Son Dakika Yeni Hükümet Haberleri

Almanya'da koalisyon hükümeti kurmak için masaya oturan Hristiyan Demokratlar, Hür Demokratlar ve Yeşiller arasındaki görüşmeler sonuçsuz kaldı. Artık en güçlü olasılık erken seçim. Peki, başka alternatifler de var mı? Çoğunluk hükümeti için seçenekler neler?


Yayın Tarihi: 20.11.2017

Pazar günü öğle saatlerinde başlayan ve 12 saat süren görüşmelerin ardından Hür Demokrat Parti görüşmelerden çekildi.


Yayın Tarihi: 20.11.2017

Devlet, çalışan ve vatandaşlarla yaşanan uyuşmazlıkları çözüme kavuşturacak arabulucu formülünü buldu.


Yayın Tarihi: 15.11.2017

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, AK Parti Hükümeeti'nin Mesut Barzani'ye ne kadar borç verdiğini sordu.


Yayın Tarihi: 09.11.2017

Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu, sonrası Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, gündeme ilişkin son dakika değerlendirmelerde bulundu. MTV zammı hakkında konuşan Bozdağ,"Bakanlar Kurulumuz MTV’nin kanun tasarısında öngörülen rakamdan makul bir rakama çekilmesi konusunda karar verdi. Bu konuda Naci Bey gerekli çalışmaları bitirdikten sonra konunun ne kadar aşağı çekileceğini açıklayacak. Konu, yapılan iyileştirmeye göre revize edilecektir” dedi.


Yayın Tarihi: 02.10.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, üzüm mitingi ve çalıştayı için geldiği Manisa'nın Alaşehir ilçesinde, önce TARİŞ Entegre Üzüm İşletme Müdürlüğü'nü gezdi. Burada yöneticilerden bilgi alan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, daha sonra yemeğe geçip kadın işçilerle aynı masada yemek yedi, sohbet etti. Üzüm çalıştayında da, bölgede çiftçileri ve üzüm üreticilerini dinleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, onlara partilerinin politikalarını anlattı.


Yayın Tarihi: 28.09.2017

Irak referandumuna doğru gerilim yükeliyor... Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, IKBY referandum kararına ilişkin, "Bu, tehlikeli bir yoldur, doğru bir iş değildir. Barzani ateşle oynuyor. Bu ateş Barzani'yi önce yakar, sonra da başkalarını yakar. Doğru olan bu ateşle oynamaktan vazgeçmektir, aklıselime teslim olmak, referandumu iptal etmektir" açıklamasında bulundu.


Yayın Tarihi: 20.09.2017

İspanya polisi, Madrid yönetimi tarafından yasadışı ilan edilen tartışmalı bağımsızlık referandumu öncesinde Katalan hükümetinin genel merkezinde arama yapıyor. Polisin Ekonomi, Dış İlişkiler, Çalışma ve Sosyal İlişkiler departmanları ile hükümet merkezine girdiği ve 1 Ekim'de yapılması planlanan bağımsızlık referandumuyla ilgili yürütülen soruşturma için delil topladığı belirtildi.


Yayın Tarihi: 20.09.2017

Terör örgütü PKK, geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamada iki üst düzey MİT mensubunu kaçırdığını iddia etmişti. Konuyla ilgili hükümetten ilk açıklama geldi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yaptığı açıklamada kaçırılma olayını doğrularken, 'Bizim bahsedilen iki kişiyi geri getirmek için PKK ile kurduğumuz doğrudan bir bağlantı yok' dedi.


Yayın Tarihi: 19.09.2017

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, hükümet olarak yapılaşmada 15 senelik bir hedef koyduklarını söylerken "Türkiye’nin yarısını neredeyse yok edeceğiz. Yerine koyacaklarımız 100 sene 200 sene yıkılmayacak” dedi.


Yayın Tarihi: 19.09.2017

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, "Fındık üreticisinin elindeki tüm fındığı TMO olarak alacağız. Önümüzdeki hafta Salı günü de fındık üreticisine 40 milyon lira ödeme yapacağız" dedi


Yayın Tarihi: 16.09.2017

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Özbekistan Başbakan Yardımcısı Cemşit Kuçkarov ile görüşmesinde ABD'de hakkında dava açılan eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Çağlayan, ABD’de görülen Reza Zarrab ­davasına sanık olarak eklenmişti. Ek iddianamede Çağlayan’ın yanı sıra, Halk Bankası eski genel müdürü Süleyman Aslan, aynı bankanın Genel Müdür Yardımcısı Levent Balkan ve Abdullah Happani de bulunuyor.


Yayın Tarihi: 07.09.2017

Bakan Elvan, “Hedefimiz ithal ettiğimiz ürünleri üretmek. Petrokimya, sağlık endüstrisi, yazılım, turizm ve savunma sanayisinde dönüşüm başlayacak” dedi


Yayın Tarihi: 02.09.2017

Afganistan İnsan Hakları Komisyonu, hükümete kadınlara bekâret testi yapılmasından vazgeçme çağrısı yaptı. Bapımsız komisyon bu tip testlerin "cinsel tacize eş" olduğuna dikkat çekti. Bağımsız komisyon, himenin (kadınlarda vajinal açıklığı çevreleyen veya kısmen kaplayan zarımsı doku) sağlam olup olmadığını inceleyen bu testin kadınlar üzerinde zarar verici psikolojik etkiler bıraktığını ve cinsel tacize eş olduğunu belirtti.


Yayın Tarihi: 21.08.2017

2018 ve 2019 yılı memur maaşları ile ilgili zam görüşmeleri masada. Memur zammı ve memur maaşları ne kadar olacak merak ediliyor. Hükümet enflasyon farkı ile ne kadar zam teklifinde bulundu! Sendikaların yanııtı ne olacak? İşte memur zammı ile ilgili son durum.


Yayın Tarihi: 14.08.2017

2017 Kurban Bayramı tatili kaç gün? Vatandaşlar yaklaşan bayram tatili öncesi bu soruya yanıt ararken hükümetten konuyla ilgili yeni açıklama geldi.Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci yaptığı son dakika açıklamasında 'Bakanlar Kurulunda konuşup, ortak bir karara vardığımız da sizler ile paylaşacağız' ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 10.08.2017

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) eski Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) üyesi Ayhan Oğan'ın bir tartışma programında "yeni bir devlet kurduklarını" söylemesi, hem AKP hem de muhalefetin eleştirilerine neden oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümet yetkilileri, üst üste yaptıkları açıklamalarla Oğan'ın beyanlarının kendilerini bağlamadığını söyledi.


Yayın Tarihi: 08.08.2017

Uzun tatil beklentisindeki vatandaşlar Kurban Bayramı kaç gün olacak diye merakla bekliyorlar. 30 Ağustos zafer bayramı ve Kurban Bayramı birleşimi ile 10 gün tatil yapmak mümkün olacak mı? Kurban bayramında tatil süresi ile ilgili olarak Hükümet kanadından ilk açıklama Kültür ve Turizm bakanı Numan Kurtulmuş'tan geldi.


Yayın Tarihi: 04.08.2017

MHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaya, "Gıda fiyatlarında yaşanan öngörülemeyen artışların sebebini, gıdanın hammaddesi olan tarım ürünlerinin fiyatlarında arayan Hükümet fevkalade yanlış bir yoldadır." dedi.


Yayın Tarihi: 01.08.2017

Güney Kore'de hükümetin çiftleri bebek sahibi olmaya özendirmek için uyguladığı 70 milyar dolarlık programa rağmen doğum oranı, ülke tarihinin en düşük seviyesine indiği belirlendi. Uzmanlar doğum oranınındaki düşüşünün nedenini, gençler arasındaki işsizliğin artışıyla ilişkilendiriyor. Ülkedeki birçok çift hayat pahalılığı, özellikle de barınma ve eğitimin giderlerinin artması yüzünden çocuk yapamadıklarını ifade ediyor.


Yayın Tarihi: 31.07.2017

TBMM Başkanlığı'na sunulan ve müftülere nikâh kıyma yetkisi değişikliğini içeren tasarı kamuoyunda tartışma yarattı.Tasarı, evlendirme yetkisi bulunan görevlilere il ve ilçe müftülerinin eklenmesini öngörüyor. Hükümet, değişikliğin evlendirme işlemlerini kolaylaştıracağını savunuyor. Hükümet neden bu değişikliği gündeme getirdi? Muhalefet ve kadın örgütleri neden karşı çıkıyor? Beş soruda inceledik.


Yayın Tarihi: 31.07.2017

Başbakan Binali Yıldırım Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la bugün sürpriz bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşme sonrası açıklama yapan Başbakan Yıldırım yeni kabineyi açıkladı. Yeni kabinede yer almayan AK Parti Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş'ten son dakika açıklama geldi. Türkeş, yeni kabine ile ilgili "Yeni Bakanlar Kurulu, ülkemize ve milletimize hayırlı olsun. Görev alan tüm arkadaşlarımıza muvaffakiyetler diliyorum” ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 19.07.2017

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Wall Street'te yayınlanan FETÖ lideri Gülen röportajına tepki gösterdi. Kurtulmuş: "Asla sıradan bir röportaj, sıradan bir fotoğraf değildir. Sürekli mevzi kaybeden, darmadağınık olan üyelerine moral aşılamaya çalışan ve üstü kapalı olarak Türkiye Cumhuriyeti'ne mesaj vermeye çalışan bir görüntü var.Biz ABD'li yetkililere şunu söylüyoruz: Müttefiklik, dostluk bu adamı derdest edip tutuklamayı gerektirir. Ama siz hukuk süreci diyorsanız hareket alanını kısıtlayın"


Yayın Tarihi: 18.07.2017

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu sonrası yaptığı açıklamada 15 Temmuz etkinlikleriyle ilgili "birinci yıl dönümünde yapılan bu etkinliklere, yaklaşık 6 milyonu aşkın vatandaşımız katılmıştır" ifadelerini kullandı. Kurtulmuş, ayrıca, 111 bin 240 kişi kamu görevinden ihraç edildiğini belirterek, "32 bin 180 kişi uzaklaştırıldı. Yaklaşık 3,5 milyon kamu görevlisi olduğunu düşünürseniz ihraç edilenlerin rakamı, toplam kamu görevlilerinin yüzde 3,5 seviyesindedir." dedi.


Yayın Tarihi: 17.07.2017

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, gündeme ilişkin son dakika açıklamalarda bulundu. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara'dan başlattığı Adalet Yürüyüşü'ne ilişkin provokasyon uyarısı yapan Kurtulmuş, "Bazı radikal marjinal unsurları CHP bayrağının altına girerek bir takım terör örgütlerinin provoke etmesine imkan sağlamasınlar. Devlet olarak başından bu yana yürüyüşte provokasyon olmaması için gayret sarf ediyoruz" ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 03.07.2017

80 milyon vatandaşa hükümetten bayram müjdesi geldi. Gelir Vergisi’nde kapsamlı bir değişikliğe gidiliyor. Kârlı işletmeye yatırım indirimi geliyor. 2.5 milyon esnafın defter tutma çilesi bitiyor


Yayın Tarihi: 26.06.2017

Hükümet, sendikaların 'güvencesi' olmadığı için sıkça eleştirdiği esnek, uzaktan çalışma konusundaki hukuki boşlukları doldurmak için kolları sıvadı.


Yayın Tarihi: 26.06.2017

Başbakan Binali Yıldırım dün Çankaya Köşkü'nde medya temsilcileriyle bir araya geldiği iftar programında önemli açıklamalarda bulundu. Bedelli askerlik ile ilgili bir soru üzerine Başbakan Yıldırım, "Programımızda, Hükümetin gündeminde 'bedelli'yle ilgili bir konu yok. Çünkü şu anda terörle amansız bir mücadele içindeyiz. Bütün yoğunluğumuzu, ağırlığımızı bu konuya vermiş durumdayız" yanıtını verdi.


Yayın Tarihi: 04.06.2017

Kolombiya'da hükümet ve FARC (Kolombiya Devrimci Silahlı Güçleri) örgüte silah bırakması için ek süre verilmesi konusunda anlaştı. Devlet Başkanı Juan Manuel Santos, televizyonda yaptığı konuşmada, örgüte silahlarını teslim etmesi için 20 gün ek süre verildiğini söyledi. Geçen yıl imzalanan anlaşma kapsamında, örgütün elindeki tüm silahları Salı günü itibariyle Birleşmiş Milletler görevlilerine teslim etmesi gerekiyordu.


Yayın Tarihi: 30.05.2017

Hükümet, 26.5 milyon çalışan için ‘sıfır ölüm, sıfır yaralanma’ hedefiyle iş güvenliği seferberliği başlatıyor. Seferberlik bugün 3. Havalimanı’nda start alacak


Yayın Tarihi: 13.05.2017

Hükümet milyonlarca kişiyi ilgilendiren düzenlemeleri hayata geçiriyor. İndirimli esnaf kredileri esnetildi, yabancı yatırımcıya vatandaşlık kapısı açıldı. Terör mağduru çiftçinin borcu ertelendi. 130 yıllık mülkiyet sorunu çözülüyor, futbol kulüplerine bir şans daha veriliyor


Yayın Tarihi: 06.05.2017

Venezuela'da hükümet karşıtı eylemler bir aydır sürerken önceki gün başkent Caracas’ta göstericilerle polis arasında şiddetli çatışmalar yaşandı.


Yayın Tarihi: 05.05.2017

Brezilya Cumhurbaşkanı Michel Temer'in, iş kanunuyla ilgili kemer sıkma açıklamalarının ardından sendikalar binlerce Brezilyalı greve çağırdı. Brezilya'daki genel grevde yaşanılan çatışmalarda birçok araç ateşe verilirken, caddeler trafiğe kapatıldı.


Yayın Tarihi: 30.04.2017

ABD'de federal hükümet bir kez daha "kapanma" tehlikesiyle karşı karşıya geldi. Federal kamu kuruluşlarının faaliyetlerini sürdürmesini sağlayan ikinci geçici bütçenin geçerliliği 28 Nisan Cuma gecesi dolacak. Dolayısıyla, birçok federal kurumun finansman yetersizliği nedeniyle geçici olarak "kepenk kapatmasına" saatler kaldı. Geçici bütçe kabul edilirse, bu geçen eylül ayından bu yana kabul edilen üçüncü kısa vadeli çözüm olacak.


Yayın Tarihi: 28.04.2017

Venezuela'da Dışişleri Bakanı Rodriguez, ülkesinin Amerikan Devletleri Örgütü'nden ayrılabileceğini a'da Dışişleri Bakanı Rodriguez, ülkesinin Amerikan Devletleri Örgütü'nden ayrılabileceğini açıklarken, 26 kişinin öldüğü, 400'den fazla kişinin yaralandığı protesto gösterileri devam ediyor. Devlet Başkanı Nicolas Maduro liderliğindeki hükümeti protesto eden göstericiler, başkent Caracas'ta çok sayıda ana yolu trafiğe kapattı. Güvenlik güçleri, göstericileri göz yaşartıcı gazla dağıtmaya çalıştı.


Yayın Tarihi: 27.04.2017

Ekonomik kriz karşısında cezaevindeki muhalefet liderlerinin salıverilmesi ve erken seçime gidilmesini talep eden Venezuelalı protestocular polisle çatıştı. En az iki kişi öldü. Cumhurbaşkanı Madura ise polise ve dükkanlara saldırdıkları gerekçesiyle muhalefeti suçluyor.


Yayın Tarihi: 20.04.2017

Referandum sonuçlarında evet çıkmasıyla üç düzenleme yürürlüğe giriyor. Anayasa değişiklik paketi sandıktan 'Evet'le çıktı. Değişikliklerin büyük çoğunluğu 3 Kasım 2019'da hayata geçecek. Ancak 18 maddelik o teklifin 3 maddesi için bu durum geçerli değil. O 3 madde hemen hayata geçecek. Peki o 3 maddenin ve diğer maddelerin içeriğinde neler var? Yeni düzenleme ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kurucusu olduğu AK Parti'ye dönüşünün önü açıldı. İşte detaylar...


Yayın Tarihi: 17.04.2017

Venezuela'da yaklaşık iki haftadır devam eden hükümet karşıtı gösterilerde hayatını kaybedenlerin sayısı 4'e yükseldi.


Yayın Tarihi: 13.04.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Almanya başta olmak üzere AB ülkelerine yönelik eleştirilerine Alman siyasetçilerden yanıt geldi. Darbe girişiminin ardından atılan adımlarla anayasal düzenin ihlal edildiğini kaydeden Almanya Federal Meclis Başkanı Lammert, Türkiye’de ikinci bir darbe teşebbüsü yaşandığını ve bunun ‘demokrasiye karşı darbe’ olduğunu belirtti. Almanya Federal Meclis Başkanı Norbert Lammert hükümeti, ‘demokrasiye karşı darbe’ teşebbüsünde bulunmakla suçladı.


Yayın Tarihi: 28.03.2017

Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de çitçiler, hükümetin tarım politikalarını protesto ettikleri gösterilerde ağızlarına fare soktu. Bazı çiftçiler de ölü taklidi yaparak durumun vehametini gösterdi.


Yayın Tarihi: 27.03.2017

Hükümetin hayata geçirdiği yeni terörle mücadele stratejisi ile güvenlik güçleri yaz-kış, kar-tipi demeden sahada operasyona çıkıyor.


Yayın Tarihi: 25.03.2017

Hollanda'nın Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na yönelik skandal iptal kararına Hükümet'ten ilk tepkiler gelmeye başladı. Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, 'Bunun altında kalmayız' dedi.


Yayın Tarihi: 11.03.2017

Dünyaca ünlü fizikçi Stephen Hawking, insanın saldırganlık içgüdüsünün teknoloji nedeniyle bir yıkıma dönüşebileceğini söyledi ve bir 'dünya hükümeti'nin kurulmasını önerdi.


Yayın Tarihi: 09.03.2017

Bomba yüklü araçlar ve patlayıcı tuzaklanmış evlerle direnen IŞİD'e karşı ordu birlikleri de durmuyor; hükümet binalarına 400 metre kaldı. Telafer yolunun kapatılmasıyla yeni bir aşamaya geçildi.


Yayın Tarihi: 03.03.2017

Avusturya gazetesi Kurier, Avusturya'nın hükümet sitelerine gerçekleştirilen sanal saldırıların arkasında ABD'nin Kentucky eyaletinde yaşayan Arslan A. isimli bir Türk hackerın yer aldığını öne sürdü.


Yayın Tarihi: 01.03.2017

"Ben hükümetin ve Saray’ın şu anda ‘Türkiye’de bir Gezi olayı olsun’ diye dua ettiğini düşünüyorum. Hatta elimde bunun kanıtları da var"


Yayın Tarihi: 15.02.2017

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 'IŞİD 2 Türk askerini yaktı' iddiasıyla gündeme gelen videoyu "7 gün olacak cevap yok. Yahu bu nasıl bir devlet, böyle bir devlet olabilir mi?" diye Hükümet'e sordu.


Yayın Tarihi: 29.12.2016

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu, hükümetin FETÖ ile mücadelesini desteklemek için gerçekleştireceği yürüyüşün başvurusunu yaptı.


Yayın Tarihi: 22.11.2016

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'cinsel istismar' düzenlemesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.


Yayın Tarihi: 22.11.2016

Başbakan Yıldırım, "Geriye doğru işlemeyecek sınırlı bir idam düzenlemesi yapılabilir" demişti


Yayın Tarihi: 02.11.2016