Son Dakika Yeni Fethullah gülen Haberleri

Türkiye'nin konuştuğu Hrant Dink davasında Fethullah Gülen ve Zekeriya Öz sanık oldu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca Hrant Dink cinayetine ilişkin hazırlanan üçüncü iddianamede, tüm şüpheliler hakkında "anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet, aralarında FETÖ elebaşı Gülen ile eski savcı Zekeriya Öz ve jandarma görevlilerinin de olduğu 40 şüpheli hakkında ise ayrıca "kasten öldürmeye iştirak'' suçundan müebbet hapis cezası istendi.


Yayın Tarihi: 24.04.2017

Yeni Şafak gazetesi, darbe girişiminin planlayıcısı olmakla suçlanan Fethullah Gülen'in 100 yıldan fazla yaşamak için kök hücre tedavisine başvurduğunu iddia etti. Gazete, Emniyet'in raporuna dayandırdığı iddiasına göre, projeyi Gülen'in özel doktoru Tuncay Delibaşı'nın yürüttüğünü ileri sürdü. Proje için Delibaşı'nın banka hesaplarına farklı kurumlardan tam 30 milyon 500 bin lira aktarıldığı iddia ediliyor.


Yayın Tarihi: 24.04.2017

Kayseri polisi, bir internet kafede FETÖ/PDY terör örgütü lideri Fethullah Gülen'in videolarını izleyen karı-kocayı gözaltına aldı. M.M.'nin ifadesinde Organize Sanayi Bölgesi'nde bir hırdavatçıda çalıştığını söylediği ancak yapılan incelemelerde şahsın Ankara Beytepe Jandarma Okulları'nda teğmen rütbesinde çalışmakta iken FETÖ/PDY terör örgütü soruşturmaları kapsamında meslekten ihraç edildiği belirlendi.


Yayın Tarihi: 19.04.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, anayasa referandumu sonuçlarına ilişkin CNN International'a konuştu. Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump'ın referandum sonucu nedeniyle kendisini tebrik ettiğini belirterek, görüşmeden olumlu sinyaller aldığını belirtti. Erdoğan, referandum sonucuna ilişkinde "1-0 ya da 5-0 kazanmışsın önemli değil önemli olan maçı almaktır." ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 19.04.2017

İzmir'in Çeşme ilçesi merkezli Adana ve Antalya'da gerçekleştirilen operasyonda, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınan 16 kişiden Fethullah Gülen'in berberi İ.G.'nin de aralarında bulunduğu 3 kişi tutuklandı. Gülen'in berberi İ.G., "Bu eller mübarek eller, iki defa tıraşını yaptım" şeklinde konuştu.


Yayın Tarihi: 14.04.2017

Fetullahçı Terör Örgütü'nün hava kuvvetleri yapılanmasında Eskişehir'deki albay ve generallerden sorumlu imamı olduğu iddia edilen İbrahim Yakut, tutuklanma talebiyle hakimliğe sevk edildi. Öte yandan, Uşak merkezli 19 ilde FETÖ/PDY'ye yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 16 kişi, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilirken, Tekirdağ'da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınan 85 askerden 24'ü adliyeye sevk edildi.


Yayın Tarihi: 10.04.2017

Erzurum'da 2012 yılında meslekten ihraç edilen savcı Mustafa Kızılateş, Danıştay 16'ncı Dairesi'nin kararıyla mesleğe döndü. Fethullah Gülen'in kardeşi Seyfullah Gülen'in adının da karıştığı 'tecavüz' dosyasında Erzurum'da davayı açan tek savcı olan Mustafa Kızılateş'in soruşturmasını yapan müfettişler ve kararı veren hakimlerden büyük bir bölümünün ihraç edilip, cezaevinde olduğu ortaya çıktı.


Yayın Tarihi: 10.04.2017

15 Temmuz'da FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Akıncı Hava Üssü'ndeki eylemlere ilişkin iddianame tamamlanarak mahkemeye gönderildi. İddianamede bir numaralı şüpheli olarak Fethullah Gülen yer alırken, iki numaralı şüpheli Adil Öksüz, üç numaralı şüpheli Kemal Batmaz oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın da şikayetçiler arasında yer aldığı iddianamede, darbe girişiminin askeri sorumlusu ise Akın Öztürk gösterildi. İşte yöneticiler için istenen cezalar...


Yayın Tarihi: 31.03.2017

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile ABD'li mevkidaşı Rex Tillerson, ortak basın toplantısı düzenledi. Suriye'deki PYD varlığından Gülen'e, Halkbank Genel Müdür Yardımcısı'nın tutuklanmasına kadar birçok konuyu gündeme getiren Çavuşoğlu, "İlişkilerimizi etkileyen bazı olaylar oldu. Geçmiş yönetimin PYD YPG ile işbirliği ve desteği. Bizi hedef alan bir terör örgütüne verilen destek hem bizi üzmüştür hem Türk halkının ABD’ye bakışını olumsuz olarak etkilemiştir" diye konuştu.


Yayın Tarihi: 30.03.2017

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, resmi temaslarda bulunmak üzere Türkiye'ye geldi. Başbakan Binali Yıldırım, Tillerson'ı kabul etti. Başbakanlık Resmi Konutu'nda basına kapalı gerçekleşen kabul, yaklaşık 40 dakika sürdü. Tillerson ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile bir araya gelecek.Görüşmede, IŞİD'in Irak ve Suriye'den temizlenmesi için çabalar, FETÖ'yle mücadele ve Fethullah Gülen'in iadesi konusu, ikili ve bölgesel konular ayrıntılı biçimde değerlendirildi.


Yayın Tarihi: 30.03.2017

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, gündeme ilişkin kritik değerlendirmelerde bulundu. Bozdağ, dün tamamlanan iddianameyle gündeme gelen 'ABD Başkonsolosluğu tarafından Adil Öksüz'ün telefonla aranması' konusunda açıklamalar yaptı; "Adil Öksüz bence Türkiye'de birileri tarafından saklanıyor" dedi. Bozdağ, Halkbank yöneticinin ABD'de tutuklanması ile ilgili ise 'siyasi operasyon' yorumu yaptı. Bozdağ, Gülen'in Kanada'ya kaçacağı iddialarına yönelik ise, Gülen'in Toronto'da çiftlik aldığını ifade etti


Yayın Tarihi: 30.03.2017

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ın Türkiye ziyaretinde, YPG'ye silah yardımından Fethullah Gülen'in ABD himayesi altında tutulması, FETÖ'nün sözde hava kuvvetleri imamı Adil Öksüz'ün ABD İstanbul Başkonsolosluğu'ndan aranması ve Halkbank üst düzey yöneticisinin New York'ta gözaltına alınması gibi pek çok başlık masaya yatırılacak. Tillerson, muhalefet temsilcileriyle görüşmeyecek. Görüşmelerde öne çıkacak başlıklardan biri ise Rakka operasyonu...


Yayın Tarihi: 30.03.2017

Fethullah Gülen hakkında elde edilen son istihbarat bilgileri devletin zirvesine sunuldu. Gülen'in Kanada'ya yerleşme hazırlığı yaptığı ifade edilen, istihbarat birimlerince hazırlanan FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimi sonrası faaliyetlerine ilişkin raporda çarpıcı bilgiler yer alıyor. 25 Mart tarihli raporda Gülen’in Kanada’ya geçme hazırlıkları yaptığı, örgütün Pennsylvania’daki çiftliği boşaltmaya başladığı, Gülen’in, üst düzey yöneticilerine çiftliği satma talimatı verdiği belirtiliyor.


Yayın Tarihi: 30.03.2017

Alman medyasının bildirdiğine göre Almanya, Türkiye'nin ülkede yaşayan Türkiye kökenliler hakkında istihbarat topladığına ilişkin Alman basınında çıkan haberler üzerine, topraklarında casusluk faaliyetlerine izin vermeyeceği uyarısında bulundu. Almanya'nın iç istihbarat servisi Anayasayı Koruma Teşkilatı'nın (BfV) başkanı Hans-Georg Maassen ise 15 Temmuz darbe girişiminin arkasında Gülen hareketinin olduğuna kimsenin inanmadığını belirtti.


Yayın Tarihi: 29.03.2017

Geçen yıl Ağustos ayında tutuklanan Gülen'in amcasının oğlu Şemsettin Gülen, soyadını taşımaktan memnun olmadığını söyledi.


Yayın Tarihi: 28.03.2017

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Fethullah Gülen'in Kanada'ya kaçacağı iddialarına ilişkin, "Kanada'da büyük bir çiftlik arazisi aldıklarını ve buraya geçiş için hazırlıklara başladığını biliyoruz" dedi.


Yayın Tarihi: 27.03.2017

Eski CIA Direktörü Woolsey, Flynn ile bazı Türk yetkililerin, Fethullah Gülen'i 'ABD'nin hukuki süreci göz ardı edilerek ülkeden nasıl gizlice çıkarılabileceğinin' tartışıldığını öne sürdü.


Yayın Tarihi: 25.03.2017

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'nin cep telefonundan büyük elektronik cihazları yolcuların yanlarına almalarını yasaklamasıyla ilgili konuştu.


Yayın Tarihi: 22.03.2017

Almanya ile yaşanan kriz tırmanıyor. Gelen son dakika bilgisine göre; Almanya Büyükelçiliği'nin maslahatgüzarı Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı.


Yayın Tarihi: 21.03.2017

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, ABD Adalet Bakanı'yla telefonla görüştü. Bozdağ, FETÖ lideri Fetullah Gülen'in geçici olarak tutuklanmasını ve Türkiye'ye iadesini istedi.


Yayın Tarihi: 21.03.2017

Alman istihbarat örgütü başkanı Bruno Kahl'ın '15 Temmuz'un arkasında Gülen'in olduğuna inanmıyorum' sözleri Ankara'da korkunç bir şüphe uyandırdı: Almanya Gülen'in istihbarat ağından faydalanıyor mu?


Yayın Tarihi: 20.03.2017

Fethullahçı Terör Örgütü’nün Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’yü, FETÖ elebaşı Fethullah Gülen aleyhine konuştuğu gerekçesiyle ‘bitirme’ kararı alındığı ortaya çıktı.


Yayın Tarihi: 20.03.2017

Astsubay Ömer Halisdemir'in şehit edilmesine ilişkin davanın sanıkları adliyeye getirildi. Sanıkların üzerine yağlı urgan atan bir grup vatandaş, FETÖ elebaşı Gülen'in maketini astı.


Yayın Tarihi: 20.03.2017

Alman İstihbarat Servisi (BND) Şefi Bruno Kahl, darbe girişiminin arkasında Fethullah Gülen’in bulunduğuna dair kanıt olmadığını ileri sürdü.


Yayın Tarihi: 18.03.2017

Isparta'daki FETÖ duruşmasında,bir sanığın Fetullah Gülen için hoca ifadesi kullanmasına kızan mahkeme başkanı, "Hoca, deme şuna" diyerek tepkisini dile getirdi.


Yayın Tarihi: 14.03.2017

Fethullah Gülen'in, Adil Öksüz aracılığıyla, "Erdoğan, Hulusi Akar'ı emekli edecek. Akar'ın darbede desteğinin örgütün yanında olması için bunu ona söyleyin." talimatı verdiği iddia edildi


Yayın Tarihi: 10.03.2017

Eski Kara Kuvvetleri Komutanı Hüseyin Kıvrıkoğlu'nun Gülen'in dedem dediği Mehmet Şükrü Paşa'nın heykelini diktiği ortaya çıktı.


Yayın Tarihi: 06.03.2017

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan ‘Karargâh iddianamesi’nde yer alan bilgilerde, Akın Öztürk ile ‘Menfez paşası’ Zekeriya Kuzu’nun yakın arkadaşlığı ortaya çıktı.


Yayın Tarihi: 05.03.2017

Gelen son dakika bilgisine göre; Dışişleri Bakanlığı, ABD Dışişleri Bakanlığı’nca yayımlanan 2016 Türkiye İnsan Hakları Raporu’na ilişkin çok sert açıklamalarda bulundu


Yayın Tarihi: 04.03.2017

Fethullahçı Terör Örgütü elebaşı Fethullah Gülen’in 21 yıldır yakınında olan ve baş avukatı olarak bilinen Orhan Erdemli tutuklandı.


Yayın Tarihi: 03.03.2017

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında yakalanan FETÖ üyelerinin üzerinden çıkan 1 dolarlar gizemini uzun süre korumuştu. 1 dolarların sırrını gizli tanık ifadeleri aydınlatıyor.


Yayın Tarihi: 01.03.2017

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında hazırlanan iddianamede, 28 Şubat sürecinin FETÖ’nün TSK’daki kadrolaşması için ‘önemli bir dönüm noktası’ olduğu belirtildi.


Yayın Tarihi: 28.02.2017

FETÖ elebaşı Fethullah Gülen için 1983 yılında “Kaptan” kod isminin kullanıldığı ortaya çıktı.


Yayın Tarihi: 24.02.2017

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, FETÖ lideri Fetullah Gülen'in başka ülkeye gidebileceği iddialarına ilişkin "Kanada başta olmak üzere çiftlikler satın alındığına dair ciddi istihbaratlar var" dedi.


Yayın Tarihi: 24.02.2017

Saddam Hüseyin'i sorgulayan ajan olarak tanınan John Nixon, FETÖ elebaşı ile ilgili bomba bir iddiayı paylaştı.


Yayın Tarihi: 23.02.2017

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Fethullah Gülen'in iadesi için ABD Adalet Bakanı'na mektup yazdı.


Yayın Tarihi: 23.02.2017

Başbakan Binali Yıldırım, referanduma ilişkin, "Evet de çıkabilir, hayır da çıkabilir. Hayır çıkarsa, işimize bakacağız. Bu bir seçim değil. Vatandaşın kararı başımız gözümüz üzerine" dedi.


Yayın Tarihi: 23.02.2017

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) elebaşı Fetullah Gülen'in yıllardır avukatlığını yapan Orhan Erdemli, yakalandı.


Yayın Tarihi: 22.02.2017

"Kur'an'ı Anlamaya Giriş" kitabının 2014 yılı baskısının kaynakça bölümünde Fethullah Gülen'in eserine de yer verildiği ortaya çıktı. Kitap Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınları tarafından basıldı.


Yayın Tarihi: 22.02.2017

Fethullah Gülen'in avukatı Orhan Erdemli, FETÖ'nün 2. adamı Mustafa Özcan'ın kendisine kitabın dağıtımını engellemek için danıştığını söyledi. Erdemli, Savcı Zekeriya Öz'ün düğmeye bastığını açıkladı.


Yayın Tarihi: 21.02.2017

Samsun’da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında örgütün avukat yapılanmasıyla ilgili 12’si tutuklu 26 sanıklı davaya başlandı.


Yayın Tarihi: 21.02.2017

FETÖ yargılamaları konusunda kritik bir haftaya giriliyor. Yeni haftayla birlikte, 15 Temmuz darbe girişimine yönelik 3 önemli dava başlayacak.


Yayın Tarihi: 20.02.2017

Muhsin Yazıcıoğlu için infaz emrini bizzat Fethullah Gülen'in verdiği öne sürüldü. İşte Kahramanmaraş Başsavcılığı tarafından


Yayın Tarihi: 19.02.2017

Alman polisi casusluk soruşturması kapsamında Kuzey Ren Vestfalya ve Rheinland Pfalz eyaletlerinde dört DİTİB imamının evine operasyon düzenledi.


Yayın Tarihi: 15.02.2017

Fethullah Gülen'in iadesiyle ilgili Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan önemli açıklamalar geldi.


Yayın Tarihi: 14.02.2017

FETÖ tutuklusu Seyidoğlu Baklavaları'nın sahibi Mustafa Seyitoğlu ve Serdar Seyitoğlu hakkında ağırlaştırılmış müebbet ve 15'er yıl hapsi istendi.


Yayın Tarihi: 10.02.2017

FETÖ'nün 2009 yılında Albay Kaya'ya kumpas kurarak Kozmik Oda'yı açtırdığı ve devletin savaş planlarını çaldığı belirtildi.


Yayın Tarihi: 10.02.2017

Gazeteci Hüseyin Gülerce, ABD'de bulunan FETÖ lideri Fethullah Gülen'in intihar edebileceğini iddia etti.


Yayın Tarihi: 05.02.2017

FETÖ lideri Gülen'i görmek için çok sayıda kilitli kapıdan geçtiklerini belirten F-16 pilotu Teğmen A.M.T., odada yer alan vitrinde TSK'daki birçok hava filosuna ait maketlerin bulunduğunu söyledi.


Yayın Tarihi: 02.02.2017

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde gözaltına alınan FETÖ terör örgütü lideri Fethullah Gülen’in yeğeni adliyeye getirildi.


Yayın Tarihi: 01.02.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir