Son Dakika Yeni Cübbeli Ahmet Hoca Haberleri

Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü büyük tartışma yaratacak açıklamalarda bulundu. Doğu'da ve Güneydoğu'da ezan okunduğu anda camilerin Cuma namazında olduğu gibi tıklım tıklım olduğunu belirten Cübbeli Ahmet Hoca, Karadeniz'de ise namaz kılma oranının sıfıra yakın olduğunu öne sürdü. Cübbeli, "Ben Karadenizliyim, ama namaz abdest oranı sıfıra yakın bizim oralarda" dedi.


Yayın Tarihi: 10.10.2017

İsmailağa Cemaati’nin önde gelen isimlerinden ‘Cübbeli Ahmet Hoca’ diye bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, rüyasında meclisin savaş kararı aldığını belirterek “Vatanımız için hayırlısı nasip olsun” dedi. Ünlü, resmi YouTube sayfasından paylaşılan sohbet videosunda rüyasındaki savaş kararının, bağımsızlık referandumu hazırlığındaki Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’ne (IKBY) karşı ‘vatanın bölünmemesi için’ alındığını ifade etti.


Yayın Tarihi: 17.09.2017

'Cübbeli Ahmet Hoca' diye bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in emekliye ayrılmasının ardından "Diyanet'e Görmez'den tehlikelisi gelmemiştir diye düşünüyorum" sözleriyle gündemde deprem etkisi yarattı. Hürriyet yazarı Akif Beki, Cübbeli'nin bu çıkışı için "Bir ara, Cübbeli’nin Sultanahmet’e vaiz olmak istediği ama Görmez Hoca engelini aşamadığı kulağıma gelmişti. Niye zıvanadan çıktığını açıklıyor sanki" yorumunu yaptı. Ertuğrul Özkök ise Görmez'i eleştirdi.


Yayın Tarihi: 02.08.2017

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez emekliye ayrıldı. Görmez’in emekliye ayrılma talebini içeren dilekçesi Başbakanlık tarafından kabul edildi. Görmez’in yerine Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Ekrem Keleş’in vekalet edeceği öğrenildi. Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Mehmet Görmez'in ardından şoke eden yorumlar yaptı.


Yayın Tarihi: 01.08.2017

Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü yine çok tartışılacak açıklamalar yaptı. Ünlü, "PKK neden bitmiyor" sorusuna kendi üslubuyla böyle yanıt verdi.


Yayın Tarihi: 04.07.2017

FETÖ'den tutuklanan eski Isparta Valisi Memduh Oğuz'un oğlu olan ve Cübbeli Ahmet Hoca diye bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün avukatı Fatih Oğuz aranıyor. FETÖ'nün kendisine kumpas kurduğu soruşturma kapsamında savcılıkta ifade veren Ahmet Mahmut Ünlü, Oğuz'un telefonuna ByLock uygulamasını, 15 Temmuz darbe girişiminin kilit ismi Adil Öksüz'ün “Benimle görüşeceksen bu program üzerinden görüşelim” diyerek yüklediğini, Oğuz'un kendisine anlattığını belirtti.


Yayın Tarihi: 30.06.2017

Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Eminönü'nde dondurma yiyen gence sakallı-cübbeli bir kişinin sataşması ve şort giydiği için saldırıya uğrayan Asena Melisa Sağlam hakkında konuştu. Saldırgana seslenen Cübbeli, "Niye milletin başına bacağına bakıyorsun? Allah sana göz vermiş, kapak da vermiş. Bu kapağı niye vermiş, gerekirse indirmen için. Bir de kalkıp tokat atıyor, böyle bir kabalık, yobazlık olabilir mi? Bu hareketleri yapanlara Allah lanet etmiştir" ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 23.06.2017

Akit gazetesi yazarı Atilla Özdür, bugünkü köşe yazısında Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'yü hedef aldı. Özdür, Ünlü'nün kıdem tazminatı almanın caiz olmadığına ilişkin söylemini hatırlatarak, "Kaynaklarımızda yine bahsi geçmemesine karşın 'Cübbeli', KIDEM TAZMİNATI için ağzını açarak 'zinhar' çekerek haramlaştırıyor… Neden acaba. Ayıp ve günah değil mi?" diye sordu. Özdür ayrıca Ünlü'nün söz konusu ifadesini 'Ortaçağ papazlarına' benzetti.


Yayın Tarihi: 19.06.2017

“Cübbeli Ahmet Hoca” olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Beyaz TV’de katıldığı bir programda kıdem tazminatının “caiz” olmadığını söyledi. Programda, “İşten çıkarılınca kıdem tazminatı almak caiz midir?” şeklindeki soru üzerine Ahmet Mahmut Ünlü, “Caiz değil. Çünkü, kıdem tazminatı hakkı değil, maaşını almış. Kendi çıksa alamıyor, adam çıkarırsa alıyor. Hakkı olsa kendi çıksa da alması lazım. Demek ki hakkı değil” diye konuştu.


Yayın Tarihi: 13.06.2017

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, TGRT Haber ekranlarında yine gündeme dair çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Cübbeli Ahmet Hoca, TGRT Haber Ana Haber Bülteni'ne bağlanarak, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in, terör örgütü lideri FETÖ'ye gönderdiği mektup hakkında ilginç açıklamalarda bulundu.


Yayın Tarihi: 23.05.2017

Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Mustafa Kemal Atatürk’ün annesine hakaret edenleri eleştirdi. Bu hakaretlerle vatandaşı tahrik etmek istediklerini söyleyen Cübbeli, “Bu da CIA’in oyunu” ifadelerini kullandı. Cübbeli, Atatürk’ün annesine hakaret edenlere kaynaklık eden Rıza Nur’un için de “gavurun önde gideni” ifadelerini kullandı. Cübbeli Ahmet, "Atatürk'ün annesine sövdürüyorlar, hakaret ettiriyorlar. Hiç olacak iş midir yani?" diye sordu.


Yayın Tarihi: 12.05.2017

Cem Küçük'ün Mavi Marmara'da hayatını kaybedenlere "manyak tipler" demesinin ardından AK Partililer arasındaki tartışmalar devam ediyor. 'Cübbeli Ahmet' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Cem Küçük'ü kast ederek, “Siyonizme karşı giden mücahitlere ‘manyak’ diyenleri adam yerine koymamak lazım” dedi. İHH, gazeteci Cem Küçük’ün Mavi Marmara’ya yönelik ifadelerine yönelik suç duyurusunda bulunmuştu.


Yayın Tarihi: 24.04.2017

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen, Ahmet Mahmut Ünlü'nün sosyal medyada yer alan bir videosunda, “Satranç tavladan da kumardan da beter, satranç oynamaktansa ateşi tutmak daha hayırlı… Oynayana bakan da domuz eti yiyen gibidir" sözlerine takipsizlik kararı verildi. Takipsizlik kararında Ünlü'nün sözlerinin ifade ve düşünce özgürlüğü kapsamında olduğu belirtildi.


Yayın Tarihi: 21.04.2017

Fethullahçı Terör Örgütü’nün Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’yü, FETÖ elebaşı Fethullah Gülen aleyhine konuştuğu gerekçesiyle ‘bitirme’ kararı alındığı ortaya çıktı.


Yayın Tarihi: 20.03.2017

Cübbeli Ahmet Hoca, YouTube kanalının 100 bin kişi tarafından takip edilmesi nedeniyle cemaatine içerledi.


Yayın Tarihi: 03.03.2017

IŞİD, Türkiye'deki din adamları ve ilahiyatçıları hedefe koydu. IŞİD'in listesinde Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in yanı sıra Cübbeli Ahmet ve İhsan Eliaçık da var.


Yayın Tarihi: 06.02.2017

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca diye bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün satrançla ilgili iddialarının Diyanet Vakfı’nın İslam Ansiklopedisi’nde de yalanlandığı ortaya çıktı.


Yayın Tarihi: 24.01.2017

Cübbeli Ahmet Hoca olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, Kanal D Ana Haber sunucusu Ahmet Hakan'ın kendisine canlı yayından ilettiği '4 tavsiye'ye kendisi de 4 tavsiye ile cevap verdi.


Yayın Tarihi: 19.01.2017

AB Bakanı Ömer Çelik, Cübbeli Ahmet Hoca'nın "Satranç oynamaktansa ateşi tutmak daha hayırlı" sözleri hakkında yorum yaptı.


Yayın Tarihi: 04.01.2017

Türkiye Satranç Federasyonu, kamuoyunda "Cübbeli Ahmet Hoca" olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün, "Satranç oynamaktansa ateşi tutmak daha hayırlı" sözleriyle ilgili yazılı açıklama yaptı.


Yayın Tarihi: 03.01.2017

Medyaya yaptığı açıklamalarındaki sivri çıkışlarıyla bilinen Cübbeli Ahmet Hoca, satrancın kumardan daha beter olduğunu savundu.


Yayın Tarihi: 02.01.2017

2017'nin ilk saatlerinde bir eğlence mekanında meydana gelen terör saldırısı, ünlü isimler tarafından kınandı.


Yayın Tarihi: 01.01.2017

Çeşitli dini cemaatlerin önde gelenleri tarafından sohbet toplantılarının iptal edildiği duyuruldu. Kararın gerekçesi açıklanmazken, bazıları sohbetlerinin internet üzerinden yapılacağını açıkladı.


Yayın Tarihi: 22.12.2016

Beyaz TV'de Türker Akıncı'nın sunduğu Ne Var Ne Yok programına canlı yayın konuğu olan Cübbeli, isim vermeden yaptığı eleştirisinde son günlerin çok konuşulan fenomeni Kerimcan Durmaz'ı topa tuttu.


Yayın Tarihi: 02.12.2016

Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, yazdığı bir kitabında "halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağıladığı" iddiasına ilişkin yargılandığı davada beraat etti.


Yayın Tarihi: 03.11.2016

Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, "İşte benim cemaatim dense fakire bakarım, benim cemaatim dense yediririm düşüncesi çok tehlikeli. FETÖ bundan dolayı belayı buldu” dedi.


Yayın Tarihi: 26.09.2016

Kamuoyunda 'Cübbeli Hoca' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, CNN Türk canlı yayınına katıldı ve FETÖ'nün elebaşlarından Adil Öksüz'ün kendisini cezaevinde ziyaret ettiğini söyledi.


Yayın Tarihi: 12.08.2016

Cübbeli Ahmet Hoca, Fatih Terim'in EURO 2016'da mücadele edecek futbolcuların oruç tutması için "Onların yerine biz tutarız" sözlerine cevap verdi.


Yayın Tarihi: 22.06.2016

Cübbeli Ahmet Hoca, Ramazan ayında kılınan Teravih namazının 8 rekat olarak kılınabileceğini söyleyenlere tepki göstererek "Bak 8'e indirmeye kalkma, kafamı bozarsan 34'e çıkarırım" dedi.


Yayın Tarihi: 14.06.2016

Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, kızı Yüsra Ünlü'nün düğününe ilişkin eleştirilere yanıt verdi.


Yayın Tarihi: 25.05.2016

Cübbeli Ahmet Hoca, "Ümmetin Renkleri" adlı programda yaptığı konuşmada 23 Nisan Çocuk Bayramı’na karşı çocuklara salavat okutulan program yaptığı haberler uydurulduğunu söyledi.


Yayın Tarihi: 23.04.2016

Aralarında Cübbeli Ahmet Hoca olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü'nün de olduğu 16 sanığın yargılandığı davada karar açıklandı


Yayın Tarihi: 03.03.2016

Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün hastaneye kaldırıldığı öğrenildi. Cübbeli'nin bir süre tedavi gördükten sonra taburcu olduğu açıklandı.


Yayın Tarihi: 24.02.2016

Ahmet Yesevi Derneği tarafından Ataköy Sinan Erdem Spor Salonu'nda bu akşam düzenlenen Mevlit Kandili Özel Programı'nda, Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü binlerce kişiye seslendi.


Yayın Tarihi: 23.12.2015

Cübbeli Ahmet Hoca, Ali Rıza Demircan'ın 'İleri derecede oral haramdır' sözü konusunda açıklamalarda bulundu. Cübbeli Ahmet Hoca, konu hakkında, 'Sen bunu derken nereye dayandın?' dedi.


Yayın Tarihi: 20.07.2015

İlahiyatçı Ali Rıza Demircan ile Cübbeli Ahmet Hoca arasında 'İleri derecede oral ilişki haram mı değil mi' tartışması sürüyor.


Yayın Tarihi: 18.07.2015

TRT'de Pelin Çift'e konuk olan ilahiyatçı Ali Rıza Demircan'ın ‘İleri derecede oral ilişki haramdır’ sözü sosyal medyada en çok konuşulan konulardan oldu.


Yayın Tarihi: 16.07.2015

Cübbeli Ahmet Hoca olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü hastaneye yatırıldı. Özel bir hastanede enjeksiyon tedavisi uygulanan Cübbeli Ahmet Hoca'nın sağlık durumu hakkında açıklama yapıldı.


Yayın Tarihi: 15.07.2015

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü hastaneye kaldırıldı.


Yayın Tarihi: 13.07.2015

HDP Mardin Milletvekili Mehmet Ali Aslan, yemin töreni ardından açıklama yapan Cübbeli Ahmet Hoca'ya göndermede bulundu.


Yayın Tarihi: 28.06.2015

TBMM'deki yemin törenine değinen ve isim vermeden bazı vekilleri hedef alan Cübbeli Ahmet Hoca, “Memleketi bölmek için uğraşıyorsun, namusun ve şerefin üzerine yemin ediyorsun” dedi.


Yayın Tarihi: 25.06.2015

Ahmet Mahmut Ünlü Vahdet gazetesindeki yazısında ömrü uzatan 4 şeyin "el­ma ye­mek, ba­ki­rey­le ev­len­mek, akan su­da yı­kan­mak, so­la doğ­ru uyu­mak­" olduğunu yazdı.


Yayın Tarihi: 27.03.2015

Savcı, çete davasında Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün beraatini istedi.


Yayın Tarihi: 26.03.2015

Cübbeli Ahmet Hoca “Bu millet Noel Baba’yı bıraksın Cübbeli Hoca’ya takılsın. Ne var? Hiç olmazsa millidir” dedi.


Yayın Tarihi: 03.01.2015

Cübbeli Ahmet Hoca, seksin kuvvetli bir sünnet olduğu yönünde açıklama yaptı. Cübbeli Hoca cuma günü de seks yapılabileceğini söyledi.


Yayın Tarihi: 13.12.2014

Cübbeli Ahmet Hoca'nın ESA'nın ve NASA'nın çalışmaları hakkında yaptığı yorumlar gündeme bomba gibi düşmüştü. Cübbeli Ahmet Hoca tarafından yapılan açıklamalara bilim dünyasından sert tepkiler geldi.


Yayın Tarihi: 19.11.2014

Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, "Bu vatanın bölünmesine hizmet edecek projelere destek olanlar, ahrette cevabını veremezler" dedi.


Yayın Tarihi: 07.10.2014

Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, "Bu vatanın bölünmesine hizmet edecek projelere destek olanlar, ahrette cevabını veremezler" dedi.


Yayın Tarihi: 06.10.2014

Cübbeli Ahmet Hoca, sigara yüzünden oruç tutmakta zorlananlara ilginç bir sitemde bulundu.


Yayın Tarihi: 02.07.2014

Kamuoyunda Cübbeli Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü televizyon kuruyor.


Yayın Tarihi: 17.04.2014
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir