Son Dakika Yeni Fethullah Gülen Haberleri

Rusya Devlet Başkanı Putin 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili, "Gülen bu darbe girişiminde gerçekten yer aldıysa ABD istihbarat güçlerinin bundan habersiz olması imkansız" ifadelerini kullandı. Türkiye’de ABD’nin taktik nükleer silahlarının bulunduğunu ve darbe girişimi nedeniyle bu konudaki endişesini de dile getiren Putin, “Böyle dramatik olaylar yaşandığı zaman, akla şu soru işareti geliyor: Bu nükleer silahların başına neler gelebilir?” dedi.


Yayın Tarihi: 17.06.2017

'Fethullah Gülen'in sağ kolu' olarak bilinen ve daha sonra örgüte cephe alan Hüseyin Gülerce, "TSK bünyesinde hala en güçlü organize grubun FETÖ’cüler olduğunu tahmin etmek zor değil. Bir endişe kaynağı da, savaş uçağı kullanan pilotların bir tanesinin yapacağı intihar saldırısının, Türkiye’yi kaosa sürükleyebileceği…Bu kaosun, bölgemizdeki savaş hali ve gerilimin etkisi/ tahriki ile bir iç çatışmayı tetiklemesi de söz konusu" iddiasını gündeme getirdi


Yayın Tarihi: 15.06.2017

FETÖ'nün yargı yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında eski Yargıtay Tetkik Hakimi ve İstambul Hakimi Hasan Ünal hakkında hazırlanan iddianame kabul edildi. Hasan Ünal hakkında 3 ağırlaştırılmış müebbet, 15 yıl hapis cezası istendi. İddianamede YARSAV'ın ele geçirilmesi için Fethullah Gülen'in bizzat talimat verdiği yer aldı.


Yayın Tarihi: 15.06.2017

Türkiye'de darbe girişiminde bulunan silahlı terör örgütünün elebaşı Fethullah Gülen'in masörü olan, psikolog ve refleksoloji uzmanı Esad B., 1 çocuk annesi meslektaşı ve eşi Leyla B.'den boşanmak için dava açtı. İzmir 14'üncü Aile Mahkemesi'nde görülen davanın ilk duruşmasında hakim, Leyla B.'ye 4 bin lira tedbir nafakası bağladı.


Yayın Tarihi: 11.06.2017

Adalet Bakanı Bozdağ, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in vatandaşlıktan çıkarma ilanında yer almasına ilişkin olarak "Vatandaşlıktan çıkarma iade sürecine engel değildir. Türkiye'nin yargılama hakkı mahfuzdur (saklı). Eninde sonunda yargı önüne çıkarılacak" dedi. İçişleri Bakanlığı'nın dün Resmi Gazete'de yayımlanan 130 kişilik 'yurda dön' çağrısında FETÖ elebaşı Gülen ve HDP'li 2 vekilin adı yer alıyordu.


Yayın Tarihi: 06.06.2017

Resmi Gazete'de yer alan ilana göre haklarında soruşturma yürütülen ve firari durumda olan, 130 isim 3 ay içinde Türkiye'ye gelmezlerse vatandaşlıktan çıkarılacak.


Yayın Tarihi: 05.06.2017

Resmi Gazete'de yer alan ilana göre haklarında soruşturma yürütülen ve firari durumda olan, aralarında FETÖ lideri Fetullah Gülen, HDP Milletvekilleri Faysal Sarıyıldız ve Tuğba Hezer ile eski HDP milletvekili Özdal Üçer'in de bulunduğu 130 isim 3 ay içinde Türkiye'ye dönmezlerse vatandaşlıktan çıkarılıyorlar. Listede FETÖ, PKK ve DEAŞ'tan aranan isimler olduğu belirtiliyor.


Yayın Tarihi: 05.06.2017

İzmir’de Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) elebaşı Fethullah Gülen’in silahlı terör örgütü üyesi olduğu iddiasıyla tutuklu bulunan kardeşi Kutbettin Gülen, ilk kez hakim karşısına çıktı. Ağlayarak ifade veren Kutbettin Gülen, suçlamaları kabul etmedi. Hakim, Gülen’in tutukluluk halinin devamına karar verip duruşmayı erteledi.


Yayın Tarihi: 01.06.2017

İngiliz gazetesi, Afganistan hükümetinin, ülkedeki Fethullah Gülen Cemaati ile bağlantılı okulların kontrolünü Türkiye'ye devredeceğini yazdı. Gazeteye göre anlaşmayla, kaçırdığı siyasi bir rakibine işkence yapmakla suçlanan eski Afganistan Başkan Yardımcısı Abdül Raşid Dostum'un Türkiye'ye sığınmasının yolu da açılmış olacak.


Yayın Tarihi: 31.05.2017

Wall Street Journal gazetesi, Başkan Trump'ın eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn'in danışmanlık şirketinin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Fethullah Gülen hakkında ABD'de yayınlanmak üzere bir belgesel projesine başladığını bildirdi. Ancak İsmail Hakkı Pekin ve Nedim Şener ile de mülakatların yapıldığı proje, Kasım ayında rafa kaldırıldı.


Yayın Tarihi: 31.05.2017

İstanbul'da darbe girişimiyle ilgili ana dava bugün başlıyor. Darbe talimatını veren Fetullah Gülen davanın bir numaralı sanığı. Gülen için 92 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 174 yıla kadar hapis cezası isteniyor. Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesi karşında yapılan binada yapılacak duruşma, İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesince görülecek. Davada İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan da duruşma savcısı olarak görev yapacak.


Yayın Tarihi: 29.05.2017

Adana'da FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında iş adamlarının yargılandığı dosyada bir numaralı sanık olan terör örgütü lideri Fethullah Gülen'in vatandaşlıktan çıkarılması için Adana 11'inci Ağır Ceza Mahkemesi ara bir karar aldı. Böylece, mahkeme kararı ile Gülen hakkında ilk kez bir 'vatandaşlıktan çıkarma kararı' alınmış oldu. Mahkeme Fethullah Gülen'in vatandaşlıktan çıkarılması için Adalet Bakanlığı'na yazı yazdı.


Yayın Tarihi: 26.05.2017

AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, Fethullah Gülen'e yemekte çekilmiş fotoğrafını yayımlayan medya organlarına ateş püskürdü. Burhan Kuzu, "Odatv denen kahpe yayın organı,20 yıl önceye ait fotoğrafı yayınlayarak aklı sıra basıncılık yaptığını zannediyor. Adı basın özgürlüğü????! Yeni Çağ Gazetesi ve Oda Tv denen uyduruk yayın organları, 20 yıl önceye giderek, ortalığı bulandırıp Fetö'ye açıkça destek oluyorlar" dedi.


Yayın Tarihi: 25.05.2017

Gazeteci Fehmi Koru'nun ''Burak Akbay’ın babası Ertuğrul Akbay bana 'Burak İsviçre’de cemaate ait bir evde yetişti' dedi'' demesinin ardından başlayan tartışma sürüyor. Ahmet Hakan, bugünkü yazısında Fehmi Koru, FETÖ'yle olan yakınlığını hatırlatıp 'Fehmi Koru'nun şahitliği kabul edilir mi?' diye sordu. Sözcü gazetesi sahibi Burak Akbay'ın babası, gazeteci Ertuğrul Akbay ise Fehmi Koru'ya Halk TV'de yanıt verdi. Burak Akbay ise Der Spiegel'e konuştu.


Yayın Tarihi: 25.05.2017

15 Temmuz darbe girişiminin kilit isimlerinden firari Adil Öksüz’ü serbest bırakan ve itirafçı olan eski hâkim Çetin Sönmez’in, savcılık ifadesinde “Yurtdışı çıkış yasağı olduğu için Öksüz’ü tutuklamaya ihtiyaç duymadım. Üniversite yıllarımda o zaman cemaat olarak bildiğim örgütle irtibatlı yurt ve evlerde kaldım. Cemaat abisiydim. Fethullah Gülen ile bir okulun üst katında bulunan geniş mekânda çoğunluğu hâkim adayı olan arkadaşların bulunduğu toplantıda yemek yedim” dediği öğrenildi.


Yayın Tarihi: 25.05.2017

Erzurum'da FETÖ davasında 8 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırılan esnaf Nurullah D. kararının verilmesinin ardından, "Yandım Allah'ım. Yarabbi beni yakanları sen yak. Ben suç işlemedim. Bana zulmedenleri sana havale ediyorum, sen haklarından gel. Benim çoluk çocuğum ne olacak, kim bakacak? Zalimler için yaşasın cehennem" dedi. Öte yandan Nurullah D.'nin kız kardeşleri Gülhan ve Gönül D.'nin evlenmek için Gülen'e mektup yazdığı, evde yapılan aramada anlaşıldı.


Yayın Tarihi: 24.05.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD'ye gerçekleştirdiği resmi ziyaret kapsamında ABD Başkanı Donald Trump ile masaya yatırdığı önemli gündem maddelerinden biri olan 'Fethullah Gülen'in iadesi' konusunda, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan kritik açıklama... Çavuşoğlu, NTV canlı yayınında Fethullah Gülen'in iadesine ilişkin, ABD'nin geçici tutuklama talebini değerlendirdiğini ifade etti.


Yayın Tarihi: 18.05.2017

ABD Başkanı Donald Trump ile Beyaz Saray'da buluşan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ortak basın toplantısında verdiği mesajlaı, analistler, 'İki lider anlaşamamak konusunda anlaştı' ifadesiyle değerlendiyor. BBC Türkçe'ye konuşan Kültür Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Bora Bayraktar, düzenlenen basın toplantısı için de "kontrollü" tanımını kullandı.İşte Trump'ın Kasım ayında ABD başkanlık koltuğuna oturmasından sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yüz yüze yaptığı ilk görüşmenin detayları...


Yayın Tarihi: 17.05.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, ABD Başkanı Donald Trump ile görüşmek üzere ABD'ye gittiği gün, FETÖ lideri Fethullah Gülen, Washington Post’a Türkiye'ye ilişkin çok konuşulacak bir yazı kaleme aldı. Erdoğan, TSİ 19.40'ta ABD Başkanı Donald Trump’la Beyaz Saray’da bir araya geliyor. ABD’nin YPG’ye silah yardımı kararının gölgesinde gerçekleşmesi beklenen görüşme öncesi, Gülen’in yazısının tam da Erdoğan’ın görüşme için ABD’ye gittiği gün yayımlanması, sosyal medyada oldukça tepki topladı.


Yayın Tarihi: 16.05.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump'la ilk yüz yüze görüşmesine hazırlanıyor. En önemli gündem maddesi ABD'nin YPG'yi silahlandırma kararı. Ancak Gülen'in iadesi ve PKK ile mücadele konuları da gündemde olacak. Washington'da gerçekleşecek görüşmede Türkiye'nin Fethullah Gülen'in iadesinden, IŞİD'e karşı mücadeleye kadar pek çok konuyu masaya getirmesi beklense de, en önemli gündem maddesinin Ankara'yı fazlasıyla rahatsız eden Trump'tan gelen YPG'ye silah yardımı kararı.


Yayın Tarihi: 15.05.2017

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal, mevcut siyasi partilerden davet gelmesi halinde siyasete gireceğini ifade etti. "AK Parti'den Erdoğan gitsin barajı aşamaz" diyen Ahmet Özal, babasının dış güçler tarafından öldürüldüğü kanaatinde olduğunu söyledi. Turgut Özal ile Fetullah Gülen'in hastanedeki odasında çekilen fotoğrafı hakkında da konuşan Özal, gündem yaratacak ifadeler kullandı.


Yayın Tarihi: 13.05.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD ziyaretinin ayrıntıları belli oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 16 Mayıs’ta ABD Başkanı Donald Trump ile Oval Ofis’te yüz yüze görüşecek. Görüşmede, ABD’nin YPG’ye silah yardımı, Suriye-Irak, Gülen’in iadesi, Atilla ile Zarrab’ın durumu ve Rusya’dan alınacak uzun menzilli hava savunma sistemi S-400’ler ele alınacak.


Yayın Tarihi: 12.05.2017

Sözcü yazarı Emin Çölaşan, 15 Temmuz'da gerçekleştirilen darbe girişiminin planlayıcısı olmakla suçlanan Fethullah Gülen'in Türkiye'ye iade edilmesi yolundaki taleple ilgili olarak "Fetullah karar değiştirip ağzını açar ve ötmeye başlarsa; ABD'de, iade öncesinde veya Türkiye'de savcılık sorgusunda ve sonrasında mahkemede ifade verirken öterse vallahi de billahi de kıyamet kopar, Türkiye'de yer yerinden oynar" dedi.


Yayın Tarihi: 11.05.2017

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından ABD'ye verilen yeni dosyaya göre 15 Temmuz başarısız olunca panikleyen FETÖ elebaşı Brezilya ya da Arjantin'e kaçacak. Gülen'in Brezilya'ya sığınma talebinde bulunduğu, Brezilya ya da Arjantin'e kaçışı için buradaki vakıfların hazırlık yaptığı yönünde istihbari bilgiler elde edildiği belirtiliyor. Örgüt faaliyetleri çerçevesinde elde edilmiş olan mali gücün, Gülen'in ABD'den kaçmasına olanak sağlayacağı da öğrenildi.


Yayın Tarihi: 11.05.2017

TVNet'te yayınlanan ‘Derin Tarih' isimli programda Atatürk'e edilen hakaretler gündemdeki yerini korurken, o programda Cumhuriyet'in kurucusuna ve manevi kızı Prof. Dr. Afet İnan'a yönelik skandal ifadeler kullanan Yeni Şafak yazarı ve Derin Tarih Dergisi'nin Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Armağan'ın sicili bir bir ortaya dökülmeye başladı. Atatürk düşmanı Mustafa Armağan 1995'ten 2015'e kadar FETÖ'nün yayın organı Zaman'da yazdı. Fetullah Gülen'i öven kitaplara imza attı.


Yayın Tarihi: 10.05.2017

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile birlikte ABD'de bulunan Adalet Bakanlığı heyetinin, Amerikalı muhataplarıyla Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in iadesi sürecine ilişkin 4 saatlik bir görüşme gerçekleştirdiği bildirildi.


Yayın Tarihi: 10.05.2017

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, ABD Adalet Bakanı Jeff Sessions ile Washington'da 45 dakika süren bir görüşme gerçekleştirdi. Adalet Bakanlığı yetkileri görüşmenin ana gündem maddesinin FETÖ elebaşı Gülen'in geçici tutuklanması ve Türkiye'ye iade edilmesi olduğunu belirtti. Görüşmede, Bozdağ'ın, Gülen'in geçici tutuklanması ve iadesine ilişkin gönderilen dosyaların en kısa sürede mahkemeye intikal ettirilmesini istediği kaydedildi.


Yayın Tarihi: 09.05.2017

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, ABD’li mevkidaşıyla yarın Washington’da yapacağı görüşmede Fethullah Gülen’in iadesi talebini yineleyecek. Çantadaki yeni delillerden en çarpıcısı ise Gülen’in itirafçıları tehdit ettiği beddua kaydı.Adalet Bakanı Bozdağ Türkiye'nin, FETÖ elebaşısı Fethullah Gülen hakkındaki iade talebini yineleyeceği ve Sessions'a "Terör örgütü lideri, örgütü yönetmeye devam ediyor" mesajını içeren ek delilleri sunacağı öğrenildi.


Yayın Tarihi: 07.05.2017

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Orgeneral Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın ABD'ye gittiği öğrenildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu ay içindeki en önemli adresi Washington olacak. 3 ismin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD ziyareti öncesinde, ön çalışma gerçekleştireceği belirtildi.


Yayın Tarihi: 05.05.2017

Türkiye'nin konuştuğu Hrant Dink davasında Fethullah Gülen ve Zekeriya Öz sanık oldu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca Hrant Dink cinayetine ilişkin hazırlanan üçüncü iddianamede, tüm şüpheliler hakkında "anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet, aralarında FETÖ elebaşı Gülen ile eski savcı Zekeriya Öz ve jandarma görevlilerinin de olduğu 40 şüpheli hakkında ise ayrıca "kasten öldürmeye iştirak'' suçundan müebbet hapis cezası istendi.


Yayın Tarihi: 24.04.2017

Yeni Şafak gazetesi, darbe girişiminin planlayıcısı olmakla suçlanan Fethullah Gülen'in 100 yıldan fazla yaşamak için kök hücre tedavisine başvurduğunu iddia etti. Gazete, Emniyet'in raporuna dayandırdığı iddiasına göre, projeyi Gülen'in özel doktoru Tuncay Delibaşı'nın yürüttüğünü ileri sürdü. Proje için Delibaşı'nın banka hesaplarına farklı kurumlardan tam 30 milyon 500 bin lira aktarıldığı iddia ediliyor.


Yayın Tarihi: 24.04.2017

Kayseri polisi, bir internet kafede FETÖ/PDY terör örgütü lideri Fethullah Gülen'in videolarını izleyen karı-kocayı gözaltına aldı. M.M.'nin ifadesinde Organize Sanayi Bölgesi'nde bir hırdavatçıda çalıştığını söylediği ancak yapılan incelemelerde şahsın Ankara Beytepe Jandarma Okulları'nda teğmen rütbesinde çalışmakta iken FETÖ/PDY terör örgütü soruşturmaları kapsamında meslekten ihraç edildiği belirlendi.


Yayın Tarihi: 19.04.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, anayasa referandumu sonuçlarına ilişkin CNN International'a konuştu. Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump'ın referandum sonucu nedeniyle kendisini tebrik ettiğini belirterek, görüşmeden olumlu sinyaller aldığını belirtti. Erdoğan, referandum sonucuna ilişkinde "1-0 ya da 5-0 kazanmışsın önemli değil önemli olan maçı almaktır." ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 19.04.2017

İzmir'in Çeşme ilçesi merkezli Adana ve Antalya'da gerçekleştirilen operasyonda, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınan 16 kişiden Fethullah Gülen'in berberi İ.G.'nin de aralarında bulunduğu 3 kişi tutuklandı. Gülen'in berberi İ.G., "Bu eller mübarek eller, iki defa tıraşını yaptım" şeklinde konuştu.


Yayın Tarihi: 14.04.2017

Fetullahçı Terör Örgütü'nün hava kuvvetleri yapılanmasında Eskişehir'deki albay ve generallerden sorumlu imamı olduğu iddia edilen İbrahim Yakut, tutuklanma talebiyle hakimliğe sevk edildi. Öte yandan, Uşak merkezli 19 ilde FETÖ/PDY'ye yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 16 kişi, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilirken, Tekirdağ'da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınan 85 askerden 24'ü adliyeye sevk edildi.


Yayın Tarihi: 10.04.2017

Erzurum'da 2012 yılında meslekten ihraç edilen savcı Mustafa Kızılateş, Danıştay 16'ncı Dairesi'nin kararıyla mesleğe döndü. Fethullah Gülen'in kardeşi Seyfullah Gülen'in adının da karıştığı 'tecavüz' dosyasında Erzurum'da davayı açan tek savcı olan Mustafa Kızılateş'in soruşturmasını yapan müfettişler ve kararı veren hakimlerden büyük bir bölümünün ihraç edilip, cezaevinde olduğu ortaya çıktı.


Yayın Tarihi: 10.04.2017

15 Temmuz'da FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Akıncı Hava Üssü'ndeki eylemlere ilişkin iddianame tamamlanarak mahkemeye gönderildi. İddianamede bir numaralı şüpheli olarak Fethullah Gülen yer alırken, iki numaralı şüpheli Adil Öksüz, üç numaralı şüpheli Kemal Batmaz oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın da şikayetçiler arasında yer aldığı iddianamede, darbe girişiminin askeri sorumlusu ise Akın Öztürk gösterildi. İşte yöneticiler için istenen cezalar...


Yayın Tarihi: 31.03.2017

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile ABD'li mevkidaşı Rex Tillerson, ortak basın toplantısı düzenledi. Suriye'deki PYD varlığından Gülen'e, Halkbank Genel Müdür Yardımcısı'nın tutuklanmasına kadar birçok konuyu gündeme getiren Çavuşoğlu, "İlişkilerimizi etkileyen bazı olaylar oldu. Geçmiş yönetimin PYD YPG ile işbirliği ve desteği. Bizi hedef alan bir terör örgütüne verilen destek hem bizi üzmüştür hem Türk halkının ABD’ye bakışını olumsuz olarak etkilemiştir" diye konuştu.


Yayın Tarihi: 30.03.2017

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, resmi temaslarda bulunmak üzere Türkiye'ye geldi. Başbakan Binali Yıldırım, Tillerson'ı kabul etti. Başbakanlık Resmi Konutu'nda basına kapalı gerçekleşen kabul, yaklaşık 40 dakika sürdü. Tillerson ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile bir araya gelecek.Görüşmede, IŞİD'in Irak ve Suriye'den temizlenmesi için çabalar, FETÖ'yle mücadele ve Fethullah Gülen'in iadesi konusu, ikili ve bölgesel konular ayrıntılı biçimde değerlendirildi.


Yayın Tarihi: 30.03.2017

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, gündeme ilişkin kritik değerlendirmelerde bulundu. Bozdağ, dün tamamlanan iddianameyle gündeme gelen 'ABD Başkonsolosluğu tarafından Adil Öksüz'ün telefonla aranması' konusunda açıklamalar yaptı; "Adil Öksüz bence Türkiye'de birileri tarafından saklanıyor" dedi. Bozdağ, Halkbank yöneticinin ABD'de tutuklanması ile ilgili ise 'siyasi operasyon' yorumu yaptı. Bozdağ, Gülen'in Kanada'ya kaçacağı iddialarına yönelik ise, Gülen'in Toronto'da çiftlik aldığını ifade etti


Yayın Tarihi: 30.03.2017

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ın Türkiye ziyaretinde, YPG'ye silah yardımından Fethullah Gülen'in ABD himayesi altında tutulması, FETÖ'nün sözde hava kuvvetleri imamı Adil Öksüz'ün ABD İstanbul Başkonsolosluğu'ndan aranması ve Halkbank üst düzey yöneticisinin New York'ta gözaltına alınması gibi pek çok başlık masaya yatırılacak. Tillerson, muhalefet temsilcileriyle görüşmeyecek. Görüşmelerde öne çıkacak başlıklardan biri ise Rakka operasyonu...


Yayın Tarihi: 30.03.2017

Fethullah Gülen hakkında elde edilen son istihbarat bilgileri devletin zirvesine sunuldu. Gülen'in Kanada'ya yerleşme hazırlığı yaptığı ifade edilen, istihbarat birimlerince hazırlanan FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimi sonrası faaliyetlerine ilişkin raporda çarpıcı bilgiler yer alıyor. 25 Mart tarihli raporda Gülen’in Kanada’ya geçme hazırlıkları yaptığı, örgütün Pennsylvania’daki çiftliği boşaltmaya başladığı, Gülen’in, üst düzey yöneticilerine çiftliği satma talimatı verdiği belirtiliyor.


Yayın Tarihi: 30.03.2017

Alman medyasının bildirdiğine göre Almanya, Türkiye'nin ülkede yaşayan Türkiye kökenliler hakkında istihbarat topladığına ilişkin Alman basınında çıkan haberler üzerine, topraklarında casusluk faaliyetlerine izin vermeyeceği uyarısında bulundu. Almanya'nın iç istihbarat servisi Anayasayı Koruma Teşkilatı'nın (BfV) başkanı Hans-Georg Maassen ise 15 Temmuz darbe girişiminin arkasında Gülen hareketinin olduğuna kimsenin inanmadığını belirtti.


Yayın Tarihi: 29.03.2017

Geçen yıl Ağustos ayında tutuklanan Gülen'in amcasının oğlu Şemsettin Gülen, soyadını taşımaktan memnun olmadığını söyledi.


Yayın Tarihi: 28.03.2017

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Fethullah Gülen'in Kanada'ya kaçacağı iddialarına ilişkin, "Kanada'da büyük bir çiftlik arazisi aldıklarını ve buraya geçiş için hazırlıklara başladığını biliyoruz" dedi.


Yayın Tarihi: 27.03.2017

Eski CIA Direktörü Woolsey, Flynn ile bazı Türk yetkililerin, Fethullah Gülen'i 'ABD'nin hukuki süreci göz ardı edilerek ülkeden nasıl gizlice çıkarılabileceğinin' tartışıldığını öne sürdü.


Yayın Tarihi: 25.03.2017

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'nin cep telefonundan büyük elektronik cihazları yolcuların yanlarına almalarını yasaklamasıyla ilgili konuştu.


Yayın Tarihi: 22.03.2017

Almanya ile yaşanan kriz tırmanıyor. Gelen son dakika bilgisine göre; Almanya Büyükelçiliği'nin maslahatgüzarı Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı.


Yayın Tarihi: 21.03.2017

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, ABD Adalet Bakanı'yla telefonla görüştü. Bozdağ, FETÖ lideri Fetullah Gülen'in geçici olarak tutuklanmasını ve Türkiye'ye iadesini istedi.


Yayın Tarihi: 21.03.2017

Alman istihbarat örgütü başkanı Bruno Kahl'ın '15 Temmuz'un arkasında Gülen'in olduğuna inanmıyorum' sözleri Ankara'da korkunç bir şüphe uyandırdı: Almanya Gülen'in istihbarat ağından faydalanıyor mu?


Yayın Tarihi: 20.03.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir