Son Dakika Yeni Cemaat Haberleri

Sağlık Bakanlığı, doktor olmayanların hastane yönetimine atanmasına imkan veren 6 yıllık uygulamayı kaldırdı. Bu düzenlemeyle önemli görevlere atanan Menzil cemaati üyelerinin ayıklanmasının hedeflendiği öne sürüldü.


Yayın Tarihi: 10.09.2017

FETÖ'nün iş adamlarından toplanan himmeti zimmetine geçirmekle suçladığı Volkan Savaş, örgütün firari bölge sorumlusu imamı Oğuz K.'nin talimatı ile FETÖ tetikçilerince vuruldu. İddianamede ifadesine yer verilen Volkan Savaş, "Bu vurdurma olayı cemaat içindeki imamlardan fetva alınarak yapılmıştır" dedi. İddianamede, şüpheliler hakkında FİADER isimli dernek çerçevesinde gerçekleştirdikleri örgütsel faaliyetin yanı sıra himmet yüzünden adam vurdurmak suçlamasından da ceza istendi.


Yayın Tarihi: 28.08.2017

Murat Yetkin bugünkü yazısında, "Sizce Erdoğan 'Yeni bir devlet kuruyoruz, lideri de Erdoğan' sözlerinden memnun mu olmuştur, yoksa öfke mi duymuştur?" diye sordu. Yetkin, "Erdoğan’ın işbaşı yaptığında kritik kararlar almak zorunda kalacağı görülüyor. Bu kararların da 2019 olarak açıklanan gelecek seçimdeki ittifaklar siyaseti çerçevesinde MHP’yi kızdırmadan daha sağındaki parti ve cemaatlerden oy devşirmeye yönelik olması tahmin edilebilir" dedi.


Yayın Tarihi: 07.08.2017

İzmir’de bir tarikattan ayrılıp hocalık yaptığı ve cemaat üyesi kadınlara tecavüz ettiği iddiasıyla öldürülüp müritleri tarafından Balıkesir'de tarlaya gömülen Tuncay Güngör’ün davasında 15 yıl hapis cezasına çarptırılan sanık, Yargıtay Ceza Genel Kurulunun cezayı bozmasının ardından tekrar görülen davada beraat etti.


Yayın Tarihi: 02.08.2017

CHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, "FETÖ'yü temizliyoruz" denilirken, başka cemaatlerin devletin kurumlarında etkin hale geldiğini iddia ederek, "İktidarı samimi olmaya, cumhuriyetin temel değerlerine geri dönmeye, kamuda liyakata göre atama ve terfi yapmaya davet ediyoruz" diye konuştu. TBMM'deki iç tüzük değişikliğine de değinen Çiçek, iki partinin Meclis'in sesini kesmek, konuşma sürelerini kısıtlamak için anlaştığını savundu.


Yayın Tarihi: 27.07.2017

Alman birinci kanalı ARD‚ 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin 'Tankların Harekete Geçtiği Gece, Erdoğan ve Başarısız Darbe Girişimi' isimli bir belgesel yayınladı. Belgeselde siyasetçiler, milletvekilleri, emekli askerler ve insan hakları temsilcilerinin görüşlerinin yer almasının yanı sıra FETÖ'nün 'devleti ele geçirmeye çalıştığı' da ayrıca vurgulanıyor.


Yayın Tarihi: 11.07.2017

Fethullah Gülen bugün 15 Temmuz darbe girişiminin sorumlusu... Gülen cemaati bugün Türkiye'de yıllardır uygulamaya çalıştığı söylenen stratejinin sonuna gelmiş görünüyor. Kadroları dağıtılıyor, okulları kapatılıyor.Peki Erzurumlu vaizin lideri olduğu cemaat nasıl böyle bir güce ulaştı? Bu sorunun yanıtı 40 yıl öncesine kadar uzanıyor. İşte Deutsche Welle'den Hülya Schenk'in Fethulllah Gülen ve Cemaat yapılanmasına ilişkin analizi...


Yayın Tarihi: 11.07.2017

İngiliz gazetesi, Afganistan hükümetinin, ülkedeki Fethullah Gülen Cemaati ile bağlantılı okulların kontrolünü Türkiye'ye devredeceğini yazdı. Gazeteye göre anlaşmayla, kaçırdığı siyasi bir rakibine işkence yapmakla suçlanan eski Afganistan Başkan Yardımcısı Abdül Raşid Dostum'un Türkiye'ye sığınmasının yolu da açılmış olacak.


Yayın Tarihi: 31.05.2017

AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, CNN Türk ekranlarında yayınlanan Tarafsız Bölge programına konuk olurken, yaptığı açıklamalarla gündeme damga vurdu. Metiner, AK Parti'nin 17-25 Aralık süreci öncesinde Cemaat'e destek verdiğini kabul ederek, "Keşke daha önce görseydik, koruduk kolladık ancak Hizmet Hareketi'nin FETÖ'ye dönen yapısıyla koalisyonumuz olmadı" ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 30.05.2017

Gazeteci Fehmi Koru, Sözcü Gazetesi'ne yönelik FETÖ soruşturmasında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na tanık sıfatıyla ifade verdi. Koru'nun ''Burak Akbay’ın babası Ertuğrul Akbay bana 'Burak, İsviçre’de cemaate ait bir evde yetişti' dedi'' ifadelerini kullandığı iddia edildi. Öte yandan Sözcü Gazetesi'nin sahibi Burak Akbay'ın, Türkiye'ye dönmeyi düşünmediğini söylediği ileri sürüldü.


Yayın Tarihi: 23.05.2017

Umre yapmak üzere Mekke'ye giden İsmailağa Cemaati’ne bağlı iki farklı grup, Fatih Medreseleri ile KIYAMDER üyeleri kavgasında 8 kişinin yaralandığı ifade edilmişti. Kıyamder’e yakın internet sitesinde kavganın yaşandığı otelin güvenlik kamerası görüntüleri yayımlandı. Kıyamder'e yakın internet sitesinde kavganın yaşandığı otelin güvenlik kamerası görüntüleri yayımlandı.


Yayın Tarihi: 04.05.2017

İsmailağa Cemaati'ne yakın olduğu iddia edilen Kıyam-Der ve Fatih Medreselerine bağlı iki grubun Umre için gittikleri Mekke'de, otel lobisinde kavga ettikleri ortaya çıkmıştı. 25 Nisan akşamı, Kabe’ye bir km uzaklıktaki oteldeki kavganın sözlü sataşmayla başladığı, çok sayıda kişinin yaralandığı belirtilmişti. Kavganın ardından iki taraftan da art arda açıklamalar geldi.


Yayın Tarihi: 30.04.2017

Konya'da namaz kılma bahanesiyle girdiği camide bağış için toplanan paraları çalmaya çalışan şüpheli cemaat tarafından yakalandı.


Yayın Tarihi: 14.03.2017

Çeşitli dini cemaatlerin önde gelenleri tarafından sohbet toplantılarının iptal edildiği duyuruldu. Kararın gerekçesi açıklanmazken, bazıları sohbetlerinin internet üzerinden yapılacağını açıkladı.


Yayın Tarihi: 22.12.2016

Bozdağ’ın 2012’de söylediği sözler yeniden gündem oldu


Yayın Tarihi: 17.11.2016

"2014'te HSYK üyeliği için aday olmamı Fetullah Gülen Cemaatinin Yargıtayda etkili konumda olduğunu bildiğim eski Yargıtay Üyesi Nazmi Dere ve eski Yargıtay Genel Sekreteri Aydın Boşgelmez bildirdi"


Yayın Tarihi: 16.11.2016

"Benim bakış açımla dine bakacaksın, demek faşizanlıktır"


Yayın Tarihi: 14.10.2016

Cemaatte kavga... Kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Marifet Derneği Başkanı Muhammmed Keskin ile bağlantısını kestiğini açıkladı.


Yayın Tarihi: 07.10.2016

Gazeteci Abdülkadir Selvi, Kılıçdaroğlu'nun, Cemaat'in "Hava Kuvvetleri imamı" olduğu belirtilen Adil Öksüz'ün MİT ajanı olduğunu söylediğini yazdı.


Yayın Tarihi: 28.09.2016

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) müsteşarı Yusuf Tekin, 58 kitapta Gülen Cemaati’ne ait kavramları çağrıştıran ‘bilinçaltına yönelik mesajlar’ belirlendiğini açıkladı.


Yayın Tarihi: 18.09.2016

Kırklareli’nde FETÖ/PDY soruşturması kapsamında aralarında ‘il imamı’ Şuayip Beyazıt’ın eşi Emine Mine Beyazıt ve öğretmenlerinde bulunduğu 40 şüpheli gözaltına alındı.


Yayın Tarihi: 02.09.2016

Efkan Alâ’nın görevden ayrılmasından sonra sosyal medyada Ala’nın gençlik yıllarına ait bir fotoğrafın dolaşmaya başlaması 'Efkan Ala ve Fethullah Gülen bağı' iddialarını ortaya çıkardı.


Yayın Tarihi: 01.09.2016

Kayseri'de cuma namazı öncesinde cami cemaatinin üzerine avize düşmesi sonucu 11 kişi yaralandı.


Yayın Tarihi: 26.08.2016

Polis, Gülen'in sağ kolu olan, Pensilvanya'daki çiftlikte Gülen'den sonra gelen isim olan Cevdet Türkyolu'nun peşine düştü.


Yayın Tarihi: 22.08.2016

Fethullahçı Terör Örgütü üyeliğinden tuıtuklanan Jandarma Yarbay A.K. ifadesinde her şeyi tek tek anlattı...


Yayın Tarihi: 20.08.2016

Yarbay Gökhan Eski, itirafında terör örgütü FETÖ'nün evlendirme sistemini anlattı: 30'dan fazla kadın önerdiler, 10'u ile görüştüm. Görüşme koşullarını ayrıntılı anlatmak isterim...


Yayın Tarihi: 09.08.2016

Fethullah Gülen ile birlikte 1970'li yıllarda cemaati örgütleyen ve örgütün iki numarası olan Nurettin Veren'in CNN Türk'te anlattıkları gündeme damgasını vurdu.


Yayın Tarihi: 06.08.2016

Finans kaynakları ve eğitim kurumları ile ilgili tüm kararlarda söz sahibi olan ve "12 imam" arasında bulunan İsmail Büyükçelebi'nin, Gülen'den sonra örgütün başına geçebileceği belirtiliyor.


Yayın Tarihi: 03.08.2016

Darbe girişimi sonrası tutuklanan Prof. Dr. Ayşegül Jale Saraç'ın rektörlüğü sırasında, Dicle Üniversitesi'ndeki kadroların cemaat evlerinde şekillendiği iddia edildi


Yayın Tarihi: 01.08.2016

İzmit'te, Fethullah Gülen'in akrabası olan, cemaatte 'abla' olarak tanımlanan Ş.G. ile E.D. sorumlu oldukları öğrencilerin kaldığı cemaat evlerini boşaltırken yakalandı.


Yayın Tarihi: 28.07.2016

15 Temmuz darbe girişimi soruşturması çerçevesinde gözaltına alınanlardan itiraflar gelmeye devam ediyor.


Yayın Tarihi: 21.07.2016

Sivas 5'inci Piyade Er Eğitim Tugayı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Fatih Celaleddin Sağır, cemaatle yakından ilgisi olduğunu itiraf etti.


Yayın Tarihi: 21.07.2016

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eski Dışişleri Müsteşarı Özdem Sanberk'in hakkındaki iddialarını yalanladı.


Yayın Tarihi: 03.05.2016

İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu'nun adına yaptırılan ve inşaatı devam eden 'Mahmut Efendi Külliyesi'nde yıkım çalışması başladı.


Yayın Tarihi: 08.02.2016

Eskişehir’de bir cenaze namazı öncesinde 69 yaşında ölen şahıs için imamın "vakti gelmişti" demesi cemaati kızdırdı.


Yayın Tarihi: 12.01.2016

Fethullah Gülen Cemaati’ne yakınlığıyla bilinen kişilerin ABD’li kongre üyelerine yaptığı bağışlar, USA TODAY gazetesine konu oldu.


Yayın Tarihi: 21.11.2015

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, 2014 Lisans Yerleştirme Sınavında (LYS) usulsüzlük yapıldığı iddialarına ilişkin soruşturma başlatıldı.


Yayın Tarihi: 12.11.2015

Bolu'da polis ekiplerinin ihbar üzerine bir apartmanın deposuna yaptığı baskında Gülen cemaatine yakınlığıyla bilinen eğitim kurumlarına ait çuvallar dolusu evrak ve hard disk ele geçirildi.


Yayın Tarihi: 10.11.2015

İzmir'de, Gülen cemaatine yakın Şelale ve Sema Eğitim kurumlarına bağlı okullara polis, bu sabah operasyon düzenledi.


Yayın Tarihi: 18.08.2015

Çanakkale'de, Gülen cemaatine yakınlığıyla bilinen Erişen Özel Eğitim Sosyal Hizmetler A.Ş.'ye bağlı eğitim kurumları ile okul ve dershanelere sabah erken saatlerde polis tarafından baskın düzenledi.


Yayın Tarihi: 12.08.2015

Elazığ’da polis ekipleri Gülen cemaati ile bağlantılı olan 2 dershaneye çok sayıda polisle baskın yaptı.


Yayın Tarihi: 03.06.2015

Manisa'da, dokuz yıl önce paralel yapı olarak adlandırılan bir grubun eline geçtiği öne sürülen İmam Hatip Lisesinin binası için hukuki süreç başlatıldı.


Yayın Tarihi: 21.01.2015

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 1. Dairesi, büyük ölçüde cemaate yakın olduğu iddia edilen hakim ve savcıları içeren kararnameyi tamamladı.


Yayın Tarihi: 15.01.2015

Eski istihbarat polisi Sabri Uzun'un 'İn' isimli kitabında, "Baykal'a kaset komplosunu Pensilvanya yaptı' iddiasını Deniz Baykal "Bunlar boş laflar" diyerek yorumladı.


Yayın Tarihi: 10.01.2015

"Temas kurmak istedik"


Yayın Tarihi: 24.12.2014

Liseliler camdan sarkıp, cuma namazı kılan cemaate '“Boşuna Allahuekber demeyin, Allah yok” diye seslenince kalabalık okulu bastı


Yayın Tarihi: 20.12.2014

Selahattin Demirtaş, Gülen Cemaatinin geçmişte iktidarla bir olup, Kürt siyasetçilerine KCK adı altında kumpaslar kurduğunu ileri sürerek, cemaatin özür dileyip özeleştiri yapması gerektiğini söyledi.


Yayın Tarihi: 19.12.2014

Alman Hükümeti Türkiye’deki gazetecilerin tutuklamalarına tepki gösterdi. Hükümet sözcüsü Steffen Seibert, sert bir açıklama yaptı.


Yayın Tarihi: 15.12.2014

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk, CHP'nin 30 Mart seçimlerinde cemaat ile işbirliği yaptığı iddialarıyla ilgili, "CHP'nin kimseyle işbirliği yoktur" dedi.


Yayın Tarihi: 15.12.2014

Dün "Fethullah Gülen" atkısı satmaya çalışan işportacı cemaati ayaklandırdı.


Yayın Tarihi: 15.12.2014
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir