Son Dakika Yeni Eşcinsel Haberleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 41. Muhtarlar Toplantısı'nda yaptığı konuşmada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na çok sert sözlerle yüklendi. "En son 15 Temmuz'a kontrollü darbe, tiyatro diyecek kadar alçaldılar" diyen Erdoğan, "Kontrollü darbe varsa onun artistlerinden biri sensin. Darbe olduğu zaman tankın üzerine ilk sen çıkardın hani? Sana kaçmak yakışır, sen çıkamazsın" ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 09.11.2017

Bir dönem Galatasaray'da da forma giyen A.T. isimli futbolcu, "Artık kendimi erkek gibi hissetmiyorum" diyerek eşinden ayrıldı.


Yayın Tarihi: 01.11.2017

İsveç’in Malmö ilinde Mahmood Camii’nin İmamı olduğu ifade edilen Rizwan Ahmad Afzal adlı kişinin, kendisini ziyarete gelen çocuklara yaptığı konuşmada “domuzların eşcinsel olduğu için yenilmeyeceğini, domuz eti yiyenlerin eşcinsel olabileceğini”iddia ettiği belirtildi. İmamın bu açıklamalarına sosyal medyada tepki yağdı.


Yayın Tarihi: 19.09.2017

Dünya'da en çok tecavüz vakasının ve ensest evliliğin yaşandığı ülke olan Hindistan'dan gelen LGBT raporları, ülkede yaşanan akıl almaz uygulamaları gözler önüne serdi.


Yayın Tarihi: 01.07.2017

Sırbistan'da Devlet Başkanı Aleksandar Vuçiç, başbakanlığa Ana Brnabiç'i atadı. Brnabiç ülkenin hem ilk kadın başbakanı hem de ilk eşcinsel başbakanı oldu. Ana Brnabiç daha önce de kamu yönetimi ve yerel yönetimlerde görev almıştı.


Yayın Tarihi: 16.06.2017

ABD'li yönetmen Oliver Stone'a konuşan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bir denizaltının içinde, duş odasında eşcinsel biriyle yalnız kalması durumunda neler olabileceğini açıkladı. Putin, esprili bir dille "En iyisi duş odasına hiç gitmezdim. Yani, neden onu provoke edeyim ki? Biliyorsunuz hem ben judo ustayım" dedi.


Yayın Tarihi: 07.06.2017

Lezbiyen fotoğrafçı Paola Peredes eşcinsellerin "tedavi altına alındığı" bir tesise gizlice gitti. Eşcinsellerin üzerinde yaşanan dehşeti belgelemek için harekete geçen Peredes, bu klinikte 'tedavi' görenlerin insanlık dışı yaşama maruz kaldıklarını, bazılarının tedavi amacıyla tecavüz kurbanı olduklarını belirtti.


Yayın Tarihi: 31.05.2017

Brüksel'deki NATO toplantısında dün tarihe geçecek anlar yaşandı... Lüksemburg'un eşcinsel Başbakanı Xavier Bettel'in 2015 yılında evlendiği eşi Gauthier Destenay, First Lady'lerle birlikte aile fotoğrafına girdi. Tüm dünyanın gözü Lüksemburg Başbakanı Bettel’in eşinin üzerindeydi. Belçikalı bir mimar olan Destenay, First Lady’ler ile birlikte fotoğrafa girdikten sonra müze turuna da katıldı.


Yayın Tarihi: 26.05.2017

Tayvan eşcinsel evliliklerin yasal olduğu ilk Asya ülkesi olmak için önemli bir adım attı.Ülkedeki evlilik yasası 2 yıl içerisinde değişecek.Tayvan'da Anayasa Mahkemesi eşcinsel çiftlerin evlenmesi için yasal bir engel bulunmadığına hükmeden bir karara imza attı. Asya ülkeleri arasında bir ilk niteliğindeki kararda şu an yürürlükte olan medeni hukukun evlenme özgürlüğü ve eşit haklar ilkesine aykırı olduğu vurgulandı.


Yayın Tarihi: 25.05.2017

Endonezya'nın Bande Açe kentinde, eşcinsel ilişkiye girdikleri gerekçesiyle şeriat mahkemesi tarafından değnek cezasına çarptırılan iki erkeğin cezası bir caminin önünde infaz edildi.


Yayın Tarihi: 24.05.2017

Endonezya'da bir saunaya düzenlenen operasyon sonucu 141 erkeğin gözaltına alınması, ülkedeki eşcinsellere yönelik artan baskıların son örneği olarak görülüyor. Emniyet yetkilileri, bir İngiliz ve bir Singapurlunun da dahil olduğu zanlıların seks partisine katılmak için 14 dolar para ödediğini açıkladı. Endonezya'da aşırı muhafazakar Açe bölgesi dışında eşcinsellik yasadışı değil.


Yayın Tarihi: 22.05.2017

Endonezya'nın Açe bölgesinde bir şeriat mahkemesi, eşcinsel ilişkiye giren iki erkeğe değnek cezası verdi. Cezanın, bölgenin başkenti olan Banda Aceh'te, her birine 85 kez değnekle vurularak infaz edileceği açıklandı. Eşcinsel ilişki Endonezya'da, yalnızca şeriat yasalarının uygulandığı muhafazakar Açe bölgesinde yasa dışı olsa da daha önce hiç kimse bu nedenle cezaya çarptırılmamıştı.


Yayın Tarihi: 18.05.2017

Endonezya'nın Açe bölgesinde bir şeriat mahkemesi, eşcinsel ilişkiye giren iki erkeğe değnek cezası verdi.Cezanın, bölgenin başkenti olan Banda Aceh'te, her birine 85 kez değnekle vurularak infaz edileceği açıklandı.


Yayın Tarihi: 18.05.2017

Çeçenistan'da eşcinsel erkeklerin kamplarda tutulduğu ve bu kamplarda işkenceye maruz kaldığı iddialarının ardından bu sefer Çeçen yetkililerin eşcinsel erkeklerin ailelerine, "Ya oğlunuzu öldürün ya da biz öldürürüz" dediği öne sürüldü. Kamptan kurtulan ve Tv kanalı France24'e konuşan bir kişi kurbanlardan birinin kampta işkence gördükten sonra ailesine teslim edildiğini ve ailesi tarafından öldürüldüğünü anlattı.


Yayın Tarihi: 06.05.2017

Ülkede, eşcinsel bir çifte el ele yürüdükleri gerekçesiyle saldırıldığı iddiası sonrası sosyal medyada bir dayanışma kampanyası başladı. Hollanda siyasetinden ünlü isimler de kampanyaya destek veriyor. Liberal Demokrat Parti lideri Alexander Pechtold ve parti üyesi Wouter Koolmees, kampanyaya katıldı. Ülkede tartışma yaratan olay geçtiğimiz Pazar günü Arnheim kentinde meydana gelmişti.


Yayın Tarihi: 05.04.2017

Emma Watson ve Dan Stevens'ın başrollerini üstlendiği Disney uyarlaması 'Güzel ve Çirkin' animasyon filmi, Malezya'dan sonra Kuveyt'te de "eşcinsel hareketler içerdiği" gerekçesiyle yasaklandı.


Yayın Tarihi: 23.03.2017

Tekirdağ'ın Saray ilçesinde kendilerini eşcinsel olarak tanıtıp özellikle yaşlı erkekleri tuzaklarına düşürüp şantaj yapan 3 kişiden 2'si yakalandı.


Yayın Tarihi: 02.03.2017

Balıkesir’in Edremit ilçesinde öğretmen Elif Denizer Isparta’yı tornavida darbeleriyle öldürdüğü ortaya çıkan zanlı Recep K., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.


Yayın Tarihi: 02.03.2017

Hollanda'da iktidar ortağı İşçi Partisi (PvdA) Milletvekili Ahmed Marcouch, sokakta kadınlara ve eşcinsellere yönelik cinsel veya sözlü tacizin hapis cezasıyla cezalandırılması için yasa önerdi.


Yayın Tarihi: 15.02.2017

Eşcinsel porno film yıldızı Colby Keller, ABD seçimlerinde Donald Trump’a oy verdiğini açıkladı. Celler, “Bence Donald Trump ABD’nin kurtuluşu olacak” dedi.


Yayın Tarihi: 05.02.2017

IŞİD Musul'da kan donduran bir infaza daha imza atarak; eşcinsellikle 'suçladığı' bir adamı, bir binanın tepesinden acımasızca aşağıya attı.


Yayın Tarihi: 12.01.2017


Yayın Tarihi: 05.01.2017

Aydın'ın Nazilli ilçesinde iddiaya göre bir kadın, kocasını başka bir erkekle eşcinsel ilişki sırasında yakaladığı gerekçesiyle boşanma davası açtı.


Yayın Tarihi: 02.01.2017

Çin'de 70 milyon eşcinselin yaşadığı sanılıyor. Ancak eşcinsellik, Çin toplumunda çok da kabul gören bir şey değil. Eşcinsellerin baskılar karşısında başvurdukları yöntemlerden biri ise sahte evlilikler.


Yayın Tarihi: 29.11.2016

Antalya’da bir lise öğrencisinin, eşcinsel olduğu gerekçesiyle okulundan zorla nakil ettirildiği iddia edildi.


Yayın Tarihi: 13.10.2016

İtalya'da eşcinsel birlikteliklerin hukuki olarak tanınmasını sağlayan yasa tasarısı mecliste kabul edildi. Katolik Kilisesi'nin halen sosyo-politik açıdan da etkili olduğu İtalya, Batı Avrupa'da eşcinsel çiftlere yasal statü vermeyen tek ülkeydi.


Yayın Tarihi: 12.05.2016

Almanya Adalet Bakanı Heiko Maas, savaş sonrası eşcinsel oldukları için ceza alan erkeklerin itibarlarının iade edileceğini ve bu kişilere tazminat ödeneceğini açıkladı.


Yayın Tarihi: 11.05.2016

Tescilli güzel Almeda Abazi ile mutlu bir birliktelik yaşayan Tolgahan Sayışman, önceki gece erkek arkadaşları ile birlikte Eftelya'da yemek yedi.


Yayın Tarihi: 18.04.2016

Konya'da 31 yaşındaki E.B., eşcinsel ilişkiye girme teklifi ettiği 19 yaşındaki M.C.G. ve 20 yaşındaki S.Y. tarafından bıçaklandı.


Yayın Tarihi: 03.03.2016

İtalya’da eşcinsel siyasetçi Nichi Vendola, uzun süredir birlikte olduğu partneriyle birlikte taşıyıcı anne aracılığıyla çocuk sahibi oldu. Vendola'nın İtalya'da yasak olan bu yöntemle çocuk sahibi olması büyük bir tartışma başlattı.


Yayın Tarihi: 29.02.2016

Slovenya'da eşcinsel evliliklere izin veren yasa referandumda ret edildi.


Yayın Tarihi: 21.12.2015

Katolik Kilisesi'nde özellikle eşcinsellerin günah çıkarmak için başvurduğu bilinen bir peder, "Kilise'nin artık eşcinsellere kucak açma zamanının geldiğini" söyledi.


Yayın Tarihi: 25.10.2015

Vatikan’da halihazırda önemli görevler yürüten 43 yaşındaki Polonyalı rahip Krzysztof Charamsa, eşcinsel olduğunu açıkladı.


Yayın Tarihi: 03.10.2015

Batı Kudüs'te "Eşcinsel Gurur Yürüyüşü" düzenleyen İsrailli gruba bıçaklı saldırı yapıldığı, 6 kişinin yaralandığı bildirildi.


Yayın Tarihi: 30.07.2015

İtalya Anayasal Reform ve Parlamento İlişkileri Bakanlığı Müsteşarı Ivan Scalfarotto, eşcinsel evliliklerinin yasal hale getirilmesi talebiyle açlık grevine başladı. Kendisi de eşcinsel olan Scalfarotto, günde sadece iki cappucino içtiğini açıkladı.


Yayın Tarihi: 02.07.2015

İrlanda'da eşcinsellerin evlenmesi konusundaki dün yapılan referandumdan alınan ilk sonuçlar, düzenlemenin yasallaşacağına işaret ediyor. Çoğunluğun Katolik olduğu İrlanda, dünyada eşcinsel evliliklere halk oylamasıyla izin veren ilk ülke olacak.


Yayın Tarihi: 23.05.2015

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Kahramanmaraş'ta görev yapan gazetecilerle sabah kahvaltısında bir araya geldi.


Yayın Tarihi: 21.05.2015

Kuzey İrlanda'da bir pastahane, eşcinsel evlilik yanlısı sloganı, pastanın üzerine yazmayı reddettiği için aleyhinde açılan davayı kaybetti.


Yayın Tarihi: 19.05.2015

Lüksemburg'un ilk eşcinsel Başbakanı Xavier Bettel, uzun yıllardır birlikte olduğu hayat arkadaşı Gauthier Destenay ile evlendi.


Yayın Tarihi: 17.05.2015

Lüksemburg Başbakanı Bettel bugün partneri ile evleniyor. Başbakan, Avrupa Birliği'nde görevdeyken evlenen ilk eşcinsel lider olacak.


Yayın Tarihi: 15.05.2015

Hollanda Sosyal ve Kültürel Planlama Bürosu dünyada eşcinsellere yönelik yaklaşımı inceledi. Türkiye'de ankete katılanların yüzde 85'i 'Eşcinsel komşu ister misiniz?' sorusuna 'Hayır' yanıtını verdi.


Yayın Tarihi: 12.05.2015

Antalya Müftüsü Osman Artan, eşcinsellerin de hacca gidebileceklerini söyledi.


Yayın Tarihi: 16.03.2015

IŞİD bir eşcinseli daha çatıdan atarak katletti. Çatıdan atılan adamın cesedi aşağıda bekleyen kalabalık tarafından taşlarla ezildi.


Yayın Tarihi: 28.02.2015

İtalya'nın başkenti Roma'da Belediye Meclisi, eşcinsel çiftlerin "medeni birliktelik" adı altında evli olarak kaydedilmesini kabul etti.


Yayın Tarihi: 29.01.2015

Fransa'da Yargıtay, 18 aylık bir hukuki tartışmanın ardından Fransız bir erkeğin, Faslı bir erkekle evliliğine onay verdi.


Yayın Tarihi: 28.01.2015

Musul yakınlarındaki Ninova kentinde iki erkek eşcinsel oldukları gerekçesiyle yüksek bir binadan aşağıya atıldı.


Yayın Tarihi: 17.01.2015

İngiltere'de mevcut eğitim sistemi içinde zorluk çeken LGBT öğrencilere hizmet verecek bir okulun Manchester kentinde üç yıl içinde açılabileceği bildiriliyor.


Yayın Tarihi: 16.01.2015

Hindistan, önümüzdeki günlerde çok tartışılacak bir uygulamaya hazırlanıyor. Goa eyaletinde eşcinselleri “tedavi ederek” onları “normal” hale getirecek bir merkez kurulacağı açıklandı.


Yayın Tarihi: 13.01.2015

ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), gey ve biseksüel erkeklerin kan bağışı yapmalarını engelleyeni yasağın kalkması gerektiğini açıkladı.


Yayın Tarihi: 24.12.2014