Bülent Arınç kimdir?

Bülent Arınç kimdir?

Babasının tayini sebebiyle orta öğretimini Bursa'da tamamlayan Bülent Arınç, liseyi Manisa Lisesi'nde bitirdi. 1970 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Bülent Arınç, Manisa'da uzun süre serbest avukatlık yaptı. Üniversite yıllarından itibaren siyasete ilgi duydu. Siyasete Gençlik Kolları Başkanlığı ve İl Başkanlığı görevlerinde bulunarak girdi. Orta derecede İngilizce konuşabilen Bülent Arınç, evli ve iki çocuk babasıdır.

MANİSA MİLLETVEKİLİ

24 Aralık 1995'te milletvekili genel seçimlerinde Refah Partisi'nden Manisa Milletvekili seçilen Bülent Arınç, RP MKYK üyeliğinde bulundu. Bülent Arınç, bu dönemde TBMM Adalet Komisyonu ile Türkiye-AB Karma Komisyonu'nda çalıştı. 

FAZİLET PARTİSİ

Bülent Arınç, Refah Partisi'nin 15 Şubat 1998'de Anayasa Mahkemesi tarafından kapatılması ve kapatma kararının 22 Şubat 1998 tarihli Resmî Gazete'de yayınlanmasından sonra,  27 Şubat 1998'de bir grup arkadaşıyla beraber 17 Aralık 1997'de kurulan Fazilet Partisi'ne geçti. Bülent Arınç, 18 Nisan 1999 milletvekili genel seçimlerinde FP'den Manisa Milletvekili seçildi. İki yasama döneminde FP Grup Başkanvekili görevinde bulunan Bülent Arınç, ayrıca TBMM Dışişleri Komisyonu üyeliği yaptı.

Bülent Arınç, FP'nin "Yenilikçi Kanat" milletvekilleri arasında öne çıkan Kayseri Milletvekili Abdullah Gül ile beraber hareket etti ve 14 Mayıs 2000'de toplanan FP 1. Olağan Büyük Kongresi'nde Genel Başkanlığa adaylığını koyan Gül'ü destekledi.

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

Bülent Arınç RP'nin ardından, FP'nin de 22 Haziran 2001'de Anayasa Mahkemesi tarafından kapatılmasının ardından bu partiye mensup milletvekillerinden "Yenilikçi Kanat" olarak adlandırılan grubun 14 Ağustos 2001 tarihinde Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında kurduğu Adalet ve Kalkınma Partisi'nin (AKP) kurucuları arasında yer aldı.

Bülent Arınç TBMM Grup Başkanı görevine getirildi. Bülent Arınç, 3 Kasım 2002 tarihinde yapılan Milletvekili Erken Genel Seçimlerinde üçüncü kez Manisa Milletvekili olarak Parlamentoya girdi.

MECLİS BAŞKANLIĞI

Bülent Arınç, 19 Kasım 2002'de Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına seçildi. Manisa Milletvekili Bülent Arınç birinci oylamada Anayasa'nın istediği çoğunluğu sağlayarak, 369 oyla TBMM'nin 22. Başkanı oldu.

22 Temmuz Genel Seçimleri 'nin ardından yapılan Meclis Başkanlığı seçimlerine aday olmadı. Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi cumhurbaşkanlığı için adı geçen Bülent Arınç,24 Nisan 2007 günü aday olmayacağını açıkladı.

BAŞBAKAN YARDIMCISI

Bülent Arınç 1 Mayıs 2009 günü yapılan kabine revizyonunda kabineye girmiştir. 61. Türkiye Cumhuriyeti Hükûmeti' nde Başbakan yardımcılığı ve hükümet sözcülüğü görevini üstlenmiştir

Bülent Arınç, 19 Kasım 2002'de Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına seçildi. Manisa Milletvekili Bülent Arınç birinci oylamada Anayasa'nın istediği çoğunluğu sağlayarak, 369 oyla TBMM'nin 22. Başkanı oldu.

Orta derecede İngilizce bilen Bülent Arınç, evli ve iki çocuk babası. 

Son Dakika Yeni Manisa Haberleri

Manisa'da yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’un ablasının da bulunduğu 2 kadın daha tutuklanarak cezaevine gönderildi. Son tutuklamalarla birlikte geçen hafta içinde gözaltına alınan 10 kadından 6'sı tutuklanmış oldu.


Yayın Tarihi: 22.09.2017

İzmir-Manisa arasını 15 dakikaya düşürecek olan Sabuncubeli Tüneli’nde “Işık Gördü” töreni, Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla, Manisa'nın düşman işgalinden kurtuluş günü olan 8 Eylül'ü, İzmir'in kurtuluş günü olan 9 Eylül'e bağlayan gece yapıldı. Başbakan Binali Yıldırım, "Önümüzdeki temmuz ayının 1'inde 2018'de tamamen bitirilmiş olacak" dedi.


Yayın Tarihi: 09.09.2017

Manisa'da 4 yaşındaki kızı Irmak Kupal'ın tecavüze uğrayıp öldürülmesinin acısını yaşarken cinnet getirip, 27 yaşındaki eşi Suriye Kupal ve 10 yaşındaki kızı Ayşe Kupal'ı defalarca bıçaklayarak öldürdükten sonra intihar girişiminde bulunan 44 yaşındaki Bilal Kupal'ın, yargılanmasına devam edildi. Bilal Kupal, eşinin karnındaki bebeğin kendisinden olmadığını ileri sürüp, kürtaj yatırdıklarını söyledi.


Yayın Tarihi: 08.09.2017

Türkiye'de üzümün başkenti olan Manisa'da üretici bu yıl fiyat düşüklüğünden şikayet ederken, 15 Ağustos'tan itibaren kurutulmaya başlanan üzümler 90 farklı ülkeye gönderilmeye hazırlanıyor. İhraç edilen ülkeler arasında yer alan İngiltere'de kuru üzümün, özellikle 5 çayında tüketildiği belirtildi.


Yayın Tarihi: 07.09.2017

Manisa’da, 112 Acil Komuta Merkezi’ni arayarak "Emniyete bol bol ambulans gönderin" ihbarında bulunan Kırkağaç 6’ıncı Komando Eğitim Alay Komutanlığı’ndaki erlerden 20 yaşındaki H.M.C.tutuklandı. H.M.C.'ye destek olduğu öne sürülen 5 er ise serbest bırakıldı.


Yayın Tarihi: 06.09.2017

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, "Barzani rüzgar ekiyor, ama neticede fırtına biçecektir. CHP’nin bu konuda görüşü nedir biz merak ediyoruz. Bu konuda CHP’nin tutumu konusunda ciddi olarak endişe ve şüphe içerisindeyiz" dedi.


Yayın Tarihi: 06.09.2017

Manisa'nın Saruhanlı ilçesi Dilek Mahallesi'nde yaşayan 15 yaşındaki Eylül Merter'den 31 Ağustos tarihinden beri haber alınamazken, Baba Selman Merter, 4 gündür Eylül'ün izini aradıklarını ve izine ulaşamadıklarını, kızlarının İzmirli bir fuhuş şebekesi tarafından sosyal medya üzerinden kandırılarak kaçırıldığını iddia etti. Konuyu sosyal medya üzerinden gündeme taşıyan CHP'li Biçer, Eylül'e ait cep telefonundan son sinyalin İzmir Bayraklı İlçesi’nden alındığını öğrendiğini ifade etti.


Yayın Tarihi: 05.09.2017

Manisa'nın Saruhanlı ilçesi Dilek Mahallesi'nde yaşayan 15 yaşındaki Eylül Merter'in 31 Ağustos gecesi kaçırıldığını iddia eden babası Selman Merter, 4 gündür kızını aradıklarını ve izine ulaşamadıklarını anlattı. 4 gündür arama çalışmaları devam eden kızın bulunması için devreye giren CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, durumu kendi sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı.


Yayın Tarihi: 04.09.2017

Manisa'da Ragıp Kaban isimli vatandaş, kurban ettikleri dananın veremli olduğunu fark ederken, hastalıklı dana zabıta ekiplerince imha edildi. Kesim alanı kireçlenirken, polis ekipleri de kullanılan bıçakları imha etmek için topladı. Kaban ile birlikte dananın sahibi vatandaşlar karakola giderek satışı gerçekleştiren kişiler hakkında şikayetçi oldu.


Yayın Tarihi: 02.09.2017

Milliyetçi Hareket Partisi Manisa İl Teşkilatında bayramlaşma programı düzenlendi. MHP Manisa İl Başkanı Erkan Öztürk’ün ev sahipliğinde yapılan programa MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay ile çok sayıda partili katıldı. Akçay açıklamasında "Türkiye olarak önümüzdeki süreçte çok daha sıcak günlere hazır olmamız gerekmektedir" ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 02.09.2017

Kaçak elektrik ve pantolon çalma davalarında yargı “İhtiyaçtan” dedi, TCK’daki ‘zorunluluk hali’ gereği ‘suçlu’ya ceza verilmedi.


Yayın Tarihi: 01.09.2017

Manisa'da MHP üyesi 549 kişi, Meral Akşener'in kuracağı partiye katılmak için partilerinden istifa etti. Aralarında eski milletvekili, il başkanı, ilçe başkanı, belediye başkanı da bulunan partililer, MHP'nin misyonunu yitirdiğini savundu.


Yayın Tarihi: 29.08.2017

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Manisa İl Başkanlığı, aralarında ilçe başkanı ve meclis üyelerinin de bulunduğu 12 kişiyi disiplin kuruluna sevk etti. MHP'den yapılan açıklamada, "Sabrın ve tahammülün bittiği noktada yapılması gerekenler hasıl oldu" denildi. Disipline sevk edilen isimler arasında MHP Turgutlu İlçe Başkanı Orhan Sayar ve Demirci İlçe Başkanı Yılmaz Ayhan da bulunuyor.


Yayın Tarihi: 25.08.2017

Manisa'nın Şehzadeler ilçesinde futbol maçının seyredildiği bir kahvehanede uyuşturucu bağımlısı 17 yaşındaki bir genç, hiç tanımadığı bir adamı bıçakladı. Bıçaklanma anı güvenlik kameraları tarafından kaydedilirken, dehşetin yaşandığı dakikalarda kahvehanedeki bazı vatandaşların olaya tepkisiz kalması dikkat çekti.


Yayın Tarihi: 23.08.2017

Manisa İl Emniyet Müdürlüğü, sosyal medyada gündem olan paylaşımda, operasyon sırasında hırsızlık yaptığı görülen polisin görevden uzaklaştırıldığını ve polis başmüfettişlerince olayın soruşturmasının devam ettiğini bildirdi.


Yayın Tarihi: 22.08.2017

Manisa'da etkili olan şiddetli yağış ve yıldırım hayatı olumsuz etkiledi. Düşen yıldırımlar nedeniyle 1 kişi hayatını kaybetti, 6 kişi yaralandı. Yıldırım maddi hasara da neden oldu.


Yayın Tarihi: 22.08.2017

Bursa polisi tarafından yapılan fuhuş operasyonunda Türkiye genelinde ilden ile kadın transferi yapıp karşılığında prim alan menajerler yakalandı. Aralarında yaşı küçük kızların da olduğu mağdur kadınları 'lüks hayat' vaat ederek lüks otellerde fuhuş yaptırdıkları ileri sürülen 3'ü kadın 11 kişi gözaltına alındı. Çete üyelerinin fuhuşa zorladıkları kadınlarla ilgili "Yeni transferi gönderiyorum, 3 yıllık mukaveleye imza attı, forvet oynar" gibi şifreli konuşmaları ortaya çıkarıldı.


Yayın Tarihi: 11.08.2017

Aydın'ın Nazilli ilçesinde, bu yılın ilk kuru incir alımı, açık artırma usulüyle kilosu 200 liradan gerçekleşti.


Yayın Tarihi: 11.08.2017

Manisa'nın Turgut ilçesinde evinin banyosunda baygın bulunan 1 haftalık evli genç kadın, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Genç kadın banyoya girdikten sonra kendisinden haber alamayan eşi ve annesi, eve geldiklerinde acı tablo ile karşılaşırken, banyoda hareketsiz yatan genç kadın için sağlık ekipleri çağrıldı. Ambulansla hastaneye kaldırılan genç kadın, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Elektrik çarpması sonucu yaşamını yitirdiği ihtimali üzerinde durulduğu öğrenildi.


Yayın Tarihi: 11.08.2017

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde evinin banyosunda baygın bulunan 1 haftalık evli genç kadın, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Acılı haberi hastanede koridorunda alan yakınları sinir krizi geçirdi. Olayın yaşandığı apartman dairesinde olay yeri inceleme ekipleri detaylı çalışma yaparken, Beste P.'nin elektrik çarpması sonucu yaşamını yitirdiği ihtimali üzerinde durulduğu öğrenildi.


Yayın Tarihi: 11.08.2017

Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatları doğrultusunda yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Şehzadeler ilçesinde, kaçak olarak yaklaşık 4 aydır hizmet verdiği belirlenen 2 etüt merkezi ile yine örgütle bağlantısı olduğu tespit edilen 8 ev takibe alındı. TEOG ve LYS için yetiştirilme bahanesiyle etüt merkezine alınan öğrencilerle örgüte elaman kazandırılmaya çalışıldığı da iddia edildi.


Yayın Tarihi: 08.08.2017

Manisa’da anneannesi ile parkta oyun oynarken yemeye çalıştığı bir kabak çekirdeğinin nefes borusuna kaçması sonucu uzun süre nefessiz kalarak beyin hücreleri ölen minik Beyza, 3 yıldır yatağa mahkum bir hayat yaşıyor. İlk iki yıl ellerindeki bütün imkanları kullanarak kızlarının tedavilerini sürdüren aile ise artık tedaviye yetişemediklerini belirterek Sağlık Bakanlığından evde fizik tedavi imkanının sağlanmasını istedi.


Yayın Tarihi: 07.08.2017

Manisa Köprübaşı'nda bir iş yeri açılışı sonrası konuşan AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. AK Partili Özdağ, 'Yeni bir devlet kuruyoruz' sözlerine tepki göstererek "95 yıllık siyasetin Mustafa Kemal Atatürk'ten sonraki en büyük lideri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır. Bence de son mohikandır" ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 06.08.2017

Manisa'nın Salihli ilçesinde otomobilin, iş makinesine çarpması sonucu meydana gelen kazada 3 kişi feci şekilde yanarak hayatını kaybetti. Kazada hayatını kaybedenlerin isimlerinin belirlenmesi için çalışma başlatıldı. Yanan otomobil ise ihbar üzerine olay gelen Manisa Büyükşehir Belediyesi Salihli İtfaiye Amirliği ekipleri tarafından söndürüldü. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.


Yayın Tarihi: 05.08.2017

Kronik şizofreni hastası Cemalettin Cankaloğlu isimli bir vatandaş, tedavi gördüğü Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde rahatsızlanınca yanına refakatçi vermeden, ambulansa bindirilip hastaneye gönderildi. 63 yaşındaki Cankaloğlu, Salihli Devlet Hastanesi’nde kayıplara karıştı. Hastane yönetimi ise hastanın kardeşi Timur Cankaloğlu arayarak "ağabeyinizi kaybettik" diyerek bir skandala imza attı.


Yayın Tarihi: 04.08.2017

Samsun'un Alaçam İlçesi’nde 5 kız öğrenciyi taciz ettiği iddia edilen Kuran Kursu hocası H.A. tutuklandı. Ailelerin sıkıştırdığı 5 kız öğrenci, kursta hoca H.A.’nın kendilerini elle taciz ettiğini iddia etti. Aileler İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne gidip durumu anlatarak şikayetçi oldu. İğrenç olay ortaya çıktı. Öğretmen 5 kız öğrenciyi tacizden yargılanacak.


Yayın Tarihi: 03.08.2017

Manisa'nın Yunusemre İlçesi'nde bir ilkokulda görevli öğretmen 24 yaşındaki Ö.A. hakkında, velilerden 45 yaşındaki A.S.U.'yu cep telefonu mesajıyla taciz ettiği iddiasıyla idari soruşturma başlatıldı. Ö.A.'nın başka velilere de benzer davranışta bulunduğu iddia edildi.


Yayın Tarihi: 03.08.2017

Manisa Emniyet Müdürlüğünce kurulan özel ekip, trafik kazasında hayatını kaybeden Ali Yeğen'in cinayete kurban gittiğini tespit etti. Manisa Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada , dosyanın zaman aşımına uğramasına az bir süre kala yeniden incelemeye alındığı belirtildi. Açıklamada Sarıgöl Cumhuriyet Başsavcılığınca mahkemeye sevk edilen şüphelilerden V.A., M.U. ve N.Ö.'nün tutuklandığı bildirildi.


Yayın Tarihi: 29.07.2017

Salı günü öğlen saatlerinde İzmir'in Bayındır ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangına, 7 helikopter, 3 amfibi uçağı, 90 arazöz, 5 dozer ve 20 su tankeriyle müdahale ediliyor. Bölgede yaşayan vatandaşların ise korku dolu bekleyişi devam ediyor. Hızla yayılan alevler Manisa’nın Turgutlu İlçesi’nde de etkili olmaya başladı. Turgutlu’daki Kırsal Kabaçınar ve Karaköy mahallelerinde oturan yaklaşık 2 bin kişi tahliye edildi.


Yayın Tarihi: 27.07.2017

Manisa'nın Yunusemre İlçesi Akgedik Mahallesi girişine, TOKİ konutları için arıtma tesisi yapılması amacıyla 10 yıllık çam ağaçlarının sökülmesine tepki gösteren çoğunluğu kadın ve çocuk, 200 kadar köylü, kepçenin üzerine çıkıp, ağaçların altında oturarak 10 saat süreyle nöbet tuttu, çalışmalara engel olmaya çalıştı. Köylülere müdahale eden güvenlik güçleri, 4 kişiyi gözaltına alındı.


Yayın Tarihi: 26.07.2017

Manisa’da Genç Tunç Çağı dönemine ait 8 hektarlık Gölmarmara Kaymakçı yerleşiminde 3 bin 500 yıllık çok sayıda tahıl ambarı bulundu. Gölmarmara Kaymakçı’nın arkeologlar açısından da dikkat çeken bir yer olduğunu kaydeden Kazı Başkan Yardımcısı Yrd. Doç.Dr. Sinan Ünlüsoy, "Burası çok büyük bir Genç Tunç Çağı yerleşimi. Türkiye’de ünlü bir Tunç Çağı yerleşimi daha var, orası da Truva. Gölmarmara Kaymakçı Truva’nın 4 katı büyüklüğündedir." dedi.


Yayın Tarihi: 25.07.2017

Manisa’da peş peşe duyulan patlama sesleri mahalle sakinlerini sokağa döktü. Bir evde üç kez patlama olduğu ve yangın çıktığı ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. Polis ve itfaiyenin yaptığı incelemede olayın dikiş makinesindeki bir patlamadan kaynaklandığı anlaşılınca sokağa çıkan apartman sakinleri de evlerine döndü.


Yayın Tarihi: 25.07.2017

Manisa'daki parklarda, kız çocuklarına cep telefonundan porno görüntüler izletip cinsel istismarda bulunduğu ve 9 yaşındaki bir kız çocuğunu kaçırmaya çalıştığı ileri sürülen 36 yaşındaki Arif A., saklandığı evde polis tarafından gözaltına alındı. Sağlık kontrolüne götürüldüğü hastanede vatandaşlar tarafından linç edilmek istenen Arif A., emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.


Yayın Tarihi: 20.07.2017

Manisa'nın Saruhanlı İlçesi'nde Richter ölçeğine göre 4 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Ön değerlendirme sonuçlarına dayanarak depremin saat 07.42'de meydana geldiği açıklanırken, Saruhanlı'da yerin 8.87 kilometre derinliğinde deprem yörede hissedildi. Manisa'da son olarak 5 Temmuz'da 4,1 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiş ve yerin yaklaşık 24 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem büyük panik yaratmıştı.


Yayın Tarihi: 19.07.2017

Uzun uğraşlar ve yüksek maliyetlerle üretimi yapılan turşuluk lombardi cinsi biberlerin Manisa'daki hasadına başlandı. 10 yıl önce 1,5 liraya satılan biber bu yıl 90 kuruşa satılınca üretici zor durumda kaldı.


Yayın Tarihi: 15.07.2017

İzmir'in Aliağa ilçesinde bulunan bir rafineri inşaatında çalışan 346 işçi gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı. Aliağa Devlet Hastanesine kaldırılan işçilerin tamamının müdahalenin ardından taburcu edildiği ve sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Öte yandan Akhisar’ın Çobanhasan Mahallesinde ise verilen hayır yemeğinden zehirlenen 120 kişi hastaneye götürüldü.


Yayın Tarihi: 13.07.2017

Manisa Akhisar'ın Çobanhasan Mahallesi'nde hayır yemeğinde gıda zehirlenme vakası meydana geldi. Yaklaşık 120 kişi zehirlenme nedeniyle ile çeşitli hastanelere kaldırıldı. Çobanhasan Mahallesi Muhtarı Zülfikar Kavas yaptığı açıklamada, "Zehirlenme sebebi olarak ise 2 teneke höşmerim tatlısı vardı, bunlardan bir tanesinden dolayı zehirlenme meydana geldiğini tahmin ediyoruz. Muhtarlık olarak tüm yemeklerden numune aldık ve hepsini Akhisar İlçe Tarım Müdürlüğüne teslim ettik." dedi.


Yayın Tarihi: 13.07.2017

Manisa'nın Selendi ilçesinde, özel bir rehabilitasyon merkezinin sahibi Ö.Ç.'nin (40) hareket halindeki aracından atlayan kurumun kadın müdürü Hatice Sevci (26), tedaviye alındığı hastanede yaşamını yitirdi. Olay, geçen 7 Temmuz'da saat 02.00'de, Aşağı Güllüce Mahallesi'nde meydana geldi. Selendi Özel Ege Yaşam Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi sahibi Ö.Ç. ve merkezin müdürü Hatice Sevci, beraberindeki kadın hademe F.B. ile birlikte Uşak'a gitti.


Yayın Tarihi: 12.07.2017

Manisa'nın Kula ilçesinde, jandarma karakolunda sabaha karşı yaşanan olayda, ismi henüz açıklanmayan ve cinnet getirdiği belirtilen bir asker, koğuşta otomatik piyade tüfeği ile uyuyan erlere ateş açtı. Silahla vurulan üç asker şehit oldu, üç asker yaralandı. Cinnet getiren asker intihar etti. Manisa Valiliği'nden 3 askerin şehit olduğu, 3 askerin de yaralandığı olayla ilgili son dakika açıklaması geldi.


Yayın Tarihi: 11.07.2017

İzmir Bölge Adliye Mahkemesi 15. Ceza Dairesi, 12 öğrenciye cinsel istismarda bulunmakla suçlanan sınıf öğretmeni Yakup K.'ye Manisa 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından verilen 87 yıl hapis cezası kararını kaldırıp cezayı artırdı. Mahkeme, Yakup Y.'yi, 15 öğrenciye cinsel istismardan toplam 192 yıl hapis cezasına çarptırdı. İlkokul sınıf öğretmeni olarak görev yapan Yakup K., iddiaya göre, yaşları 7- 8 arasında olan kız ve erkek öğrencilere derste cinsel istismarda bulundu.


Yayın Tarihi: 09.07.2017

Manisa'nın Selendi İlçesi'nde, özel bir rehabilitasyon merkezinin sahibi olan 40 yaşındaki Özcan Ç.'nin otomobilinden atlayan rehabilitasyon merkezinin müdürü 26 yaşındaki Hatice S. ağır yaralandı. Yoğun bakımdaki Hatice S.'nin ifadesi alınamazken, gözaltına alınan Özcan Ç. sevk edildiği adliyede tutuklandı.


Yayın Tarihi: 09.07.2017

Manisa’nın Kula İlçesi’nde kablo hırsızlığı suçundan girdiği cezaevinden izinli çıkan 36 yaşındaki Murat Özkara, tartıştığı eşi 33 yaşındaki Hatice Özkara’yı boğazından bıçaklayarak öldürdü. Hatice Özkara’nın cesedi, olay yerinde yapılan incelemenin ardından otopsi için morga kaldırıldı. Olay yerinden kaçan Murat Özkara Narıncalıpıtrak Mahallesi’nde bir evde yakalanarak gözaltına alındı.


Yayın Tarihi: 06.07.2017

Manisa Saruhanlı'da 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD'dan gelen son dakika açıklamada "Saat 10.26 da Merkezüssü Manisa' nın Saruhanlı ilçesi olan 4.1 büyüklüğünde deprem kaydedildi" denildi. Saat 10.26 da merkezüssü Manisa'nın Saruhanlı ilçesi olan 4.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem, yerin yaklaşık 24 kilometre derinliğinde meydana geldi.


Yayın Tarihi: 05.07.2017

Manisa'da askerlerin zehirlenmesi soruşturmasında flaş bir gelişme yaşandı. Gözaltında olan 3 subay tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edilmişti. Gelen son dakika habere göre, 3 askerden biri tutuklandı 2'si adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Soruşturma kapsamında daha önce 6 asker gözaltına alınmış, ardından serbest bırakılmıştı. Zehirlenme olayında daha önce deyemek şirketinin genel müdürü dahil 10 kişi tutuklanmıştı.


Yayın Tarihi: 04.07.2017

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Manisa'da askerlerin zehirlenmesiyle ilgili 6 kişilik gıda kontrol komisyonunun açığa alındığını açıkladı. Olası Afrin operasyonu için 'Buraya bir operasyon yapmak gerekirse Türkiye bundan çekinmez' diyen Işık Türk Silahlı Kuvvetleri'ndeki FETÖ yapılanması için Yakında yeni ihraçlar olacak. Her gün yeni isimler gelebiliyor bu açıdan sayı vermeyi uygun bulmuyoruz. Bu çalışmanın bakanlığımız bünyesinde, gün be gün yapılıyor' ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 04.07.2017

Sağlık Bakanlığı, Manisa'daki asker zehirlenmelerine ilişkin araştırma raporunun sonucunu açıkladı. Son dakika habere göre, raporda suların temiz çıktığı belirtildi. Yemekte mikroorganizma tespit edildi.


Yayın Tarihi: 03.07.2017

Manisa'nın Turgutlu ilçesindeki Çaldağı'nda yapılmak istenen nikel madeni için Manisa İdare Mahkemesi'nin verdiği 'ÇED Raporu iptal kararı' Danıştay'dan döndü. TURÇEP Danıştay kararını şaşkınlıkla karşıladıklarını açıkladı. Danıştay bilirkişi raporunun hükme esas alınabilecek nitelikte ve yeterlikte olmadığı sonucuna vararak, yerel mahkemenin kararını bozdu. Önümüzdeki günlerde oluşturulacak yeni bilirkişi heyetinin hazırlayacağı raporla ÇED davası ile ilgili yeniden karar verilecek.


Yayın Tarihi: 28.06.2017

Manisa'da bayram namazı saat kaçta kılınacak? Ramazan Bayramı'nın son gününe geldiğimiz bu arefe gününde yarın sabah eda edilecek Ramazan bayramı vakti, Manisa'da yaşayanlar tarafından merak ediliyor. Diyanet il il bayram namazı vakitlerini açıkladı. Peki Manisa'da bayram namazı vakti nedir? Manisa'da bayram namazı saat kaçta? Bayram namazı nasıl kılınır? Bayram namazı vakti nedir? İşte Manisa'da ve diğer illerin Ramazan Bayramı vakitleri...


Yayın Tarihi: 25.06.2017

Manisa'daki asker zehirlenmelerinin ardından Tugay Komutanı Albay Şevki Güvenç, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'ın talimatıyla görevden alındı. Albay Güvenç, Ankara Balgat’ taki Eğitim ve Doktrin Komutanlığı’na (EDOK) çekildi. Bakan Işık, sabah saatlerinde askerlerin zehirlenmesine ilişkin yaptığı açıklamada, sabotaj iddialarına da yanıt vermiş ve "Hiçbir ihtimali dışlamadan her türlü ihtimalin üzerine gidiyoruz" diye konuşmuştu.


Yayın Tarihi: 23.06.2017

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Manisa'da kışladaki gıda zehirlenmeleri için, "Milli Savunma Bakanlığı olarak görevinde ihmali olabilecek askeri personelle ilgili idari inceleme ve soruşturma başlattık. Teftiş Kurulumuzdan dört kişilik heyet şu anda incelemesini yapıyor" dedi. Bakan Işık, 'sabotaj' iddiaları için de 'Hiçbir ihtimali dışlamadan her türlü ihtimalin üzerine gidiyoruz' dedi. Sağlık Bakanlığı ise dün yaptığı açıklamada zehirlenmenin nedenini açıklamıştı.


Yayın Tarihi: 23.06.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir