Son Dakika Yeni Ilker başbuğ Haberleri

Anayasa Mahkemesi (AYM) eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un yargılanabilmesi için Başbakanlık'tan kovuşturma izni alınmasına karar verdi.


Yayın Tarihi: 12.10.2017

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Ankara-Washington hattındaki vize krizini değerlendirirken vizesi olmasına rağmen davet edildiği 29 Ekim resepsiyonuna katılmayacağını, ABD'nin kararını protesto ettiğini söyledi.


Yayın Tarihi: 09.10.2017

Eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) bağımsızlık referandumu kararıyla ilgili açıklama yaptı. Başbuğ, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi: "TBMM en kısa zamanda IKYB'nin 25 Eylül'de gerçekleştireceği bağımsızlık referandumuna karşı bir karar almalıdır. Aksi, tarihi bir hata olur."


Yayın Tarihi: 14.09.2017

15 Temmuz darbe girişimi ve TSK içindeki FETÖ yanlısı yapılanmayla ilgili detaylar gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, bugünkü yazısında 21 Temmuz Cuma günü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile randevusunda, CHP liderinin 15 Temmuz üzerine konuşurken “Haftaya savcılığa çok önemli bir dosya teslim edeceğiz” dediği flash disk'te neler olduğunu kaleme aldı. Selvi, fazla 'kurcalamadığını' ifade ettiği flash disk konusunda çarpıcı detayları aktrardı. İşte o yazı...


Yayın Tarihi: 01.08.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugünkü grup toplantısında, 2007 yılında Tuncay Özkan'a gelen bir diskteki bilgilerin Genelkurmay ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na gönderildiğini ancak dosyanın Akın Öztürk tarafından kapatıldığını açıklamıştı. CHP Milletvekili Tuncay Özkan'ın 2007'de Genelkurmay ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na gönderdiği açıklanan taşınabilir bellekle ilgili İlker Başbuğ'dan açıklama geldi.


Yayın Tarihi: 25.07.2017

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Hulusi Akar başta olmak üzere TSK'nın komuta kademesinin iyi bir sınav veremediğini açıkladı. Başbuğ, “Bunu TBMM 15 Temmuz’u araştırma komisyonunda da söyledim, burada da ifade edeyim; 15 Temmuz darbe girişiminin başarılı olamamasının en önemli nedeni Türk Silahlı Kuvvetlerinin komuta kademesinin bu darbeye karşı direnmesidir. Aksi olsaydı ne olurdu diye düşünmek bile istemiyorum. Allah korusun” dedi.


Yayın Tarihi: 16.07.2017

Ergenekon davası sanığı eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ artık Yüce Divan'da yargılanacak. Yargılamayı Yüce Divan sıfatıyla Anayasa Mahkemesi yapacak. İstanbul 4. Ağır Ceza Mahkemesi Başbuğ’un dosyasını ayırarak Anayasa Mahkemesi’ne gönderdi. Mahkeme gerekçe olarak ise Yargıtay’ın bozma ilamında da açıkça vurguladığı gibi mahkemenin görevsiz olduğunun ortada olduğunu belirtti.


Yayın Tarihi: 06.07.2017

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, CHP’nin başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü’nün demokratik bir hak olduğunu söyledi. Başbuğ, "Eleştiri yaptığınız kadar bu yürüyüşün hangi amaçla yapıldığını da anlamaya çalışın. Bu yürüyüş, yargı bağımsızlığının tarafsızlığının sağlanmasına en önemlisi de toplumun adalete ve yargıya olan duyarlılığının artmasında önemli rolü olur diye düşünüyorum." dedi.


Yayın Tarihi: 03.07.2017

İlker Başbuğ ve 18 sanığın dosyası Ergenekon Davası'ndan ayrıldı; duruşmanın 7 Eylül'e ertelendiği bildirildi. Yargıtay’ın bozma kararı verdiği Ergenekon davası bugün yeniden görülüyor. Duruşmada savcı İlker Başbuğ'un yargılamasının durdurulmasını ve yargılama için Başbakanlık'tan izin alınmasını talep etti. FETÖ'ye ilişkin hazırlanan hemen hemen tüm iddianamelerde, Ergenekon soruşturması; FETÖ'nün amacına yönelik kurgulanan "kumpas" soruşturması olarak gösteriliyor.


Yayın Tarihi: 21.06.2017

Yargıtay’ın bozma kararı verdiği Ergenekon davası bugün yeniden görülmeye başlandı. Duruşmada savcı İlker Başbuğ'un yargılamasının durdurulmasını ve yargılama için Başbakanlık'tan izin alınmasını talep etti. Fetullahçı Terör Örgütü FETÖ PDY'ye ilişkin hazırlanan hemen hemen tüm iddianamelerde, Ergenekon soruşturması; FETÖ'nün amacına yönelik kurgulanan "kumpas" soruşturması olarak gösteriliyor.


Yayın Tarihi: 21.06.2017

Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a yönelik suikast iddialarıyla başlayan ve devlet sırrı niteliğindeki belgelerin bulunduğu Genelkurmay Başkanlığı Seferberlik Bölge Başkanlığında günlerce süren aramalara ilişkin soruşturmada görev yapan hakim ve savcıların yargılandığı davada, Arınç'ın müdahillik talebi kabul edilmedi. Sanıklardan eski hakim arama yapılmakta olan yerin 'kozmik oda' olmadığını savunurken, bir müşteki ise sert sözlerle tepki gösterdi.


Yayın Tarihi: 07.06.2017

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, referanduma ilişkin "Başkanlık sistemi federasyonlar için planlanmış ve uygulanmış bir sistem olarak karşımıza çıkıyor. Bunun en gerçekçi ve önemli örneği ABD başkanlık sistemidir" diye konuştu. Bunun Türkiye'nin bölünmesine yol açabileceğini ima eden Başbuğ, "Eyalet yapılanmasına ve federasyon yapılanmasına bir alt yapıyı oluşturabilir. Bu da tehlikeli yolun başlangıcı olur" yorumunda bulundu.


Yayın Tarihi: 13.04.2017

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, başkanlık sistemine ilişkin kritik açıklamalarda bulundu. İlker Başbuğ 'tek adam' uyarısı yaptı.


Yayın Tarihi: 26.01.2017

Başbuğ, Balanlı ve Sağdıç Çin'de Türkiye'yi, FETÖ'yü ve 15 Temmuz'u anlatacak.


Yayın Tarihi: 22.11.2016

Başbuğ, darbe girişiminin başarısız olmasının nedenini 'TSK komuta kademesinin girişime karşı durmasıdır, direnmesidir' şeklinde açıkladı.


Yayın Tarihi: 03.11.2016

Genelkurmay Eski Başkanı Başbuğ, Musul'u Şeyh Sait ve yanında bulunanlar yüzünden kaybettik.


Yayın Tarihi: 23.10.2016

İlker Başbuğ, FETÖ ile mücadelede Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yalnız bırakıldığını belirterek çok çarpıcı açıklamalarda bulundu


Yayın Tarihi: 19.10.2016

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde, Genelkurmay eski Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un imza gününe, okuyucuları ve sevenleri yoğun ilgi gösterdi.


Yayın Tarihi: 15.09.2016

FETÖ operasyonlarında gizli tanık olmayı kabul eden 'Korkut' kod adlı itirafçı, sohbet toplantılarında konuşulan konuları anlattı...


Yayın Tarihi: 20.08.2016

Genelkurmay eski Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, FETÖ'nün en büyük silahınınistihbarat olduğunu söyledi.


Yayın Tarihi: 06.08.2016

5 Ağustos 2013'te Ergenekon davasında müebbet hapse mahkum edilen eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ 3 yıl sonra kendi el yazısıyla açıklama yaptı.


Yayın Tarihi: 05.08.2016

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un açıklamalarına sosyal medya hesabından tepki gösterdi.


Yayın Tarihi: 02.08.2016

CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge'nin konuğu, Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ oldu.


Yayın Tarihi: 02.08.2016

Bodrum'da tatilin geçiren eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ darbe girişimini hakkında "Bu tehlikeye 2009 yılında dikkat çekmiş bugün bize yarın size demiştim.'' dedi.


Yayın Tarihi: 17.07.2016

Almanya'da bir panelde konuşan eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ bir seyircinin "Şimdi ordu mu var paşam?" sözlerine sert tepki gösterdi.


Yayın Tarihi: 22.05.2016

Eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral Başbuğ, "Irak'ta bağımsız Kürt devletinin kurulmasını engelleyebilecek bir güç var mı? Var, Türkiye ve İran" dedi.


Yayın Tarihi: 06.05.2016

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, "Yargıtay'ın kararı Ergenekon mahkemesinin gerçekleştirdiği bütün işlemleri ve kararları yerle bir etmiştir." dedi


Yayın Tarihi: 22.04.2016

İstanbul Ümraniye'deki bir gecekonduda, 2007 yılında 27 el bombası ele geçirilmesiyle başlayan Ergenekon davası, 9 yıl sonra karara bağlandı. Yargıtay, kararı usulden bozdu.


Yayın Tarihi: 21.04.2016

"O onu çekiştirir, o onun aleyhine siyaset yaparsa şehit haberlerini duymaya devam ederiz"


Yayın Tarihi: 09.04.2016

Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ, Atatürk'ün 20’nci yüzyılda lideri olarak tanımlandığını belirterek, “Böyle giderse 21. hatta 22’nci yüzyılın da lideri olur” dedi.


Yayın Tarihi: 05.04.2016

Genelkurmay eski Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, eşi Sevim Başbuğ ile birlikte Kadıköy Fenerbahçe'de bulunan Nurettin Teksan Ortaokulu'nda oyunu kullandı.


Yayın Tarihi: 01.11.2015

İlker Başbuğ, "Sadece Kürt etnik milliyetçiliği noktasından hareket ederek ayrılıkçı fikirlere sahip olanlarla problemimiz var" dedi.


Yayın Tarihi: 09.10.2015

Genelkurmay Eski Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Ergenekon Davası kapsamında Yargıtay'da ifade verdi.


Yayın Tarihi: 08.10.2015

Genelkurmay Eski Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Ergenekon Davası kapsamında Yargıtay'da ifade veriyor.


Yayın Tarihi: 07.10.2015

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, "yüreği ülke ve millet sevgisi ile çarpan herkesin 30 Ağustos Zafer Bayramını" kutlarken, "Elbette, yarınlar bugünden daha güzel olacaktır" dedi.


Yayın Tarihi: 30.08.2015

"Ben de ümit ediyorum, bir vatandaş olarak bekliyorum ki önümüzdeki en yakın bir sürede Türkiye'de, ülkenin sorunlarına sahip çıkacak bir koalisyon hükümeti kurulur"


Yayın Tarihi: 19.07.2015

Genelkurmay Eski Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, eşi Sevim Başbuğ ile birlikte Kadıköy Fenerbahçe'de Nurettin Teksan Ortaokulu'nda oyunu kullandı.


Yayın Tarihi: 07.06.2015

Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ,"Atatürkve Liderlik" konulu Konferansında, liderlerin sahip olması gereken en önemli değerin dürüstlük olduğunun önemini vurguladı.


Yayın Tarihi: 27.04.2015

Emekli orgeneral İlker Başbuğ Eskişehir'deki Espark Alışveriş Merkezi'nde bulunan D&R'da düzenlenen olan imza gününde, okurlarına 'Nasıl bir Türkiye' adlı kitabını imzaladı.


Yayın Tarihi: 13.04.2015

Genelkurmay eski Başkanı emekli orgeneral İlker Başbuğ, Türkiye'deki en temel sorunun ahlak yetersizliği, yaşanan birçok sorunun temelinin de ahlaki çöküntü olduğunu söyledi.


Yayın Tarihi: 11.04.2015

Eski Genelkurmay Başkanı Org. İlker Başbuğ 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin yıldönümü ile ilgili yapılan etkinlikler arasında çekilen bir filmde Atatürk'ün yer almamasını eleştirdi.


Yayın Tarihi: 11.04.2015

İlker Başbuğ, ulus devlet kavramından rahatsız olanların ülkeyi bölmeye çalıştığını söyledi. Başbuğ, "Milleti bölmeyeceksiniz. Üniter devletten federasyona giden bir devlet yoktur" dedi.


Yayın Tarihi: 10.04.2015

İlker Başbuğ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, önceki yıllarda bazı subayların tutuklanmasına yönelik yaptığı açıklamalarına yanıt verdi.


Yayın Tarihi: 21.03.2015

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Çanakkale Savaşı'nın 100. yıldönümü anmaları öncesinde Twitter'dan yayınladığı mesajlarda, Gazi Mustafa Kemal'in Çanakkale Zaferindeki rolünün altı çizdi.


Yayın Tarihi: 17.03.2015

Genelkurmay İstihbarat Dairesi'nin eski Başkanı İsmail Hakkı Pekin'den müthiş iddia: "Genelkurmay Başkanlığı'nın yetkisi olmamasına rağmen, istasyonlar aracılığıyla yabancı ülkeleri dinliyor."


Yayın Tarihi: 03.03.2015

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'dan 'İç Güvenlik Yasa Tasarısı' değerlendirmesi...


Yayın Tarihi: 21.02.2015

İlker Başbuğ, 'Burada dikili taş olmaya razıyım' sözü ile unutamadığı asker Volkan Demir ile Gaziantep'te karşılaştı.


Yayın Tarihi: 14.01.2015

Genelkurmay eski Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Gaziantep'te Bir Düşünce Grubu tarafından düzenlenen 'Atatürk ve Cumhuriyet' konulu söyleşiye katıldı.


Yayın Tarihi: 13.01.2015

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, "Benim Fenerbahçe taraftarı olup olmamam da önemli değil ama bir çok kurum ve kuruluş Fenerbahçe’nin yaptığını yapamadı" dedi.


Yayın Tarihi: 30.12.2014

Eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, "Ergenekon'da kumpas" iddiaları ile ilgili "müşteki" sıfatıyla ifade vermek üzere Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na geldi.


Yayın Tarihi: 29.12.2014