Son Dakika Yeni Hastalık Haberleri

İngiltere'de trikofaji (saç yeme) hastalığına yakalanan ve doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamayan genç kızın otopsisinde karınzarı iltihabı nedeniyle öldüğü belirtildi.


Yayın Tarihi: 14.09.2017

Kusursuz bir vücuda sahip olmak için bir dizi estetik ameliyatı olan Hırvat tasarımcı Neven Ciganovic, hastalığa yakalandı. Hırvat tasarımcı sürekli erekte oluyor...


Yayın Tarihi: 13.09.2017

ABD'de 30 yıl boyunca yürütülen bir araştırma, her hafta düzenli olarak çamaşır suyu ve başka dezenfektanlar kullanmanın ölümcül Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı KOAH'a yakalanma riskini yüzde 32'ye kadar artırdığına işaret ediyor. İngiltere'de yayımlanan Guardian gazetesinin haberine göre, araştırma Harvard Üniversitesi ve Fransa Ulusal Sağlık ve Tıbbi Araştırmalar Enstitüsü tarafından 55 binden fazla hemşireyle yapıldı.


Yayın Tarihi: 11.09.2017

İngiltere'de beyin anevrizmasından ölen 13 yaşındaki bir kızın organları, beşi çocuk olmak üzere sekiz farklı kişiye bağışlandı. İngiliz Ulusal Sağlık Örgütü bunun bir rekor olduğunu bildirdi.


Yayın Tarihi: 08.09.2017

Sürekli olarak ve haftada en az 3 kez et tüketen insanlar birazdan vereceğimiz hastalıklarla burun buruna kalıyor. İşte sık sık et tüketmenin neden olduğu hastalıklar.


Yayın Tarihi: 08.09.2017

Zika virüsünün yetişkinlerin beyinlerindeki kanserli hücreleri öldürebileceği bildirildi. BBC'nin haberine göre, Washington Üniversitesi ve California San Diego Üniversitesi Tıp Fakültesinin yaptığı araştırmada, "gliyoblastom" türü beyin kanseri olan yetişkin fareler kullanıldı. Araştırmada, Zika virüsünün farelerde kanserli hücreleri savaşarak öldürdüğü, bu süreçte sağlıklı hücrelere hiç zarar vermediği görüldü


Yayın Tarihi: 06.09.2017

İngiltere’nin Suffolk bölgesinden olan ‘sarışın bomba’ diye adlandırılan 32 yaşındaki kayak öğretmeni Becky Barletta’ya bir yıl önce genetik ‘frontotemporal demans’ hastalığı teşhisi kondu. Günden güne bunamaya başlayan Becky'nin karakteri geri dönemez bir şekilde değişti. Anne ve babasının evine dönmek zorunda kalan Becky, bunama yüzünden 24 saat bakıma ihtiyaç duyuyor.


Yayın Tarihi: 04.09.2017

Dünya Sağlık Örgütü zehirli yılanlara karşı panzehir bulmakta güçlük yaşandığını vurgulayarak bu konuda çalışmalara başladığını duyurdu. Dünya Sağlık Örgütü yaşanan kritik durum nedeniyle, yılan zehirlenmelerini unutulmaya yüz tutmuş tropik hastalıklar listesine dahil etti. Zehirli yılanlar her yıl iki buçuk milyondan fazla insanı yaralıyor, 100 bin kişi ölüyor. Özellikle de Afrika'da panzehir sıkıntısı çekildiğini belirten Dünya Sağlık Örgütü serum üretimi çalışmalarına başladı.


Yayın Tarihi: 28.08.2017

Uşak Halk Sağlığı Müdürü Hasan Kaya, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi, etten insanlara bulaşabilecek hastalıklar konusunda vatandaşları uyardı.


Yayın Tarihi: 22.08.2017

Stephen Hawking, 21 yaşında henüz tedavisi olmayan ALS hastalığına yakalandı. Motor nöronların yüzde 80'i öldü ve felç kaldı. İşte tüm dahilerin hastalıkları....


Yayın Tarihi: 22.08.2017

Doktorlar, daha anne karnındayken "Engelli" dedi. Doğduğunda ise teşhis koyamadılar. "Bu bebeğin iyileşmesini beklemeyin" dediler. 15 aylık Umut bebek, halen tanısı konulamayan hastalıkla yaşıyor ve tedavi edilemiyor...


Yayın Tarihi: 22.08.2017

23 yaşındaki Amanda McLaughlin, kalıcı genital uyarılma bozukluğu hastalığı nedeniyle sürekli cinsel ilişki için sevgilisine yalvarmak zorunda. McLaughlin, 'seks yapınca bu sorunun düzeleceğini düşünüyorum, ancak düzelmiyor, sürekli orgazm halindeyim' diyor.


Yayın Tarihi: 15.08.2017

İngiltere'de Ulusal Kalıtsal Göğüs Kanseri Yardım Hattı adlı derneğin kurucusu Wendy Watson, yasaları çiğneyerek 31 bin sterlini hesabına geçirmekle suçlanıyor. 2012'den bu yana aldığı bağışların sadece yüzde 2,8'ini yardım faaliyetlerine ayırdığı ortaya çıkan dernek hakkında soruşturma açıldı.


Yayın Tarihi: 14.08.2017

Hindistan'ın Uttar Pradesh eyaletinde yaşayan Tarık, doğumundan bu yana anormal derecede büyük ellere sahip. Gizemli hastalığı nedeniyle kendisine 'şeytan' denilen çocuk, kendisine yardım eli uzatılmasını bekliyor.


Yayın Tarihi: 11.08.2017

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Hakları Koruma Kurumu (Rospotrebnadzor) Başkanı Anna Popova, tatil için sıklıkla Antalya'yı tercih eden Rusları korkutmak için türetilen 'salgın hastalık var' iddiasına yanıt verdi. Popova, Türkiye'de herhangi bir salgın olduğuna dair bulguya rastlamadıklarını açıkladı. Popova, Rusya'da son günlerde Türkiye hakkında çıkan "Koksaki" virüsü iddialarına ilişkin basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.


Yayın Tarihi: 09.08.2017


Yayın Tarihi: 08.08.2017

7 yıldır 'kültürel ve kişisel nedenlerden' dolayı tedavi olmayan Hindistanlı kadından tam 32 kilo ağırlığında tümör çıkarıldı. Rahmin içinde ve çevresinde gelişen iyi huylu tümörün görüntüsü şaşkına çevirdi.


Yayın Tarihi: 07.08.2017

Rebecca Heckard, piebaldism (doğumsal olarak bedendeki bazı bölgelerde melanin pigmenti yokluğu) adı verilen bir cilt hastalığı ile dünyaya geldi. Çocukluğundan beri küçük düşürücü bakışların ve sözlerin etkisi altında büyüyen Heckard'ın şimdi binlerce seveni ve takipçisi bulunuyor.


Yayın Tarihi: 01.08.2017

Zhang Liyong, tedavi masraflarını karşılayamadığı için tedavi ettiremediği kızını ölüme alışması için her gün mezara götürüyor. Çin'in Sichuan eyaletinde çiftçilik yapan Zhang Liyong, bütün imkanlarını ciddi bir kan hastalığıyla doğan kızı için harcadı. Ancak doktorların tüm çabalarına rağmen, iki yaşındaki kızın uzun bir yaşam süremeyeceği söylendi.


Yayın Tarihi: 14.07.2017

Karaman'ın Ermenek ilçesinde yüksek ateş şikayetiyle hastaneye kaldırılan, tedavi altında iken hayatını kaybeden ve askeri törenle defnedilen 49 yaşındaki gazi 2 çocuk babası Orhan Şimşek'in, kene ısırması neticesinde Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığıyla öldüğü ortaya çıktı. Şimşek'in oğlu Murat Şimşek ise babasının cenazesine onlarca kişinin temas ettiğini ve bir çok kişinin sağlığının tehlikeye atıldığını belirterek tepki gösterdi.


Yayın Tarihi: 13.07.2017

Bodrum’da tatil yapan ünlü modacı Nur Yerlitaş, rahatsızlanınca hastaneye kaldırıldı. Yerlitaş’a, zatürre teşhisi konuldu.


Yayın Tarihi: 11.07.2017

Daha önce 5 kardeşini birden bu hastalığa kurban veren Ali, vücudun normalden 8 kat daha hızlı yaşlanmasına neden olan Progeria hastalığına sahip.


Yayın Tarihi: 04.07.2017

Hashimoto hastalığında halsizlik, yorgunluk, eklem ağrısı, kilo alma, cilt kuruluğu, saç dökülmesi, saçlarda matlaşma, üşüme, kabızlık, adetlerde düzensizlik, kısırlık, depresyon, algı bozukluğu, seste değişiklik (ses kabalaşması) hipoiroidi belirtileri arasındadır.


Yayın Tarihi: 03.07.2017

Çin'de, hastane masraflarını karşılayamadığı ölümcül hasta olan kızını 'ölüme' alışsın diye mezara götüren babanın yürek burkan bir hikayesi var... Çin’in Sichuan bölgesinde çiftçilik yapan Zhang Liyong, tüm birikimlerini ciddi bir kan hastalığıyla doğan 2 yaşındaki kızının tedavisi için harcadı ve başka çaresi kalmadı... Zhang,kısa süre içinde ölmesi beklenen kızı için bir mezar kazdı. Doktorlar, 2 aylıkken Akdeniz anemisi teşhisi konulan küçük kızın uzun bir yaşamı olmayacağını söyledi.


Yayın Tarihi: 30.06.2017

18 yıl sonra baba olacağını duyunca havaya uçtu ama bebek dünyaya geldiğinde doktorlar bile şoka girdi... Hamilelik boyunca her şey yolundaydı. Ultrasonda bir sorun görünmüyordu. Darina ismini verdikleri kızları dünyaya bir ay erken geldi. Darina dünyaya geldiğinde hemşireler bebeği hemen yoğum bakın ünitesine götürdüler. Anne Helena daha bebeğini göremeden bebeği götürülmüştü. Çünkü bebek normal bir bebekten çok daha farklıydı...


Yayın Tarihi: 29.06.2017

Güzel oyuncu Bade İşçil'in paylaştığı bir fotoğrafta aşırı zayıflığı hayranlarının dikkatinden kaçmadı. Kaygılanan takipçileri İşçil'e sağlık sorunu yaşayıp yaşamadığını sordu.


Yayın Tarihi: 27.06.2017

Bu mantar sürekli tüketildiğinde kanser hastalarının sorunlarını azaltıyor.Doğada kavak ve kayın gibi ağaçların gövdelerinde yetişen bir mantar türü olan İstiridye mantarı birçok hastalığa iyi geliyor.


Yayın Tarihi: 26.06.2017

ABD'nin Minnesota eyaletinde yaşayan 26 yaşındaki Sara Geurts, dünyada Ehler Danlos sendromuyla yaşayan 12 kişiden biri. Nadir görülen bir genetik rahatsızlığı olan kadının cildi sarkık bir görünüme sahip.


Yayın Tarihi: 22.06.2017


Yayın Tarihi: 22.06.2017

Doktorlar, nadir görülen bir bağırsak rahatsızlığı nedeniyle doğduğundan beri kabız olan adamdan 12 kilo dışkı çıkardı. Genç adamın bağırsağı kontrol altına alması gereken sinirlerin eksik olması nedeniyle bağırsakların şişmesine neden olan Hirschsprung hastalığına sahip olduğu belirtiliyor.


Yayın Tarihi: 14.06.2017

Dima Kalekin Ukraynalı bir çocuk. Biyolojik ailesini tanımıyor. Doğduğunda Dima'da hidrosefali (beyinde su toplaması) oluştu. Anne ve babası, bebeklerini ilk gördüklerinde acımasızca bir karar aldılar. Aile bebeği hastanede bıraktı ve bir daha asla geri dönmedi. Dima, Ukrayna'nın Kramatorsk şehrindeki engelli ve öksüz çocukların yer aldığı bir kimsesizler yurdunda yetişti. Dört yıl boyunca Dima ne kendi başına yemek yiyebildi ne de yürüyebildi.


Yayın Tarihi: 13.06.2017


Yayın Tarihi: 13.06.2017

Yaşam mücadelesi ve azmiyle tüm insanlığa örnek olabilecek bir hayat süren SMA hastası Hatice Özkan, vücudunda tek hareket ettirebildiği organları olan ayak parmağı ve gözleriyle bir yandan üniversite eğitimini sürdürürken, diğer yandan radyo programcılığı yapıyor. Henüz 9 aylıkken doktorların 2 yıl ömür biçtiği 36 yaşındaki Özkan, Manisa’da düzenlenen söyleşide başarı hikayesini anlattı.


Yayın Tarihi: 10.06.2017

Güney Afrika'da yaşayan Albino kız ten rengi yüzünden çocukluğu boyunca şakalara maruz kaldı. Ancak şimdilerde farklı görünüşü sayesinde modellik yapıyor. Afrika'da Albino'ların sürekli olarak maruz kaldığı ayrımcılığa sık sık uğrayan Mbuyazi, farklı güzelliğiyle bir süre önce modellik ajanslarının dikkatini çekti. Çocukken arkadaşlarının kendisine 'hayalet' dediğini söyleyen Mbuyazi, sürekli şapka takmak zorunda kaldığı yılları anlatıyor.


Yayın Tarihi: 01.06.2017

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Hindistan'da ilk defa Zika vakalarına rastlandığını bildirdi. DSÖ'den yapılan açıklamaya göre, Hindistan Sağlık Bakanlığı, Gujarat eyaletinin Ahmedabad kentinde, ilk kez kasım ayında bir kişide, şubat ayında da 2 kişide Zika hastalığını tespit etti.


Yayın Tarihi: 29.05.2017

ABD'nin Virginia eyaletinde, eşine filmlerde rastlanır türden bir mucize gerçekleşti. Lösemi hastası küçük kız ölümle pençeleşirken, birdenbire hayata tutundu. Aile tam lösemi hastası kızları Abby'ye veda etmeye hazırlanırken, Abby gözlerini açtı ve birkaç kelime fısıldadı: “Yaşamak için çok nedenim var.” İşte Abby'nin hayattan umudu kesenlere örnek ve ibret olacak cinsten hikayesi ve mücadelesi...


Yayın Tarihi: 29.05.2017


Yayın Tarihi: 24.05.2017

Bir adam spor salonunda çıplak ayakla duş alınca hayatının pişmanlığını yaşadı. Ayağında çıkanları ilk başta siğil zannetti ancak zamanla bütün ayağında yayılarak açık yaralara dönüştü.


Yayın Tarihi: 23.05.2017

47 yaşındaki Liz Barton'un, 16 yaşındayken doktorlar sırtından bir golf topu büyüklüğünde tümör çıkardı. Tümör vücuttan alındıktan sonra talihsiz kadının omurgasında eğrilik meydana gelmeye başladı. Barton, şimdi ise sırtında koca bir yuvarlak haline gelen tümörleri ile uğraşıyor.


Yayın Tarihi: 19.05.2017

'Haydi Söyle' şarkısına getirdiği yorumla şöhrete kavuşan Kalben'e nazar değdi.


Yayın Tarihi: 15.05.2017

Başkent Sanaa'da hastaneler salgın karşısında yetersiz kalıyor. Salgın nedeniyle ölenlerin sayısı 115'e ulaşırken, Birleşmiş Milletler halkın üçte ikisinin temiz içme suyuna erişemediğini söylüyor.


Yayın Tarihi: 15.05.2017

Yapılan son bir bilimsel araştırmaya göre, AIDS hastalığına neden olan HIV virüsünü yakın zamanda kapan biri, tedavideki ilerlemeler sayesinde virüsü taşımayan biri kadar uzun yaşayabilir. İngiliz The Times gazetesinin okurlarına duyurduğu araştırma İngiltere'deki Bristol Üniversitesi tarafından yürütüldü ve yayımlandı.


Yayın Tarihi: 11.05.2017

Ece Boyacıoğlu henüz 2,5 yaşında. Tek başına bırakın yürümeyi, ayakta bile duramıyor. Çünkü o kas hastası. Üstelik kas hastalığının en ağır türüyle ''SMA'' ile mücadele ediyor. Ece'nin yürüyebilmesi içinse 4 kutu ilaca ihtiyaç var. İlaçların maliyetiyse 2 milyon lira.


Yayın Tarihi: 11.05.2017

Antalya'da düzenlenen fuhuş operasyonunda yakalanan 84 kadından 3'ünde HIV tespit edildi. Güzeloba Mahallesi'nde faaliyet göstermekte olan 3 iş yerinde fuhşa yer temin edildiği öğrenilirken, operasyonda 64 farklı uyruktan 84 kadın yakalandı. Gerçekleştirilen sağlık kontrollerinin ardından kadınlardan 3'ünün HIV taşıyıcısı, birinin ise frengi olduğu tespit edildi.


Yayın Tarihi: 10.05.2017

Anoreksiya, psikolojik yeme bozukluğudur ve bazı durumlarda hayatı tehdit eden bir hastalıktır. Hastalık o kadar ciddi ki, anoreksi yüzünden ölen birçok insan var. Neyse ki haberimizde yer alanlar, hastalığı yenen ve kilo almayı tekrar başarabilen kişiler. Tabi, hayatlarını ve mutluluklarını da... Eğer anoreksiya hastası biriyseniz ya da yeme bozukluğu olan birini tanıyorsanız yalnız olmadığınızı unutmayın. İhtiyacınız olan yardımı istemekten çekinmeyin.


Yayın Tarihi: 09.05.2017

İrlanda'da yapılan bir araştırma, pirinç patlağıyla bebekler ve çocuklara yönelik pirinç içeren gıdaların dörtte üçünde tehlikeli seviyelerde arsenik bulunduğunu ortaya koydu. Queen's Üniversitesi'nin araştırmasına göre, formül sütle -özellikle sütten yapılmayan türleri-beslenen bebeklerde de tehlikeli seviyelerde organik olmayan arseniğe rastlandı. Yüksek oranda arsenik, kanser dâhil bir dizi hastalıkla ilişkilendiriliyor ve bebeklerin fiziksel ve zihinsel gelişimini etkiliyor.


Yayın Tarihi: 05.05.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir