Son Dakika Yeni Hastalık Haberleri


Yayın Tarihi: 24.05.2017

Bir adam spor salonunda çıplak ayakla duş alınca hayatının pişmanlığını yaşadı. Ayağında çıkanları ilk başta siğil zannetti ancak zamanla bütün ayağında yayılarak açık yaralara dönüştü.


Yayın Tarihi: 23.05.2017

47 yaşındaki Liz Barton'un, 16 yaşındayken doktorlar sırtından bir golf topu büyüklüğünde tümör çıkardı. Tümör vücuttan alındıktan sonra talihsiz kadının omurgasında eğrilik meydana gelmeye başladı. Barton, şimdi ise sırtında koca bir yuvarlak haline gelen tümörleri ile uğraşıyor.


Yayın Tarihi: 19.05.2017

'Haydi Söyle' şarkısına getirdiği yorumla şöhrete kavuşan Kalben'e nazar değdi.


Yayın Tarihi: 15.05.2017

Başkent Sanaa'da hastaneler salgın karşısında yetersiz kalıyor. Salgın nedeniyle ölenlerin sayısı 115'e ulaşırken, Birleşmiş Milletler halkın üçte ikisinin temiz içme suyuna erişemediğini söylüyor.


Yayın Tarihi: 15.05.2017

Yapılan son bir bilimsel araştırmaya göre, AIDS hastalığına neden olan HIV virüsünü yakın zamanda kapan biri, tedavideki ilerlemeler sayesinde virüsü taşımayan biri kadar uzun yaşayabilir. İngiliz The Times gazetesinin okurlarına duyurduğu araştırma İngiltere'deki Bristol Üniversitesi tarafından yürütüldü ve yayımlandı.


Yayın Tarihi: 11.05.2017

Ece Boyacıoğlu henüz 2,5 yaşında. Tek başına bırakın yürümeyi, ayakta bile duramıyor. Çünkü o kas hastası. Üstelik kas hastalığının en ağır türüyle ''SMA'' ile mücadele ediyor. Ece'nin yürüyebilmesi içinse 4 kutu ilaca ihtiyaç var. İlaçların maliyetiyse 2 milyon lira.


Yayın Tarihi: 11.05.2017

Antalya'da düzenlenen fuhuş operasyonunda yakalanan 84 kadından 3'ünde HIV tespit edildi. Güzeloba Mahallesi'nde faaliyet göstermekte olan 3 iş yerinde fuhşa yer temin edildiği öğrenilirken, operasyonda 64 farklı uyruktan 84 kadın yakalandı. Gerçekleştirilen sağlık kontrollerinin ardından kadınlardan 3'ünün HIV taşıyıcısı, birinin ise frengi olduğu tespit edildi.


Yayın Tarihi: 10.05.2017

Anoreksiya, psikolojik yeme bozukluğudur ve bazı durumlarda hayatı tehdit eden bir hastalıktır. Hastalık o kadar ciddi ki, anoreksi yüzünden ölen birçok insan var. Neyse ki haberimizde yer alanlar, hastalığı yenen ve kilo almayı tekrar başarabilen kişiler. Tabi, hayatlarını ve mutluluklarını da... Eğer anoreksiya hastası biriyseniz ya da yeme bozukluğu olan birini tanıyorsanız yalnız olmadığınızı unutmayın. İhtiyacınız olan yardımı istemekten çekinmeyin.


Yayın Tarihi: 09.05.2017

İrlanda'da yapılan bir araştırma, pirinç patlağıyla bebekler ve çocuklara yönelik pirinç içeren gıdaların dörtte üçünde tehlikeli seviyelerde arsenik bulunduğunu ortaya koydu. Queen's Üniversitesi'nin araştırmasına göre, formül sütle -özellikle sütten yapılmayan türleri-beslenen bebeklerde de tehlikeli seviyelerde organik olmayan arseniğe rastlandı. Yüksek oranda arsenik, kanser dâhil bir dizi hastalıkla ilişkilendiriliyor ve bebeklerin fiziksel ve zihinsel gelişimini etkiliyor.


Yayın Tarihi: 05.05.2017

Son yıllarda sık sık artık ölmek istediğini dile getiren 146 yaşındaki Gotho, köyünde defnedildi. Gotho'nun "dünyanın en yaşlı insanı" olduğu iddia ediliyordu. Dünyanın en yaşlı insanı olduğu iddia edilen Endonezyalı 146 yaşındaki Mbah Gotho, Cava eyaletine bağlı Sragen kentinde hayata veda etti. Gotho,12 Nisan'da kötüleşen sağlığı nedeniyle hastaneye kaldırılmış, ancak 6 gün sonra kendi isteğiyle taburcu edilmişti.


Yayın Tarihi: 02.05.2017

Yaban mersini: Antioksidan açısından zengin bir içeriğe sahip... Bağışıklık sisteminizin ve beyin fonksiyonlarınızın gelişmesine yardımcıdır.


Yayın Tarihi: 28.04.2017

Genital bölge tıraşı öldürüyordu! 44 yaşındaki kadın bikini bölgesini tıraş ettikten sonra bacaklarını ve hatta hayatını kaybetme riskiyle karşı karşıya kaldı. Kadın genital bölgesini tıraş ettikten sonra komaya girdi, böbrekleri iflas etti ve kalbi dört kez durdu. Doktorlar, 10 saat süren operasyonda Dana'nın bacaklarını kurtarmak için uğraştı. Enfeksiyon kapan etten 17 cm kesilerek alındı. Operasyon sırasında septik şok geçiren kadına %30 yaşama şansı verildi.


Yayın Tarihi: 27.04.2017

Kanser araştırmaları bilim dünyasının gündeminde ilk sırayı korumaya devam ediyor. ABD’de bir bioteknoloji şirketinin geliştirdiği sakız, 15 dakika çiğneme ile kişide kanser olup olmadığını tespit edebilecek. Biyopsi ve kan testlerine alternatif geliştirilen kanser sakızı, hastalığın nefeste ve tükürükte yarattığı değişiklikleri ölçerek tespit yapıyor.


Yayın Tarihi: 26.04.2017

Sürekli stres altındasınız! Ne kadar isteseniz de spor yapmaya fırsat bulamıyor, yorgunluktan kendinizi koltuğa zor atıyor, gün içerisinde yediklerinize dikkat etmiyor, ‘tuzsuz yapamıyor’ fazla kilolarınızdan kurtulamıyor, bir de üstüne üstlük sigara içiyorsunuz! Yani kalbinizin en büyük düşmanlarına kalbinizi sonuna kadar açmış bulunuyorsunuz! Oysa bu sağlıksız tablonun sürdürülebilir olmadığının farkına varmak için kalp krizi geçirmeyi beklemeye gerek yok.


Yayın Tarihi: 10.04.2017

Günümüzde hemen hepimizin özellikle de masa başı çalışanların muzdarip olduğu bel ağrısı, fiziksel rahatsızlığın yanı sıra psikolojimizi de olumsuz etkiliyor. Fazla kilo, uzun saatler bilgisayar karşısında oturma, hareketsizliğin bel kaslarını zayıflatması, yanlış hareketler, zorlayıcı aktiviteler, ayakta uzun süre kalma, ağır kaldırma ve eşyaları çekme- itme gibi nedenler bel ağrısına yol açabiliyor.


Yayın Tarihi: 07.04.2017

Özellikle 30’lu yaşlardaki erişkin kadınları daha çok etkileyen endometriozisin görülme oranı artıyor. İstatistiklere göre, her 10 kadından biri olmak üzere dünyada 176 milyon kadında endometriozis bulunuyor, ülkemizde ise bu sayı, 1,5-2 milyon.


Yayın Tarihi: 06.04.2017

Sık sık tatlı yeme ihtiyacı hissediyor musunuz? Az yemenize rağmen bir türlü kilo veremiyor musunuz? Yemek yedikten sonra aniden uyku mu bastırıyor? Geceleri kendinizi buzdolabının önünde mi buluyorsunuz? Dikkatli olun, bu yakınmalarınızın nedeni; diyabet, kalp damar ile hipertansiyon hastalıklarına yol açabilen ve son yıllarda artık gençleri bile tehdit eden insülin direnci olabilir!


Yayın Tarihi: 05.04.2017


Yayın Tarihi: 05.04.2017

Çok basit sorunlar olarak görülen tırnak sorunları, tedavi edilmediği takdirde ciddi sağlık problemlerine yol açıyor.


Yayın Tarihi: 03.04.2017

Hindistan'ın Pencap eyaletinde dünyaya gelen Manpreet Singh en esrarengiz rahatsızlıklardan birisine sahip.


Yayın Tarihi: 02.04.2017

Halit Akçatepe neden öldü? İç hastalıkları uzmanı dahili birimler Direktörü Uzman Dr. Osman Arıkan, "Hastaneye getirildikten sonra 45 dakika müdahale etmememize rağmen kurtarılamadı. Kalpte solunum durması sonucu vefat gerçekleşti” dedi.


Yayın Tarihi: 31.03.2017

Günümüzün en önemli sağlık sorunu olan kanser oluşumunda sigara ve alkolün yanı sıra hatalı beslenme alışkanlıklarımız da önemli bir rol oynuyor. Öyle ki sağlıksız beslenmek kanser oluşma riskini yüzde 30 oranında artırabiliyor. Bu nedenle kanserden korunmak için öncelikle bütün besin gruplarını yeterli ölçüde içeren karışık beslenme tarzını benimsemek şart!


Yayın Tarihi: 31.03.2017

Hasta güvenliğinin ön plana çıktığı sağlık hizmetlerinde, tanı hataları, son yıllarda sıkça gündeme gelir oldu. Acıbadem Üniversitesi Sağlık Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezi, hasta güvenliğinde bu kritik basamağı mercek altına aldı ve farklı üniversitelerden uzmanların işbirliğiyle hazırlanan “Tanı Hataları” kitabını yayınladı.


Yayın Tarihi: 31.03.2017

İngiltere’de yaşayan 14 yaşındaki Leah Hardcastle'ın sol kolu vücudunun diğer uzuvlarına oranla çok büyük bir hızla büyüyor. Şu ana kadar 30 ameliyat geçirmiş olan genç kızın hastalığı için henüz bir çare bulunabilmiş değil. “Ayrık aşırı büyüme” diye bilinen bu hastalıkla ilgili Cambridge Üniversitesi'nin bir çalışma yürüttüğü, kolun sürekli olarak büyümediği, büyüme gösterdiği zamanlar ise çok hızlı irileştiği ifade edildi.


Yayın Tarihi: 28.03.2017


Yayın Tarihi: 28.03.2017


Yayın Tarihi: 27.03.2017

24 Mart Dünya Tüberküloz, daha çok bilinen adıyla Dünya Verem Günü'ydü. Verem, görülme sıklığı düşmesine rağmen hala dünyada en çok ölüme neden olan hastalıkların başında geliyor.


Yayın Tarihi: 24.03.2017

Geçtiğimiz yıl, Dr. Erik Hanson Viana, bütün olarak alınan en büyük kist olduğu düşünülen bu kisti almak için büyük bir operasyon yaptı.


Yayın Tarihi: 23.03.2017

Hindistan'da sıra dışı görünümlü bebek ülkeyi adeta kasıp kavurdu.


Yayın Tarihi: 23.03.2017

1989 yılından bu yana sürdürülen araştırma tamamlandı. Sonuç: Kısır erkekler kansere daha çabuk yakalanıyor!


Yayın Tarihi: 22.03.2017

Erken boşalma, cinsel ilişki sırasında sperm çıkışının kontrol edilememesi ve erken dönemde boşalmanın gerçekleşmesi durumudur.


Yayın Tarihi: 20.03.2017


Yayın Tarihi: 18.03.2017

Halen tüm dünyada en önemli sağlık sorunlarından biri olarak gösterilen kalın bağırsak kanserleri her yıl milyonlarca insanın hayatını tehdit etmeye devam ediyor.


Yayın Tarihi: 17.03.2017

Hayatımızı tehdit eden bu hastalıklardan korunmamız içinse günlük tuz tüketimimizi 5 gram, bir başka deyişle bir silme çay kaşığı tuz ile sınırlandırmamız gerekiyor.


Yayın Tarihi: 17.03.2017

Dünyadaki körlük nedenleri arasında göz tansiyonu, katarakttan sonra 2. sırada gelmektedir. Dünya Glokom Derneği verilerine göre 2020 yılında dünya üzerinde 76 milyon glokom hastası olması öngörülüyor


Yayın Tarihi: 17.03.2017

Tek tip güzellik anlayışının kırılmaya başlamasıyla, dünyamızda farklı özelliklere sahip, emsallerinden ayrılan güzellikler ön plana çıkmaya başladı.


Yayın Tarihi: 17.03.2017

Gözleri,burnu, ağzı ve yanakları çürüyen kadını görenler gözlerine inanamıyor. Geçirdiği hastalık sonrası yüzünün tamamını kaybeden kadının görüntüleri sanal alemi salladı.


Yayın Tarihi: 16.03.2017

7 aylıkken kafasında küçük bir yarık fark edilen Pheaktra Pov'un kafasındaki yarık gün be gün büyüyor.


Yayın Tarihi: 12.03.2017

18 yaşındaki genç kız diş çektirdikten sonra hayatı kabusa döndü. Kamboçya'da yaşayan Suth Ret, dişinin çekilmesinin ardından Nekrotizan Fasiit (Yumuşak Doku Enflamasyonu) oldu.


Yayın Tarihi: 09.03.2017

Bazı ilaçları aldıktan sonra yediğiniz şeylere özellikle dikkat etmeniz gerekiyor. Peki hangi ilaçtan sonra ne yenmez?


Yayın Tarihi: 02.03.2017

Doktorlar daha önce böyle bir şey görmemişti. Kangkang doğduğunda çok farklı görünüyordu ve ebeler, annenin bebeğini başta görmesine izin vermedi.


Yayın Tarihi: 02.03.2017

Nadir hastalıklar, adı üzerinde nadir görülüyor ama her birinin görülme sıklığı tek başına az olsa da toplamda en az 7 bin çeşidi bulunuyor.


Yayın Tarihi: 27.02.2017

3 kıtayı dize getirdi ama ona yenik düştü.


Yayın Tarihi: 24.02.2017

Ona yüzü olmayan çocuk diyorlar. Çünkü Uganda'lı Erick John Rwabirire yüzünün tamamını bir tümör kaplıyor.


Yayın Tarihi: 23.02.2017

Zerrin Özer'in vertigo hastalığıyla mücadele ettiği öğrenildi. 21 Şubat'taki konseri için stüdyo çalışmalarına devam eden sanatçı, doktorunun desteğiyle sahneye çıkacak.


Yayın Tarihi: 19.02.2017

Kışın İlaç Niyetine Bunları Yiyin!


Yayın Tarihi: 13.02.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir