Son Dakika Yeni Cübbeli Haberleri

Kamuoyunda 'Cübbeli Ahmet Hoca' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün çok konuşulacak bir videosu daha ortaya çıktı. Cübbeli “Nal-ı Şerif” denilen bir terliği anlatığı videosunda, bu terliği giyenlerin Hz Muhammed’i rüyasında gördüğünü ileri sürüyor. Geçtiğimiz yıllarda, Cübbeli'nin kefenle ilgili bir sohbeti ortaya çıkmıştı. Cübbeli, 'Benimle ilgisi yok' dediği o kefenlerin, kişiyi kabin azabından koruduğunu, hatta sorgu meleklerinin sorularına rahat cevap vermelerini sağladığını ileri sürmüştü.


Yayın Tarihi: 21.10.2017

Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, son günlerde tartışılan 'Düz dünya teorisi' hakkında bir yazı kaleme aldı. Ertuğrul Özkök'ün "O, ‘dünya düz’ diyen adam var ya, Cem’in kavuğu ve Cübbeli’nin jetski’si onun" başlıklı yazısından bir bölüm...


Yayın Tarihi: 05.09.2017

'Cübbeli Ahmet Hoca' diye bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in emekliye ayrılmasının ardından "Diyanet'e Görmez'den tehlikelisi gelmemiştir diye düşünüyorum" sözleriyle gündemde deprem etkisi yarattı. Hürriyet yazarı Akif Beki, Cübbeli'nin bu çıkışı için "Bir ara, Cübbeli’nin Sultanahmet’e vaiz olmak istediği ama Görmez Hoca engelini aşamadığı kulağıma gelmişti. Niye zıvanadan çıktığını açıklıyor sanki" yorumunu yaptı. Ertuğrul Özkök ise Görmez'i eleştirdi.


Yayın Tarihi: 02.08.2017

Fatih Medreseleri'ne bağlı İsmailağa Derneği Başkanı Recep Konuk, kamuoyunda 'Cübbeli Ahmet Hoca' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün, Adil Öksüz'le ve FETÖ'yle bağlantılarına ilişkin iddialarda bulundu. İsmailağa Cemaati içerisinde yaşanan kavgada bu kez, 'Cübbeli Ahmet' ve Adil Öksüz ilişkileri gündeme geldi. Dernek Başkanı Konuk, Ünlü'nün söz konusu görüşme iddialarıyla ilgili olarak kullandığı ifadelerin gerçeği yansıtmadığını söyleyerek, "Sen Adil Öksüz'e ne söz verdin ki hapisten kurtuldu


Yayın Tarihi: 20.06.2017

AB Bakanı Ömer Çelik, Cübbeli Ahmet Hoca'nın "Satranç oynamaktansa ateşi tutmak daha hayırlı" sözleri hakkında yorum yaptı.


Yayın Tarihi: 04.01.2017

Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, yazdığı bir kitabında "halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağıladığı" iddiasına ilişkin yargılandığı davada beraat etti.


Yayın Tarihi: 03.11.2016

İzmir'de sarıklı, sakallı ve cübbeli kişiler, "Dünyayı kan gölüne çeviren Hıristiyanların geleneği olan yılbaşını kutlamıyoruz... Çünkü biz Müslümanız" yazılı bildiri dağıttı


Yayın Tarihi: 31.12.2015

Cübbeli Ahmet Hoca, Ali Rıza Demircan'ın 'İleri derecede oral haramdır' sözü konusunda açıklamalarda bulundu. Cübbeli Ahmet Hoca, konu hakkında, 'Sen bunu derken nereye dayandın?' dedi.


Yayın Tarihi: 20.07.2015

Alevi Bektaşi Federasyonu Başkan Yardımcısı Ali Yıldırım, Cübbeli Ahmet Hoca'dan sözlerini geri almasını ve Alevi toplumundan özür dilemesini istedi.


Yayın Tarihi: 18.12.2014

Cübbeli Ahmet Hoca, 'Zina etmek günahsa, onu görüntüleyip teşhir etmek çok daha büyük bir günah' dedi.


Yayın Tarihi: 01.02.2014

Cübbeli Ahmet Hoca, insanların yedikleri yemeklerin fotoğraflarını dahi paylaştıklarını söyleyerek, “Lan ne ayıp şeyler be, ne yüzsüzlükler be. İnsan yediğinin resmini çekip öbürüne gönderir mi?” dedi


Yayın Tarihi: 29.01.2014
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir