Son Dakika Yeni Hastane Haberleri

Bolivya'da hayatını kaybeden 28 yaşındaki genç kadının eşi morga girdiğinde korkunç bir olayla karşılaştı. Morgda görevli Grover Macuchapi isimli adam, kimsenin olmadığını fırsat bilerek hayatını sadece bir saat önce kaybeden genç kadına cinsel istismarda bulundu.


Yayın Tarihi: 20.10.2017

Edirne'de Sultan 1’inci Murat Devlet Hastanesi’nin kreşinde 25 çocuk ile görevliye, yedikleri öğle yemeğinden zehirlendikleri şüphesiyle müdahalede bulunuldu.


Yayın Tarihi: 19.10.2017

Deniz Baykal'ın sağlık durumuyla ilgili son dakika bilgisi... CHP eski lideri ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal'a refleks tetkikleri yapıldı. Beyin tomografisi çekildi. Tomografi sonucu değerlendirme toplantısının ardından saat 13.00'te kamuoyuna Baykal'ın sağlık durumuna ilişkin açıklama yapıldı.


Yayın Tarihi: 19.10.2017

Habertürk yazarı Sevilay Yılman attığı tweette Deniz Baykal'ın beyin ölümünün gerçekleştiğini iddia etti. Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, akşam saatlerinde yaptığı açıklamada , "Ciddiyet devam ediyor, daha da devam edecek. Süreç iyi görünmüyor. Şuan bilinç kapalı durumda." ifadelerini kullandı. Öte yandan CHP'li Özgür Özel Deniz Baykal'ın hayatını kaybettiğine yönelik sosyal medyada dolaşan haberlerin ardından "Duyumların tamamı asılsızdır." dedi.


Yayın Tarihi: 18.10.2017

Adana'da 12 yaşındaki çocuk, bir büfeden aldırılıp zorla içirilen rakı sahte çıkınca zehirlenerek hastaneye kaldırıldı. Çocuğun yoğun bakımda tedavi gördüğü sırada kaçırıldığı ileri sürülürken, hastane yönetimi taburcu edildiğini bildirdi.


Yayın Tarihi: 17.10.2017

Deniz Baykal'la ilgili son dakika haberlerine göre, ameliyatın gerçekleştiği hastaneden açıklama yapıldı. Baykal'ın sağlık durumuna ilişkin yapılan açıklamada ünlü siyasetçinin ameliyat sonrası uyutulduğu ve ziyaret yasağı getirildiği ifade edildi.


Yayın Tarihi: 17.10.2017

Beyne giden damarda pıhtı tespit edilen ve anjiyo yapılan Deniz Baykal'ın sağlık durumuna ilişkin son dakika haberlerine göre, ünlü siyasetçi beynindeki ödem nedeniyle yeniden ameliyata alındı. Baykal'ın ameliyattan çıktığı ve durumunun iyi olduğu öğrenildi. Öte yandan sabah fenalaşıp uyanan ve 05.19’da danışmanını arayıp yardım isteyen Baykal’ın ilk 6 saat içinde hastaneye ulaşmasının büyük şans olduğu açıklandı.


Yayın Tarihi: 17.10.2017

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Erkan İbiş ve Baykal’a müdahalede bulunan doktorlar Deniz Baykal’ın son durumu hakkında konuştu. Prof. İbiş, "Yoğun bakımda tedavisi devam ediyor. Ben de kendisini gördüm, kendisiyle de konuştum. Bilinci gayet açık, konuşabiliyor. Her olayın farkında. Güç kaybında da geriye dönüş görülüyor. Ayağı oldukça toparlandı. Elindeki de iyileşme sürecinde. Bu tedavi devam edecek. Tahmin ediyorum 48 saat yoğun bakımda takibi olacak, tedavileri yapılacak" dedi.


Yayın Tarihi: 16.10.2017

CHP'nin eski genel başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Fransa dönüşünde hastaneye kaldırıldı. Yapılan tetkiklerde Baykal'ın bir damarında pıhtı tespit edildi ve tıkanan damarı için anjiyoya alındı. Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım da Ankara Üniversitesi Rektörü'nü arayarak Deniz Baykal’ın sağlık durumu hakkında bilgi aldı. Baykal'ı ziyaret eden Kılıçdaroğlu açıklama yaptı. Baykal'la ilgili son bilgilendirme ise Bakan Çavuşoğlu'ndan geldi...


Yayın Tarihi: 16.10.2017

Şiddetli ağrı şikâyetiyle hastaneye giden 28 yaşındaki İlkay Atıcı, ihmalinin böyle bir şeye neden olabileceğini bilmiyordu. Atıcı'nın 4 yıl boyunca vücudunda taşıdığı 'katetel' adı verilen teli aldırmaktan korktuğu için bu sonuçla karşı karşıya kaldığı belirtildi.


Yayın Tarihi: 12.10.2017

Miss Fashion TV 2017 Güzellik Yarışmasında sunuculuk yapan Mehmet Ali Erbil, fenalaşınca sunuculuğu yarıda kesmek zorunda kaldı. Ünlü şovmen, hastaneye kaldırıldı.


Yayın Tarihi: 10.10.2017

Hindistan'da bir hastanede çalışan doktor, hastaları taciz edince görevine son verildi. Hastaların şikayeti üzerine harekete geçen hastane yetkilileri olayı belgelemek için doktorun muayenehanesine kamera koydu. Görüntülerde, genç kızı dakikalarca taciz eden doktorun ısrarcı tavırları yer aldı. Olay belgelenince doktor hakkında işlem başlatıldı.


Yayın Tarihi: 09.10.2017

Diyarbakır'daki Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde akşam saatlerinde yangın paniği yaşandı. 2'nci katta elektrik panosunun kısa devre yapması sonucu çıkan yangınla birlikte dumanlar hastaneyi sararken, personel yoğun bir çalışma sonucu 235 hasta ile yakınlarını, herhangi bir olumsuzluk yaşanmadan kısa sürede tahliye etti. Hastalar yaş gruplarına göre diğer hastanelere sevk edilirken, yangın ise itfaiye ekibinin müdahalesi ile söndürüldü.


Yayın Tarihi: 08.10.2017

Ünlü sanatçı Cengiz Kurtoğlu, konser için geldiği KKTC'de rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Kurtoğlu'nun sağlık durumuyla ilgili iyi haber ise menajerinden geldi...


Yayın Tarihi: 07.10.2017

Eski Gıda Tarım Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, hastaneye kaldırıldı. Faruk Çelik'in yapılan ameliyatın ardından gözlem altına alındığı öğrenildi. Çelik, 23 Mayıs 2014 tarihinde de acil olarak ameliyata alınmış, başarılı geçen ameliyat yaklaşık 2 saat sürmüştü.


Yayın Tarihi: 05.10.2017

İstanbul'da özel bir hastaneden bugün yüzlerce hastaya giden mesaj şoke etti. Hastaneden konuya ilişkin yapılan açıklamada mesajın bir siber saldırı olduğu belirtildi.


Yayın Tarihi: 05.10.2017

Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın idrar yolları enfeksiyonu nedeniyle Ankara'da özel bir hastanede tedavi gördüğü belirtildi.


Yayın Tarihi: 01.10.2017

Şanlıurfa'da Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Haliliye Ek Binasına gelen bir kişi, bilgi işlem biriminde görevli Feyad Karademir'den hasta olan yakını için randevu aldı. Muayene için hastasıyla polikliniğe giden ve doktoru yerinde bulamayınca tekrar bilgi işleme dönen kişi, Karademir'le tartıştıktan sonra kendisini darp etti. Çevredekilerin araya girmesiyle son bulan olayda Karademir, burnuna aldığı darbe sonucu yaralandı. Hastanedeki darp olayı güvenlik kameralarına yansıdı.


Yayın Tarihi: 27.09.2017


Yayın Tarihi: 27.09.2017

Beyin cerrahının medikalciyle iş birliği yaparak hastaya 3 bin liraya boyunluk satmaya çalıştığı iddia edildi. Hastanın malzemeyi başka medikalciden alması üzerine beyin cerrahının ameliyattan vazgeçtiği öne sürüldü. Yaşlı kadının oğlu, "Annem acılar içerisinde günlerce sırt üstü bekletildi. Halo boyunluk 4’üncü günde elimize varmasına rağmen doktor ameliyatı yapmak istemediğini belirterek annemi Van’a sevk etti” diye isyan etti.


Yayın Tarihi: 27.09.2017

İngiltere'de doktorlar, öksürük şikayetiyle hastaneye gelen 47 yaşındaki bir adamın ciğerlerinden oyuncak trafik konisi çıkardı. 47 yaşındaki hasta, çocukken trafik konileriyle oynadığını ve onları burnuna soktuğunu hatırladığını söyledi. 47 yaşındaki hasta, bir yıldan uzun süredir öksürük sorunu çekiyordu. Doktorlar çekilen filmlerin ardından, yıllardır sigara içen hastanın ciğerinde bir tümör olduğundan şüphelenmişti.


Yayın Tarihi: 27.09.2017

Fransız bilim insanları geçirdiği, bir kaza sonucu beyninde oluşan hasar nedeniyle 15 yıl komada kalan 35 yaşındaki bir hastayı uyandırmayı başardı. Bilinci 1 yıldan fazla bir süre kayıp bir hastanın tekrar hayata döndürülmesi pek ihtimal olarak görülmese de, Fransız bilim insanları 15 yıl komada kalan bir hastanın beyninde uyanma belirtileri yakalayabildi.


Yayın Tarihi: 27.09.2017

Kanun Hükmünde Kararname’yle (KHK) atıldığı işine dönmek için öğretmen Semih Özakça ile açlık grevi başlatan akademisyen Nuriye Gülmen, grevinin 202’nci gününde Numune Hastanesi’ne kaldırılarak yoğun bakıma alındı. Ankara Tabip Odası'ndan Onur Karahancı, Gülmen'in kendi isteği dışında hastaneye kaldırılmış olmasının 'zorla müdahale' olarak görülmesi gerektiğini belirtiyor.


Yayın Tarihi: 27.09.2017

Sağlık Bakanlığı, Kuşadası'nda yaptırılan asansörleri arızalı, tıbbı ekipmanları bozuk, bodrum katı rutubetli tesisi hastane diye kabul etti. Tamamlanması için 3 milyon liralık ilave harcama yapılacağı öne sürüldü. Valiler kararnamesi ile geçtiğimiz aylarda merkeze çekilen Aydın eski Valisi Ömer Faruk Koçak, hastane ile ilgili şikayetler üzerine incelemelerde bulunmuş ve medyaya, “Kuşadası Devlet Hastanesi insanların beklentisi ile örtüşmeyebilir” diye açıklama yapmıştı.


Yayın Tarihi: 23.09.2017

Maltepe Cezaevi'nde tutuklu bulunan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu hastaneye kaldırıldı. Bir sağlık problemi nedeniyle 14:30'da hastaneye götürülen Berberoğlu'nun tedavisinin ardından tekrar cezaevine getirildiği öğrenildi.


Yayın Tarihi: 21.09.2017

Hastane skandallarına bir yenisi daha eklendi. İnsan hayatının hiçe sayıldığını gözler önüne seren görüntüler pes dedirtti. Özel bir hastanede çalışan hemşireler, yoğun bakım ünitesinde yatan yaşlı bir hastaya sigara verip dalga geçti. O anları ise başka bir hemşire tarafından cep telefonuna kaydedildi. Tepki çeken olayla ilgili İl Sağlık Müdürlüğü soruşturma başlattı.


Yayın Tarihi: 21.09.2017

Okulların açıldığı ilk gün Ankara'dan kaza haberi geldi. Sincan İlçesi'nde 5 aracın karıştığı kazada öğrenci servisinin devrilmesi sonucu 9'u öğrenci 10 kişi yaralandı. Hastaneye kaldırılan yaralı öğrencilerin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Kaza sonrası polis ekipleri çalışma başlattı.


Yayın Tarihi: 18.09.2017

Kocaeli'nin Kartepe İlçesi'nde boynunda kesik ve vücudunda dayak izleri bulunan 5 yaşındaki çocuk, sokakta hareketsiz halde bulundu. Çocuk hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.


Yayın Tarihi: 17.09.2017

Şanlıurfa'da özel bir hastanede yaşanan skandal kameralara yansıdı. Yeni doğan servisinde giren fareyi yakalamak için hemşire ve sağlık çalışanları seferber oldu. Yaşanan rezalet pes dedirtti.


Yayın Tarihi: 14.09.2017

Trabzon'un Arsin ilçesinde baş ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede teşhis konulamamasının ardından 4 hastane dolaşan genç kadın 22 gün sonra hayatının kaybetti. Genç kadının eşi, karısının ölümünde ihmal olduğunu iddia ederek savcılığa suç duyurusunda bulundu.


Yayın Tarihi: 14.09.2017

Biber ezmeye çalışan Vahide Kılıç, elin kıyma makinesine kaptırdı. Acil serviste itfaiye ekipleri ve doktorlar tarafından makineden sıkışan eli çıkarılan Vahide Kılıç ameliyata alındı. Acılar içerisinde çığlık atan Kılıç'ın eli makinedene çıkarılamayınca itfaiyeden yardım istendi.


Yayın Tarihi: 09.09.2017

ABD'li Raelin Scurry 6 aylık hamileydi. Evde otururken kasılmaları başlayan genç kadın hastaneye yetiştirilmeye çalışırken aracın yan koltuğunda kimsenin yardımı olmadan doğum yaptı. Üstelik bebek erken doğduğu gibi bir de amniyotik kesenin içine doğdu.


Yayın Tarihi: 09.09.2017

İzmir'de özel bir hastaneye iki hasta Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Erhan Sesli'ye muayene oldu. Muayene sonrasında silahlarına davranan saldırganlar Prof. Dr. Sesli'yi sağ kasığından yaraladı. Saldırganlar olaydan sonra kaçmaya çalışırken biri hastane güvenliği, diğeri ise polis tarafından yakalandı. Vurulan doktor Sesli ameliyata alınırken durumunun iyi olduğu öğrenildi.


Yayın Tarihi: 08.09.2017

Van Merkez'de 4 yaşındaki çocuk, 7 katlı bir binanın 3’üncü katının balkonundan düşerek yere çakıldı. Ağır yaralanan ve yoğun bakımda uyutulan çocuğun düşme anı ve vatandaşların yardıma koşarak hastaneye götürmesi ise güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.


Yayın Tarihi: 06.09.2017

Denizli'nin Serinhisar ilçesinde doğum yaptıktan sonra 13 gün yoğun bakımda kalan bir kadın hayatını kaybetti. Genç kadının ailesi, doğum sırasında ihmal olduğu iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu.


Yayın Tarihi: 02.09.2017

Almanya'da şimdiye kadar en az 36 hastayı öldürmekle suçlanan bir hasta bakıcının 84 kişiyi daha öldürdüğünden şüphe ediliyor. Oldenburg Emniyeti Müdürü Johan Kühme, üç yıldır yürütülen soruşturmaya ilişkin pazartesi günü yaptığı açıklamada bu rakamın, sadece delillerin dava açmaya yeterli görüldüğü vakalardan ibaret olduğunu kaydetti. Kühme, ölen birçok hastanın kremasyon (cesedin yakılması) ile defnedildiği için otopsinin mümkün olmadığını kaydetti.


Yayın Tarihi: 28.08.2017

Sivas'ta ağabeyinin düğününde kendini müziğin ritmine kaptırarak oynarken ters takla atan 21 yaşındaki Nuri Çetin yüzüstü yere çakıldı. Hastaneye kaldırılan gencin açılan kaşına 22 dikiş atıldı. Ağabeyinin düğününde çalan hareketli müzik ile kendini tutamadığını ve dans etmeye başladığını söyleyen Nuri Çetin, "Hareketli müzik çalmaya başladı. Ben de kendimi tutamadım. Ortaya çıkıp oynamaya başladım. O anda hızımı alamayıp, ’biraz şov yapayım’ dedim" ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 27.08.2017

Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde gaz sızıntısı nedeniyle hastalar tahliye edildi. Hastane önüne gelen çok sayıda ambulans, yoğun bakım ünitesindeki hastaları alarak kentteki diğer hastanelere taşıdı. Adana Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri İbrahim Ethem Özsoy, kentte hastanede oksijen sisteminde yaşanan sıkıntıdan dolayı oksijene bağlı hastaları tedbir amaçlı başka hastanelere sevk ettiklerini söyledi.


Yayın Tarihi: 25.08.2017

İngiltere’de yaşayan Kathleen Walsh (25) adlı hamile kadının, uyurken akıllı cep telefonunun patlaması sonucu eli yandı. Alevleri hemen söndüren kadın, erkek arkadaşı Daniel Collict (29) tarafından hemen hastaneye götürüldü. Olay anını anlatan Collict ‘Odanın içinde roket patlamış gibi bir ses duydum. İlk başta ne olduğunu anlamadım fakat sonradan telefon olduğunu fark ettim. Kathleen’in eli yanmış ve kıvılcımlar yatağa sıçramıştı.


Yayın Tarihi: 25.08.2017

Ankara'nın Altındağ ilçesindeki Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne tedavi olmak için gelen aile yakınları ortalığı birbirine kattı. Kaldırım taşlarını söküp, çöp konteynerlerini parçalayan 4 kişi gözaltına alındı. Görgü tanıklarından biri, olaya ilişkin "Sıradan bir vatandaş gibi davranmadılar. Biri kendisini yere attı. Kaldırım taşlarını söküp hastaneye attılar. İki saattir burayı rezil ettiler" dedi.


Yayın Tarihi: 22.08.2017

İspanya'da akıllara durgunluk veren bir hastane kazası yaşandı. Rocio Cortes Nunez adlı yeni doğum yapan, 3 çocuk annesi kadın, sezaryen yöntemiyle gerçekleşen doğum sonrasında, hastanede asansörle üst kata çıkmaya çalışırken sıkıştı ve ortadan ikiye ayrıldı. Talihsiz kadın, asansörde yaşadığı kazanın ardından hayatını kaybetti.


Yayın Tarihi: 21.08.2017

Hakkında yakalama kararı bulunan firari iş adamı Cem Uzan, geçen hafta eşiyle Monaco'ya tatile gitti. Uzan, gece şiddetli göğüs ağrısı başlayınca soluğu Nice kentindeki Lenval De Jour Hastanesi'nin acil servisinde aldı.


Yayın Tarihi: 20.08.2017

İşte bugünün hastanelerinden çok uzak olan eski hastane görüntüleri...


Yayın Tarihi: 17.08.2017

Ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil önceki gün sabah saatlerinde evinde aniden fenalaştı.


Yayın Tarihi: 16.08.2017

İstanbul Ümraniye'de Mehmet Akif Mahallesi'ndeki bir ortaokulun bahçesinde bulunan Atatürk büstünün sökülmesine ilişkin gözaltına alınan M.T'nin emniyetteki işlemleri tamamlandı. Şüpheli, adliyeye sevk edildi. Adli işlemleri tamamlanan M.T, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde gözetim altına alındı. Şüpheli M.T. polis ekipleri tarafından hastaneye teslim edildi.


Yayın Tarihi: 12.08.2017

Keskin T Tipi Cezaevi’nde yatan Alaattin Çakıcı, götürüldüğü hastanede dört ayrı doktor tarafından sağlık kontrolünden geçirildi. Avukatı Gökhan Kılıç yaptığı açıklamada Çakıcı'nın 15 hastalığı olduğunu, bugün hastanede sağlık kontrolünden geçirildiğini söyledi. Çakıcı, 20 kişilik jandarma ekibinin ortasına alınarak geniş güvenlik tedbirleri altında cezaevi aracına bindirildi.


Yayın Tarihi: 10.08.2017

İki aylık Mehmet Gökalp Demir, kalp rahatsızlığı nedeniyle ameliyata alınacağı gün hastanenin jenaratörü bozuldu, ameliyat pazartesi gününe ertelendi. Fakat Mehmet bebek, pazartesi sabahı ameliyata bile giremeden hayatını kaybetti. Baba Mehmet Demir, "Jeneratör bozuk olduğu için doktorlar ameliyatta olası bir elektrik kesintisini göze alamadılar. Bu nedenle ameliyat zamanında yapılamadı. Ben çocuğumu kaybettim" diye konuşurken, Demir ailesinin avukatı da önemli ifadeler kullandı.


Yayın Tarihi: 05.08.2017

Şili'de hastanede bir sağlık personeli, tartışma sırasında hamile olan iş arkadaşının saçlarından tutup kapıya çarptı. Kadın, kendini savunmaya çalışırken vicdansız adam bu kez de hamile kadının karnına tekme attı. Şili'de bir hastanede kaydedilen görüntüler izleyenlerin kanını donduruyor.


Yayın Tarihi: 04.08.2017

Kronik şizofreni hastası Cemalettin Cankaloğlu isimli bir vatandaş, tedavi gördüğü Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde rahatsızlanınca yanına refakatçi vermeden, ambulansa bindirilip hastaneye gönderildi. 63 yaşındaki Cankaloğlu, Salihli Devlet Hastanesi’nde kayıplara karıştı. Hastane yönetimi ise hastanın kardeşi Timur Cankaloğlu arayarak "ağabeyinizi kaybettik" diyerek bir skandala imza attı.


Yayın Tarihi: 04.08.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir