Son Dakika Yeni Çin Haberleri

Çin’in önde gelen akıllı telefon üreticilerinden biri olan Xiaomi, merakla beklenen Xiaomi Mi 6 seramik versiyonunu da satışa çıkarıyor. İşte detaylar.


Yayın Tarihi: 24.05.2017

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Çin'in kredi notunu "Aa3"ten "A1" seviyesine indirdi. Çin'in finansal gücünün gelecek yıllarda bir miktar yıpranacağı ifade edilen açıklamada, ekonominin genelinde borç miktarının artmaya devam ederek potansiyel büyümenin yavaşlayacağı belirtildi. Çin ekonomisinin 2010'da yüzde 10,6 büyümesinin ardından geçen sene yüzde 6,7 genişlediğine yer verilerek, ekonomik büyümedeki yavaşlamanın yapısal düzenlemeyi yansıttığına değinildi.


Yayın Tarihi: 24.05.2017


Yayın Tarihi: 23.05.2017

Çinli bir uydu şirketi ABD'ye ait Nellis Havaüssü'nün uzaydan çekilmiş fotoğraflarını yayınladı. Yayınlanan fotoğrafların Çin'in ilk ticari uydusu Jilin-1 tarafından çekildiği belirtildi. ABD Hava Kuvvetleri'ne ait olan Nellis Havaüssü'nün fotoğraflarında F-15, F-16 ve A-10 savaş uçaklarının üste olduğu net bir şekilde görülüyor. 4600 hektarlık alana kurulu olan üs askeri okulların yanı sıra, Hava Kuvvetleri'nin en ileri savaş uçaklarının toplanma merkezlerinden biri olarak biliniyor.


Yayın Tarihi: 23.05.2017

ABD'li yetkililer, Çin’in 2010 yılından bu yana CIA'in ülkedeki 20'ye yakın ajanını ya öldürdüğünü ya da tutukladığını iddia ediyor. New York Times'ta yer alan habere göre, Çin’in ABD'nin Merkezi Haberalma Teşkilatı'nın (CIA) ülkedeki faaliyetlerini etkili bir şekilde engellediği, 20'ye yakın casusunu ya öldürüldüğü ya da tutukladığı kaydedildi.


Yayın Tarihi: 21.05.2017

Çin'in Liuyi köyünde yaşayan 100'den fazla yaşlı kadın bin yıllık bir geleneğin izlerini taşıyor. Yüzyıllardır ülkede statü ve zenginlik göstergesi olarak kabul edilen lotus ya da ayak bağlama adı verilen geleneğin son acı veren etkilerini bu kadınlar taşıyor.


Yayın Tarihi: 17.05.2017

Çin’de eski bir su kulesinin yıkımı faciayla bitti. Dev yapı, temelde çalışan 2 işçinin üzerine çöktü. O anlar amatör kameraya kaydedildi.


Yayın Tarihi: 17.05.2017

Çin'de yaşanan olayda hızını kesmeden viraja giren petrol yüklü tanker araçlara çarpıp yan devrildi. Kameraların kayıtta olduğu o anlar sosyal medyada paylaşıldı.


Yayın Tarihi: 17.05.2017

Rusya Devlet Başkanı Putin, Kuşak ve Yol Forumu için gittiği Pekin’de Çin Devlet Başkanı Şi’yi beklerken vaktini piyano çalarak değerlendirdi. Kuşak ve Yol Forumu için Çin’in başkenti Pekin’de bulunan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, burada ikili görüşmeler de gerçekleştirdi.


Yayın Tarihi: 15.05.2017

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Washington ziyareti öncesi ABD'nin YPG'ye silah yardımını artırma kararına ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan "Eğer stratejik müttefiksek ittifak içinde karar almamız lazım" diye konuştu. Erdoğan, Çin ziyareti sırasında Türk gazetecilere yaptığı açıklamada Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın Washington'da yaptığı öngörüşmelerde Gülen ile ilgili bilgilendirmede bulunduğunu söyledi.


Yayın Tarihi: 15.05.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pekin'de düzenlenecek Uluslararası İşbirliği İçin Kuşak ve Yol Forumu'na katılmak ve Çin Devlet Başkanı Sayın Şi Cinping ile görüşmelerde bulunmak üzere Çin'e gitti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çin'de Büyük Halk Meclisi'nde düzenlenen akşam yemeğine eşi Emine Erdoğan'la birlikte katıldı. Yemeğe Emine Erdoğan'ın şık elbisesi damga vurdu. Emine Erdoğan'ın işlemeli kaftanı oldukça dikkat çekti.


Yayın Tarihi: 15.05.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çin'de Büyük Halk Meclisi'nde düzenlenen akşam yemeğine katıldı. Yemeğe Emine Erdoğan'ın şık elbisesi damga vurdu.


Yayın Tarihi: 15.05.2017

Çin'de güvenlik kamerasına yansıyan bir görüntü eşine az rastlanır türden. Bir polis aracı karşı yönden gelen trafiği kesmek için yolda duruyor. Aracından inen polis memuru bir süre görüntüden kayboluyor. Ancak tekrar görüntüye girdiğinde durumun sebebi anlaşılıyor.


Yayın Tarihi: 15.05.2017

Erdoğan, Pekin Olimpiyat Merkezindeki Çin Ulusal Kongre Merkezi'nde düzenlenen forumda yaptığı konuşmada, "Özellikle dünyada gelişmekte olan teröre karşı bu girişim, terörü adeta yerle yeksan edecek bir girişim olacaktır. Herkes için fayda sağlayacak bu işbirliği bir model olarak başarılı olacağını düşünüyorum. Türkiye olarak bunun için her türü desteği vermeye hazırız." dedi.


Yayın Tarihi: 14.05.2017

Çinli Liu Yelin, resmen yıllara meydan okuyor! Kadının bu görüntüsü bütün dünyanın ilgisini çekmiş durumda. Çin'in sosyal medya ağı olan Weibo'da fotoğraflarını paylaştıktan sonra takipçisi sayısı 75 binin üzerine çıkan Yelin'in, 1985'te ilk para kazanmaya başladığında yaşı 17'ymiş.


Yayın Tarihi: 13.05.2017

Pekin'in, Kuzey Kore'nin nükleer silah ve uzun menzilli füze denemeleri konusunda aracılık rolünü üstlenmesinin ardından iki ülke arasında ticaret anlaşması imzalandı.


Yayın Tarihi: 12.05.2017

Çin’de tren istasyonunda bekleyen bir kadın, trenin gelmesiyle birlikte kendisini raylara atmaya çalıştı. İntihar girişimini fark eden bir kişi, kadını raylara atlamadan kolundan tutmayı başardı. O anlar güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.


Yayın Tarihi: 12.05.2017

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Çin ziyareti öncesi Esenboğa Havalimanı'nda konuştu. YPG'ye verilen desteğe tepki gösteren Erdoğan, "Bir terör örgütü ile başka bir terör örgütü yok edilemez.Bu bölgede ne Amerika'ya ne Rusya'ya tehdit var, tehdit bize var. Asla bir terör örgütünü ne Amerika'nın yanına ne de Amerika'yı onların yanına yakıştıramıyoruz" dedi. Erdoğan, Brüksel Belediye Başkanı Yvan Mayeur'un "Erdoğan'ın burada kendi küçük partisini vermesi söz konusu olamaz" sözlerine de sert çıktı.


Yayın Tarihi: 12.05.2017

Çinli Mimar Dengding Rui Yao, tek bir ağacın gövdesini kullanarak dev bir kükreyen aslan yaptı. Orta Çin'in şehir meydanında duran devasa kükreyen aslan heykelinin yapımı için 20 kişi emek verdi. Proje Myanmar'da başladı.


Yayın Tarihi: 12.05.2017

Samsung’un Çin’deki telefon satışları inanılmaz bir düşüş yaşadı. Üstelik bu düşüşün bundan sonra da devam edeceği tahmin ediliyor.


Yayın Tarihi: 11.05.2017

Çin'in batısındaki Sincan Özerk Bölgesi'ne bağlı Taxkorgan kasabasında 5.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Çin resmi haber ajansı Xinhua'ya göre depremde en az 23 kişi hayatını kaybetti. 1500'den fazla ev yıkıldı. ABD Jeolojik Araştırmalar kurumu, Şincan Özerk Bölgesi'ndeki depremin merkez üssü, İpek Yolu'nun tarihi kenti Kaşgar'ın yaklaşık 213 kilometre güney batısında yer alan Taxkorgan kasabası olduğunu duyurdu.


Yayın Tarihi: 11.05.2017

9 Mayıs sabahı Çin'in Xingyang eyaletinde binanın üçüncü katından aşağı düşen iki yaşındaki bebek, ölümden döndü. Çevredekilerin şaşkın bakışları arasında park halindeki elektrikli bisikletlerin üzerine düşen bebek şans eseri ölümden döndü. Bebeğin düşüşünün ardından annesi gelerek bebeği aldı.


Yayın Tarihi: 10.05.2017

Çin'de yaşandığı belirtilen kazanın görüntüleri film sahnelerini aratmadı. Yolda seyreden bir motosikletli önüne çıkan kamyonun yakıt tankına çarpınca ortalık bir anda yangın yerine dönüyor. Çok hızlı bir şekilde yayılan yangın kamyon şoförünün olduğu bölgeye ve motosiklet sürücüsüne kadar sıçrıyor. Alev alev yanmaya başlayan motosiklet sürücüsü kendi çabalarıyla yangın yerinden uzaklaşmaya çalışıyor. Araçların patlama riskinin de olduğu feci kazanın görüntüleri, güvenlik kamarasına yansıyor.


Yayın Tarihi: 10.05.2017

Dünyaca ünlü aktivist-hacker grubu Anonymous'tan korkutan iddia... '3. Dünya Savaşı bir sene içinde çıkacak' diyen hacker grubu, savaşın sebebinin ise Kore’de yükselen füze tansiyonu olacağını belirterek “Küresel anlamda gerçekleşecek ekonomik ve çevresel yıkıma hazırlanın" mesajı verdi. Anonymous'a göre bu savaşa 'bütün dünya mecburen dahil olacak.' Anonymous, Çin’in Amerika ve Kuzey Kore arasında kalıp stratejik davranmaya çalıştığını fakat sabırlarının tükeneceği kanısında.


Yayın Tarihi: 10.05.2017

Ling Chi işkence yöntemi, insanlık tarihinin gördüğü en acılı işkencelerden birisidir. Akıl alır gibi olmamasına rağmen, 1905 yılına kadar Çin’de uygulanmaya devam etmiş. Bu yöntem daha çok ‘bin kesik ile ölüm’, ‘vücudu ufak parçalara ayırmak’ gibi tanımlayıcı isimlerle bilinir. Yakın bir akrabayı öldürmek gibi etik olmayan ve devlet sırrını satmak, ülke için önemli bir insanı öldürmek gibi ağır suçları işleyenlere verilirdi.


Yayın Tarihi: 09.05.2017

Çin'de bir itfaiye erinin intihar etmek için binanın kolonlarında duran kızı kurtarma anları ses getirdi. İntihar girişiminde bulunan kıza fark ettirmeden arkadan gizlice yaklaşan itfaiye eri, bir anda arkadan kızı yakalayıp yukarı çekti. O anlarsa böyle görüntülendi.


Yayın Tarihi: 09.05.2017

Vücudundan canlı yılan çıkarılan bir adamın ameliyat görüntüleri sosyal medyada yayılınca gündeme oturdu. Çin'de çekildiği tahmin edilen görüntüler sosyal paylaşım ağlarında paylaşılınca konuşulanlar arasına girdi. 49 yaşında olduğu belirtilen adamın bu durumu da merak konusu oldu.


Yayın Tarihi: 08.05.2017

Çin'in Pompeii'si olarak bilinen Lajia yerleşim yerinde MÖ 2000'e ait bir deprem sırasında birbirine sarılmış halde ölen anne ve çocuk iskeletleri görenleri şaşırtıyor.


Yayın Tarihi: 08.05.2017

Bacakları normal bir insanın bacaklarından 7 kat kat büyüklükte olan bu adam, bir sivrisinek ısırması sonucu bu hale geldi. Doktorların yaşamaz dediği genç adam, 7 yıldan fazla zamandır hayata tutunmaya çalışıyor. Çin'in Fuxing Şehrinden Liu Zhongqiu'ya fil hastalığı nedeniyle, 20. doğum gününü göremeyeceği söylendi.


Yayın Tarihi: 08.05.2017

Ling Chi işkence yöntemi, insanlık tarihinin gördüğü en acılı işkencelerden birisidir. Akıl alır gibi olmamasına rağmen, 1905 yılına kadar Çin’de uygulanmaya devam etmiş..


Yayın Tarihi: 08.05.2017

Şiddetli rüzgar sürücünün kabusu oldu. Adam, scooterı ile yol alırken bakın başına ne geldi.


Yayın Tarihi: 06.05.2017

Çin'de popüler bir yerleşim alanı olması beklenirken terk edilen bu bölge şimdilerde böyle görünüyor. Ayda 260 dolara boş bölgeyle ilgilenen bu adam ise orada yaşayan tek kişi.


Yayın Tarihi: 06.05.2017

Çin, Wikipedia alternatifi olabilecek kendi yazılımı için binlerce akademisyen istihdam etmeye başladı. Birçok siteye Great Firewall isimli internet sansürü işlemini uygulayan Çin hükümeti Wikipedia için ulusal alternatifi oluşturmanın planlarını yapıyor. Bu iş planı doğrultusunda 20.000 akademisyeni platformuna dahil etmiş bulunuyor.


Yayın Tarihi: 05.05.2017

Son yıllarda büyük bir ekonomik krizle boğuşan Galatasaray'da, Çin'den gelen teklif gündemi meşgul ederken, Çinlilerin Türk futboluna yatırım planlarıyla ilgili flaş bir detay daha ortaya çıktı. Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, Çinliler'in 3 yıl önce Başakşehir'e ortak olmak istediklerini ifade etti.


Yayın Tarihi: 04.05.2017

Moğolistan üzerinden gelen kum fırtınası Çin’i yaşanmaz hale getirdi. Hava kirliliğinin kırmızı alarm verdiği ve hali hazırda nefes almanın bile gittikçe imkansızlaştığı ülke, kum fırtınasıyla göz gözü görmez bir hal aldı. Kum fırtınasında, Dünya Sağlık Örgütü'nün belirlediği 25 mikrogram parçacık sınırı 20 kat aşılarak, metreküpte 500 mikrogram parçacığa ulaştı.


Yayın Tarihi: 04.05.2017

Paolo Marchetti tarafından çekilen bu inanılmaz fotoğraflar, Birmanyalı kadınların Çin'in güneyindeki Yunnan eyaletinin karanlık tarafına bir bakış açısı sunuyor.


Yayın Tarihi: 04.05.2017

Çin devleti, kendi internet ansiklopedisini oluşturmak için 20 bin kişiyi işe alıyor. Vice'ta yer alan habere göre, projenin Genel Yayın Yönetmeni ve Çin Kitap Dağıtıcıları Birliği Başkanı Yang Muzhi, bu yeni ansiklopediyi "Çin'in kültür seddi" olarak tanımladı. "Çin Ansiklopedisi" olarak bilinen projenin 2018 yılında hayata geçmesi bekleniyor. Bunun için 100 farklı alanda katkı yapmak üzere üniversite ve araştırma enstitülerinden akademisyenler işe alınıyor.


Yayın Tarihi: 03.05.2017

Çin’de üçlü silindire çıkmak isteyen akrobat, dengesini sağlayamayınca metrelerce uçarak sert zemine düştü.


Yayın Tarihi: 02.05.2017

Genellikle tuhaf ve komik fotoğraflarıyla görmeye alışık olduğumuz Çin'den, bu kez ülkenin karanlık yeraltı dünyasını gözler önüne seren kareler geldi. Paolo Marchetti tarafından çekilen bu inanılmaz fotoğraflar, Birmanyalı kadınların Çin'in güneyindeki Yunnan eyaletinin karanlık tarafına bir bakış açısı sunuyor.


Yayın Tarihi: 02.05.2017

Ülkenin kuzeyindeki Şanii bölgesinde bir damat, düğüne ailesi ve arkadaşları yerine para ödeyerek 200 davetli çağırdığı ortaya çıkınca tutuklandı. Damadın neden böyle bir yönteme başvurduğu ve hangi yasaları ihlal ettiği bilinmiyor. Yerel bir televizyon kanalı, davetlilerin sahte olduğunun ortaya çıkması sonrası yaşanan şaşkınlığı yayınladı. Şanii bölgesindeki yerel basına göre olayı gelinin ailesi fark etti.


Yayın Tarihi: 02.05.2017

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in, 'Çinliler Galatasaray'ı istiyor' açıklamasının arkasında yatan gizli detay ortaya çıktı. Hürriyet Gazetesi Spor Müdürü Mehmet Arslan, Çinli yetkililerin Galatasaray'a önerdiği hisse teklifine ulaştı. Ulaşılan bilgiye göre, Çinlilerin Galatasaray hisseleri için önerdiği rakam tam 500 milyon dolar...


Yayın Tarihi: 02.05.2017

Çin’in Harbin kenti yakınlarındaki Siber Kaplanları Orman Parkı, her gün kaplanların yemek ziyafetine tanık olmak isteyen binlerce Çinli turisti ağırlıyor.


Yayın Tarihi: 02.05.2017

Yaşam Tv'de canlı olarak ekrana gelen programda cinler konu edindi. Programa dikkat çekmek için yapılanlarsa izleyenlere 'yok artık' dedirtti. 76 yaşındaki program konuğu Mehmet Alkan'ın kağıt yakmaya çalıştığı sırada bir anda titremeye başladı. Bakın sonrasında sunucu nasıl tepki verdi...


Yayın Tarihi: 01.05.2017

Çin’in Changzhou şehrinde 12 katlı bir bina böyle yerle bir oldu. Yıkımı için gerekli hazırlıkların yapıldığı 12 katlı dev bina, yakınından geçen insanlara rağmen yıkıldı. Oradan geçen insanların panik halinde kaçıştığı görülürken o anlar amatör kameraya kaydedildi.


Yayın Tarihi: 01.05.2017

Çin'de güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde ATM hırsızı para çeken kadına saldırdı. Uygun zamanı kollayan hırsız, özellikle paranın bankamatikten çıktığı anı bekledi. Ama işler istediği gibi gitmedi.


Yayın Tarihi: 29.04.2017

Otoparkta ilerlemeye çalışırken feci bir olay yaşandı. Kadın olduğu belirtilen sürücü fren yerine gaz pedalına bastı. Çin'de yer altında bulunan bir otoparkta önüne kattığı her şeyi sürükleyen kadın sürücü, duvara çarparak arka tarafta bulunan ofisin içine de daldı.


Yayın Tarihi: 28.04.2017

Çin'de 70 milyon yıl öncesinden kalan otçul dinozor yumurtaları bulundu.


Yayın Tarihi: 27.04.2017

Çin'in Guizhou bölgesinni Coawangba kasabasında yaşayan Huang Dafa 36 yıllık çalışması sonucunda köyüne su getirmeyi başardı.


Yayın Tarihi: 26.04.2017

Çin ile Güney Çin Denizi'ndeki adalar nedeniyle uzun süredir süren gerilimin Kuzey Kore'nin füze denemeleriyle savaşın bile telaffuz edildiği alevli bir gerilime savrulduğu Asya Pasifik'teki silahlanma faaliyetlerinde yeni bir gelişme daha yaşandı. Çin 2020'de operasyonel hale gelecek olan ilk yerli uçak gemisini denize indirdi. Dalian Limanı'ndan yola çıkan Çin'in uçak gemisi, Shenyang J-15 savaş uçaklarını taşıyacak.


Yayın Tarihi: 26.04.2017

Çin'de iki aracın üzerinden geçtiği küçük çocuğun mucize kurtuluşu görenleri hayrete düşürüyor.


Yayın Tarihi: 25.04.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir