Son Dakika Yeni Hükümet Haberleri

Başbakan Binali Yıldırım Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la bugün sürpriz bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşme sonrası açıklama yapan Başbakan Yıldırım yeni kabineyi açıkladı. Yeni kabinede yer almayan AK Parti Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş'ten son dakika açıklama geldi. Türkeş, yeni kabine ile ilgili "Yeni Bakanlar Kurulu, ülkemize ve milletimize hayırlı olsun. Görev alan tüm arkadaşlarımıza muvaffakiyetler diliyorum” ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 19.07.2017

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Wall Street'te yayınlanan FETÖ lideri Gülen röportajına tepki gösterdi. Kurtulmuş: "Asla sıradan bir röportaj, sıradan bir fotoğraf değildir. Sürekli mevzi kaybeden, darmadağınık olan üyelerine moral aşılamaya çalışan ve üstü kapalı olarak Türkiye Cumhuriyeti'ne mesaj vermeye çalışan bir görüntü var.Biz ABD'li yetkililere şunu söylüyoruz: Müttefiklik, dostluk bu adamı derdest edip tutuklamayı gerektirir. Ama siz hukuk süreci diyorsanız hareket alanını kısıtlayın"


Yayın Tarihi: 18.07.2017

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu sonrası yaptığı açıklamada 15 Temmuz etkinlikleriyle ilgili "birinci yıl dönümünde yapılan bu etkinliklere, yaklaşık 6 milyonu aşkın vatandaşımız katılmıştır" ifadelerini kullandı. Kurtulmuş, ayrıca, 111 bin 240 kişi kamu görevinden ihraç edildiğini belirterek, "32 bin 180 kişi uzaklaştırıldı. Yaklaşık 3,5 milyon kamu görevlisi olduğunu düşünürseniz ihraç edilenlerin rakamı, toplam kamu görevlilerinin yüzde 3,5 seviyesindedir." dedi.


Yayın Tarihi: 17.07.2017

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, gündeme ilişkin son dakika açıklamalarda bulundu. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara'dan başlattığı Adalet Yürüyüşü'ne ilişkin provokasyon uyarısı yapan Kurtulmuş, "Bazı radikal marjinal unsurları CHP bayrağının altına girerek bir takım terör örgütlerinin provoke etmesine imkan sağlamasınlar. Devlet olarak başından bu yana yürüyüşte provokasyon olmaması için gayret sarf ediyoruz" ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 03.07.2017

80 milyon vatandaşa hükümetten bayram müjdesi geldi. Gelir Vergisi’nde kapsamlı bir değişikliğe gidiliyor. Kârlı işletmeye yatırım indirimi geliyor. 2.5 milyon esnafın defter tutma çilesi bitiyor


Yayın Tarihi: 26.06.2017

Hükümet, sendikaların 'güvencesi' olmadığı için sıkça eleştirdiği esnek, uzaktan çalışma konusundaki hukuki boşlukları doldurmak için kolları sıvadı.


Yayın Tarihi: 26.06.2017

Başbakan Binali Yıldırım dün Çankaya Köşkü'nde medya temsilcileriyle bir araya geldiği iftar programında önemli açıklamalarda bulundu. Bedelli askerlik ile ilgili bir soru üzerine Başbakan Yıldırım, "Programımızda, Hükümetin gündeminde 'bedelli'yle ilgili bir konu yok. Çünkü şu anda terörle amansız bir mücadele içindeyiz. Bütün yoğunluğumuzu, ağırlığımızı bu konuya vermiş durumdayız" yanıtını verdi.


Yayın Tarihi: 04.06.2017

Kolombiya'da hükümet ve FARC (Kolombiya Devrimci Silahlı Güçleri) örgüte silah bırakması için ek süre verilmesi konusunda anlaştı. Devlet Başkanı Juan Manuel Santos, televizyonda yaptığı konuşmada, örgüte silahlarını teslim etmesi için 20 gün ek süre verildiğini söyledi. Geçen yıl imzalanan anlaşma kapsamında, örgütün elindeki tüm silahları Salı günü itibariyle Birleşmiş Milletler görevlilerine teslim etmesi gerekiyordu.


Yayın Tarihi: 30.05.2017

Hükümet, 26.5 milyon çalışan için ‘sıfır ölüm, sıfır yaralanma’ hedefiyle iş güvenliği seferberliği başlatıyor. Seferberlik bugün 3. Havalimanı’nda start alacak


Yayın Tarihi: 13.05.2017

Hükümet milyonlarca kişiyi ilgilendiren düzenlemeleri hayata geçiriyor. İndirimli esnaf kredileri esnetildi, yabancı yatırımcıya vatandaşlık kapısı açıldı. Terör mağduru çiftçinin borcu ertelendi. 130 yıllık mülkiyet sorunu çözülüyor, futbol kulüplerine bir şans daha veriliyor


Yayın Tarihi: 06.05.2017

Venezuela'da hükümet karşıtı eylemler bir aydır sürerken önceki gün başkent Caracas’ta göstericilerle polis arasında şiddetli çatışmalar yaşandı.


Yayın Tarihi: 05.05.2017

Brezilya Cumhurbaşkanı Michel Temer'in, iş kanunuyla ilgili kemer sıkma açıklamalarının ardından sendikalar binlerce Brezilyalı greve çağırdı. Brezilya'daki genel grevde yaşanılan çatışmalarda birçok araç ateşe verilirken, caddeler trafiğe kapatıldı.


Yayın Tarihi: 30.04.2017

ABD'de federal hükümet bir kez daha "kapanma" tehlikesiyle karşı karşıya geldi. Federal kamu kuruluşlarının faaliyetlerini sürdürmesini sağlayan ikinci geçici bütçenin geçerliliği 28 Nisan Cuma gecesi dolacak. Dolayısıyla, birçok federal kurumun finansman yetersizliği nedeniyle geçici olarak "kepenk kapatmasına" saatler kaldı. Geçici bütçe kabul edilirse, bu geçen eylül ayından bu yana kabul edilen üçüncü kısa vadeli çözüm olacak.


Yayın Tarihi: 28.04.2017

Venezuela'da Dışişleri Bakanı Rodriguez, ülkesinin Amerikan Devletleri Örgütü'nden ayrılabileceğini a'da Dışişleri Bakanı Rodriguez, ülkesinin Amerikan Devletleri Örgütü'nden ayrılabileceğini açıklarken, 26 kişinin öldüğü, 400'den fazla kişinin yaralandığı protesto gösterileri devam ediyor. Devlet Başkanı Nicolas Maduro liderliğindeki hükümeti protesto eden göstericiler, başkent Caracas'ta çok sayıda ana yolu trafiğe kapattı. Güvenlik güçleri, göstericileri göz yaşartıcı gazla dağıtmaya çalıştı.


Yayın Tarihi: 27.04.2017

Ekonomik kriz karşısında cezaevindeki muhalefet liderlerinin salıverilmesi ve erken seçime gidilmesini talep eden Venezuelalı protestocular polisle çatıştı. En az iki kişi öldü. Cumhurbaşkanı Madura ise polise ve dükkanlara saldırdıkları gerekçesiyle muhalefeti suçluyor.


Yayın Tarihi: 20.04.2017

Referandum sonuçlarında evet çıkmasıyla üç düzenleme yürürlüğe giriyor. Anayasa değişiklik paketi sandıktan 'Evet'le çıktı. Değişikliklerin büyük çoğunluğu 3 Kasım 2019'da hayata geçecek. Ancak 18 maddelik o teklifin 3 maddesi için bu durum geçerli değil. O 3 madde hemen hayata geçecek. Peki o 3 maddenin ve diğer maddelerin içeriğinde neler var? Yeni düzenleme ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kurucusu olduğu AK Parti'ye dönüşünün önü açıldı. İşte detaylar...


Yayın Tarihi: 17.04.2017

Venezuela'da yaklaşık iki haftadır devam eden hükümet karşıtı gösterilerde hayatını kaybedenlerin sayısı 4'e yükseldi.


Yayın Tarihi: 13.04.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Almanya başta olmak üzere AB ülkelerine yönelik eleştirilerine Alman siyasetçilerden yanıt geldi. Darbe girişiminin ardından atılan adımlarla anayasal düzenin ihlal edildiğini kaydeden Almanya Federal Meclis Başkanı Lammert, Türkiye’de ikinci bir darbe teşebbüsü yaşandığını ve bunun ‘demokrasiye karşı darbe’ olduğunu belirtti. Almanya Federal Meclis Başkanı Norbert Lammert hükümeti, ‘demokrasiye karşı darbe’ teşebbüsünde bulunmakla suçladı.


Yayın Tarihi: 28.03.2017

Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de çitçiler, hükümetin tarım politikalarını protesto ettikleri gösterilerde ağızlarına fare soktu. Bazı çiftçiler de ölü taklidi yaparak durumun vehametini gösterdi.


Yayın Tarihi: 27.03.2017

Hükümetin hayata geçirdiği yeni terörle mücadele stratejisi ile güvenlik güçleri yaz-kış, kar-tipi demeden sahada operasyona çıkıyor.


Yayın Tarihi: 25.03.2017

Hollanda'nın Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na yönelik skandal iptal kararına Hükümet'ten ilk tepkiler gelmeye başladı. Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, 'Bunun altında kalmayız' dedi.


Yayın Tarihi: 11.03.2017

Dünyaca ünlü fizikçi Stephen Hawking, insanın saldırganlık içgüdüsünün teknoloji nedeniyle bir yıkıma dönüşebileceğini söyledi ve bir 'dünya hükümeti'nin kurulmasını önerdi.


Yayın Tarihi: 09.03.2017

Bomba yüklü araçlar ve patlayıcı tuzaklanmış evlerle direnen IŞİD'e karşı ordu birlikleri de durmuyor; hükümet binalarına 400 metre kaldı. Telafer yolunun kapatılmasıyla yeni bir aşamaya geçildi.


Yayın Tarihi: 03.03.2017

Avusturya gazetesi Kurier, Avusturya'nın hükümet sitelerine gerçekleştirilen sanal saldırıların arkasında ABD'nin Kentucky eyaletinde yaşayan Arslan A. isimli bir Türk hackerın yer aldığını öne sürdü.


Yayın Tarihi: 01.03.2017

"Ben hükümetin ve Saray’ın şu anda ‘Türkiye’de bir Gezi olayı olsun’ diye dua ettiğini düşünüyorum. Hatta elimde bunun kanıtları da var"


Yayın Tarihi: 15.02.2017

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 'IŞİD 2 Türk askerini yaktı' iddiasıyla gündeme gelen videoyu "7 gün olacak cevap yok. Yahu bu nasıl bir devlet, böyle bir devlet olabilir mi?" diye Hükümet'e sordu.


Yayın Tarihi: 29.12.2016

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu, hükümetin FETÖ ile mücadelesini desteklemek için gerçekleştireceği yürüyüşün başvurusunu yaptı.


Yayın Tarihi: 22.11.2016

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'cinsel istismar' düzenlemesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.


Yayın Tarihi: 22.11.2016

Başbakan Yıldırım, "Geriye doğru işlemeyecek sınırlı bir idam düzenlemesi yapılabilir" demişti


Yayın Tarihi: 02.11.2016

'FETÖ' soruşturmasında tutuklanan hakimin daha önce darbeci askerleri, sonra da iş adamlarını tutuklama kararlarını verdiği ortaya çıktı.


Yayın Tarihi: 19.10.2016

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, hükümete terörle mücadele konusunda katkı sunmaya hazır olduklarını söyledi.


Yayın Tarihi: 18.08.2016

El yapımı patlayıcılarla ilgili alınan yeni önlemler kapsamında, mutfak tüplerinde seri numarası ve kare kod uygulamasına geçilecek.


Yayın Tarihi: 10.06.2016

65. hükümet yarın kuruluyor. Yeni kabine ve AK Parti MYK'nın yarın açıklanması bekleniyor.


Yayın Tarihi: 23.05.2016

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yusufeli Barajı'nın 3 yılda tamamlanması için yeni hükümete talimat vereceğini açıkladı


Yayın Tarihi: 21.05.2016

Terör saldırılarının etkisinden kurtulmaya çalışan Belçika, intihar bombacılarından birinin Türkiye tarafından sınır dışı edilip Brüksel’in durum hakkında bildirilmesine rağmen önlem almadığının ortaya çıkmasıyla hükümet kriziyle karşı karşıya kaldı.


Yayın Tarihi: 25.03.2016

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası açıklama yaptı.


Yayın Tarihi: 22.02.2016

Ukrayna’da koalisyon hükümetini oluşturan dört partiden biri olan ve Lvov Belediye Başkanı Andrey Sadovıy’ın başkanı olduğu Samopomiç (Özyardım) Partisi, koalisyon hükümetinden çekilme kararı aldı.


Yayın Tarihi: 19.02.2016

Üst düzey hükümet yetkilileri, Türkiye'nin Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad'ın altı ay sonunda görevi bırakacağı bir siyasi geçiş sürecini kabul etmeye hazır olduğunu söyledi.


Yayın Tarihi: 20.10.2015

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun seçim hükümeti görüşmesi sona erdi.


Yayın Tarihi: 28.08.2015

Türkiye yeniden seçim yolunda. Hükümeti kurmak için tanınan 45 günlük süre bugün sona eriyor. Erken seçim süreci bugün resmen başladı.


Yayın Tarihi: 24.08.2015

YSK Başkanı Sadi Güven, partilerle görüştükten sonra seçim tarihini belirleyeceklerini söyledi.


Yayın Tarihi: 20.08.2015

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın atayacağı olası bir HDP'li seçim hükümetinin kendilerinde ulusal güvenlik endişesi yaratmayacağını söyledi.


Yayın Tarihi: 19.08.2015

CHP Sözcüsü Haluk Koç gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu: "CHP'nin seçim hükümetinde yer alması söz konusu değildir."


Yayın Tarihi: 19.08.2015

Başbakan Davutoğlu, 63. Hükümeti kurma görevini Cumhurbaşkanı Erdoğan'a iade etti.


Yayın Tarihi: 18.08.2015

HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen, "Seçim hükümetinden kaçınmayacağız, sorumluluk üstleneceğiz" dedi.


Yayın Tarihi: 18.08.2015

Başbakan Ahmet Davutoğlu, bugün saat 19:30'da hükümeti kurma görevini iade etmek üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüşecek.


Yayın Tarihi: 18.08.2015

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Twitter üzerinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.


Yayın Tarihi: 29.07.2015

Hükümeti kurma için 45 günlük süre 23 Ağustos'ta sona eriyor.


Yayın Tarihi: 14.07.2015

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu Huber Köşkü'nde kabul ediyor...


Yayın Tarihi: 27.06.2015

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hükümeti kurma görevini Meclis Başkanlığı seçiminden önce vermek gibi bir niyetim yok" dedi.


Yayın Tarihi: 21.06.2015
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir