Son Dakika Yeni Fethullah Gülen Haberleri

FETÖ lideri Fethullah Gülen’in 'Bamteli' adlı son sohbetinden bir bölüm çok tartışma yaratacağa benziyor. Zira, örgütün sosyal medya hesaplarından 'Üçüncü şeytanlık faslı / Hizmet’e yeni komplo' başlığıyla paylaşılan videoda; 'suikastlardan' bahsediyor. Emekli Kurmay Albay Mustafa Önsel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Fetullah çetesi daha önce dikkat çektiğimiz suikastlara başlayabilir" dedi.


Yayın Tarihi: 14.08.2017

15 Temmuz'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Marmaris'te kaldığı otele baskın yapan sanık Gökhan Güçlü'nün 'hero' (kahraman) tişörtüyle mahkemeye gelmesiyle ilgili cezaevi ikinci müdürü, bir idari personel ile üç infaz korumla memuru Adalet Bakanlığı'nın kararıyla açığa alındı. Tişörtü gönderen abla Bahar Güçlü'ye örgüt propagandası yapmak suçundan dava açıldı. 44'ü tutuklu 47 kişinin yargılanması Muğla 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde sürüyor..


Yayın Tarihi: 10.08.2017

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, Habertürk ekranlarında yayımlanan, Fatih Altaylı’nın sunduğu “Teke Tek” programının canlı yayın konuğu oldu. Özkan, kısa süre önce savcılığa teslim ettiği flash bellekle ilgili kritik bilgiler açıkladı. Tuncay Özkan, “Ben hücrede ölseydim bu belgeleri Barış Terkoğlu açıklayacaktı. Ona kime teslim edeceğini, ne yapacağını vasiyet etmiştim" dedi.


Yayın Tarihi: 09.08.2017

Hürriyet yazarı Akif Beki bugünkü "Fetullah’ın ‘Delikanlı’sı kim?" başlıklı yazısında, geçtiğimiz günlerde Karar gazetesinde, FETÖ kurulmadan evvel örgütün gelişini haber verdiği bir 'kehanet romanı' olarak nitelendirdiği, 'Gençliğim eyvah' adlı Tarık Buğra romanını işaret ederek, romanda yer alan 'delikanlı' karakterini sorguladı. Beki, romanda 'delikanlı'nın Gülen'e benzeyen karakteri yıktığını ifade ederek "Mesela bir Hüseyin Gülerce olabilir mi bu ‘Delikanlı’?" sorusunu yöneltti.


Yayın Tarihi: 06.08.2017

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Üsküdar ve Ümraniye yapılanmasında yer aldığı iddia edilen kişilere yönelik 21 Temmuz'da yapılan operasyonda gözaltına alınan 158 kişiden 77'si tutuklandı. Şüphelilerin kendi aralarında örgütün şifreli mesajlaşma programı 'ByLock' kullandığı ve birbirleriyle bu program üzerinden mesajlaşarak toplandıkları ortaya çıktı


Yayın Tarihi: 04.08.2017

Akıncı Üssü davasında mahkemeye getirilen darbeci askerlerin cezaevindeki yeni imajları dikkat çekti. Görünümlerini bir hayli değiştiren darbecilerin bunu özellikle mi yaptıkları sorusu akıllara geldi. Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullandığı belirlenen Akıncı Hava Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 486 sanığın yargılanmasına başlandı.


Yayın Tarihi: 02.08.2017

15 Temmuz darbe girişiminin kritik noktalarından olan Akıncı Üssü'ndeki faaliyetlere yönelik açılan ve 486 sanığın yargılandığı dava bugün Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde başladı. Davanın görüldüğü Sincan Ceza ve İnfaz Kurumu dışında toplananlar "İdam isteriz" şeklinde sloganlar attı. Son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan davaya müdahillik talebini iletti. Peki, Akıncı Üssü neden kilit konumda? Akıncı Üssü iddianamesindeki kritik bölümler neler?


Yayın Tarihi: 01.08.2017

Zaman Gazetesi Genel Müdürlüğü de yapan Star yazarı Hüseyin Gülerce’nin 16 Eylül 2015’te İstanbul’da savcılık tarafından sorgulandığı ortaya çıktı. Gülerce bugünkü yazısında, "Ben 25 Aralık 2013’ten beri ihaneti gördüm ve hainleri terk edip bunlarla mücadele ediyorum. İhaneti gördüğüm halde F. Gülen’e destek mi vermeliydim?" demişti. Hüseyin Gülerce'nin savcılık ifadesinde, 'Her yıl en az üç kez Pensilvanya’ya gidip birer hafta kaldığını' itiraf ettiği ortaya çıktı.


Yayın Tarihi: 01.08.2017

Bir dönem Fethullah Gülen'in sağ kolu, sözcüsü olarak bilinen Hüseyin Gülerce, kendisine yöneltilen eleştirilere yanıt verdi: "Son 5 günde üzerime 6 yazar birden saldırdı. Sözcü’den Yılmaz Özdil, Hürriyet’ten Mehmet Yakup Yılmaz, Akif Beki, Ahmet Hakan, Habertürk’ten Fatih Altaylı, Milliyet’ten Mehmet Tezkan. Neden bir yerden düğmeye basılmış gibi, sanki her biri ByLock gibi bir şey kullanıyor da Pensilvanya’dan görev verilmiş gibi üzerime geliyor?"


Yayın Tarihi: 01.08.2017

Hürriyet internet sitesi yazarlarından Ayşe Baykal, Fethullah Gülen hakkında bir yazı kaleme aldı. Ayşe Baykal, "Fethullah Gülen öldü(rüldü) mü?" başlıklı bugünkü yazısında, Gülen'in Wall Street Journal'a verdiği röportajda yer alan 'seccadenin üzerine ayakkabılarıyla bastığı' görülen fotoğrafı üzerinden kritik analizlerde bulundu. İşte Baykal'ın o yazısından çarpıcı satırlar...


Yayın Tarihi: 31.07.2017

Fethullah Gülen'in ABD'li Wall Street Journal gazetesine 2010'da röportaj verdiği esnada, odasının duvarında İstanbul Boğazı'nın üzerinden uçan bir F-16 uçağı fotoğrafı olduğu ortaya çıktı. Öte yandan söz konusu ayrıntı, Wikileaks belgelerinde de yer aldı. 'Gölge CIA' olarak bilinen Stratfor'dan Wikileaks'e sızan belgelerde söz konusu röportaj ve ayrıntı da yer alıyor. 15 Temmuz darbe girişiminde, Türk Hava Kuvvetleri'ne ait söz konusu F-16'lar, büyük rol oynamıştı.


Yayın Tarihi: 28.07.2017

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu tarafından "Kendi Dilinden FETÖ-Örgütlü Bir Din İstismarı" başlığı altında hazırlanan çalışma, Diyanet İşleri Başkanlığı Konferans Salonu'nda düzenlenen basın toplantısıyla açıklandı. Toplantıda dinletilen bir videoda Fetullah Gülen'in, 38 yıl önceki konuşmasına da yer verildi. Ses kaydında Gülen'in, "Bir yerde asker, öbür yerde subay öldürülür, öbür yerde parlamentoya bomba konur, öbür yerde Meclis tahrip edilir." sözleri dikkat çekti


Yayın Tarihi: 26.07.2017

FETÖ köşeye sıkıştı! Militanlarının devletten ve yuvalandıkları yerlerden temizlenmesiyle örgüt de çözülmeler başladı. FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen, son konuşmasında zor durumda olduklarına dikkat çekti ve militanlarına başka ülkelere kaçma mesajı verdi. Gülen'in son konuşmalarından birinde yarım saatte 6 kez 'gaybubet' ifadesini kullanması dikkat çekti.


Yayın Tarihi: 26.07.2017

MASAK, 15 Temmuz darbe girişiminin kilit ismi Adil Öksüz'ün hesap hareketlerini tespit etti. Üniversiteden 3 bin 449 lira maaş alan Öksüz, Hillary Clinton'ın başkanlık kampanyası için ABD'ye 2 kez 100'er bin dolar gönderdi. 2012 model lüks otomobili bulunan Öksüz'ün, Bank Asya'da hesapları bulunan kişilerden 2012-2016 yılları arasında toplam 88 bin 255 TL havale aldığı, aynı dönemde kendi banka hesabından toplam 169 bin 183 TL EFT yaptığı ortaya çıktı.


Yayın Tarihi: 26.07.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başdanışmanı İlnur Çevik, ABD Genelkurmay Başkanı Dunford'un 'Türkiye, Rusya'dan S-400 alırsa endişe kaynağı olur'sözlerine tepki gösterdi. YPG'ye silah yardımı ve Fethullah Gülen'in ABD'de yaşadığını anımsatan Çevik "Senin bu yaptıklarından haklı olarak biz kaygı duymayalım da kim duysun ey Pentagon, ey ABD?" dedi.


Yayın Tarihi: 25.07.2017

FETÖ elebaşı Fethullah Gülen, Pensilvanya'da kumpas terfilerini böyle imzalamış. Kaynak Holding'in gizli arşivinden çıkan fotoğraftaki bir diğer detay ise elebaşı Gülen'in arkasında duran Terörle Mücadele Şubesi'ne ait bir polis şapkası... Ortaya çıkan fotoğrafın 16 Temmuz 2010 günü Türkiye saatiyle 04.56'da çekildiği ve arkasındaki kitaplıkta bir de ABD polisine ait şapka bulunduğu ortaya çıktı.


Yayın Tarihi: 25.07.2017

İzmir'de Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin 144'ü tutuklu 271 sanığın yargılandığı davada tanık olarak dinlenen emekli subay İ.Ö, öğrencilik yıllarında örgüt elebaşı Fethullah Gülen ile aynı yurtta kaldığını, yaptıkları gürültüden rahatsız olan Gülen'in kendilerini yurdun mescidine kilitleyip başlarına elinde kırbaç olan birisini diktiğini ifade etti.


Yayın Tarihi: 25.07.2017

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) kurucusu ve lideri Fetullah Gülen'in Amerikan Wall Street Journal Gazetesi’ne verdiği röportajında kullanılan fotoğrafın şifreleri çözüldü. Gülen’in fotoğrafla 3 mesaj ilettiği belirlendi. 15 Temmuz darbe girişiminden beri sürekli yeni tarihler açıklayan örgütün, bu yolla örgüt içi çözülmelerin önüne geçmeyi hedeflediği kaydediliyor.


Yayın Tarihi: 24.07.2017

FETÖ terör örgütünün üyelerinin özel önlem verdiği 'hero' kelimesinin sırrı sonunda çözüldü. 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'in kaleme aldığı yazının başlığı 'Despair ve Heroes' yani 'Umutsuzluk ve Kahramanlar'mış. Hatırlanacağı üzere olay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Marmaris'te kaldığı otele saldırı düzenleyen askerlerinin yargılandığı dava sırasında tutuklu bir sanığın 'hero (kahraman)' yazan bir tişört giymesiyle gündeme oturmuştu.


Yayın Tarihi: 22.07.2017


Yayın Tarihi: 21.07.2017

Yeni Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu'nun 2013'te attığı tweetler sosyal medyayı salladı. Jülide Sarıeroğlu'nun Fethullah Gülen'in bir sözünün yanı sıra, soL'da yayınlanan "Binler Tayyip istifa diyor" başlıklı haberi paylaştığı görüldü. Jülide Sarıeroğlu'nun bu tweetlerinin dolaşıma sokulmasının ardından Twitter hesabını kapatması dikkat çekti. Öte bakan olduğu açıklanmasının ardından Sarıeroğlu Twitter'da trend topic (TT) oldu.


Yayın Tarihi: 19.07.2017

Fethullah Gülen, Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu'nun kendisini ziyaret ettiğini açıklamıştı. Fethullah Gülen bu kez de Milli İstihbarat Teşkilatı Müşteşarı Hakan Fidan'ın da kendisiyle görüştüğünü söyledi. Adil Öksüz'ün darbe girişimi öncesi kendisini ziyaret ettiği iddiasını reddeden Gülen, “Öksüz, birkaç sene önce buraya geldi. Daha sonra medyada benimle fotoğrafını gördüm. Yüzlerce insan benimle fotoğraf çektiriyor. Fotoğraf çektirmekten bu bağlantıyı kurmak acele hüküm vermek olur" dedi.


Yayın Tarihi: 19.07.2017

Erzurum'da, Türkçesi "kahraman" anlamına gelen İngilizce "Hero" yazılı tişört giydikleri iddiasıyla gözaltına alınan 2 üniversite öğrencisi serbest bırakıldı. Yakutiye ilçesinde, üzerinde İngilizce "Hero" yazılı tişört giydikleri gerekçesiyle Atatürk Üniversitesi kampüsünde gözaltına alınan 2 öğrencinin, İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğündeki işlemleri tamamlandı.


Yayın Tarihi: 19.07.2017

FETÖ lideri Fethullah Gülen'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile olan fotoğrafının, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile montajlanmış halini paylaşan AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, gelen tepkiler üzerine "Yeteri kadar kaldı ve amaç hasıl oldu. Hep onlar mı uyduracak biraz da biz uyduralım" tweet'ini attı.


Yayın Tarihi: 19.07.2017

MGK’ya sunulan FETÖ’yle Mücadele Raporu’na göre örgütün, finansal ayağı kırıldı. 7.5 milyarı gayrimenkul, 41 milyar lirası şirket varlığı olmak üzere hainlerin toplam 48.5 milyarı devlete geçti. MGK'daki sunumlarda, FETÖ'nün en önemli gelir kaynağının Türkiye olduğu, esnaf ve iş adamlarından sağlanan paraların yurt dışına transfer edildiği, bu musluğun kesildiği vurgulandı.


Yayın Tarihi: 19.07.2017

CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan Ahu Özyurt'un sunduğu Türkiye'nin Gündemi programında 'FETÖ elebaşının iadesi' konusu tartışıldı. Programın konuklarından Çetiner Çetin konuşmasında, "ABD'de Gülen gibi 73 isim var" açıklamasını yaptı.


Yayın Tarihi: 18.07.2017

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Wall Street'te yayınlanan FETÖ lideri Gülen röportajına tepki gösterdi. Kurtulmuş: "Asla sıradan bir röportaj, sıradan bir fotoğraf değildir. Sürekli mevzi kaybeden, darmadağınık olan üyelerine moral aşılamaya çalışan ve üstü kapalı olarak Türkiye Cumhuriyeti'ne mesaj vermeye çalışan bir görüntü var.Biz ABD'li yetkililere şunu söylüyoruz: Müttefiklik, dostluk bu adamı derdest edip tutuklamayı gerektirir. Ama siz hukuk süreci diyorsanız hareket alanını kısıtlayın"


Yayın Tarihi: 18.07.2017

Darbe girişiminin yıldönümünde ABD'nin en çok satan gazetesi Wall Street Journal'a mülakat veren Fethullah Gülen'in çektirdiği fotoğraflar tartışma konusu oldu. Gülen'in bulunduğu odadaki televizyonda yer alan yazılar dikkat çekti. Ahmet Hakan, 'Fetullah'ın son pozunun şifrelerini açıklıyorum' başlıklı bugünkü yazısında "15 Temmuz'un yıldönümünde ortaya çıkan kararlılık tablosu, şunu bir kez daha gösterdi: Fetullah kaybetti, kaybediyor, kaybedecek. İşte tam da bu yüzden..." dedi.


Yayın Tarihi: 17.07.2017

Murat Yetkin "AK Parti’de ve bürokraside en üst görevlerde bulunmuş isimler dâhil, istihbarat raporlarına göre kimin Fethullah Gülen ve gizli örgütlenmesiyle ne işe girmiş olduğunu en azından iki kişinin bildiğinden emin olabiliriz" diye yazdı. Yetkin bu iki ismin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan olduğunu iddia etti. "Tuhaf şeyler oluyor" diyen Yetkin, Başbakan Yıldırım'ın FETÖ'yle ilgili konuşurken müdahaleye uğradığını dile getirdi.


Yayın Tarihi: 16.07.2017

15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde Amerikan Wall Street Journal gazetesi, FETÖ lideriyle yaptığı röportajla yeni bir skandala imza attı. Gülen için ‘saygıdeğer’ ve ‘saygın’ ifadelerini kullanan gazetedeki fotoğraflar da FETÖ üyelerine mesaj niteliği taşıyor. Röportajda kullanılan fotoğraflardaki detaylar açıkça FETÖ üyelerine mesaj niteliği taşıyor.


Yayın Tarihi: 15.07.2017

AK Parti'nin ilk dönem milletvekillerinden olan Emin Şirin son günlerin polemiği olan Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, Fethullah Gülen ile görüşüp görüşmediğiyle ilgili konuştu. Şirin, o zaman evli olduğu Nazlı Ilıcak ve kendisinin 2000 yılının Aralık ayında Akif Beki aracılığıyla Fethullah Gülen'le görüştüğünü aynı günlerde Abdullah Gül'ün de bir görüşme yaptığını söyledi. Emin Şirin bu ziyaret ve sonrasındaki süreçle ilgili çarpıcı iddialarda bulundu.


Yayın Tarihi: 15.07.2017

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Fethullah Gülen'i yalanlayarak yaptığı "Düşünce, din ve siyaset anlayışım açısından hayatımın hiçbir döneminde yakınlık duymadığım bu örgüt lideri ile; Başbakanlığım, Dışişleri Bakanlığım ve Cumhurbaşkanlığı görevlerim süresinde kesinlikle bir görüşmem olmamıştır” açıklamasına Ahmet Hakan'dan tepki geldi. Ahmet Hakan, Abdullah Gül'ün “Fetullah Gülen hepimizin hocasıdır” dediği videoyu hatırlattı.


Yayın Tarihi: 14.07.2017

FETÖ darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin 3'ü firari, 44'ü tutuklu 47 sanığın yargılandığı davanın üçüncü duruşmasına getirilen araçlardan indirilen bir darbecilerden birinin üzerindeki tişört dikkatlerden kaçmadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatlarından İnal, sanık Güçlü'nün üzerinde İngilizce "hero" yazan ve "kahraman" anlamına gelen tişörtü çıkartmasını istedi.


Yayın Tarihi: 13.07.2017

Fethullah Gülen, 15 Temmuz darbesinin yıldönümüne birkaç gün kala Reuters'a konuştu. Kanada'ya taşınacağı iddialarını yalanlayan Gülen, "Ben bir darbeyi ya da benzer bir hareketi asla desteklemedim" sözleriyle inkar eden tutumunu sürdürdü. Öte yandan Reuters'ın geçtiği fotoğraflarda Fethullah Gülen'in bir hayli kötü olduğu gözlendi. Fethullah Gülen ABD radyosu NPR'a ise, "Son yıllarımı yaşıyorum" dedi.


Yayın Tarihi: 12.07.2017

Alman birinci kanalı ARD‚ 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin 'Tankların Harekete Geçtiği Gece, Erdoğan ve Başarısız Darbe Girişimi' isimli bir belgesel yayınladı. Belgeselde siyasetçiler, milletvekilleri, emekli askerler ve insan hakları temsilcilerinin görüşlerinin yer almasının yanı sıra FETÖ'nün 'devleti ele geçirmeye çalıştığı' da ayrıca vurgulanıyor.


Yayın Tarihi: 11.07.2017

Fethullah Gülen bugün 15 Temmuz darbe girişiminin sorumlusu... Gülen cemaati bugün Türkiye'de yıllardır uygulamaya çalıştığı söylenen stratejinin sonuna gelmiş görünüyor. Kadroları dağıtılıyor, okulları kapatılıyor.Peki Erzurumlu vaizin lideri olduğu cemaat nasıl böyle bir güce ulaştı? Bu sorunun yanıtı 40 yıl öncesine kadar uzanıyor. İşte Deutsche Welle'den Hülya Schenk'in Fethulllah Gülen ve Cemaat yapılanmasına ilişkin analizi...


Yayın Tarihi: 11.07.2017

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'nün darbe girişiminin ardından firar ederken Dubai'de yakalanarak Türkiye'ye getirilen Afganistan'daki eski Türk Görev Gücü Komutanı tutuklu Tümgeneral Mehmet Cahit Bakır hakkında yürüttüğü soruşturmayı tamamladı. İddianamede gizli tanığın ifadesine göre, Bakır'ın, Fethullah Gülen tarafından çok sevildiğini ve zengin bir kızla evlendirdiğini söyledi.


Yayın Tarihi: 10.07.2017

Rusya Devlet Başkanı Putin 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili, "Gülen bu darbe girişiminde gerçekten yer aldıysa ABD istihbarat güçlerinin bundan habersiz olması imkansız" ifadelerini kullandı. Türkiye’de ABD’nin taktik nükleer silahlarının bulunduğunu ve darbe girişimi nedeniyle bu konudaki endişesini de dile getiren Putin, “Böyle dramatik olaylar yaşandığı zaman, akla şu soru işareti geliyor: Bu nükleer silahların başına neler gelebilir?” dedi.


Yayın Tarihi: 17.06.2017

'Fethullah Gülen'in sağ kolu' olarak bilinen ve daha sonra örgüte cephe alan Hüseyin Gülerce, "TSK bünyesinde hala en güçlü organize grubun FETÖ’cüler olduğunu tahmin etmek zor değil. Bir endişe kaynağı da, savaş uçağı kullanan pilotların bir tanesinin yapacağı intihar saldırısının, Türkiye’yi kaosa sürükleyebileceği…Bu kaosun, bölgemizdeki savaş hali ve gerilimin etkisi/ tahriki ile bir iç çatışmayı tetiklemesi de söz konusu" iddiasını gündeme getirdi


Yayın Tarihi: 15.06.2017

FETÖ'nün yargı yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında eski Yargıtay Tetkik Hakimi ve İstambul Hakimi Hasan Ünal hakkında hazırlanan iddianame kabul edildi. Hasan Ünal hakkında 3 ağırlaştırılmış müebbet, 15 yıl hapis cezası istendi. İddianamede YARSAV'ın ele geçirilmesi için Fethullah Gülen'in bizzat talimat verdiği yer aldı.


Yayın Tarihi: 15.06.2017

Türkiye'de darbe girişiminde bulunan silahlı terör örgütünün elebaşı Fethullah Gülen'in masörü olan, psikolog ve refleksoloji uzmanı Esad B., 1 çocuk annesi meslektaşı ve eşi Leyla B.'den boşanmak için dava açtı. İzmir 14'üncü Aile Mahkemesi'nde görülen davanın ilk duruşmasında hakim, Leyla B.'ye 4 bin lira tedbir nafakası bağladı.


Yayın Tarihi: 11.06.2017

Adalet Bakanı Bozdağ, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in vatandaşlıktan çıkarma ilanında yer almasına ilişkin olarak "Vatandaşlıktan çıkarma iade sürecine engel değildir. Türkiye'nin yargılama hakkı mahfuzdur (saklı). Eninde sonunda yargı önüne çıkarılacak" dedi. İçişleri Bakanlığı'nın dün Resmi Gazete'de yayımlanan 130 kişilik 'yurda dön' çağrısında FETÖ elebaşı Gülen ve HDP'li 2 vekilin adı yer alıyordu.


Yayın Tarihi: 06.06.2017

Resmi Gazete'de yer alan ilana göre haklarında soruşturma yürütülen ve firari durumda olan, 130 isim 3 ay içinde Türkiye'ye gelmezlerse vatandaşlıktan çıkarılacak.


Yayın Tarihi: 05.06.2017

Resmi Gazete'de yer alan ilana göre haklarında soruşturma yürütülen ve firari durumda olan, aralarında FETÖ lideri Fetullah Gülen, HDP Milletvekilleri Faysal Sarıyıldız ve Tuğba Hezer ile eski HDP milletvekili Özdal Üçer'in de bulunduğu 130 isim 3 ay içinde Türkiye'ye dönmezlerse vatandaşlıktan çıkarılıyorlar. Listede FETÖ, PKK ve DEAŞ'tan aranan isimler olduğu belirtiliyor.


Yayın Tarihi: 05.06.2017

İzmir’de Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) elebaşı Fethullah Gülen’in silahlı terör örgütü üyesi olduğu iddiasıyla tutuklu bulunan kardeşi Kutbettin Gülen, ilk kez hakim karşısına çıktı. Ağlayarak ifade veren Kutbettin Gülen, suçlamaları kabul etmedi. Hakim, Gülen’in tutukluluk halinin devamına karar verip duruşmayı erteledi.


Yayın Tarihi: 01.06.2017

İngiliz gazetesi, Afganistan hükümetinin, ülkedeki Fethullah Gülen Cemaati ile bağlantılı okulların kontrolünü Türkiye'ye devredeceğini yazdı. Gazeteye göre anlaşmayla, kaçırdığı siyasi bir rakibine işkence yapmakla suçlanan eski Afganistan Başkan Yardımcısı Abdül Raşid Dostum'un Türkiye'ye sığınmasının yolu da açılmış olacak.


Yayın Tarihi: 31.05.2017

Wall Street Journal gazetesi, Başkan Trump'ın eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn'in danışmanlık şirketinin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Fethullah Gülen hakkında ABD'de yayınlanmak üzere bir belgesel projesine başladığını bildirdi. Ancak İsmail Hakkı Pekin ve Nedim Şener ile de mülakatların yapıldığı proje, Kasım ayında rafa kaldırıldı.


Yayın Tarihi: 31.05.2017

İstanbul'da darbe girişimiyle ilgili ana dava bugün başlıyor. Darbe talimatını veren Fetullah Gülen davanın bir numaralı sanığı. Gülen için 92 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 174 yıla kadar hapis cezası isteniyor. Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesi karşında yapılan binada yapılacak duruşma, İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesince görülecek. Davada İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan da duruşma savcısı olarak görev yapacak.


Yayın Tarihi: 29.05.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir