Son Dakika Yeni Hayvan Haberleri

Daha keşfedilmemiş yüzlerce deniz canlısından bazıları denizcilerin oltasına takıldı. İlk defa görüntülenen bu yaratıklar görenleri hayretler içinde bıraktı. İşte o yaratıklardan bazıları...


Yayın Tarihi: 30.10.2017

İğrençlikte sınır tanımayan bir tecavüz haberi daha! Rusya'da bir at çiftliğinde çalışan adamın, önce bir ata tecavüz ettiği sonra da delilleri yok etmek için yangın çıkardığı anlar güvenlik kameralarına yakalandı.


Yayın Tarihi: 24.10.2017

Balina ve yunusların zekâları hemen herkes tarafından biliniyor olsa da, geniş çaplı bir araştırma, bu türlerin düşündüğümüzden çok daha zeki olduğunu ortaya koydu. Manchester Üniversitesi'nde yapılan araştırmanın sonuçlarına göre, yunuslar ve balinalar, sabit ve birbirine bağlı gruplar içinde gelişen kendi dilleri, kültürleri hatta diğer türlerinkinden daha büyük ve karmaşık beyinleriyle insanlarınkine oldukça benzer bir evrimsel süreç geçiriyorlar.


Yayın Tarihi: 19.10.2017

Tarihte deney amaçlı birçok hayvan uzaya gönderildi. Kimisi hayatta kaldı; ancak bazıları o kadar da şanslı değildi! İşte uzaya yollanan ve kimisinin dakikalar içinde öldüğü uzay hayvanları...


Yayın Tarihi: 13.10.2017

İşte çevreye atılan çöpler yüzünden ölümle burun buruna gelmiş bir canlı daha...


Yayın Tarihi: 11.10.2017

İşte Türkiye ve dünyada görülen birbirinden ilginç hayvanlar...


Yayın Tarihi: 25.09.2017

Kocaeli'de bir kasap, iskeleti hiç bozmadan hayvanın etini sıyırdı.


Yayın Tarihi: 06.09.2017

İzmir'in Bornova İlçesinde, sokak köpeğine cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen bir kişi şikayet üzerine gözaltına alındı. İdari para cezası uygulanarak serbest bırakıldı. Mahalle sakinleri ise tepkili...


Yayın Tarihi: 23.08.2017

Silivri’nin Büyükçavuşlu ve Beyciler mahallelerinde bulunan at çiftliğine giren kurtlar yarışlar için hazırlanan atlara saldırdı. Kurtların 2 atı yediği, 5 atı da yaraladığı belirtiliyor. Yaşanan olay köylüleri tedirgin etti.Kurtların aç kalarak bölgede bulunan çiftliğe geldikleri tahmin ediliyor.


Yayın Tarihi: 20.08.2017

Ekonomik kriz ve kıtlıkla mücadele eden Venezuela'da, hayvanat bahçelerindeki hayvanların kesilmek için çalındığı öne sürüldü. The Guardian'ın Venezuela polisine dayandırdığı haberine göre, haftasonu boyunca Zulia Metropolitan Hayvanat Bahçesi'nden iki tane pekkari (yaban domuzu benzeri bir hayvan) çalındı. Polis yetkilisi Luis Morales, "Hayvanların yenilme amacıyla çalındığını düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 18.08.2017

Bir anda belirdi... Kimse gizemli canlının ne olduğunu anlayamadı! Avustralya’da göl kenarındaki çamur havuzunda görüntülenen gizemli yaratık sosyal medyayı birbirine kattı.


Yayın Tarihi: 10.08.2017

Hasan Kızıl Mardin Derik'te yaşıyor ve iki buçuk yıldır çevresindeki sakat, yürüyemeyen hayvanlara hayat veriyor. Kızıl'ın yolculuğu 2 buçuk yıl önce soğuk bir kış gecesi, misafirlerinin aracının motoruna sıkışan bir kediyle başlamış. Kızıl o gece acil müdahale yapılamaması nedeniyle hayatını kaybeden kediden çok etkilenince, ihtiyacı olan hayvanlara yardım etmeyi kafasına koymuş.


Yayın Tarihi: 03.08.2017

Sahibi tarafından köpeğe yapılan korkunç işkence kameraya böyle yansıdı.


Yayın Tarihi: 27.07.2017

Birçok insan hayvanların derin duygulara sahip olmadığını düşünebilir. Ancak hayvanların da insanlar gibi farklı duyguları deneyimleyebildikleri aşikar. Dostluk, özveri, bağlılık, bakım hatta annelik... Hayvanlar da insanlar gibi birçok duyguya hakim ve bu duygu zaman zaman ortaya çıkabiliyor.


Yayın Tarihi: 07.07.2017

Bali’deki turistlere tavuk eti diye köpek eti yedirildiği ortaya çıktı. Hayvan hakları savunucuları, tavuk eti diye yedirilen bu etlerin aslında köpek eti olduğunu ve köpeklerin katledildiğini iddia etti. İddialar ilk kez bir Avustralya televizyon programında ortaya çıktı. Şimdi o video giderek yayılıyor. ABC News Avustralya ve Animals Australia, Bali’de gerçekleşen inanılmaz olayı gün yüzüne çıkardı.


Yayın Tarihi: 05.07.2017

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, petshoplarda hayvan satışının yasaklanacağını bildirdi. Eroğlu, ziyaret ve temel atma törenlerine katılmak için geldiği Edirne'de, Vali Günay Özdemir'i makamında ziyaret etti. Bakan Eroğlu, ziyaretin ardından düzenlediği basın toplantısında, soru üzerine petshoplarla ilgili yeni düzenlemeye de değindi.


Yayın Tarihi: 23.06.2017

Trakya Platformu Yürütme Kurulu üyesi Göksal Çidem, Türkiye ve Bulgaristan arasında kaçak geçişleri önlemek için çekilen tel örgülerin hayvanların doğal yaşamını engellediğini belirterek, "İçgüdüleri ile su kaynağına, beslenme ve üreme alanına, kışlama bölgelerine ulaşamaya çalışan yaban hayvanları çaresiz. Geçiş yok. Engel var. Kaçınılmaz son, ölüm. Sınırı geçemeyip burada kalan yaban hayvanları şaşkın, çaresiz" dedi.


Yayın Tarihi: 13.06.2017

Trakya Platformu Yürütme Kurulu üyesi Göksal Çidem, Türkiye ve Bulgaristan arasında kaçak geçişleri önlemek için çekilen tel örgülerin hayvanların doğal yaşamını engellediğini belirterek, "İçgüdüleri ile su kaynağına, beslenme ve üreme alanına, kışlama bölgelerine ulaşamaya çalışan yaban hayvanları çaresiz. Geçiş yok. Engel var. Kaçınılmaz son, ölüm. Sınırı geçemeyip burada kalan yaban hayvanları şaşkın, çaresiz" dedi.


Yayın Tarihi: 13.06.2017


Yayın Tarihi: 10.06.2017

Çin'in Changzhou hayvanat bahçesinde akılalmaz bir olay yaşandı.


Yayın Tarihi: 06.06.2017

Fotoğraftaki hayvanı görebiliyor musunuz?


Yayın Tarihi: 30.05.2017

ABD'li araştırmacılar, flamingoların tek ayak üstünde durarak, kaslarını aktif şekilde kullanmadıkları ve böylece daha az enerji harcadıklarını ortaya çıkardı. Kadavralar bile bu duruşla ayakta kalabildi.


Yayın Tarihi: 24.05.2017

Nepal'de yetkililer, 4 binden fazla hayvan bedeni parçasını yasa dışı avlanmayı ve bunların ticaretini önlemek amacıyla imha etti.


Yayın Tarihi: 22.05.2017

Birçok insan hayvanların derin duygulara sahip olmadığını düşünebilir. Ancak hayvanların da insanlar gibi farklı duyguları deneyimleyebildikleri aşikar. Dostluk, özveri, bağlılık, bakım hatta annelik... Hayvanlar da insanlar gibi birçok duyguya hakim ve bu duygu zaman zaman ortaya çıkabiliyor.


Yayın Tarihi: 16.05.2017

Endozezya'da kıyıya vuran 15 metrelik deniz canlısının türü hala keşfedilemedi.


Yayın Tarihi: 13.05.2017

Hindistan'daki bir fotoğrafçı, Madhya Pradesh şehrindeki bir anne maymunun yavrusu için ağladığı anı yakaladı. Anne maymunun baygın yavrusu kucağındayken ağladığı fotoğrafın sahibi 31 yaşındaki Avinash Lodhi, "Bu fotoğraf benim yüreğime dokundu. Çünkü tüm fotoğrafçılık kariyerim boyunca böyle bir şey görmemiştim" dedi. Fotoğrafı çektikten sonra anne ve yavru maymunun yanına diğer maymunların da geldiğini söyleyen Lodhi'ye göre, yavru maymun birkaç dakika sonra ayılarak kendine geldi.


Yayın Tarihi: 11.05.2017

Tarihte deney amaçlı birçok hayvan uzaya gönderildi. İşte uzaya yollanan ve kimisinin dakikalar içinde öldüğü uzay hayvanları...


Yayın Tarihi: 06.05.2017

Doğayla uyum içinde yaşayan bu kamuflaj uzmanı hayvanları görebildiniz mi? Bu fotoğraflara dikkatli bakın...


Yayın Tarihi: 01.05.2017

Şili sahillerindeki Taltal’da, bir iskelede meydana gelen kapışma ilginç görüntüler oluşturdu. Fotoğrafçı Alberto Ghizzi Panizza tarafından yakalanan karelerde bir köpek ve deniz aslanının bir parça balık için birbirlerine ‘diş gösterdikleri’ görülüyor.


Yayın Tarihi: 28.04.2017

Çocuklarınızı hayvanlarla başbaşa bırakmayın!


Yayın Tarihi: 21.04.2017

Önce kabuk çatlamaya başlıyor. Ardından kırılan kabuktaki delikten bir gaga uzanıyor.


Yayın Tarihi: 17.04.2017

Endonezya'daki bu pazar görenleri hayrete düşürüyor.


Yayın Tarihi: 16.04.2017

İstanbul Silivri’de sokak köpeğini boğazına bağladığı halatla sürükleyerek araca bindirmeye çalışan belediye çalışanları işten çıkarıldı. Hayvanseverleri ayağa kaldıran olaydan sonra belediye bakımevlerinin içler acısı durumları ortaya çıktı. Hayvanların bakımevlerinde eziyet çektiğini söyleyen HAYKONFED Başkanı Nesrin Çıtırık, “Biz yıllardır belediye barınaklarındaki bu zulümlerle mücadele veriyoruz. Bazı belediye bakım evlerinde koşullar kötü, denetim sorunu var” dedi.


Yayın Tarihi: 10.04.2017

Birbirinden çılgın ve şaşırtıcı fotoğraflar..


Yayın Tarihi: 09.04.2017

Sivas Kangalı, yırtıcı ve vahşi hayvan besleme meraklısı zengin Arapların çok isteyip alamadıkları tek hayvan...


Yayın Tarihi: 25.03.2017


Yayın Tarihi: 24.03.2017

İğneli vatoz, Steve Irwin(Timsah Avcısı) bu türün kalbinden iğneyle sokulmasıyla ölmüş...


Yayın Tarihi: 19.03.2017

Düzce'nin Cumayeri ilçesinden geçen Melen Çayında rafting yapan köpek ilgi gördü.


Yayın Tarihi: 17.03.2017

Kazakistan'ın Almatı şehrinde yaşayan sıradan bir aile, kendi mutfağında bulaşık yıkayan rakunu görünce şaşkına döndü.


Yayın Tarihi: 10.03.2017

Sıradan bir yabani hayvan barınağı gibi görünse de aslında içerisi çok farklı.


Yayın Tarihi: 09.03.2017

Rusya'nın en ilginç yerlerinden birisi olan Kamçatka, Asya'nın en doğusunda yer alan yarımada.


Yayın Tarihi: 06.03.2017

İnsanı yaşayamadığı topraklarda muhteşem hayat..


Yayın Tarihi: 06.03.2017

Boylarıyla cüssesiyle dünyanın dev hayvanları...


Yayın Tarihi: 01.03.2017

Avustralya’nın güney batı kesimlerinde yaşayan kanguru familyasından olan Quokka, sempatik ve cana yakın olan bir hayvan türüdür. Quokkalar “ağaç kanguruları” olarak da bilinir.


Yayın Tarihi: 01.03.2017

Antalya Alanya'da 1 günde 30'a yakın kedi zehirli gıda nedeniyle telef olurken, 1 köpek, hayvanseverlerin yardımıyla kurtarıldı. Dünya Kedi Irkları Başkanı Hocaoğlu suç duyurusunda bulundu.


Yayın Tarihi: 26.02.2017

Kocaeli'nin Kartepe İlçesi'nde yangın çıkan ahırdan son anda çıkarılan 4 büyükbaş hayvan yanmaktan kurtarıldı.


Yayın Tarihi: 26.02.2017

Instagram hesabında avladığı hayvanların fotoğraflarını paylaşan ABD’li modele tepki üzerine tepki yağıyor...


Yayın Tarihi: 15.02.2017

Vahşi doğadan korkunç fotoğraflar


Yayın Tarihi: 09.02.2017

Çoğu insan hayatının bir döneminde tırnaklarını yemiştir. Bazı canlılar ise farklı nedenlerle vücutlarının çok daha büyük parçalarını yiyebiliyor.


Yayın Tarihi: 11.01.2017