Son Dakika Yeni Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Haberleri

Kabinedeki değişikliğin açıklanmasının ardından bakanlıklarda devir teslim törenleri devam ediyor. Başbakan Yardımcılığı'na getirilen Fikri Işık, görevi Numan Kurtulmuş'tan devraldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na atanan Jülide Sarıeroğlu ise görevi Mehmet Müezzinoğlu'ndan devraldı. Bakan Sarıeroğlu, "26 sene sonra tekrardan bir kadın bakanla bakanlığımız buluşmuş olacak. Bu anlamda da sorumluluğumun çok yüksek olduğunu biliyorum" dedi.


Yayın Tarihi: 20.07.2017

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın 'Çalışma Hayatında Milli Seferberlik, İş Sağlığı ve Güvenliği Hedef Sıfır' programı kapsamında Antalya'da düzenlenen toplantısında, Türkiye'de iş kazalarından ölüm oranının 100 bin kişide 8.8 olduğu açıklandı.


Yayın Tarihi: 14.07.2017

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, kıdem tazminatı fonu çalışmaları için, “bütün kesimler mevcudun devamından yanayız diyorlarsa o zaman alır bir kenara koyarız” dedi.


Yayın Tarihi: 09.06.2017

Çalışanların önemli haklarından biri olan kıdem tazminatı ile ilgili olarak hükümet bir süredir çalışmalar yürüyor. Çalışanlar kıdem tazmianatı toptan kalkacak mı, kalkmayacaksa nasıl değişecek merak ediyorlar. Bugün de bu soruların cevabının alınması için kritik bir gün çünkü kıdem tazminatı ile ilgili yapılan çalışma bugün Bakanlar Kuruluna sunulacak. İşte Kıdem tazminatı ile ilgili son durum...


Yayın Tarihi: 29.05.2017

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı terör olaylarından dolayı, 15 Temmuz dahil, yaralananlara aylık bağlanmasına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.


Yayın Tarihi: 24.01.2017

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, taşeron işçilerin kadro durumuna ilişkin, ''Bir süre daha sabredecekler. Biz şu anda onlara verdiğimiz sözün planlamalarını yapmaktayız." dedi.


Yayın Tarihi: 26.12.2016

Gelir testine gitmediği için genel sağlık sigortası borcu olanlar, sağlanan ikinci bir imkanla yarından itibaren gelir testine başvurabilecek.


Yayın Tarihi: 31.08.2016

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı kamu kurum ve kuruluşlarına 10 bin 144 personel alınacağını duyurdu.


Yayın Tarihi: 16.06.2016

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önünde işçi ölümlerini ve maden kazalarını protesto etmek isteyen DİSK üyesi 17 kişi polis tarafından gözaltına alındı.


Yayın Tarihi: 05.11.2014

Türkiye'yi yasa boğan asansör kazasıyla ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanı Mehmet Tezel'den çarpıcı açıklamalar geldi.


Yayın Tarihi: 10.09.2014

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, bekâr erkeklerin ve çocuksuz ailelerin, evlerinde yabancı uyruklu kadın çalıştırmasına izin vermiyor.


Yayın Tarihi: 12.10.2013

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önündeki barikatı aşmak isteyen Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) üyeleri ile polis ekipleri arasında gerginlik yaşandı.


Yayın Tarihi: 20.08.2013

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, ölen babasının maaşından yararlanmak için eşinden hileli boşandığı tespit edilen bin 473 kişinin aylığını kesti


Yayın Tarihi: 23.05.2013

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın, "işkollarına hangi işlerin gireceğini tespit etmek" amacıyla hazırladığı İşkolları Yönetmeliği'nde "domuz yetiştiriciliği" de yer aldı.


Yayın Tarihi: 19.12.2012

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, hastanelerin kayıtlarındaki her türlü kişisel bilgilerin, kişilerin açıkça rızası olmaksızın, kurum, kuruluş ve üçüncü kişilerle paylaşılmasını yasakladı.


Yayın Tarihi: 12.07.2012

Hükümet, ilaç fiyatlarında indirim kararını uygulamayan ilaç şirketlerine sert çıktı.


Yayın Tarihi: 08.12.2011
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir