Son Dakika Yeni Belediye Başkanı Haberleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avusturya’da Türkiye’ye gitmeye hazırlanan yolcuların, Viyana Havalimanı’nda köpeklerle aranmasına tepki gösterdi ve "Böyle bir rezalet olabilir mi?" diye sordu. Erdoğan "Türkiye'ye gelecek olan vatandaşıma köpeğe üstünü aratıyorlar. Böyle bir rezalet olabilir mi? Bunların karakterinde bu var. Ama bir Müslüman'da bu olamaz. Çünkü Müslüman zulmedemez" dedi.


Yayın Tarihi: 23.10.2017

Kadir Topbaş’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan istifasının ardından 5 danışmanı nezaketen istifalarını yeni başkan Mevlüt Uysal’a sunmuştu. Danışmanların istifaları işleme konuldu ve isimleri İBB’nin kurumsal kimliğinden çıkarıldı.


Yayın Tarihi: 22.10.2017

Melih Gökçek istifa etti mi edecek mi' sorusu gündemi meşgul etmeye devam ediyor. İstifa haberleriyle gündemden düşmeyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Osmanlıspor-Kardemir Karabükspor karşılaşmasını izlerken görüntülendi.


Yayın Tarihi: 21.10.2017

'Melih Gökçek istifa etti mi edecek mi' sorusu gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, günlerdir süren istifa süreci ile ilgili suskunluğuna dün de devam etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın birçok kez istifasını istediği ancak görevini bırakmayan Ankara Büyükşehir Başkanı Melih Gökçek, eşinin hazırladığı müzenin açılışını yapamadığını belirterek 'nasip olmadı' dedi.


Yayın Tarihi: 21.10.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'ye resmi ziyaret gerçekleştiren Nijerya Cumhurbaşkanı Buhari ile ortak basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, Melih Gökçek'in istifası üzerine bir muhabirin yönelttiği soruya, isim vermeden ancak Melih Gökçek'i kastederek "3 belediye başkanımız daha var. Onların da istifalarını en kısa zamanda vereceklerine inanıyorum. Şuanda da inanıyorum onlar da istifa hazırlığı içindeler. aksi takdirde gereği neyse o yapılacaktır" yanıtını verdi.


Yayın Tarihi: 19.10.2017

TBMM Genel Kurulu'nda, Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın tümü üzerindeki görüşmeler sürüyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu "Yolsuzluk yapan kim olursa olsun, kanuna aykırı davranan her kim varsa, belediye başkanıdır, x'tir, y'dir, z'dir, yetkimiz dahilinde gözünün yaşına bakmayız" dedi.


Yayın Tarihi: 18.10.2017

'Melih Gökçek istifa edecek mi' tartışmaları Ankara kulislerinin en tartışmalı ve sıcak gündemi... Yeniçağ yazarı Orhan Uğuroğlu, istifa iddialarıyla gündemde olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında, "Pes edeceğe benzemiyor" ifadesini kullandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Melih Gökçek'e "İstifa et" demesinin ardında 2019 seçimleri olmadığını söyleyen Uğuroğlu, "Erdoğan'ın 'istifa et' sözü tutulursa Erdoğan kazanmış olur" ifadesini


Yayın Tarihi: 18.10.2017

AK Partili Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan görevinden istifa etti. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın istifa etmesinin ardından istifa edeceği konuşulan belediye başkanları arasında ismi geçen Faruk Akdoğan, bugün basın toplantısı düzenledi. Niğde Belediye Başkanlığı'nda ikinci dönemi olan Faruk Akdoğan, başkanlık görevinden istifa ettiğini açıkladı.


Yayın Tarihi: 18.10.2017

Son dakika haberine göre Mehmet Keleş'in istifasıyla boşalan Belediye Başkanlığı için Düzce Belediye Meclisinde yapılan seçimde tek aday olan AK Parti'li Dursun Ay, belediye başkanı seçildi.


Yayın Tarihi: 06.10.2017

Bu sorunun ne kadar komik göründüğünün farkındayım.. Günlerdir CHP medyası AK Parti’nin hesap veren teşkilat yöneticilerinin yerel siyasetçilerinin istifasını konuşuyor.


Yayın Tarihi: 04.10.2017

Yalova'nın Çiftlikköy İlçesi Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Tekin, 3 yıldır sanayi sitelerine ek ve ilaveler yapmak istediklerini, ancak belediyenin bu konuda duyarsız kaldığını söyledi. Tetik, adaletsizlikle suçladığı Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ı, sanayi sitesinin girişine astığı bozuk terazi ile protesto etti.


Yayın Tarihi: 05.09.2017

İtalya'da Venedik ve Floransa kentlerinin belediye başkanlarının "Allahu ekber" gafı konuşuluyor. Venedik'in sağ görüşleriyle tanınan Belediye Başkanı Luigi Brugnaro'nun "Allahu ekber diye bağıran olursa vururuz" açıklamasının üstüne, "Allahu ekber" diye Brugnaro'yu selamlayarak şaka yapan Floransa Belediye Başkanı Dario Nardella, tepkiler üzerine özür dilemek zorunda kaldı.


Yayın Tarihi: 24.08.2017

Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesinde MHP’li Belediye Başkanı Saffet Acar ve beraberindeki 56 kişi partisinden istifa etti.


Yayın Tarihi: 21.08.2017

İstanbul Şişli Belediyesi'nin eski Başkanı CHP'li Mustafa Sarıgül'ün 2019 yerel seçimlerinde tekrar Şişli Belediye Başkanlığı'na aday olacağı öne sürüldü. Menemen Belediyesi, Şişli Kent Konseyi ve azınlık vakıflarının temsilcilerinin de katıldığı kahvaltıda tüm konuşmacılar Sarıgül'den 'daimi başkan' diye söz ederken, CHP'li Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, “Çok ama çok yakında Sarıgül yeniden Şişli Belediye Başkanı olacak" açıklamasında bulundu.


Yayın Tarihi: 19.08.2017

İtalya’nın Toskana bölgesindeki Viareggio kenti Belediye Başkanı Giorgio Del Ghingaro’nun, bermuda ile gittiği lüks restorandan, işletmenin uzun pantolon kuralına aykırı davrandığı gerekçesiyle kovulması, “erkekler yazın ne giyinmeli?” tartışmasına yol açtı. Facebook hesabından, o akşamı giydiği bermudalı (diz hizasında ya da biraz altında pantolon) fotoğrafını da paylaşan 58 yaşındaki Del Ghingaro, uzun pantolon giymediği için restorandan çıkarılarak, “küçük düşürüldüğünü” ifade etmişti.


Yayın Tarihi: 10.08.2017

Baki Ö., E.A. adlı arkadaşının Facebook sayfasında Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz hakkında paylaştığı eleştirel yazının altına hakaret içerikli yorum yaptığı iddia edildi. Baki Ö. hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Belediye Başkanı Yılmaz'a sosyal medyada hakarette bulunduğu suçlamasıyla yargılanan Baki Ö., 6 bin 80 lira adli para cezasına çarptırıldı.


Yayın Tarihi: 02.08.2017

ZONGULDAK'ın Kozlu İlçesi Belediye Başkanı Kerim Yılmaz, yeni makam aracı için kurban kestirdi. Kesim öncesi hayvanın üzerine aracın plakası yazıldı. 530 bin TL olan olan Wolkswagen Touareg marka makam aracı aldı. Belediye Başkanı Kerim Yılmaz, yeni makam aracı için bugün belediye garajında kurban kestirdi.


Yayın Tarihi: 01.08.2017

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e silahlı saldırı girişimiyle ilgili gecenin ilerleyen saatlerinde 2 kişi daha gözaltına alındı. Böylece gözaltına alınanların sayısı 4’e çıktı. Emniyet Müdürlüğü’nde sorguları süren şüphelilerin kimlikleriyle ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı. Polis, olayla ilgili soruşturmayı sürdürüyor.


Yayın Tarihi: 30.07.2017

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan'ın koruma polisi ile makam şoförünü esnafı darp etti. Tekel bayii esnaf, "Başkanın elini sıkmam" dediği için dövüldüğünü söyledi, "Tekme ve tokatlarla dışarı çıkarttılar. Ağzımdaki implant ve protezim kırıldı" dedi. Belediyeden yapılan açıklamada ise "Şahıs küfür ettiği gibi eline aldığı demir sopa ile polis memuruna saldırmıştır. Şahsın fiziksel müdahalelerini engellemek için görevli memur yere yatırmak zorunda kalmıştır" denildi.


Yayın Tarihi: 28.07.2017

İstanbul'da direksiyon başında fenalaşan bir sürücü yol ortasına park etti, arkadaki araçlardan birinin içinde bulunan ve doktor olan Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli ona ilk müdahaleyi yaptı. Müdahale sırasında toplananları da yönlendiren ve gelen sağlık ekibine durumu ile ilgili bilgi veren Benli'nin ilk müdahaleyi yaptığı Emrah Erkoç, kendisine gelirken, iyi olduğunu aktardı.


Yayın Tarihi: 22.07.2017

Güre Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde bir taş ocağı ruhsatı ile ilgili hakkında "görevini kötüye kullanmak" suçundan dava açılan Kamil Saka'nın yargılanması tamamlandı. Edremit 4. Asliye Ceza Mahkemesi, dava sonunda Saka'nın bin 500 lira para ve 38 gün memuriyetten uzaklaştırma cezasına çarptırılmasına karar verdi. Edremit Belediye Başkanı Saka, "Böyle bir şeyden ceza bile alacağımı tahmin etmedim" dedi.


Yayın Tarihi: 19.07.2017

Edirne'de geçen 14 Mayıs'taki Anneler Günü'nde kadın girişimcilerin tezgah açtığı pazarda selfie çekme bahanesiyle yanına gittiği Belediye Başkanı CHP'li Recep Gürkan'a yumruklu- yumurtalı saldırıda bulunduğu gerekçesiyle tutuklanan 29 yaşındaki Görkem Huslu, ilk duruşmada tahliye edildi. Belediyedeki işinden çıkarıldığı için 'anayasal protesto hakkını' kullandığını öne süren Huslu, pişman olduğunu söyledi.


Yayın Tarihi: 04.07.2017

Hava sıcaklığının aşırı derecede artması ile birlikte özellikle Suriyeliler'in yoğun göçüne maruz kalan Büyükçekmece sahili belediyeyi zor durumda bıraktı. Ramazan bayramında ve geçen hafta sonunda 500 bine yakın kişinin akın ettiği sahilde adeta insan seli oluşurken, Belediye Başkanı Hasan Akgün, sığınmacıların tutumunu eleştirdi.


Yayın Tarihi: 03.07.2017

Son dakika haberlere göre, İçişleri Bakanlığı'nca, Adana Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, Kayseri Sarıoğlan Belediye Başkanı Ali Osman Yıldız ve Ankara Ayaş Belediye Başkanı Bülent Taşan, haklarındaki adli ve idari soruşturmalar çerçevesinde görevlerinden uzaklaştırıldı. Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk ve Ayaş Belediye Başkanı Bülent Taşan, geçen yıl Mart ayında AK Parti'den ihraç edilmişti.


Yayın Tarihi: 16.06.2017

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kadın öncelikli vagon uygulamasına ilişkin, "Erkek ve kadın taşımacılığı son bulmuş değil. Böyle bir şey söz konusu da değil. Burada rahatlığı ön planda tuttuk. İsteyen bayanlar arka vagonda eşleriyle birlikte seyahat edebilsinler diye." ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 16.06.2017

Sosyal medyada çok konuşulan paylaşımlarıyla dikkat çeken belediyelerden Balıkesir'in Edremit Belediyesi'nin Başkanı Kamil Saka, Twitter hesabından bir fotoğraf paylaştı. Paylaştığı fotoğrafta "Güre Hizmet Binası'nda görevli personel arkadaşlarımızdan devam eden çalışmalarımızla ilgili bilgi alıyorum" ifadelerini kullanan Kamil Saka'ya bir Twitter kullanıcısından gelen yorum ve Saka'nın ona yanıtı okuyan herkesi gülümsetti.


Yayın Tarihi: 07.06.2017

Başbakan Binali Yıldırım'ın İstanbul Büyükşehir Belediyesi adaylığının, AKP kulislerinde yüksek sesle konuşulmaya başlandığı ileri sürüldü. İlk olarak CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş tarafından gündeme getirilen iddia, Sabah yazarı Melih Altınok tarafından da 'öneri olarak' dillendirilmişti. Hatırlanacağı üzere Binali Yıldırım daha önce de AK Partinin oylarını yükseltebilmesi hedefi ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösterilmişti.


Yayın Tarihi: 09.05.2017

Şanlıurfa'nın Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol Şanlıurfa Aşevi Derneği'nde referanduma sayılı günler kala bin 6 aileye gıda kolisi dağıttı.


Yayın Tarihi: 16.03.2017

Karabacak'ın içerisinde makam otomobilinin karıştığı zincirleme kazada 3 belediye personeli yaralandı.


Yayın Tarihi: 13.03.2017

Kocaeli’nin Karamürsel ilçesinde denizde fenalaşan dalgıcı, suya atlayan Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım kurtardı.


Yayın Tarihi: 01.03.2017

Kocaeli’nin Karamürsel ilçesinde denizde fenalaşan dalgıcı, suya atlayan Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım kurtardı.


Yayın Tarihi: 01.03.2017

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün "Mahkemenin başkanı FETÖ’cüler tarafından kurulan özel mahkemelerin başkanlarından kalanlardan bir tanesidir" sözüne son dakika soruşturma açıldı.


Yayın Tarihi: 22.02.2017

Roma'nın ilk kadın belediye başkanı Virginia Raggi eski çalışanlarından birinin yolsuzluk skandalına yönelik soruşturma kapsamında ifade verecek.


Yayın Tarihi: 25.01.2017

Rize'de Atatürk anıtının kaldırılmasıyla ilgili Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap'tan bir açıklama geldi.


Yayın Tarihi: 28.12.2016

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, geçirdiği kalp krizi sonrası hastanede tedavi altına alındı.


Yayın Tarihi: 27.12.2016

AK Parti Kayseri İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, Sarıoğlan Belediye Başkanı Ali Osman Yıldız'ın partiden kesin ihraç istemiyle Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edildiğini açıkladı.


Yayın Tarihi: 16.12.2016

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından sürdürülen soruşturma kapsamında merkez Yenişehir ve Kayapınar Belediyesi'ne bu sabah arama başlatıldı.


Yayın Tarihi: 06.12.2016

Bitlis'te düzenlenen terör operasyonlarında gözaltına alınan ve aralarında DBP'li Bitlis Belediye Başkanı Hüseyin Olan ve Güroymak Belediye Başkanı Mehmet Emin Özkan'ın da bulunduğu 5 kişi tutuklandı.


Yayın Tarihi: 25.11.2016

Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Ali Bul, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.


Yayın Tarihi: 17.11.2016

Tasarrufunda uyuşturucu bulundurmaktan tutuklanan Albuera Belediye Başkanı Rolando Espinosa hapishanede öldürüldü. 30 Haziran'dan bu yana uyuşturucu kaçakçılığıyla suçlanan 2300 kişinin öldürüldüğü bildiriliyor.


Yayın Tarihi: 05.11.2016

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya: “AK Parti'de bugüne kadar 874 belediye başkanı ve 12 bine yakın meclis üyesi ile ilgili FETÖ soruşturması yapıldı."


Yayın Tarihi: 09.10.2016

Zonguldak'ta şiddetli yağış hayatı felç etti. Gece saatlerinde başlayan yağış kısa sürede etkili olurken bir iş merkezi ve dükkanlar sular altında kaldı.


Yayın Tarihi: 21.09.2016

Mersin'in efsane Belediye Başkanı Kaya Mutlu, tedavi gördüğü Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yaşamını yitirdi.


Yayın Tarihi: 11.09.2016

Adana'da Karataş Belediye Başkanı CHP'li Boğaçhan Ünal'ın bir market sahibiyle kavgası işyerinin güvenlik kamerasına yansıdı.


Yayın Tarihi: 11.08.2016

Ağrı merkezli Erzincan, Iğdır, İzmir ve Aydın illerinde yapılan eşzamanlı operasyonlarda Diyadin Belediye Başkan Vekili Mustafa Alpaslan'ın da aralarında bulunduğu 11 kişi tutuklandı


Yayın Tarihi: 14.07.2016

İçişleri Bakanı Efkan Ala, 26 belediye başkanının görevden uzaklaştırıldığını söyledi.


Yayın Tarihi: 14.07.2016

İngiltere'nin başkenti Londra'da yapılan belediye başkanlığı seçimini İşçi Partisi'nin adayı Sadık Khan kazandı. Khan, Londra'nın ilk Müslüman belediye başkanı oldu.


Yayın Tarihi: 07.05.2016

Tunceli'nin Çemişgezek ilçesinin CHP'li Belediye Başkanı Ahmet Şadan Ersoy, partisinden istifa ettiğini açıkladı.


Yayın Tarihi: 01.05.2016

İtalya'nın başkenti Roma'da gelecek aylarda yapılacak belediye başkanlığı seçimlerinde olası adaylar arasında adı geçen, İtalya'nın Kardeşleri partisinin lideri Giorgia Meloni'nin hamile olması nedeniyle bu göreve uygun olup olmadığı tartışmaları başladı.


Yayın Tarihi: 16.03.2016

Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, "Komşuda akan kan durmadığı ve savaş bitmediği sürece oradaki pisliğin üzerimize bulaşması kaçınılmaz” dedi.


Yayın Tarihi: 09.03.2016
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir