Son Dakika Yeni Facebook Haberleri

Facebook’ta çalışmaktan daha çekici bir teknoloji işi düşünmek zor. 1,59 milyar aktif kullanıcı sayısı ile sosyal ağ, inanılmaza ve tabii liderliğe ulaştı. Şirket CEO’su Mark Zuckerberg Amerika’da en sevilen yöneticilerden biri; ayrıca şirket COO’su Sheryl Sandberg de en ünlü yöneticilerden biri.Öyleyse işte size ücretler.


Yayın Tarihi: 21.09.2017

İsveçli siyasetçi Liljeglöd, solcu olduğu için kendisine bıçak zoruyla tecavüz edildiğini açıkladı. Liljeglöd, "Bu sene Temmuz sonunda, otobüs seferleri bitmişken, bir parti üyesiyle birlikte geçirdiğim güzel bir akşamdan sonra, ılık yaz gecesi beni eve yalnız yürümeye davet etti. Hoşluk burada bitti. Tanımadığım bıçaklı bir adam bana saldırdı. Bana vahşice davrandı ve bıçak zoruyla tecavüz etti." dedi.


Yayın Tarihi: 18.09.2017

Sosyal paylaşım sitesi Facebook İspanya'da 1.2 milyon euro cezaya çarptırıldı


Yayın Tarihi: 11.09.2017

Anadolu imam hatip liselerinde bu yıl okutulacak İslam Ahlakı kitabında sosyal medya uyarısı yapıldı. Medya ve bilişim adabı bölümünde “Kendi adını kullanmadığı durumlarda bile sorumlu davranmalı, yalan söylememeli, kötü sözleri yaymamalı” dendi. Gerçek hayatta haram kılınan her şeyin sanal hayatta da haram olduğu belirtildi.


Yayın Tarihi: 07.09.2017

Sosyal medya devi Facebook, geçen yıl ABD'de düzenlenen başkanlık seçimleri öncesinde ve sırasında Rusya merkezli hesaplardan reklam aldığını açıkladı.


Yayın Tarihi: 07.09.2017

Facebook, sahibi olduğu WhatsApp uygulamasında kurumsal hesapları paralı hale getiren yeni bir güncellemeyi test ediyor. Whatsapp Operasyon Direktörü Matt Idema, büyük girişimcilere sağladıkları ek özelliklerden ücret alacaklarını açıkladı.


Yayın Tarihi: 06.09.2017

Bologna kentinde bir göç merkezinde "kültürel arabulucu" olarak çalışan Pakistan asıllı bir kişinin, bir gazetenin Facebook'ta paylaştığı haberin altına "Tecavüz ilk başta kötüdür ama sonra kadın rahatlar ve normal bir cinsel ilişkideki gibi zevk alır" yazması büyük tepki çekti. Tepkiler üzerine, hakkında disiplin işlemleri başlatılan Abid Jee açığa alındı.


Yayın Tarihi: 29.08.2017

360 derece fotoğraflarla Facebook artık daha renkli, daha canlı.


Yayın Tarihi: 29.08.2017

Facebook ve Instagram'ın bazı haber kaynakları tarafından çöktüğü belirtiliyor. Sunucu problemi olduğu iddia edilen olayla ilgili yerel problemler gözlemlendi. Facebook'a girilmiyor veya Instagram'a girilmiyor gibi problemleriniz varsa, bu sitelerin çöküp çökmediğini haberimizden öğrenebilirsiniz. İşte detaylar...


Yayın Tarihi: 26.08.2017

Sosyal medya platformlarına erişim sıkıntısı yaşanıyor. Birçok kullanıcı Facebook ve Instagram'a neden girilemiyor sorusuna yanıt ararken, saat 16.00'dan itibaren erişim sıkıntısının dünya genelinde yaşandığı öğrenildi. BTK Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan, yaşanan sorunla ilgili Twitter'dan açıklama yaptı.


Yayın Tarihi: 26.08.2017

Facebook, Almanya'da yaklaşan 24 Eylül seçimleri nedeniyle yalan paylaşımlar yapan 10 bin hesabı sildiğini bildirdi. İngiltere ve Fransa seçimlerinde de 30 binden fazla hesap silinmişti.


Yayın Tarihi: 23.08.2017

Ölüm ve cenaze endüstrisi önümüzdeki yıllarda büyük bir değişim yaşayacağa benzer. Giderek artan sayıda internet girişimcisi bu görüşte… Öldükten sonra dijital ortamda "var olmaya devam etmek" bir korku filmi senaryosunu hatırlatıyor olabilir ama çok sayıda girişimci böyle bir geleceğe bugünden yatırım yapıyor. Etermine isimli firma, sosyal medyada paylaşımlarınızdan, akıllı telefonlarınızdaki verilere ve daha pek çok dijital ayak izinizi bir araya getirerek "dijital bir siz" oluşturma fikrinde.


Yayın Tarihi: 23.08.2017

Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde, sosyal medya platformu Facebook’tan tanıştıkları 13 yaşındaki kız çocuğunu ıssız bir yere götürüp uyuşturucu verdikleri ve cinsel istismarda bulundukları iddiasıyla haklarında 30’ar yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan 2 sanık, 15’er yıl 10’ar ay hapis cezasına çarptırıldı. Sanıklardan A. "Mağdur arabaya kendisi bindi. Kişi başı 60 lira karşılığında birlikte olmayı teklif etti. Tenha bir yerde birlikte olduk" ifadesi kan dondurdu.


Yayın Tarihi: 22.08.2017

Facebook, hazırladığı yeni güncelleme sayesinde kullanıcılarına haber akışını daha anlaşılır ve kullanışlı bir şekilde sunmayı hedefliyor.


Yayın Tarihi: 18.08.2017

34 yaşındaki Teresa Turner'ın kocasıyla yaşadığı birçok problemin üstesinden gelememesi genç kadının 'kocasını Facebook üzerinde' satışa çıkarmasıyla sonuçlandı. Kadının Facebook hesabından kocasını satışa çıkarmasının ardından 300 kişinin kocasına talip olması ise genç kadının şoke olmasına neden oldu...


Yayın Tarihi: 12.08.2017

Apple, Google ve Facebook’a zor günler bekliyor. Avrupa Birliği vergi yasalarında değişikliğe gidebilir.


Yayın Tarihi: 11.08.2017

Instagram, Facebook ve Twitter’ı tahtından ederek sosyal medyanın en güçlü alanı haline geldi. Ünlüsünden ünsüzüne herkes burada ve adeta kendi gazetelerini yönetir gibi Instagram sayfalarını yönetiyorlar. Hepiniz takiptesiniz elbette biliyoruz ama gözden kaçırdıklarınız, yoğun paylaşımdan ötürü atladıklarınız vardır muhakkak. Bu nedenle böyle bir köşe yaratmaya karar verdik.


Yayın Tarihi: 08.08.2017

Türkiye'deki internet kullanıcıları, 1 Ocak-31 Temmuz 2017 döneminde arama motoru Google'da en çok 'Facebook', 'Youtube' ve 'hava durumu' kelimelerini aradı. Türkiye'deki internet kullanıcıları, 1 Ocak-31 Temmuz 2017 döneminde arama motoru Google'da en çok "Facebook", ''Youtube", "hava durumu", "Sahibinden", "Google", "haber", "son dakika", "çeviri", "haberler", "Instagram" kelimelerini aradı.


Yayın Tarihi: 07.08.2017

Bilindiği gibi hikayeler özellikle Instagram uygulamasında büyük bir başarı elde etmişti. Firma bu başarıyı Facebook’ta da yakalamak istiyor.


Yayın Tarihi: 07.08.2017

Neden bir insan yıllarca teknolojik gelişmelerin kalbi Silikon Vadisi'nde Facebook'ta çalıştıktan sonra bir anda her şeyi bırakıp, inzivaya çekilir ve 'dünyanın sonunu' beklemeye başlar?


Yayın Tarihi: 07.08.2017

Baki Ö., E.A. adlı arkadaşının Facebook sayfasında Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz hakkında paylaştığı eleştirel yazının altına hakaret içerikli yorum yaptığı iddia edildi. Baki Ö. hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Belediye Başkanı Yılmaz'a sosyal medyada hakarette bulunduğu suçlamasıyla yargılanan Baki Ö., 6 bin 80 lira adli para cezasına çarptırıldı.


Yayın Tarihi: 02.08.2017

Facebook'un bünyesinde bulunan WhatsApp, sektördeki en büyük rakibi Snapchat'i kendi silahı ile vurdu.


Yayın Tarihi: 27.07.2017

Son dönemde taşeron işçilerinin yaşadığı finansal zorluklar ve CEO'su Mark Zuckerberg'in Tesla CEO'su Elon Musk'la arasındaki tartışmayla gündeme gelen sosyal medya devi Facebook, yılın ikinci çeyreğinde 3,89 milyar dolar net kâr açıkladı.


Yayın Tarihi: 27.07.2017

Facebook'ta bir annenin bebeğini emzirirken çekilmiş görüntüsü son günlerin en tartışmalı konusu haline geldi. Eleştiriler sanıldığı gibi 'bebek emzirme' fotoğraflarına getirilen eleştiriler gibi değildi... Annenin bebeğini emzirirken yaptığı bir eylem, sosyal medya kullanıcılarını isyan ettirdi. Anne, bir yandan emzirirken bir yandan da uyuşturucu kullanıyordu.


Yayın Tarihi: 25.07.2017

Bağımsız danışmanlık firması Brand Finance, 2017 için "dünyanın en değerli markaları" araştırmasının sonuçlarını açıkladı. 6 yıldır zirvede olan Apple, liderliği Google'a kaptırdı.


Yayın Tarihi: 24.07.2017

Apple yaklaşık olarak 784.5 milyar dolarlık piyasa değeriyle dünyanın en değerli şirketi. Ancak Apple’ın 246.8 milyar dolar nakit rezervi olmasına rağmen alamayacağı 10 şirket var.


Yayın Tarihi: 22.07.2017

Sosyal medya devi Facebook aboneliğe bir dayalı haber servisini başlatacağını açıkladı.


Yayın Tarihi: 21.07.2017

Facebook'ta ne yaparsanız yapın bir profil var ki onu engellemeniz imkansız! Facebook'ta kaç milyon ölmüş insana ait profil hesabının hala açık olduğunu biliyor musunuz? İşte Facebook'un pek bilinmeyen gerçekleri...


Yayın Tarihi: 12.07.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişiminin 1'inci yıl dönümü nedeniyle, sosyal medya hesaplarındaki profil fotoğraflarını "15 Temmuz"un resmi logosu ile değiştirdi.


Yayın Tarihi: 11.07.2017

Facebook’un sanal gerçeklik şirketi Oculus, yürüttüğü “İyilik için VR” (VR for Good) inisiyatifi kapsamında tıp eğitiminde önemli bir devrimin ilk adımlarının atıldığını açıkladı.


Yayın Tarihi: 11.07.2017

Facebook ve Twitter 2018’in ilk yarısında yapılacak olan Dünya Kupasındaki görüntüleri yayınlamak için görüşmeler başladılar.


Yayın Tarihi: 11.07.2017

Zuckerberg, amacının uzun soluklu bir kamu hizmeti olduğunu söyledi.


Yayın Tarihi: 10.07.2017

Facebook hesap silme işlemleri, firmanın politikaları doğrultusunda her 6 ayda bir değişiyor. Facebook'ta hesapların tamamen izin verilmezken sadece Facebook hesaplarınızı dondurabiliyorsunuz. Bunun nedeni ise bilgilerinizin kalıcı olarak Facebook server'larında kalıyor olması... Peki Facebook'ta hesap silme işlemleri nasıl yapılır ve telefondan hesap silme işlemi nasıl yapılır? Her şey detaylarıyla haberimizde...


Yayın Tarihi: 08.07.2017


Yayın Tarihi: 08.07.2017

Facebook, Apple, Gmail, Instagram hesaplarınız var. Peki sizden sonra bu hesaplara ne olacak? İşte herkesin mutlaka bilmesi gereken internetin ölüm sonrası kuralları...


Yayın Tarihi: 07.07.2017

3,5 milyondan fazla takipçisiyle Türkiye'nin en ünlü YouTube fenomenlerinden biri haline gelen 20 yaşındaki Orkun Işıtmak, 2013 yılında ortaya çıkan bir videosu nedeniyle zor günler geçiriyor. Gezi Parkı olaylarında çekildiği öne sürülen video sebebiyle sosyal medyada büyük tepki gören ve söz konusu videoda küfür ettiği ortaya çıkan Orkun Işıtmak, tepkiler üzerine Facebook hesabından bir açıklama yayınladı.


Yayın Tarihi: 07.07.2017

Bloomberg, her sene düzenlediği Pay Index ile dünyanın en çok kazanan üst düzey yöneticilerini ve yıllık maaşlarını açıklıyor. İşte 2016 yılının en çok maaş alan isimleri.


Yayın Tarihi: 04.07.2017

Facebook, yaklaşık 1 yıldır ücretsiz internet dağıtmayı hedefleyen insansız hava aracını, Aquila'yı geliştiriyor. Bu hafta Aquila'nın 2. test uçuşu gerçekleştirildi ve bu sefer kazasız sonuçlandı. Facebook Aquila nerelere ücretsiz internet sağlamayı hedefliyor?


Yayın Tarihi: 02.07.2017

Ortak depolama sorunları için ustaca çözümler sunan bu görüntüler tüm zamanların en popüler Facebook videosu haline geldi. 333 milyon görüntülenme ile en çok izlenen Facebook videosunda evdeki eşyaları düzenli bir şekilde tutmanın ipuçları veriliyor. İlk ipucu, iç çamaşırı bir akordeon tarzında katlayarak hepsinin üst üste gelmesini sağlamak


Yayın Tarihi: 01.07.2017

Facebook’ta çalışmaktan daha çekici bir teknoloji işi düşünmek zor. 1,59 milyar aktif kullanıcı sayısı ile sosyal ağ, inanılmaza ve tabii liderliğe ulaştı. Şirket CEO’su Mark Zuckerberg Amerika’da en sevilen yöneticilerden biri..


Yayın Tarihi: 30.06.2017

Dünyanın en büyük sosyal ağı konumunda bulunan Facebook 2 milyarın üzerinde aylık kullanıcıya ulaşarak aslında internetin de büyüklüğünü ispatlıyor.


Yayın Tarihi: 30.06.2017

İngiltere’de yaşayan vücut geliştirmeci Leon Roberts, Türkiye’ye tatile geldikten sonra zehirlendiği gerekçesiyle seyahat firmasından ve otelden tazminat talep etti. Ancak vücut geliştirmecinin zehirlendiğini söylediği tarihlerde, Türkiye’de yemek yerken çekildiği fotoğraflar kendisini ele vermesine neden oldu. 38 yaşındaki İngiliz adam Türkiye’deki tatilinde zehirlendiğini ve bütün tatilini hasta geçirdiğini iddia etti.


Yayın Tarihi: 29.06.2017

ABD'nin Massachusetts eyaletindeki Boston'da, bir kadının, arabada, aşırı dozda eroinden kendinden geçtiği anlaşılan erkek arkadaşını kurtarmaya çalıştığı anlar, Facebook'ta 13 milyon kez izlendi. Genç kadının Faceboook canlı yayınıyla dünyaya duyurulan o anlarının görüntüleri, uyuşturucunun 'şakası olmadığını' bir kez daha ortaya koydu. Nefes alamaz şekilde arabada yatan adam, sevgilisinin uyguladığı sunni teneffüs ile ayılarak kendine geldi.


Yayın Tarihi: 28.06.2017

Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg, Facebook'un 2 milyar kullanıcıya ulaştığını açıkladı.


Yayın Tarihi: 28.06.2017

Sosyal medyada terörist propagandaya karşı yeterince mücadele etmemekle suçlanan ve cinayet, dayak, intihar, çocuk istismarı gibi suç ve aşırılık içeren şiddet videolarının yayınlandığı bir yer haline gelen Facebook, kullanıcılarının söz konusu paylaşımlarını kaldırma çalışmalarına hız verdi. Facebook, yeni başlattığı nefret söylemiyle mücadele girişimi çerçevesinde haftada 66 bin paylaşımı sildi.


Yayın Tarihi: 28.06.2017

WhatsApp kullanıcılarının yıllardır beklediği bir özellik sonunda uygulamaya ekleniyor. Kullanıcılar artık istedikleri her tür dosyayı uygulama üzerinden gönderebilecekler.


Yayın Tarihi: 27.06.2017

Sosyal medya uzmanları, vatandaşların Twitter hesaplarının ele geçirilmesi ve yönlendirilmesi için tanıdıklarının hesaplarından atıldığı izlenimi verilen, "Hesabınız kilitlendi lütfen buradan açın" şeklindeki ifadelerin yer aldığı virüslü mesajlardan zarar görmemesi için “mobil doğrulama" özelliğinin muhakkak kullanılması gerektiğini bildirdi ve önemli uyarılarda bulundu.


Yayın Tarihi: 26.06.2017

Facebook, yaklaşık 14 yıl önce üniversitede bir yurt odasında Mark Zuckerberg ve arkadaşları tarafından kurulmuştu. Facebook, aradan geçen sürede 2 milyara yakın kullanıcıya ulaştı ve 73.5 milyar dolarlık marka değeriyle dünyanın en değerli 4. firması oldu. Peki aralarında bir Türk mühendisin de olduğu bu şirketi kuranlar ve ilk çalışanları ne yapıyor? İşte cevabı.


Yayın Tarihi: 24.06.2017

Geçtiğimiz yıl vizyona giren Deadpool, çıktıktan daha bir hafta sonra internete sızdırıldı. Filmin tamamını Facebook’a yükleyen suçlu FBI tarafından yakalandı.


Yayın Tarihi: 20.06.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir