Son Dakika Yeni Kanser Haberleri

Kastamonu'da yaklaşık 1 yıldır prostat tedavisi gören bir hastaya, Ankara'daki patoloji laboratuarı tarafından kansersin raporu verildi. Sağlam olan hasta, 1 ay kanser tedavisi gördükten sonra, laboratuardan aranarak raporların karıştığı ve tedavisini sonlandırması istendi. Kastamonu'da Kemal Sunal'ın ‘Korkusuz Korkak' filmini anımsatan bir olay yaşandı.


Yayın Tarihi: 21.06.2017

Fatih Erkoç, altı aylık tedavi sonucunda lenfomayı yendi, sağlığına kavuştu. Sanatçı, bu yolda en güçlü motivasyonunun müzik olduğunu söyledi.


Yayın Tarihi: 20.06.2017

2016 yılının Temmuz ayında kanser tedavisi gören ablası Nuran Suda'nın hayatını kaybetmesinin ardından şarkıcı ve yazar Pakize Suda bu kez de anne acısıyla yıkıldı.


Yayın Tarihi: 19.06.2017

Türk sinemasının efsane ismi Hülya Koçyiğit, akciğer kanseri tedavisi için Amerika'ya gitmişti. Başarılı bir ameliyat geçiren Hülya Koçyiğit, Türkiye'ye döndü.


Yayın Tarihi: 16.06.2017

Yakalandığı prostat kanserini gördüğü tedavi sayesinde yenmeyi başaran Harun Kolçak, dün hastaneye yattı.


Yayın Tarihi: 15.06.2017

Obezitede kanser riski sigaradan daha fazla... ABD’de yayınlanan tıp dergisi New England Journal of Medicine’de çıkan bir makaleye göre obezite ve hareketsizlik sigaraya oranla daha fazla kansere yol açıyor. Amerikan Kanser Toplumu (ACS) tarafından hazırlanan araştırmaya göre sigara kullanımı azalmasına rağmen sağlıksız beslenme alışkanlıklarının kansere bağlı ölümlerin önünü açtığı belirlendi. Bu kanserlerden 13’ünün nedeni ise aşırı kilo.


Yayın Tarihi: 12.06.2017

Akciğer kanserine yakalanan Yeşilçam'ın usta ismi Hülya Koçyiğit, New York'taki ameliyatının ardından sevenlerine iyi olduğunun müjdesini vererek, hislerini anlatan bir de fotoğraf paylaştı.


Yayın Tarihi: 31.05.2017

Adana'da rahatsızlanan kanser hastası eşi, 54 yaşındaki Havva Akça'yı, dörtlü lambalarını yakarak hızla otomobille hastaneye yetiştiren aynı yaştaki Memiş Akça, 'hız sınırlarını' aştığı gerekçesiyle kesilen 206 liralık trafik cezasını mahkeme kararıyla iptal ettirdi. Mahkeme, "Zaruret şartları oluştuğundan, ceza hukuka uygun değildir" dedi. Bu ceza iptali diğer olaylara emsal olacak...


Yayın Tarihi: 30.05.2017

Hülya Koçyiğit'in eşi Selim Soydan, tedavi sürecinde yaşadıklarını duygusal sözlerle anlattı. Sabah'tan Merve Yurtyapan'ın haberine göre Türk Sineması'nın efsane isimlerinden usta oyuncu Hülya Koçyiğit, ABD'nin New York kentinde geçtiğimiz hafta akciğerindeki kanserli bölge için ameliyat edildi.


Yayın Tarihi: 30.05.2017

Lösemi teşhisi koyulduğunda Abby Furco henüz dört yaşındaydı. Haberle yıkılan ebeveynlerine kızlarının yaşama şansının %20 olduğu söylendi. Hiçbir ebeveynin duymak istemeyeceği bir haberdi bu.


Yayın Tarihi: 29.05.2017

İstanbul'da bir iş hanında, deri ve zührevi hastalıkların yanı sıra kansere de yol açan ürünlere karşı yapılan operasyonda 9 bin 385 adet ünlü markanın taklidi kol saati, 5 bin 665 adet marka taklidi güneş gözlüğü, 6 bin 400 adet puro, değişik markalara ait 30 çift taklit spor ayakkabı, 10 adet elektronik sigara ve 610 adet sarma sigara tütünü ele geçirildi. İlgili kişiler hakkında "Kaçakçılıkla mücadele kanununa muhalefet" hükümlerince adli işlem yapıldığı bildirildi.


Yayın Tarihi: 24.05.2017

Fotoğrafçı Nancy Borowick 4 yılını, anne ve babasının kansere karşı acı veren savaşını ve bir yıl sonra da ölümlerini fotoğraflayarak geçirdi ve ortaya hüzün dolu kareler çıktı. New York merkezli fotoğrafçı Nancy Borowick, anne ve babasının kansere karşı savaşını belgeledi ve başkalarına ilham vermek için değerli anları paylaştı.


Yayın Tarihi: 23.05.2017

Hülya Koçyiğit (70) Amerika-New York'taki Presbyterian Hastanesi'nde akciğer kanseri ameliyatı oldu. Şu an yoğun bakımda olan Hülya Koçyiğit ameliyata girmeden önce ''Benim için dualarınızı esirgemeyin'' dedi


Yayın Tarihi: 23.05.2017

Ünlü sinema sanatçısı Hülya Koçyiğit'ten sevenlerini üzen bir haber geldi. Ünlü sanatçıya akciğer kanseri teşhisi konulduğu öğrenildi ve acilen ameliyat kararı alındı. İşte Hülya Koçyiğit'in sağlık durumu ile ilgili son durum...


Yayın Tarihi: 22.05.2017


Yayın Tarihi: 18.05.2017

Kanserle ilgili bilgiler arttıkça yaşamımızdaki, sağlığa uygun olmayan ve vücut dengesini bozan unsurların kanserle olan ilişkisi de gün yüzüne çıkıyor. Sigara, obezite, mesleksel faktörler ve bazı gıdalar kanserden sorumlu tutulan suçluların başında geliyor. Ancak üzerinde çok fazla durulmasa da özellikle son yıllarda konuşulmaya başlayan bir başka faktör daha var, uyku süresi ve kalitesi...


Yayın Tarihi: 16.05.2017


Yayın Tarihi: 15.05.2017


Yayın Tarihi: 15.05.2017

Uludağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü doktorları, kolon kanserinin tedavisinde yeni bir bileşik bulundu. Türk akademisyenlerin buluşu olan ve hayvanlar üzerinde olumlu sonuçlar elde edilen bileşik, gönüllü insanlar üzerinde denendikten sonra eczanelerdeki yerini alacak. Uludağ Üniversitesi öğretim üyelerinden 3 doktor kolon kanseri tedavisi için 2011 yılında başlattıkları projenin sonuna geldi.


Yayın Tarihi: 10.05.2017


Yayın Tarihi: 10.05.2017

Türkiye’ye bilim alanında ilk Nobel Ödülü'nü kazandıran Profesör Doktor Aziz Sancar, 1946 yılında Mardin’in Savur ilçesinde başlayıp, Amerika’nın Kuzey Carolina Eyaleti'ne uzanan başarılarla dolu hikayesini Amerika’nın Sesi’ne anlattı. Türkiye’deki kanser hastalarına “Amerika’ya gelmeyin. Tedaviler standart” diyen Nobelli Prof. Dr. Aziz Sancar “Tedavide temel destek aile desteğidir buraya geldiklerinde aile desteğinden yoksun kalıyorlar” uyarısı da yaptı.


Yayın Tarihi: 09.05.2017

Kanser vakaları her geçen gün artarken dünyanın her yerindeki bilim adamları bu amansız hastalıkla mücadele edebilmek için durmadan çalışıyor.


Yayın Tarihi: 07.05.2017

İrlanda'da yapılan bir araştırma, pirinç patlağıyla bebekler ve çocuklara yönelik pirinç içeren gıdaların dörtte üçünde tehlikeli seviyelerde arsenik bulunduğunu ortaya koydu. Queen's Üniversitesi'nin araştırmasına göre, formül sütle -özellikle sütten yapılmayan türleri-beslenen bebeklerde de tehlikeli seviyelerde organik olmayan arseniğe rastlandı. Yüksek oranda arsenik, kanser dâhil bir dizi hastalıkla ilişkilendiriliyor ve bebeklerin fiziksel ve zihinsel gelişimini etkiliyor.


Yayın Tarihi: 05.05.2017

Türkiye'de ilk kez, akciğer kanseri olan bir hastaya akciğer nakli operasyonu yapıldı. Türkiye'de 2009'da ilk başarılı akciğer naklini gerçekleştiren Prof. Dr. Cemal Asım Kutlu başkanlığındaki ekiple gerçekleştirilen nakille Türkiye'nin adı bu alanda başarılı uygulama yapan sayılı ülkeler arasına girdi. Göğüs Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Kutlu "Bu nakil, ABD ve İngiltere'de ve Avusturalya'da yapıldı. Yapılan bazı örnekler ciddi başarıların elde edildiğini gösterdi." ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 30.04.2017

Annenin Kansere Karşı İnanılmaz Zaferi


Yayın Tarihi: 29.04.2017

Kanser araştırmaları bilim dünyasının gündeminde ilk sırayı korumaya devam ediyor. ABD’de bir bioteknoloji şirketinin geliştirdiği sakız, 15 dakika çiğneme ile kişide kanser olup olmadığını tespit edebilecek. Biyopsi ve kan testlerine alternatif geliştirilen kanser sakızı, hastalığın nefeste ve tükürükte yarattığı değişiklikleri ölçerek tespit yapıyor.


Yayın Tarihi: 26.04.2017

Daha mı uzun yaşamak istiyorsunuz? Kanser ya da kalp hastalığı riskinizi azaltmak için çözüm mü arıyorsunuz? Bilim insanlarının yanıtı basit: İşe bisikletle gidin. İngiltere'de yapılan bir araştırmaya göre, iş yerine bisikletle gidip gelmek, hem kanser hem de kalp rahatsızlıkları riskini yaklaşık yarı yarıya azaltıyor.


Yayın Tarihi: 20.04.2017

Çin'in Hunan eyaletinin kuzeyinde yer alan Heshan köyü bir çevre felaketinin bedelini ödüyor. 1950'lerde kurulmaya başlanan kimyasal fabrikalar ve madenler, geride arsenikli bir toprak bıraktı. Fabrikalar 2011 yılında yarattıkları kirlilik sebebiyle kapatılmış olsa da, arsenikli toprağın verdikleriyle beslenen halk uzun süredir kanserle boğuşuyor.


Yayın Tarihi: 13.04.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, referandum kampanyaları kapsamında Erzurum'da halka hitap etti.. Erzurum'da vatandaşlara seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, kanser hastalarını ilgilendiren çok önemli bir açıklama yaptı. Erdoğan, ''Kanser ilaçlarıyla ilgili bir sıkıntı vardı, kanser ilaçlarının bedelini hastaların ödemesi gibi. Geçen gün Sayın Başbakan ile bunu görüştüm. O bedelleri de devletin ödemesi gerektiğini söyledim'' dedi.


Yayın Tarihi: 12.04.2017

Tiroid kanserlerinde lenf bezlerine metastaz sık görülür. Ameliyat öncesi tiroid kanserli bir hastanın iyi bir boyun ultrasonografisi ile değerlendirilmesi gerekir. Ultrasonografi boyunda ver olan lenf metastazlarını görür ve kuşkulanır. Biyopsi yapılarak tanı kesinleştirilir. Biyopsiden daha pratik bir yöntem olan “lenf bezinden tiroglobulin bakma” sık kullanılmaktadır. Papiller kanserlerde Tg, medüller kanserlerde kalsitonin bakılır.


Yayın Tarihi: 11.04.2017

1-7 Nisan Kanser Haftası'nda, kanserle savaşanlardan yaşadıklarını dinledik.


Yayın Tarihi: 07.04.2017

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Onkoloji Enstitüsü’nden Dr. Yavuz Dizdar'ın son dönemde artan kanser vakalarında endüstriyel yoğurdun etkisinin ilk sırada olduğunu iddia etmesine Ulusal Süt Konseyi (USK) Başkanı Harun Çallı'dan yanıt geldi. Çallı, endüstriyel yoğurdun kanser yaptığı iddiasına ilişkin, "Yoğurt sadece süt ve yoğurt mayasıyla üretilmektedir. Bunun ötesinde yoğurda herhangi bir katkı maddesi koymak yasalara aykırıdır, yasaktır, suçtur" dedi.


Yayın Tarihi: 06.04.2017

Kanser ve özellikle akciğer kanseri, dünyada ve ülkemizde en sık görülen ölüm nedenleri arasında kalp damar hastalıklarından sonra ikinci sırada gelmektedir. Her yıl yaklaşık 10 milyon insana kanser tanısı konmakta, 8 milyon insan ise kanserden yaşamını yitirmektedir. 2020 yılında ise bir yıldaki kanser sayısının 15 milyonun üstünde olacağı tahmin edilmektedir.


Yayın Tarihi: 05.04.2017

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Onkoloji Enstitüsü’nden Dr. Yavuz Dizdar, son dönemde artan kanser vakalarında endüstriyel yoğurdun etkisinin ilk sırada olduğunu söyledi. 'Yoğurt dolapta beklediğinde göstermesi gereken etkileri artık göstermiyor, bu çok tehlikeli' diyen Dr. Dizdar, kanser hastalığının her geçen gün artığını belirterek çok ciddi açıklamalarda ve önerilerde bulundu.


Yayın Tarihi: 04.04.2017

Oyuncu Müjde Uzman, yakın zaman önce Instagram'da paylaştığı bir fotoğrafla hepimizi şaşırttı.


Yayın Tarihi: 01.04.2017

Bel çevresindeki her 10 cm genişleme ve kilomuzdaki her 5 kg artışın Vücut Kitle İndeksi’nde (VKİ) 5 birim artışa neden olduğunu belirten uzmanlar, bu artışın çeşitli kanser türlerine davetiye çıkardığını söyledi. Uzmanlar, “Yaşam tarzınızda değişiklik yaparak kanser ve kalp hastalıkları, tip 2 diyabet gibi kronik hastalıklara dur denebileceğine dikkat çekerek, dengeli ve kaliteli beslenin, düzenli egzersiz yapın, sigara ve alkolü azaltın/bırakın” tavsiyesinde bulunuyor.


Yayın Tarihi: 31.03.2017

Günümüzün en önemli sağlık sorunu olan kanser oluşumunda sigara ve alkolün yanı sıra hatalı beslenme alışkanlıklarımız da önemli bir rol oynuyor. Öyle ki sağlıksız beslenmek kanser oluşma riskini yüzde 30 oranında artırabiliyor. Bu nedenle kanserden korunmak için öncelikle bütün besin gruplarını yeterli ölçüde içeren karışık beslenme tarzını benimsemek şart!


Yayın Tarihi: 31.03.2017


Yayın Tarihi: 28.03.2017

1989 yılından bu yana sürdürülen araştırma tamamlandı. Sonuç: Kısır erkekler kansere daha çabuk yakalanıyor!


Yayın Tarihi: 22.03.2017

Bir süredir lenfoma kanseriyle mücadele eden Fatih Erkoç zor günleri geride bıraktı.


Yayın Tarihi: 14.03.2017

ABD'li yazar Amy Krouse Rosenthal yumurtalık kanserine yakalandı, New York Times'da yayınlanan makalesinde eşini özelliklerini anlatan Rosenthal onun için yeni bir eş aradığını duyurdu.


Yayın Tarihi: 06.03.2017

Rus bilim insanları kanseri yok eden bir ilacın denemelerinin uzayda başarıyla tamamladığını açıkladı.


Yayın Tarihi: 04.03.2017

Mersin Üniversitesi öğrencisi 22 yaşındaki Merve Kaplan, kanserden ölen annesi Şaziye Kaplan ile olan hayalini gerçekleştirmek için otostop yoluyla 6 ülke gezdi.


Yayın Tarihi: 02.03.2017

MERSİN Üniversitesi öğrencisi 22 yaşındaki Merve Kaplan, kanserden ölen annesi Şaziye Kaplan ile olan hayalini gerçekleştirmek için otostop yaparak 6 ülke gezdi.


Yayın Tarihi: 02.03.2017

Hande Ataizi'nin eşi Benjamin Harvey'nin yüzündeki kitle korkuttu. Harvey, ABD'de operasyon geçirdi. Patoloji sonucu temiz çıkınca karı-koca rahat bir nefes aldı.


Yayın Tarihi: 01.03.2017

İngiltere Futbol Federasyonu, 2018 FIFA Dünya Kupası elemelerinde, birkaç ay ömrü kaldığı söylenen Bradley Lowery adlı 5 yaşındaki kanser hastası çocuğu milli takımın maskotu seçti.


Yayın Tarihi: 25.02.2017


Yayın Tarihi: 20.02.2017

Adana’da, 10 yıl önce 'kolon kanseri' teşhisi konulan 26 yaşındaki Salih Murat’ın, 7 kez ameliyat geçirip, 26 kiloya düştükten sonra kanser olmadığı anlaşıldı.


Yayın Tarihi: 14.02.2017

Mal varlıklarını satıp ihtiyacı olanlara dağıtan Altan ve Ülker Çetin çifti, tatil yaptıkları Çeşme’de el ele denize atlayarak hayatlarına son verdi. Olayın ardından tüyler ürperten ayrıntılar çıktı.


Yayın Tarihi: 10.02.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir