Son Dakika Yeni Belçika Haberleri

Belçika'da 23 yaşındaki bir gencin ereksiyon sorununa, kedi tırmalamasıyla ortaya çıkan enfeksiyonun neden olduğu ortaya çıktı. İlk kez rastlanan bu vaka, Belçikalı hekimler tarafından bir İngiliz tıp dergisine makale olarak yayımlandı.


Yayın Tarihi: 16.09.2017

Dışişleri Bakanlığı, Belçika'da PKK bağlantılı 36 özel ve tüzel kişi hakkında başlatılan soruşturmanın yargıya taşınmasını önleyen kararın kabul edilemez olduğunu belirterek, bu kararın temyiz sürecine müdahil olunacağını açıkladı.


Yayın Tarihi: 15.09.2017

Son dakika haberine göre Belçika yargısı PKK davasıyla ilgili kararını verdi. Karara göre 36 PKK'lı terör kanunu çerçevesinde yargılanmayacak.


Yayın Tarihi: 14.09.2017

EuroBasket 2017 D Grubu'nda Türkiye A Milli Basketbol Takımı, 4. maçında Belçika'yı 78-65 mağlup etti ve gruptaki 2. galibiyetini aldı.


Yayın Tarihi: 05.09.2017

Türkiye, Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda grup maçlarına devam ediyor. Türkiye bu akşam Belçika ile karşılaşacak. Peki Türkiye Belçika maçı saat kaçta oynanacak ve hangi kanaldan izlenebilecek. Son dakikalarda kaybettiği maçlara karşı Türkiye Belçika karşısında iyi bir galibiyet istiyor. İşte Türkiye Belçika basket maçı ile ilgili tüm detaylar.. Türkiye'nin gruptan çıkma şansı nedir?


Yayın Tarihi: 05.09.2017

Belçika'da Kurban Bayramı öncesinde, sözde hayvan hakları koruma derneği GAİA tarafından Brüksel sokaklarına asılan afiş, Belçika'da yaşayan Müslümanların büyük tepkisini çekti. Belçika Diyanet Vakfı Genel Müdürü ve İslam Koordinasyon Kurulu sözcüsü Coşkun Beyazgül, afişlerin kasıtlı yapıldığına dikkat çekerken, bu durumun hukuki boyutlarını araştırdıklarının altını çizdi.


Yayın Tarihi: 01.09.2017

Belçika'nın başkenti Brüksel'de sokaklarda devriye gezen iki askere palayla saldıran bir kişi vuruldu. Brüksel'de iki askere yapılan palalı saldırının yankısı sürerken bir dehşet haberi de Londra'dan geldi. İngiltere'nin başkenti Londra'da Buckingham Sarayı'nın dışında bir kişi bıçakla polislere saldırdı. İki polis yaralandı, saldırgan gözaltına alındı.


Yayın Tarihi: 26.08.2017

Belçika'nın başkenti Brüksel'de sokaklarda devriye gezen iki askere palayla saldıran bir kişi vuruldu. Aynı saatlerde İngiltere'nin başkenti Londra'da bulunan Buckingham Sarayı önünde, bir kişinin de iki polisi bıçaklı yaraladıktan sonra gözaltına alındığı duyuruldu.


Yayın Tarihi: 25.08.2017

Belçika'nın Ardenler bölgesinde yer alan Dinant şehri, doğal güzellikleri ve kıyı şeridindeki evleri ile turistlerin ilgi odağı oldu.


Yayın Tarihi: 08.08.2017

Belçika hükümetinde Eşitlikten Sorumlu Devlet Bakanı Zuhal Demir olan Türkiye vatandaşlığından çıkmak için harekete geçti. "Atalarımın doğduğu ülkeyi tanıyamaz oldum, aradaki çukur giderek büyüyor" diye konuşan Demir, "İslam’ın Türk toplumu üzerindeki etkisi, kadın hakları, azınlıkların hakları, demokrasinin gerilemesi, Türkiye’de her şey tersine gidiyor, Türkiye benim için en iyi tatil ülkesi olarak kalacak" dedi.


Yayın Tarihi: 05.08.2017

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AHİM), Belçika'da 2011 yılında yürürlüğe giren burka yasağını haklı buldu. Kamuya açık alanlarda yüzün peçe ve burka gibi giysilerle kapatılmasını yasaklayan kararın temel haklara aykırı ve dışlayıcı olduğu gerekçesiyle yapılan başvuruyu değerlendiren AHİM, Belçika'da alınan burka yasağının "demokratik bir toplum için gerekli” olduğuna hükmetti. Spiegel Online'ın aktardığına göre mahkeme, yasakla üçüncü şahısların hak ve özgürlüklerinin korunduğu görüşünde.


Yayın Tarihi: 11.07.2017

Belçika'nın ulusal yemeklerinden patates kızartmasının Avrupa Komisyonu tarafından yasaklanma girişimi öfkeye sebep oldu. Guardian'ın haberine göre çikolata, bira ve ulusal futbol takımıyla birlikte Belçika kültüründe önemli bir yer kaplayan patates kızartmasının yasaklanması girişimi, yetkililer tarafından ‘Belçika halkına karşı suç' olarak yorumlandı. AB yetkilileri ise amacın patates kızartmasının yasaklanması olmadığını dile getirdi.


Yayın Tarihi: 22.06.2017

Belçika'nın başkenti Brüksel'de bulunan merkez tren istasyonunda patlama meydana geldiği açıklandı. Son dakika habere göre, patlamada ölü ve yaralıların olmadığı belirtildi. Patlamanın ardından tren seferleri durduruldu. Üzerinde canlı bomba yeleği olan bir kişinin etkisiz hale getirildiği belirtildi. Brüksel polisi tarafından bölge güvenlik kordonu altına alındı.


Yayın Tarihi: 20.06.2017

Uluslararası Uzay İstasyonu'nun çektiği fotoğraflar Dünya'ya bakışımızı değiştirecek türden. İşte Dünya'yı bambaşka boyutuyla karşımıza getiren o müthiş uydu fotoğrafları...


Yayın Tarihi: 06.06.2017

Belçika Prensesi Astrid, Pazar günü Başbakan Charles Michel'in yanında bir koşuyu başlatmak için havaya ateş açtı. Hastaneye götürülen Michel hala 'kulaklarının çınlamasından' şikayetçi ve parlamentodaki bir oturuma da katılamadı.


Yayın Tarihi: 31.05.2017

Belçika'nın başkenti Brüksel'deki Université Libre de Bruxelles'a (ULB) ait tıp fakültesi mezuniyet töreni için kız öğrencilerden dekolte kıyafet giymeleri istendi. Üniversite yönetiminin şaşkınlık yaratan isteği ortalığı karıştırdı. Öğrencilere gönderilen e-postada, “Estetik bir bakış açısıyla genç kızların göğüs dekolteli elbise ya da etek giymesi uygundur, erkekler ise takım elbise giyebilir” yazıldı. Üniversite, tepkilerin ardından özür diledi.


Yayın Tarihi: 31.05.2017

Brüksel'de düzenlenen bir koşu yarışında Prenses Astrid'in ateşlediği çıkış tabancasına fazla yakın duran Belçika Başbakanı Charles Michel'in kulakları zarar gördü. 20 kilometre koşusunun başlatan Belçika Kralı Philippe'nin en küçük kız kardeşi Prenses Astrid'in yanında duran Michel'in silahın sesine tepki gösterdiği anlar da kameralara yansıdı. Guardian'ın haberine göre pazar düzenlenen koşudan bir gün sonra Michel, çınlayan kulakları yüzünden sağlık kontrolünden geçmek zorunda kaldı.


Yayın Tarihi: 30.05.2017

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu'nun açıklamaları sonrası yeniden gündeme gelen emeklilik yaşı tartışmaları, Bakanlar Kurulu sonrası Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş'un emeklilik yaşının artırılmasına yönelik bir çalışmaları olmadığını açıklaması sonrası son buldu. Peki Türkiye'de gelişmiş ülkelerde emeklilik yaşı kaç? İşte ülke ülke kadın ve erkek emeklilik yaşları..


Yayın Tarihi: 30.05.2017

Belçika'da yaşayan adam satın aldığı boş mermi kabuklarından altın görünümünde stres çarkı yaparak izlenme rekoru kırdı.


Yayın Tarihi: 29.05.2017

http://finans.mynet.com/haber/detay/dunya/belcika-krali-burger-kingin-kral-kim-reklamina-tepki-gosterdi/132072/


Yayın Tarihi: 29.05.2017

Belçika'nın Neerpelt şehrinde ikamet eden Ali Fakıoğlu isimli Türk vatandaşı, gece yolunu kesen bir ırkçı grubu tarafından saldırıya uğradı. Grubun kendisine "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı seviyor musun" gibi sorular yöneltmesinden sonra gösterdiği tepki sonrası öldüresiye dövüldü. Dayak esnasında vücudunun birçok bölgesine darbe alan Ali Fakıoğlu'nun başına ve kaşına çok sayıda dikiş atıldığı öğrenildi.


Yayın Tarihi: 29.05.2017

Belçika pazarına girmeye hazırlanan Amerikan şirketi Burger King'in, Belçikalılara kimi "kral" gördükleri sorusu karşısında "Kral Philippe" ile "Burger King" seçeneğini sunduğu reklamı, kraliyet ailesinin tepkisini çekti. Belçika Kraliyet Sözcüsü Pierre Emmanuel de Bauw, Kral Philippe'nin adının izinleri alınmadan ticari kampanyada kullanıldığıın bu nedenle ilgili şirketlere iletişime geçeceklerini söyledi.


Yayın Tarihi: 28.05.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan NATO zirvesi için gittiği Brüksel'de Fransa'nın yeni Cumhurbaşkanı Macron ile bir araya geldi. Bu görüşmenin ardından Erdoğan'ın Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Donald Tusk ve AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ile görüşmesi başladı. Erdoğan, Macron'un kendisini tanıştırdığı Fransa'nın Savunma Bakanı Sylvie Goulard karşısında şaşkınlığını gizleyemedi.


Yayın Tarihi: 25.05.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO zirvesi nedeniyle gittiği Brüksel'e iniş yaptı. Erdoğan'ı Belçika'daki bir grup Türk, sevgi gösterileriyle karşıladı.


Yayın Tarihi: 25.05.2017

Belçika'da 7 aylık bebeklerinin "sağlıklı beslenmesi" için mama yerine alternatif gıdalar veren bir çift, çocuklarının açlıktan ölmesine neden oldu. Savcılık Lucas adlı bebeğin anne ve babası için, "ölüme sebebiyet verdikleri" gerekçesiyle hapis cezası istedi. Doğal ürünler satan bir işyeri sahibi olan çift, bebeklerine 3 ayını doldurduktan sonra mama yerine "süper yiyecek" adıyla satılan alternatif gıdalar verdi. Doktorlar bebekler için en sağlıklı besinin anne sütü olduğunu söylüyor.


Yayın Tarihi: 16.05.2017

Uluslararası Uzay İstasyonu’ndaki bir Fransız astronotun çektiği fotoğrafta Belçika’nın başkenti Brüksel’deki olağanüstü ışık kümesi tepkilere neden oldu. Brüksel'de gece tüketilen elektriğin daha kalabalık olan Berlin, Paris ve Londra gibi başkentlerden fazla olması, “israf” tartışmalarını beraberinde getirdi.


Yayın Tarihi: 13.05.2017

Belçika'nın Liege şehrinde 1 Mayıs kutlamalarında konuşma yapmak için sırasını bekleyen, Belçika İşçi Partisi (PTB-PVDA) sözcüsü ve Federal Milletvekili Raoul Hedebouw, kimliği açıklanmayan bir vatandaş tarafından bıçaklandı. Saldırganın Türk olduğu iddia edildi. Raoul Hedebouw, "Ben siyaset hayatımda daha önce böyle bir şeyle karşılaşmadım. Arkamdan geldiği için görmedim, böyle bir şey yaşayacağımı hiç düşünmemiştim. Bizi bu tür saldırılar yıldıramaz” dedi.


Yayın Tarihi: 02.05.2017

Belçika'da bir barınakta bakımsız bırakılan midillinin görünüşü yürek yaktı. Neyse ki sağlık görevlileri zavallı midilliyi bulup, bakımını üstlendiler


Yayın Tarihi: 01.05.2017

Belçika'da koalisyon hükümetinin ortağı Flaman Hristiyan Demokrat Partisi'nden milletvekili Hendrik Boagert, referandumda "Evet" diyen Türkler'in çifte vatandaşlığının iptal edilmesini isterken, Hollandalı aşırı sağcı lider Wilders, "Evet" diyenleri topluca Türkiye'ye dönmeye çağırdı. Anayasa değişikliği referandumunda yüzde 80'e yakın "Evet" oyu çıkan Belçika'da, Türkiye kökenlilerin çifte vatandaşlığının iptal edilmesi tartışması yeniden gündeme geldi.


Yayın Tarihi: 17.04.2017

Belçika'da "Erdoğan rejiminin uzantısı" olduğu gerekçesiyle Diyanet İşleri'ne bağlı Fatih Cami'nin ruhsatını iptal edeceğini açıklayan Flaman Hükümeti İçişleri Bakanı Liesbeth Homans'ın sözleri tepkilere neden oldu. Homans, Diyanet'e bağlı diğer camiler gibi Türkiye kökenli cemaati ayrıştırdığını, cemaati birbirine düşürdüğünü ve Türkiye'nin iç sorunlarını Belçika'ya ithal ettiğini savundu.


Yayın Tarihi: 10.04.2017

Yurt dışındaki Türk vatandaşlarının oy verme işlemleri yoğun katılımla sürerken Belçika’nın başkenti Brüksel’de farklı siyasi görüşe sahip seçmenler arasında yaralanmayla sonuçlanan gerginlik yaşandı. Brüksel Başkonsolosluğu’na yaklaşık yüz metre mesafede Türk ve Kürt kökenli kişiler arasında yaşanan kavgada dört kişi yaralandı. Yaşanan olaylar üzerine Belçika güvenlik birimleri müdahale edip güvenlik önlemlerini artırdı.


Yayın Tarihi: 30.03.2017

Almanya, Hollanda ve Bulgaristan ile yaşanan diplomatik kriz Belçika'ya da sıçradı. Türk vatandaşlarının Belçika'ya alınmadığı iddia edildi


Yayın Tarihi: 27.03.2017

Belçika Antwerp'te son dakika saldırı girişimi... Araçla AVM'ye girmek isteyen kişi yakalandı.


Yayın Tarihi: 23.03.2017

İngiltere'nin başkenti Londra'da yapılan ve tüm dünyayı dehşete düşüren saldırı, geçen yıl Brüksel'de gerçekleşen terörist eylemle aynı tarihe denk geldi.


Yayın Tarihi: 22.03.2017

Belçika Dışişleri Bakanlığı, 16 Nisan'da gerçekleşecek anayasa değişikliği referandumu öncesi Türkiye'ye seyahat edecek vatandaşlarına uyarılarda bulundu.


Yayın Tarihi: 17.03.2017

Belçika'da görev yapmak için uzun süreli vize başvurusunda bulunan dört Türk imamın bu talebi reddedildi.


Yayın Tarihi: 16.03.2017

Belçika hükümetinin, Türkiye'den ülkeye gidecek imamlara vize vermeme kararı yargı tarafından da haklı bulundu.


Yayın Tarihi: 15.03.2017

Son dakika haberlere göre, Belçika’nın en önemli şehirlerinden Anvers’te MHP tarafından düzenlenmesi öngörülen iki etkinlik yasaklandı.


Yayın Tarihi: 13.03.2017

PKK'lıların yürüyüşlerinde ve diğer etkinliklerinde boy gösteren Yeni Flaman İttifakı Partisi (N-VA) Milletvekili Zuhal Demir parti lideri Bart De Wever'in desteğiyle Devlet Bakanı oldu.


Yayın Tarihi: 24.02.2017


Yayın Tarihi: 24.02.2017

Belçika'da son yıllarda Müslümanlara yönelik önyargının artması nedeniyle, ülkeyi terk eden Türkiye ve Fas kökenli göçmenlerin sayısında büyük artış olduğu belirtiliyor.


Yayın Tarihi: 19.02.2017

Belçika’nın Anvers-Deurne Havalimanı, şüpheli paket tespit edilmesi üzerine kısmen boşaltıldı.


Yayın Tarihi: 31.01.2017

Belçika'nın başkenti Brüksel'de, terörle mücadele kapsamında bazı evlere baskınlar düzenleniyor.


Yayın Tarihi: 15.01.2017

Belçika Türk Federasyonu (BTF) binası önüne bırakılan bombalı paket, imha edildi.


Yayın Tarihi: 23.12.2016

Belçika Türk Federasyonu (BTF) binası önüne bırakılan bombalı paket, imha edildi.


Yayın Tarihi: 23.12.2016

Belçika'da gıyabında yargılanan Fehriye Erdal'a 30 yıl hapis cezası verildi.


Yayın Tarihi: 05.12.2016

Başkanlık sistemi, Türkiye'de siyasetin en sıcak tartışma konularından bir tanesi olarak uzun süredir gündemdeki yerini koruyor. Peki dünyada bu sistemi uygulayan diğer ülkelerde durum ne?


Yayın Tarihi: 03.12.2016

Belçikalı genç yıldız Lukaku, Hollanda'yla oynanan hazırlık maçında kaçırdığı gole kendisi bile inanamadı.


Yayın Tarihi: 11.11.2016

Belçika'da bu hafta sonu oynanan mücadelede FC Tubize kalecisi Quentin Beunardeau, topu kendisine vermek yerine reklam panolarının arkasına bırakan top toplayıcı gence topu fırlattı ve saha karıştı.


Yayın Tarihi: 31.10.2016

Belçika'daki bir süpermarketin, silahlı bir kişi nedeniyle boşaltıldığı bildirildi.


Yayın Tarihi: 22.10.2016
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir