Celal Bayar kimdir?

Celal Bayar kimdir?

Bursa’da İpek Meslek Yüksek Okulu ve College Francais de l’Assomption’da eğitim gördü ve memuriyet yaşamına atıldı. Celal Bayar, Hukuk ve bankacılık alanlarında çalıştı.

1907’de İttihat ve Terakki’nin Bursa’daki gizli kolu olan Küme adlı örgüte girdi. Ardından Cemiyet tarafından İzmir’e gönderildi.

Celal Bayar, Mütareke döneminde İzmir Müdafaa-i Hukuk-i Osmaniye Cemiyeti’ne girdi. İzmir’in işgali tehlikesi belirince, Galip Hoca takma adıyla zeybek ve köy hocası kılığında bölgeyi dolaşarak işgale karşı propaganda yaptı. İzmir’in işgalinden sonra Aydın’ın geri alınması mücadelesine katıldı. Balıkesir Kongresi kararıyla Akhisar Cephesi Komutanlığına getirildi.

Celal Bayar,12 Ocak 1920’de toplanan son Osmanlı Mebusan Meclisi’ne Saruhan Sancağı milletvekili olarak katıldı. Millî Mücadele’nin başlaması ile birlikte Anadolu’ya geçerek bu hareketteki yerini aldı. Birinci Büyük Millet Meclisi’nde milletvekili olarak görev alan Mahmut Celal Bey, 1921’de İktisat Bakanı oldu.

Celal Bayar, Lozan Barış Konferansı’na danışman göreviyle katıldı. 1923 seçimlerinden sonra II. Büyük Millet Meclisi’ne İzmir milletvekili olarak girdi. Mart 1924’te Mübadele, İmar ve İskan Bakanlığına atandı. Temmuz 1924’te bu görevinden istifa etti.

Celal Bayar,1924 yılında İş Bankası’nın kurulmasında önemli rol oynadı ve 1932’ye kadar genel müdürlüğünü yaptı. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda politika becerisi ve iktisatçı kimliği ile parladı. 1932’de İktisat Bakanlığı’na getirilen Bayar, 1937’ye kadar bu görevde kaldı. Ayrıca 1937–1939 yılları arasında başbakanlık yaptı. Daha sonra siyasî yaşamını İzmir milletvekili olarak sürdürdü.

Çok partili siyasî yaşamın başlaması üzerine 1946 yılında Adnan Menderes, Fuat Köprülü ve Refik Koraltan ile birlikte Demokrat Parti’yi kurdu ve başkanlığa getirildi.

Celal Bayar,Partisinin 1950 seçimlerini kazanmasından sonra 22 Mayıs 1950’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nce Türkiye’nin üçüncü cumhurbaşkanı seçildi.

Celal Bayar,10 yıl boyunca sürdürdüğü bu görevden 27 Mayıs askerî müdahalesi ile 1960 yılında uzaklaştırılan Mahmut Celal Bayar, 15 Eylül 1961’de Yassıada Mahkemesi tarafından idama mahkûm edildi. Cezası daha sonra müebbet hapse çevrilerek Yassıada’dan Kayseri Bölge Cezaevi’ne nakledilen Bayar, 7 Kasım 1964’te rahatsızlığı nedeniyle serbest bırakıldı.

Celal Bayar,1903 yılında Reşide Hanım’la evlendi ve üç çocuğu oldu.

Celal Bayar, 22 Ağustos 1986 günü İstanbul’da vefat etti.

Son Dakika Yeni Bursa Haberleri

Bursa, İstanbul ve İzmir'de yüksek kar vaadiyle 57 kişiyi yaklaşık 13 milyon lira dolandırdığı öne sürülen ve geçen şubat ayında yakalanarak tutuklanan 'Ponzi Arzu' lakaplı Arzu Mertgil hakkında, 'nitelikli dolandırıcılık' suçlamasıyla her bir mağdur için 14 yıl olmak üzere toplam 798 yıla kadar hapis cezası istendi. 'Ponzi oyunu ya da düzeni' olarak bilinen dolandırıcılık yöntemini kullandığı belirtilen Mertgil, bu yöntemle katılımcıları alınan paralara yüksek getiri vaadiyle dolandırıyordu.


Yayın Tarihi: 28.06.2017

Balıkesir'in Susurluk İlçesi'nde meydana gelen trafik kazasında yolcu otobüsü devrildi. Kazada ilk belirlemelere göre 4'ü ağır, 47 kişi yaralandı. Yaralılar, Susurluk Balıkesir ve Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesindeki hastanelere kaldırıldı.


Yayın Tarihi: 25.06.2017

Bursa'nın Büyükorhan ilçesinde yedikleri yemekten zehirlenen 10 asker hastaneye kaldırıldı. Edinilen bilgiye göre Büyükorhan İlçe Jandarma Karakolunda akşam yemeğinde kıymalı yumurta yiyen askerlerden 10'u iftardan sonra fenalaştı. Fenalaşan askerler ambulans ve jandarma araçlarıyla Bursa'daki Çekirge Devlet Hastanesine getirildi.


Yayın Tarihi: 25.06.2017

Bayram namazı saat kaçta kılınacak Bursalılar tarafından merak ediliyor. Bugün sona eren Ramazan ayının hüznü yanında yarın başlayacak bayramın sevinci yaşayan Bursa halkı, yarın sabah eda edilecek olan bayram namazı vaktini araştırıyorlar. Peki Bursa'da bayram namazı saat kaçta? Bayram namazı nasıl kılınır? Bayram namazının önemi nedir? İşte Bursa ve diğer illerimizin bayram namazı vakitleri...


Yayın Tarihi: 24.06.2017

Uludağ’ın eteklerinde yetişen meşhur Bursa ahudutları dalında çürüyor. Firmaları protesto eden köylü kadınlar tarlada eylem yaptı.


Yayın Tarihi: 24.06.2017

Bursa'nın İnegöl ilçesinde otomobile çarpan motosikletteki çift, hafif yaralandı. Motosiklet sürücüsü Ali Ö., tedavisinin ardından tescilsiz motosikletini kaçırmaya çalışarak polise tepki gösterdi. Bu sırada acil servis önüne gelen Ali Ö.nün oğlu 22 yaşındaki Onur Ö. trafik polisine yumrukla saldırarak yaraladı. Gözaltına alınan Onur Ö. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.


Yayın Tarihi: 23.06.2017

Bursa'da FETÖ/PDY davalarını izlemek için adliyeye gelen tutuklu sanıkların yakınlarının çantalarından çıkan üzerinde anahtar bulunan küçük kilitlerin salona sokulmasına polis izin vermedi. Polislerin, "Bu kilitleri neden getirdiniz" sorusuna tutuklu sanıklarının yakınları, "Duruşma sırasında dua okuyup üfledikten sonra kapalı olan kilidi açıyoruz. Bu dualarımızla yakınlarımızın tahliyesine karar verilmesini bekliyoruz" dediler.


Yayın Tarihi: 23.06.2017

Bursa'nın Osmangazi ilçesinde uyuşturucu kullandığı öne sürülen genç, cadde üzerinde komaya girdi. Dün gece saat 23.00 sularında Ankara yolunda meydana gelen olayda, sentetik uyuşturucu madde kullandığı iddia edilen genç, vatandaşların bakışları arasında komaya girerek, yere yığıldı. Genci gören vatandaşlar büyük korku yaşarken, alışveriş merkezinde güvenlik görevlisi olarak çalışan bir kişi, gencin yüzüne ve başına su dökerek ayıltmaya çalıştı.


Yayın Tarihi: 23.06.2017

Bursa'da Osmangazi Süleyman Çelebi Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Necmettin Köksal'ın sosyal medya hesabından, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Adalet Yürüyüşü'ne gönderme yaptığı paylaşım tepki çekti. Köksal, 2008 yılında İtalya'dan geldiği İstanbul'da tecavüze uğrayıp öldürülen Pippa Bacca'yı örnek gösterdi.


Yayın Tarihi: 19.06.2017

Bursa’nın İznik ilçesinde toplu balık ölümlerine bir yenisi daha eklendi. İç sulardaki balık yasağının kalkmasından sonra avlanmak için göle açılan balıkçıların ağları ölü balıklarla doldu. Uzun yıllardır İznik Gölü’nde balıkçılık yapan İsmail İldeniz, gölde daha önce de balık ölümlerinin yaşandığını işaret ederek, "Bu yılki kadar kaybı daha önce hiç yaşamadık" dedi.


Yayın Tarihi: 19.06.2017

Bursa'nın İnegöl ilçesindeki Bedre Deresi'nin kenarında yamaca giden Cihan Ç., iddiaya göre aldığı uyuşturucu maddenin etkisiyle fenalaştı. Ayağa kalmak isteyen genç, bir anda dengesini yitirerek dereye yuvarlandı. Dereye düşen genci fark eden çevredekiler durumu İnegöl Emniyet Müdürlüğü ve 112 Acil Servis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen İnegöl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, boğulmak üzere olan genci dere kenarına çıkararak kurtardı. Genç, İnegöl Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.


Yayın Tarihi: 18.06.2017

Beş oturumda yapılan LYS maratonu tamamlandı. 832 bin 994 adayın başvurduğu, en geniş katılımlı ikinci sınav olan LYS-3 (Edebiyat-Coğrafya) sona erdi. Bursa'da dün akşam kırılan sağ ayağı alçılı olarak Lisans Yerleştirme Sınavına (LYS) gelen 26 yaşındaki Cihat Özkan, aldığı raporu ÖSYMye bildirmediği için salona alınmadı. Ayağındaki alçıyı sökerek salona girmek isteyen Özkan, bu kez kimlik yerine ehliyetle geldiği için sınava giremeyince gözyaşlarına boğuldu.


Yayın Tarihi: 18.06.2017

Bursa’da bacağından tabancayla vurulduktan sonra getirildiği hastanede kan kaybından ölen 26 yaşındaki Dilek Bozalın katil zanlısı 20 yaşındaki Muhammet Ertaş gözaltına alındı. Ertaşın, Dilek Bozalın sevgilisi olduğu ve genç kadını vurduktan sonra korktuğu için bir saat otomobille tur attıktan sonra hastaneye götürdüğü öğrenildi.


Yayın Tarihi: 16.06.2017

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kadın öncelikli vagon uygulamasına ilişkin, "Erkek ve kadın taşımacılığı son bulmuş değil. Böyle bir şey söz konusu da değil. Burada rahatlığı ön planda tuttuk. İsteyen bayanlar arka vagonda eşleriyle birlikte seyahat edebilsinler diye." ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 16.06.2017

Bursa'nın İznik ilçesinde bodur meyve ağaçlarında yetiştirilen kirazlar, salkım şekline getirilerek İstanbul başta olmak üzere birçok kente gönderiliyor. Üreticiler, saplarını birbirine bağlayarak bir dal üzerinde oluşturdukları kiraz salkımı olan ve ortalama 1,5 kilogram gelen "lakıl"ı 30 liradan satıyor.


Yayın Tarihi: 16.06.2017

Bursa’da devlet hastanesinde ameliyatını yaptığı genç kızın babasından bıçak parası istediği öne sürülen Dr. Ümit Ç., seri numaraları belirlenen 1000 lira parayı alırken suçüstü yakalandı. Doktor tutuklandı. Ümit Ç., gazetecilerin "Hastalarınızdan bıçak parası aldığınız doğru mu?" sorusunu yanıtsız bıraktı.


Yayın Tarihi: 15.06.2017

Bursa'da Ramazan ayında emniyetten fuhuş operasyonu geldi. Kentin çeşitli yerlerinde fuhuş yapmak için müşteri bekleyen kadınlar ve travestilere yönelik polis ekipleri tarafından operasyon yapılırken, Merinos Cami yakınında fuhuş pazarlığı yapan kadınlı erkekli 15 kişi gözaltına alındı. Öte yandan Türkiye'de devam operasyonlar esnasında, evde ve içine yatak konularak özel dizayn edilen minibüste para karşılığında fuhuş yaptırdığı iddia edilen 2 kişi de gözaltına alındı. Görüntüler şoke etti...


Yayın Tarihi: 14.06.2017

Bursa'da bacağından vurularak aşırı kan kaybeden Dilek Bozal (26) hastane önüne bırakılarak terk edildi. Hastanede sağ bacağından vurulduğu tespit edilen kadın yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Şahısların kırmızı bir arabayla yaralı kadını hastaneye getirdiklerini tespit eden ekipler şahısların yakalanması için çalışma başlattı. Bozal'ın üç aydır ayrı yaşadığı eşi hastaneye gelerek gözyaşı döktü.


Yayın Tarihi: 13.06.2017

'Olası Marmara depremi ne zaman olacak?' sorusu dün İzmir Karaburun'da gerçekleşen ve çok sayıda ilde hissedilen 6.2'lik depremin ardından İstanbulluların en merak ettiği konu haline geldi peki büyük İstanbul depreminin tarihi ne zaman, kaç şiddetinde olacak? Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener'den büyük Marmara depremi için önemli açıklamalar geldi. İşte olası İstanbul depremi için Özener'den 'ürküten! sözler...


Yayın Tarihi: 13.06.2017

Bursa'da, metroda kulaklıkla müzik dinleyen 20 yaşındaki Enes T.'ye müziğin sesini kısmadığı gerekçesi ile sataşan ve kendisine tepki gösteren 25 yaşındaki Deniz K.'ya, İstanbul'da şorta halk otobüsüne bindiği için tekmeli saldırıya uğrayan Hemşire Ayşegül Terzi'nin yaşadıklarını hatırlatarak hakaret, küfür ve tehdit ettiği öne sürülen Mehmet A.'nın yarın yargılanacağı dava öncesi ilginç bir gelişme yaşandı.


Yayın Tarihi: 12.06.2017

Ege Denizi'nde 6.3 büyüklüğünde bir deprem oldu. Marmara ve Ege'de hissedilen deprem İzmir, İstanbul, Bursa, Çanakkale, Tekirdağ gibi pek çok ilde paniğe neden oldu. İlk gelen bilgilere göre depremin merkez üssü İzmir açıkları. Büyük panik yaratan deprem anı saniye saniye kameralara yansıdı.


Yayın Tarihi: 12.06.2017

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nden gelen son dakika habere göre, Ege Denizi'nde 6,2 büyüklüğünde deprem oldu. Şiddetli deprem İstanbul, Tekirdağ, Balıkesir, Bursa ve Çanakkale'de de hissedilirken İzmir, Aydın ve Muğla çevresinde büyük paniğe neden oldu. Depremin merkez üssünün İzmir Karaburun olduğu açıklandı. Kandilli Rasathanesi Müdürü Prof. Dr. Özener ise "Bir hafta, 15 gün, bir ay sürecek artçıları beklememiz doğal. 5-,5,5 büyüklüğünde artçılar gelebilir" dedi.


Yayın Tarihi: 12.06.2017

Bursa'da ayrıldığı eşi ile tartıştıktan sonra yakınlarına "Artık yaşamak istemiyorum” diyerek yönetimindeki araçla Uludağ'a çıkan 45 yaşındaki Hatun Ü. ormanlık alanda kayboldu. AFAD ve Jandarma Arama Kurtarma ekiplerinin ormanlık alanda 8 saat aradığı Hatun Ü. üşüyünce yaktığı ateşi gören ekipler tarafından yeri tespit edilerek bulundu. Ekipler tarafından bulunduğu yerden alınan ve 112 Acil Servis ekipleri tarafından yapılan muayenesi sonucu Hatun Ü. çocuklarına teslim edildi.


Yayın Tarihi: 12.06.2017

Bursa'da Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik düzenlenen operasyonda 'Gaybubet' olarak adlandırılan mahrem evlerde örgüt adına faaliyet yürüttükleri iddiasıyla 2'si yabancı uyruklu 11 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerden bir bölümünün örgütün kriptolu haberleşme sistemi olan 'ByLock' programını kullandıkları ve örgüt üyelerince 'Gaybubet' olarak adlandırılan bu evlerin gizliliğine azami derecede özen gösterildiği ifade edildi.


Yayın Tarihi: 12.06.2017

Bursa'da Osmangazi Belediyesi ekiplerinin 15 gündür takip ettiği şahıs cami önünde yakalandı, yanındaki farklı farklı poşetlerden 30 bin lira nakit çıktı, banka hesabında da 450 bin lira olduğu belirlendi. M.C.Ö.'nün, "Üzerimdeki paraları evde hırsızlar çalar diye bırakmıyor üzerimde taşıyorum. Ben dilencilik yapmıyorum camiye dua etmek için geliyorum" dediği öğrenildi. M.C.Ö.'nün el konulan paraların kendisine verilmesi için hukuki mücadele başlatacağını söylediği belirtildi.


Yayın Tarihi: 12.06.2017

Şırnak'ta görev yapan, iznini geçirmek üzere 15 gün önce Bursa'daki ailesinin yanına gelen ve perşembe günü birliğine döneceğini söyleyerek evden ayrılan 24 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Muhammed İncebacak, zeytinlik alanda ölü bulundu. Yanında boş iki bira kutusu bulunan İncebacak'ın, çenesinin altından giren kurşunla öldüğünü tespit edilirken, tabanca 5 metre uzağında bulundu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.


Yayın Tarihi: 11.06.2017

Bursa'nın Gemlik ilçesinde, 25 yaşındaki Tuğçe Uludağ'ı evinin önünde pompalı tüfekle öldürdükten sonra aynı silahla intihara kalkışan ve tedavisinin ardından tutuklanan 26 yaşındaki Aykut E.’nin yargılanmasına devam edildi. Cinayetle sonuçlanan olayların, zanlının cep telefon numarasını öğrendiği Tuğçe Uludağ’ı rahatsız etmesiyle başladığı ortaya çıktı.


Yayın Tarihi: 09.06.2017

Güne şiddetli yağmurla uyanan Bursa'da bir saat içinde metrekareye 14 kilogram yağış düştü. Bazı bölgelerde rögar kapaklarının tıkalı olması sebebiyle caddeler ve geçitler göle döndü.


Yayın Tarihi: 09.06.2017

Bursa’da yolda yürürken omzuna konan yavru karga ile dost olan vatandaş, yavru karganın ailesi hücum edince zor anlar yaşadı.


Yayın Tarihi: 08.06.2017

Bursa'da bir eve giren hırsız, ev sahibi tarafından karnından ve bacağından bıçaklandı. İddiaya göre, dün akşam 18.00 sıralarında yatak odasında uyuyan ev sahibi U.D, sesler geldiğini duyunca salona gitti. 25 yaşındaki U.D, salonun ortasında çekmeceleri karıştıran 2 şüpheli ile karşılaştı. 2 zanlının saldırısına uğrayan U.D, mutfaktan aldığı ekmek bıçağı ile şahısları kovalamaya başladı. Şüphelilerden 19 yaşındaki Onur A, U.D. ile boğuşması sırasında karnından ve bacağından yaralandı.


Yayın Tarihi: 08.06.2017

Bursa'da kenti içi ulaşımında kullanılan hafif raylı sistemde kadınlara öncelik tanınacak vagon uygulamasına geçiliyor. İlk yazının konulduğu metronun Bursaray Otosansit durağında açıklama yapan CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, uygulamaya tepki göstererek, kaldırılmasını istedi: "Bunun bir adım olduğunu biliyoruz. Bunun bir alıştırma olduğunu biliyoruz. Buradan başlayarak bütün her yere yaymaya çalışacağınızı biliyoruz."


Yayın Tarihi: 08.06.2017

Bursa'da polis merkezi bahçesinde iftar yapan polislerin yanına gelen bir kişi "Ben Mevlana türbesine gitmek istiyorum" diyerek yardım istedi. Polislerin "Türbe buraya çok uzak. Gel beraber iftar yapalım." demesi üzerine yanındaki silahla ateş etmeye başladı. "Üzerimde bomba var" diye bağırarak polisleri yanına yaklaştırmayan şahıs üzerinde Türk Bayrağı olan kamyonete binerek olay yerinden kaçtı. Zanlı bir süre sonra yakalandı.


Yayın Tarihi: 08.06.2017

Bursa’da Emirsultan hazretlerinin türbesinin ve camisinin bulunduğu mahallede, yüzlerce yıldır Ramazan ayında sahurda davul çalınmıyor. Mahallede davul çalanların tokat yediği, aklını kaybettiği ve farklı hallere büründüğü yönündeki rivayetlerden korkan davulcular, burada yaşayanları “Pilava pilava” diye bağırıp zillerine basarak sahura kaldırıyor. Nüfusu 10 bini geçen Emirsultan Mahallesi sakinlerinden Şerafettin Torun, "40 yıldır Emirsultan'da oturmaktayım. Emirsultan'da davul çalınmaz" dedi.


Yayın Tarihi: 07.06.2017

Bursa'da, evlenmek için eş bulma vaadiyle 44 bin lirasını aldığı 34 yaşındaki Hüseyin Altı'yı çıkan tartışma sonucu öldüren ve cesedini parçalayıp çöp konteyneri ve boş araziye attığı öne sürülen 42 yaşındaki Akif Tamtürk hakkında ömür boyu hapis istemiyle dava açıldı. Tamtürk'ün savcılık soruşturmasında, "Öldürdükten sonra cesedini banyoda parçaladım. Televizyondaki belgesellerde bu tür olaylarda cesetlerin rahat bir şekilde eklem yerlerinden kesilerek parçalanacağını görmüştüm" dedi.


Yayın Tarihi: 07.06.2017

Muş-Bursa tarifeli seferini yapan Anadolujet'e ait 'Çağrı' adlı uçağa Yenişehir Havaalanı'na inişi sırasında leylek çarptı. Yolcuların paniğe kapıldığı kaza ardından motorunda hasar oluşan uçak bakıma alınmak üzere hangara çekilirken, aynı uçakla yapılması planlanan Bursa-Ankara uçuşu iptal edildi.


Yayın Tarihi: 06.06.2017

Bursa'da oturan 2 çocuk babası 41 yaşındaki Mustafa Pire, geçen yıl erkek arkadaşı ile yolda el ele yürürken fotoğrafını çektiği 37 yaşındaki eşi Sabire K.'den boşanmasının ardından, mahkeme kendisini haklı bularak 10 bin lira tazminata hükmetti. Mustafa Pire, velayeti kendisinde olan kızını almak için boşandığı eşinin baskısına uğradığını söyleyince Sabire K. 3 ay evden uzaklaştırma cezası da aldı.


Yayın Tarihi: 06.06.2017

Bursa'da bir çocuk hastaya yanlış barkod yazan kadın doktor, hasta yakınlarının yumruklu ve makaslı saldırısına uğrarken, yerlerde sürüklendi. Darp edilen doktor, bir süre önce hasta olmasına rağmen kolunda serum takılı halde hastalarını tedavi etmesiyle gündeme gelmişti. Yaşadığına sevindiğini söyleyen 27 yaşındaki doktor İlknur Çelik, "Umarım meslek aşkımı öldürmeden hekimliğime devam edebilirim" dedi.


Yayın Tarihi: 06.06.2017

Bursa'nın İnegöl ilçesinde 7 yıldır Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı'ndan (KOAH) tedavi gören ancak sigaraya olan tutkusunun devam etmesi nedeniyle sağ bacağı kesilen 76 yaşındaki Hasbi A., taktığı oksijen maskesi ile sigara içmek isteyince az kalsın ölüyordu. Gazın aniden alev alması sonucu Hasbi A.’nın yüzü ve vücudu ile evdeki eşyaların bir bir bölümü yandı. Olayı fark eden eşi Naciye A., hem eşini hem de evi yanmaktan son anda kurtardı.


Yayın Tarihi: 05.06.2017

Bursa'nın merkez Osmangazi ilçesi Hürriyet Anadolu Lisesi'nde geçen ay, 16 yaşındaki Hasan Can ve aynı yaştaki sınıf arkadaşı Nilüfer Acar'ın tabancayla başından vurularak ölmesinin ardından yürütülen soruşturmada, polis iki öğrencinin de elinde barut izine rastladı. Polis gençlerden önce birinin, daha sonra diğerinin intihar etmiş olabileceğini veya Nilüfer Acar'ın kendisini vurmak isteyen Hasan Can'ı engellemek için elini tutmuş olabileceği ihtimali üzerinde duruyor.


Yayın Tarihi: 05.06.2017

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun davetli olarak katıldığı Bursa’daki iftar programında Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Onursal Başkanı Turhan Gençoğlu, konuşma yapmak üzere geldiği kürsüde rahatsızlanarak yere yığıldı. 2014 yılında kalp rahatsızlığı sebebiyle ameliyat olduğu belirtilen Gençoğlu’na ilk müdahaleyi salondakiler yaptı. Kürsünün hemen yanındaki sandalyeye oturtulan Gençoğlu’na su verildi.


Yayın Tarihi: 05.06.2017

Bursa'da camide çok ilginç bir olay meydana geldi. Olay Bursa'nın İnegöl ilçesinde Cuma Camisi'ne dün yaşandı. Caminin kubbe bölümündeki kırık pencere camından içer giren yavru kargalar dışarıya çıkmadı. Cami içinde uçup, sesler çıkaran kargalar cemaati rahatsız etti. Kargaları camiden çıkarmak için çare bulamayan cemaat itfaiyeden yardım istedi ve kargalar uzun süren uğraşların sonunda güçlükle camiden dışarıya çıkarılabildi.


Yayın Tarihi: 02.06.2017

Bursa Sanayicileri ve İş Adamları Derneği'nin (BUSİAD) davetlisi olarak kente gelen Diyanet İşleri eski Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu "İslam dünyasında bugüne kadar farklı mezhepler, farklı meşrepler farklı anlayışlar hep zenginlik olarak geldi. Ama şimdi aynı coğrafyada, aynı mahallede, aynı ülkede insanlar birbirine hayatı zindan etmeye başladılar, birbirinin boğazını sıkmaya başladılar. Öfkeli bir İslam dünyası oluştu" dedi.


Yayın Tarihi: 31.05.2017

Bursa’nın İnegöl ilçesinde yağmurun etkisiyle meydana gelen kazada çarpışan otomobillerden biri paramparça oldu. 3 kişinin yaralandığı kazada araçta sıkışan 2 yaralı, İnegöl ilçesine göreve gelmekte olan Çevik Kuvvet ekipleri ile İnegöl İtfaiyesi Arama Kurtarma ekipleri tarafından sıkıştıkları yerden kurtarıldı.


Yayın Tarihi: 29.05.2017

Bursa'nın Keles ilçesine bağlı Düvenli Mahallesi'nde yıldırım düşmesi sonucu Ramazan Kılıç'a ait 52 koyun telef oldu.


Yayın Tarihi: 29.05.2017

Bursa'nın Keles ilçesinde çiftçilik yapmakta olan İdris Çetin, bahçesindeki kiraz ağacına çıkan ve meyveleri yiyen ayıyı cep telefonuyla görüntüledi. O anları cep telefonuyla kaydeden Çetin, bir yandan da "Oğlum şikayet edeceğim seni. Mahkemeye vereceğim. Bak seni kamera ile görüntülüyorum. İşte delil" dedi. Çektiği görüntüleri sosyal medyadan da paylaşmayı ihmal etmeyen Çetin'in olay görüntüleri kısa sürede binlerce kez izlendi.


Yayın Tarihi: 29.05.2017

Bursa'da kadın sürücünün çarptığı doğalgaz borusu patladı. Çarpmanın etkisiyle yan yatan otomobil içerisinde bulunan aile, çevredeki vatandaşların yardımı ile kurtarıldı. Bayan sürücünün otomobiliyle doğalgaz borusuna çarparak takla atması ve korku dolu anlar güvenlik kamerasına yansıdı. Bölgede geniş güvenlik önlemi alınırken, kazanın meydana geldiği yerdeki doğalgaz akışı kesildi. ​


Yayın Tarihi: 29.05.2017

Bursa'nın Mudanya İlçesinde dün akşam saatlerinde deniz otobüsü ile İstanbul'a gitmek için kafeteryada bekleyen baba ile oğul, iddiaya göre oruç yüzünden adı öğrenilemeyen bir kişinin saldırısına uğradı. Arbede sırasında yumruk darbeleri alan baba ve oğul şikayetçi olmazken, olay bir kişi tarafından cep telefonuyla görüntülenerek sosyal medyada paylaşıldı.


Yayın Tarihi: 29.05.2017

Bursa'da direksiyon kontrolünü yitiren sürücünün kullandığı otomobil doğalgaz borusuna çarptıktan sonra yan yattı. Kaza anı güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi.


Yayın Tarihi: 29.05.2017

Bursa Osmangazi Belediyesi tarafından yaptırılan ‘Panorama 1326 Fetih Müzesi'nin inşaatında çalışan 45 yaşındaki Necmettin Maraba, yaklaşık 30 metre yükseklikten düşerek öldü.


Yayın Tarihi: 29.05.2017

Bursa’da, darbe girişimi sonrası FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan eski Bursa Valisi Şahabettin Harput'un da aralarında bulunduğu 37'si tutuklu toplam 60 sanığın yargılanmasına başlandı. Geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye getirilen eski vali Harput, gazetecilerin "Diyecek bir şeyiniz var mı?" sorusuna “Bursa’ya selam” yanıtını verdi. Sanıkların yargılanması 5 gün boyunca sürecek.


Yayın Tarihi: 29.05.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir