Son Dakika Yeni Hastalık Haberleri

Zhang Liyong, tedavi masraflarını karşılayamadığı için tedavi ettiremediği kızını ölüme alışması için her gün mezara götürüyor. Çin'in Sichuan eyaletinde çiftçilik yapan Zhang Liyong, bütün imkanlarını ciddi bir kan hastalığıyla doğan kızı için harcadı. Ancak doktorların tüm çabalarına rağmen, iki yaşındaki kızın uzun bir yaşam süremeyeceği söylendi.


Yayın Tarihi: 14.07.2017

Karaman'ın Ermenek ilçesinde yüksek ateş şikayetiyle hastaneye kaldırılan, tedavi altında iken hayatını kaybeden ve askeri törenle defnedilen 49 yaşındaki gazi 2 çocuk babası Orhan Şimşek'in, kene ısırması neticesinde Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığıyla öldüğü ortaya çıktı. Şimşek'in oğlu Murat Şimşek ise babasının cenazesine onlarca kişinin temas ettiğini ve bir çok kişinin sağlığının tehlikeye atıldığını belirterek tepki gösterdi.


Yayın Tarihi: 13.07.2017

Bodrum’da tatil yapan ünlü modacı Nur Yerlitaş, rahatsızlanınca hastaneye kaldırıldı. Yerlitaş’a, zatürre teşhisi konuldu.


Yayın Tarihi: 11.07.2017

Daha önce 5 kardeşini birden bu hastalığa kurban veren Ali, vücudun normalden 8 kat daha hızlı yaşlanmasına neden olan Progeria hastalığına sahip.


Yayın Tarihi: 04.07.2017

Hashimoto hastalığında halsizlik, yorgunluk, eklem ağrısı, kilo alma, cilt kuruluğu, saç dökülmesi, saçlarda matlaşma, üşüme, kabızlık, adetlerde düzensizlik, kısırlık, depresyon, algı bozukluğu, seste değişiklik (ses kabalaşması) hipoiroidi belirtileri arasındadır.


Yayın Tarihi: 03.07.2017

Çin'de, hastane masraflarını karşılayamadığı ölümcül hasta olan kızını 'ölüme' alışsın diye mezara götüren babanın yürek burkan bir hikayesi var... Çin’in Sichuan bölgesinde çiftçilik yapan Zhang Liyong, tüm birikimlerini ciddi bir kan hastalığıyla doğan 2 yaşındaki kızının tedavisi için harcadı ve başka çaresi kalmadı... Zhang,kısa süre içinde ölmesi beklenen kızı için bir mezar kazdı. Doktorlar, 2 aylıkken Akdeniz anemisi teşhisi konulan küçük kızın uzun bir yaşamı olmayacağını söyledi.


Yayın Tarihi: 30.06.2017

18 yıl sonra baba olacağını duyunca havaya uçtu ama bebek dünyaya geldiğinde doktorlar bile şoka girdi... Hamilelik boyunca her şey yolundaydı. Ultrasonda bir sorun görünmüyordu. Darina ismini verdikleri kızları dünyaya bir ay erken geldi. Darina dünyaya geldiğinde hemşireler bebeği hemen yoğum bakın ünitesine götürdüler. Anne Helena daha bebeğini göremeden bebeği götürülmüştü. Çünkü bebek normal bir bebekten çok daha farklıydı...


Yayın Tarihi: 29.06.2017

Güzel oyuncu Bade İşçil'in paylaştığı bir fotoğrafta aşırı zayıflığı hayranlarının dikkatinden kaçmadı. Kaygılanan takipçileri İşçil'e sağlık sorunu yaşayıp yaşamadığını sordu.


Yayın Tarihi: 27.06.2017

Bu mantar sürekli tüketildiğinde kanser hastalarının sorunlarını azaltıyor.Doğada kavak ve kayın gibi ağaçların gövdelerinde yetişen bir mantar türü olan İstiridye mantarı birçok hastalığa iyi geliyor.


Yayın Tarihi: 26.06.2017

ABD'nin Minnesota eyaletinde yaşayan 26 yaşındaki Sara Geurts, dünyada Ehler Danlos sendromuyla yaşayan 12 kişiden biri. Nadir görülen bir genetik rahatsızlığı olan kadının cildi sarkık bir görünüme sahip.


Yayın Tarihi: 22.06.2017


Yayın Tarihi: 22.06.2017

Doktorlar, nadir görülen bir bağırsak rahatsızlığı nedeniyle doğduğundan beri kabız olan adamdan 12 kilo dışkı çıkardı. Genç adamın bağırsağı kontrol altına alması gereken sinirlerin eksik olması nedeniyle bağırsakların şişmesine neden olan Hirschsprung hastalığına sahip olduğu belirtiliyor.


Yayın Tarihi: 14.06.2017

Dima Kalekin Ukraynalı bir çocuk. Biyolojik ailesini tanımıyor. Doğduğunda Dima'da hidrosefali (beyinde su toplaması) oluştu. Anne ve babası, bebeklerini ilk gördüklerinde acımasızca bir karar aldılar. Aile bebeği hastanede bıraktı ve bir daha asla geri dönmedi. Dima, Ukrayna'nın Kramatorsk şehrindeki engelli ve öksüz çocukların yer aldığı bir kimsesizler yurdunda yetişti. Dört yıl boyunca Dima ne kendi başına yemek yiyebildi ne de yürüyebildi.


Yayın Tarihi: 13.06.2017


Yayın Tarihi: 13.06.2017

Yaşam mücadelesi ve azmiyle tüm insanlığa örnek olabilecek bir hayat süren SMA hastası Hatice Özkan, vücudunda tek hareket ettirebildiği organları olan ayak parmağı ve gözleriyle bir yandan üniversite eğitimini sürdürürken, diğer yandan radyo programcılığı yapıyor. Henüz 9 aylıkken doktorların 2 yıl ömür biçtiği 36 yaşındaki Özkan, Manisa’da düzenlenen söyleşide başarı hikayesini anlattı.


Yayın Tarihi: 10.06.2017

Güney Afrika'da yaşayan Albino kız ten rengi yüzünden çocukluğu boyunca şakalara maruz kaldı. Ancak şimdilerde farklı görünüşü sayesinde modellik yapıyor. Afrika'da Albino'ların sürekli olarak maruz kaldığı ayrımcılığa sık sık uğrayan Mbuyazi, farklı güzelliğiyle bir süre önce modellik ajanslarının dikkatini çekti. Çocukken arkadaşlarının kendisine 'hayalet' dediğini söyleyen Mbuyazi, sürekli şapka takmak zorunda kaldığı yılları anlatıyor.


Yayın Tarihi: 01.06.2017

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Hindistan'da ilk defa Zika vakalarına rastlandığını bildirdi. DSÖ'den yapılan açıklamaya göre, Hindistan Sağlık Bakanlığı, Gujarat eyaletinin Ahmedabad kentinde, ilk kez kasım ayında bir kişide, şubat ayında da 2 kişide Zika hastalığını tespit etti.


Yayın Tarihi: 29.05.2017

ABD'nin Virginia eyaletinde, eşine filmlerde rastlanır türden bir mucize gerçekleşti. Lösemi hastası küçük kız ölümle pençeleşirken, birdenbire hayata tutundu. Aile tam lösemi hastası kızları Abby'ye veda etmeye hazırlanırken, Abby gözlerini açtı ve birkaç kelime fısıldadı: “Yaşamak için çok nedenim var.” İşte Abby'nin hayattan umudu kesenlere örnek ve ibret olacak cinsten hikayesi ve mücadelesi...


Yayın Tarihi: 29.05.2017


Yayın Tarihi: 24.05.2017

Bir adam spor salonunda çıplak ayakla duş alınca hayatının pişmanlığını yaşadı. Ayağında çıkanları ilk başta siğil zannetti ancak zamanla bütün ayağında yayılarak açık yaralara dönüştü.


Yayın Tarihi: 23.05.2017

47 yaşındaki Liz Barton'un, 16 yaşındayken doktorlar sırtından bir golf topu büyüklüğünde tümör çıkardı. Tümör vücuttan alındıktan sonra talihsiz kadının omurgasında eğrilik meydana gelmeye başladı. Barton, şimdi ise sırtında koca bir yuvarlak haline gelen tümörleri ile uğraşıyor.


Yayın Tarihi: 19.05.2017

'Haydi Söyle' şarkısına getirdiği yorumla şöhrete kavuşan Kalben'e nazar değdi.


Yayın Tarihi: 15.05.2017

Başkent Sanaa'da hastaneler salgın karşısında yetersiz kalıyor. Salgın nedeniyle ölenlerin sayısı 115'e ulaşırken, Birleşmiş Milletler halkın üçte ikisinin temiz içme suyuna erişemediğini söylüyor.


Yayın Tarihi: 15.05.2017

Yapılan son bir bilimsel araştırmaya göre, AIDS hastalığına neden olan HIV virüsünü yakın zamanda kapan biri, tedavideki ilerlemeler sayesinde virüsü taşımayan biri kadar uzun yaşayabilir. İngiliz The Times gazetesinin okurlarına duyurduğu araştırma İngiltere'deki Bristol Üniversitesi tarafından yürütüldü ve yayımlandı.


Yayın Tarihi: 11.05.2017

Ece Boyacıoğlu henüz 2,5 yaşında. Tek başına bırakın yürümeyi, ayakta bile duramıyor. Çünkü o kas hastası. Üstelik kas hastalığının en ağır türüyle ''SMA'' ile mücadele ediyor. Ece'nin yürüyebilmesi içinse 4 kutu ilaca ihtiyaç var. İlaçların maliyetiyse 2 milyon lira.


Yayın Tarihi: 11.05.2017

Antalya'da düzenlenen fuhuş operasyonunda yakalanan 84 kadından 3'ünde HIV tespit edildi. Güzeloba Mahallesi'nde faaliyet göstermekte olan 3 iş yerinde fuhşa yer temin edildiği öğrenilirken, operasyonda 64 farklı uyruktan 84 kadın yakalandı. Gerçekleştirilen sağlık kontrollerinin ardından kadınlardan 3'ünün HIV taşıyıcısı, birinin ise frengi olduğu tespit edildi.


Yayın Tarihi: 10.05.2017

Anoreksiya, psikolojik yeme bozukluğudur ve bazı durumlarda hayatı tehdit eden bir hastalıktır. Hastalık o kadar ciddi ki, anoreksi yüzünden ölen birçok insan var. Neyse ki haberimizde yer alanlar, hastalığı yenen ve kilo almayı tekrar başarabilen kişiler. Tabi, hayatlarını ve mutluluklarını da... Eğer anoreksiya hastası biriyseniz ya da yeme bozukluğu olan birini tanıyorsanız yalnız olmadığınızı unutmayın. İhtiyacınız olan yardımı istemekten çekinmeyin.


Yayın Tarihi: 09.05.2017

İrlanda'da yapılan bir araştırma, pirinç patlağıyla bebekler ve çocuklara yönelik pirinç içeren gıdaların dörtte üçünde tehlikeli seviyelerde arsenik bulunduğunu ortaya koydu. Queen's Üniversitesi'nin araştırmasına göre, formül sütle -özellikle sütten yapılmayan türleri-beslenen bebeklerde de tehlikeli seviyelerde organik olmayan arseniğe rastlandı. Yüksek oranda arsenik, kanser dâhil bir dizi hastalıkla ilişkilendiriliyor ve bebeklerin fiziksel ve zihinsel gelişimini etkiliyor.


Yayın Tarihi: 05.05.2017

Son yıllarda sık sık artık ölmek istediğini dile getiren 146 yaşındaki Gotho, köyünde defnedildi. Gotho'nun "dünyanın en yaşlı insanı" olduğu iddia ediliyordu. Dünyanın en yaşlı insanı olduğu iddia edilen Endonezyalı 146 yaşındaki Mbah Gotho, Cava eyaletine bağlı Sragen kentinde hayata veda etti. Gotho,12 Nisan'da kötüleşen sağlığı nedeniyle hastaneye kaldırılmış, ancak 6 gün sonra kendi isteğiyle taburcu edilmişti.


Yayın Tarihi: 02.05.2017

Yaban mersini: Antioksidan açısından zengin bir içeriğe sahip... Bağışıklık sisteminizin ve beyin fonksiyonlarınızın gelişmesine yardımcıdır.


Yayın Tarihi: 28.04.2017

Genital bölge tıraşı öldürüyordu! 44 yaşındaki kadın bikini bölgesini tıraş ettikten sonra bacaklarını ve hatta hayatını kaybetme riskiyle karşı karşıya kaldı. Kadın genital bölgesini tıraş ettikten sonra komaya girdi, böbrekleri iflas etti ve kalbi dört kez durdu. Doktorlar, 10 saat süren operasyonda Dana'nın bacaklarını kurtarmak için uğraştı. Enfeksiyon kapan etten 17 cm kesilerek alındı. Operasyon sırasında septik şok geçiren kadına %30 yaşama şansı verildi.


Yayın Tarihi: 27.04.2017

Kanser araştırmaları bilim dünyasının gündeminde ilk sırayı korumaya devam ediyor. ABD’de bir bioteknoloji şirketinin geliştirdiği sakız, 15 dakika çiğneme ile kişide kanser olup olmadığını tespit edebilecek. Biyopsi ve kan testlerine alternatif geliştirilen kanser sakızı, hastalığın nefeste ve tükürükte yarattığı değişiklikleri ölçerek tespit yapıyor.


Yayın Tarihi: 26.04.2017

Sürekli stres altındasınız! Ne kadar isteseniz de spor yapmaya fırsat bulamıyor, yorgunluktan kendinizi koltuğa zor atıyor, gün içerisinde yediklerinize dikkat etmiyor, ‘tuzsuz yapamıyor’ fazla kilolarınızdan kurtulamıyor, bir de üstüne üstlük sigara içiyorsunuz! Yani kalbinizin en büyük düşmanlarına kalbinizi sonuna kadar açmış bulunuyorsunuz! Oysa bu sağlıksız tablonun sürdürülebilir olmadığının farkına varmak için kalp krizi geçirmeyi beklemeye gerek yok.


Yayın Tarihi: 10.04.2017

Günümüzde hemen hepimizin özellikle de masa başı çalışanların muzdarip olduğu bel ağrısı, fiziksel rahatsızlığın yanı sıra psikolojimizi de olumsuz etkiliyor. Fazla kilo, uzun saatler bilgisayar karşısında oturma, hareketsizliğin bel kaslarını zayıflatması, yanlış hareketler, zorlayıcı aktiviteler, ayakta uzun süre kalma, ağır kaldırma ve eşyaları çekme- itme gibi nedenler bel ağrısına yol açabiliyor.


Yayın Tarihi: 07.04.2017

Özellikle 30’lu yaşlardaki erişkin kadınları daha çok etkileyen endometriozisin görülme oranı artıyor. İstatistiklere göre, her 10 kadından biri olmak üzere dünyada 176 milyon kadında endometriozis bulunuyor, ülkemizde ise bu sayı, 1,5-2 milyon.


Yayın Tarihi: 06.04.2017

Sık sık tatlı yeme ihtiyacı hissediyor musunuz? Az yemenize rağmen bir türlü kilo veremiyor musunuz? Yemek yedikten sonra aniden uyku mu bastırıyor? Geceleri kendinizi buzdolabının önünde mi buluyorsunuz? Dikkatli olun, bu yakınmalarınızın nedeni; diyabet, kalp damar ile hipertansiyon hastalıklarına yol açabilen ve son yıllarda artık gençleri bile tehdit eden insülin direnci olabilir!


Yayın Tarihi: 05.04.2017


Yayın Tarihi: 05.04.2017

Çok basit sorunlar olarak görülen tırnak sorunları, tedavi edilmediği takdirde ciddi sağlık problemlerine yol açıyor.


Yayın Tarihi: 03.04.2017

Hindistan'ın Pencap eyaletinde dünyaya gelen Manpreet Singh en esrarengiz rahatsızlıklardan birisine sahip.


Yayın Tarihi: 02.04.2017

Halit Akçatepe neden öldü? İç hastalıkları uzmanı dahili birimler Direktörü Uzman Dr. Osman Arıkan, "Hastaneye getirildikten sonra 45 dakika müdahale etmememize rağmen kurtarılamadı. Kalpte solunum durması sonucu vefat gerçekleşti” dedi.


Yayın Tarihi: 31.03.2017

Günümüzün en önemli sağlık sorunu olan kanser oluşumunda sigara ve alkolün yanı sıra hatalı beslenme alışkanlıklarımız da önemli bir rol oynuyor. Öyle ki sağlıksız beslenmek kanser oluşma riskini yüzde 30 oranında artırabiliyor. Bu nedenle kanserden korunmak için öncelikle bütün besin gruplarını yeterli ölçüde içeren karışık beslenme tarzını benimsemek şart!


Yayın Tarihi: 31.03.2017

Hasta güvenliğinin ön plana çıktığı sağlık hizmetlerinde, tanı hataları, son yıllarda sıkça gündeme gelir oldu. Acıbadem Üniversitesi Sağlık Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezi, hasta güvenliğinde bu kritik basamağı mercek altına aldı ve farklı üniversitelerden uzmanların işbirliğiyle hazırlanan “Tanı Hataları” kitabını yayınladı.


Yayın Tarihi: 31.03.2017

İngiltere’de yaşayan 14 yaşındaki Leah Hardcastle'ın sol kolu vücudunun diğer uzuvlarına oranla çok büyük bir hızla büyüyor. Şu ana kadar 30 ameliyat geçirmiş olan genç kızın hastalığı için henüz bir çare bulunabilmiş değil. “Ayrık aşırı büyüme” diye bilinen bu hastalıkla ilgili Cambridge Üniversitesi'nin bir çalışma yürüttüğü, kolun sürekli olarak büyümediği, büyüme gösterdiği zamanlar ise çok hızlı irileştiği ifade edildi.


Yayın Tarihi: 28.03.2017


Yayın Tarihi: 28.03.2017


Yayın Tarihi: 27.03.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir