Son Dakika Yeni Melih Gökçek Haberleri

Ankara Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına yönelik bu sabah yapılan FETÖ operasyonu sonrasında Melih Gökçek'ten ilk açıklama geldi. Twitter hesabından sabah yapılan operasyona ilişkin açıklamalarda bulunan Gökçek, son dönem belediye başkanı seçildikten sonra görevde olan üst düzey personelin tamamını görevden aldığını ifade etti. Bugün büyükşehir ve bağlı kuruluşlarında 61 kişinin ByLock kullandığı gerekçesiyle gözaltına alındığını belirten Gökçek, mücadelelerinin devam edeceğini söyledi.


Yayın Tarihi: 24.05.2017

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek turizmcilerle birlikte yaptığı Ankapark gezisinde hız treni olarak bilinen Roller Coaster'a bindi. Beraberinde gazeteciler de olan Gökçek, Roller Coaster'ın hareket etmesinden kısa süre sonra raylarda mahsur kaldı. 10 dakika boyunca sorunun giderilmesini bekleyen Gökçek, olayın ardından yaptığı açıklamada, "Rayda insan algıladı. Birine çarpma tehlikesi olarak algılıyor. Güvenliğin ne kadar kuvvetli olduğunu gösteriyor" dedi.


Yayın Tarihi: 23.05.2017

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, bir dönem daha aday olduğunu belirtirken, kayyum ve istifa iddialarının aslı astarı olmadığını, FETÖ’cülerin algı yönetimi yapmaya çalıştığını belirtti. Gökçek, Ankara’ya özel parklar ve yeni oyun gruplarının geldiğini belirtirken, tüm vatandaşları ücretsiz Ankara gezilerine katılmaya davet etti. Hitit Heykeli'nin Çorum'a taşınma söylemlerine ilişkin olarak da açıklamada bulunan Gökçek, "Bu tarihi bir eser değil. Hiçbir tarihi özelliği yok" dedi.


Yayın Tarihi: 20.05.2017

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek, twitter'dan yaptığı açıklamada “Herkes sırtını bir yere dayamış gibi yapıp, birilerinin hiç haberi olmadan, birileri adına konuşuyor, asıyor, kesiyor” ifadelerine yer verdi. Gökçek’in isim vermeden yaptığı “fitne” açıklamasının TV yorumcusu Fatih Tezcan’ın kendisini hedef alan sözlerinin ardından gelmesi dikkat çekti.


Yayın Tarihi: 12.05.2017

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankaragücü’nün yeniden Süper Lig’e dönmesi için yeni bir yönetim oluşturulması konusunda Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner’e teklif yaptığını ancak Yiğiner'in yönetimde devam etmek istediğini belirterek, “Ankaragücü yönetimi ve Sayın Yiğiner'in tercihine saygı duyuyorum. Ankaragücü'ne, Süper Lig yolunda başarılar diliyorum” dedi.


Yayın Tarihi: 06.05.2017

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile 16 Nisan'da gerçekleştirilen referandum sonuçlarına ilişkin iddiaya giren ve kazanan gazeteci Ahmet Hakan, birkaç kez borcunu ödememekle eleştirdiği Gökçek'ten kazandığı takım elbiseyi aldığını duyurdu. Gökçek'in yüzde 54'ün üzerinde "Evet" oyu çıkacağı iddiası karşısında kendisi bunun altında bir oranla "Evet"in kazanacağını öne süren ve girdikleri iddiayı kazanan Ahmet Hakan gelişmeyi bugünkü köşesinden duyurdu.


Yayın Tarihi: 29.04.2017

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile Ahmet Hakan bu sefer de takım elbise için karşı karşıya geldi. Sosyal medyadan tartışmalarıyla gündem olan Hakan ve Gökçek, sıra dışı ve komik bir tartışmaya daha imza attılar.


Yayın Tarihi: 28.04.2017

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, CHP milletvekili Deniz Baykal'ı hedef aldı. 'Cumhurbaşkanım maç henüz bitmedi' diyen Deniz Baykal için Twitter hesabından ilginç bir paylaşımda bulunan Gökçek, ifadeleriyle olay yarattı. Deniz Baykal, iktidarın, referandumun ardından sonucu oldu bittiye getirdiğini ve anayasayı değiştireceğini öne sürmüş, "Maç henüz bitmedi. Millet kararı 2019'da verecek" diye konuşmuştu.


Yayın Tarihi: 24.04.2017

Abdulkadir Selvi bugünkü yazısında kabinede değişiklik yapılacağını duyurdu. Selvi, "AK Parti kulislerine göre bu kez kabinede geniş çaplı bir revizyon olacak. Kürt oylarındaki artışın kabinede karşılık bulması bekleniyor" dedi. Selvi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'le de yolların ayrılacağının sinyalini verdi: "Referandum sonuçlarının Melih Gökçek ve Kadir Topbaş etkisi ise yerel seçimlerde görülecek."


Yayın Tarihi: 20.04.2017

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Büyükşehir Belediyesi'ne yapılan silahlı saldırı ile ilgili açıklama yaptı. Gökçek, 'Hayır' oyu vereceğini açıkladıktan sonra Kanal D'den kovulan İrfan Değirmenci'nin evinin kurşunlanmasına da değinerek "Muhtemelen her iki yere kurşun sıktıran aynı ellerdir. Yani Türkiye'yi karıştırmak isteyenler" yorumunu yaptı. Fikren taban tabana zıt olduklarını da sözlerine ekleyen Gökçek, "Teröre karşı ortak tavır almak boyun borcumuzdur" diye konuştu.


Yayın Tarihi: 19.04.2017

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile sosyal medyadaki takipçileri arasında yaşadığı oy tartışması sosyal medyanın gündemi oldu. Gökçek, oylarının gerilemediğini, 2014 yerel seçime göre arttığını yazdı. Gökçek, bir takipçisinin "Ankara bu seçimde sana hayır dedi" mesajına yanıt olarak "Gezi zekalı arkadaşım. Yerel seçimde 44.9 almışken şimdi oylar 48.85'e çıkmış. Sen neyin kafasını yaşıyorsun?" ifadesini paylaştı.


Yayın Tarihi: 17.04.2017

Ankara'da referandum sonuçları herkesi şaşırtırken gözler Melih Gökçek'e döndü. Gökçek'ten beklenen açıklama saat 20.30'da geldi. Twitter hesabından açıklamada bulunan Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara'nın 16 Nisan günü referandumda hayır demiş olmasına değinmeden 'zaferimiz mübarek olsun' tweetini attı. Gökçek, oğlu Osman Gökçek'le oy verme işleminin sona ermesine 1 saat kala referandum tahminini videoyla paylaşmıştı.


Yayın Tarihi: 17.04.2017

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, referandum için oyunu kullandı. Gökçek, "Oylarımızı kullandık hatta oyu atarken dikkat ettiyseniz bir sloganla attım 'hayırlı olsun evet oyları' diye. Evet oylarımız ülkemize ve milletimize hayırlı olsun, inanıyorum ki Ankara'dan yüzde 58, Türkiye genelinde yüzde 60'ı yakalayacağız" dedi.


Yayın Tarihi: 16.04.2017

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara'da 16 Nisan referandumuna ilişkin yapılan son anket sonuçlarını açıkladı. Gökçek, 10 bin 600 kişinin katıldığı son anketinde “evet” oylarının yüzde 58,64’e yükseldiğini belirtti. Gökçek, "Evet 58.64, hayır 41.36 not edin bir kenara. İnşallah seçimden sonra görüşürüz" dedi. Melih Gökçek anket sonuçlarını twitter hesabı üzerinden duyurdu.


Yayın Tarihi: 11.04.2017

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankaragücü'nün siyasi olarak kullanılmasına asla izin vermeyeceğini belirterek, "Bunun siyaseti olmaz. Tüm taraftarlarla el ele, bu takımı belli yerlere getireceğiz. Ondan sonra bu takım başarılı olmazsa, bana fatura çıkartsınlar. Ankaragücü'nü CHP'lilere yedirmem" dedi.


Yayın Tarihi: 08.04.2017

Pazar günü oynanan Spor Toto 2'nci Lig Kırmızı Grup'ta Bugsaşspor-Ankaragücü maçında yaşanan olaylar başkenti karıştırdı. Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile CHP Çankaya İlçe Başkanı Selçuk Dereli karşı karşıya geldi. Selçuk Dereli polisin Ankaragücü taraftarına müdahalesine twitter'dan paylaştığı videolarla tepki göstererek, 'Polis plastik mermilerle ateş açtı, Ankaragücü taraftarı dışarıda bırakıldı, çatıda taraftarımız mahsur kaldı' mesajını paylaştı.


Yayın Tarihi: 04.04.2017

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın katılacağı toplu açılış töreni için, yarın otobüs ve metroların ücretsiz olacağını belirtti. Geçmişte benzerini sıklıkla gördüğümüz bu uygulamanın özel günlerde yapıldığını bilen ve çok yerinde olduğunu belirten vatandaş, "2 Nisan'da Ankara'da neden toplu taşıma ücretsiz?" diye soruyor.


Yayın Tarihi: 01.04.2017

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 16 Nisan’da yapılacak referandumla ilgili, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Mart ayı içerisinde 3 ayrı anket yaptırdığını kaydederek, "Gün geçtikçe 'evet' diyenlerin oranında büyük bir artış var. Son Anketimizde 'evet' oranı yüzde 58.31'e ulaştı" dedi.


Yayın Tarihi: 28.03.2017

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, sosyal medya hesabı üzerinden referandum ile ilgili bir anket yaptı. Gökçek, takipçilerine neden 'evet' ve neden 'hayır' diyeceklerini sordu.


Yayın Tarihi: 28.03.2017

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, dün hayatını kaybeden gazeteci Tayfun Talipoğlu ile ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı.


Yayın Tarihi: 22.03.2017

Başbakan Binali Yıldırım, kuruluşundan bugüne AKP hükümetlerinde görev yapan bakanlarla parti genel merkezinde dün bir araya geldi. Toplantıya Bülent Arınç'ın 'Melih Gökçek şikayeti' damga vurdu.


Yayın Tarihi: 21.03.2017

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 15 Temmuz gecesine dair "O gece saat 23:07’de ilk tweet’i de ben attım. 8 milyon 800 bin kişiyle etkileşim kurdu" ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 20.03.2017

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in ‘Ben sayın Bahçeli’nin inşallah, sayın Cumhurbaşkanı’nın yardımcısı olmasını çok önemsiyorum’ sözlerine yanıt verdi


Yayın Tarihi: 20.03.2017

Melih Gökçek, Habertürk TV'de katıldığı programda yine ilginç açıklamalar yaptı.


Yayın Tarihi: 18.03.2017

Melih gökçek, Bülent Arınç'la yaşadığı polemikte geri adım attı, "Benim dışımda bir olay. Ciddiye almak istemiyorum, gündeme getirmek istemiyorum adamı" dedi.


Yayın Tarihi: 17.03.2017

Melih Gökçek, "Gezi sonrası Erdoğan'ın yerine Bülent Arınç başbakan yapılacaktı" demiş ve Hüseyin Gülerce'yi kaynak göstermişti. Gülerce'den Arınç'la ilgili olay yaratacak bir yazı geldi


Yayın Tarihi: 17.03.2017

Sosyal medyadaki paylaşımları ile dikkat çeken Melih Gökçek'in, yapmak istediği paylaşımı yanlış yere göndermesi gündem yarattı. İşte Melih Gökçek'in yaptığı o paylaşım ve ardından gelen açıklaması.


Yayın Tarihi: 16.03.2017

Eski Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, FETÖ'nün, Bülent Arınç'ı başbakan yapacağını iddiasına yanıt verdi.


Yayın Tarihi: 15.03.2017

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek katıldığı bir canlı yayında Gezi Parkı olayları sonrasında FETÖ'nün, Bülent Arınç'ı başbakan yapacağını iddia etti.


Yayın Tarihi: 14.03.2017

16 Nisan öncesinde iki anket yaptırdığını kaydeden Gökçek, 'Evet' oylarının, 1 Mart'ta Ankara'da yüzde 55,4 olduğunu, şu anda ise 56.2'ye çıktığını ifade etti.


Yayın Tarihi: 14.03.2017

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, İsviçre'deki Blick gazetesinin attığı manşetin arkasında FETÖ'nün olduğunu savundu.


Yayın Tarihi: 14.03.2017

Dünyaca ünlü haber ajansı Associated Press, Melih gökçek'in ABD'li gazetecileri kandırdığını yazdı.


Yayın Tarihi: 11.03.2017

YARSAV eski Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, Gökçek'in görevden uzaklaştırılması için İçişleri Bakanlığı'na başvuru yapıldığını söyledi.


Yayın Tarihi: 11.03.2017

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Almanya'ya yönelik açıklamaları hakkında espriler yapılan videoyu paylaştı.


Yayın Tarihi: 10.03.2017

Beyaz TV'de yayınlanan ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in konuk olarak katıldığı Dinamit adlı programda, şehit özel harekatçılar için "kömür oldular" ifadesi kullanıldı.


Yayın Tarihi: 04.03.2017

İzmir'de FETÖ'cü iş adamlarının kaldığı cezaevinde yangın çıkması üzerine Melih Gökçek'ten uyarı geldi.


Yayın Tarihi: 02.03.2017

Başkan Gökçek, twitterdan yaptığı açıklamada, FETÖ’nün yeni planını deşifre etti. “İşte FETÖ’nün talimatı ve yeni çabalar.


Yayın Tarihi: 01.03.2017

Melih Gökçek asbestli borularla ilgili görüşlerini sosyal medya üzerinden paylaştı.


Yayın Tarihi: 28.02.2017

Melih Gökçek: "Benden 650 milyon dolar isteyecek Milli İstihbarat Teşkilatı, Ben de 'hay hay' diyeceğim, hemen 650 milyon doları Türkiye'ye getireceğim. Neyle getireceğim."


Yayın Tarihi: 25.02.2017

Melih Gökçek, CNN Türk'te Hakan Çelik'in sorularını yanıtladı.


Yayın Tarihi: 25.02.2017

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, vatandaşların darbe ihtimaline karşı silahlandığını söyledi.


Yayın Tarihi: 23.02.2017

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Twitter hesabından başkanlık paylaşımı yaptı. Gökçek, paylaştığı fotoğrafa "Her zamanki gibi yine hayır diyorsunuz ama çok seveceksiniz" notunu düştü.


Yayın Tarihi: 15.02.2017

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Ben 'Sismik araştırma gemileri deprem yapar' demedim. Ama yabancı ülkeler 'Sismik araştırma yapıyoruz' diyerek teknolojik saldırılar yapabilir" dedi.


Yayın Tarihi: 10.02.2017

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek’in, Çanakkale depremlerine ilişkin iddialarına Jeoloji Mühendisi Prof. Dr. Şener Üşümezsoy'dan yanıt geldi.


Yayın Tarihi: 07.02.2017

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, birbiri ardına yaşanan Çanakkale depremlerinin ardından Twitter hesabından ilginç bir iddiada bulundu.


Yayın Tarihi: 07.02.2017

Melih Gökçek, Bülent Arınç’ın “FETÖ’ye parsel parsel arsa verdi” iddiası için Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu'nun sorularına yanıt verdi. 'Satmadım' dedi


Yayın Tarihi: 16.01.2017

Bazı internet sitelerinde yer alan habere göre, Melih Gökçek'in kalp krizi şüphesi iddiasıyla hastaneye kaldırıldığı belirtildi.


Yayın Tarihi: 14.01.2017

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, bu sabah saat kendi Twitter hesabından atılmış gibi gösterilen tweet için açıklama yaptı.


Yayın Tarihi: 11.01.2017

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, kendi Twitter hesabından atılmış gibi gösterilen, “Başkanlık geliyor, güle güle Cumhuriyet" mesajı için "montaj" dedi


Yayın Tarihi: 11.01.2017

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, AKP ve MHP’nin Meclis’e getirdiği anayasa değişiklik teklifi için CHP’lilerin tepkisinin gereksiz olduğunu söyledi.


Yayın Tarihi: 27.12.2016
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir