günü 3 ayrı uyuşturucu operasyonu düzenledi. Mersin'den Suudi Arabistan'a yollanan dekoratif lavaboların içinde 159 bin uyuşturucu hap, Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen 2 ayrı operasyonda 5 kilo 711 gram eroin, 39 kilo 150 gram khat ele geçirildi. Polis ekipleri operasyonlarda yabancı uyruklu 2 kişiyi gözaltına aldı.


Yayın Tarihi: 14.04.2017

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ), kışın yoğun kar yağışında pistleri açık tutmanın çözümünü İsveç'te buldu. Yılın büyük bir bölümünü kar altında geçiren Kuzey ülkelerindeki hava limanlarında incelemeler yaptıran DHMİ ekipleri, buzlanmaya karşı pistleri ve park alanlarını açık tutabilmek için özel bir kum kullanacak.


Yayın Tarihi: 11.04.2017

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda alarm! Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) yetkililerinden alınan bilgiye göre saat 11.00’de Yeşilyurt Havuzlu Kavşak bölgesinden Yeşilköy istikametine giden bir araç tam Askeri Müzenin önünden geçerken yanmaya başladı. yanan araçtan çıkan dumanın uçuşları etkileyeceği endişesiyle havalimanı yetkilileri alarma geçti. Ancak yangının uçaklar için bir tehlike yaratmadığı belirlendi.


Yayın Tarihi: 31.03.2017

Amerika ve İngiltere'ye İstanbul'dan yapılan direkt uçuşlarda yolcuların elektronik cihazlarını uçak kabininde taşımamasına yönelik yasak bu sabahtan itibaren THY uçaklarında uygulanmaya başlandı.


Yayın Tarihi: 25.03.2017

Almanya'nın başkenti Berlin'deki Noel pazarı saldırısının failiyle irtibatlı 3 kişi İstanbul'da, Atatürk Havalimanı'nda yakalandı.


Yayın Tarihi: 20.03.2017

İstanbul’da öğlen saatlerinde etkili olan elektrik yüklü bulutlar Atatürk Havalimanı’na iniş için alçalan iki uçağa yıldırım yıldırım isabet etmesine neden oldu.


Yayın Tarihi: 18.03.2017

Atatürk Havalimanı'nda uygulanan üst düzey güvenlik önlemlerine bir yenisi daha eklendi. Dünyanın önemli havalimanlarında da bu sistemin uygulandığı öğrenildi.


Yayın Tarihi: 08.03.2017

BBP eski Bolu İlçe Başkanı Atatürk Havalimanı'nda direğe çekilen Kürdistan bayrağı için protesto eylemi yaptı.


Yayın Tarihi: 27.02.2017

Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısına ilişkin hazırlanan iddianame kabul edildi. İddianamede IŞİD'in İstanbul'u yakıp yıkmak için hedef aldığı kritik lokasyonların haritası çıktı.


Yayın Tarihi: 22.02.2017

Atatürk Havalimanı’nda Engin Özpınar’ın kullandığı 16 BKC 21 plakalı cip manevra yaparken, demir bariyerleri kırarak 3 metre yükseklikten aşağıya düştü.


Yayın Tarihi: 17.02.2017

Atatürk Havalimanı’nda Engin Özpınar’ın kullandığı 16 BKC 21 plakalı cip manevra yaparken, demir bariyerleri kırarak 3 metre yükseklikten aşağıya düştü.


Yayın Tarihi: 17.02.2017

Atatürk Havalimanı'nda ilginç bir olay yaşandı. Lübnan'dan yola çıkan şahsın 3 valizinden de yavru kaplumbağalar çıktı.


Yayın Tarihi: 15.02.2017

Dubai-Amsterdam seferini gerçekleştiren KLM Havayolları'nın uçağında bulunan Pakistanlı bir yolcu, Türk hava sahası üzerinde kalp krizi geçirince uçak İstanbul Atatürk Havalimanı'na acil iniş yaptı


Yayın Tarihi: 14.02.2017

DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak Atatürk Havalimanı'nın son akıbetine ilişkin açıklama yaptı.


Yayın Tarihi: 11.02.2017

İstanbul Atatürk Havalimanı girişinde saat 04.00 sıralarında polisin "dur" ihtarına uymayan 3 kişinin minibüsle kaçmasına ilişkin 1 kişi gözaltına alındı.


Yayın Tarihi: 04.02.2017

İstanbul Atatürk Havalimanı girişinde beyaz panelvan bir minibüs, polisin 'Dur' ikazına uymayınca tekerleklerine ateş açıldı. Minibüs U dönüşü yaparak ters yöne doğru kaçtı. Kaçan 3 şüpheli aranıyor.


Yayın Tarihi: 04.02.2017

Bazı Müslüman ülke vatandaşlarının ülkeye girişini yasaklayan kararnameyi ABD Başkanı Donald Trump’ın onaylamasının ardından Atatürk Havalimanı’nda karmaşaya neden oldu.


Yayın Tarihi: 29.01.2017

Türk Hava Yolları ,Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanları'ndan yapacağı 327 seferini iptal etti. Diğer hava yollarının iptalleri ile iptal edilen sefer sayısı 463 oldu.


Yayın Tarihi: 25.01.2017

Atatürk Havalimanı’nda Hong Kong’dan gelen Esra S.’nin valizinde iki protein tozu kabında 6 kilo uyuşturucu ele geçirildi. Maddenin bir kilosuyla 900 kilo bonzai üretildiği belirtildi.


Yayın Tarihi: 24.01.2017

Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi üyeleri, İstanbul'da taksilere getirilen indi-bindi ücretini protesto ettiler.


Yayın Tarihi: 24.01.2017

Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen operasyon sonucu Türkiye'de ilk kez görülen bir uyuşturucu madde ele geçirildi. Hong Kong'dan uyuşturucuyu getirdiği belirtilen bir kadın tutuklandı.


Yayın Tarihi: 23.01.2017

New York Times muhabiri Rod Nordland'in Atatürk Havalimanı'ndan Türkiye'ye girişine izin verilmediği bildirildi.


Yayın Tarihi: 18.01.2017

Atatürk Havalimanı'nda merdivenlerin cam korunaklarına yaslanan Polonya uyruklu Michal Wochniak(33), dengesini kaybederek 7 metrelik yükseklikten merdiven boşluğuna düştü.


Yayın Tarihi: 10.01.2017

Atatürk Havalimanı’nda görüş şartlarının düşmesi nedeniyle Türk Hava Yolları tüm iç ve dış hat seferlerini saat 18.00’e kadar durdurdu.


Yayın Tarihi: 09.01.2017

İstanbul'da etkili olan kar yağışı nedeniyle Atatürk Havalimanı'nda yaşanan sefer iptallerinin etkisi sürüyor. Uçağı iptal olan çok sayıda kişi, bilet satış ofislerinin önünde uzun kuyruklar oluşturdu


Yayın Tarihi: 08.01.2017

İstanbul Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı'nda iç ve dış hatlarda bugün toplam 395 sefer iptal edildi.


Yayın Tarihi: 06.01.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir