Son Dakika Yeni İsrail Haberleri

Suriye'nin başkenti Şam havalimanı yakınlarındaki bölgeye dün gece iki İsrail füzesi fırlatıldığı belirtildi. Al Masdar'ın haberine göre Suriye ordusu yanıt olarak İsrail'in insansız hava aracını vurarak düşürdü. Habere göre büyük bir patlama sesine sebep olan saldırı fazla hasara yol açmadı.


Yayın Tarihi: 22.09.2017

İsrail polisi eşliğindeki 200 fanatik Yahudi'nin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlediği bildirildi. Kudüs İslami Vakıflar İdaresi Basın Sözcüsü Firas Dibs tarafından yapılan yazılı açıklamada, "200 fanatik Yahudi, gruplar halinde, Harem-i Şerif'in kapılarında ve avlularında yoğun olarak bulunan İsrail polisi eşliğinde Aksa'ya baskın düzenledi" ifadelerine yer verildi.


Yayın Tarihi: 20.09.2017

İran Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Seyyid Abdülrahim Musavi , İsrail'i "yıldırım hızında yerle bir edebilecekleri" tehdidinde bulundu. İran Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Seyyid Abdülrahim Musavi, "Siyonist rejimin yapacağı herhangi bir hata, İsrail'in kalan 25 yıllık ömrünü daha da kısaltacak, İran siyonist rejimi yıldırım hızıyla imha edecek" dedi.


Yayın Tarihi: 19.09.2017

Reuters'ın haberine göre, İsrail ordusu Suriye sınırındaki Golan Tepeleri mevkiinden İsrail hava sahasına girmeye çalışan pilotsuz bir hava aracının vurularak düşürüldüğünü açıkladı. İsrail medyası, aracın Patriot önleme füzesiyle düşürüldüğünü duyurdu. İsrail, insansız hava aracının İran tarafından yapıldığını ve Hizbullah tarafından kullanıldığını açıkladı.


Yayın Tarihi: 19.09.2017

Mısır Devlet Başbakan Abdulfettah Sisi, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile New York’ta kameraların önünde görüştü. Bu görüşme Sisi’nin Mısır Devlet Başkanı oluşundan beri kamuya açık yapılan ilk görüşme olduğu kaydedildi. İsrail Başbakanı Netanyahu'nun bölgenin istikrarı konusundaki Mısır'ın çabalarından memnuniyet duyduğunu söylediği kaydedildi.


Yayın Tarihi: 19.09.2017

Jerusalem Post'un İran basınına dayanarak verdiği habere göre, Musavi, İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu'nun ABD Başkanı Donald Trump'la dün New York'ta yaptığı görüşmeden hemen önce "Siyonist rejimi, İran islam Cumhuriyeti'ne karşı aptalca bir şeye kalkışmaması için uyarıyoruz. Böyle bir adımda Tel Aviv ve Hayfa'yı yerle bir ederiz" dedi.


Yayın Tarihi: 19.09.2017

Kuzey Irak'taki bağımsızlık referandumu Türkiye-İsrail arasında da gerilime neden olmaya başladı. Yeni Şafak gazetesinin 'Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani’nin İsrail’deki Kürt kökenli 200 bin Yahudi’nin Kuzey Irak’a ve Suriye’ye geri dönmesine yönelik beklenti içinde olduğu öğrenildi' haberine İsrail'de yayın yapan Haaretz gazetesinden yalanlama geldi.


Yayın Tarihi: 18.09.2017

Türkiye’nin Suriye siyasetindeki ilk somut değişikliğin olduğu sırada İsrail'in Irak’taki Kürt bağımsızlık referandumuna destek verdiğine işaret eden Murat Yetkin, "Cumhurbaşkanı Erdoğan bu koşullar altında MGK toplantısını öne çekti, olağanüstü gelişmeler yaşanıyor" dedi. Yetkin şöyle devam etti: "Bölgemiz daha da karışıyor. Suriye siyasetimiz ise ABD destekli PKK’nın Suriye’de Kürt özerkliği, İsrail destekli KDP’nin Irak’ta Kürt bağımsızlığı peşinde koştuğu böyle bir dönemde değişiyor."


Yayın Tarihi: 18.09.2017

Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Nuri el-Maliki, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) 25 Eylül'de düzenlemeyi planladığı bağımsızlık referandumuna ilişkin, "Irak'ın kuzeyinde ikinci İsrail'in kurulmasına izin vermeyiz." dedi. IKBY'nin referandum kararına, Irak merkezi hükümeti, tartışmalı bölgelerde yaşayan Türkmen ve Araplar, ABD, Birlemiş Milletler, İngiltere, Türkiye ve İran karşı çıkıp, iptal edilmesini talep etmişti.


Yayın Tarihi: 18.09.2017

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Referandum Yüksek Konseyi'nin ABD ve İngiltere tarafından referanduma alternatif olarak sunulan seçeneği bugün görüşeceği açıklandı. Öte yandan, birçok ülkede referandumu destekleyen mitinglerde, uluslararası arenada söz konusu olayı destekleyen tek ülke olan İsrail'in bayrakları açıldı.


Yayın Tarihi: 17.09.2017

Hamas, İsrail ablukası altındaki Gazze'de daha önce kurduğu İdari Komiteyi, Filistin siyasi bölünmüşlüğünü sonlandırmak amacıyla feshettiğini duyurdu. Alman Der Spiegel haber sitesi, geniş yer verdiği hamleye ilişkin "Görünüşe göre Hamas, Gazze Şeridini Mahmut Abbas'a teslim etmeye hazır" yorumunda bulundu.


Yayın Tarihi: 17.09.2017

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Hava Üssü'ndeki eylemlere ilişkin davada tanık olarak yazılı beyanda bulunan eski Hava Kuvvetleri Komutanlığı Personel Başkanı Tümgeneral Cevat Yazgılı, davanın bir numaralı sanığı Akın Öztürk'ün, gözaltında bulunduğu sırada, "İsrail bizi sattı" dediğini belirtti.


Yayın Tarihi: 14.09.2017

İki gün önce İsrail Terörle Mücadele Bürosu’nun Türkiye dahil Sina Yarımadası ve Ortadoğu ülkelerine yönelik seyahat uyarısı yapmasına rağmen Türkiye’de tatili tercih eden İsrail’in üst düzey 8 şirketinin CEO’ları, aileleriyle birlikte bugün Antalya’ya geldi. İstanbul merkezli Temacc firması işbirliği ve Antalya Valiliği’nin desteğiyle 4 günlük tatil için kente gelen CEO’lar ile aileleri, Antalya Havalimanı’ndan helikopterle 5 yıldızlı bir otele transfer edildi.


Yayın Tarihi: 14.09.2017

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun bürosundan yapılan açıklamada Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) 25 Eylül'de yapmayı planladığı "bağımsızlık referandumundan" önce Kürt halkının kendilerine ait bir devlet elde etme yönündeki meşru çabalarını desteklediklerini belirtti.


Yayın Tarihi: 13.09.2017

Daha önce de Ortadoğu'da bağımsız bir Kürt devletinin kurulmasına destek veren İsrail Adalet Bakanı Ayelet Şaked, ABD'nin, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) 25 Eylül'de yapılacak bağımsızlık referandumunu desteklemesi gerektiğini söyledi. İsrail Adalet Bakanı Ayelet Şaked "Kürdistan'ın kurulmasından büyük menfaatimiz var" diye konuştu.


Yayın Tarihi: 12.09.2017

İsrail Genelkurmay Başkan Yardımcısı Yair Golan'ın, terör örgütü PKK'nın İsrail'in dış politikasına hizmet ettiğini ileri sürüldü. Star'da yer alan habere göre, İsrail Genelkurmay Başkan Yardımcısı Yair Golan, PKK'yı terör örgütü olarak görmediklerini söyledi. Golan, PKK'yı terör örgütü olarak görmediklerini söylerek, "İsrail'in dış politikasına hizmet ediyorlar'' dedi.


Yayın Tarihi: 12.09.2017

Suriye ordusu, İsrail'in Hama kenti yakınlarındaki hedeflere hava saldırıları düzenlediğini açıkladı. Masyaf yakınlarında meydana gelen saldırının Suriye ordusuna bağlı askeri mevzileri hedef aldığı ve 2 askerin öldüğü aktarıldı. İsrail savaş uçaklarının, Hama'da Suriye'nin askeri mevzilerini vurması sonucu en az 2 askerin öldüğü ve maddi hasar meydana geldiği belirtildi.


Yayın Tarihi: 07.09.2017

İsrail ordusu, son 20 yılın en büyük askeri tatbikatına hazırlanıyor. İsrail’in Yedioth Ahronot gazetesi, İsrailli askeri bir kaynağa dayandırdığı haberinde, “Tatbikatın amacının Güney Lübnan’da Hizbullah’a karşı büyük bir saldırının hazırlığı” olduğu bilgisine yer verdi.


Yayın Tarihi: 05.09.2017

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İran'ın hassas güdümlü füze üretmek için Suriye ve Lübnan'da fabrikalar kurduğunu öne sürdü. Netanyahu İran'ı, 'İsrail'i yok etme hedefi doğrultusunda, Suriye'yi, tahkimat amaçlı bir askeri üsse dönüştürmekle' suçladı. İran, Suriye iç savaşında Suriye yönetimini destekliyor. Tahran ayrıca Lübnan'daki Hizbullah hareketinin de yanında yer alıyor.


Yayın Tarihi: 29.08.2017

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile düzenlediği ortak basın toplantısında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail'e tepki göstererek'İsrail'in işgal girişimlerine son vermesi gerekiyor' ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 28.08.2017

İsrail`in Ankara Büyükelçisi Eitan Naeh, "İsrail`den Türkiye`ye uçuşların tekrardan başlamasını, meselenin gündeme gelmesini istiyoruz." dedi.


Yayın Tarihi: 25.08.2017

İsrail Savunma Bakanı Avigdor Liberman, "İran'ın Suriye ve Lübnan'da güçlenmesine izin vermeyeceklerini" söyledi. Netanyahu da dün Putin ile gerçekleştirdiği görüşmede, "İran'ın Suriye'de güçlenmesini tehdit unsuru olarak gördüklerini" belirterek, "İran, Suriye'deki varlığını artırmak için muazzam bir çaba harcıyor. Bu durum İsrail, Ortadoğu ve tüm dünya için bir tehdittir." demişti.


Yayın Tarihi: 25.08.2017

İsrail medyasında İran'ın, Suriye'nin kuzeybatısında uzun menzilli füze üretmek için fabrika kurduğu iddia edildi. İsrail'in Kanal 2 televizyonunda yayınlanan haberde, İran'ın Suriye'de kurduğu uzun menzilli füze fabrikasına ait olduğu öne sürülen uydu görüntüleri yayınlandı.


Yayın Tarihi: 16.08.2017

İran, Yunan takımı Panionios'ta oynayan iki İranlı futbolcu İhsan Hacsafi ile Mesud Şucai'nin İsrail takımı Makkabi Tel Aviv'le aynı sahaya çıkmasına müsamaha göstermedi.


Yayın Tarihi: 10.08.2017

İsrail ordusunun, Gazze Şeridi'nin kuzeyine düzenlediği hava saldırılarında 3 Filistinli'nin yaralandığı bildirildi. Yaralılardan başına şarapnel parçası isabet eden bir Filistinli'nin durumunun ağır olduğunu belirtildi. Öte yandan İsrail Kanal 2 televizyonu, Gazze sınırında yer alan, İsrail'in güneyindeki Askalan kentine bir roket düştüğünü duyurdu. Söz konusu roket saldırısını Filistinli gruplardan üstlenen olmadı.


Yayın Tarihi: 09.08.2017

İsrail’in, darbeci general Abdülfettah el-Sisi yönetimindeki Mısır’a, Sina yarımadasında bazı bölgeleri satın almak için yeni bir teklifte bulunduğu öne sürüldü. El-Masriyun gazetesinin ele geçirdiği bilgilere göre, İsrail, ekonomisi batık Sisi yönetimine, Sina’nın bazı bölümlerini satın almak amacıyla “çekici bir teklifte” bulundu. İsrail planının ikinci safhasında ise, her geçen gün işgalini genişlettiği bölgelerde yaşayan Filistinlileri Mısır’dan satın alacağı topraklara sürmek var.


Yayın Tarihi: 08.08.2017

İsrail, tarihinde ilk defa İsrailli bir Arap'ı vatandaşlıktan çıkardı. İnsan hakları grupları, ‘tehlikeli bir örnek' teşkil ettiğini belirttikleri kararı tepkiyle karşıladı. Hayfa Sulh Mahkemesi tarafından İsrail vatandaşlığından çıkarılan Alaa Reid Ahmed Zeyud, geçen haziran ayında 4 cinayet teşebbüsünden 25 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Ekim 2015'te Zeyud, aracını İsrailli bir askerin üzerine sürmüş ve 3 sivili bıçaklamıştı.


Yayın Tarihi: 07.08.2017

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu hakkında yürütülen yolsuzluk soruşturmasında çok önemli bir gelişme yaşandı. Netanyahu'nun eski özel kalem müdürü Ari Harow'un Başbakan Netanyahu aleyhinde polise ifade vereceği ifade edildi. Harrow'un ifadesinin soruşturmaya yeni bir boyut katması bekleniyor. İsrail basını, Netanyahu'nun eski özel kalem müdürü Ari Harow'un İsrail polisiyle Netanyahu'nun rüşvet aldığı konusunda ifade verme konusunda anlaştığını yazdı.


Yayın Tarihi: 04.08.2017

Ürdün parlamentosunda 82 milletvekili, İsrail'in Amman Büyükelçisinin ülkesine gönderilmesi ve Ürdün'ün Tel Aviv Büyükelçisinin de geri çağrılması için teklif sundu. Ürdün Kralı 2. Abdullah ise İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'dan, 2 Ürdünlüyü öldüren güvenlik görevlisinin yargılanmasını talep etmişti. İsrail Hükümet Sözcüsü Ofir Gendelman, olaydan iki gün sonra Amman'da görevli İsrail Büyükelçisi Einat Şalain ve ekibinin İsrail'e döndüğünü duyurmuştu.


Yayın Tarihi: 04.08.2017

İstanbul'da düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı'na üye ülkelerin dışişleri bakanları, İsrail'in Filistinlilere Mescid-i Aksa yasağı getirmesiyle tırmanan gerilimi görüşüyor. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bu kapsamda İstanbul'da düzenlenen 'Mescid-i Aksa' toplantısında konuşuyor. Çavuşoğlu, İsrail'in Mescid'-i Aksa girişindeki güvenlik önlemlerini ve metal dedektörleri kaldırmasının 'aklıselim bir adım' olduğunu vurguladı.Dışişleri Bakanları düzeyinde olağanüstü toplantıya 38 ülke katılıyor


Yayın Tarihi: 01.08.2017

İsrail'in saygın gazetelerinden Yedioth Ahronot, İsrail yönetiminin Türkiye'den kum getireceğini yazdı.


Yayın Tarihi: 31.07.2017

Suriye'nin İdlip şehri kırsalında, üzerinde kamera ve çip bulunan kuş ele geçirildi. Suriye'nin İdlip kırsalında bulunan ÖSO birlikleri, havada uçan değişik bir kuş fark ettiler. Kuşun her gün sürekli aynı bölge üzerinde uçması, bölgede bulunan muhaliflerin dikkatini çekti. Açılan ateş sonucu vurulan kuşun üzerinde kamera ve çip olduğu görüldü.


Yayın Tarihi: 30.07.2017

İsrail'in Mescid-i Aksa'ya girişlerde uyguladığı kısıtlamaları kaldırmasının ardından, işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde bekleyen Filistinliler, akşam ve yatsı namazını Aksa'da kıldı. Namazın ardından gençler ve çocuklar, tatlı ve şekerleme dağıttı. Doğu Kudüs'ün birçok bölgesinden de havai fişeklerin atıldığı görüldü. Kudüs çevresinde Filistinli şoförler, korna çalarak Mescid-i Aksa'nın açılması kutlamalarına eşlik etti.


Yayın Tarihi: 29.07.2017

İslam İşbirliği Teşkilatı Mescidi Aksa'ya ilişkin son gelişmeler üzerine 1 Ağustos'ta İstanbul'da Dışişleri Bakanları düzeyinde olağanüstü toplanacak. İslam İşbirliği Teşkilatı İcra Komitesi, Türkiye'nin çağrısı üzerine bir araya gelme kararı aldı.İsrail Polisi Mescid-i Aksa camisinin girişinde aldıkları güvenlik önlemlerinin kaldırılması sonrasında camide Cuma namazına 50 yaşın altındakilerin katılmasına izin vermeyeceklerini açıklamıştı.


Yayın Tarihi: 28.07.2017

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Rusya ile görüşmeleri devam eden S-400 füze savunma sistemiyle ilgili, "Bu iş büyük oranda bitti, onu diyebiliriz çok rahatlıkla" dedi. Kalın, Rusya'nın S-400'ler için 'Tamam' dediğini ifade ederken "Çok ciddi bir teknoloji transferinin ve dönüşümünün başlangıcı olacak" ifadelerini kullandı. Kalın, Habertürk Televizyonunda katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin soruları yanıtladı ve değerlendirmede bulundu.


Yayın Tarihi: 28.07.2017

Murat Yetkin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'i neden görevden almak istediğini yazdı. Murat Yetkin, "Öyle anlaşılıyor ki, Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir yandan Suudi Arabistan, diğer yandan İsrail’den gelen 'Osmanlı devri geçti' beyanlarına karşın İslam âlemine İstanbul’dan seslenecek bir önderlik kurumu tahayyül ediyor ve bunun sorumluluğunu da Görmez’e emanet edebileceğini düşünüyor" dedi.


Yayın Tarihi: 28.07.2017

İsrail, Mescid-i Aksa'da bu hafta 50 yaşından altından kişilerin cuma namazına katılmasına izin verilmeyeceğini açıkladı. İsrail'in Müslümanlar açısından en kutsal mekanlardan biri olan Mescid-i Aksa çevresine kurulan metal dedektörlerin kaldırılmasının ardından, dün kapılar açılmış ve Filistinliler ibadet için akın akın Mescid-i Aksa'ya giriş yapmıştı.


Yayın Tarihi: 28.07.2017

Filistinliler iki hafta aranın ardından dün girdikleri Mescid-i Aksa'da namaz kıldı. İ


Yayın Tarihi: 28.07.2017

İsrail'in kısıtlamalarını kaldırmasının ardından, Müslümanlar iki hafta sonra ilk kez Mescid-i Aksa'ya girmeye başladı. On binlerce kişi Harem-i Şerif'e giriyor. İsrail polisi, iki haftanın ardından Mescid-i Aksa'ya giren Müslümanlara Hutta Kapısı'nda müdahale ediyor, yaralılar olduğu belirtiliyor. İsrail polisi, 14 Temmuz Cuma günü Mescid-i Aksa'da silahlı saldırıda bulunduğunu iddia ettiği 3 Filistinliyi öldürmüştü. Olayda yaralanan 2 İsrail polisi ise kaldırıldıkları hastanede ölmüştü.


Yayın Tarihi: 27.07.2017

İki İsrail polisinin öldürülmesinin ardından Mescid-i Aksa çevresine getirilen güvenlik önlemlerinin tamamen kaldırıldığı açıklandı.


Yayın Tarihi: 27.07.2017

BBC, Tel Aviv yönetiminin kutsal mabed çevresindeki güvenlik önlemlerini tamamen kaldırdığını son dakika haberi olarak duyurdu. Kaldırılanlar arasında parmaklık ve iskeleler var. Söz konusu hamlenin ardından Filistinliler Mescid-i Aksa'ya dönmeye hazırlanıyor. Müslüman liderler, yeniden ibadet çağrısı yaptı. İsrail, İslam dünyasını karşısına aldığı Mescid-i Aksa hamlesinde tamamen geri adım attı.


Yayın Tarihi: 27.07.2017

İngiliz Guardian gazetesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün Ankara'da yaptığı ve "İsrail yönetimi her gün yeni bir uygulamayla Kudüs'ün İslami karakterini tahribe yelteniyor" dediği konuşmasına bugünkü sayısında sayfalarında yer verdi. Guardian, Erdoğan'ın İsrail'e yönelik suçlamasının bölgede gerginliği daha da artırabileceğini yazdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hiç kimse artık bizden bıkkınlık derecesinde bu ikiyüzlülüklere daha fazla sessiz kalmamızı bekleyemez" demişti.


Yayın Tarihi: 27.07.2017

İsrail polisi Mescid-i Aksa'nın kapısındaki demir korkulukları kaldırdı.


Yayın Tarihi: 27.07.2017

Dışişleri, "İsrailli sözcünün haddini bilmez açıklamasını kınıyoruz. İsrail ibadet özgürlüğü önündeki engelleri kaldırmalı" açıklamasında bulundu. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hüseyin Müftüoğlu, İsrail Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü'nün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın dünkü açıklamalarına ilişkin sözleri hakkında "Cumhurbaşkanımızın Harem-i Şerif'teki son gelişmeler hakkında ifade ettikleri hususlara dair İsrail Dışişleri Sözcüsü'nün haddini bilmez açıklamasını kınıyoruz" dedi.


Yayın Tarihi: 26.07.2017

İsrail'in Kudüs'teki Al-Aksa camisinin girişine metal dedektörü yerleştirme kararı üzerine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "İsrail'in yaptığı, Mescid-i Aksa'yı Müslümanların elinden alma girişimidir" sözlerine İsrail'den tepki geldi. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun ofisinden yapılan açıklamada, "Erdoğan İsrail'e öğüt verebilecek en son kişi" sözlerine yer verilirken, İsrail Dışişleri Bakanlığı da, paylaştığı Twitter mesajında Erdoğan'ın sözlerini eleştirdi.


Yayın Tarihi: 26.07.2017

İsrail polisi Mescid-i Aksa'nın kapılarına kurulan metal arama dedektörlerini kaldırdı.İsrail hükümetinden ve Mescid-i Aksa vakfı yetkilerinden ise henüz resmi bir açıklama gelmedi. Öte yandan Mescid-i Aksa'nın da içinde bulunduğu surlarla çevrili Eski Şehir bölgesine İsrail'e ait çok sayıda kamyonun girdiği gözlendi. Şehrin etrafında toplanan Filistinli gençlere ise İsrail polisi müdahale etti.


Yayın Tarihi: 25.07.2017

İsrail ordusunun, Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'na ait bir mevziyi bombaladığı bildirildi. Öte yandan, İsrail askeri botlarından Gazze'nin güney sahilindeki balıkçı teknelerine de ateş açıldı. Saldırılarda can kaybı yaşanmadı. İsrail ordusundan henüz resmi açıklama yapılmadı.


Yayın Tarihi: 24.07.2017

Başbakan Binali Yıldırım, İsrail ile yaşanan Mescid-i Aksa gerilimi ve Türkiye sinagoglara yapılan saldırılarla ilgili Twitter'dan açıklamalarda bulundu. Başbakan Yıldırım, "Musevi vatandaşlarımızın ibadethanelerine yönelik eylemleri doğru bulmuyor, vatandaşlarımızı itidalli olmaya çağırıyoruz" dedi.


Yayın Tarihi: 23.07.2017

Kudüs'ün El-Eizariya kasabasında İsrail güçleri ile Filistinliler arasında şiddetlenen çatışmalarda 1 kişi öldü, 67 kişi yaralandı. Kudüs'ün El-Eizariya kasabasında İsrail güçleri ile Filistinliler arasında devam eden gerginlik akşam üstü şiddetlendi. Yaşanan çatışmalarda ilk belirlemelere göre 1 kişinin öldüğü, 67 kişinin yaralandığı bildirildi. Yetkililer, 24 yaşındaki Yousuf Kashour isimli Filistin vatandaşının hayatını kaybettiğini belirtti.


Yayın Tarihi: 23.07.2017

İsrail'in kanal 2 televizyonunun haberine göre, "İsrail polisi Mescid-i Aksa'nın kapılarına kurulan metal arama dedektörlerini kaldırarak yerine el dedektörleri kullanma" kararı aldı. İsrail'in Mescid-i Aksa'nın kapılarına elektronik dedektör yerleştirdiği 16 Temmuz Pazar gününden bu yana Kudüs'te gerilim sürüyor. Erdoğan bugün, ''İsrail'in tüm uyarılara rağmen bu tutumunda ısrar etmesini kınıyorum" demişti.


Yayın Tarihi: 22.07.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir