Son Dakika Yeni Melih Gökçek Haberleri

İstifa eden AK Partili İstanbul, Ankara, Bursa ve Balıkesir belediye başkanlarının yerine gelen isimler ilk hamlelerini yaptı. İstanbul'da Kadir Topbaş'ın bazı projeleri iptal edildi. Ankara'da da Gezi Olayları'na damga vurulan ve Melih Gökçek'in sosyal medya hesabından paylaştığı fıskiye kaldırıldı.


Yayın Tarihi: 15.11.2017

Mustafa Tuna'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olmasının ardından, Gezi döneminde gündem yaratan Ankara Belediyesi önündeki fıskiye kaldırıldı. Fıskiyenin kaldırılması gündeme bomba gibi düşerken, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Tuna konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Fıskiyenin ününü bilemiyorum. Geçen Sayın Bakanımız geldiğinde trafikte bir sıkışıklık oldu. Araçların manevra yapamaması yönünde sıkıntı olduğundan dolayı kaldırıldı" ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 15.11.2017

Melih Gökçek'in istifasının ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde büyük bir tasfiye süreci başlarken, Gökçek'in yerine Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olan Mustafa Tuna, Gökçek'in belediyedeki bürokratlarını tek tek görevlerinden aldı. Yaşanan bu gelişmelerin sonrasında eski AK Parti milletvekili Feyzi İşbaşaran, Twitter hesabından gündeme bomba gibi düşecek bir paylaşımda bulundu.


Yayın Tarihi: 15.11.2017

Mustafa Tuna'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olmasının ardından, Gezi döneminde gündem yaratan Ankara Belediyesi önündeki fıskiye kaldırıldı. Hatırlanacağı üzere Gezi Parkı döneminde Melih Gökçek adına açılan sahte bir hesaptan, “Belediyenin önündeki fışkiyeyi kim kırdı” tweet'i atılmış, fıskiye bu tweet'le gündeme oturmuştu.


Yayın Tarihi: 15.11.2017

Melih Gökçek'in ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi'ndeki yeniden yapılanma sürüyor. Geçtiğimiz hafta istenen istifaların bazılarının onaylanmasının ardından belediyede bazı daire başkanlıkları ve şube müdürlükleri kapatıldı.


Yayın Tarihi: 15.11.2017

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Sincan Belediyesi Başkanı Mustafa Tuna'nın seçilmesiyle, Büyükşehir Belediyesi'nde değişim rüzgarları esmeye başladı. 14 yıldır çıkan Büyükşehir Bülteni, ilk defa Melih Gökçek'siz yayınlandı. Bültende, yeni Başkan Tuna ile Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nda adı geçen Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'ın el ele çekilmiş fotoğrafına ve Tuna ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yan yana yer aldığı fotoğrafa da yer verildi.


Yayın Tarihi: 14.11.2017

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından istifası istendikten sonra görevinden ayrılan eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek attığı tweet'lerle gündemde kalmaya devam ediyor. Gökçek son olarak, "Allah, dünya görüşü bu kadar dar olanların eline Ankara'yı düşürmesin" ifadelerinin yer aldığı bir içerik paylaştı.


Yayın Tarihi: 13.11.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı üzerine Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığını bırakan Melih Gökçek, Twitter'dan ilginç bir anket yaptı. Odatv'nin kendisi hakkında haber yapmayı bırakmasına şaşıran Gökçek, bunun nedenini Twitter'a sordu. Gökçek anket sonucunu ise kahkaha emojileri eşliğinde paylaştı.


Yayın Tarihi: 13.11.2017

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın istifasını istemesi üzerine Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı görevini bırakan Melih Gökçek sosyal medya üzerinden ilginç bir mesaj paylaştı.


Yayın Tarihi: 12.11.2017

Melih Gökçek Twitter hesabından Ahmet Hakan'a "Ahmet, bu güzellikleri ancak Ankara'da bulabilirsin. Bence sen de bir Ankara sonbahar seferi yap. Bu aralar yeni işime başlayıncaya kadar vaktim bol. Hazır fırsat, gel seni gezdireyim" diye seslenmiş, Hakan'dan jet yanıt gelmişti. Ahmet Hakan bugün de, Gökçek'e kendi üslubunda, esprili bir dille yeni iş tekliflerinde bulundu


Yayın Tarihi: 11.11.2017

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'ndan istifa eden ve uzun süredir Twitter'da polemikten uzak haliyle dikkat çeken Melih Gökçek'ten bu sabah Bülent Arınç mesajı geldi. Melih Gökçek, daha sonra Bülent Arınç'ın 3 ayrı konuşmasından birleştirilen bir videoyu paylaştı. Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Gökçek'i Twitter'da polemiğe girmeme konusunda uyardığı da biliniyordu.


Yayın Tarihi: 09.11.2017

23 yıl sonra Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa eden Melih Gökçek, Twitter paylaşımlarıyla gündemde kalmaya devam ediyor. Gökçek'in paylaşımlarına dikkat çeken gazeteci Ahmet Hakan, 'Kendisini hala başkan sanıyor' dedi.


Yayın Tarihi: 09.11.2017

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in aralarında olduğu belediye başkanlarının istifasını değerlendiren Yeniçağ Gazetesi Yazarı Orhan Uğuroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu hamlesiyle büyük bir hata yaptığını söyledi.


Yayın Tarihi: 08.11.2017

Ankara’nın yeni Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna belediyedeki tüm bürokratların ve genel müdürlerin istifasını istedi.


Yayın Tarihi: 08.11.2017

Melih Gökçek’ten boşalan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevi için AK Parti, Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’yı aday gösterdi. Mustafa Tuna yapılan seçimde yeni başkan oldu. Melih Gökçek seçimin ardından tweet atarak "Kendisine hayırlı hizmetler temenni ediyorum. İnanıyorum ki 1,5 sene de çok güzel hizmetler yapacak" ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 06.11.2017

Son dakika haberlere göre Melih Gökçek'ten boşalan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna kimin oturacağı belli oldu. 136 oyun 104'ünü alan Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna, yeni belediye başkanı seçildi. Tuna seçimlerin ardından yaptığı kısa açıklamada, "Sizlerin desteklerini her zaman yanımda göreceğime inanıyorum. Bana olan güveninize layık olmaya çalışacağım" diye konuştu.


Yayın Tarihi: 06.11.2017

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı üzerine 28 Ekim günü görevinden istifa eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in koltuğu için bugün seçim yapılacak. AK Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayını açıklaması bekleniyor.


Yayın Tarihi: 06.11.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yerel seçimler için yeni bir strateji hazırlıyor. Buna göre, istifalar nedeniyle boşalan yerlere seçilen belediye başkanları aday gösterilmeyecek. Yani başta, Kadir Topbaş ve Melih Gökçek'in koltuğuna oturan/oturacak isim yerel seçimlerde aday yapılmayacak. Öte yandan TBMM Başkanlığı için Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı ve Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş’ın ismi konuşuluyor.


Yayın Tarihi: 06.11.2017

AKP'de yapılan "Melih Gökçek'in koltuğuna kim otursun?" seçiminde, sırasıyla Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ve Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk çıktı.


Yayın Tarihi: 04.11.2017

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa eden Melih Gökçek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'ye göndermede bulundu. Sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşım yapan Gökçek, Sabah gazetesinin “Türkiye'nin en yaşanılır kentleri...” başlıklı haberini “İşte 2017'de Türkiye'nin en yaşanabiler şehirleri” diyerek paylaştı. Ancak gerçek sonradan ortaya çıktı.


Yayın Tarihi: 04.11.2017

AK Parti Ankara il teşkilatında, Melih Gökçek’in yerine gelecek ismin belirlenmesi amacıyla yarın temayül yoklaması yapılacak. Nihai kararı Cumhurbaşkanı Erdoğan verecek. Medyada pek haber konusu olmayan sürpriz bir ismin AK Parti tarafından aday gösterilebileceği iddia ediliyor.


Yayın Tarihi: 03.11.2017

Sözcü Gazetesi yazarı Can Ataklı, Melih Gökçek ile ilgili kaleme aldığı yazısında gündemi sarsacak iddialarda bulundu. Ataklı, bugünkü köşesinden, "Bunlar daha iyi günler. Sanıyorum Gökçek'in başına bir süre sonra daha kötü şeyler de gelebilir. Örneğin sahibi olduğu Beyaz TV'nin ömrünü merak ediyorum. Düne kadar iktidarın en gözde televizyonlarından biri olan Beyaz TV bundan sonra ayakta durabilecek mi?" diye sordu


Yayın Tarihi: 02.11.2017

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a, “Eğer birileri oturduğu koltuktan kalkmakta sıkıntı yaşıyorsa kesinlikle altını kirletmiştir” tweet’i nedeniyle açtığı 50 bin TL’lik tazminat davası bugün başlıyor.


Yayın Tarihi: 02.11.2017

Melih Gökçek'in Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifası sonrasında AK Partili isimler de Gökçek ile yollarını ayırmaya başladı. Son hamle AKP milletvekili Şamil Tayyar'dan gelirken, Tayyar, Beyaz TV'de ekranlara gelen 'Son Söz' programının bu akşam son kez ekranlara geldiğini açıkladı. AKP'li isim Gökçek'in istifası sonrasında "Melih Başkan sevdiğim, değer verdiğim ve başarılı bulduğum bir siyasetçidir. Ama patronum Recep Tayyip Erdoğan’dır" demişti.


Yayın Tarihi: 01.11.2017

Melih Gökçek'in Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifasının ardından ilk kez konuşan Mansur Yavaş, 'Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı Cumhuriyetimizin Başkenti olma sebebiyle ayrı bir öneme sahip. Elbette bu görevi yapmak isterim' dedi. İstifayı Ankara için olumlu bir gelişme olarak yorumlayan Yavaş, "Balıkesir Belediye Başkanı en azından gerçekleri söyledi. Gökçek nasıl bir yumuşak karnı varsa ağzını dahi açamadı" diye konuştu.


Yayın Tarihi: 31.10.2017

Sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanan Melih Gökçek'in, istifası sonrası Twitter'dan yaptığı paylaşım dikkat çekti. Gökçek “Gecenin Ayeti” mesajıyla Enbiya Suresi’nden bir bölüm paylaştı. Paylaşım Erdoğan'a gönderme olarak algılandı


Yayın Tarihi: 31.10.2017

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden cumartesi günü istifa eden Melih Gökçek'in koltuğu için son dakika yeni bir karar çıktı. Güncel gelişmeye göre Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi yeni başkanı seçmek üzere 6 Kasım’da toplanacak. Yeni başkanın belirlenmesi sürecinde ilk 2 oylamada üye tam sayısının üçte iki çoğunluğu, üçüncü oylamada da üye tam sayısının salt çoğunluğu aranacak.


Yayın Tarihi: 31.10.2017

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in istifasının ardından sesizliğini Bülent Arıç, 'O bana siyaseten zarar vermek istedi ama ben siyaseten daha da güçlendim, sabrettim ve kazandım' dedi.


Yayın Tarihi: 31.10.2017

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Erdoğan'ın talimatıyla istifa eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında suç duyurusunda bulundu. Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan, "Hesap vermeden gitmek yok" diyerek, "Gökçek'in en büyük suçu Ankara'nın bütün kaynaklarını kendi hayalleri için harcamasıdır." dedi.


Yayın Tarihi: 31.10.2017

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu sonrası açıklamalarda bulundu. Son dakika habere göre, Bozdağ, kamu görevlilerinin yurt dışına çıkarken kurumlarından belge alma zorunluluklarının 15 Kasım'dan itibaren kaldırılacağını açıkladı. Balıkesir Belediye Başkanı Edip Uğur'un istifası hakkında da konuşan Bozdağ, "Giden başkanlar da gelecek başkanlar da bizim başkanlarımızdır. Biz partimizde kalan arkadaşlarımızla beraber hizmet etmeye devam edeceğiz" dedi.


Yayın Tarihi: 30.10.2017

Melih Gökçek’in istifası üzerine, yasa gereği Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na vekalet eden Ali İhsan Ölmez, vekalete başladığı gün, kız kardeşi Şükran Ölmez'i (60) kaybetti.


Yayın Tarihi: 30.10.2017

Cumartesi günü 23 yıldır sürdürdüğü Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa eden Melih Gökçek, istifa konuşmasında 'Yorgun olduğumu düşündüğüm için değil liderimiz Recep Tayyip Erdoğan istediği için istifa ediyorum' ifadesini kullanmıştı. Gökçek'in bu sözlerini yorumlayan CHP Ankara Milletvekili Murat Emir'den gündemi sarsacak bir iddia geldi: Melih Gökçek hesabını soracak...


Yayın Tarihi: 30.10.2017

Bülent Arınç; "Parsel parsel Ankara'yı sattı" diye suçladığı Melih Gökçek, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığından istifa edince, daha önce 'sabitlediği' "Eğer birileri oturduğu koltuktan kalkmakta sıkıntı yaşıyorsa kesinlikle altını pisletmiştir" tweetini kaldırdı. Arınç'ın Ak Saray'daki Cumhuriyet Resepsiyonu'na gitmeden önce bu tweeti kaldırması dikkat çekti.


Yayın Tarihi: 30.10.2017

Cumartesi günü Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'ndan istifa eden Melih Gökçek dün akşam Beştepe'de gerçekleştirilen Cumhuriyet Resepsiyonu'nda yoktu. Resepsiyonda dikkat çeken isimlerden biri ise eski TBMM Başkanı Bülent Arınç'tı...


Yayın Tarihi: 30.10.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti MKYK toplantısında “Arkadaşlar istifa eder” dediğini aktaran Abdulkadir Selvi, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'un da istifa edeceği saati açıkladı. Abdulkadir Selvi, "Uğur’un, Melih Gökçek gibi davaya ve lidere sadakatten söz etmek yerine, hizmet imkânının kalmadığını belirterek istifasını açıklaması bekleniyor" dedi.


Yayın Tarihi: 30.10.2017

23.5 yıllık Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan dün istifa eden Melih Gökçek istifa sonrası ilk tweetinde istifa konuşmasının videsounu paylaşarak “28 Ekim 2017 tarihiyle Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı bıraktım. Twit aleminin bilgisine” yazdı.


Yayın Tarihi: 29.10.2017

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in istifasını değerlendirdi. Belediye başkanlarının istifaları konusundaki tartışmalar üzerine Ünal, cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan'ın siyasetle ilişiğinin kesildiğini, anayasa değişikliğinin ardından Erdoğan'ın partiye dönüşüyle teşkilatlar, belediyeler, il başkanlıklarında elden geçirme sürecinin başladığını belirtti.


Yayın Tarihi: 29.10.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin önceki günkü Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında, belediye ve il başkanlarına yapılan operasyonla ilgili değerlendirmelerde bulundu. İstifası istenen ve kararını pazartesi günü açıklayacağını söyleyen Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur hakkında konuştu. ''Pazartesi istifa etmesini bekliyoruz'' dedi.


Yayın Tarihi: 29.10.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in istifası öncesi eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'la kameralar önündeki samimiyeti dikkat çekmişti. Bilindiği üzere Arınç, Gökçek'i Ankara'yı FETÖ'ye parsel parsel satmakla suçlamıştı. Erdoğan-Arınç samimiyetini köşesine taşıyan Ahmet Hakan, "Bu kadarı artık zulme giriyor Reis" dedi.


Yayın Tarihi: 29.10.2017

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'ndan istifa eden Melih Gökçek'in sabah evden çıkınca yine belediye binasına doğru yöneleceğini, yarı yolda yanlış yere gittiğini fark edeceğini iddia etti. "23 yıl belediye başkanlığı dile kolay" diyen Altaylı, "Belediye başkanı olmamaya alışması biraz vakit alır" ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 29.10.2017

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in istifasını açıkladığı sırada, toplantı salonunun dışında bekleyen kalabalık bir grup ile programı takip eden Akit TV Ankara Haber Müdürü Mehmet Özmen arasında arbede çıktı.


Yayın Tarihi: 28.10.2017

Melih Gökçek günlerdir süren istifa muammasına bugün son verdi. Yaptığı toplantıyla canlı yayında istifa eden Melih Gökçek'in konuşması sırasında ağlayanlar dikkat çekti. Gökçek konuşması esnasında, 'Dünyanın en iyisiyim ama Erdoğan istifamı istedi' açıklamasını yaparken Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Anket A.Ş.'nin Genel Müdürü Belma İlhan da gözyaşlarını tutamadı.


Yayın Tarihi: 28.10.2017

Melih Gökçek bugün görevini bıraktı. Öte yandan 2014 yerel seçiminde Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı için Melih Gökçek'le yarışan ve çok az bir fark ile seçimi kaybeden Mansur Yavaş, sosyal medya hesabından dikkat çekici bir mesaj paylaştı.


Yayın Tarihi: 28.10.2017

Ankara Melih Gökçek'in istifasına kilitlendi. CHP daha önce toplantıya katılmama kararı almıştı. Bugün MHP'den de flaş bir haber geldi. MHP'liler de meclis toplantısına katılmayacağını bildirdi. Melih Gökçek 23 yıllık görevini bugün sona erdirdi.


Yayın Tarihi: 28.10.2017

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Halkevleri üyeleri tarafından protesto edildi. 'İstifa yetmez, hesap ver Gökçek' diyen Halkevleri üyeleri polisler tarafından alandan uzaklaştırıldı.


Yayın Tarihi: 28.10.2017

İstifası beklenen Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek, istifasını açıklayacağı saati duyurdu. Twitter hesabından istifa edeceği saati açıklayan Gökçek, dün Ankara belediyesinde çalışan personelle vedalaştı ve konuşmasında ise istifa kararını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talebiyle aldığını ifade etti. Gökçek, konuşmasında "Neden talebi kırmadığımızı da yarın televizyonlardan öğreneceksiniz" ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 28.10.2017

Bugün istifasını açıklayacağını duyuran Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in gazetelerde ve TV'lerde günlerce yer alan ve hiç unutulmayan hadiseleri...


Yayın Tarihi: 28.10.2017

Bugün istifası beklenen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek için hazırlanan belediye bülteni özel sayısında Gökçek'in siyasi yaşamında yer alan AK Parti dönemi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yer almadı. Öte yandan bugün ise gözler, istifasını resmen açıklayacak olan Gökçek'in yapacağı konuşmaya çevrildi. İstifasını Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talep ettiğini söyleyen Gökçek, “Biz de bu talebi kırmayarak, neden talebi kırmadığımızı da yarın televizyonlardan öğreneceksiniz” demişti.


Yayın Tarihi: 28.10.2017

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Türk Patent ve Marka Kurumuna isminin marka tescili için başvuruda bulunduğu yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını bildirdi.


Yayın Tarihi: 28.10.2017

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, belediyenin kapalı anons sisteminden personeline yaptığı veda konuşmasında, 'Bugün eğer Ankara modern bir şehirse, sizlerin gayreti sayesinde. Hepiniz hakkınızı helal edin, benden yana hakkım helal olsun' dedi. Gökçek ayrıca, 'Yarın istifa nedenimi çok net olarak yarın televizyonlardan göreceksiniz' ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 27.10.2017