Son Dakika Yeni Istanbul boğazı Haberleri

İstanbul Boğazı ve çevresinde sis etkili oluyor. Sis deniz seferlerinde aksamalara neden olurken, özellikle boğaz çevresinde etkisini artıran sis nedeniyle Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü sis içinde kaldı. Şehir Hatları'ndan yapılan açıklamada bazı vapur seferlerinde aksamalar olduğu ifade edildi.


Yayın Tarihi: 07.11.2017

İstanbul Boğazı'nda ve bazı bölgelerde sabaha karşı sis etkili oluyor.


Yayın Tarihi: 21.10.2017

Dün akşam saatlerinde İstanbul Boğazı'nda meydana gelen olay kan dondurdu. Üsküdar Kız Kulesi açıklarında dün akşam saatlerinde vapurdan atlayan yaşlı bir adam, 4 dakikaya bölgeye gelen Deniz Arama ve Kurtarma ekipleri tarafından nefes kesen bir operasyonla boğulmaktan son anda kurtarıldı. Yaşanan can pazarı cep telefonu kamerasına yansırken, kıyıya çıkartılan adam ambulansla hastaneye kaldırıldı.


Yayın Tarihi: 26.09.2017

İstanbul Boğazı'nı görenler bugün adeta şoke oldu. Boğaz, Anadolu Hisarı önlerinde adeta çamura bulandı. Göksu deresinden gelen çamurun boğazla buluşmasıyla, mavi suların rengi değişti.


Yayın Tarihi: 23.09.2017

İstanbul Boğazı'ndan, Bahama bayraklı 'Scarabeo 9' adlı dev petrol arama platformu geçiyor. Platformun geçişi nedeniyle İstanbul Boğazı, saat 06.30'dan itibaren çift yönlü olarak transit gemi geçişlerine kapatıldı. 'Scarabeo 9' adlı petrol arama platformuna, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne ait çok sayıda römorkör eşlik ediyor.


Yayın Tarihi: 18.09.2017

Kurban Bayramı’nın 1. gününde İstanbullular kurban kesim merkezlerini doldurdu. 600 çadırlık Sultangazi’deki İstanbul’un en büyük kurban satış merkezi de yoğunluktan nasibini aldı. Kurban Bayramı’nda İstanbul Boğazı’nda her yıl yaşanan manzara bu yıl da değişmedi. Üsküdar ve çevresindeki kurban kesim alanlarında kesilen kurbanlıkların kanı, kanalizasyon yoluyla İstanbul Boğazı’na aktı.


Yayın Tarihi: 01.09.2017

İstanbul Boğazı dün öğle saatlerinde ilginç bir manzaraya şahit oldu. Hong Kong bayraklı “Zhen Hua 29” isimli dev nakliye gemisi Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı 2 römorkörün eşliğinde Marmara Denizi’nden İstanbul Boğazı’na girdi. Dev geminin üzerinde taşıdığı 10 adet gemi ilginç bir görüntü oluşturdu. Yaklaşık 1 saatte Boğaz'dan geçişini tamamlayan gemi daha sonra Karadeniz'e doğru açıldı.


Yayın Tarihi: 23.08.2017

Rus savaş gemisi İstanbul Boğazı'ndan geçti. Savaş gemisinin geçişi esnasında tüm mürettebatın güvertede sıralanması dikkat çekerken, bazı askerler dürbünle sahili izleyip fotoğraf çekti. Geminin arka kısmında üstü örtülmüş belirsiz şeylerse dikkatlerden kaçmadı.


Yayın Tarihi: 22.08.2017

İstanbul Boğazı'nda kaybolan ve 26 gündür haber alınamayan Furkan Yıldırım'ın anne ve babası da arama yerine gelirken aramaların yarın 10 yaşındaki bir çocuğun rüyası üzerine Karaburun'da yapılacağı öğrenildi. Baba Yıldırım, "Oğlum kaybolalı 25 gün oldu, hala en ufak bir gelişme yok. Şu an hala ilk günkü gibi duruyor. Bilmiyorum nereden çıkacak ne olacak. Allah’tan ümit kesilmez ama denizin altındaki bir insandan nasıl bir umudumuz olsun" diye konuştu.


Yayın Tarihi: 10.08.2017

İstanbul Boğazı gemi geçişlerine kapatıldı. İstanbul Liman Başkanlığından yapılan açıklamada, su altı arama kurtarma faaliyetlerinden dolayı gemi geçişlerinin 08.45'ten itibaren çift yönlü olarak askıya alındığı bildirildi. Kurtarma ekiplerinin Boğaz'da kaybolan Furkan Yıldırım'ı aradıkları öğrenildi. Yıldırım, 15 Temmuz cumartesi günü arkadaşlarıyla serinlemek için denize girmiş ve akıntıya kapılıp kaybolmuştu.


Yayın Tarihi: 10.08.2017

Karadeniz'e açılan İngiliz Kraliyet Donanması'na ait gemi akşam saatlerinde İstanbul Boğazı'na giriş yaptı. İngiliz Kraliyet Donanmasına ait HMS Duncan D37 adlı gemi Karadeniz'den İstanbul Boğazı'na giriş yaptığı bildirildi. 'Hayalet Gemi' olarak da bilinen gemiye Sahil Güvenlik, Deniz polisi ve Kıyı Emniyeti'ne bağlı botlar eşlik etti.


Yayın Tarihi: 01.08.2017

Fethullah Gülen'in ABD'li Wall Street Journal gazetesine 2010'da röportaj verdiği esnada, odasının duvarında İstanbul Boğazı'nın üzerinden uçan bir F-16 uçağı fotoğrafı olduğu ortaya çıktı. Öte yandan söz konusu ayrıntı, Wikileaks belgelerinde de yer aldı. 'Gölge CIA' olarak bilinen Stratfor'dan Wikileaks'e sızan belgelerde söz konusu röportaj ve ayrıntı da yer alıyor. 15 Temmuz darbe girişiminde, Türk Hava Kuvvetleri'ne ait söz konusu F-16'lar, büyük rol oynamıştı.


Yayın Tarihi: 28.07.2017

İstanbul Boğazı'nda sabah saatlerinden itibaren etkili olan sağanak yağış nedeniyle denize karışan sel suyu şaşırtan görüntülere sahne oldu. Dün gece başlayan ve sabah saatlerinde şiddetini artıran yağmur, İstanbullulara zor anlar yaşattı. Yollarda biriken sular trafiğin sıkışmasına neden olurken, toplu taşımada da aksamalar meydana geldi. Şiddetli yağış nedeniyle İstanbul Boğazı'nda denize karışan sel suyu şaşırtan görüntülere sahne oldu.


Yayın Tarihi: 18.07.2017

Aradan yıllar geçti, kimse bu görüntüyü kendi gözüyle bir kez daha göremedi. İstanbul Boğazı'nın buz tuttuğu yıllar... İşte internette yoğun olarak paylaşılan eski dünya fotoğrafları...


Yayın Tarihi: 16.07.2017

Kabataş'ta başlanan, kanatları açık bir martı şeklinde tasarlandığı için kamuoyunda 'Martı Projesi' olarak da bilinen, 'Kabataş Transfer Merkezi Projesi'nde denize doğru uzanacak iskeleler için kazık çakma işlemlerinin büyük bölümü tamamlandı. Önümüzdeki günlerde beton kazıklar üzerine iskelelerin yapımına başlanacak. Bugünlerde İstanbul Boğazında hakim olan turkuaz rengi ise, bu bölgede yürütülen çalışmalar nedeniyle yer yer çamurlu suyla karışmış durumda gözüküyor.


Yayın Tarihi: 23.06.2017

İstanbul Boğazı’nda yunus balığı sürüsünün geçişini vatandaşlar ilgiyle izledi.


Yayın Tarihi: 18.06.2017

Karedeniz ve İstanbul Boğazı'ndaki turkuaz rengi, NASA'nın uydu fotoğraflarına da yansıdı.


Yayın Tarihi: 14.06.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Boğazı'nın silüetini bozan yapılarla ilgili talimatı verdi ve "Bu tip yapılara kesinlikle izin vermeyin, acımayın. Görüntüyü bozan yapıları derhal yıkın" dedi. Öte yandan AK Parti'de yeniden genel başkanlık koltuğuna oturan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kara kaplı ajandasıyla yine gündem yarattı. Başbakanlığı döneminde bütün notlarını bu deftere yazan Erdoğan, 30 ay sonra parti toplantılarına katılınca kara kaplı defter de geri döndü.


Yayın Tarihi: 09.06.2017

İstanbul Boğazı'nda kısıtlı görüş nedeniyle gemi geçişleri çift yönlü olarak askıya alındı. İstanbul Liman Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Boğaz'da saat 07.00'den itibaren gemi geçişleri çift yönlü olarak askıya alındı. Boğaz'da, Yerel Deniz Trafik Rehberi'nin 21. maddesinde belirtilen fiziki imkanlara sahip olunamadığı için sadece genel anonslar yapılabiliyor.


Yayın Tarihi: 08.06.2017

Beşiktaş donanması, 15. şampiyonluğun kutlamaları için İstanbul Boğazı'ndan harekete geçti. Art arda hareket eden teknelerde büyük coşku yaşanırken, taraftar Beşiktaş kafilesiyle birlikte Dolmabahçe'de inerek Vodafone Park'a giriş yaptı.


Yayın Tarihi: 03.06.2017

Rusya'dan Türkiye'ye direk doğalgaz akışını sağlayacak gaz boru hattı inşaatında çalışacak olan 445 metre boyunda ve 124 metre genişliğindeki boru döşeme gemisi "Pioneering Spirit" İstanbul Boğazı'ndan geçti. Geminin geçişi nedeniyle askıya alınan vapur seferleri normale döndü. Şehir Hatları'ndan yapılan açıklamada seferlerin normale döndüğü belirtildi. Dev gemi dün de Çanakkale Boğazı'ndan geçmiş ve boğaz güvenlik önlemleri kapsamında çift yönlü olarak transit gemi geçişlerine kapatılmıştı.


Yayın Tarihi: 31.05.2017

Rus Donanması Karadeniz Filosu'na bağlı çıkarma gemileri 151 borda numaralı "Azov" İstanbul Boğazı'ndan geçti. Rus Donanması Karadeniz Filosuna bağlı çıkarma gemileri 151 borda numaralı "Azov" saat 17.00 sıralarında Karadeniz'den İstanbul Boğazı'na giriş yaptı. Geminin geçişi sırasında güvertede birçok askerin tek sıra halinde olduğu ve İstanbul Boğazını seyrettiği görüldü.


Yayın Tarihi: 19.05.2017

DEAŞ'ın (IŞİD) İstanbul Boğazı'ndan geçen Rus gemilerine yönelik füzeli saldırı planladığı ortaya çıktı. Sahil güvenlik botları, gemilere eşlik etmeye başladı. Uçak düşürülmesi ve Rus Büyükelçi Andrey Karlov suikastıyla Rusya - Türkiye arasındaki ilişkilerin hassas olması ve yeni bir gerginlik yaşanmaması için Boğaz güvenliği en üst seviyeye çekildi. Polis, Rus savaş gemisinin geçişi sırasında, karaya en yakın olduğu yerlerde güvenlik noktaları belirledi.


Yayın Tarihi: 16.05.2017

Yenibosna'da metrobüs arızası nedeniyle seferlerde aksama yaşandı. Çok sayıda kişi metrobüs yolunda yürüdü. Peşpeşe sıralanan metrobüsler uzun kuyruk oluşturdu. İstanbul Boğazı'nda "kısıtlı görüş" nedeniyle gemi geçişleri geçici olarak durduruldu. İstanbul Liman Başkanlığı'nın açıklamasına göre, kısıtlı görüş nedeniyle saat 22.30'dan itibaren gemi geçişlerinin çift yönlü olarak askıya alındığı bildirildi.


Yayın Tarihi: 05.05.2017

İstanbul'da yoğun sis hayatı olumsuz etkiliyor. Yoğun sisten dolayı İstanbul Boğazı gemilere çift taraflı kapatıldı. Meteoroloji'den yapılan son dakika açıklamalarına göre ise yurtta bugün hava sıcaklığı Trakya ile iç ve doğu kesimlerde 2 ila 5 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Peki bugün hava nasıl olacak? İşte bölgelere göre hava durumu ve bazı illerde güncel sıcaklık bilgileri...


Yayın Tarihi: 06.04.2017

Boğazda sisin görüş mesafesini düşürmesi nedeniyle gemi geçişleri çift yönlü olarak askıya alındı. Yapılan açıklamada, boğazdaki sis nedeniyle görüş mesafesinin düşmesi sebebiyle gemi geçişlerinin çift yönlü olarak askıya alındığı ifade edildi. Peki bugün hava nasıl olacak? İşte Meteoroloji'den yapılan son dakika açıklamasına göre, bölgelerimizdeki hava durumu ve bazı illerimizdeki sıcaklıklar...


Yayın Tarihi: 05.04.2017

İstanbul Boğazı kısıtlı görüş nedeniyle gemi geçişlerine geçici olarak kapatıldı.


Yayın Tarihi: 04.04.2017

İstanbul Boğazı'nda gece saatlerinde yoğun sis etkili oluyor.


Yayın Tarihi: 25.03.2017

İstanbul Boğazı'nda yoğun sis nedeniyle gemi geçişleri çift yönlü olarak gemi geçişlerine kapatıldı.


Yayın Tarihi: 28.02.2017

İstanbul Boğazı’ndan dev nakliye gemisinin üzerinde yine dev bir nakliye gemisinin taşınması ilginç görüntülere sahne oldu. Gemiyi sahilde fark eden vatandaşlar ise selfie çekmeyi ihmal etmedi.


Yayın Tarihi: 15.01.2017

Kar yağışı ve tipi nedeniyle gemi geçişine kapatılan İstanbul Boğazı, görüşün iyileşmesi dolayısıyla gemi trafiğine açıldı.


Yayın Tarihi: 08.01.2017

Panama bandıralı petrol tankerinin İstanbul Boğazı'nda dümeni kilitlendi.


Yayın Tarihi: 08.12.2016

İstanbul Boğazı'nda bir tanker ile kuru yük gemisi borda bordaya çarpıştı.


Yayın Tarihi: 28.11.2016

İstanbul'da başlayan yoğun sis etkisini sürdürüyor.


Yayın Tarihi: 12.11.2016

İstinye-Çubuklu arasında yeni yılın ilk aylarında devreye girecek arabalı vapur hattı ile İstanbul'un iki yakası arasındaki yolculuk 7-8 dakikaya inecek.


Yayın Tarihi: 07.11.2016

Greenpeace'in efsane gemisi Rainbow Warrior İstanbul boğazından geçti.


Yayın Tarihi: 20.09.2016

Rus Donanması'na ait 158 borda numaralı savaş gemisi geniş güvenlik önlemleri altında İstanbul Boğazı'ndan geçerek Karadeniz'e açıldı. Savaş gemisinin geçişini Sahil Güvenlik botları takip etti.


Yayın Tarihi: 01.07.2016

Rus Donanması'na ait 868 borda numaralı “Pytlivy” isimli savaş gemisi İstanbul Boğazı’ndan geçerek Marmara Denizi’ne açıldı.


Yayın Tarihi: 26.05.2016

İstanbul Boğazı'ndan geçerken yaptığı provokasyonlarla gündeme gelen Rus Donanması'na ait 158 borda numaralı "Caesar Kunikov” savaş gemisi ön güvertesinde askerler yine sipere yattı.


Yayın Tarihi: 19.05.2016

Rus Donanması'na ait iki savaş gemisi art arda İstanbul Boğazı’ndan geçerek Karadeniz’e açıldı.


Yayın Tarihi: 19.05.2016

Rus donanmasına ait 158 borda numaralı savaş gemisi İstanbul Boğazı'ndan geçerek Marmara Denizi'ne açıldı.


Yayın Tarihi: 08.05.2016

Rusya Donanması'na ait 150 borda numaralı 'Saratov' isimli gemi İstanbul Boğazı'ndan geçti. Saat 06.00 sıralarında boğaza giriş yapan savaş gemisinin baş tarafında nöbet tutan askerler dikkat çekti.


Yayın Tarihi: 24.04.2016

Rus Donanması'na ait 150 borda numaralı savaş gemisi “Capatob" İstanbul Boğazı'ndan geçerek Marmara'ya açıldı.


Yayın Tarihi: 14.04.2016

Rus Donanması'nın Karadeniz Filosu'na bağlı 127 borda numaralı savaş gemisi “Minsk" saat 08.30 sıralarında İstanbul Boğazı'ndan geçti.


Yayın Tarihi: 08.04.2016

İstanbul Boğazı'nda yapımı süren 3'üncü köprü olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde selfie (özçekim) yaparak gündeme gelen Pavel Smirnov, Bursa’da teleferik direğine çıkarak şov yaptı.


Yayın Tarihi: 30.03.2016

Rus donanmasına ait 150 borda numaralı ’Saratov’ adlı savaş gemisi İstanbul Boğazı’ndan geçti


Yayın Tarihi: 14.03.2016

Rus savaş gemisi Sahil Güvenlik botlarının eskortluğunda İstanbul boğazından geçiş yaptı.


Yayın Tarihi: 12.03.2016

Rus Donanması’na ait 031 borda numaralı “Aleksandr Otrakovskiy” savaş gemisi, Türk fırkateyninin de eşliğiyle İstanbul Boğazı’ndan geçti. Geminin güvertesinde silahlı askerler olduğu gözlendi.


Yayın Tarihi: 09.03.2016

Rus donanmasına ait iki savaş gemisi geniş güvenlik önlemleri altında İstanbul Boğazı'ndan geçti.


Yayın Tarihi: 07.03.2016

Rus Donanması'na ait 158 borda numaralı savaş gemisi geniş güvenlik önlemleri altında İstanbul Boğazı’ndan geçerek Marmara Denizi’ne açıldı.


Yayın Tarihi: 04.03.2016