Binali Yıldırım kimdir?

Binali Yıldırım kimdir?

Binali Yıldırım, 58., 59, 60. ve 61. Hükümet’lerde Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma Bakanı olarak görev yapmış olan Türk siyasetçi. TBMM’nde 22. Dönem’de AKP’den İstanbul ve 23. Dönem’de AKP’den Erzincan milletvekili, 24. Dönemde de AK Parti İzmir milletvekili olarak yer almıştır. 61. Hükümette ismi değiştirilen Ulaştırma Bakanlığı yerine Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olmuştur.

Binali Yıldırım, 20 Aralık 1955 tarihinde, Refahiye, Erzincan’da dünyaya geldi. Baba adı Dursun, anne adı Bahar’dır.İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşa ve Deniz Bilimleri Fakültesi’nden mezun oldu ve aynı bölümde yüksek lisans yaptı.

1978-1993 yılları arasında Türkiye Gemi Sanayi Genel Müdürlüğü ve Camialtı Tersanesi’nde çeşitli kademelerde yöneticilik yaptı.

1990-1991 yılları arasında İsveç’te bulunan Uluslararası Denizcilik Örgütü’ne (IMO) ait Dünya Denizcilik Üniversitesinde (WMU) Denizde Can ve Mal Güvenliği Yönetimi konusunda ihtisas eğitimi aldı. Bu eğitim sırasında toplam 6 ay İskandinavya ülkeleri ve Avrupa’da çeşitli ülke limanlarında Denizcilik İdaresi Uzmanları ile birlikte kontrollerde bulundu.

İTÜ Gemi İnşa ve Deniz Bilimleri Fakültesinde asistan ve araştırma görevlisi olarak çalıştı.

Binali Yıldırım 1994-2000 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul Deniz Otobüsleri İşletmeleri (İDO) ‘da Genel Müdürlük görevinde bulundu. Bu görevi sırasında İstanbul’da toplu taşımacılığın denize kaydırılması yönünde önemli projelere imza attı.

Başta İstanbul-Yalova ve Bandırma hatlarının açılarak, Adnan Menderes ve Turgut Özal hızlı feribotlarının sefere konulması olmak üzere İstanbul’a kazandırılan toplam 29 iskele/terminal, 22 deniz otobüsü ve 4 feribotla İDO’yu alanında dünyanın en büyük şirketleri arasına soktu.

1999 yılında deniz toplu taşımacılığı ve turizme katkılarından dolayı uluslararası “Skal Kulübü” tarafından verilen kalite ödülüne layık görüldü.

Binali Yıldırım, 58. Hükümet (Gül Hükümeti), 59. ve 60. Hükümetler (I. Ve II. Erdoğan Hükümetleri) dönemlerinde Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma Bakanlığı ve TBMM 22. Dönem AKP İstanbul ve 23. Dönem AKP Erzincan milletvekilliği görevlerinde bulundu.

Bakanlığı sırasında gerçekleşen 22 Temmuz 2004 tarihli Pamukova Tren Kazası’nda 41 yolcunun vefat etmesi ve 80 yolcunun yaralanmasına ve de olay sonucunda oluşan kamuoyunun yoğun baskısına rağmen kazada sorumluluk kabul etmedi ve de istifasını vermedi. Binali Yıldırım ayrıca Youtube’un kapanmasına yönelik yoğun eylemleri ile uluslararası kamuoyunda sansürü teşvik eden bir figür olarak dikkat çekti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 6 Temmuz 2011’de açıkladığı “Ustalık Kabinesi” olan 61. hükümette Binali Yıldırım, Türkiye’nin 71. Ulaştırma Bakanı olarak görev aldı. Bu göreve 4. kez getirilen ilk bakan oldu.

2007’den bu yana İsveç’te bulunan Dünya Denizcilik Üniversitesi Yönetim Kurulu Üyesi olan Binali Yıldırım’a verilen fahri doktora unvanları şunlardır: 20 Temmuz 2006 Girne Amerikan Üniversitesi, 19 Haziran 2009 Samsun 19 Mayıs Üniversitesi, 7 Mayıs 2010 Cumhuriyet Üniversitesi, 29 Eylül 2010 Yozgat Bozok Üniversitesi, 28 Şubat 2011 Anadolu Üniversitesi. 12 Eylül 2011 Erzincan Üniversitesi, 20 Eylül 2011 Kırklareli Üniversitesi, 23 Aralık 2011 Almanya Berlin Teknik Üniversitesi, 6 Haziran 2012 Pamukkale Üniversitesi, 2 Aralık 2012 tarihinde Dünya Denizcilik Üniversitesi, 22 Mart 2013 Tarihinde Okan Üniversitesi’nden Fahri Doktora aldı

Evli ve üç çocuk babası olan Yıldırım, İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Binali Yıldırım’ın oğlu Erkan ve kızı Büşra’nın “Derin Denizcilik Gemi Taşımacılık Sanayi ve limited şirketi” adında firmaları vardır.

Son Dakika Yeni Binali Yıldırım Haberleri

Başbakan Binali Yıldırım Şırnak Cizre'de halka hitap etti. Şırnak'ta Geylani Camisi'nin açılışında konuşan Başbakan Binali Yıldırım, terör örgütünün 27 camiyi yıktığını, 70 camiyi de hasarlı hale getirdiğini söyledi. Konuşmasında birlik mesajı veren Yıldırım, kentin ulaşımını kolaylaştıracak iki yoldan biri olan Şırnak-Cizre yolunun seneye açılacağını dile getirdi.


Yayın Tarihi: 17.11.2017

CHP Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, oğullarının adı Paradise (Cennet) Belgeleri'nde adı geçen Başbakan Binali Yıldırım için gensoru vereceklerini açıkladı ve "Yeni doğan çocuğun vergi ödediği bir ülkede Başbakanın çocukları vergi cennetlerinde şirket kuramaz" dedi.


Yayın Tarihi: 15.11.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bana 'Kılıçdaroğlu SSK'yı batırdı' diyorlardı. 3 sosyal güvenlik kurumunun benim emekli olduğum tarihte açığı 2 milyar 341 milyon liraydı. Şimdiki açığı 21 milyar lirayı aşıyor. Ben Erdoğan ve Binali Yıldırım'a soruyorum bu rakam doğru mudur, yanlış mıdır? Sosyal Güvenlik Kurumu'nu kim batırdı? Sayın Erdoğan beni duyacaksın, beni dinleyeceksin. Sen batırdın sen" dedi.


Yayın Tarihi: 14.11.2017

Başbakan Binali Yıldırım, 250 DEAŞ'lı ile ailelerinin, ABD-İngiltere öncülüğündeki koalisyon ile terör örgütü PKK'nın Suriye kolu YPG öncülüğündeki SDG ortak operasyonuyla Rakka'dan tahliye edilmesiyle ilgili sert konuştu.


Yayın Tarihi: 14.11.2017

Başbakan Binali Yıldırım'la TBMM Başkanı İsmail Kahraman arasında, TBMM'deki mimari ödüllü Çinici Camii yüzünden gerilim yaşandığı öne sürülüyor. Kahraman caminin yerle bir edilip yerine yenisinin yapılmasını savunurken, Yıldırım ise gereksiz masraf olacağı için buna karşı çıkıyor.


Yayın Tarihi: 14.11.2017

Washington Post gazetesi, ABD'li akademisyen Henri Barkey'nin 15 Temmuz darbe girişimini planladığı yönündeki iddiaları eleştiren bir makale yayımladı. Gazete, Başbakan Binali Yıldırım'ın Barkey hakkındaki iddialardan haberi olmadığını söylediğini yazdı.


Yayın Tarihi: 13.11.2017

Son dakika... Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kısıklı'daki konutuna geldi. Ne Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ne de Başbakan Yıldırım programında görüşme yer almıyor.


Yayın Tarihi: 13.11.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım arasındaki görüş farklılıklarına dikkat çektiği yazısıyla gündeme oturan Odatv yazarı Müyesser Yıldız, 'Erdoğan ve Yıldırım "hukuku"nda çatlak' başlıklı yazısında dikkat çeken ifadeler kullandı. ABD dönüşü Fethullah Gülen'in iadesi konusunda hukuk vurgusu yapan Binali Yıldırım'ın sözlerini Erdoğan'ın yaptığı açıklamalarla karşılaştıran Yıldız, yönelttiği soruyla da ses getirecek gibi...


Yayın Tarihi: 13.11.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; Başbakan Binali Yıldırım ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ı Mabeyn Köşkü'nde, kabul etti. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun da hazır bulunduğu toplantı 3 saat sürdü. Toplantıya ilişkin açıklama yapılmadı. Erdoğan toplantının ardından Kısıklı'daki evine geçti.


Yayın Tarihi: 12.11.2017

CNN International'a konuşan Başbakan Binali Yıldırım, Gülen'in iadesi için ABD'nin eski Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn ile pazarlık yaptıkları iddasını reddederek "Flynn ya da başka biri bize Gülen'in iadesi için güvence vermedi. Muhatabımız ABD hükümetidir" dedi.


Yayın Tarihi: 12.11.2017

Başbakan Binali Yıldırım, ABD gezisinde FETÖ elebaşı Gülen'in iadesine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.


Yayın Tarihi: 10.11.2017

Başbakan Yıldırım ile oğulları, Cumhuriyet gazetesinde ve internet sitesinde yayımlanan haberlerle kişilik haklarına saldırıda bulunulduğu gerekçesiyle gazete aleyhine 500 bin liralık manevi tazminat davası açtı.


Yayın Tarihi: 10.11.2017

Başbakan Binali Yıldırım ile ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence’in bugün gerçekleştirdiği görüşmenin ardından Beyaz Saray tarafından açıklama yapıldı. Son dakika habere göre, açıklamada "Görüşme Türkiye-ABD ilişkilerinde yeni bir sayfa açmaya yardım edecek" ifadesi kullanıldı. Başbakan Binali Yıldırım DA, ABD Başkan Yardımcısı Pence ile görüşmesinin samimi, dürüstçe ve verimli geçtiğini belirterek iki ülke arasındaki sorunların çözülmesi yönünde yeni adımlar atılacağını söyledi.


Yayın Tarihi: 10.11.2017

Beyaz Saray'da, Başbakan Yıldırım ile ABD Başkan Yardımcısı Pence arasındaki görüşme sona erdi.


Yayın Tarihi: 09.11.2017

Gazeteci Fatih Tezcan'ın, Başbakan Binali Yıldırım'ın ABD ziyareti sırasında sosyal medya hesabı Twitter’dan yaptığı paylaşım tepki çekti. Tezcan, “ABD bir daha Türkiye’de darbe denerse, insanları, polisleri, askerleri öldürürse, hiç kimse kimseyi dinlemez. ABD askerleri, devlet görevlileri, elçileri ve ajanları hedef olur, kaçırılır veya öldürülür” dedi.


Yayın Tarihi: 09.11.2017

ABD'de temaslarda bulunan Başbakan Binali Yıldırım, programı öncesinde Washington'da sabah yürüyüşü yaptı. Başbakan'a yürüyüşünde gazeteciler de eşlik etti.


Yayın Tarihi: 08.11.2017

Başbakan Binali Yıldırım'ın 2 oğlunun da adının geçtiği Paradise (Cennet) Belgeleri'nin araştırılmasına ilişkin verdiği önerge AK Parti'nin oylarıyla reddedildi. CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay’ın "Cin Ali" sözü tartışmaya neden oldu.


Yayın Tarihi: 08.11.2017

Başbakan Binali Yıldırım, ABD'deki ziyareti sırasında gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Son dakika habere göre, Başbakan Yıldırım, MHP lideri Bahçeli'nin seçim barajı sözlerine ilişkin "İstikrara için önemli, seçim yasasıyla görüşülebilir. Baraj seçim sistemiyle topyekün gündeme gelmeli" dedi. Açıklamasında ABD ile ilişkilerin iyi düzeyde olmadığını belirten Yıldırım, "Ciddi sorunlarımız var" açıklamasında bulundu.


Yayın Tarihi: 08.11.2017

İngiltere Kraliçesi'nden ABD Ticaret Bakanı'na ve Başbakan Binali Yıldırım'ın oğullarına çok sayıda tanınmış ismin off-shore yatırımlarını ifşa eden "Cennet Belgeleri" ne anlama geliyor? Beş soruda derledik.


Yayın Tarihi: 08.11.2017

Başbakan Binali Yıldırım,Washington ve New York’u kapsayan 4 günlük Amerika ziyareti kapsamında ilk durağı başkent Washington’da. Yıldırım ABD temasları kapsamında 9 Kasım Perşembe günü Başkan Yardımcısı Mike Pence ile görüşecek. Başbakan Binali Yıldırım’ın ziyareti nedeniyle Amerikan Gizli Servisi ile Washington polisinin aldığı olağanüstü önlemler ‘özel bir tehdit değerlendirmesi mi var’ sorularına neden oldu.


Yayın Tarihi: 08.11.2017

ABD'nin başkenti Washington'da temaslarına başlayan Başbakan Binali Yıldırım, Cumhuriyetçilerin önde gelen isimlerinden Tennessee Senatörü Bob Corker ile bir araya geldi. Başbakan Yıldırım'ın kaldığı otelde gerçekleşen görüşme bir saatten fazla sürdü.


Yayın Tarihi: 08.11.2017

Başbakan Binali Yıldırım'ın son dakika değişikliği ile bir gün öncesine çekilen ABD ziyaretinde flaş değişiklik daha! Hürriyet'ten Murat Yetkin'in Başbakanlık uçağından bildirdiği haberine göre, Başbakan Binali Yıldırım'ın bugün akşam saatlerinde ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ile yapması planlanan görüşme ertelendi. Başbakanlık yetkilileri Başbakanın uçağının ABD'ye hareketinden sonra yaptıkları açıklamada görüşmenin Amerikan tarafının talebiyle 9 Kasım'da Beyaz Saray'da yapılacağını açıkladı


Yayın Tarihi: 07.11.2017

Başbakan Binali Yıldırım, ABD'ye hareketi öncesinde açıklama yaptı. Başbakan Yıldırım, Paradise Papers belgelerinde adı geçen iki oğluyla ilgili soru üzerine, "Milletim beni bilir. Benim dokunulmazlığım var ama oğullarımın yok her türlü araştırma ve inceleme yapılabilir. Haksız yere itham edilmeleri kabul edilemez " diye açıklama yaptı.


Yayın Tarihi: 07.11.2017

Başbakan Binali Yıldırım ile ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence'in yarın yapılması planlanan görüşmesi bugüne alındı. Başbakan Binali Yıldırım, ABD'ye yapacağı ziyaret kapsamında, ABD'de göreve gelen yeni yönetime Başbakanlık düzeyinde ilk ziyaret gerçekleştiriyor. Zaman değişikliğinin Pence'in kilise saldırısının yapıldığı Teksas'a gidecek olması nedeniyle yapıldığı belirtildi.


Yayın Tarihi: 07.11.2017

Başbakan Binali Yıldırım ve ABD Başkan Yardımcısı Pence'in görüşmesi bugün akşam saatlerinde gerçekleşecek.


Yayın Tarihi: 07.11.2017

7-10 Kasım'da ABD'ye resmi ziyarette bulunacak olan Başbakan Binali Yıldırım'ı bugünkü köşesinine taşıyan Hürriyet yazarı Deniz Zeyrek, "Binali Yıldırım, ABD'de Yahudi lobisiyle görüşecek, dosyası 'kurşun gibi ağır" dedi. Yıldırım'ın, ABD Başkan Yardımcısı Pence ile yapacağı görüşmede, terörle mücadele, ikili siyasi, ekonomik ve askeri ilişkilerin yanı sıra vize sorununun çözümü ele alınacak.


Yayın Tarihi: 06.11.2017

Uluslararası Araştırmacı Gazeteciler Konsorsiyumu, geçen yıl off-shore hesapları üzerinden 'vergi cenneti' olarak bilinen bölgelerde mali imkânlardan yararlanarak vergiden kaçınan şirket ve isimleri gösteren Panama Belgeleri'nin ardından dünyanın en güçlü ve zenginlerinin yatırımlarına ilişkin gizli bilgileri "Paradise Papers" (Cennet Bahçeleri) adıyla kamuoyuna açıkladı. Belgelerde Başbakan Binali Yıldırım'ın oğulları Erkam Yıldırım ve Bülent Yıldırım'ın şirketlerinin de çıktığı iddia edildi.


Yayın Tarihi: 06.11.2017

Başbakan Binali Yıldırım, kaçırılan 3 Türk vatandaşının kurtarılması için Libya Başbakanı ile görüştü.


Yayın Tarihi: 04.11.2017

Başbakan Binali Yıldırım, bir programda konuşan Milli Eğitim Bakanı Yılmaz'ın "Vefa denilince Binali Yıldırım, tevazu deyince Binali Yıldırım, fedakarlık deyince Binali Yıldırım, Allah Cumhurbaşkanımızla birlikte yolunuzu açık eylesin" sözleri üzerine duygulanarak, gözyaşlarına hakim olamadı.


Yayın Tarihi: 03.11.2017

Başbakan Binali Yıldırım, TEOG'un yerine gelecek yeni sistem hakkında açıklama yaptı. Son dakika habere göre, çalışmanın bittiğini belirten Yıldırım "TEOG 1-2 güne açıklanacak" dedi.


Yayın Tarihi: 03.11.2017

Başbakan Binali Yıldırım, Erzincan'da halka sesleniyor. Başbakan Binali Yıldırım, Erzincan'da Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezi açılışına katılıyor. Açılışın ardından Yıldırım, Erzincan Üniversitesi 2017-2018 akademik yıl açılışı ve fahri doktora tevcih törenine katılacak. Yıldırım Erzincan'da iş dünyası ve STK temsilcileri ile buluşacak.


Yayın Tarihi: 03.11.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve istifa eden AKP’li belediye başkanları hakkında, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunuldu. 60 sivil toplum örgütünün bir araya gelerek Ankara Demokratik Kitle Örgütleri Platformu üyelerinin bulunduğu suç duyurusunun ardından, grup adına hukukçu Ömer Faruk Eminağaoğlu da açıklama yaptı.


Yayın Tarihi: 03.11.2017

Son dakika haberine göre Başbakan Binali Yıldırım 7-11 Kasım tarihleri arasında ABD'de olacak.


Yayın Tarihi: 31.10.2017

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. CHP Parti Sözcüsü Bülent Tezcan'ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a diktatör demesine tepki gösteren Yıldırım, "Şeddeli diktatör arıyorlarsa geçmişlerine baksınlar. Sen saygısızlık yapacaksın sonra da saygı bekleyeceksin. Diyor ki, 'Evet oyu verenlerin çoğu pişman.' Nereden biliyorsun?" diye sordu.


Yayın Tarihi: 31.10.2017

Başbakan Yıldırım, ''KOBİ'lerimiz eğer teknoloji düzeyi yüksek ürün ve yatırımlara yönelirse yüzde 70'i ödemesiz yüzde 30'u geri ödemeli olmak üzere destek sağlayacağız'' dedi.


Yayın Tarihi: 31.10.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı yayınladılar.


Yayın Tarihi: 28.10.2017

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kosova Başbakan Birinci Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Behcet Pacolli ile ortak basın toplantısı düzenledi. Çavuşoğlu, "Kuzey Irak'ın geri adımı önemli bir adımdır ama yetersizdir. Bu referandumun iptal edilmesi gerekir" dedi. Başbakan Binali Yıldırım da Kuzey Irak'ın referandumla ilgili geri adımına ilişkin "Yapılan tahribat telafi edilemez" diye konuştu.


Yayın Tarihi: 26.10.2017

Üçüncü çeyrekte Türkiye'nin G20 içinde en fazla büyüyen ülke olacağını belirten Başbakan Yıldırım, yıl sonu büyüme 7 olursa şaşırmayın” dedi.


Yayın Tarihi: 25.10.2017

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY), Irak hükümeti ve dünya kamuoyuna "gayrimeşru referandumu" dondurma teklifinde bulundu. Başbakan Binali Yıldırım, "Bugün az önce bu kararı veren Kuzey Irak Bölgesel Yönetim Başkanı Barzani 'referandum öncesi şartlara dönüyoruz' diye açıklama yaptı. E peki buraya gelecektin niye bu yanlışta ısrar ettin? Türkiye'nin sözünü dinlemedin" diye sordu.


Yayın Tarihi: 25.10.2017

Galatasaray'ın dün akşam Fenerbahçe ile oynadığı mücadelede, Galatasaraylı taraftarın yaptığı koreografi kamuoyunun tepkisini çekmişti. FETÖ ele başı Fetullah Gülen'in bir sohbetinde kullandığı 'Ayağa kalk' cümlesinin yer aldığı koreografi ile ilgili olarak Başbakan Binali Yıldırım, soruşturma talimatı verdi.


Yayın Tarihi: 23.10.2017

Başbakan Binali Yıldırım, Elazığ Üniversitesi Akademik Yıl Açılışı'nda konuştu. Fırat Üniversitesi akademik yılı açılışında konuşan Başbakan Yıldırım, "2003'te öğrenci başına 45 lira burs veya kredi veriyorduk. 2018'de bu rakam 470 lira olacak. 425'ti bu sene, haydi bakalım 470'e çıktı. Hayırlı olsun, bunu da ilk Elazığ'da açıklamış oluyoruz" dedi.


Yayın Tarihi: 21.10.2017

Başbakan Binali Yıldırım son dakika yaptığı açıklamada, aralarında Melih Gökçek'in de olduğu istifası istenen belediye başkanları için, "İnanıyorum arkadaşlarımız gereğini yapacaktır" dedi. Yıldırım, Rakka'da Abdullah Öcalan posteri açılmasına da sert çıktı: "PKK teröristbaşının fotoğrafının orada sergileniyor olması talihsizliktir. ABD terör ile işbirliği yapmakla kalmıyor, Suriye'nin geleceğini de tehlikeye atıyor."


Yayın Tarihi: 20.10.2017

Ankara'da akşam saatlerinde sürpriz bir görüşme gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım'ı Beştepe'de kabul etti.


Yayın Tarihi: 18.10.2017

Başbakan Binali Yıldırım, yarın Ankara'ya resmi ziyaret gerçekleştirecek olan İran Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı İshak Cihangiri ile Çankaya Köşkü'nde bir araya gelecek.


Yayın Tarihi: 18.10.2017

Başbakan Binali Yıldırım Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nde konuştu. Yıldırım, TEOG'un yerine getirilecek sistemin 1 hafta içerisinde açıklanacağını duyurdu.


Yayın Tarihi: 18.10.2017

Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul'da gerçekleştirilen TRT World Forum'un açılışında gündeme ilişkin kritik açıklamalarda bulunuyor.


Yayın Tarihi: 18.10.2017

Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu kabul etti. Başbakan Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile TBMM'de bir araya geldi.


Yayın Tarihi: 17.10.2017

Grup toplantısında konuşan Başbakan Yıldırım, "Yüksek faizin ekonomik kurallarla izahı mümkün değil" dedi.Ve esnafa kredi müjdesi verdi.


Yayın Tarihi: 17.10.2017

Başbakan Binali Yıldırım, Pendik'te Amine Hatun Camisi'nin açılışını yaptıktan sonra Tuzla Aydınlı Mahallesi’ne geçti. Pendik’teki bir okulda silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden lise öğrencisi Helin Palandöken’in ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Ziyaret, evin yakınındaki taziye evinde gerçekleşti. Yıldırım, Baba Nihat Palandöken yakınları ve mahalle halkına başsağlığı dileklerini iletti. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Helin Palandöken için Kuran-ı Kerim okudu ve dua etti.


Yayın Tarihi: 15.10.2017

Pazar günü Başbakan Binali Yıldırım'ın Irak ziyareti öncesi Irak Cumhurbaşkanı Fuat Masum'un Süleymaniye'ye düzenlediği gezinin perde arkası aydınlanmaya başlarken, askeri hareketlilik sürüyor. Bölgedeki gerilim sürerken, Irak Başbakanı Haydar el İbadi ve askeri güçlerin IKYB'ye 48 saatlik süre verdiği ifade edildi.


Yayın Tarihi: 14.10.2017