Son Dakika Yeni Makale Haberleri

Yeniçağ gazetesi yazarı Ahmet Takan, ABD'de görülen Zarrab davasının 27 Kasım'da başlayacak jürili duruşması öncesinde son hazırlık oturumunda önceki gün yaşanan çok kritik gelişmeleri aktardı. Takan, bugün kaleme aldığı 'Sır klasör...' başlıklı yazısında "Ortalıkta konuşulan "200 numaralı dosya" kodlu gizli bir klasör var..." iddiasında bulundu ve Zarrab dosyasını ve sonrasını çok yakından takip eden, Ankara'nın etkili bir isminin iddialarına yer verdi.


Yayın Tarihi: 18.11.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD'yi sert şekilde eleştirmesinin hemen ardından ABD'den şok bir karar geldi. Zarrab davasına bakan mahkeme, eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan hakkında tutuklama kararı aldı. Hürriyet gazetesi yazarı Murat Yetkin, bugün kaleme aldığı "Erdoğan ABD’ye (bu şartlar altında) gidecek mi?" başlıklı yazısında dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu. İşte Yetkin'in yazısındaki çarpıcı ifadeler...


Yayın Tarihi: 09.09.2017

Ahmet Hakan, Başbakan Binali Yıldırım'ın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, “Ergenekoncular, Balyozcular sırasını savdı... FETÖ’cülere görevi devretti" ifadesini kullanmasına ilişkin gündem yaratacak bir yazı kaleme aldı. Hakan, Hürriyet gazetesinde yer alan yazısı için "Yoksa metal yorgunu mu oldunuz Binali Bey?" başlığını kullanırken, "Ve ülkemizin başbakanı Binali Yıldırım, resmen ve alenen “Zaman gazetesi başyazarı” gibi konuşuyor" ifadesiyle de tartışma yaratacak gibi...


Yayın Tarihi: 18.08.2017

“Duygusal zekamızın olduğu yer müşterek adalet duygumuzun olduğu yerdir. Suriye'deki çocukları korumak ve bu savaşı bitirmek için birlikte çalışmalıyız...”


Yayın Tarihi: 17.02.2014

Financial Times'da yazan Daniel Dombey, 'Türkiye'nin geleceği iki kişinin anlaşmasına bağlı' başlıklı bir makale yayınladı.


Yayın Tarihi: 07.10.2013

Putin, Suriye'deki kimyasal silah kullanımıyla ilgili gerginlikte ABD kamuoyuna ve Kongre'ye doğrudan seslenme yönünde büyük bir adım atarak ülkenin en etkili gazetesi NYT'a bir makale yazdı.


Yayın Tarihi: 12.09.2013

Financial Times, "Türkiye'nin Olimpiyat adaylığı parıltısını kaybetti" başlığında bir makale yayınladı.


Yayın Tarihi: 05.09.2013

Tüm dünyada kadınlara yönelik şiddetin ön planda olduğu bu günlerde Washington Post tarafından yayımlanan bir makalede kadınların İstanbul sokaklarında "sürekli taciz edildiği" öne sürüldü.


Yayın Tarihi: 15.01.2013

New York Times'in yayınladığı makalede Başkan Obama'nın düzenli olarak Başbakan Erdoğan ile istişarelerde bulunduğu belirtildi.


Yayın Tarihi: 09.11.2012

Hakim ve savcıların internet sitesi “Adalet.org”da bir erkek avukatın yazdığı makele, yargı dünyasını karıştırdı.


Yayın Tarihi: 23.07.2012

ABD’nin en önemli gazetelerinden New York Times, bugün yaptığı yayınla internet okurlarını ve Twitter takipçilerini şaşırttı.


Yayın Tarihi: 20.07.2012

Le Monde gazetesince 50 kadar akademisyen ve araştırmacı imzasıyla yayımlanan makalede Türkiye'de "özgürlüklerin yaygın biçimde hapsedildiği" ifade edildi.


Yayın Tarihi: 05.07.2012

Washington Times gazetesince yayımlanan bir makalede Türkiye’de gazetecilik “ateşle oynama”ya benzetildi.


Yayın Tarihi: 18.03.2012

Dünya Bankası internet sitesinde yer alan bir makalede “15 yaşındaki ortalama bir Türk benzer ülkelerdeki akranlarından bir yıl geri” denildi.


Yayın Tarihi: 14.02.2012

Türkiye’deki genel seçimlerde "CHP’ye oy verin" çağrısı yapan The Economist’e Türk hükümetinin tepkileri sürüyor.


Yayın Tarihi: 05.06.2011

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, "The Economist" dergisinde yayımlanan ve CHP'ye destek istenen makalenin, "her türlü uluslararası basın etiğine aykırı bir makale olduğunu" söyledi.


Yayın Tarihi: 04.06.2011

4 Ocak tarihli The New York Times'ta yayımlanan Anthony Shadid imzalı bir makale, Türkiye'nin coğrafyasında artan gücü üzerinde duruyor.


Yayın Tarihi: 19.01.2011

Time dergisinde yer alan son dönemlerdeki terör tehdidiyle ilgili bir makalede ilginç yorumlar dikkat çekti.


Yayın Tarihi: 23.10.2010