Son Dakika Yeni Meteoroloji Haberleri

Ülkenin batısı 5 günü adeta yazdan kalma sıcak havanın etkisinde mevsim normallerinin 2-5 derece üzerinde geçirecek. Meteoroloji 3. Bölge Müdürü Güler: "Vatandaşlarımızın ekim ayının önümüzdeki 5 gününü iyi değerlendirmesini öneriyoruz. Ekim ayının uzun yıllar ortalama sıcaklıklarının üzerinde geçireceğimiz 5 günlük periyot, son 4 yılın en yüksek derecelerinde"


Yayın Tarihi: 19.10.2017

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ardahan’ın kuzeyinde yoğun kar yağışı beklendiği uyarısı yaptı.


Yayın Tarihi: 16.10.2017

Meteoroloji günlerdir uyarıyordu, bugün İstanbul'da sağanak yağış başladı. Yağmura dışarda yakalanan vatandaşlar zor anlar yaşadı. İstanbul'da bugün yağışın aralıklarla sürmesi bekleniyor. Gün boyu parçalı bulutlu ve zaman zaman çok bulutlu bir havanın hakim olması, sabah saatlerinden itibaren hafif sağanak yağış geçişlerinin yaşanacağı tahmin ediliyor.


Yayın Tarihi: 14.10.2017

Erzurum’da etkili olan kar yağışı nedeniyle kentin yüksek kesimleri beyaza büründü. Konaklı Kayak Merkezinin üst kısmında kar kalınlığı 5 santimetreyi buldu, araçlar yolda kaldı. Öte yandan meteoroloji yetkilileri, yurdun genelinin parçalı, yer yer çok bulutlu olacağı bilgisini vererek Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunun yükseklerinin önümüzdeki iki gün karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceğinin tahmin edildiğini belirtti.


Yayın Tarihi: 12.10.2017

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Şen, Türkiye'yi bol kar yağışlı bir kışın beklediğini ifade ederek, "Bu sene normal, beklenen bir kış mevsimi olacak gözüküyor. Bazı yıllardaki gibi ılık bir kış olmayacak. Sıcaklık normal değerlerde olacak. Türkiye genelinde kar yeteri kadar yağacak. Batıdan doğuya kadar tüm Türkiye kar yağışından nasibini alacak" dedi.


Yayın Tarihi: 10.10.2017

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Şen, Türkiye'nin yarı kurak bir iklime doğru gittiğini belirterek, "Eylül ayı artık yaz mevsimine dahil oldu. Artık bahar ayları 1,5 aya inecek. Mevsimlerin geçiş dönemleri olan baharlar artık daralıyor. İlkbahar ve sonbahar ayları 3 değil 1,5 ve daha sonra da bir aya düşecek. Belki de daha sonra ortadan da kalkacak." dedi.


Yayın Tarihi: 10.10.2017

İstanbul hava durumuyla ilgili Meteoroloji'den son dakika uyarısı geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre İstanbul'da akşam saatlerinden itibaren gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Yağmurun özellikle Avrupa yakasında etkili olması bekleniyor.


Yayın Tarihi: 07.10.2017

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son dakika açıklamasında, İstanbul için sağanak yağış uyarısında bulunuldu. İstanbul'da Avrupa yakasında akşam saatlerinden itibaren sağanak yağış bekleniyor. Yağışların Çanakkale ve Tekirdağ çevrelerinde kuvvetli, Edirne, Kırklareli ve Antalya çevrelerinde ise kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. İşte bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları...


Yayın Tarihi: 07.10.2017

Denizli'nin Acıpayam ilçesindeki Meteoroloji Gözlem Sahası'ndaki 30 çam ağacı, meteorolojik verilerin sağlıklı ölçümünün yapılamaması gerekçesiyle kesildi. Çevredeki vatandaşlar, ağaçların kesilmesine tepki gösterdi.


Yayın Tarihi: 07.10.2017

Meteroroloji, cumartesi günü için Antalya, Muğla, Isparta ve Burdur için çok kuvvetli yağış ve fırtına uyarısında bulundu.


Yayın Tarihi: 06.10.2017

Meteoroloji uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen, pazar günü İstanbul ve Marmara Bölgesi'nde şiddetli sağanak ile 8 derecelik sıcaklık düşüşü beklendiğini duyurdu. Prof. Şen'in tahminine eklediği ilginç benzetme ise dikkat çekti. AKOM ise son dakika olarak yeni bir yağış uyarısında bulundu.


Yayın Tarihi: 06.10.2017

Meteoroloji uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen, pazar günü İstanbul ve Marmara Bölgesi'nde şiddetli sağanak beklendiğini duyurdu. Prof. Şen'in tahminine eklediği ilginç benzetme ise dikkat çekti. Prof. Şen, "Kuzeybatıda İstanbul dahil Cumartesi ÖS rüzgarın lodosdan karayele dönmesiyle 2 günde 8 derecelik sıcaklık düşüşü ile beraber şiddetli yağmur. İçi soğuk su dolu sürahi düşünün dibi Rusya'da ağzı Belarus'da. Bardağa su boşaltılıyor bardağın dibi de Trakya merkez olmak üzere Marmara" diye yazdı.


Yayın Tarihi: 05.10.2017

Hava sıcaklığının ülke genelinde 2 ila 4 derece artacağı tahmin ediliyor. Yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinde yağış beklenmiyor. Kuzey ve doğu kesimlerinin yer yer parçalı, Doğu Anadolu'nun doğusunun çok bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.


Yayın Tarihi: 05.10.2017

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son dakika uyarısı dikkat çekti. Yapılan açıklamada, yurdun kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Doğu Anadolu'nun doğusu ile Artvin çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunun yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceğinin tahmin edildiği belirtildi. İşte bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları...


Yayın Tarihi: 04.10.2017

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'ndan son dakika kritik bir uyarı geldi. Bakan Eroğlu, yurt geneli için yağış uyarısında bulunarak “Türkiye’de büyük yağışlı bir döneme girdik. Hava sıcaklıkları bölgesine göre 5-6 derece düştü. Özellikle Pazar ve Pazartesi günündeki yağışlara vatandaşlarımızın dikkat etmesini ve bu konuda ilgili kamu kurum, kuruluşları ve belediyelerin gerekli tedbirleri almalarını özellikle rica ediyorum” dedi.


Yayın Tarihi: 30.09.2017

Meteoroloji'den İstanbul için uyarı geldi. Yağışların İstanbul genelinde kuvvetli, kuzey kesimlerde yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.


Yayın Tarihi: 30.09.2017

İstanbul hava durumuyla ilgili son dakika uyarısı geldi. Meteoroloji ve AKOM, İstanbul'da haftasonu şiddetli yağışın beklendiğini açıklarken, şiddetli sağanak yağışların önce Avrupa Yakası'nda, ardından Anadolu Yakası'nda görülmesi bekleniyor. Cumartesi günü dolu ihtimali de bulunurken, şiddetli yağışla beraber kuvvetli poyrazın da etkili olacağı tahmin ediliyor.


Yayın Tarihi: 29.09.2017

Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul hava durumu hakkında son dakika uyarısı yaptı. Bursa Deniz Otobüsleri (BUDO) ve İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO), Marmara Denizi'ndeki olumsuz hava koşulları nedeniyle bugün bazı seferlerin iptal edildiğini duyurdu.


Yayın Tarihi: 29.09.2017

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son dakika açıklamasında, İstanbul'daki iki ilçeye önemli uyarı yapıldı. Çatalca ve Silivri ilçeleri sağanak yağışa karşı uyarıldı. Rize'nin Çayeli ilçesine bağlı Gürpınar Köyü'nde sağanak yağmur nedeniyle oluşan selde çöken evin enkazı altında kalan 1 kişi hayatını kaybederken, 1 kişi ise yaralı çıkarıldı. Yine yağış nedeniyle Rize'nin Çamlıhemşin ilçesinde okullar 1 gün tatil edildi. İstanbul Sarıyer'den gelen görüntüler ise kan dondurdu...


Yayın Tarihi: 28.09.2017

İstanbul yine sağanak yağmura teslim oldu... Yağış özellikle Sarıyer ve Şişli ilçeleri ile Boğaz çevresinde etkisini gösterdi. Bunun yanı sıra FSM Köprüsü Anadolu-Avrupa geçişlerinde araçlar durma noktasına geldi. TEM Otoyolu'nda yer yer su taşkınları yaşandı. İstinye’de Boğaz suları, oluşan sellerin ardından adeta çamura büründü. AKOM'dan yapılan açıklamaya göre metrekareye 122 kilogram yağış düştü.


Yayın Tarihi: 27.09.2017

Meteoroloji uyarmıştı, İstanbul'da yağmur başladı. Yağmur şiddetini bir anda arttırırken, vatandaşlar zor anlar yaşadı.


Yayın Tarihi: 27.09.2017

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara ve Ege denizinde yarın fırtına beklendiğini açıkladı. Yapılan açıklamada, "Marmara ve Ege denizi'nde yarın rüzgarın, öğle saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın Cumartesi günü akşam saatlerden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor" denildi.


Yayın Tarihi: 27.09.2017

Meteoroloji'den 'Lucifer sıcakları' olarak da bilinen 'şeytan sıcakları'na karşı kritik uyarı... 40 dereceyi aşan ‘şeytan sıcaklarının’ 2050 itibariyle Avrupa’nın güneyinde normal bir duruma dönüşebileceği belirtildi. Ağustos ayında Avrupa’da büyük orman yangınlarına neden olan ve tarım ürünlerine zarar veren sıcaklar Türkiye’yi de etkilemişti.


Yayın Tarihi: 27.09.2017

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul için çok kuvvetli sağanak yağmur uyarısı yaptı. Uyarıda, dün öğle saatlerinden sonra başlayan yağışın bugün de etkisini artıracağı belirtildi. Öte yandan dün akşam Tekirdağ'da sağanak yağış hayatı felç etti. Kent genelinde yağış nedeniyle maddi hasarlı kazalarda meydana geldi. Caddelerde mahsur kalan vatandaşların yardımına AFAD, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ve polis ekipleri koştu.


Yayın Tarihi: 27.09.2017

İstanbul'da yağmur çilesi yaşanıyor. Meteoroloji üst üste uyarılar yapıyor. İstanbul'da yağış öğle saatlerinden itibaren etkisini artıracak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) da Twitter hesabından yağış uyarısında bulundu. Yağış sabah trafiğini de vurdu. İstanbullular güne trafik kabusuyla başladı. Sürücüler zor anlar yaşadı


Yayın Tarihi: 26.09.2017

İstanbul'da gün boyu kapalı bir sonbahar havası yaşanırken, bulutların giderek yoğunlaşmasıyla vatandaşlar 'İstanbul'a yağmur mu yağacak' sorusunun yanıtını merak ediyordu. Kötü haber Meteoroloji'den geldi. Yapılan son dakika açıklamasında İstanbul'da akşam saatlerinde yer yer gök gürültülü sağanak yağış görülmesi bekleniyor. Vatandaşlar yağış uyarısı sonrası İstanbul trafik durumuyla ilgili ise endişelenmeye şimdiden başladı.


Yayın Tarihi: 25.09.2017

İstanbullular için uyarı üstüne uyarı yapılıyor: Sel, su baskını, yıldırım... Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre, bugün İstanbul'da etkili olmaya başlayacak yağışlarla beraber sıcaklıklar önemli ölçüde düşecek. Kuzey kesimlerde sağanak yağış var. Yerel olarak etkili olacak yağmur sebebiyle, ani sel, su baskını, ulaşım aksamaları ve yıldırım konusunda uyarılar geliyor. Öte yandan dün gece Sakarya'da yaşanan dolu felaketinden şoke eden kareler ortaya çıktı.


Yayın Tarihi: 22.09.2017

İstanbul’da akşam saatlerine etkili olan yağmurla birlikte kısa süreli dolu yağışı gerçekleşti. Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre yağmur sabah saatlerinde Anadolu Yakası başta olmak üzere etkisini artıracak. Vatandaşların ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.


Yayın Tarihi: 22.09.2017

İstanbul'a dolu yağışı bekleniyor! Tahmini 15 milyondan fazla nüfusu olan İstanbul'da dolu yağışı ne zaman gerçekleşecek? Bunun gibi sorular internette sık sık karşımıza çıkarken MGM güncel hava durumu tahminlerini açıklayarak İstanbul'da gerçekleşecek dolu yağışı saati belirlendi. Peki, İstanbul'a dolu yağışı ne zaman bekleniyor? 21 Eylül ve 22 Eylül hava durumu tahminleri güncellendi!


Yayın Tarihi: 21.09.2017

İstanbul'da yağış yer yer başladı ve akşam saatlerinde artması bekleniyor. CNN Türk Meteoroloji editörü Bünyamin Sürmeli, 'sıcaklıklar iki günde 15 derece birden düşecek. Dolu ihtimali yüksek' dedi. Sıcaklarda dalgalanmalar olacağını belirten Sürmeli, sel riskine karşı da uyardı. İstanbul'da ise yarın haftanın son iş günü olduğundan trafikte yağmurla birlikte gelecek aşırı bir yoğunluk görülecek. Yetkililer yarın özel araçla çıkılmaması toplu taşımanın kullanılması yönünde uyarılar yapıyor.


Yayın Tarihi: 21.09.2017

İstanbul'daki hava sıcaklığı bugün rekor düzeye ulaştı. Eylül ayındaki en yüksek sıcaklık rekoru kırıldı. Florya ve Kartal'da sıcaklık 39,5 olarak ölçülürken, sıcaktan bunalan vatandaşlar İstanbul'da hava ne zaman soğuyacak sorusuna yanıt arıyor. Müjdeli haber ise meteorolojiden geldi. İstanbul hava durumuyla ilgili yapılan son açıklamaya göre 21 eylül perşembe yarından itibaren sıcaklıklar 6-10 derece arasında azalacak.


Yayın Tarihi: 20.09.2017

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son dakika açıklamasına göre, mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklar birkaç gün içinde mevsim normallerine iniyor ve sonbahar başlıyor. Hava sıcaklıklarının çarşamba gününden itibaren düşmeye başlayacağı açıklanırken, İstanbul'da sıcaklıkların 10 derece birden düşeceği bildirildi. Yarın İstanbul'da beklenen hava sıcaklığı 35 derece civarında olacak ancak yarından itibaren düşmeye başlayacak olan sıcaklıklar cuma günü 25 dereceye kadar düşecek.


Yayın Tarihi: 19.09.2017

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son dakika açıklamasında, yapılan son değerlendirme ve tahminlere göre, yarından itibaren bir haftalık süre zarfında yurdumuzun sıcak hava dalgasının etkisinde kalacağının tahmin edildiği aktarıldı. Mevsim normallerinin oldukça üzerinde gerçekleşecek en yüksek sıcaklıklar ile özellikle yurdun iç kesimlerinde sonbaharın gelmesiyle birlikte gece ve gündüz sıcaklıkları arasındaki aşırı farktan dolayı sağlık problemlerine karşı dikkatli olunması önerildi.


Yayın Tarihi: 14.09.2017

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Hava sıcaklıklarının tüm yurtta hissedilir derecede artacağı ve mevsim normallerinin 5-9 derece üzerinde seyredeceği tahmin edilirken hafta sonuna kadar Güney Marmara'da yağış beklenmiyor.


Yayın Tarihi: 10.09.2017

Eylül ayının ortalarına yaklaşmamıza rağmen yüksek sıcaklıklar devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde mevsim normallerine dönen sıcaklıklar yarından itibaren artacak. Eylül, ekim ve kasım ayının kurak geçmesi bekleniyor.


Yayın Tarihi: 09.09.2017

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son hava durumu tahminlerine göre, yarından itibaren önümüzdeki 1 hafta boyunca sıcak hava dalgası yurt geneline hakim olacak ve sıcaklıklar mevsim normallerinin 5-9 derece üzerinde seyredecek. İşte meteorolojinin o açıklamasının detayları...


Yayın Tarihi: 07.09.2017

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son dakika açıklamasına göre, İstanbul'da öğle saatlerine kadar aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak yağış bekleniyor. Alınan en güncel tahminlere göre, hava sıcaklığının kuzey, iç ve batı bölgelerde 6 ila 10 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. İşte bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları...


Yayın Tarihi: 06.09.2017

Yeni mevsimin ilk günlerinde Türkiye genelinde sıcaklık değerleri yükseliyor. Hissedilen sıcaklıklar Ankara'da 38, Samsun'da 37, Diyarbakır'da 42, Adana'da 40 ve İstanbul'da 35 derece olacak. Başkent Ankara'da özellikle Pazartesi gününe dikkat! Termometreler 35 dereceyi gösterecek, hissedilen sıcaklık ise 38 derece olacak. Peki İstanbul, İzmir ve Antalya'da son durum ne? İşte tüm illerimizdeki en düşük ve en yüksek sıcaklık değerleri...


Yayın Tarihi: 02.09.2017

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan son dakika bilgilerine göre, bayramın 1. günü Doğu Karadeniz hariç serin ve yağışlı sistemin etkisini kaybedeceği ve sıcaklıkların artacağı bekleniyor. Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu da yaptığı açıklamada Kurban Bayramı süresince ülke genelindeki hava durumuna ilişkin önemli ifadeler kullanmıştı. İşte bayram boyunca tüm illerdeki en yüksek ve en düşük sıcaklık tahminleri ile hava durumu tahmin haritası...


Yayın Tarihi: 31.08.2017

İstanbul'da dün akşam aniden başlayan kuvvetli yağış sonrası Eminönü'nde bir yol gölete dönüşürken, göletin ortasında oluşan adacıkta mahsur kalanlar medyada günün fotoğrafı olmuştu. Su çekildikten sonra o adacıktan geriye ıslak ve kuru bir çamur yığını kaldı.


Yayın Tarihi: 30.08.2017

İstanbul'da dün kuvvetli yağış ve fırtına akşam saatlerinde etkili oldu. Kağıthane'de kuvvetleri yağış ile birlikte bazı yollar dereye döndü. Anadolu Yakası'nda da yağış hayli etkili olurken, şiddetli fırtına sebebiyle vapur seferleri iptal edildi, Taksim Meydanı'nda bulunan kafelerin sandalyeleri de fırtına nedeniyle havada uçuştu. Sağanak yağmurla hava sıcaklığı 3-5 derece düşerken, yağmurun bugün İstanbul'u terk edeceği ve hafta sonu sıcaklığın artacağı açıklandı.


Yayın Tarihi: 30.08.2017

İstanbul'un kuzeyinde fırtına ve yağış etkili oldu. İstanbul'da hayatı felç eden sağanak yağışa kümülonimbus bulutunun neden olduğu belirtildi. Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr. Şen, "İlk yağışın ardından 2 bulut kütlesi daha Trakya üzerinden İstanbul'a doğru geliyor. Tekrar Küçükçekmece, Şişli, Beyoğlu, Beşiktaş, Üsküdar, Ümraniye, Kadıköy, Maltepe ve Kartal ilçelerine yağış bırakacak" dedi. İstanbul hava durumuyla ilgili son dakika bilgiler haberimizde.


Yayın Tarihi: 29.08.2017

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, kentte beklenen fırtına ve yağış, kuzey bölgelerinden itibaren etkili oldu. Şiddetli yağış nedeniyle görüş mesafesinin yer yer 5 metreye kadar düştüğü İstanbul'da, yağış ve rüzgar hayatı olumsuz etkiledi.


Yayın Tarihi: 29.08.2017

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün bugün için Marmara Denizi'ndeki fırtına uyarısına yönelik açıklamalarda bulundu. Topbaş, "Bugün ve gece yarısı sürecek bir fırtınayla karşı karşıyayız İstanbul'da. Dikkat etmek ve hassasiyet göstermek gerekiyor. Büyükşehir belediyesi olarak teyakkuz durumdayız" diye konuştu.


Yayın Tarihi: 29.08.2017

Meteoroloji Genel Müdürlüğü bugün Marmara Denizi'nde fırtına beklendiğini duyurdu. Bugün öğle saatlerinden itibaren kuvvetli esecek rüzgarın şiddetini, akşam saatlerinde fırtına seviyesine çıkarması bekleniyor. Kuzey ve kuzeydoğu yönlerden esecek yıldız/poyraz fırtınasının 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) olacağı tahmin ediliyor.


Yayın Tarihi: 29.08.2017

Meteoroloji'den yapılan son dakika açıklamada Marmara Denizi'nde yarın akşam saatlerinden itibaren yıldız / poyraz fırtınası beklendiği belirtildi. Rüzgarın hızının 75 km'ye kadar çıkabileceği tahmin ediliyor. İşte Meteoroloji'den yapılan son açıklamaya göre hava durumu ve Marmara Denizi'nde beklenen fırtınaya ilişkin detaylar...


Yayın Tarihi: 28.08.2017

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, iki gündür yağmur uyarısı ile hazırlıklar konusunda katkı sağlamaya çalışıyor. Akşam saatlerinde MGM, gerekli olunmadıkça otomobillerin yola çıkmaması konusunda uyarı yapmıştı. İstanbul için yağmur uyarısı mesai saatlerinin bitimine doğru verildi peki güncel yol durumu nasıl? 22 Ağustos köprülerin trafik durumu nasıl? İşte anbean İstanbul yol durumu.


Yayın Tarihi: 22.08.2017

İstanbul'da bugün gün boyu etkili olacağı belirtilen sağanak yağış, 10.30 itibariyle Avrupa Yakası'nda bulunan bazı ilçelerde hafif yağış şeklinde başladı. Meteoroloji, İstanbul'un uydu görüntüsünü yayınladı. Sarı ve turuncu kütlelerin geçtiği yerlerde yağışın yoğun olacağı belirtiliyor. Meteoroloji uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen, Twitter adresinden 09.18'de yaptığı paylaşımla İstanbulluları uyararak, "1 saat sonra İstanbul'da yağış başlar. Uzun süreli bir yağış. Dışarıda fazla kalmayın" dedi.


Yayın Tarihi: 22.08.2017

Şiddetli yağışın etkili olduğu İstanbul’da dün Beykoz’da denizde hortum oluştu. 5 dakika etkili olan hortum etrafına zarar vermeden kayboldu. Meteoroloji’ye göre kent genelinde şiddetli yağış ve dolu bugün etkisini artıracak. Başkan Kadir Topbaş, İstanbulluları toplu taşıma kullanmaya çağırdı. Meteoroloji Mühendisi Adil Tek ise bu tür hava olaylarıyla daha çok karşılaşılacağını söyledi.


Yayın Tarihi: 22.08.2017

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul, Kocaeli, Yalova, Bursa ve Sakarya'da bu sabah saatlerinden itibaren kuvvetli yağış beklendiğini duyurdu. Meteoroloji'den yapılan açıklamada kuvvetli yağış nedeniyle ani sel, su baskını, yıldırım ve ulaşımda aksamalar gibi oluşması muhtemel risklere karşı uyarıda bulunuldu. Meteoroloji'den sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden de uyarı geldi.


Yayın Tarihi: 22.08.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir