Son Dakika Yeni Meteoroloji Haberleri

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, iki gündür yağmur uyarısı ile hazırlıklar konusunda katkı sağlamaya çalışıyor. Akşam saatlerinde MGM, gerekli olunmadıkça otomobillerin yola çıkmaması konusunda uyarı yapmıştı. İstanbul için yağmur uyarısı mesai saatlerinin bitimine doğru verildi peki güncel yol durumu nasıl? 22 Ağustos köprülerin trafik durumu nasıl? İşte anbean İstanbul yol durumu.


Yayın Tarihi: 22.08.2017

İstanbul'da bugün gün boyu etkili olacağı belirtilen sağanak yağış, 10.30 itibariyle Avrupa Yakası'nda bulunan bazı ilçelerde hafif yağış şeklinde başladı. Meteoroloji, İstanbul'un uydu görüntüsünü yayınladı. Sarı ve turuncu kütlelerin geçtiği yerlerde yağışın yoğun olacağı belirtiliyor. Meteoroloji uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen, Twitter adresinden 09.18'de yaptığı paylaşımla İstanbulluları uyararak, "1 saat sonra İstanbul'da yağış başlar. Uzun süreli bir yağış. Dışarıda fazla kalmayın" dedi.


Yayın Tarihi: 22.08.2017

Şiddetli yağışın etkili olduğu İstanbul’da dün Beykoz’da denizde hortum oluştu. 5 dakika etkili olan hortum etrafına zarar vermeden kayboldu. Meteoroloji’ye göre kent genelinde şiddetli yağış ve dolu bugün etkisini artıracak. Başkan Kadir Topbaş, İstanbulluları toplu taşıma kullanmaya çağırdı. Meteoroloji Mühendisi Adil Tek ise bu tür hava olaylarıyla daha çok karşılaşılacağını söyledi.


Yayın Tarihi: 22.08.2017

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul, Kocaeli, Yalova, Bursa ve Sakarya'da bu sabah saatlerinden itibaren kuvvetli yağış beklendiğini duyurdu. Meteoroloji'den yapılan açıklamada kuvvetli yağış nedeniyle ani sel, su baskını, yıldırım ve ulaşımda aksamalar gibi oluşması muhtemel risklere karşı uyarıda bulunuldu. Meteoroloji'den sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden de uyarı geldi.


Yayın Tarihi: 22.08.2017

İstanbul'da beklenen yağış için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Kadir Topbaş'tan son dakika uyarısı geldi. İstanbul’da Sarıyer ve Beykoz bölgelerinde başlayan yağış hakkında uyarılarda bulunan Topbaş 'Vatandaşlarımızın meteorolojik gelişmelere dikkat etmesi, uyarılara hassasiyet göstermesi, mümkün mertebe toplu araçları kullanması tavsiye ediliyor' ifadelerini kullandı. Peki İstanbul'da yağmur ne zaman başlayacak? İşte hava durumuyla ilgili tüm ayrıntılar...


Yayın Tarihi: 21.08.2017

Meteorolji'den yapılan son dakika açıklamasına göre İstanbul'da bugün ve yarın gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Hava sıcaklıklarının 5-6 derece gerilemesi beklenen İstanbul'da önümüzdeki iki gün yağışlı geçecek. Meteoroloji'den yapılan uyarıya göre bugün sağanak yağış İstanbul’un yanı sıra, Antalya, Aydın, Muğla, Denizli, Manisa, Ordu ve İzmir’in doğu ilçelerinde etkili olacak.


Yayın Tarihi: 21.08.2017

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden İstanbul için son dakika uyarısı geldi. Meteoroloji verilerine göre sıcak havalar birkaç günlüğüne mola verecek, hava sıcaklıkları düşecek. İstanbul'da pazartesi gecesi gök gürültüsü, yıldırım ve dolu yağışı da bekleniyor.


Yayın Tarihi: 20.08.2017

Meteoroloji'den yapılan son dakika uyarısına göre, İstanbul'da bugün aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinde parçalı ve yer yer çok bulutlu bir hava hakim olacak. Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmezken, ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredecek. İşte bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları...


Yayın Tarihi: 17.08.2017

Meteoroloji İstanbul için bugün ve yarın yağmur alarmı verdi. 20 gün önceki dolu felaketini hatırlayan sürücüler araçlarını kapalı otoparka çekti. Uyanıklar zam yaptı.


Yayın Tarihi: 16.08.2017

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün İstanbul'da 'kuvvetli yağış' beklendiğini duyurdu. Kuvvetli yağışın başlama saati 06.00 sıraları, bitiş saati ise 12.00 sıraları olarak açıklandı. İstanbul bu sabah saat 05.30 itibarıyla sağanak ve gök gürültülü yağışın etkisi altına girdi. Şehrin özellikle Avrupa yakasında yer yer etkili olan yağış nedeniyle yollarda su birikintileri meydana geldi.


Yayın Tarihi: 16.08.2017

İstanbul hava durumuyla ilgili Meteoroloji'den son dakika açıklaması geldi. Yüksek nem oranı ve sıcaklık nedeniyle bunalan İstanbullular 14 Ağustos pazartesi hava nasıl olacak sorusuna yanıt ararken yağmur müjdesiyle karşılaştı. Yeni hafta başında İstanbul'da sağanak yağış bekleniyor.


Yayın Tarihi: 12.08.2017

Yüksek nem nedeniyle sıcak günler yaşayan İstanbul hata sonunda bir nebze olsun yüksek nemden kurtuluyor. Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre İstanbul bu hafta sonu boyunca bunaltıcı havadan kurtulamayacak. Hafta sonu da gündüz hava sıcaklıkları 30 derecenin üstünde olacak. Gece ise 23-24 derecede seyredecek. Ancak Meteroloji'nin verilerine göre 14 Ağustos pazartesi İstanbul'da yağmur bekleniyor.


Yayın Tarihi: 12.08.2017

Yüksek nem ve sıcaklıktan bunalan İstanbulluların yüzünü güldürecek haber. Meteoroloji'den yapılan son dakika açıklamasına göre İstanbul önümüzdeki hafta sonu boyunca bunaltıcı havadan kurtulamayacak. Ancak Meteoroloji verilerinden alınan bilgilere göre nem oranının düşmesinin ardından ise salı ve çarşamba günü İstanbul’da yağmur bekleniyor.


Yayın Tarihi: 11.08.2017

ABD tarafından açıklanan İklim Durumu Raporu'na göre 2016 yılındaki sıcaklık 137 yılın en sıcak yılı oldu. Raporda "2014, 2015 ve 2016 yılları art arda insan kaynaklı iklim değişikliğinin etkisi olmadan kaydedilen en sıcak yıllar" olduğu belirtilirken, sıcaklık rekorlarının, "Uzun dönemli küresel ısınma ve güçlü En Nino etkilerinden" kaynaklandığı kaydedildi.


Yayın Tarihi: 10.08.2017

Son hava durumu tahminleri Meteoroloji yetkilileri tarafından açıklandı. Mevsim normalleri üzerinde seyreden sıcaklıklar hafta sonuna kadar sürecek. İstanbul'da özellikle cumartesi gününe dikkat. Meteoroloji cumartesi günü İstanbul'da sıcaklığın 35 derece olacağını bildirdi. Bu arada Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl ve Adıyaman için sıcak hava uyarısı yapıldı.


Yayın Tarihi: 10.08.2017

Sıcak hava tüm yurtta hayatı olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Türkiye genelinde sıcaklık Ağustos ortalamasının 6 derece üstünde seyrederken, Ağustos ayındaki aşırı sıcaklar ve nemle bunalan İstanbullulara meteorolojiden müjdeli haber geldi. Son dakika haberine göre İstanbul'da nem cuma günü düşmeye başlaması beklenirken, asıl serinleme Pazar günü yaşanacağı açıklandı.


Yayın Tarihi: 09.08.2017

İstanbul'da sürekli değişkenlik gösteren hava durumuyla ilgili açıklamada bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş "Afet boyutundaki sağanakların önüne geçmek çok kolay değil. Bu bakımdan bize düşen görevleri yapıyoruz ama vatandaşlarımızı da teyakkuz halinde olmaları konusunda uyarıyoruz" dedi. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Şen de İstanbul'daki hava durumuyla ilgili çok ciddi açıklamalarda ve uyarılarda bulundu.


Yayın Tarihi: 08.08.2017

İstanbul'da geçtiğimiz cuma artmaya başlayan sıcak ve nemli hava bugün de sıcaklıkların hissedilmesine neden olacak. Sıcaklıklar hafta sonuna kadar aynı seviyede devam ediyor. İstanbul'da bugün öğle saatlerinde hissedilen sıcaklığın 43 dereceyi bulması bekleniyor.


Yayın Tarihi: 08.08.2017

Meteoroloji'den sıcaktan bunalan vatandaşlara bir kötü haber daha geldi. İstanbul'da bir süredir mevsim normallerinin üzerinde olan hava sıcaklığı bu hafta nemle birlikte rekor seviyelere ulaşacak. İstanbul’da hava sıcaklığı, yeni haftada da 34-35 derecelerde seyredecek. Meteoroloji'nin tahminine göre bugün saat 12.00 ile 15.00 arasında İstanbul'da hissedilen sıcaklık 53 dereceye kadar çıkacak.


Yayın Tarihi: 08.08.2017

Hava durumunun bunaltıcı derecede sıcak olması özellikle İstanbul, Ankara gibi iş dünyasının merkezi şehirlerde hayatı kabusa çevirdi. Öte yandan aşırı sıcaklık sürerken, aniden bastıran yağmurların sel felaketlerine dönüşmesi de yaşamı felç etti. Peki önümüzdeki bir haftalık süreçte hava durumu nasıl olacak? Meteorolojiden gelen son hava durumu raporları ne yönde? Meteoroloji uzmanı Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu 'Lucifer' yüksek basınç merkezine işaret ederek uyardı: Hazır olun!


Yayın Tarihi: 06.08.2017

Meteoroloji Genel Müdürlüğü; Ankara, Konya, Çankırı, Kastamonu, Karabük, Muğla, Kırıkkale, Kütahya, Eskişehir, Afyonkarahisar, Burdur ve Isparta’da kuvvetli ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini duyurdu. Aniden gelen kuvvetli yağış nedeniyle ani sel, su baskını, yıldırım ve ulaşımda aksamalar gibi oluşması muhtemel risklere karşı da uyarıda bulunuldu.


Yayın Tarihi: 05.08.2017

Aşırı sıcaklar yüzünden Avrupa'da 10 ülkede alarm verildi. İtalyanların 'Lucifer (Şeytan)' adını verdiği sıcak hava dalgası en az iki kişinin ölümüne yol açtı. Çok sayıda kişinin de güneş çarpması ve sıcak kaynaklı şikâyetlerle hastanelere başvurduğu belirtiliyor. Hava sıcaklığının önümüzdeki hafta da 40 derece civarlarında seyretmesi bekleniyor. Bu sıcaklık dalgasının Türkiye’yi de etkisi altına alması bekleniyor.


Yayın Tarihi: 05.08.2017

İstanbul hava durumuna ilişkin sıcaklık uyarısı Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden geldi. 8 Ağustos Salı ve 9 Ağustos Çarşamba günü için alarm verildi. İstanbul hava durumu raporuna göre, sıcaklıklar normalin 5-7 derece üzerine çıkacak. İstanbul yüzde 94 nemle bunalacak. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Meteoroloji Laboratuvarı Başkanı Tek'e göre ise, 100 yılın uç değerleri de görülebilir.


Yayın Tarihi: 04.08.2017

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ankara hava durumu raporuyla ilgili kritik bir uyarıda bulundu. Meteoroloji Ankara il merkezi ile Polatlı ilçesinde gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini duyurdu. Ayrıca Meteoroloji, Ankara haricinde Kahramanmaraş, Adana, Osmaniye ve Hatay'da da şiddetli yağışın olacağını açıklayarak bu illerde yaşayan vatandaşları dikkatli olması konusunda uyardı.


Yayın Tarihi: 03.08.2017

İstanbul'da nemle birlikte yarın hissedilen sıcaklık 37 dereceye ulaşacak. Sıcak ve bunaltıcı havanın 6 gün boyunca etkisini sürdürmesini bekleniyor. Kentte bir süredir mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklık, artmaya devam edecek. Parçalı bulutlu havanın güneşli hale gelmesi ve rüzgar hızının düşmesiyle ve nemle birlikte yarın hissedilen sıcaklık 37 dereceye ulaşacak.


Yayın Tarihi: 03.08.2017

Meteoroloji artan sıcaklıklar için tekrar uyardı. İstanbul hafta sonu sıcak ve nemden bunalacak. Hafta sonu için beklenen sıcak hava dalgası yavaş yavaş geliyor. Artan hava sıcaklıkları ve yüksek nem oranı yurdu etkileyecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün verilerine göre hafta sonu İstanbul’da nem oranı %90’ın üzerine çıkacak.


Yayın Tarihi: 02.08.2017

İstanbul'da hava sıcaklığının artacağına ilişkin Twitter'dan yazdığı mesaj basına yansıyınca Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun eleştirilerine hedef olan Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, yine sosyal medyadan cevap verdi. Kadıoğlu, "Sanki basına demeç vermişim gibi alınıp, allanıp pullanıyor. Sonra da fırçayı yiyen ben oluyorum! Bakan Bey basının benim mesajı abarttığını ve felaket tellallığı yaptığını çok iyi biliyor. Söylediklerinden ben alınmadım, ayrıca haklı da" dedi.


Yayın Tarihi: 31.07.2017

İstanbul'da sıcaklık kaç derece sorusu Son haftalarda üst üste İstanbul'u vuran fırtına ve dolu yağışından sonra İstanbulluların en merak ettiği soru haline geldi.Yapılan son değerlendirmelere göre; yurt genelinde hava sıcaklıklarının 2-5 derece artması beklenirken, kuzey kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları ile Ordu, Artvin ve Ardahan çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.


Yayın Tarihi: 31.07.2017

Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, Twitter'dan İstanbul için çok önemli bir uyarı yaptı. Kadıoğlu, 30 Temmuz'dan sonra İstanbul'un yeni bir sıcak hava dalgasının etkisi altına gireceğini açıkladı. Peki Meteoroloji Genel Müdürlüğü'ne göre hafta sonu hava nasıl olacak? İşte tüm bölgelerdeki hava durumu ve 5 günlük hava tahminleri... İşte tüm Türkiye'de hava durumu. Sıcaklık artacak mı? Yağmur ihtimali var mı? İşte 29-30 Temmuz hafta sonu haritalı hava durumu...


Yayın Tarihi: 29.07.2017

İstanbul, aniden bastıran sağanak yağışla dün adeta kabusu yaşadı. AFAD, yağışın bugün de etkisini arttıracağını belirterek uyarı yaptı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü ise, İstanbul ve çevresinde devam eden gök gürültülü sağanak yağışın kuvvetli sağanak olarak devam edeceğini duyurdu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıda, vatandaşların ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi ve heyelana karşı dikkatli olması istendi.


Yayın Tarihi: 28.07.2017

İstanbul, aniden bastıran sağanak yağışla adeta kabusu yaşadı. AFAD, yağışın gece saatlerinde etkisini arttıracağını belirterek uyarı yaptı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü ise, İstanbul ve çevresinde devam eden gök gürültülü sağanak yağışın kuvvetli sağanak olarak devam edeceğini duyurdu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıda, vatandaşların ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi ve heyelana karşı dikkatli olması istendi.


Yayın Tarihi: 27.07.2017

İstanbul'da an itibariyle beklenen yağış geldi ve çattı. Yine otoyolları su bastı, ara sokaklarda sıkıntı büyük, Avrasya Tüneli de kapatıldı! Şimdi de İstanbullular yağmur kaç gün sürecek, yarın havadurumu nasıl olacak, yağışlarla ilgili detaylı aramalar yapılacak. İşte az önce başlayan sağanak yağmur ile ilgili son dakika bilgileri, İstanbul için havadurumu ve yağmur kaç gün sürecek sorusu ile ilgili detaylar.


Yayın Tarihi: 27.07.2017

İstanbul'da şiddetli sağanak, fırtına ve dolu hayatı felç etti. Sağanak sonrası pek çok noktayı su bastı, trafik felç oldu, vatandaşlar yollarda kaldı. Yağış nedeniyle hava ve deniz ulaşımı da olumsuz etkilendi. Bazı noktalarda diz boyu su birikintisi oluştu. Cep telefonları zaman zaman çekmedi, bazı noktalarda elektrik kesintileri yaşandı. Avrasya Tüneli geçici olarak kapatıldı. Deniz hatlarındaki bazı vapurlar yağış sırasında denizin ortasında bekledi, yolculara can yelekleri dağıtıldı.


Yayın Tarihi: 27.07.2017

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son dakika açıklamasına göre, Marmara Bölgesi'nin batısında bugün öğleden sonra ve akşam saatlerinde kuvvetli ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü ani sel, su baskını, yıldırım ve ulaşımda aksama uyarısı yaptı. Bir uyarı da Afet Koordinasyon Merkezi'nden (AKOM) geldi. AKOM İstanbul için kuvvetli yağış uyarısını tekrarlayarak ani sel ve su baskınlarına dikkat uyarısında bulundu.


Yayın Tarihi: 27.07.2017

Meteoroloji Genel Müdürlüğü bugün öğle saatlerinden itibaren Batı Akdeniz’in batısı için fırtına uyarısında bulundu. Yapılan açıklamada şöyle denildi: "Rüzgarın, 27.07. Perşembe günü öğle saatlerinden itibaren Batı Akdeniz’in batısında (Kaş - Kumluca arasında) batı ve güneybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/saat) fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.


Yayın Tarihi: 27.07.2017

Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul için 5 günlük hava tahmini raporunu açıkladı. İstanbul'da cuma ve cumartesi günü gök gürültülü sağanak yağış rapor edilirken sıcaklıkların ise 5 derece birden düşmesi bekleniyor.Öte yandan ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıklarının, yağışla birlikte kuzeydoğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı belirtildi.


Yayın Tarihi: 24.07.2017

Marmara, Ege ve İç Anadolu bölgelerinde bazı illerde, serin ve yağışlı havanın etkisini kaybetmesi sonrasında sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi Sorumlusu Rıza Seven yaptığı açıklamada, bölgede bugünden itibaren sıcaklıkların yükseleceğini ve özellikle hafta içi yaşanan serin ve yağışlı havanın etkisini yitireceğini aktardı.


Yayın Tarihi: 20.07.2017

İstanbul'da sele neden olan sağanakla birlikte mevsim normallerinin altına inen sıcaklıklar, yarından itibaren kademeli olarak artarak 30 derecenin üstüne çıkacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerinden derlenen son dakika bilgilere göre, güneşin kendini göstermeye başladığı megakentte sıcaklıklar yarından itibaren artmaya başlayacak ve kent genelinde hafta boyunca az bulutlu hava kendini gösterecek.


Yayın Tarihi: 19.07.2017

İstanbul'da dünkü yoğun yağışın barajlara etkisi belli oldu. Son 32 yılın en yoğun yağışının yaşandığı İstanbul'da, metrekareye Silivri’de 128 kg, Üsküdar’da 108 kg, Beykoz’da 85, Sarıyer’de 80 kg yağmur yağdı. Peki yağışın barajlara etkisi ne oldu? İşte merak edilen sorunun yanıtı...


Yayın Tarihi: 19.07.2017

Meteoroloji’den yapılan son dakika açıklamalara göre; İstanbul'u esir alan dünkü şiddetli yağışın adından, son tahminlere göre, bugün de kent genelinde parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı bir hava hakim olacak. Öte yandan Zonguldak, Bartın, Kastamonu ve Karabük çevrelerinde kuvvetli, Kocaeli, Sakarya ve Düzce çevrelerinde kuvvetli yağmur beklendiği duyuruldu. İşte Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre Türkiye genelinde hava durumu...


Yayın Tarihi: 19.07.2017

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) 2 saatlik yağmur sırasında toplam 2 bin 563 adet şimşek ve yıldırım hadisesi meydana geldiğini açıkladı. İBB ayrıca, Silivri'nin Çanta bölgesinde metrekareye 118 kilogram yağış düştüğünü ve yıldırım düşmesi nedeniyle meydana gelen 15 yangına büyümeden müdahale edildiği belirtti. Yağış özellikle Silivri, Büyükçekmece, Başakşehir, Üsküdar, Şişli, Fatih ve Bakırköy bölgelerinde etkili oldu.


Yayın Tarihi: 18.07.2017

İstanbul'da şiddetli yağış bugün tüm kenti ve özellikle trafiği felç etti.Aşırı yağış nedeniyle kentin en önemli ve kilit olarak tabir edilebilecek toplu taşıma noktaları kapatıldı. Bazı araçlar, iş yerleri ve evler su altında kaldı.Can kaybının olmadığı yağış için Ulaştırma Bakanlığı ve Başbakan Binali Yıldırım 'afet' tanımlamasını kullanırken,Kandilli Rasathanesi'ne göre bu yağış değeri son 106 yılın en yüksek 3'üncü yaz yağış değeri oldu.Peki yaz yağmurunun bu denli sert olmasının sebebi ne?


Yayın Tarihi: 18.07.2017

İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı gazetecilere açıklama yaptı. Topbaş yağışın öğleden sonra artacağını ve akşam saatlerine kadar devam edeceğini ifade etti. Topbaş, "Öğleden sonra saat 14'te daha ciddi yağış geliyor. Can kaybı yok. Bazı bölgeleri boşalttık" dedi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü ise Trakya ve İstanbul'daki sağanağın saat 15.00'ten sonra etkisinin azalmasının beklendiğini duyurdu.


Yayın Tarihi: 18.07.2017

İstanbul'da son yılların en şiddetli yağmuru yaşanırken metro istasyonunda çekilen bir görüntü korku filmlerini aratmadı. Metronun gelmesini bekleyen yolcular raylardan gelen sel sularını görünce büyük şok yaşadı. Öte yandan Atatürk Havalimanı-Yenikapı arasında çalışan metro, su baskını nedeniyle Bakırköy'e kadar sefer yapıyor.


Yayın Tarihi: 18.07.2017

Meteoroloji’nin Marmara Bölgesi için uyarıların ardından, İstanbul'un bazı ilçelerinde gök gürültülü sağanak etkili olmaya başladı. Kentin kimi bölgelerinde etkisini gösteren şiddetli yağış nedeniyle yollarda su birikintileri oluştu. Araç sürücüleri ve vatandaşlara zor anlar yaşatan sağanak, trafikte aksamalara da yol açtı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) İstanbulluları sel ve su baskınlarına karşı uyardı.


Yayın Tarihi: 18.07.2017

İstanbul hava durumuna ilişkin son dakika haber Meteoroloji'den geldi. Meteoroloji, İstanbul için gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) ise Twitter'dan İstanbulluları uyararak, "İstanbul serin ve yağışlı havanın etkisi altında. Fırtına şeklindeki yağışlar SEL ve SU BASKINLARINA neden olabilir" uyarısını yaptı. Peki İstanbul'da yağmur saat kaçta yağacak? İşte il il hava durumu raporları...


Yayın Tarihi: 17.07.2017

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul'da artan sıcaklıkların ardından önümüzdeki günler için dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Meteoroloji'den gelen açıklamaya göre, düşmeye başlayan sıcaklıkların yeni haftada mevsim normallerinin de altına çekileceği öngörülüyor.


Yayın Tarihi: 16.07.2017

İstanbul hava durumu merak ediliyor. Hava sıcaklıkların ani düşmesi ve yağmur yağışları ile birlikte İstanbullular biraz rahat nefes aldı. Fakat İstanbul'da yaşayanlar 15 Temmuz kutlamalarının yapılacağı bugün, İstanbul'da hava nasıl olacak öğrenmek istiyorlar. Peki İstanbul'da hava nasıl olacak, yağış var mı? İşte meteorolojiye göre 5 günlük İstanbul hava durumu...


Yayın Tarihi: 15.07.2017

İstanbul'da öğle saatlerinden itibaren kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son dakika açıklamasına göre, Çanakkale, İstanbul, Kocaeli ve Sakarya ile zamanla Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. İşte bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları...


Yayın Tarihi: 15.07.2017

Hafta sonu için plan yapanlar, yağmurun yağması başlamayı ve havanın serinlemesi ile birlikte hava durumunu merak etmeye başladılar. Ülkemizi teslim alan sıcak havalarda biraz olsa serinlemesini sağlayan yağmur yağışı, aynı zamanda hafta sonu için denize gitme planlarını da aksattı. Peki hafta sonu hava nasıl olacak? Yağmur yağışı ne zamana kadar sürecek? İşte 5 günlük il il hava durumu...


Yayın Tarihi: 14.07.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir