Celal Bayar kimdir?

Celal Bayar kimdir?

Bursa’da İpek Meslek Yüksek Okulu ve College Francais de l’Assomption’da eğitim gördü ve memuriyet yaşamına atıldı. Celal Bayar, Hukuk ve bankacılık alanlarında çalıştı.

1907’de İttihat ve Terakki’nin Bursa’daki gizli kolu olan Küme adlı örgüte girdi. Ardından Cemiyet tarafından İzmir’e gönderildi.

Celal Bayar, Mütareke döneminde İzmir Müdafaa-i Hukuk-i Osmaniye Cemiyeti’ne girdi. İzmir’in işgali tehlikesi belirince, Galip Hoca takma adıyla zeybek ve köy hocası kılığında bölgeyi dolaşarak işgale karşı propaganda yaptı. İzmir’in işgalinden sonra Aydın’ın geri alınması mücadelesine katıldı. Balıkesir Kongresi kararıyla Akhisar Cephesi Komutanlığına getirildi.

Celal Bayar,12 Ocak 1920’de toplanan son Osmanlı Mebusan Meclisi’ne Saruhan Sancağı milletvekili olarak katıldı. Millî Mücadele’nin başlaması ile birlikte Anadolu’ya geçerek bu hareketteki yerini aldı. Birinci Büyük Millet Meclisi’nde milletvekili olarak görev alan Mahmut Celal Bey, 1921’de İktisat Bakanı oldu.

Celal Bayar, Lozan Barış Konferansı’na danışman göreviyle katıldı. 1923 seçimlerinden sonra II. Büyük Millet Meclisi’ne İzmir milletvekili olarak girdi. Mart 1924’te Mübadele, İmar ve İskan Bakanlığına atandı. Temmuz 1924’te bu görevinden istifa etti.

Celal Bayar,1924 yılında İş Bankası’nın kurulmasında önemli rol oynadı ve 1932’ye kadar genel müdürlüğünü yaptı. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda politika becerisi ve iktisatçı kimliği ile parladı. 1932’de İktisat Bakanlığı’na getirilen Bayar, 1937’ye kadar bu görevde kaldı. Ayrıca 1937–1939 yılları arasında başbakanlık yaptı. Daha sonra siyasî yaşamını İzmir milletvekili olarak sürdürdü.

Çok partili siyasî yaşamın başlaması üzerine 1946 yılında Adnan Menderes, Fuat Köprülü ve Refik Koraltan ile birlikte Demokrat Parti’yi kurdu ve başkanlığa getirildi.

Celal Bayar,Partisinin 1950 seçimlerini kazanmasından sonra 22 Mayıs 1950’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nce Türkiye’nin üçüncü cumhurbaşkanı seçildi.

Celal Bayar,10 yıl boyunca sürdürdüğü bu görevden 27 Mayıs askerî müdahalesi ile 1960 yılında uzaklaştırılan Mahmut Celal Bayar, 15 Eylül 1961’de Yassıada Mahkemesi tarafından idama mahkûm edildi. Cezası daha sonra müebbet hapse çevrilerek Yassıada’dan Kayseri Bölge Cezaevi’ne nakledilen Bayar, 7 Kasım 1964’te rahatsızlığı nedeniyle serbest bırakıldı.

Celal Bayar,1903 yılında Reşide Hanım’la evlendi ve üç çocuğu oldu.

Celal Bayar, 22 Ağustos 1986 günü İstanbul’da vefat etti.

Son Dakika Yeni Bursa Haberleri

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, belediye başkanlarının istifalarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Gazetecilere gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Turan, “Ceza Kanunu'ndan kaynaklanan problem varsa bu yargının işidir. Bizim istifa talebimiz, asla CHP’nin iddia ettiği gibi bir yargı konusu, Ceza Kanunu konusu değildir” ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 23.10.2017

Bursa’nın İnegöl ilçesinde, bariyerlere çarparak bacağı kopan motosiklet sürücüsü gencin ölüm anı kask kamerasına yansıdı.


Yayın Tarihi: 23.10.2017

Cumhuriyet Bayramı’nın 94. yıldönümü, Nilüfer’de bu yıl da coşku içinde kutlanacak.


Yayın Tarihi: 23.10.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından istifası istenen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe açılışta konuştu. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe istifa ettiğini açıkladı.


Yayın Tarihi: 23.10.2017

Belediye başkanlarıyla ilgili istifa haberleri art arda geliyor... Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin bugün istifa edeceği öğrenildi. Abdulkadir Selvi’ye konuşan AK Partili önemli bir kaynak Recep Altepe’nin bugün saat 16:00’da istifa edeceğini bildirdi. Altepe’nin makam odasını topladığı ve bu akşam yapacağı açıklama ile görevinde istifa edeceği belirtildi.


Yayın Tarihi: 23.10.2017

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Ak Parti'nin bütün işlerini istişare ile gördüğünü ve milletvekilleri ile belediye başkanlarının da istişareye riayet etmeleri gerektiğini söyledi. Hayati Yazıcı ise, bir televizyon kanalında yaptığı açıklamada "Bugün şu pozisyondasın, yarın buradasın, öbür gün başka bir yerdesin. Biz başarıya odaklanmış bir siyasi partiyiz, kurumsal tarafımız ağır basar" ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 22.10.2017

AK Parti'de üç haftadan beri aralıksız tartışılan ‘başkanların istifa direnci’nde yeni haftaya giriliyor. AK Parti kulislerinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’la bir kez daha görüşmeyi deneyip önümüzdeki hafta istifa edeceği, Balıkesir ve Bursa belediye başkanları için ise ‘abi’ pozisyonundaki bazı isimlerin devreye sokulacağı konuşuluyor.


Yayın Tarihi: 22.10.2017

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın istifasını istediği Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe istifa edeceği iddiaları ile ilgili konuştu. Recep Altepe "Hayırdır? Yooo! Yok öyle bir şey yok! Yok öyle bir şey yok. Sağol. Hayırlı Akşamlar" dedi.


Yayın Tarihi: 21.10.2017

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adı geçen İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, böyle bir beklentisinin söz konusu olmadığını söyledi. Aktaş, yaptığı açıklamada "genel merkezimizin, genel başkanımızın, cumhurbaşkanımızın aldığı kararları benim tartışmam söz konusu değil. Genel anlamıyla bir yere yakıştırılmak, bir yere uygun bulunmak güzel bir şey. Partimiz, kavga, gürültü yapmadan, prosedür neyi gerektiriyorsa onu gerçekleştirir" ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 21.10.2017

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından istifası istenen isimler arasında gösterilen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin, yakın çevresine pazartesi günü istifa edeceğini söylediği iddiası gündeme bomba gibi düştü. Dün gün içerisinde hiçbir törene katılmayan Altepe'ye yakın kaynaklar, "Kendisi, geçtiğimiz çarşamba günü Başbakan ile görüştü. Sonra yurt dışına gitti. Dönüşte yaptığı açıklamanın yanlış anlaşıldığını söyledi" dedi.


Yayın Tarihi: 21.10.2017

İstifa iddialarıyla gündemde olan Ankara, Balıkesir ve Bursa belediye başkanları için “gereği ne ise yapılacak” diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya “Dosyalar hazır mı” diye sorduğu, Soylu’nun da “Hazır efendim, talimat vermeniz durumunda 2 günde hallederiz” dediği iddia edildi.


Yayın Tarihi: 20.10.2017

Bursa'nın merkez Osmangazi ilçesinde yapımı devam eden hızlı tren hattı üzerindeki viyadüğü taşıyan kolonlardan birine iskele kurulumu sırasında çökme oldu. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda ambulans ile AFAD ekipleri sevk edildi. Kaza sırasında iskelenin altında kalan bir işçi, Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı. Göğsüne demir isabet eden yaralı işçi, ambulansla hastaneye kaldırılarak tedaviye alındı.


Yayın Tarihi: 19.10.2017

Bursa'nın merkez Yıldırım ilçesinde, bir apartmanın üçüncü katında kilitlendiği evinin balkonundan sarkıttığı çarşaflara tutunarak aşağı inmek isteyen genç kız yere düşerek hayatını kaybetti. 16 yaşındaki Kübra Dikmeli'nin aşağıda kendisini bekleyen aynı yaştaki sevgilisiyle kaçmak için bu planı yaptığı ve feci sonun balkondan sarktığı sırada geldiği öğrenildi. Aşağıda bekleyen gencin üzerinde ise uyuşturucu maddeler bulundu.


Yayın Tarihi: 19.10.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara, Bursa ve Balıkesir’in büyükşehir belediye başkanlarına istifalarını verme talebinin iletildiğini belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "AK Parti’nin istifalarını istediği başkanlar istifa etmemekte direnirlerse ne olacak?" sorusuna, "Ben arkadaşlarımızın, öyle bir yola tevessül etmelerini düşünemem, düşünmek de istemem. Çünkü onun neticesi ağır olur." yanıtını verdi.


Yayın Tarihi: 19.10.2017

Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde 47 yaşındaki Vildan Meşe, eşinin kadın arkadaşı N.Ç. tarafından üzerine kaynar su dökülerek yaralandı. Vücudunda birinci derecede yanıklar oluşan Vildan Meşe hastanede tedavi altına alındı. Meşe'ye sıcak su ile saldıran N.Ç. ise yakalanarak gözaltına alındı.


Yayın Tarihi: 16.10.2017

Bursa’da emekli bir polis, mandalina nedeniyle tartışığı iki pazarcıyı vurdu. Emekli polis, kendisine müdahale etmek isteyen polisleri de "Hepinizi vururum" diyerek tehdit etti.


Yayın Tarihi: 13.10.2017

AK Parti, 2019 yılının mart ayında yapılacak yerel seçimlerden önce başarısız belediye başkanları için başlattığı görevden alma operasyonunu 2 ay içinde tamamlayacak. Operasyonun 10 kadar belediye başkanını kapsadığı belirtiliyor. Bu operasyonun kamuoyuna yansımalarını ölçmek için anket yaptırılıyor. Ankara, Balıkesir, Bursa, Niğde belediye başkanlarıyla ilgili sürecin devam ettiği, buna birkaç ilin de eklenerek, sürecin bu yılın sonuna kadar tamamlanacağı konuşuluyor.


Yayın Tarihi: 13.10.2017

Bursa’da bir bankada çalışan 39 yaşındaki Şule N., internette tanışıp aşık olduğu, adının Kenan Çelebi olduğunu söyleyen sahte binbaşı tarafından dolandırıldı. Şule N., hem parasını, hem de işini kaybederken, dolandırıcı olduğu belirlenen Fatih Ö. yakalanıp gözaltına alındı.


Yayın Tarihi: 12.10.2017

Bursa'da, büyükbaş hayvan çiftliğinde çalışan ablasını ziyarete giden Suriyeli 21 yaşındaki Raca Sahil, çalan cep telefonunu arpa öğütme makinesinin başındaki eniştesine vermek isterken, dengesini kaybedip düştü. Kolunu makineye kaptıran 2 çocuk annesi kadın, olay yerinde yaşamını yitirdi.


Yayın Tarihi: 11.10.2017

Burcu Güneş'in 'Güneş Vakti' adını verdiği konser serisinin ilki önceki akşam Bursa'da gerçekleşti. Basın mensuplarıyla konuşan Burcu Güneş, meslektaşlarının kolaya kaçtığını söyledi.


Yayın Tarihi: 09.10.2017

Bursa'da şehir merkezine gelen Kadir Kayalı motosikletinin direksiyon hakimiyetini kaybederek demir bariyerlere çarptı. Çarpmanın etkisiyle kafa tası parçalanarak metro istasyonuna uçan Kayalı olay yerinde hayatını kaybetti.


Yayın Tarihi: 08.10.2017

Bursa'nın Orhangazi İlçesi'nde kontrolden çıkıp, yol kenarındaki sulama kanalına çarpan otomobildeki 3'ü çocuk, 8 kişi yaralandı. Kaza sonrası Ömer Cüre, kendisi gibi yaralanan, yerde yatan annesi İlknur Cüre'nin elini tutup, "Anneciğim ne olur kalk, beni bırakma" diyerek gözyaşı döktü.


Yayın Tarihi: 08.10.2017

Uludağ'da bir otel inşaatında çalışan işçileri taşıyan minibüs, frenleri tutmayınca ormana uçtu. Şarampole yuvarlanan minibüsteki işçiler şans eseri dev çam ağacına çarpan arabadan yaralı kurtuldu, işçilerin imdadına jandarma ekibi yetişti, ambulanslar olay yerine gelinceye kadar battaniyeye sardılar.


Yayın Tarihi: 07.10.2017

Bursa'da uyuşturucu ticareti yapmak suçundan adliyeye sevk edilirken gözyaşlarına boğulan genç kızın da aralarında bulunduğu 8 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi. Şüphelilerin evlerinde ve araçlarında yapılan aramalarda bir miktar eroin, esrar, metamfetamin, 2 adet ruhsatsız silah ve çok sayıda fişek ele geçirilmişti.


Yayın Tarihi: 07.10.2017

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son dakika uyarısı dikkat çekti. Yapılan açıklamada, yurdun kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Doğu Anadolu'nun doğusu ile Artvin çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunun yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceğinin tahmin edildiği belirtildi. İşte bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları...


Yayın Tarihi: 04.10.2017

Balıkesir'in AK Partili Belediye Başkanı Edip Uğur, sosyal medya hesabındaki "Belediye Başkanı" ibaresini sildi. Bunun üzerine CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş "Balıkesir'in AKP'li Bld. Bşk. Edip Uğur, hesabındaki "Belediye Başkanı" ibaresini sildi. Deprem sürüyor... Yarın (bugün) Bursa'yı izleyin..." paylaşımında bulundu.


Yayın Tarihi: 04.10.2017

Bursa'da, 7 yıl bir fabrikada çalıştıktan sonra baba mesleği marangozluğa dönen Ulus, kıl testere işçiliğiyle ince ince işlediği ahşap kuş kafeslerini 17 ülkeye satıyor.


Yayın Tarihi: 02.10.2017

Bursa'da Uludağ Üniversitesi (UÜ) yerleşkesindeki Orman ve Su İşleri Bakanlığı'na tahsis edilen 100 hektarlık geyik yetiştirme alanına köpekler dadandı. Aç kalan başıboş köpekler, geyiklere saldırdı. Köpeklerin parçaladıkları geyikleri yeme görüntüleri vatandaşlar tarafından kaydedildi. Son bir haftada 3 kızıl geyiğin köpekler tarafından parçalandığı ortaya çıktı.


Yayın Tarihi: 02.10.2017

Bursa'da fabrika işçisi 38 yaşındaki Ahmet M., evine giderken kimliği belirsiz 4 kişinin silahlı saldırısı sonucu kaçarken ayağından vurularak yere düştü. Ardından silahlı 2 kişinin 4 kez daha ateş ettiği Ahmet M. ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılırken, polis zanlıları yakalamak için çalışma başlattı.


Yayın Tarihi: 02.10.2017

Bursa’da sokak ortasında, peşindekilerden kaçan bir şahıs, zanlılar tarafından dört yerinden kurşunlandı. teş eden şahısla beraber diğer üç kişi bir araca binerek olay yerinden kaçtı. Kanlar içinde yere yığılan yaralı şahsı olay yerine gelen 112 Acil Servis ekipleri Muradiye Devlet Hastanesine kaldırdı.


Yayın Tarihi: 02.10.2017

Bursa'da geçen yıl eylül ayında, komşusu 30 yaşındaki Ümit Şahin'i evinin önünde tabancayla vurarak öldürmekle suçlanan 4 çocuk annesi Neşe Aydın'ın yargılanmasına devam edildi. Ömür boyu hapsi istenen Neşe Aydın, Şahin ile aralarında ilişki bulunduğunu, bu ilişkiden dünyaya gelen çocuğu eşinin üzerine kaydettiğini itiraf etti. Aydın, "Daha sona beni rahat bırakacaktı. Sözünde durmadı. Eşime mesajla gerçekleri anlattı. Kocam evde olmadığı sırada camı tıklayınca onu öldürdüm" dedi


Yayın Tarihi: 01.10.2017

Bursa'da gece yarısı raylara atlayarak metronun altında kalan genç, İtfaiye ve AFAD ekipleri tarafından 1 saatlik çalışmanın sonucunda kurtarıldı.


Yayın Tarihi: 30.09.2017

Bursa’da anne babasını kaybettiğini, evi olmadığı için sokaklarda yattığını söyleyen genç Setbaşı Köprüsü'ne çıktı. Yüzlerce kişinin korku dolu bakışları arasında derdini anlatmaya çalışan 35 yaşındaki Berker Filizsoy, tesadüfen aracıyla olay yerinden geçen AK Parti Bursa Milletvekili Bennur Karaburun tarafından ikna edildi.


Yayın Tarihi: 29.09.2017

Bursa’da, birlikte olduğu adamı, eşinin yanında kalbinden bıçaklayarak öldüren kadın hakkında müebbet hapis cezası talep edildi. Sanık kendini, "Kendisi evli olmasına rağmen bana boşanacağını söyledi. 'Seni oğluna rezil edeceğim' diyordu. Benim için oğluma, 'Annenin gidişatı kötü. Karacabey’e tezgah açmış' dedi. Sinirlenip bıçağı çıkardım" diye savundu


Yayın Tarihi: 26.09.2017

Bursa'nın İnegöl ilçesinde seyir halindeki iki otomobilin arasından geçmek isteyen alkollü sürücü trafikte dehşet saçtı. Meydana gelen zincirleme kazada üç otomobil de hurda yığınına dönerken, 1 kişi yaralandı. Yaklaşık bir saat trafiğe kapanan yol, polis ekiplerinin yaptığı çalışmaların ardından açıldı. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.


Yayın Tarihi: 26.09.2017

Eski Bursa Valisi Harput'un da aralarında bulunduğu 28'si tutuklu 60 sanığın yargılanmasına devam edildi. Etkin pişmanlıktan yararlanan iş damı Mahmut Kesici, "İnsani duygularla bunların içine girmiştim. Emniyet benim 116 bin lira bağış yaptığımı tespit edebilmiş Orhangazi Üniversitesine, çok saçma ben 2 milyon liraya yakın bağış yaptım" dedi.


Yayın Tarihi: 26.09.2017

Bursa’nın Yenişehir ilçesinde, 12 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu öne sürülen 12 kişi tutuklandı.


Yayın Tarihi: 25.09.2017

Bursa'da yaşayan Hayri A., 64 yaşındaki Engin S.'ye yağmur yağması için muska yaptırdı. Ancak ilçede yağmur yağmayınca sinirlenen adam, Engin S.'yi evinde baltayla öldürdü. Zanlı polis tarafında yakalanarak gözaltına alındı.


Yayın Tarihi: 25.09.2017

Bursalı girişimci, Ukrayna’dan bir batında beşiz yavrulayan koyun getirdi, şimdi siparişlere yetişemiyor.


Yayın Tarihi: 23.09.2017

Bursa'nın Karacabey İlçesi'nden son dakika haberi... Boya yüklü kamyon iki otomobilin üzerine devrildi. Kazada 2 kişi yanarak öldü. Bursa-İzmir karayolunun uzun süre trafiği kapanmasına neden olan kaza kamyon ve otomobillerin kaldırılması ardından trafiğe açıldı.


Yayın Tarihi: 23.09.2017

Bursa'da çok sayıda hırsızlık suçundan aranan Burak Örekli, önce kendisini durdurmak isteyen jandarmaya ateş açtı, ardından da polis ekipleriyle çatıştı. Pompalı tüfekle 2 polisi yaralayan Örekli ormanlık alana kaçarken, yanındaki 2 arkadaşı gözaltına alındı. Burak Örekli'yi yakalamak için polis ve jandarma özel harekat ekipleri operasyon başlattı.


Yayın Tarihi: 23.09.2017

Bursa'da üzerinde "Heart" yazılı tişört giyip çarşıya çıkan vatandaş polisi alarma geçirdi. İhbarda bulunan vatandaşların tişörtteki yazıyı yanlış okuması sonucu ifadesi alınan şahıs daha sonra serbest bırakıldı. Özkan Güngör, "Üzerime giydiğim tişörtte İngilizce 'Heart' yazıyordu. Koza Han'da gezerken vatandaşlar benim tişörtümdeki yazıyı 'Hero' olarak okuyup ihbar etmişler. Bir anda polisleri karşımda görünce şaşırdım" dedi.


Yayın Tarihi: 22.09.2017

Bursa'da bir kadın veli, çocuğunun sınıf öğretmenini bıçakla yaraladı. Sırtından ve bacağından yaralanan öğretmen, müdür odasına sığındı. İzmir Buca'da ise liseli iki grup öğrenci arasında kavga çıktı. Kavga sırasında, işlek olan caddeye kadar birbirlerine tekme atan öğrenciler büyük tehlike yaşadı.


Yayın Tarihi: 22.09.2017

Bursa'da bir apartmanın beşinci katında çıkan yangında pencereye çıkıp "Yardım edin beni kurtarın" diye bağıran 41 yaşındaki eski polis memuru Ali Darıca yanarak can verdi. Dokuz ay önce "memuriyete uymayan hareketler" nedeniyle açığa alındığı öğrenilen Ali Darıca'nın yangın çıkmadan önce aralarındaki tartışma nedeniyle evden ayrılan kadın arkadaşı Zevcan A. geriye geldiğinde "Biz seninle tartışıyorduk ama birbirimizi seviyorduk" diyerek gözyaşlarına boğuldu.


Yayın Tarihi: 21.09.2017

Bursa’nın İnegöl ilçesinde iddiaya göre kıskançlık krizine giren 21 yaşındaki Fırat Ç. sevdiği kız arkadaşının gözü önünde bıçağı karnına sapladı. Ekmek bıçağıyla kendini yaralayan Fırat Ç., ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede ameliyata alındı.


Yayın Tarihi: 20.09.2017

Bursa'da narkotik ekiplerinin düzenlemiş olduğu farklı 2 operasyonda 3 kişi gözaltına alınırken, 5 kişiye ise uyuşturucu madde kullanmak suçundan işlem yapıldı. Operasyonlarda, piyasa değeri 100 bin lira olan uyuşturucu ele geçirildi. Uyuşturucu satarak gençleri zehirleyen tacir emniyet çıkışı görüntü alan gazetecilere "yeter çekmeyin çoluğumuz çocuğumuz var" diyerek tepki gösterdi.


Yayın Tarihi: 20.09.2017

Bursa'nın İnegöl İlçesi’nde, bu yıl ilkokula başlayan 7 yaşındaki Baran Barış’ın doğduğundan bu yana makas değmeyen uzun saçları, görenleri şaşırtıyor. Anne Barış, "Baran da saçını kestirmek istemiyor. Öğretmenleri, Baran ile konuşacaklar. Baran'ı ikna edebilirlerse saçları kesilebilir" İfadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 19.09.2017

Bursa’da freni patlayan kamyon dehşet saçtı. Yaşanan tehlike dolu anlar ise saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdı. Bursa'da yokuş aşağı inerken freni boşalan kamyonet bir evin doğalgaz borusuna ve park halindeki otomobillere çarptıktan sonra durabildi. Dehşet dolu dakikaların yaşandığı kazada yaralanan olmazken, toplam 10 araç zarar gördü. Kamyon sürücüsü Hamza Kaya(53), kazanın etkisiyle kısa süreli şok yaşadı.


Yayın Tarihi: 19.09.2017

Bursa'nın İznik ilçesinde yaralı halde bulunan alkollü şahsın ambulansa taşınırken elindeki armudu yemeye devam etmesi dikkat çekti.


Yayın Tarihi: 18.09.2017

Bursa'da nefes kesen terör operasyonu! Eylem hazırlığında olduğu tepsit edilen 3 DEAŞ'lı terörist, bir ev ve ormanlık alanda yapılan operasyonlarla yakalandı. Polis tarafından sorguya alınan zanlı, terör örgütü DEAŞ üyesi olduğunu ve 2 arkadaşının da ormanlık alanda saklandığını itiraf etti.


Yayın Tarihi: 18.09.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir