Son Dakika Yeni Esad Haberleri

Esad rejiminin kimyasal saldırısının ardından ABD'nin operasyon düzenlediği Suriye'deki Şayrat hava üssünün vurulma anına ait görüntüler ortaya çıktı. Amatör kamera görüntülerinde üsteki patlamalar görülüyor. Esad yanlısı televizyon kanalında yayınlanan görüntülerde, üsteki patlamalar ve dumanlar göze çarpıyor. Videoya çeken kişinin "Allah'a şükür" diye bağırdığı duyuluyor. Daha önce ABD de operasyona dair görüntüler yayınlamıştı.


Yayın Tarihi: 10.04.2017

Esad rejiminin kimyasal silahlarla ilgili verdiği sözde durmadığı ortaya çıktı. 300 ton kimyasalın teslim edilmesi anlaşmasına uyulmadığı 'Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü' tarafından açıklandı. El Seyad Silah Üretim Tesisi’nde yapılan incelemede de sarin ve VX üretimine yönelik deliller elde edildi. VX, sarin gazından en az 10 kat daha zehirli bir kimyasal olarak biliniyor. Cilt, göz ve solunum yoluyla insanları etkiliyor.


Yayın Tarihi: 08.04.2017

Esad'in eski Enformasyon Bakanı Mehdi Dahlallah, ABD'nin Suriye'nin Şayrat hava üssüne yönelik operasyonunu yorumlarken 'çok yakında koşullar değişecek' dedi. Dahlallah, “Bu saldırganlık eylemleri ABD’nin beklemediği sonuç verecek, Suriye ve Rusya daha da yakınlaşacak. Suriye ordusu, şu anda militanların eline geçen mevzileri önümüzdeki günlerde geri alacak” diye konuştu.


Yayın Tarihi: 07.04.2017

Suriye'nin İdlib kentinde önceki gün yaşanan kimyasal silah saldırısının ardından Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov Assosciated Press'e yaptığı açıklamada, "Rusya'nın Esed'e desteği sınırsız değildir" dedi. Peskov, Rusya'nın yaşananlarla ilgili olarak kapsamlı bir soruşturma talep ettiğinin de altını çizdi. Kremlin, kimyasal saldırıların "trajik" olduğunu da belirtti.


Yayın Tarihi: 06.04.2017

Rusya'nın "PYD Münbiç'in batısını Esad rejimine bırakacak" açıklamasının ardından Suriye sınırındaki Kilis'e akşam saatlerinde askeri sevkiyat yapıldı.


Yayın Tarihi: 04.03.2017

Fırat Kalkanı Harekatı'nın El Bab'dan sonra kendine yönelmesini bekleyen PYD/PKK, Esad ile birlikte tedbir alıyor.


Yayın Tarihi: 12.02.2017


Yayın Tarihi: 08.02.2017

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesindeRusya ve Türkiye'nin aracılığında varılan ateşkes anlaşmasını görüştü.


Yayın Tarihi: 29.12.2016

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad Associated Press Haber Ajansı’na açıklamalarda bulundu. Esat, muhaliflerine karşı dış destek devam ettiği için savaşın da muhtemelen devam edeceğini söyledi.


Yayın Tarihi: 23.09.2016

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Ankara’nın Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’a karşı tutumunu yumuşattığını söyledi.


Yayın Tarihi: 19.09.2016

Halep'te isyancı grupların kontrolündeki bölgelerde Esad rejimine bağlı birliklerin klor gazı kullandığı iddia edildi.


Yayın Tarihi: 07.09.2016

Başbakan Yıldırım, "Uzun vadede Esed'i Suriye taşıyabilir mi? Asla taşıyamaz. Esed'in toparlayıcı olması, birleştirici olması pek mümkün gözükmüyor." dedi.


Yayın Tarihi: 20.08.2016

Suriye'nin Haseke kentinde Esad birliklerinin hava saldırılarının ikinci gününde binlerce Suriyeli Kürt'ün tahliyesine başlandı.


Yayın Tarihi: 20.08.2016

İnsan Hakları İzleme Örgütü, Rusya ve Esad birliklerinin Suriye'nin kuzeyinde yangın bombası kullandığını iddia etti.


Yayın Tarihi: 17.08.2016

ABD Başkanı Barack Obama, doğum gününde Putin'i hedef aldı. Rusya'dan Suriye rejimine baskı yapmasını isteyen Obama, IŞİD'in yeni saldırılar düzenleyebileceği uyarısında bulundu.


Yayın Tarihi: 05.08.2016

Suriye Devlet Baskanı Beşşar Esad'in silahlı gruplara yönelik hazırlanan "önümüzdeki 3 ay icinde silah bırakıp teslim olanların affedileceğine" dair kararı onayladığı duyuruldu.


Yayın Tarihi: 29.07.2016

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı darbe girişimini kendi hedeflerine ulaşmak için kullanmakla suçladı.


Yayın Tarihi: 22.07.2016

Lübnan’daki Hizbullah, Suriye’de Esat için savaşan Afganlar’a ileri derece keskin nişancılık eğitimi veriyor. İran’da hükümet yanlısı Tasnim Ajansı’nın verdiği habere göre yüzlerce Afganlı kapsamlı keskin nişancı eğitimini tamamladı.


Yayın Tarihi: 14.07.2016

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Şam'da Amerikan televizyonu NBC ile yaptığı söyleşide Türkiye, Suudi Arabistan ve Katar gibi ülkelerin muhaliflere desteğini kesmesi durumunda, savaşı birkaç ay içinde kazanabileceklerini belirtti.


Yayın Tarihi: 14.07.2016

Suriye’de Esad birlikleri muhaliflerin elindeki Halep’e giden son önemli sevkiyat yolunu da ele geçirdi.


Yayın Tarihi: 08.07.2016

Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad, sürpriz bir adımla Elektrik Bakanı İmad Kamış'ı yeni bir hükümet kurmakla görevlendirdi. Kamış, AB'nin yaptırım listesinde yer alan isimlerden birisi.


Yayın Tarihi: 22.06.2016

IŞİD'in Suriye'de Esad güçleri ve Amerikan destekli Suriye Demokratik Güçleri'ne karşı taarruz başlattığı bildirildi.


Yayın Tarihi: 21.06.2016

Rusya ABD Dışişleri Bakanlığı'ndaki 51 diplomatın Suriye lideri Beşar Esad yönetimini hedef alan saldırılara girişme çağrısında bulunan bildirisine yanıt verdi. Kremlin açıklamasında bunun tüm bölgeyi kaosa sokacağını söyledi.


Yayın Tarihi: 17.06.2016

Amerikan Dışişleri Bakanlığı'ndaki 51 diplomat Beyaz Saray'ın Suriye politikasını protesto eden ve Beşar Esad yönetimini hedef alan saldırılara girişme çağrısında bulunan bir bildiri yayımladı.


Yayın Tarihi: 17.06.2016

Amerika, Rusya ve Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın kırılgan ateşkese saygı göstermesi gerektiğini kaydetti bu konuda sabrının tükenmekte olduğunu bildirdi.


Yayın Tarihi: 16.06.2016

Suriye'de kendilerine 'Kürt Devrimciler Tugayları' adını veren grup, bir deklarasyon yayınlayarak PKK ve Esad'a karşı meydan okudu.


Yayın Tarihi: 02.06.2016

Suriye'de Lazkiye ve Tartus şehirlerinde gerçekleşen patlamalarda en az 100 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda yaralı var.


Yayın Tarihi: 23.05.2016

ABD Dışişleri Bakanı Suriye liderini, ülkesinde 27 Şubat'ta ilan edilen ateşkese uyması yolunda uyardı. Kerry Halep'te ateşkese uyulmaması halinde, bunun askeri sonuçları olacağını, savaşın yeniden Suriye'nin tüm bölgelerine yayılabileceğini söyledi.


Yayın Tarihi: 04.05.2016

İngiliz Daily Telegraph gazetesi, daha önce haberleştirdiği, Suriye yönetiminin IŞİD'den petrol satın aldığına dair iddiaların, ele geçirilen yeni belgelerle kanıtlandığını öne sürdü


Yayın Tarihi: 26.04.2016

Geçtiğimiz günlerde Suriye ordusu ve yönetim yanlısı gruplarla, Kürt güçler arasında yoğun çatışmaların yaşandığı Kamışlı kentinde taraflar, ateşkes üzerinde uzlaştı.


Yayın Tarihi: 23.04.2016

Suriye hükümet yetkilileri Kamışlı’ya giderek, hükümet yanlısı çoğunluğu Arap milislerle Kürt savaşçılar arasında ateşkes sağlanması için görüşmeler yaptı. Savaşta bu iki taraf 2 yıldır büyük ölçüde birbiriyle çarpışmıyordu.


Yayın Tarihi: 23.04.2016

ABD Başkanı Obama, "Esad berbat bir lider, ülkesini paramparça eden korkunç bir diktatör. Onun oradan uzaklaştırılması gerektiği bizim pozisyonumuz olmayı sürdürüyor" dedi.


Yayın Tarihi: 19.04.2016

Times gazetesi, İran ve Suriye rejim güçlerinin, muhalifleri Suriye'nin en büyük kenti Halep'ten tamamen çıkarmak için büyük bir saldırı hazırlığında olduğunu yazıyor.


Yayın Tarihi: 14.04.2016

Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad, Suriye halkının istemesi durumunda ülkede erken seçimlere gitmeye hazır olduğunu söyledi. Esad, doğrudan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin parlamento üzerinden Cumhurbaşkanı seçiminden daha iyi olduğunu da belirtti.


Yayın Tarihi: 31.03.2016

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Ulusal Birlik Hükümeti önerisinde bulunurken, tam yetkili geçiş yönetimi fikrine karşı çıktı. Esad’ın bu açıklamasının uluslararası barış çabalarını olumsuz yönde etkileyebileceği belirtiliyor.


Yayın Tarihi: 31.03.2016

Rus haber ajansı Ria'ya konuşan Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad, Suriye'de beş yıldır süren çatışmaların ülkeye maliyetinin 200 milyar dolardan fazla olduğunu söyledi.


Yayın Tarihi: 30.03.2016

Suriye hükümet kuvvetleri Palmira'yı geri aldı. DW Başeditörü Alexander Kudascheff antik kentin kurtarılmasının alan kazanmanın da ötesinde büyük önem taşıdığını savunuyor.


Yayın Tarihi: 29.03.2016

Suriye Devlet Başkanı, UNESCO Dünya Miras Listesi'nde olan antik kenti IŞİD) örgütünden geri alan orduyu övdü. Esad, "Son gelişme, Suriye ordusunun ve onun müttefiklerinin terörle mücadelede ne kadar etkili olduklarını gösteriyor" dedi.


Yayın Tarihi: 28.03.2016

Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, Palmira Antik kentinin IŞİD'den geri alınması nedeniyle Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ı kutladığını açıkladı.


Yayın Tarihi: 28.03.2016

Suriye ordusunun Palmira antik kentini IŞİD'den geri alma operasyonunun sona erdiği bildirildi.


Yayın Tarihi: 27.03.2016

Cenevre görüşmelerinde Esad’ın geleceği konusunu tartışmayacağını bildiren Suriye hükümet heyeti, önceliğinin terörle mücadele olduğunu açıkladı. Muhalefet, Suriye rejimini zaman israfıyla suçladı.


Yayın Tarihi: 22.03.2016

İngiliz gazetesi manşetinden duyurduğu haberde, Batılı diplomatların, Rusya lideri Putin'in Suriye Devlet Başkanı'na yönelik tavrını değiştirdiğine inandıklarını bildirdi. Diplomatlara göre Putin, Esad'ı gözden çıkarma niyetinde.


Yayın Tarihi: 16.03.2016

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Suriye'de haftasonu başlaması planlanan geçici ateşkesin işe yaramaması ve siyasi çözüm yolunda adım atılamaması halinde B planının ülkenin bölünmesi olabileceğini söyledi.


Yayın Tarihi: 24.02.2016

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, parlamento seçimlerinin 13 Nisan'da yapılması için çağrıda bulundu.


Yayın Tarihi: 23.02.2016

İç savaşın yaşandığı Suriye'de 13 Nisan'da seçim yapılacağı duyuruldu.


Yayın Tarihi: 22.02.2016

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry Rusya ile Suriye'de geçici ateşkes ilan edilmesi koşulları üzerinde uzlaştıklarını söyledi.


Yayın Tarihi: 21.02.2016

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad 'teröristlerin' bu sakinliği kendi avantajlarıyla savaşmama ve muhalifleri destekleyen ülkelerin desteğini kesmesi koşuluyla ateşkese hazır olduğunu söyledi.


Yayın Tarihi: 21.02.2016

Reuters haber ajansına konuşan bir kaynak, Suriye muhalefetinin çeşitli şartlar öne sürmekle birlikte bir ateşkes anlaşmasını kabul ettiğini açıkladı.


Yayın Tarihi: 20.02.2016

Economist dergisi, Suriye'deki son gelişmeleri derlediği bir yazı yayınladı. Yazıda Türkiye'nin savaş girdabında olduğu ifadeleri yer aldı.


Yayın Tarihi: 19.02.2016

Suriye Devlet Başkanı Esad, temas grubunun ateşkes talebinin yerine getirilmesinin mümkün görünmediğini söyledi. BM Genel Sekreteri Ban Suriye'deki bombardımanları kınadı.


Yayın Tarihi: 16.02.2016
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir