Son Dakika Yeni Facebook Haberleri

Apple yaklaşık olarak 784.5 milyar dolarlık piyasa değeriyle dünyanın en değerli şirketi. Ancak Apple’ın 246.8 milyar dolar nakit rezervi olmasına rağmen alamayacağı 10 şirket var.


Yayın Tarihi: 22.07.2017

Sosyal medya devi Facebook aboneliğe bir dayalı haber servisini başlatacağını açıkladı.


Yayın Tarihi: 21.07.2017

Facebook'ta ne yaparsanız yapın bir profil var ki onu engellemeniz imkansız! Facebook'ta kaç milyon ölmüş insana ait profil hesabının hala açık olduğunu biliyor musunuz? İşte Facebook'un pek bilinmeyen gerçekleri...


Yayın Tarihi: 12.07.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişiminin 1'inci yıl dönümü nedeniyle, sosyal medya hesaplarındaki profil fotoğraflarını "15 Temmuz"un resmi logosu ile değiştirdi.


Yayın Tarihi: 11.07.2017

Facebook’un sanal gerçeklik şirketi Oculus, yürüttüğü “İyilik için VR” (VR for Good) inisiyatifi kapsamında tıp eğitiminde önemli bir devrimin ilk adımlarının atıldığını açıkladı.


Yayın Tarihi: 11.07.2017

Facebook ve Twitter 2018’in ilk yarısında yapılacak olan Dünya Kupasındaki görüntüleri yayınlamak için görüşmeler başladılar.


Yayın Tarihi: 11.07.2017

Zuckerberg, amacının uzun soluklu bir kamu hizmeti olduğunu söyledi.


Yayın Tarihi: 10.07.2017

Facebook hesap silme işlemleri, firmanın politikaları doğrultusunda her 6 ayda bir değişiyor. Facebook'ta hesapların tamamen izin verilmezken sadece Facebook hesaplarınızı dondurabiliyorsunuz. Bunun nedeni ise bilgilerinizin kalıcı olarak Facebook server'larında kalıyor olması... Peki Facebook'ta hesap silme işlemleri nasıl yapılır ve telefondan hesap silme işlemi nasıl yapılır? Her şey detaylarıyla haberimizde...


Yayın Tarihi: 08.07.2017


Yayın Tarihi: 08.07.2017

Facebook, Apple, Gmail, Instagram hesaplarınız var. Peki sizden sonra bu hesaplara ne olacak? İşte herkesin mutlaka bilmesi gereken internetin ölüm sonrası kuralları...


Yayın Tarihi: 07.07.2017

3,5 milyondan fazla takipçisiyle Türkiye'nin en ünlü YouTube fenomenlerinden biri haline gelen 20 yaşındaki Orkun Işıtmak, 2013 yılında ortaya çıkan bir videosu nedeniyle zor günler geçiriyor. Gezi Parkı olaylarında çekildiği öne sürülen video sebebiyle sosyal medyada büyük tepki gören ve söz konusu videoda küfür ettiği ortaya çıkan Orkun Işıtmak, tepkiler üzerine Facebook hesabından bir açıklama yayınladı.


Yayın Tarihi: 07.07.2017

Bloomberg, her sene düzenlediği Pay Index ile dünyanın en çok kazanan üst düzey yöneticilerini ve yıllık maaşlarını açıklıyor. İşte 2016 yılının en çok maaş alan isimleri.


Yayın Tarihi: 04.07.2017

Facebook, yaklaşık 1 yıldır ücretsiz internet dağıtmayı hedefleyen insansız hava aracını, Aquila'yı geliştiriyor. Bu hafta Aquila'nın 2. test uçuşu gerçekleştirildi ve bu sefer kazasız sonuçlandı. Facebook Aquila nerelere ücretsiz internet sağlamayı hedefliyor?


Yayın Tarihi: 02.07.2017

Ortak depolama sorunları için ustaca çözümler sunan bu görüntüler tüm zamanların en popüler Facebook videosu haline geldi. 333 milyon görüntülenme ile en çok izlenen Facebook videosunda evdeki eşyaları düzenli bir şekilde tutmanın ipuçları veriliyor. İlk ipucu, iç çamaşırı bir akordeon tarzında katlayarak hepsinin üst üste gelmesini sağlamak


Yayın Tarihi: 01.07.2017

Facebook’ta çalışmaktan daha çekici bir teknoloji işi düşünmek zor. 1,59 milyar aktif kullanıcı sayısı ile sosyal ağ, inanılmaza ve tabii liderliğe ulaştı. Şirket CEO’su Mark Zuckerberg Amerika’da en sevilen yöneticilerden biri; ayrıca şirket COO’su Sheryl Sandberg de en ünlü yöneticilerden biri.Öyleyse işte size ücretler.


Yayın Tarihi: 01.07.2017

Facebook’ta çalışmaktan daha çekici bir teknoloji işi düşünmek zor. 1,59 milyar aktif kullanıcı sayısı ile sosyal ağ, inanılmaza ve tabii liderliğe ulaştı. Şirket CEO’su Mark Zuckerberg Amerika’da en sevilen yöneticilerden biri..


Yayın Tarihi: 30.06.2017

Dünyanın en büyük sosyal ağı konumunda bulunan Facebook 2 milyarın üzerinde aylık kullanıcıya ulaşarak aslında internetin de büyüklüğünü ispatlıyor.


Yayın Tarihi: 30.06.2017

İngiltere’de yaşayan vücut geliştirmeci Leon Roberts, Türkiye’ye tatile geldikten sonra zehirlendiği gerekçesiyle seyahat firmasından ve otelden tazminat talep etti. Ancak vücut geliştirmecinin zehirlendiğini söylediği tarihlerde, Türkiye’de yemek yerken çekildiği fotoğraflar kendisini ele vermesine neden oldu. 38 yaşındaki İngiliz adam Türkiye’deki tatilinde zehirlendiğini ve bütün tatilini hasta geçirdiğini iddia etti.


Yayın Tarihi: 29.06.2017

ABD'nin Massachusetts eyaletindeki Boston'da, bir kadının, arabada, aşırı dozda eroinden kendinden geçtiği anlaşılan erkek arkadaşını kurtarmaya çalıştığı anlar, Facebook'ta 13 milyon kez izlendi. Genç kadının Faceboook canlı yayınıyla dünyaya duyurulan o anlarının görüntüleri, uyuşturucunun 'şakası olmadığını' bir kez daha ortaya koydu. Nefes alamaz şekilde arabada yatan adam, sevgilisinin uyguladığı sunni teneffüs ile ayılarak kendine geldi.


Yayın Tarihi: 28.06.2017

Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg, Facebook'un 2 milyar kullanıcıya ulaştığını açıkladı.


Yayın Tarihi: 28.06.2017

Sosyal medyada terörist propagandaya karşı yeterince mücadele etmemekle suçlanan ve cinayet, dayak, intihar, çocuk istismarı gibi suç ve aşırılık içeren şiddet videolarının yayınlandığı bir yer haline gelen Facebook, kullanıcılarının söz konusu paylaşımlarını kaldırma çalışmalarına hız verdi. Facebook, yeni başlattığı nefret söylemiyle mücadele girişimi çerçevesinde haftada 66 bin paylaşımı sildi.


Yayın Tarihi: 28.06.2017

WhatsApp kullanıcılarının yıllardır beklediği bir özellik sonunda uygulamaya ekleniyor. Kullanıcılar artık istedikleri her tür dosyayı uygulama üzerinden gönderebilecekler.


Yayın Tarihi: 27.06.2017

Sosyal medya uzmanları, vatandaşların Twitter hesaplarının ele geçirilmesi ve yönlendirilmesi için tanıdıklarının hesaplarından atıldığı izlenimi verilen, "Hesabınız kilitlendi lütfen buradan açın" şeklindeki ifadelerin yer aldığı virüslü mesajlardan zarar görmemesi için “mobil doğrulama" özelliğinin muhakkak kullanılması gerektiğini bildirdi ve önemli uyarılarda bulundu.


Yayın Tarihi: 26.06.2017

Facebook, yaklaşık 14 yıl önce üniversitede bir yurt odasında Mark Zuckerberg ve arkadaşları tarafından kurulmuştu. Facebook, aradan geçen sürede 2 milyara yakın kullanıcıya ulaştı ve 73.5 milyar dolarlık marka değeriyle dünyanın en değerli 4. firması oldu. Peki aralarında bir Türk mühendisin de olduğu bu şirketi kuranlar ve ilk çalışanları ne yapıyor? İşte cevabı.


Yayın Tarihi: 24.06.2017

Geçtiğimiz yıl vizyona giren Deadpool, çıktıktan daha bir hafta sonra internete sızdırıldı. Filmin tamamını Facebook’a yükleyen suçlu FBI tarafından yakalandı.


Yayın Tarihi: 20.06.2017

Facebook, yaklaşık 14 yıl önce üniversitede bir yurt odasında Mark Zuckerberg ve arkadaşları tarafından kurulmuştu.


Yayın Tarihi: 18.06.2017

Kullandığınız telefonunuzda eğer bu uygulamalar varsa ya daha az kullanın ya da hemen şimdi silin, ayarlarınızı da değiştirin!


Yayın Tarihi: 15.06.2017

Aydın’da inşaat işçisi A.B., 3 yaşlarındaki çocuğuna sigara ve içki içirirken çektiği fotoğrafları, "Ağaç yaşken eğilir, canım pandam’ ve ’şerefe’ notlarıyla Facebook sayfasından paylaştı. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yetkilileri A.B.’nin adresini tespit ederek soruşturma başlattı.


Yayın Tarihi: 14.06.2017

Bazı kullanıcılar için sosyal ağ açılıyor ama ekrana hiçbir şey gelmiyor. Dünyanın çeşitli bölgelerinde şikayet sayısı artıyor


Yayın Tarihi: 14.06.2017

Facebook'un aldığı yeni patent ile insanların duygularını öğrenmek amacıyla izinsiz olarak webcam'lere erişim sağlayıp kullanıcıları izleyebileceği iddia edildi. Gelişmenin ardından Facebook kurucusu Mark Zuckerberg, geçtiğimiz sene webcam'in bantlanması yönündeki önerileri yeniden gündeme getirirken, Facebook'un bu hizmeti kullanıma sunup sunmadığına dair resmi bir açıklama henüz yapılmadı.


Yayın Tarihi: 13.06.2017

Pakistan'da Facebook'ta "İslam'a hakaret ettiği" gerekçesiyle yargılanan bir kişi idam cezasına çarptırıldı. 30 yaşındaki Taimoor Raza'nın sosyal medya paylaşımından dolayı idama mahkum edilen ilk kişi olduğu tahmin ediliyor. İnsan hakları örgütleri karara tepki gösterirken, Facebook'tan henüz açıklama yapılmadı. Pakistan Başbakanı Navaz Şerif dine hakareti "affedilemeyecek bir suç" olarak nitelemişti.


Yayın Tarihi: 12.06.2017

Konya'da Facebook'ta tanıştığı ve kadın olarak bildiği kişinin verdiği adrese buluşmaya giden Bilal Serin, otomobilinden inerek mahallede adresi aramaya başladı. Bu sırada Serin'in yazıştığı kişi, "Otomobiline binme bomba koyduk. Kapıyı açarsan patlarsın" mesajı yazması üzerine polise haber verdi. Çevre güvenliği alan ve sokağı boşaltan polis otomobili kontrollü olarak patlattı. Otomobilde bombaya rastlanmadı.


Yayın Tarihi: 12.06.2017

Sosyal medyada hızla yayılan bir anne ve oğlunun görüntüsü büyük tepki topladı. İnternette dolaşan görüntülerde bir annenin oğluna sigara ve bira içirdiğinin görülmesi yankı uyandırdı. Babaanne tarafından çekilen görüntülere yapılan yorumlarda çocuğun hem fiziksel hem de duygusal yönden istismar edildiği vurgulandı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya'da "Gerekli bütün tedbirleri derhal alacağız. Sorumlular hakkında gerekli işlemlerin yapılmasının takipçisi olacağım" ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 11.06.2017

İstanbul metrosunda gerçekleştiği iddia edilen taciz iddiası dün geceden beri sosyal medyanın gündemine oturdu. @yasebaskan adlı Twitter kullanıcısının metroda görüntülediği ve kişisel hesabından paylaştığı fotoğraflar kısa sürede yayılmaya başladı. Kullanıcıların çoğu olaya tepki gösterirken, bazıları da 'gerçekten bu kişinin hareketi farkında olmadan yapmış olabileceğini' belirtti. Olay görüntüler bir süre sonra bilinçli mi yapıldı, bilinçsiz mi yapıldı tartışmasına döndü. İşte o tepkiler...


Yayın Tarihi: 10.06.2017

BrandZ tarafından her yıl açıklanan “Dünyanın en değerli markaları” araştırmasının 2017 sonuçları duyuruldu. İlk 10'unda ilk kez bir Çinli firma yer aldı.


Yayın Tarihi: 07.06.2017

Facebook, Londra'da yedi kişinin bir terör saldırısında öldürülmesinin ardından bugün yaptığı açıklamada, sosyal medya platformunu teröristler için bir "düşman bölge" haline getireceklerini söyledi.


Yayın Tarihi: 05.06.2017

Facebook'un yetişkin kullanıcıların artması fakat genç kullanıcıların eskisine nazaran daha az aktif olması sebebiyle yeni atılımlar yapacağı iddia edildi. Zuckerberg ve ekibinin genç kullanıcıları tekrar Facebook’a çekmek için Talk adını verdikleri bir uygulama geliştirdikleri öğrenildi. Talk kullanıcılarının, herkese açık bir şekilde aranılabilir olmayacağı da ifade edildi.


Yayın Tarihi: 04.06.2017

ABD'de Bütçe ve Yönetim Dairesi tarafından onaylanan yeni uygulamada vize için başvuracak adaylardan 5 yıllık sosyal medya dökümleri ve 15 yıllık bilgiler istenecek Trump yönetimi, dünya genelinde ABD vizesi için başvuranlardan, Facebook,Twitter ve LinkedIn başta olmak üzere son 5 yıla ait sosyal medya hesaplarını ve 15 yıllık kişisel bilgilerini isteyen yeni bir form düzenledi. İşte detaylar...


Yayın Tarihi: 02.06.2017

Bodrum’da yaşayan 54 yaşındaki A.K., Şırnak’ta düşen helikopterde şehit olan 13 askere yönelik olarak Facebook hesabından yaptığı paylaşımları nedeniyle gözaltına alındı. Bugün hakim karşısına çıkan A.K tutuklandı. Bu arada kısa sürede sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyüdü. A.K., daha önce de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaretten tutuklanmış, bir süre sonra tahliye edilmişti.


Yayın Tarihi: 02.06.2017

Bodrum’da yaşayan 54 yaşındaki AK., Şırnak’ta düşen helikopterde şehit olan 13 askere yönelik olarak Facebook hesabından yaptığı paylaşımları nedeniyle gözaltına alındı. A.K., daha önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaretten tutuklanmış, bir süre sonra tahliye edilmişti. A.K yarın adliyeye sevk edilecek. Sosyal medyada bu tür paylaşımlar yapanlar "devletin askeri teşkilatını alenen aşağılamak" suçlarından gözaltına alınıyor


Yayın Tarihi: 02.06.2017

İnternet üzerinden ücretsiz görüntülü, sesli konuşma ve mesajlaşma uygulamalarının ilk ve en yaygınlarından olan Skype, sosyal platformlardaki yeniliklere ayak uydurabilmek üzere tasarımını değiştiriyor. Skype'ın tarihindeki en büyük güncelleme için örnek aldığı uygulama ise özellikle gençler arasında çok popüler olan Snapchat.


Yayın Tarihi: 01.06.2017

İsviçre'nin Zürih kentinde bir Facebook kullanıcısı, bir yorumu beğenmesi nedeniyle cezaya çarptırıldı. Mahkeme, hakaret içerikli bir yorumu beğenen bir kullanıcının 4 bin İsviçre frankı (3600 euro) para ödemesine hükmetti. Bu olayın türünün ilk örneği olduğu söyleniyor. Bu olayın ardından açıklanan bilgiye göre İsviçre, Facebook beğenisi yüzünden ceza veren ilk ülke oldu.


Yayın Tarihi: 01.06.2017

Almanya'da görülen bir dava dijital içeriklerin miras kalıp kalmayacağı konusundaki bir ihtilafı çözüme kavuşturacak. Kızı ölen Berlinli bir annenin Facebook hesabına erişim hakkı kazanabilmek için Facebook’a karşı açtığı davada mahkemenin kararı bekleniyor.


Yayın Tarihi: 29.05.2017

Dağkapı Meydanı kalabalık. Günün her saatinde burada hediyelik eşya satıcısından, meyve satıcısına birçok seyyar satıcıyı görmek mümkün. Ancak "Hanımlar, beyler kitaplarım var, kitapçııı" diye seslenen seyyar kitap satıcısı bu meydanın yenilerinden… 28 yaşındaki Süleyman Acar, sabah postaneden aldığı paketi heyecanla açıyor. İçinden 15 adet kitap çıkıyor. "Keşke sesli kitabı da olsaydı" diyor ve kitabın ön sözünü okumamı rica ediyor...


Yayın Tarihi: 24.05.2017

İngiliz Guardian gazetesi, Facebook'un sayfalarından kaldırılacak ya da tutulacak içeriklere karar veren moderatörlerinin tabi olduğu kurallarla ilgili belgeleri ele geçirdi. İngiliz Guardian gazetesinin incelediği 100'den fazla şirket içi eğitim el kitabı, çizelge ve grafik, Facebook'un şiddet, nefret suçu, terörizm olayları, pornografi, ırkçılık ve kendine zarar verme gibi meselelere yaklaşımını ortaya koyuyor.


Yayın Tarihi: 22.05.2017

Ankara'nın Beypazarı ilçesinde Yaşar İ. isimli askeri personel, aracının içinde silahla vurulmuş halde ölü bulundu. 33 yaşındaki Yaşar İ.’nin 14 saat önce sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden silah ve bıçak fotoğrafı paylaşarak, “Bekliyorum, gelemedin. Burada biteceğini mi zannettin” notunu yazdığı görüldü. Yaşar İ.’nin uzun namlulu silahla öldürüldüğü tahmin ediliyor.


Yayın Tarihi: 18.05.2017

Avrupa Birliği (AB), WhatsApp uygulamasının satın alınması sürecinde yanlış ve yanıltıcı bilgiler verdiği için Facebook’a 110 milyon avro para cezası verdi.


Yayın Tarihi: 18.05.2017

Uşak Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, 4- 6 yaş arasındaki çocukların takkeli, sarıklı ve türbanlı fotoğraflarını sosyal paylaşım sitesinde yayınlayan özel kreş ve gündüz bakım evi hakkında soruşturma başlattı. Özel kreş ve gündüz bakım evinde, henüz ’kalem tutmasını bilmeyen’ çocuklara dini eğitim adı altında böyle kıyafetler giydirildiğini söyleyen Eğitim-Sen Uşak Şube Başkanı Burak Yavaş, bunu yapanların ’şeriat özlemi’ içinde olduğunu savundu. Kreş Facebook'taki sayfasını kapattı.


Yayın Tarihi: 17.05.2017

Facebook, yapay zeka chatbot'unu yakın bir zaman içerisinde yayımlamayı planlıyor. Facebook size kişisel asistan servisi sağlayacak. Facebook Messenger, bir kişisel asistan mı oluyor?


Yayın Tarihi: 16.05.2017

İtalyan Rekabet ve Piyasa Kurumu, WhatsApp'ın Facebook tarafından satın alınması sonrası kullanıcıları, kişisel bilgilerini Facebook'la da paylaşmaya zorladığı gerekçesiyle cezalandırılmasına karar verdi. WhatsApp'tan yapılan açıklamada kararı inceledikleri ve İtalyan yetkililerle işbirliği içinde çalışmaya devam edecekleri belirtildi. WhatsApp 2014'te Facebook tarafından 19 milyar dolara satın alınmıştı.


Yayın Tarihi: 14.05.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir