Son Dakika Yeni Israil Haberleri

İsrail Enerji Bakanı Steinitz, Tahran'a karşı Suudilerle birlikte hareket ettiklerini belirterek iletişimin gizli tutulmasının Araplar tarafından istendiğini söyledi. Söz konusu açıklamalar, İsrail Genelkurmay Başkanı Eisenkot'un "İran'a karşı Suudi Arabistan ve diğer ılımlı Arap ülkeleriyle tecrübe ve istihbarat paylaşmaya hazırız" demecinden sonra geldi.


Yayın Tarihi: 20.11.2017

İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu, iş adamlarından rüşvet ve pahalı hediyeler aldığı gerekçesiyle resmi konutunda 6. kez sorguya alındı.


Yayın Tarihi: 19.11.2017

İsrail'de sadece kadınların yattığı bir hapishanede çekilen bir dizi fotoğraf, mahkûmların hayatlarını korkutucu bir şekilde gözler önüne seriyor...


Yayın Tarihi: 18.11.2017

Suudi Arabistan Müftüsü ve Ulema Heyeti Başkanı Abdülaziz Al-i Şeyh, "İsrail'e karşı savaşmanın caiz olmadığı ve Hamas'ın terör örgütü olduğu" yönünde fetva verdi. Bu fetvayı tebrik eden İsrail İletişim Bakanı Eyüp Kara Suudi müftüyü ülkesine davet etti.


Yayın Tarihi: 15.11.2017

52 yıldır Türkiye’de görev yapan Latin-Katolik kilisesinin papazı Felice Suriano bağlı olduğu Vatikan’a bağlı Salezyen tarikatının Almanya’daki yönetimi tarafından Kudüs’te bir kiliseye tayin edildi. İstanbul’daki Latin-Katolik cemaati ise çok sevdikleri papazın tayinini durdurmak için imza kampanyası başlattı. Cemaat 79 yaşındaki papaz tayinini durdurmaya çalışıyor.


Yayın Tarihi: 15.11.2017

İsrail ordusunun "Demir Kubbe" hava savunma sistemi bataryalarını ülke genelinde konuşlandırdığı bildirildi.


Yayın Tarihi: 14.11.2017

Sosyal medyada İsrail ordusunda asker yapan kadınların fotoğraflarını yayınlayan 'Hot İsraeli Army Girls' sosyal medya hesabının on binlerce takipçisi bulunuyor.


Yayın Tarihi: 13.11.2017

İsrail'de yaşayan bir adam bahçesine ufak bir yüzme havuzu yapmaya karar verdi.


Yayın Tarihi: 13.11.2017

İsrail'de Haaretz'in yayımladığı analizde, Orta Doğu'da Suudi Arabistan merkezli krize ilişkin çarpıcı bir yorum yer aldı. Analizde, "Sünni Krallık savaş sahasını Suriye'den Lübnan'a taşımak istiyor. Bu zincirleme bir etkileşime neden olabilir" ifadesinde bulunuldu.


Yayın Tarihi: 10.11.2017

100 savaş uçağıyla tarihinin en büyük hava tatbikatını yapan İsrail, Lübnan’a şok bir saldırıya hazırlanıyor. İsrail’in hedefi Lübnan topraklarının yüzde 65’ine girmek ve Hizbullah üslerini ele geçirmek.


Yayın Tarihi: 09.11.2017

İsrailli yetkililerle gizli temasları ortaya çıkan İngiltere Uluslararası Kalkınma Bakanı Priti Patel görevinden istifa etti. Patel resmi ziyaret için Uganda'da bulunuyordu. Başbakan Theresa May tarafından acil olarak geri çağırılmıştı.


Yayın Tarihi: 09.11.2017

İsrail ordusunun, Suriye'de hava saldırısı düzenlediği bildirildi. Suriye'de iç savaşın başladığı 2011'den bu yana zaman zaman Suriye'den topraklarına roket atıldığını ileri süren İsrail, Suriye rejimi ve İran destekli Hizbullah örgütüne ait askeri noktalara saldırılar düzenliyor. İsrail, Suriye'ye ait Golan Tepeleri'ni 1967'den bu yana işgal altında tutuyor.


Yayın Tarihi: 02.11.2017

İsrail ordusunun, Suriye'de hava saldırısı düzenlediği bildirildi.


Yayın Tarihi: 02.11.2017

İsrail İstihbarat Bakanı İsrael Katz, İran’ın hiçbir zaman nükleer silaha sahip olmamasını sağlamak için askeri seçeneği tercih etmeyi düşündüklerini ifade etti. Bugün Japonya’da röportaj veren İsrail İstihbarat Bakanı Israel Katz, “Bu aralar ABD Başkanı Trump’ın öncülüğünü üstlendiği uluslararası çabalar, İran’ın nükleer yetenekler kazanmasını durdurmaya yetmezse, İsrail’in kendisi askeri hamlede bulunacak” dedi.


Yayın Tarihi: 26.10.2017

İsrail ordusunun, Suriye'nin Kuneytra bölgesinde bulunan rejim güçlerine ait üç askeri noktayı vurduğu bildirildi. İsrail Ordu Sözcüsü Avichay Adrae, yaptığı yazılı açıklamada "Suriye tarafından atılan 5 roketin İsrail işgali altındaki Golan Tepeleri'ne düşmesi üzerine Suriye ordusuna ait 3 askeri noktanın top atışlarıyla bombalandığını" belirtti.


Yayın Tarihi: 21.10.2017

Kuveyt Meclis Başkanı Marzouq al-Ghanim, Uluslararası Parlamentolar Birliği (IPU) toplantısında İsrail heyetine “çocuk katilleri” diyerek salonu terk etmelerini istedi. Ghanim, İsrail heyeti başkanına, “Eğer biraz haysiyetin varsa şimdi burayı terk et ey işgalci ve çocuk katili” sözleriyle tepkisini gösterdi.


Yayın Tarihi: 19.10.2017

'Hot İsraeli Army Girls' sosyal medya hesabının 138 bin'den fazla takipçisi bulunuyor. Sayfada İsrail'de askerliği profesyonel olarak yapmayı seçmiş birbirinden güzel kadınların paylaşımları yer alıyor.


Yayın Tarihi: 15.10.2017

'Hot İsraeli Army Girls' sosyal medya hesabının 138 bin'den fazla takipçisi bulunuyor. Sayfada İsrail'de askerliği profesyonel olarak yapmayı seçmiş birbirinden güzel kadınların paylaşımları yer alıyor.


Yayın Tarihi: 15.10.2017

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, Birleşmiş Milletler Eğitim Bilim ve Kültür Örgütü'nden (UNESCO) ayrılma hazırlıklarının başlatılması talimatını verdi.


Yayın Tarihi: 12.10.2017

El-Halil'in güneyindeki Halk Direniş Komiteleri Koordinatörü el-Cebur, İsrail güvenlik güçlerinin, Batı Şeria'nın güneyindeki bir köyde "Yahudi yerleşimcilerin rahatsız olduğu gerekçesiyle" camiden hoparlörlerle ezan okunmasını yasakladığını açıkladı.


Yayın Tarihi: 11.10.2017

İsrail ordusu abluka altındaki Gazze Şeridi'ne tank saldırısı düzenledi. İsrail ordusundan yapılan açıklamada, "Orduya ait tanklar, Gazze Şeridi'nin güneyinde Hamas'a ait bir askeri üssü vurdu." ifadesine yer verildi.


Yayın Tarihi: 09.10.2017

Gazze sınırında İsrail'e ait insansız keşif uçağının düştüğü bildirildi. İsrail ordu sözcüsüne dayandırdığı haberde, İsrail'e ait Skyraider tipi keşif uçağının rutin askeri görevini yerine getirirken düştüğü belirtildi.


Yayın Tarihi: 06.10.2017

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, sadece kendisine soru yönelten sunucuya yanıt olarak anlattığı İsrail ordusuyla ilgili fıkra izleyenleri güldürdü.


Yayın Tarihi: 04.10.2017

İsrail güçlerinin, Kudüs'teki Şufat Mülteci Kampı'na düzenlediği baskında aralarında bir çocuğun da olduğu çok sayıda Filistinlinin yaralandığı bildirildi.


Yayın Tarihi: 03.10.2017

Ünlü tarihçi İlber Ortaylı, Barzaniler için ilginç bir benzetme yaptı. İlber Ortaylı, "Kuzey Irak’ın lideri Barzaniler etkili bir hanedandır. Baba Molla Mustafa Barzani, ABD ve Sovyetler’in Soğuk Savaş’ın en koyusunu yaşadıkları dönemde bile iki dünya arasında ipte oynamayı bilmişti. Barzanilerde babadan oğula belirgin bir dış politika ustalığı ve cambazlık geçer. Bunu birçok Ortadoğu liderinde görmek mümkün değildir" dedi.


Yayın Tarihi: 01.10.2017

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin bağımsızlık referandumu düzenlemesine Irak, Türkiye ve İran’ın sert tepkisine karşılık İsrail’in destekleyici tutumu, bölgede Araplar dışında ve kendisine dost aktör ihtiyacıyla açıklanıyor.


Yayın Tarihi: 28.09.2017

Tarım İşletmeleri Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Taşan, "Geçmişte 'Türkiye, tüm tohum ihtiyacını İsrail'den alıyor' diye söylemler vardı. O söylemlerin geçerliliği kalmadı. Türkiye artık İsrail'e tohumluk ihraç ediyor" dedi.


Yayın Tarihi: 28.09.2017

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) bağımsızlığına destek veren tek ülke olan İsrail'de Başbakan Binyamin Netanyahu, dün yapılan referandum hakkında hükümet adına herhangi bir yorum yapılmasını yasakladı. Referandum konusunda görüşü sorulan İsrailli bir bakan dün Reuters'e yaptığı açıklamada, "Bibi (Netanyahu) bizden konuşmamamızı istedi" dedi.


Yayın Tarihi: 26.09.2017

İsrail ordu radyosu, silahlı bir Filistinli'nin işgal altında tutulan Batı Şeria'daki bir Yahudi yerleşimine saldırı düzenlediğini duyurdu. Saldırıda üç İsrailli öldü, yaralanan dört kişi hastaneye kaldırıldı.


Yayın Tarihi: 26.09.2017

Suriye'nin başkenti Şam havalimanı yakınlarındaki bölgeye dün gece iki İsrail füzesi fırlatıldığı belirtildi. Al Masdar'ın haberine göre Suriye ordusu yanıt olarak İsrail'in insansız hava aracını vurarak düşürdü. Habere göre büyük bir patlama sesine sebep olan saldırı fazla hasara yol açmadı.


Yayın Tarihi: 22.09.2017

İsrail polisi eşliğindeki 200 fanatik Yahudi'nin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlediği bildirildi. Kudüs İslami Vakıflar İdaresi Basın Sözcüsü Firas Dibs tarafından yapılan yazılı açıklamada, "200 fanatik Yahudi, gruplar halinde, Harem-i Şerif'in kapılarında ve avlularında yoğun olarak bulunan İsrail polisi eşliğinde Aksa'ya baskın düzenledi" ifadelerine yer verildi.


Yayın Tarihi: 20.09.2017

İran Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Seyyid Abdülrahim Musavi , İsrail'i "yıldırım hızında yerle bir edebilecekleri" tehdidinde bulundu. İran Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Seyyid Abdülrahim Musavi, "Siyonist rejimin yapacağı herhangi bir hata, İsrail'in kalan 25 yıllık ömrünü daha da kısaltacak, İran siyonist rejimi yıldırım hızıyla imha edecek" dedi.


Yayın Tarihi: 19.09.2017

Reuters'ın haberine göre, İsrail ordusu Suriye sınırındaki Golan Tepeleri mevkiinden İsrail hava sahasına girmeye çalışan pilotsuz bir hava aracının vurularak düşürüldüğünü açıkladı. İsrail medyası, aracın Patriot önleme füzesiyle düşürüldüğünü duyurdu. İsrail, insansız hava aracının İran tarafından yapıldığını ve Hizbullah tarafından kullanıldığını açıkladı.


Yayın Tarihi: 19.09.2017

Mısır Devlet Başbakan Abdulfettah Sisi, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile New York’ta kameraların önünde görüştü. Bu görüşme Sisi’nin Mısır Devlet Başkanı oluşundan beri kamuya açık yapılan ilk görüşme olduğu kaydedildi. İsrail Başbakanı Netanyahu'nun bölgenin istikrarı konusundaki Mısır'ın çabalarından memnuniyet duyduğunu söylediği kaydedildi.


Yayın Tarihi: 19.09.2017

Jerusalem Post'un İran basınına dayanarak verdiği habere göre, Musavi, İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu'nun ABD Başkanı Donald Trump'la dün New York'ta yaptığı görüşmeden hemen önce "Siyonist rejimi, İran islam Cumhuriyeti'ne karşı aptalca bir şeye kalkışmaması için uyarıyoruz. Böyle bir adımda Tel Aviv ve Hayfa'yı yerle bir ederiz" dedi.


Yayın Tarihi: 19.09.2017

Kuzey Irak'taki bağımsızlık referandumu Türkiye-İsrail arasında da gerilime neden olmaya başladı. Yeni Şafak gazetesinin 'Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani’nin İsrail’deki Kürt kökenli 200 bin Yahudi’nin Kuzey Irak’a ve Suriye’ye geri dönmesine yönelik beklenti içinde olduğu öğrenildi' haberine İsrail'de yayın yapan Haaretz gazetesinden yalanlama geldi.


Yayın Tarihi: 18.09.2017

Türkiye’nin Suriye siyasetindeki ilk somut değişikliğin olduğu sırada İsrail'in Irak’taki Kürt bağımsızlık referandumuna destek verdiğine işaret eden Murat Yetkin, "Cumhurbaşkanı Erdoğan bu koşullar altında MGK toplantısını öne çekti, olağanüstü gelişmeler yaşanıyor" dedi. Yetkin şöyle devam etti: "Bölgemiz daha da karışıyor. Suriye siyasetimiz ise ABD destekli PKK’nın Suriye’de Kürt özerkliği, İsrail destekli KDP’nin Irak’ta Kürt bağımsızlığı peşinde koştuğu böyle bir dönemde değişiyor."


Yayın Tarihi: 18.09.2017

Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Nuri el-Maliki, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) 25 Eylül'de düzenlemeyi planladığı bağımsızlık referandumuna ilişkin, "Irak'ın kuzeyinde ikinci İsrail'in kurulmasına izin vermeyiz." dedi. IKBY'nin referandum kararına, Irak merkezi hükümeti, tartışmalı bölgelerde yaşayan Türkmen ve Araplar, ABD, Birlemiş Milletler, İngiltere, Türkiye ve İran karşı çıkıp, iptal edilmesini talep etmişti.


Yayın Tarihi: 18.09.2017

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Referandum Yüksek Konseyi'nin ABD ve İngiltere tarafından referanduma alternatif olarak sunulan seçeneği bugün görüşeceği açıklandı. Öte yandan, birçok ülkede referandumu destekleyen mitinglerde, uluslararası arenada söz konusu olayı destekleyen tek ülke olan İsrail'in bayrakları açıldı.


Yayın Tarihi: 17.09.2017

Hamas, İsrail ablukası altındaki Gazze'de daha önce kurduğu İdari Komiteyi, Filistin siyasi bölünmüşlüğünü sonlandırmak amacıyla feshettiğini duyurdu. Alman Der Spiegel haber sitesi, geniş yer verdiği hamleye ilişkin "Görünüşe göre Hamas, Gazze Şeridini Mahmut Abbas'a teslim etmeye hazır" yorumunda bulundu.


Yayın Tarihi: 17.09.2017

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Hava Üssü'ndeki eylemlere ilişkin davada tanık olarak yazılı beyanda bulunan eski Hava Kuvvetleri Komutanlığı Personel Başkanı Tümgeneral Cevat Yazgılı, davanın bir numaralı sanığı Akın Öztürk'ün, gözaltında bulunduğu sırada, "İsrail bizi sattı" dediğini belirtti.


Yayın Tarihi: 14.09.2017

İki gün önce İsrail Terörle Mücadele Bürosu’nun Türkiye dahil Sina Yarımadası ve Ortadoğu ülkelerine yönelik seyahat uyarısı yapmasına rağmen Türkiye’de tatili tercih eden İsrail’in üst düzey 8 şirketinin CEO’ları, aileleriyle birlikte bugün Antalya’ya geldi. İstanbul merkezli Temacc firması işbirliği ve Antalya Valiliği’nin desteğiyle 4 günlük tatil için kente gelen CEO’lar ile aileleri, Antalya Havalimanı’ndan helikopterle 5 yıldızlı bir otele transfer edildi.


Yayın Tarihi: 14.09.2017

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun bürosundan yapılan açıklamada Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) 25 Eylül'de yapmayı planladığı "bağımsızlık referandumundan" önce Kürt halkının kendilerine ait bir devlet elde etme yönündeki meşru çabalarını desteklediklerini belirtti.


Yayın Tarihi: 13.09.2017

Daha önce de Ortadoğu'da bağımsız bir Kürt devletinin kurulmasına destek veren İsrail Adalet Bakanı Ayelet Şaked, ABD'nin, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) 25 Eylül'de yapılacak bağımsızlık referandumunu desteklemesi gerektiğini söyledi. İsrail Adalet Bakanı Ayelet Şaked "Kürdistan'ın kurulmasından büyük menfaatimiz var" diye konuştu.


Yayın Tarihi: 12.09.2017

İsrail Genelkurmay Başkan Yardımcısı Yair Golan'ın, terör örgütü PKK'nın İsrail'in dış politikasına hizmet ettiğini ileri sürüldü. Star'da yer alan habere göre, İsrail Genelkurmay Başkan Yardımcısı Yair Golan, PKK'yı terör örgütü olarak görmediklerini söyledi. Golan, PKK'yı terör örgütü olarak görmediklerini söylerek, "İsrail'in dış politikasına hizmet ediyorlar'' dedi.


Yayın Tarihi: 12.09.2017

Suriye ordusu, İsrail'in Hama kenti yakınlarındaki hedeflere hava saldırıları düzenlediğini açıkladı. Masyaf yakınlarında meydana gelen saldırının Suriye ordusuna bağlı askeri mevzileri hedef aldığı ve 2 askerin öldüğü aktarıldı. İsrail savaş uçaklarının, Hama'da Suriye'nin askeri mevzilerini vurması sonucu en az 2 askerin öldüğü ve maddi hasar meydana geldiği belirtildi.


Yayın Tarihi: 07.09.2017

İsrail ordusu, son 20 yılın en büyük askeri tatbikatına hazırlanıyor. İsrail’in Yedioth Ahronot gazetesi, İsrailli askeri bir kaynağa dayandırdığı haberinde, “Tatbikatın amacının Güney Lübnan’da Hizbullah’a karşı büyük bir saldırının hazırlığı” olduğu bilgisine yer verdi.


Yayın Tarihi: 05.09.2017

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İran'ın hassas güdümlü füze üretmek için Suriye ve Lübnan'da fabrikalar kurduğunu öne sürdü. Netanyahu İran'ı, 'İsrail'i yok etme hedefi doğrultusunda, Suriye'yi, tahkimat amaçlı bir askeri üsse dönüştürmekle' suçladı. İran, Suriye iç savaşında Suriye yönetimini destekliyor. Tahran ayrıca Lübnan'daki Hizbullah hareketinin de yanında yer alıyor.


Yayın Tarihi: 29.08.2017

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile düzenlediği ortak basın toplantısında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail'e tepki göstererek'İsrail'in işgal girişimlerine son vermesi gerekiyor' ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 28.08.2017

İsrail`in Ankara Büyükelçisi Eitan Naeh, "İsrail`den Türkiye`ye uçuşların tekrardan başlamasını, meselenin gündeme gelmesini istiyoruz." dedi.


Yayın Tarihi: 25.08.2017