Son Dakika Yeni Çin Haberleri

İngiliz Daily Mail gazetesi, 2012 yılında Kuzey Kore’de çekildiği iddia edilen bir video yayınladı. Videoda, Güney Koreli ve Çinlilerle cinsel ilişkiye girmekle suçlanan bir kadın öldüresiye dövülüyor… 2012 yılına ait görüntülerde polis memurunun kadını önce sorguladığı, daha sonrasında ise elleri arkadan bağlı kadının yüzüne tekme attığı ve saçlarından tutup kaldırarak defalarca vurduğu görülüyor.


Yayın Tarihi: 26.06.2017

Ne yemekten vazgeçti ne uykudan; böyle olunca da ortaya güldüren anlar çıktı.


Yayın Tarihi: 26.06.2017

Çin'in güneybatısındaki Sıçuan eyaletinde meydana gelen toprak kaymasında 141 kişinin göçük altında kaldığı bildirildi. Yetkililer, Maoşien vilayetine bağlı Şinmo köyünde yerel saatle 06.00'da heyelan olduğunu açıkladı.


Yayın Tarihi: 24.06.2017


Yayın Tarihi: 24.06.2017

ABD'li elektrikli otomobil üreticisi ve enerji depolama şirketi Tesla'nın Çin'de fabrika açmayı planladığı belirtildi


Yayın Tarihi: 23.06.2017

Çin'de yedi şişme kadınla beraber yaşayan 58 yaşındaki bir adam ve oğlu görenleri şaşkına çeviriyor. Yedi şişme kadınla yaşayan 59 yaşındaki Li Chen ve oğlunun ilginç hikâyesi sosyal medyada paylaşım rekorları kırarak kısa sürede viral haline geldi.


Yayın Tarihi: 23.06.2017

Dünya nüfusu 2050 yılında bugünkü 7.6 milyardan, 9.8 milyara ulaşacak. Birleşmiş Milletler'in yayınladığı rapora göre 2050 yılında Nijerya nüfusu en kalabalık ülkeler sıralamasında dünya üçüncülüğünü ABD'nin elinden alacak. Bugünkü, yıllık 83 milyon dünya nüfusu artışı eğiliminin devam edeceği öngörülen Birleşmiş Milletler raporuna göre bugün 7.6 olan dünya nüfusu 13 yıl sonra 8.6, 2050 yılında 9.8, ve 2100 yılında 11.2 milyara ulaşacak.


Yayın Tarihi: 22.06.2017

Transfer gündeminde adı Beşiktaş ile anılan milli futbolcu Burak Yılmaz Çin'de reklam yıldızı oldu. İşte Burak Yılmaz'ın yer aldığı reklam filmi...


Yayın Tarihi: 21.06.2017


Yayın Tarihi: 20.06.2017


Yayın Tarihi: 20.06.2017

ABD Dışişleri Bakanlığı, teröre ve özellikle de IŞİD'e karşı mücadelede Çin'in daha aktif bir rol oynaması için Pekin yönetimine çağrıda bulundu. Çin'in koalisyonun bir parçası olmadığına dikkat çeken Thornton, iki ülke arasında bu hafta yapılacak toplantıda bu konunun ele alınacağını açıkladı. Thornton, "Biz, onların yapabileceği konuları gündeme getireceğiz. Verimli bir toplantı olmasını istiyoruz." ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 20.06.2017

Çinli kadın doğum sancıları başlayınca hemen hastaneye gitmek için yola çıktı, fakat işler planladığı gibi gitmedi. Çin'in Zhengzhou kentinde doğurmak üzere olan hamile bir kadın, hastaneye gitmek için fırsat bulamayınca sokağın ortasında doğum yapmak zorunda kaldı. İnsanların kadının yardımına koşarak adeta seferber olduğu o görüntüler caddenin güvenlik kamerasına kaydedildi. İşte bir bebeğin dünyaya geldiği doğum anına ait o görüntüler.


Yayın Tarihi: 16.06.2017

27 yaşındaki Monica Riley. Obez modelin tek hedefi dünyanın en kilolu kadını olmak ve tamamen hareket edemez hale gelmekti ancak işler istediği gibi gitmedi.


Yayın Tarihi: 16.06.2017

Çin'in doğusundaki Jiangsu Eyaleti Fengxian bölgesinde bir çocuk yuvasının yakınında şiddetli patlama meydana geldi; 7 ölü ve en az 60 yaralı olduğu belirtildi. Shanghai Daily gazetesinin yerel hükümet kaynaklarından aldığı bilgiye göre patlama Xuzhou kentindeki bir çocuk yuvasının kapısında, çocukların yuvayı terk ettikleri 16.50 sıralarında meydana geldi. Patlamanın nedeni ise henüz bilinmiyor.


Yayın Tarihi: 15.06.2017

Orta Amerika ülkesi Panama, Tayvan ile uzun yıllardır var olan diplomatik ilişkilerini kesti. Panama'nın kararının ardından Tayvan'ı tanıyan yalnızca 20 ülke kaldı. Çin, Panama Kanalı nedeniyle dünya ticaretindeki önemli ülkelerden biri olan Panama'ya son yıllarda büyük ekonomik yatırımlar yapmıştı.


Yayın Tarihi: 13.06.2017


Yayın Tarihi: 12.06.2017

Çin'in Shandong eyaletinde güvenlik kameralarına eşine az rastlanır ilginç bir görüntü takıldı. Laizho şehrinde önündeki tekerlekli sandalyeyle karşıdan karşıya geçmek isteyen kadını gölge gibi takip eden siyah otomobil büyük alkış aldı.


Yayın Tarihi: 12.06.2017

Hem karada hem suda gidebilen amfibik araçlar, ortama kolaylıkla adapte olabiliyor. Çin, yeni başlattığı bir proje ile dünyanın en hızlı amfibik aracını geliştiriyor.


Yayın Tarihi: 12.06.2017

Çin'in Guizhou eyaletinde bulunan bir mağarayı ziyaret eden Çinli turist 10 milyon yıllık dikiti tekmeleyerek tarihe gömdü. Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde adam, birkaç tekme darbesiyle milyonlarca yıllık dikiti acımadan yok etti.


Yayın Tarihi: 11.06.2017

Çin'de akıllara durgunluk verecek bir olay yaşandı. Ganzhou kentinde yaşayan ve geçim sıkıntısı yaşadıkları için bebeğe bakamayacaklarını söyleyen çift, en yüksek fiyatı teklif edene bebeği vereceklerini duyurdu. Skandal duyulur duyulmaz harekete geçen polis çifti kısa sürede yakaladı. Olay kenti ayağa kaldırdı. Bebeğin babası tutuklanırken, annenin alacağı ceza henüz belli değil


Yayın Tarihi: 10.06.2017


Yayın Tarihi: 10.06.2017

Çin'de Guangdong Eyaleti'nde bir kadının başına talihsiz bir olay geldi. Talihsiz kadın tuvaleti kullanırken ayağını içine sıkıştırınca itfaiye ekibi çağrılıyor. Ayağı tuvaletin deliğinde sıkışan kadının zor anları ise görüntülere yansıyor. İşte o görüntüler.


Yayın Tarihi: 10.06.2017

Görenler gözlerine inanamadı. İşte Dünyadan şaşırtıcı ve ilginç fotoğraflar.


Yayın Tarihi: 09.06.2017

Deniz hıyarları ya da deniz solucanları Kore, Japponya ve Çin'de büyük bir iştahla yeniliyor.


Yayın Tarihi: 09.06.2017

Yaya geçidinde karşıya geçmeye çalışan kadına çarpan taksi, insanlığın geldiği noktayı düşündüren cinsten. Çin'de güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde yaya geçidinden karşıya geçmek isteyen kadına hızla gelen bir taksi çarpıyor. Kadına çarpan taksici olay yerinden kaçıyor. Kadın yerde yatarken uzun süre yardıma kimsenin gelmemesi sosyal medyada çok konuşulan konulardan biri oldu.


Yayın Tarihi: 08.06.2017

Çin'de bir hayvanat bahçesinde eşeğin canlı canlı kaplanlara yem edildiği görüntüler büyük tepki topladı. Sosyal medyada kısa sürede çok kişi tarafından izlenen ve aynı zamanda tepki çeken bu görüntüler kan dondurdu.


Yayın Tarihi: 06.06.2017


Yayın Tarihi: 06.06.2017

Civciv yiyen keçi görenleri hayrete düşürdü. Çin'de kaydedilen görüntülerde kasaların içinde bulunan onlarca civcivin başına geçen keçi, civcivleri mideye indiriyor. İşte o anlar.


Yayın Tarihi: 05.06.2017

Çin'de kendisini aldattığından şüphelendiği karısını takip etmeye başlayan adam, yarı çıplak haldeki karısını sevgilisiyle yatak odasında bastı. Arkadaşlarıyla birlikte yaptığı baskını cep telefonu ile kameraya kaydeden adam, videoyu sosyal medya hesabından yayınladı.


Yayın Tarihi: 03.06.2017


Yayın Tarihi: 02.06.2017

ABD Başkanı Donald Trump'ın, ABD'yi Paris İklim Anlaşması'ndan çekme yönündeki yaklaşımına yönelik dünya liderlerinden çağrı yağıyor. Çin Başbakanı Li Keqiang, Trump’ı 'uluslararası sorumluluk' konusunda uyardı. Li, “Çin, adım adım 2030 hedeflerine ulaşmak için Paris Anlaşması’nda verdiği taahhütleri yerine getirmeye devam edecek. Tabii bunu diğerleriyle işbirliği içinde yapmayı umuyoruz" diye konuştu.


Yayın Tarihi: 01.06.2017

Çin'de güvenlik kameralarına yansıyan görüntüler eşine az rastlanır cinsten. kontrolünü kaybeden bir araç, büyük bir hızla yoldan geçen tankerin tam ortasına çarpıyor. İlginç görüntünün oluştuğu kazada tanker ortadan ikiye ayrılıyor. İşte o görüntüler.


Yayın Tarihi: 01.06.2017

ABD Başkanı Donald Trump'ın Paris anlaşmasıyla ilgili vereceği karar beklenirken, Çin ve AB iklim değişikliğiyle mücadelede siyasi kararlılığa vurgu yapan ortak bir açıklama hazırladı. Açıklamanın Cuma günü yayınlanması bekleniyor. Açıklamada, bu anlaşmanın "hiç olmadığı kadar önemli bir zorunluluk" olduğu söylendi. BBC tarafından görülen taslak metinde, anlaşmanın hayata geçirilmesi için "en üst düzeyde siyasi kararlılık" gösterilmesi gerektiğinin altı çizildi.


Yayın Tarihi: 01.06.2017


Yayın Tarihi: 31.05.2017

Çin'de bi hayvanat bahçesinde kaydedilen görüntüler hem güldürdü hem de üzdü. Sevimli panda yavrusu meraktan her yeri karıştırınca kısa süre elektrik akımına kapıldı.


Yayın Tarihi: 31.05.2017

Bir kadın, küçük çocuğunu yol kenarına bırakıp kaçtı. Bir süre yol kenarında çaresizce bekleyen ve çevresini izleyen minik çocuk, ardından yola doğru hareket ederek korkuttu. Çin'de meydana gelen bu korkunç yürek sızlatan olay güvenlik kameralarına kaydedildi.


Yayın Tarihi: 31.05.2017

ABD Başkanı Donald Trump, gerçekleştirdiği nükleer füze testlerinin ardından Kuzey Kore'yi çok sert dille uyardı. "Kuzey Kore, yeni bir balistik füze fırlatarak komşusu Çin'e büyük bir saygısızlık göstermiştir ancak Çin elinden geleni yapıyor." yorumunu yapan Trump, özellikle Pekin'in Kuzey Kore'yi "dizginlemek" için gayret gösterdiğine dikkati çekti.


Yayın Tarihi: 30.05.2017

Sosyal medyada yayılan görüntüler telefon bağımlılığının meydana getirdiği sonuçları bir kez daha gözler önüne serdi. Çin'de bir güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, motosiklet sürücüsü kadın, yola bakmak yerine elindeki telefona bakıyor. Dikkati dağılan kadın sürücü önünde duran kamyona arkadan hızlı bir şekilde çarpıyor. Kadın düşerken elindeki telefonun savrulduğu da görülüyor. İşte o görüntüler.


Yayın Tarihi: 29.05.2017

Çin'de dilencilik yapan bu kadının yaptığına inanamayacaksınız...


Yayın Tarihi: 28.05.2017

Zengin sofralar, muhteşem manzaralar... İnternetin en büyük resim paylaşım sitesi olan Instagram'da her gün sayısız kare paylaşılıyor... Bunların içinde mega zengin ailelerin çocuklarının yolladıkları ise çoğu kimsenin merakını çekiyor. Peki bu çocuklar hayatlarını nasıl yaşıyor? İşte paylaşılan o fotoğraflardan bazıları...


Yayın Tarihi: 28.05.2017

Sosyal medyada yayılan görüntüler izleyenleri hayrete düşürdü. Bu ilginç görüntülerin adresi Çin. Araç kamerasına yansıyan görüntülerde iki kamyonun dar bir yoldan geçmeye çalıştığı anda orada bulunan bir motosikletli sürprizle karşılaşıyor. Kamyon şoförü gaza basınca egzozdan çıkan yoğun duman motosikletlinin üzerine doğru ilerliyor. İşte o ilginç anlar.


Yayın Tarihi: 27.05.2017

ABD basınında yer alan haberlere göre, Çin'e ait iki savaş uçağı Hong Kong civarında seyahat eden ABD Deniz Birlikleri'ne ait geminin 180 metre yakınına kadar yaklaştı. Çin ordusuna ait J-10 tipi iki uçağın "tehlikeli bir şekilde" ABD'ye ait P-3 tipi gözetleme gemisine yaklaştığını belirtti. Uçaklardan birinin geminin güzergahında çok yakın mesafade manevralar yaptığı kaydedildi.


Yayın Tarihi: 27.05.2017

Futbol sahalarında bir daha kolay kolay rastlanamayacak olay Çin'de yaşandı. Maçın başlama düdüğünün ardından kaleye bir şut gönderen futbolcu, kale üst direğini kırdı ve izleyenleri şaşkına çevirdi.


Yayın Tarihi: 26.05.2017

Çinli bir şirketin Xbox hesaplarının hacklenip oyun içi para ve puanların çalınmasından sorumlu olduğu ortaya çıktı. Microsoft şirkete karşı yasal süreç başlattı.


Yayın Tarihi: 26.05.2017

Çin'de akıllı telefonlara banka hesabı entegre edilmesinin ardından ülke genelinde yolcular seyahat ücretlerini artık mobil olarak ödeyebilecek. Çin'de akıllı telefonlarına banka hesabının entegre edilmesi sayesinde karşı tarafın karekodunu tarayarak yapılan mobil ödeme otobüslerde de kullanılacak. Şinhua ajansının haberine göre, ülkenin doğusundaki Cıciang eyaletinin Hangcou kentinde akıllı telefonları cüzdana dönüştüren mobil ödeme sistemi yaklaşık 5 bin otobüste uygulanacak.


Yayın Tarihi: 25.05.2017

ABD'ye ait bir savaş gemisi, Güney Çin Denizi'nde Pekin'in yaptığı bir yapay adanın yakınından geçerek Çin'e meydan okudu. Çin bölgede hak iddia ederken ABD ulusalararsı sularda seyrettiğini söylüyor. Çin, hak iddia ettiği bölgede çok sayıda yapay ada oluşturdu. ABD'ye ait bir savaş gemisi, Güney Çin Denizi'nde Çin'in yaptığı bir yapay adanın yakınından geçerek bölgede hak iddia eden Pekin'e meydan okudu.


Yayın Tarihi: 25.05.2017

Çin’in önde gelen akıllı telefon üreticilerinden biri olan Xiaomi, merakla beklenen Xiaomi Mi 6 seramik versiyonunu da satışa çıkarıyor. İşte detaylar.


Yayın Tarihi: 24.05.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir