Son Dakika Yeni Kar Haberleri

Van'da ekmek alıp evine gitmek isteyen kadın, kar küreme aracının savurduğu kar yığınının altında kalarak az daha canından oluyordu.


Yayın Tarihi: 24.11.2017

Van’da, dün gece başlayıp, bugün de aralıklarla süren kar yağışı, hayatı olumsuz etkiledi. Kar ve tipinin etkili olduğu kentte eğitime ara verilirken, 348 mahallenin ve mezranın yolu da ulaşıma kapandı.


Yayın Tarihi: 24.11.2017

Soğuk ve yağışlı hafta yavaş yavaş geride kalırken Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son dakika verilerine göre, yeni haftada yağışlar geri geliyor. Yine yapılan uyarıya göre akşam saatlerinden sonra Artvin ve Rize'nin iç ve yüksek kesimlerinde yer yer yoğun kar yağışı bekleniyor.


Yayın Tarihi: 24.11.2017

İstanbul'da bugün hava parçalı ve çok bulutlu olacak. Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre, yurdun genelinde karla karışık yağmur ve kar bekleniyor


Yayın Tarihi: 23.11.2017

Kar yağışı dün de birçok kentte etkili oldu. Bolu Kartalkaya’da kar kalınlığı 50 santimetreye ulaştı. Erzincan’da 75 köy yolu ulaşıma kapandı, Niğde’de ise yılın ilk kar tatili yapıldı.


Yayın Tarihi: 23.11.2017

D-100 Karayolunun Bolu Dağı kesiminde etkili olan kar yağışı ve buzlanma nedeniyle ulaşımda zaman zaman aksamalar yaşanıyor. Ordu, Giresun, Tokat ve Sivas'ın Ulaş ilçesi de kar örtüsüyle kaplandı. Kar yağışına hazırlıksız yakalanan bazı sürücüler zor anlar yaşarken ekipler kar küreme ve tuzlama çalışmasını sürdürüyor.


Yayın Tarihi: 21.11.2017

Beklenen kar yağışı başladı, bir çok il beyaza büründü. Kar yağışı, Bolu Dağı geçişinin Düzce kesiminde de etkili oldu, kar kalınlığı 10 santime ulaşınca bazı araçlar yolda kaldı. Ancak hafta sonu büyük sürpriz yaşanacak. Özellikle batı bölgelerde güneş yeniden yüzünü gösterecek.


Yayın Tarihi: 21.11.2017

Ve beklenen oldu, soğuk hava Türkiye'yi vurdu. Bir çok kentte yılın ilk kar yağışı yaşandı. Kar yağışı, Bolu Dağı geçişinin Düzce kesiminde de etkili oldu, kar kalınlığı 10 santime ulaşınca bazı araçlar yolda kaldı. Öte yandan mevsimin ilk kar yağışının yoğun şekilde etkilediği Karabük-Bartın Karayolunda çok sayıda tır ve otomobil yolda kaldı.


Yayın Tarihi: 21.11.2017

Yurdun bazı bölgelerinde kar yağışı etkisini gösterdi.


Yayın Tarihi: 21.11.2017

Balkanlardan gelen soğuk hava dalgasının etkisine giren Kırklareli'nin yüksek kesimlerinde kar yağışı başladı. Kar yağışı Kırklareli'nin Kofçaz, Demirköy ilçeleri ile Bulgaristan'a ulaşımın sağlandığı Dereköy Sınır Kapısında etkili oluyor.


Yayın Tarihi: 20.11.2017

Kırklareli Dereköy Sınır Kapısı’nda Sabah saatlerinde etkili olan kar yağışı sonrası kar kalınlığı 7 santimetreye ulaştı. Bulgaristan’a açılan sınır kapısı Dereköy ve çevre köyler beyaz örtüyle kaplandı.


Yayın Tarihi: 20.11.2017

Bugün Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika açıklaması büyük korku yarattı. Yunanistan'da yaşanan sel felaketinin Türkiye'ye doğru yönelmesi üzerine, uzmanlardan uyarı üstüne uyarı gelmeye devam ediyor. 15 kişinin hayatını kaybettiği Yunanistan'daki sel felaketi sonrasında gözler Türkiye'ye dönerken, uzmanlar 'hafifleyerek gelecek' diyerek yüreklere su serpen açıklamalar yapsalar da, afet uyarısı yapmadan geçmediler.


Yayın Tarihi: 17.11.2017

Meteoroloji verilerine göre mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığı hafta sonu yurda, batıdan giriş yapacak yağışlı havayla aniden düşecek. Hazırlıklarını son dakikaya bırakan vatandaşlar zor durumda kalabilir. Özellikle salı günü soğuk havayla birlikte kentin yüksek kesimlerine kar yağışı görülebileceği yorumu yapılıyor.


Yayın Tarihi: 16.11.2017

Yüksek kesimlerde en düşük hava sıcaklığının eksi 10 dereceye düştüğü Erzurum’da, kar ve tipi dolayısıyla Tekman yolu ulaşıma kapandı.


Yayın Tarihi: 07.11.2017

Kasım ayı karla geldi... Van-Bahçesaray yolu kardan dolayı ulaşıma kapanırken, çok sayıda araç ve vatandaş ise mahsur kaldı. Mahsur kalan bazı vatandaşlar Van'a geri dönerken, bazıları ise tünele sığındı. Tünelin Bahçesaray çıkışında geri dönmek isteyen bir sürücünün yönetimindeki kamyon kara saplanarak mahsur kalırken, bölgede kar yağışı ve tipi etkili olmaya devam ediyor.


Yayın Tarihi: 01.11.2017

Doğu Anadolu Bölgesi ile Karadeniz’i birbirine bağlayan Ovit geçiti kar yağışı nedeniyle kış şartlarına uygun olmayan araçlarla yola çıkan birçok sürücü mahsur kaldı. İlerlemekte güçlük çeken araçlar iş makineleri ile çekilirken, ekipler yolun kapanmaması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.


Yayın Tarihi: 16.10.2017

Doğu Anadolu Bölgesi’nde kış mevsiminin en sert geçtiği illerin başında gelen Ardahan’ın merkezinde sabah etkili olmaya başlayan sağanak, öğle saatlerinde yerini kar yağışına bıraktı


Yayın Tarihi: 16.10.2017

Erzurum’da etkili olan kar yağışı nedeniyle kentin yüksek kesimleri beyaza büründü. Konaklı Kayak Merkezinin üst kısmında kar kalınlığı 5 santimetreyi buldu, araçlar yolda kaldı. Öte yandan meteoroloji yetkilileri, yurdun genelinin parçalı, yer yer çok bulutlu olacağı bilgisini vererek Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunun yükseklerinin önümüzdeki iki gün karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceğinin tahmin edildiğini belirtti.


Yayın Tarihi: 12.10.2017

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Şen, Türkiye'yi bol kar yağışlı bir kışın beklediğini ifade ederek, "Bu sene normal, beklenen bir kış mevsimi olacak gözüküyor. Bazı yıllardaki gibi ılık bir kış olmayacak. Sıcaklık normal değerlerde olacak. Türkiye genelinde kar yeteri kadar yağacak. Batıdan doğuya kadar tüm Türkiye kar yağışından nasibini alacak" dedi.


Yayın Tarihi: 10.10.2017

Yurdun genelinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Doğu Akdeniz, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batı kesimleri ile Kayseri, Sivas, Amasya, Tokat, Sinop, Van, Bitlis, Muş, Bingöl çevreleri ve Kastamonu'nun kıyı kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, gece saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunun yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor


Yayın Tarihi: 10.10.2017

Türkiye'nin dört kentinden gelen fotoğraflar herkesi şaşkına çevirdi. Erken gelen soğuklar kendini iyiden iyiye hissettirmeye başlarken, Ordu, Kars, Ağrı ve Ardahan'a yılın ilk karı ekim ayının başında düştü. 4 kentin yüksek kesimleri beyaza büründü. Ardahan'da kar yağışının yanı sıra sis de etkili olurken, Kars'ta devam eden sağanak yüksek kesimlerde yerini kara bıraktı. İşte bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları...


Yayın Tarihi: 03.10.2017

Artvin'de dün gece etkili olan soğuk havanın ardından kentin yüksek kesimlerine kar yağdı.


Yayın Tarihi: 07.09.2017

Bankacılık sektörünün ocak-temmuz net kârı yüzde 27.5 artış gösterdi.


Yayın Tarihi: 06.09.2017

Kuzey Kore ve ABD’nin karşılıklı restleşmesinden en çok ABD’li silah şirketleri kazançlı çıktı. Silah şirketlerinin hisseleri yüzde 20'ye yakın artış gösterdi.


Yayın Tarihi: 14.08.2017

İtalyan spor otomobil üreticisi Ferrari NV ikinci çeyrekte kârını yüzde 24 arttırdı.


Yayın Tarihi: 02.08.2017

Apple mali yılın üçüncü çeyreğinde tahmin edilenden daha iyi gelir ve kâr elde etti. Bu yılın Nisan-Haziran döneminde net kâr ve gelirinin geçen yılın aynı dönemine göre yükseldiğini açıkladı.


Yayın Tarihi: 02.08.2017

Güney Koreli teknoloji şirketi Samsung, yılın ikinci çeyreğinde 12 milyar 670 milyon dolar kâr açıkladı.


Yayın Tarihi: 27.07.2017

Hava sıcaklığının yurt genelinde artış gösterdiği haziran ayında Antalya'da karla mücadele çalışması yapıldı. Antalya Büyükşehir Belediyesi, 2 bin 500 metre rakımlı Akseki'nin Morca Yaylası'nda yer yer 2 metreyi bulan karlı yolları, göçerlerin ulaşımına açmak çalışma başlattı. Çukurköy Mahalle Muhtarı Mustafa Akça, "Kar nedeniyle yayla yolumuz kapalıydı. Mahalle halkı da hayvanlarını yaylaya çıkaramadı" dedi.


Yayın Tarihi: 19.06.2017

Bitlis'te çetin geçen kış aylarından sonra vatandaşlar baharı beklerken, Nisan ayının ortalarına doğru geldiğimiz bu günlerde lapa lapa kar yağışı ile karşılaştı.


Yayın Tarihi: 10.04.2017

Bolu'da etkili olan yoğun kar yağışı, vatandaşları şaşırttı. Lapa lapa yağan kar ile birlikte kent merkezinde yeşil alanlar beyaz örtü ile kaplandı, ulaşım olumsuz etkilendi. Bazı mahallelerde araçların üzerinde biriken kar kalınlığı 4-5 santime ulaştı. Karayolları ekipleri, güzergahlarda kar küreme ve tuzlama çalışmasını aralıksız sürdürüyor.


Yayın Tarihi: 09.04.2017

Erciyes Dağı'na Nisan karı yağdı. Yaklaşık 15 santimlik karla birlikte Erciyes Dağı'nda kayak sezonu ay sonuna kadar uzadı.


Yayın Tarihi: 09.04.2017

Yurdun batı bölgelerinde bahar havası yaşanırken, Doğu Anadolu halen karla mücadele ediyor.


Yayın Tarihi: 24.03.2017

Hakkari’de belirli aralıklarla etkisini sürdüren kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiliyor.


Yayın Tarihi: 23.03.2017

Doğu Anadolu'da kar bastırdı, bazı kentlerin arasındaki ulaşım kesildi. Bölgede etkisini sürdüren kar yağışı ve tipi, Erzurum ve Ardahan'da ulaşımı aksattı.


Yayın Tarihi: 18.03.2017

İstanbul'da sabahın erken saatlerinde başlayan sağanak yağmur şehrin yüksek kesimlerinde kara dönüştü. İstanbul'da Mart ayında lapa lapa yağan kar büyük şaşkınlık yarattı. Meteoroloji'den uyarı geldi.


Yayın Tarihi: 17.03.2017

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü, Tunceli ve Bingöl’de hafif kar yağışı, Elazığ, Malatya ile Adıyaman’da ise hafif yağmur beklendiğini bildirdi.


Yayın Tarihi: 15.03.2017

Bölgede aralıklarla etkisini sürdüren kar yağışı Erzurum ve Erzincan'da hayatı olumsuz etkiliyor.


Yayın Tarihi: 15.03.2017

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurdun büyük bölümünü etkisi altına alan soğuk hava ve yağışlarla ilgili uyarılarda bulundu.


Yayın Tarihi: 14.03.2017

Geçtiğimiz hafta mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları sayesinde bahar mevsimi yaşanırken, yeni hafta ile adeta kışa geri döndük. Ankara'da sabah saatlerinde kar sürprizi yaşandı.


Yayın Tarihi: 14.03.2017

Konya'da gece saatlerinden itibaren etkili olan yağmur zaman zaman yerini kar yağışına bırakarak sürpriz yaşattı.


Yayın Tarihi: 12.03.2017

Sıcak ve bahar havasının etkili olduğu Kars, yeniden beyaza büründü. Sabaha doğru etkili olan kar yağışı bir anda etrafı beyaza bürüdü. İşte tüm yurtta hava durumu...


Yayın Tarihi: 11.03.2017

Doğu Anadolu Bölgesinde geceleri soğuk hava etkisini sürdürürken Ardahan’ın Göle ilçesinde kırağı tutan ağaçların oluşturduğu manzara görsel şöleni andırdı.


Yayın Tarihi: 09.03.2017

Rusya'da trenin ön kamerasına yansıyan görüntülerde hemzemin geçitte yerdeki kardan dolayı frenleri işe yaramayan otomobil büyük bir kaza yaşadı.


Yayın Tarihi: 15.02.2017

Ağrı'da yoğun kar yağışı nedeniyle pazar yerinin çatısı çöktü. Gelen son dakika habere göre, yaşanan talihsiz olayda çok sayıda yaralı var.


Yayın Tarihi: 13.02.2017

İstanbul'da dün karla karışık yağmur etkili olurken sabah saatlerinden itibaren yerini kar yağışı ve fırtınaya bıraktı. Özellikle Beylikdüzü ve Avcılar'da etkili olan kar yağışı ne kadar devam edecek?


Yayın Tarihi: 13.02.2017

Meteoroloji Genel Müdürlüğü bir son dakika açıklaması yaparak, hava sıcaklığının yarın Marmara ve Karadeniz kıyılarında, hafta sonunda da ülke genelinde hissedilir derecede azalacağı bildirdi


Yayın Tarihi: 08.02.2017

Meteoroloji Genel Müdürlüğü bir son dakika açıklaması yaparak, hava sıcaklığının yarın Marmara ve Karadeniz kıyılarında, hafta sonunda da ülke genelinde hissedilir derecede azalacağı bildirildi.


Yayın Tarihi: 08.02.2017

Meteorolojinin son dakika tahminlerine göre hava sıcaklığı perşembe günü Marmara ve Karadeniz kıyılarında, haftasonunda ise Türkiye genelinde hissedilir derecede azalacak.


Yayın Tarihi: 07.02.2017

Bingöl'ün Yedisu ilçesinde yaşayan bazı vatandaşlar, vücut sağlıklarına iyi geldiği gerekçesiyle dondurucu soğukta Peri Suyu’na giriyor.


Yayın Tarihi: 04.02.2017

Ağrı'da bir gencin soğuk havada karın içine atlayarak yüzmesi sosyal medyada izlenme rekorları kırıyor.


Yayın Tarihi: 31.01.2017